Beagle

Beagle

okres Karlovy Vary
Streeper & Downtonian

28 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Panství Downton (TV seriál) (2010)

  Každá minuta Downton Abbey je pro mě absolutní skvost.

 • poster

  The Fall (TV seriál) (2013)

  Nebojím se dát pět hvězd, protože The Fall je opravdu výjimečně dobrá detektivka a Stella Gibsonová s Paulem Spectorem jsou opravdu výjimečně dobře napsané postavy. Myslím, že Gillian Andersonová vykročila stejným směrem, jako před lety Helen Mirrenová se svou Jane Tennisonovou - tedy doprostřed muži ovládaného světa, v němž je zapotřebí být ještě tvrdší a chladnější, než kterýkoliv z nich. 1.řada zdaleka nezodpověděla všechny otázky, netrpělivě čekám na druhou. P.S: Jestli Jamie Dornan opravdu tak vládne uměním svazovat ženy, pak se má Dakota Johnson v Padesáti odstínech na co těšit...__Tak druhá řada začala pěkným zahuštěním atmosféry a navázala děj jen pár dní po událostech řady první. Dobré.

 • poster

  Girls (TV seriál) (2012)

 • poster

  Orange Is the New Black (TV seriál) (2013)

  Bylo nebylo, Piper Chapman měla přítelkyni Alex. Žily si skvěle, milovaly se, pořádaly večírky, hodně cestovaly, ale místo aby si z cest do Kambodže, Istanbulu nebo na Seychely přivezly nějaký ten suvenýr, vozily...heroin. O deset let později ale minulost Piper dostihne a ona vyfasuje 15měsíců natvrdo. K velkému překvapení Larryho, jejího snoubence, který do té chvíle neslyšel nejen o heroinu, ale ani o jisté Alex, která byla na import bílého prášku expert a která, scénáristo div se, sedí ve stejné base, do níž teď zamířila Piper. Takhle nějak začíná Orange is the New Black, nová série Netflixu. Překvapivě, vtipně, naivně a trochu sebelítostivě. Ale během třinácti epizod, které nám Jenji Kohan podle knižní předlohy Piper Kerman pěkně najednou a bez čekání nachystala, se celá ta přehlídka lidských trosek, podivínek, gangsterek a smažek, jak se Piper (a nám) na první pohled chovanky státního vězení zdály, změní pomocí skvělých flashbacků v lidské bytosti, z nichž každá se ve vězení ocitla z jiného důvodu, ovšem podobně jako Piper kvůli sérii chybných rozhodnutí. Seriál stojí a padá s lidskými příběhy a s herečkami a herci, kteří je ztvárňují. Scénář je brilantní, graduje z prvotního oťukávání nového prostředí (pilot), přes humornou vložku (The Chickening) až po husté drama (Fucksgiving a závěrečné epizody). Taylor Schilling je výborná, jako zpočátku zdánlivě nevinná Piper, v níž se ve vězení možná probudí to pravé, sobecké já, stejně jako Laura Prepon a její (the hot one) Alex, Kate Mulgrew nebo Natasha Lyonne (nemluvě o ultra slizkém dozorci v podání Pabla Schreibera). (Jen ten Biggs mi tam nesedí, ale jenom proto, že totálně shippuju Piper a Alex). Systém jedna epizoda - jedna postava o jejíž minulosti se dozvídáme, mi plně vyhovuje, stejně jako černý humor, kterým je to celé proložené. A titlní song od Reginy Spektor to celé jen korunuje. Takže pro mě seriál roku, směle do druhé řady!_"I've been starved out, teased, stalked, threatened, and called Taylor Swift!" // "Everything is different, the second time around..." zní v titulní písni z úst Reginy Spektor a na druhou řadu to sedí víc než přesně, protože to, co bylo napoprvé jen takové pošťuchování v druhé řadě nabralo neuvěřitelné obrátky. Piper a její příběh byly tentokrát lehce upozaděny (ale ne na úkor několika výživných flashbacků), Alex se taky na čas ztratila, ale zato Litchfield přivítal novou vězenkyni Vee, která pořádně zamíchala kartami. A hlavně - ti, o nichž jsme v první řadě jenom matně tušili, jaký jej jejich příběh, se dostali konečně ke slovu a že jde o pořádně silné příběhy - sestra Ingalls, Morello, Black Cindy, Poussey (Poussey!) a taky slečna Rosa mají za sebou ( a před sebou) spoustu věcí a Jenji Kohan to dobře ví a umí to divákovi naservírovat víc než skvěle. Druhá řada je za skvělých pět a za rok se zase těším.

 • poster

  2 $ocky (TV seriál) (2011)

  Nejsem pravidelný divák sitcomů (kromě občasných televizních repríz Kroku za krokem nebo Kutila Tima...:), dávám v seriálových vodách přednost trochu delším a "náročnějším" kouskům, ale pilot 2 Broke Girls mě hodně pobavil a nalákal na další epizody. Zatím za 4.__První čtyři díly za námi, hodnocení zůstává (a skoro mám chuť dát i 5, uvidíme jak dál).__Jdu na 5, nedá se nic dělat, a sleduju druhou řadu...:)__Druhá řada se po pomalejším rezjezdu (trochu přitlačili na pilu, chvílemi až moc) kvalitou vyrovnala té první, jsem spokojená.

 • poster

  Temný případ (TV seriál) (2014)

  Atmosféra, která by se dala krájet a mysl detektiva, do níž by se bál vkročit i dr.Lecter...Jestli chcete vidět jeden z nejskvostnějších, nejatmosféričtějších seriálů současnosti, podívejte se na Temný případ. Pizzolatovi, Fukunagovi a hlavní dvojici Harrelson-McConaughey se podařilo stvořit výjimečné dílo, které dokazuje, že největším nepřítelem člověka je i v 21.století zase jenom člověk a že i klasické "whodunnit" detektivní příběhy můžou být definitivně minulostí. 1.řada 100%. Plakáty nelhaly, man IS the cruelest animal...

 • poster

  Kriminálka Las Vegas (TV seriál) (2000)

  Pro mě z celé série CSI jednoznačně číslo 1. Skvělá technická stránka, do posledního detailu promyšlené případy, pravděpodobné důkazy (v CSI:Miami a NY mi některé z důkazů přijdou jako až příliš velká náhoda) a postavy vyšetřovatelů (do jejichž soukromí nahlédneme jen zřídka, ale když už, stojí to za to...) Nemůžu nezmínit hlášky kapitána Brasse a Grissomovy naložené úlovky. K vidění doporučuji finále sezóny 5, Grave Danger: Vol1 a Vol2, které napsal a režíroval Quentin Tarantino a v němž půjde Stokesovi o krk._Tak v noční jízdě městem hříchu seriál úspěšně pokračuje i nadále, jenom bez Grissoma to už tak nějak není, co to bývalo. Ale i tak pořád za 5...

 • poster

  Láska je Láska (TV seriál) (2004)

  Po pěti sériích pět hvězdiček. Na první řadu jsem náhodou narazila na youtube (nebo spíš ona narazila na mě, dodnes to sama nechápu...:) a úplně konsternovaně jsem jí celou viděla za jeden den. A od té doby se L Wordu už nemůžu zbavit. Baví mě na něm spousta věcí, je vtipný, je tam spousta dramatu (znalci Tibette kultu ví své) a některé hlášky prostě nelze zapomenout...Some people are straight ´till they´re not, třeba.__Tak po zhlédnutí všech 6. řad (včetně té poslední-rozhodně nejkontroverznější, po jejímž posledním dílu Last Word se na hlavy tvůrců sesypala spousta řekněme nesouhlasných vyjádření) zůstávám i přes kritiku na pěti hvězdičkách a do jisté míry chápu, proč je finále seriálu takové, jaké je. Stejně stojí za vidění.

 • poster

  Pohotovost (TV seriál) (1994)

  Pohotovost je seriál mého mládí, prakticky jsem na něm vyrostla a podle mě nemá chybu. Z medicínského hlediska se dle mého už ne tak laického hlediska drží pravděpodobnosti nejvíc ze všech u nás vysílaných seriálů z lékařského prostředí, postavy prodělávají skutečný vývoj a nežvaní pořád o jednom jako Meredith. Škoda, že české televize tenhle seriál trochu zanedbaly.

 • poster

  Hercule Poirot (TV seriál) (1989)

  Musím konstatovat, že jediným Poirotem filmových a televizních adaptací knih Agathy Christie pro mě je a navždy zůstane David Suchet. Seriál je skvěle zahraný i natočený, Poirot v jeho podání je obzvlášť cynický a samolibý (aniž by ztrácel nadhled a přestával být pravým gentlemanem) a musím přiznat, že některé epizody se kvalitou minimálně vyrovnají knižní předloze (ale to už zní pomalu jako detektivkářské rouhání, že...)