Crocuta

Skype: crocuta3

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 42 56
    • 21.6.2018  22:17
    Escobar (2017)

K seriálu "Narcos", ač ho ve své filmotéce již nějakou dobu mám jsem se zatím ke své škodě nedostal, tudíž nejsem nucen s ním srovnávat, jak činí většina komentářů, které se zde dosud objevily. Pro mne je "Escobar" velmi dobře natočenou, mistrovsky zahranou, přiměřeně akčně zpracovanou a přitom nepřepálenou drsnou vzpomínkou na přelom 80. a 90. let, kdy i zprávy Československé Televize plnily záběry z ulic kolumbijských měst zdevastovaných výbuchy bomb medellínského kartelu. Bardem je jak se dalo čekat skvělý, role je mu šitá na míru a navíc tu má cemr skoro větší než já - a podobná věc člověka vždycky potěší :-).

• 16.6.2018  13:15
    Ray Mears a divoká Austrálie (TV seriál) (2016)

Do údajně panenského deštného pralesa se na řvoucí čtyřkolce po vykácené cestě přiřítí vyžrané hovado a zastaví čirou náhodou 5 metrů od mimořádně plachého a nesmírně zřídka vídaného kasuára s mláďaty. Vzápětí začne divákům líčit - samozřejmě šeptem, aby tohoto tvora pověstného svojí plachostí náhodou nevyplašil - jak úžasný, skvělý a neopakovatelný je to zážitek kasuára spatřit. Prostě to nejlepší z celého pralesa - stejně jako všechno ostatní, co nám tlouštík v předchozích 20 minutách předvedl. Kupříkladu velevzácného stromového klokana, který - považte!!! - leze po stromech. Ale teď vážně. Tento seriál nabízí celou řadu pozoruhodných záběrů divoké přírody a nabízí o ní nemálo zajímavých informací, ale nabubřelé, patetické a komediantské podání, jakým tyto informace prezentuje Ray Mears sráží celý projekt o několik tříd níže.

• 7.6.2018  22:06
    Cold Skin (2017)

Adaptace Piňolovi skvělé literární předlohy není pouhým otrockým přenesením jejího děje na filmové plátno, ale osobitou variací na dané téma, která zachovává základní prvky příběhu, přitom má svoji vlastní tvář a především zdařile pracuje s neopakovatelnou atmosférou této drsné robinzonády nastolující otázky divošství, tolerance a osamění a spojující v sobě zběsilý boj o přežití s problémy poněkud bizarního milostného trojúhelníku.

• 30.5.2018  17:32

Barokní křivky Jitky Čvančarové působí v tomto pozdně gotickém příběhu mírně anachronicky, ale pohled na jejich majitelku jako vždy potěší, stejně jako herecký projev valné většiny obsazení Jeronýmova posledního útěku. Značné množství klišé - která je zbytečné vyjmenovávat, to už za nás udělala ve své recenzi kupříkladu Mirka Spáčilová - a nějaký ten prohřešek proti historické věrnosti (ať už se týká titulní postavy, výpravy nebo jiných reálií) nepřebíjí celkově kladný dojem z tohoto záslužného TV dílka, snad jen zamrzí ona nepěkná škatulka v níž tak pevně herecky vězí Radek Holub a z níž patrně ještě dlouho nevybředne.

• 14.5.2018  20:32

Thurnův hrob v Revalu (Tallinu) se nezachoval, ale patrně tam někde stále leží, přičemž včerejšího večera o sobě musel dát vědět mohutnou podzemní rotací. Tahle slátanina snad měla být jakási pomsta Habsburků ze záhrobí nebo co... ačkoliv tady dostali na frak naprosto všichni aktéři i historie a televizní tvorba jako takové... :-(.

• 22.4.2018  11:52
    Po stopách duchů (TV pořad) (2008)

Považuje-li někdo tento pořad za "kvalitní horor", patrně hororů v životě moc neviděl a bát si při této komické slátanině budou nejspíš jen dětští nebo psychicky narušení diváci. Přitom se jedná o další zářný příklad toho, jak si pár chlápků a jejich spolupracovníků udělalo výnosný kšeft z lidské blbosti. O tom, že tento obor působnosti má před sebou i nadále světlou budoucnost, a ona zmiňovaná blbost je nekonečná svědčí i zdejší nebývale vysoké hodnocení frašky jdoucí "Po stopách duchů".

• 21.4.2018  03:17

TheRaven: skutečně, happyend jak vystřižený! Pro zájemce o danou tématiku doporučuji pro základní orientaci J. Chalupa: "Dějiny Argentiny, Uruguaye, Chile", NLN 1999 a zejména publikaci zabývající se speciálně "špinavou válkou" - Martin Nekola: "Operace Kondor", Epocha 2012.

• 18.4.2018  21:41
    Láska k divočině (TV seriál) (2016)

Spíš láska k tomu druhu myslivosti, který se nezabývá péčí o přírodu a udržením stavů zvěře v mezích vhodných pro zdárný vývoj ekosystému, ale který je prostě pouhou loveckou vášní - příhodnější by byl tedy název "Láska k lovu". Lovci holdují svému koníčku v míře u nás nevídané, byť jistě nepřekračují rámec stanovený finskými předpisy. Tamní přírodní podmínky se od českých samozřejmě diametrálně liší, počty zvěře počínaje a tváří krajiny konče. Pořad to tudíž není úplně nezajímavý, ale mentalita jeho aktérů mi prostě nesedí a kochat se jejich úspěchy mne nebaví.

• 17.4.2018  19:55
    Sněhulák (2017)

Předloha jistě není bez chyb, ale kromě pár kravin a klišé nepostrádá napětí, logický děj a od začátku do konce se čte jedním dechem. Filmové ztvárnění s románem pracuje hodně volně, což by mi nevadilo - stále je tu vynikající kamera, hvězdné obsazení, slušná atmosféra... ale co naplat, snímek honí zbytečně mnoho zajíců najednou, vyprávění je nekonzistentní a divák (zvláště knihy neznalý) může mít chvílemi značné problémy s orientací v ději. O stupiditách typu výhradně anglického jazyka u veškerých norských textů nebo zhola zbytečné linie s kandidaturou Osla na jakýsi pohár škoda slov. Ovšem co filmového "Sněhuláka" sráží v mých očích nejvíc je nezvládnutý, nechtěně k popukání komický konec - tady už chyběla jen ta příslovečná slupka od banánu.

• 14.4.2018  10:21
    Nož (1999)

Působivá Draškovičova předloha byla napsána a poprvé vyšla v roce 1982 a ve své době způsobila na jugoslávské (nejen) literární scéně značný rozruch. Bylo jí vyčítáno "otevírání starých ran" a (ne zcela neprávem) rozviřování nacionalistických vášní - každopádně se však díky ní rozproudila diskuze kolem řady do té doby tabuizovaných témat. Lekičův film děj knihy dále rozvíjí a v závěru jej přenáší až do počátku 90. let, do období občanské války, v jejímž průběhu příběh vrcholí.

• 7.4.2018  16:30
    Hračka (1976)

Skvělá satira, poněkud deprimující tím jak je více než po čtyřiceti letech od svého vzniku aktuální, pro nás v ČR nyní ještě více než tehdy.

• 30.3.2018  21:21
    1890 (TV seriál) (2017)

Jeden z nejrozvleklejších krimi seriálů posledních let a možná vůbec, plný klišé, nudné vaty a trapných rádoby komediálních vložek, který je - a to je u detektivky ta největší slabina - přes všechny zvraty od začátku do konce zoufale předvídatelný. Poctivě jsem zhlédl všech 13 dílů, ale i přes solidní výpravu a sympatické hlavní postavy to u mne na víc než hodně slabý průměr není.

• 29.3.2018  22:28

Mimořádně kvalitně obsazený (a zahraný) snímek v němž nechybí kromě neokoukaných, syrových kulis na hony vzdálených "slunné Kalifornii", přímočaře vyprávěného příběhu a neodolatelné buranské verbeže z Apalačských hor ani mě tak blízké slévárenské prostředí.

• 29.3.2018  22:10

Snímek s nosným a skutečně zajímavým tématem, jehož zpracování ovšem budí značné rozpaky. Nevadí mi jako mnohým jiným, že Marta Nováková místy kráčí ve stopách Karla Zemana, ale chronologická i formální roztříštěnost vyprávění mi nepřipadá právě nejsdělnější a naopak zavání rádobyartovou samoúčelností. V paměti mi tak nejvíc utkvěla výborná hudba a obří mašle Anety Langerové.

• 18.3.2018  14:51

Až na pár detailů jako je tak trochu samoúčelně působící střídání barevných a černobílých sekvencí (i přes režisérovo vysvětlení - když to při sledování filmu nepochopí nikdo jiný než autor, záměr se v reálu míjí účinkem) a za vlasy přitažený závěr (cestě malého chlapce za hranice všedních dnů a tomu že ho nikdo nehledá lze uvěřit jen stěží), nemám výhrady, Petr Václav opět nezklamal. Role médií (a zdaleka nejen bulvárních, ta veřejnoprávní si co do objektivity a ucelenosti informací s oněmi výše zmíněnými pohříchu příliš nezadají) v naší společnosti je tu načrtnuta jen lehce, ale o to výstižněji, obrazy životů našich bližních jsou vykresleny v celé své kráse i ošklivosti a černý humor jen sympaticky dotváří zdařilý celek.

• 14.3.2018  21:17

Celý pořad se nadmíru povedl, ale zdaleka nejlepší je pochopitelně část věnovaná hyenám, jasnozřivě vyzdvihující jejich vysokou inteligenci a zejména něžnou povahu.

• 6.3.2018  18:27
    Crazy Heart (2009)

Vždycky když vidím podobný film, musím si nalít panáka... Veselá scénka v úvodu, kdy si Bad musí udělat během vystoupení zdravotní přestávku a nechá zatím svůj hit přehrávat doprovodnou kapelu, mi silně připomněla jedno vystoupení Honzy Nedvěda na hrádecké Muzice - ten si ovšem odskočil ne na jednu, ale rovnou na dvě písničky a - jak prohlásil - šel si zapálit a ne hodit šavli :-D.

• 4.3.2018  17:18

Komedie tedy v žádném případě, spíš smutný a svojí nadčasovostí (jen blb si může myslet, že panu Žáčkovi by se dnes vedlo lépe) až deprimující příběh o tom jaká je to bída bejt starej a bezmocnej.

• 26.2.2018  22:48

Po dlouhé době musím pochválit tv Barrandov za nákup kvalitní detektivní série z neokoukaného prostředí, NEpostrádající atmosféru, napětí a charismatického hrdinu. Temnější ladění místy odlehčuje humor titulního hrdiny a partičky kolem něj,samostatnou pochvalnou zmínku zaslouží kamera. Já tedy čas strávený sledováním Jussiho příběhů za ztracený rozhodně nepovažuji.

• 24.2.2018  19:20

Velevýstižný komentář: NinoL. Závažné a nosné téma ukázkově veřejnoprávně předžvýkané a ideologicky nezávadně podané za svazácky nadšené účasti i tak věhlasné osobnosti jako je David Černý, údajný umělec, známý především jako nekompromisní bojovník proti lži a nenávisti a hrdinný antikomunistický odbojář, jehož vysoce erudované názory na 50. léta a vůbec celou rudou totalitu musí vzít za své každý, kdo to s tou naší demoGracií myslí dobře!

• 9.2.2018  20:44

Zpracování této maigretovky je hodně odlišné od verze z roku 1992. A musím dodat - při vší úctě k Bruno Cremerovi - že aktuální zpracování se mi líbilo přece jen více. Budu si muset přečíst předlohu, abych se dozvěděl jak to Simenon vlastně původně napsal...

• 9.2.2018  20:35

Zdlouhavost vyprávění zde dosahuje prozatímního vrcholu - šaškování dvou přiblblých strážníků zabírá stále více místa na úkor smysluplného děje a více než co jiného připomíná trapnou a značně nepovedenou nápodobu komediálních momentů z "Četnických humoresek". Příběh se téměř nikam neposouvá a já se začínám čím dál víc nudit...

• 28.1.2018  16:46

POZOR SPOILER! Za mne nejlepší díl celé trilogie - dostatečně akční aby nenudil a zároveň ne zase tak blbý, aby urážel divákovu inteligenci. Navíc s povděkem kvituji, že nesympatická, protivná kráva zrazující své přátele ve jménu "vyššího dobra" skončila jak se patří a uvolnila tak místo po boku ústředního nabíječe o mnoho přitažlivější a pro život v postapo kulisách vhodnější roštěnce.

• 9.1.2018  23:24

Ani minutu jsem se u tohoto komediálního dokumentu nenudil, mám zkrátka slabost pro vše bizarní a neobvyklé a toho se mi zde dostalo v míře vrchovaté. Závěrečný výlet do Osvětimi se mi však pranic nezamlouval - od shlédnutí "Šoa" na mne už další dokumenty natočené na těch pochmurných kolejích příliš nepůsobí ale hlavně režisérem zinscenovaná "lekce" Daliborkovi vyzněla přes svou vykalkulovanost totálně lacině a ve vztahu k paní přeživší holokaust by byl výraz hyenismus urážkou hyen. Dokazovat si svoji morální převahu na úkor nešťastníka typu Dalibora Krupičky rozhodně není žádné hrdinství a jistě by se našla řada jedinců, jimž by bylo potřeba pomoci otevřít oči mnohem naléhavěji, než titulnímu hrdinovi.

• 2.1.2018  18:57
    High Rise (2015)

Zajisté mělo jít o vysoce sofistikované podobenství, jehož poselství jsem ovšem já osobně nějak nepobral ... Dekadentní, místy přímo nihilistické ladění bylo zajímavé a vynikající kamera a přehršel sexu a násilí mohou být dobré ingredience, pokud ale chybí soudržný příběh a celé vyprávění se rozpadá ve sled jinotajných halucinogenních videoklipů, člověka to pomalu ale jistě přestává bavit... Nicméně za vidění to stálo, to zase jo.

• 31.12.2017  01:04

Jestli byla tohle PRAVDIVÁ Jánošíkova historie, tak se divím že neskončil na háku daleko dříve, než po pár letech zbojničení, když podle této "pravdy" měl sice dost mužnosti na píchání s kdejakou courou všech váhových kategorií a barev vlasové pokrývky (čemuž se snímek věnuje měrou více než vrchovatou, až otravnou) a přitom postrádal koule i na to odkrouhnout byť jen prokazatelného a usvědčeného zrádce, který mu šel po krku už nejednou a Juro mu vždy velkomyslně (nebo spíš dementně) udělil milost. Loupení a vůbec násilí i akce tu vypadá jak z vánočních pohádek ČT a tak za něco stojí leda krásné slovenské exteriéry a v roli bezcharakterního lumpa můj oblíbenec Michal Žebrowski, proti jehož charismatu se ukňouraný Jiráček může jít klouzat.

• 24.12.2017  01:17
    Let Us Prey (2014)

Hodnocení místního idiota a arbitra mizerného vkusu mne přesvědčilo, že by tento snímek mohl stát za vidění - a tušení mne nezklamalo! Svět jako peklo na zemi a nenapodobitelný Liam Cunningham coby nemilosrdná ruka vyšší spravedlnosti, trestající pokrytce, násilníky, tyrany, zvrhlíky a jinou verbež za jejich hříchy - jedním slovem paráda. Zkrátka film, který umí navodit tu pravou sváteční atmosféru :D.

• 22.12.2017  17:12

Docela depresivní a neradostná zombie vybíjená, u níž je znát kromě pesimistického pohledu tvůrců na naši budoucnost i slušná produkce. Po herecké stránce se všestranně dařilo, děvče v titulní roli mi bylo sympatické a paní učitelka měla mnohé nepopiratelné přednosti. K osobité ponuré atmosféře přispěla nezanedbatelnou měrou i hudba a tudíž i patřičný podkres těch správných scén (a to jsem díky svému povolání sluchově již značně opotřebován - přesto zdravím Tuaxe :-D ).

• 17.12.2017  12:19
    Jak se staví sen (TV pořad) (2007)

"Chtěli jsme aby ten strop byl jednak mladistvej a jednak glamour - takže avantgardní a jako do zámeckýho stylu" praví návrhářka v jedné z epizod. Inu, nakupujte u odborníků. A takhle je to v tomto, vysoce erudovanými odborníky přímo napěchovaném pořadu, se vším. Poté co jsem od jednoho z oněch profesionálů několik minut poslouchal, jak je nutné aby každá pohovka "měla svůj příběh" jsem byl již natolik zahlcen pro život naprosto nepostradatelnými informacemi, že "Jak se staví sen" se napříště snad ani nebudu chtít dozvědět.

• 14.12.2017  23:17
    Babička se zbláznila (TV film) (1982)

Zoufale šablonovitá a didaktická "komedie", na níž byly nejsměšnější otřesné kadeřnické kreace na palicích Jeníkové, Čenského a v závěru zejména Galatíkové a rozličné, většinou pletené a všemi barvami hrající hučky, které byli téměř všichni zúčastnění nuceni nosit. Suma sumárum si tady svoji slabší chvilku vybrala nejen drtivá většina herců, ale i Jiří Krejčík, který v době natáčení zjevně frčel na nějakém kvalitním matroši.

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 42 56