Crocuta

dělník slévárensko-filosofický

Skype: crocuta3

<< předchozí 1 2 3 4 15 28 42 55
    • 9.2.2018  20:44

Zpracování této maigretovky je hodně odlišné od verze z roku 1992. A musím dodat - při vší úctě k Bruno Cremerovi - že aktuální zpracování se mi líbilo přece jen více. Budu si muset přečíst předlohu, abych se dozvěděl jak to Simenon vlastně původně napsal...

• 9.2.2018  20:35

Zdlouhavost vyprávění zde dosahuje prozatímního vrcholu - šaškování dvou přiblblých strážníků zabírá stále více místa na úkor smysluplného děje a více než co jiného připomíná trapnou a značně nepovedenou nápodobu komediálních momentů z "Četnických humoresek". Příběh se téměř nikam neposouvá a já se začínám čím dál víc nudit...

• 28.1.2018  16:46

POZOR SPOILER! Za mne nejlepší díl celé trilogie - dostatečně akční aby nenudil a zároveň ne zase tak blbý, aby urážel divákovu inteligenci. Navíc s povděkem kvituji, že nesympatická, protivná kráva zrazující své přátele ve jménu "vyššího dobra" skončila jak se patří a uvolnila tak místo po boku ústředního nabíječe o mnoho přitažlivější a pro život v postapo kulisách vhodnější roštěnce.

• 9.1.2018  23:24

Ani minutu jsem se u tohoto komediálního dokumentu nenudil, mám zkrátka slabost pro vše bizarní a neobvyklé a toho se mi zde dostalo v míře vrchovaté. Závěrečný výlet do Osvětimi se mi však pranic nezamlouval - od shlédnutí "Šoa" na mne už další dokumenty natočené na těch pochmurných kolejích příliš nepůsobí ale hlavně režisérem zinscenovaná "lekce" Daliborkovi vyzněla přes svou vykalkulovanost totálně lacině a ve vztahu k paní přeživší holokaust by byl výraz hyenismus urážkou hyen. Dokazovat si svoji morální převahu na úkor nešťastníka typu Dalibora Krupičky rozhodně není žádné hrdinství a jistě by se našla řada jedinců, jimž by bylo potřeba pomoci otevřít oči mnohem naléhavěji, než titulnímu hrdinovi.

• 2.1.2018  18:57
    High Rise (2015)

Zajisté mělo jít o vysoce sofistikované podobenství, jehož poselství jsem ovšem já osobně nějak nepobral ... Dekadentní, místy přímo nihilistické ladění bylo zajímavé a vynikající kamera a přehršel sexu a násilí mohou být dobré ingredience, pokud ale chybí soudržný příběh a celé vyprávění se rozpadá ve sled jinotajných halucinogenních videoklipů, člověka to pomalu ale jistě přestává bavit... Nicméně za vidění to stálo, to zase jo.

• 31.12.2017  01:04

Jestli byla tohle PRAVDIVÁ Jánošíkova historie, tak se divím že neskončil na háku daleko dříve, než po pár letech zbojničení, když podle této "pravdy" měl sice dost mužnosti na píchání s kdejakou courou všech váhových kategorií a barev vlasové pokrývky (čemuž se snímek věnuje měrou více než vrchovatou, až otravnou) a přitom postrádal koule i na to odkrouhnout byť jen prokazatelného a usvědčeného zrádce, který mu šel po krku už nejednou a Juro mu vždy velkomyslně (nebo spíš dementně) udělil milost. Loupení a vůbec násilí i akce tu vypadá jak z vánočních pohádek ČT a tak za něco stojí leda krásné slovenské exteriéry a v roli bezcharakterního lumpa můj oblíbenec Michal Žebrowski, proti jehož charismatu se ukňouraný Jiráček může jít klouzat.

• 24.12.2017  01:17
    Let Us Prey (2014)

Hodnocení místního idiota a arbitra mizerného vkusu mne přesvědčilo, že by tento snímek mohl stát za vidění - a tušení mne nezklamalo! Svět jako peklo na zemi a nenapodobitelný Liam Cunningham coby nemilosrdná ruka vyšší spravedlnosti, trestající pokrytce, násilníky, tyrany, zvrhlíky a jinou verbež za jejich hříchy - jedním slovem paráda. Zkrátka film, který umí navodit tu pravou sváteční atmosféru :D.

• 22.12.2017  17:12

Docela depresivní a neradostná zombie vybíjená, u níž je znát kromě pesimistického pohledu tvůrců na naši budoucnost i slušná produkce. Po herecké stránce se všestranně dařilo, děvče v titulní roli mi bylo sympatické a paní učitelka měla mnohé nepopiratelné přednosti. K osobité ponuré atmosféře přispěla nezanedbatelnou měrou i hudba a tudíž i patřičný podkres těch správných scén (a to jsem díky svému povolání sluchově již značně opotřebován - přesto zdravím Tuaxe :-D ).

• 17.12.2017  12:19
    Jak se staví sen (TV pořad) (2007)

"Chtěli jsme aby ten strop byl jednak mladistvej a jednak glamour - takže avantgardní a jako do zámeckýho stylu" praví návrhářka v jedné z epizod. Inu, nakupujte u odborníků. A takhle je to v tomto, vysoce erudovanými odborníky přímo napěchovaném pořadu, se vším. Poté co jsem od jednoho z oněch profesionálů několik minut poslouchal, jak je nutné aby každá pohovka "měla svůj příběh" jsem byl již natolik zahlcen pro život naprosto nepostradatelnými informacemi, že "Jak se staví sen" se napříště snad ani nebudu chtít dozvědět.

• 14.12.2017  23:17
    Babička se zbláznila (TV film) (1982)

Zoufale šablonovitá a didaktická "komedie", na níž byly nejsměšnější otřesné kadeřnické kreace na palicích Jeníkové, Čenského a v závěru zejména Galatíkové a rozličné, většinou pletené a všemi barvami hrající hučky, které byli téměř všichni zúčastnění nuceni nosit. Suma sumárum si tady svoji slabší chvilku vybrala nejen drtivá většina herců, ale i Jiří Krejčík, který v době natáčení zjevně frčel na nějakém kvalitním matroši.

• 10.12.2017  17:00

Komedie která možná nějak super nenadchne, ale rozhodně nenudí a neurazí a nad průměr ji vytáhl především závěrečný fotoset :D.

• 9.12.2017  00:06
    Aréna Jaromíra Soukupa (TV pořad) (2017)

Zářný příklad toho, jak diagnóza J.S. - absolutní ztráta soudnosti a absence vkusu v kombinaci s megalomanií - dokáže vyplodit různé pořady naprosto shodných vlastností: nudné, blbé, nechutné - zkrátka nekoukatelné.

• 8.12.2017  23:42

Film stejně debilní jako jeho barrandovská anotace.

• 26.11.2017  12:41
    Vetřelci dávnověku (TV seriál) (2009)

Zjistil jsem, že sádrový trpaslík, pergola a ptačí budka na sousedově zahradě přesně kopírují postavení tří hvězd v levém křídle souhvězdí Labutě v roce 1421 př.n.l. a jedna z lahví od okurek v jeho sklepě svírá s oblohou úhel 45%!!! To doslova odpovídá vizím, které v roce 1923 spatřil a popsal věhlasný americký parapsycholog Peetchoos Scheelaney a který z nich vyvodil dalekosáhlé souvislosti mezi návštěvou mimozemských civilizací na planině Nazca, zmizením bájné Atlantidy, sumerskými božstvy a rvačkou na hasičském bále v Kropáčově Vrutici. To prostě nemůže být náhoda! Rozhodl jsem se upozornit na tyto skutečnosti autory "Vetřelců dávnověku" a myslím si, že z toho bude další nádherný díl tohoto pořadu, typický svým námětem a jasnozřivostí odhalení která nabízí.

• 21.11.2017  20:46
    Ruská revoluce v barvě (TV film) (2004)

Nic proti zvolenému formátu kombinace dokumentárních záběrů a hraných scén, kolorovaný materiál je také docela zajímavý, ovšem podstatnější než forma je zde obsah a ten, co se faktografie týká není právě nejhodnotnější. Autoři snímku občas plýtvají časem na podružné detaily a některé podstatné události opomíjejí, ale to by se vzhledem k omezené stopáži dalo pochopit, "Ruská revoluce v barvě" ovšem přináší informace někdy značně zjednodušené či zkreslené, jindy pak zcela mylné (jako kupříkladu označení československých legionářů za dezertéry z NĚMECKÉ armády). Spolu se stým výročím ruské revoluce se v naší televizi objevila celá řada dokumentárních snímků s touto tématikou různé úrovně, ale tento dvoudílný film k těm nejkvalitnějším rozhodně nepatří.

• 17.11.2017  15:44
    Léto v Amsterdamu (TV film) (2014)

Dvě velká plus této veskrze průměrné romantické historky jsou Amsterdam jako takový a starý dobrý Schimiho parťák Chiem van Houweninge, který se tu do své staré vlasti vrací v roli obstarožního kardiaka se srdcem na dlani.

• 7.11.2017  11:55
    Colombiana (2011)

Kyby hlavní hrdinka nebyla tak nechutně vychrtlá, jednu * bych asi přihodil.

• 5.11.2017  12:37

Ani zdaleka taková tragédie, nad jakou se zde rozhořčují někteří rozumbradové, kteří si názor na film utvořili možná dříve než jej vůbec shlédli. Úrovně prvního snímku "Odpor" sice nedosahuje, ale jeho důstojným pokračováním je zcela určitě.

• 23.10.2017  16:51
    Jak se zranit ve službě (TV film) (1978)

Průměrně zkušený divák odhadne kdo vraždil ještě před polovinou této celkem obstojné inscenace, která spíš než na zvraty a pointu sází na kvalitní herecké výkony a slušnou atmosféru, z níž - ačkoliv se příběh odehrává v několika papundeklových dekoracích - přímo čiší deprimující nevlídné a sychravé počasí za okny.

• 7.10.2017  23:41

Tvůrci tu tlačí na pilu až to hezké není, ale ty kanibalské orgie, vraždy dětí, účty s podsvětím, atd. atp. ... no nevemte to! I díky stále vynikající atmosféře a kompletně výbornému obsazení za mne plný počet.

• 30.9.2017  22:58
    Wind River (2017)

Už od časů dávno předcházejících "Tomu Hornovi" a "Nesmiřitelným" tvoří Wyoming ponurou scénu drsných dramat plných nelítostných mužů a nezlomných žen, jimž život ukázal svojí odvrácenou tvář. Nejinak je tomu i ve "Wind River", snímku evokujícím výše zmíněné příběhy z dob umírajícího Divokého Západu, tématicky do jisté míry podobné "Bouřlivé srdce", stejně jako sociálně kritické (a co se postavení současných amerických domorodců stejně neradostné) snímky "Rudé kůže" či "Kouřové signály" nebo temně realistickou komiksovou sérii "Skalpy". "Wind River" je výborně odvedenou řemeslnou prací, jejíž jednotlivé položky je zbytečné vyjmenovávat, potěšila mne zejména kamera, soundtrack a skvělé herecké obsazení, mimo jiné díky účasti Grahama Greena a Tantoo Cardinal. Nechybí tu silný a dobře napsaný příběh, který nad průměr povyšuje jeho poselství - o jedné z tváří Ameriky a o cizincích ve vlastní zemi.

• 10.9.2017  18:14

Byly doby, kdy TV Nova dostala mastnou pokutu od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání za zařazení snímku "Gauneři" do programu před 22. hodinou, neb se tam mluví hrubě, ba dokonce sprostě. Na Prima COOL krátce po 20.h "Komici s.r.o." předvedli již v prvních pěti minutách takovou smršť "čuráků", "prdelí" a jiných slovních průjmů, že český dabing Tarantinova výše zmíněného opusu proti tomu zní jako kurz společenské konverzace Gutha Jarkovského. Jinak ale tito "Komici" nabízejí celkem hovno, takže jsem se na ně bez pocitu ztráty ještě hodný kus před koncem vysral.

• 5.9.2017  22:46
    Ztracené královny Egypta (TV film) (2014)

Kdyby tímto poměrně zajímavým dokumentem diváky provázel někdo jiný než ona afektovaná, neustále se pitvořící ženština podivného zjevu, výsledný dojem by byl mnohem lepší.

• 5.9.2017  22:30

Dobré obsazení a herci, kteří se snaží seč mohou (zvláště Petr Nárožný se tu opět předvedl v tom nejlepším světle) ani při nejlepší vůli nemohou zachránit křečovitou a zoufale předvídatelnou "komedii", která postrádá nejen smysluplný děj, ale - což je u veselohry mnohem podstatnější vada na kráse - i vtip a přirozený humor.

• 4.9.2017  20:27
    Přesídlenci (TV film) (2010)

Dokument který si za jeden z cílů očividně vytkl přimět české diváky k zamyšlení nad vlastními předsudky a netolerancí, kontrastující s otevřeným pohledem na svět většiny "přesídlenců". Svojí troškou do mlýna přispěla se svou charakteristickou moudrostí i PhDr. Jiřina Šiklová, která tu brilantně dokazuje jak je česká společnost ve své nevzdělanosti nedospělá a plná strachu a xenofobie. Myšlenkový konstrukt autorů ovšem poněkud nabourává pohled na dnešní Norsko, kde působí kontroverzní instituce typu mezinárodně nechvalně proslulého a i norskou justicí nejednou odsouzeného Barnevernetu a především ultratolerantní a multikulturně příkladnou norskou společností vychovaná osobnost Anderse Breivika, který rok po natočení "Přesídlenců" z rasových a politických důvodů povraždil 77 lidí a místo doživotí se mu dostalo odsouzení na 21 let odnětí svobody v podmínkách, o nichž by si mnozí z našich "vyloučených" spoluobčanů mohli nechat jen zdát. Když se zamyslím nad zemí, která plodí podobné zrůdy a zrůdnosti, jsem s tou naší českou nedospělou zaostalostí kupodivu docela spokojen.

• 13.8.2017  14:48

Knihy s oddělením Q jsou mojí oblíbenou četbou a tak jsem byl na jejich filmové zpracování docela zvědav. Karla Morcka si představuji značně odlišně, ale jelikož N. LieKaas je dobrý a osvědčený herec a sympaťák k tomu, zas mi to tolik nevadí, když navíc Assad je svému literárnímu předobrazu už mnohem bližší. Co se týče zápletky, ta dostává před psychologií na rozdíl od knih jednoznačně přednost, ale to se celkem dalo čekat. Zvolený způsob vyprávění mi sedl, Morckovo soukromí a služební linie jsou vyváženy tak akorát a tak jsem celkem spokojen, 3,5* a těším se na další díl.

• 28.7.2017  17:43

Když na mobil natočím gastarbeitry co chodí kolem našeho baráku na ubytovnu ze šichty v jedné z místních robotáren, vznikne snímek který má více záhad, dobrodružství, honiček a vtipu a hlavně lepší herecké výkony než tato asylumácká slátanina, která je dobrá opravdu tak akorát jako mizerná výplň mezi o mnoho zábavnějšími reklamními bloky na TV Barrandov.

• 25.7.2017  19:40
    Dunkerk (2017)

Všechno z první ruky: panika, šok, dezorientace, živočišný strach, sobecká touha přežít za každou cenu a zároveň odvaha, obětavost, neokázalý smysl pro povinnost, hrdinství. Důmyslně vystavěný děj natočený tak řemeslně poctivě a realisticky jak je to jen možné (až na do očí bijící absenci naturalistických a okázale krvavých záběrů, což je ovšem jen nepatrná skvrna na kráse). Dokonalý, nervy drásající zvuk (samozřejmě včetně nenápadné, ale naprosto funkční hudby) spolu s vynikajícím střihem dokáží doslova od prvních vteřin filmu vytvořit až nepříjemně bezprostřední zážitek a troufám si tvrdit, že po shlédnutí tohoto snímku jen málokterý divák zapomene na to co to byl Dunkerk.

• 23.7.2017  02:12

K této epizodě je sice možné mít řadu výhrad, ale ty by se měly týkat skutečných chyb tvůrců, je nešťastné pokud kritika pramení z nepozornosti diváka. Náhoda zde totiž ani zdaleka nehraje tak velkou roli, jakou jí přisuzuje jeden zdejší komentář. Wallander není požádán o spolupráci na případu švédského manželského páru který zde působí "zrovna" nějakou náhodou, ale zcela logicky jen a právě proto, že je Švéd. Kdyby byl zmiňovaný pár třeba z Itálie nebo Argentiny, na mezinárodní policejní konferenci by byl o pomoc zajisté požádán Ital nebo Argentinec. A že je titulní hrdina na místech kde dochází k dějovým zvratům dříve než místní policie? Opět zde nefigurují žádné "náhody", neboť se také nejedná o žádná "místa srazu", ale o lokality kam ho zavádí jeho vlastní linie vyšetřování (např. chybná mapka, kterou neměla místní policie k dispozici), jindy je na místo unesen pod hrozbou střelnou zbraní, každopádně on sám vždy až následně přivolá jihoafrické strážce zákona. Suma sumárum jsem já osobně byl s touto epizodou celkem spokojen. Co člověk to názor a pokud tu někdo udělí odpad, je to čistě jeho věc, ale je škoda za každou cenu hledat vši tam kde nejsou...

• 22.7.2017  00:05
    Mammon (TV seriál) (2014)

Zvratů - zvláště ke konci - je snad až příliš a také celé rozuzlení je dost překotné a za vlasy přitažené, nicméně "Mammon" je více než důstojným zástupcem současné skandinávské seriálové produkce, který nabízí, jak už je v žánru zvykem, nejen vysoce kvalitní profesionální zpracování, ale především napínavý a atraktivní pohled na nejpalčivější problémy spojené s korupcí v nejvyšších politických a ekonomických kruzích, žurnalistice i v řadách strážců zákona.

<< předchozí 1 2 3 4 15 28 42 55