Crocuta

dělník slévárensko-filosofický

Skype: crocuta3

<< předchozí 1 2 3 4 14 28 41 54
    • 21.11.2017  20:46
    Ruská revoluce v barvě (TV film) (2004)

Nic proti zvolenému formátu kombinace dokumentárních záběrů a hraných scén, kolorovaný materiál je také docela zajímavý, ovšem podstatnější než forma je zde obsah a ten, co se faktografie týká není právě nejhodnotnější. Autoři snímku občas plýtvají časem na podružné detaily a některé podstatné události opomíjejí, ale to by se vzhledem k omezené stopáži dalo pochopit, "Ruská revoluce v barvě" ovšem přináší informace někdy značně zjednodušené či zkreslené, jindy pak zcela mylné (jako kupříkladu označení československých legionářů za dezertéry z NĚMECKÉ armády). Spolu se stým výročím ruské revoluce se v naší televizi objevila celá řada dokumentárních snímků s touto tématikou různé úrovně, ale tento dvoudílný film k těm nejkvalitnějším rozhodně nepatří.

• 17.11.2017  15:44
    Léto v Amsterdamu (TV film) (2014)

Dvě velká plus této veskrze průměrné romantické historky jsou Amsterdam jako takový a starý dobrý Schimiho parťák Chiem van Houweninge, který se tu do své staré vlasti vrací v roli obstarožního kardiaka se srdcem na dlani.

• 7.11.2017  11:55
    Colombiana (2011)

Kyby hlavní hrdinka nebyla tak nechutně vychrtlá, jednu * bych asi přihodil.

• 5.11.2017  12:37

Ani zdaleka taková tragédie, nad jakou se zde rozhořčují někteří rozumbradové, kteří si názor na film utvořili možná dříve než jej vůbec shlédli. Úrovně prvního snímku "Odpor" sice nedosahuje, ale jeho důstojným pokračováním je zcela určitě.

• 23.10.2017  16:51
    Jak se zranit ve službě (TV film) (1978)

Průměrně zkušený divák odhadne kdo vraždil ještě před polovinou této celkem obstojné inscenace, která spíš než na zvraty a pointu sází na kvalitní herecké výkony a slušnou atmosféru, z níž - ačkoliv se příběh odehrává v několika papundeklových dekoracích - přímo čiší deprimující nevlídné a sychravé počasí za okny.

• 7.10.2017  23:41

Tvůrci tu tlačí na pilu až to hezké není, ale ty kanibalské orgie, vraždy dětí, účty s podsvětím, atd. atp. ... no nevemte to! I díky stále vynikající atmosféře a kompletně výbornému obsazení za mne plný počet.

• 30.9.2017  22:58
    Wind River (2017)

Už od časů dávno předcházejících "Tomu Hornovi" a "Nesmiřitelným" tvoří Wyoming ponurou scénu drsných dramat plných nelítostných mužů a nezlomných žen, jimž život ukázal svojí odvrácenou tvář. Nejinak je tomu i ve "Wind River", snímku evokujícím výše zmíněné příběhy z dob umírajícího Divokého Západu, tématicky do jisté míry podobné "Bouřlivé srdce", stejně jako sociálně kritické (a co se postavení současných amerických domorodců stejně neradostné) snímky "Rudé kůže" či "Kouřové signály" nebo temně realistickou komiksovou sérii "Skalpy". "Wind River" je výborně odvedenou řemeslnou prací, jejíž jednotlivé položky je zbytečné vyjmenovávat, potěšila mne zejména kamera, soundtrack a skvělé herecké obsazení, mimo jiné díky účasti Grahama Greena a Tantoo Cardinal. Nechybí tu silný a dobře napsaný příběh, který nad průměr povyšuje jeho poselství - o jedné z tváří Ameriky a o cizincích ve vlastní zemi.

• 10.9.2017  18:14

Byly doby, kdy TV Nova dostala mastnou pokutu od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání za zařazení snímku "Gauneři" do programu před 22. hodinou, neb se tam mluví hrubě, ba dokonce sprostě. Na Prima COOL krátce po 20.h "Komici s.r.o." předvedli již v prvních pěti minutách takovou smršť "čuráků", "prdelí" a jiných slovních průjmů, že český dabing Tarantinova výše zmíněného opusu proti tomu zní jako kurz společenské konverzace Gutha Jarkovského. Jinak ale tito "Komici" nabízejí celkem hovno, takže jsem se na ně bez pocitu ztráty ještě hodný kus před koncem vysral.

• 5.9.2017  22:46
    Ztracené královny Egypta (TV film) (2014)

Kdyby tímto poměrně zajímavým dokumentem diváky provázel někdo jiný než ona afektovaná, neustále se pitvořící ženština podivného zjevu, výsledný dojem by byl mnohem lepší.

• 5.9.2017  22:30

Dobré obsazení a herci, kteří se snaží seč mohou (zvláště Petr Nárožný se tu opět předvedl v tom nejlepším světle) ani při nejlepší vůli nemohou zachránit křečovitou a zoufale předvídatelnou "komedii", která postrádá nejen smysluplný děj, ale - což je u veselohry mnohem podstatnější vada na kráse - i vtip a přirozený humor.

• 4.9.2017  20:27
    Přesídlenci (TV film) (2010)

Dokument který si za jeden z cílů očividně vytkl přimět české diváky k zamyšlení nad vlastními předsudky a netolerancí, kontrastující s otevřeným pohledem na svět většiny "přesídlenců". Svojí troškou do mlýna přispěla se svou charakteristickou moudrostí i PhDr. Jiřina Šiklová, která tu brilantně dokazuje jak je česká společnost ve své nevzdělanosti nedospělá a plná strachu a xenofobie. Myšlenkový konstrukt autorů ovšem poněkud nabourává pohled na dnešní Norsko, kde působí kontroverzní instituce typu mezinárodně nechvalně proslulého a i norskou justicí nejednou odsouzeného Barnevernetu a především ultratolerantní a multikulturně příkladnou norskou společností vychovaná osobnost Anderse Breivika, který rok po natočení "Přesídlenců" z rasových a politických důvodů povraždil 77 lidí a místo doživotí se mu dostalo odsouzení na 21 let odnětí svobody v podmínkách, o nichž by si mnozí z našich "vyloučených" spoluobčanů mohli nechat jen zdát. Když se zamyslím nad zemí, která plodí podobné zrůdy a zrůdnosti, jsem s tou naší českou nedospělou zaostalostí kupodivu docela spokojen.

• 13.8.2017  14:48

Knihy s oddělením Q jsou mojí oblíbenou četbou a tak jsem byl na jejich filmové zpracování docela zvědav. Karla Morcka si představuji značně odlišně, ale jelikož N. LieKaas je dobrý a osvědčený herec a sympaťák k tomu, zas mi to tolik nevadí, když navíc Assad je svému literárnímu předobrazu už mnohem bližší. Co se týče zápletky, ta dostává před psychologií na rozdíl od knih jednoznačně přednost, ale to se celkem dalo čekat. Zvolený způsob vyprávění mi sedl, Morckovo soukromí a služební linie jsou vyváženy tak akorát a tak jsem celkem spokojen, 3,5* a těším se na další díl.

• 28.7.2017  17:43

Když na mobil natočím gastarbeitry co chodí kolem našeho baráku na ubytovnu ze šichty v jedné z místních robotáren, vznikne snímek který má více záhad, dobrodružství, honiček a vtipu a hlavně lepší herecké výkony než tato asylumácká slátanina, která je dobrá opravdu tak akorát jako mizerná výplň mezi o mnoho zábavnějšími reklamními bloky na TV Barrandov.

• 25.7.2017  19:40
    Dunkerk (2017)

Všechno z první ruky: panika, šok, dezorientace, živočišný strach, sobecká touha přežít za každou cenu a zároveň odvaha, obětavost, neokázalý smysl pro povinnost, hrdinství. Důmyslně vystavěný děj natočený tak řemeslně poctivě a realisticky jak je to jen možné (až na do očí bijící absenci naturalistických a okázale krvavých záběrů, což je ovšem jen nepatrná skvrna na kráse). Dokonalý, nervy drásající zvuk (samozřejmě včetně nenápadné, ale naprosto funkční hudby) spolu s vynikajícím střihem dokáží doslova od prvních vteřin filmu vytvořit až nepříjemně bezprostřední zážitek a troufám si tvrdit, že po shlédnutí tohoto snímku jen málokterý divák zapomene na to co to byl Dunkerk.

• 23.7.2017  02:12

K této epizodě je sice možné mít řadu výhrad, ale ty by se měly týkat skutečných chyb tvůrců, je nešťastné pokud kritika pramení z nepozornosti diváka. Náhoda zde totiž ani zdaleka nehraje tak velkou roli, jakou jí přisuzuje jeden zdejší komentář. Wallander není požádán o spolupráci na případu švédského manželského páru který zde působí "zrovna" nějakou náhodou, ale zcela logicky jen a právě proto, že je Švéd. Kdyby byl zmiňovaný pár třeba z Itálie nebo Argentiny, na mezinárodní policejní konferenci by byl o pomoc zajisté požádán Ital nebo Argentinec. A že je titulní hrdina na místech kde dochází k dějovým zvratům dříve než místní policie? Opět zde nefigurují žádné "náhody", neboť se také nejedná o žádná "místa srazu", ale o lokality kam ho zavádí jeho vlastní linie vyšetřování (např. chybná mapka, kterou neměla místní policie k dispozici), jindy je na místo unesen pod hrozbou střelnou zbraní, každopádně on sám vždy až následně přivolá jihoafrické strážce zákona. Suma sumárum jsem já osobně byl s touto epizodou celkem spokojen. Co člověk to názor a pokud tu někdo udělí odpad, je to čistě jeho věc, ale je škoda za každou cenu hledat vši tam kde nejsou...

• 22.7.2017  00:05
    Mammon (TV seriál) (2014)

Zvratů - zvláště ke konci - je snad až příliš a také celé rozuzlení je dost překotné a za vlasy přitažené, nicméně "Mammon" je více než důstojným zástupcem současné skandinávské seriálové produkce, který nabízí, jak už je v žánru zvykem, nejen vysoce kvalitní profesionální zpracování, ale především napínavý a atraktivní pohled na nejpalčivější problémy spojené s korupcí v nejvyšších politických a ekonomických kruzích, žurnalistice i v řadách strážců zákona.

• 17.7.2017  23:14

Svérázná béčková verze Buňuelovy "Krásky dne". Snímek má co nabídnout nejen divákům nostalgicky vzpomínajícím na osmdesátá léta nebo noční televizní erotiku na TV Nova v letech devadesátých. Kromě rozsáhlé přehlídky bobrů všeho druhu je tu k vidění především nezapomenutelná Serena Grandi v jedné ze svých nejvýraznějších (a nejpikantnějších) kreací.

• 12.7.2017  18:37

V recenzích zhusta vychvalovaná Kaya Scodelario mne tedy zrovna nenadchla svým zjevem ani herectvím a její srdceryvná rodinná story je něco mezi "Malým lordem" a příběhy nalezenců z vedlejších dějových linií orientálních mayovek. Jinak je ale "Salazarova pomsta" oproti mnoha jiným letošním letním blockbusterům poměrně zábavná a nijak zvlášť hloupá a vezmeme-li v úvahu zajímavé postavy, tradičně kvalitní trikovou produkci této série a povětšinou úspěšnou snahu o humor, tvoří tento snímek jeden z vrcholů aktuální nabídky našich multiplexů.

• 13.5.2017  22:02
    Tommy a Pentlička (TV seriál) (2015)

Celkem sympatičtí herci a slušná dobová atmosféra ve svérázném - a originálem spíše jen inspirovaném - zpracování příběhů Agathy Christie. Z německých špiónů se v této verzi posunuté do 50. let stali sovětští agenti a největším nebezpečím pro lidstvo je kromě Bomby komunismus... Chtělo by to víc humoru a nadhledu a méně stupidity v chování postav a výsledek by byl mnohem lepší.

• 12.5.2017  20:55
    Fišpánská jablíčka (TV film) (2008)

Jedno z méně povedených dílek Dušana Kleina - příběh plný podivných zápletek, "překvapivých" zvratů a troškoidního ječení a pitvoření, jemuž dominují buznovsky vyhlížející Kotek s Tomsou v otřesných parukách.

• 29.4.2017  08:06
    Krtek a Panda (TV seriál) (2016)

Tak dementní až je to vtipné :-D. To je ovšem případ většiny současné animované tvorby pro nejmenší, z níž "Krtek a Panda" nijak zvlášť nevyčnívá. U závěrečného kvílení, doprovázejícího titulky jsem si zavzpomínal na Reiko Kitamoriovou a jejího čtyřnohého společníka - tam zněl pseudoasijský jekot (v českém dabingu v podání Jitky Molavcové) hodně podobně!

• 20.4.2017  23:50
    Volyň (2016)

Ne náhodou připomíná "Wolyň" jugoslávskou válečnou trilogii Lordana Zafranoviče. Právě ukrajinsko-polské pomezí se spolu s Chorvatskem a Bosnou stalo dějištěm permanentní občanské války provázející německou okupaci a nejděsivějšího nacionálního běsnění v dějinách celé 2. světové války. Masakry páchané UPA a OUN na Polácích (ale i Židech, Rusech, Češích a dalších haličských a volyňských minoritách) se jako vejce vejci podobají ustašovské protisrbské genocidě - včetně toho hojného užívání seker a nožů k masovému vraždění. Ve světle tohoto snímku vyznívá opěvování banderovců jako hrdinů a vlastenců (například spisovatelkou Oksanou Zabužko) hodně pitomě. Zájemcům o to, jak situace v dané době a místě vypadala doporučuji např. knihu Wojciecha Žukrowského "Ariadniny noci a jiné povídky" nebo "Ve stínu trojzubce" Stanislawa Myslinského. Mimochodem - zatímco v polském pohraničním okrese Rzeszow najdete řadu pomníků obětem ukrajinských zvěrstev, hned za hranicí, v sousedním ukrajinském Drohobyči před časem místní postavili Stepanu Banderovi pomník jakožto národnímu hrdinovi a mě nezbývá, než se tentokrát ve svém hodnocení připojit k verbalovi.

• 17.4.2017  11:02
    Vetřelci na Měsíci (TV film) (2014)

Klasický pavědecký blábol, kde přání je otcem myšlenky a z malých příčin se odvozují sáhodlouhé divoké teorie. Nejvíc mne rozesmály barevně zvýrazněné nicneříkající šmouhy na nekvalitních fotkách z Měsíce, které mají údajně představovat tamější stavby a techniku mimozemského původu :-D.

• 16.4.2017  09:38

Clint je můj oblíbený filmař a nezklamal mne ani tentokrát - po řemeslné stránce není co vytknout a z pohledu hlavní postavy je příběh podán naprosto reálně a dá se říct i sympaticky. Z objektivního ideového hlediska je to už mnohem, mnohem horší, ale kdo by předem čekal něco jiného, Eastwood není Stone, že? Proto musím dát tentokrát beze zbytku za pravdu verbalovi, jak v hodnocení, tak především v komentáři.

• 16.4.2017  09:28

Béčková klasika o vraždících rejscích z roku 1959 si vystačila s jedním dřevěným plotem a smečkou psíků v podomácku ušitých maskách. Tohle její pokračování disponuje kromě zmíněného plotu i řadou digitálních efektů, což jí ale nijak zvlášť nepomáhá - monstra vyhlížejí ještě směšněji a trapněji než ti maskovaní psi. Scénář je tragédie sama o sobě a korunu všemu pak nasazují herecké výkony, které snadno strčí do kapsy i divadelní představení ochotníků z Grešlového Mýta. Celek je ovšem suma sumárum natolik vtipný, že tu jednu guilty pleasure hvězdičku rád udělím :-).

• 14.4.2017  23:51

Totálně dementní příběh, který svojí debilitou přebíjejí snad už jen otřesné postavy, jimž vévodí hlavní hrdinka, ošklivá a s permanentně přiblblým výrazem a poté co si nandá na palici jakýsi pseudoorientální hadr je to už k neukoukání. Prostě další večerní Barrandovský průjem.

• 3.4.2017  17:25

Začátek dobrý, středověké scény výborné, ale jejich čím dál častější prolínání s Animem je na facky, ostatně dění v současnosti je samá nuda a šeď, které mne ke konci vyloženě uspávaly. Závěr samotný je pak takový nijaký a rozplizlý do ztracena a spolu s enormní dávkou všemožných klišé u mne tenhle snímek na lepší než sotva průměrné hodnocení nevytáhnou.

• 24.3.2017  23:49
    Miranda (TV seriál) (2009)

Mám rád velké ženy (s jednou ostatně sdílím společnou domácnost) a tak, přestože "Miranda" nedosahuje třeskuté vtipnosti a absurdity "Black Books" nebo "IT Crowd" ani nenapodobitelné nekorektnosti "Malé Velké Británie", za osobnost a svérázný projev titulní protagonistky hodnotím více než pozitivně.

• 20.3.2017  22:52

Bezostyšná vykrádačka a zároveň směsice všech možných nejprovařenějších motivů a klišé tohoto subžánru, který je debilní a stupidní sám o sobě, natož když se ho ujme Asylum.

• 13.3.2017  18:37

Nate Parker pojal příběh svého jmenovce zgruntu jinak, než William Styron ve svém proslulém románu, přičemž "Doznání Nata Turnera" svůj filmový protipól předčí jak originalitou pohledu na danou tématiku a silou výpovědi, tak věrností historickým faktům, která ve "Zrození národa" místy dostává docela na frak. Na druhé straně je ovšem tenhle snímek řemeslně velice slušně zvládnutý, Nate Parker je sympaťák a bílí tyrani ve všech možných podobách jsou tu zobrazeni jako správně nechutné stvůry. A jelikož tématika Jihu před občanskou válkou mne vždycky bavila, nevadí mi ani až příliš jednostranně černobílé ladění filmu a u mne je to za slušné 4*.

<< předchozí 1 2 3 4 14 28 41 54