Crocuta

Crocuta

Radek Varvařovský

okres Rokycany
dělník slévárensko-filosofický

Skype: crocuta3

60 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 15 29 42 56
  • 30.7.2018  00:21
  1945: Krvavý mír (TV film) (2015)
  odpad!

  Ne - nechovali jsem se jako nacisté. A pokud někdo hodnotí a komentuje opačně, jeho znalost historie za mnoho nestojí. Podobným rozumbradům s neodbytnou potřebou udílet tomuto zoufale jednostrannému dokumentu 5* a sypat si popel na hlavu, vřele doporučuji publikace Jiřího Padevěta "Krvavé léto 1945" a naproti tomu knihu stejného autora "Krvavé finále"- srovnání zločinů obou stran konfliktu. Dále tituly Stanislava Motla "Válka před válkou" a "Svědek z cely smrti", Jana Tesaře "Mnichovský komplex" a (spolu s Josefem Serinkem) "Česká cikánská rapsodie" a celou řadu knih Radana Láška s tématikou krizových let 1938 a 1939, v neposlední řadě pak publikaci Ivo Pejčocha "Kolaboranti a váleční zločinci na pražském popravišti: Osoby popravené v průběhu retribučních procesů 1945-1948" (to aby se případný zájemce dozvěděl, jak se ve skutečnosti nacisté na našem území chovali) - po přečtení alespoň těchto několika výstupů SOUČASNÉHO, nikoliv komunistického výkladu moderních českých dějin se možná několika naivkům rozbřeskne a přestanou srovnávat nesrovnatelné. V "dokumentu" "1945..." jakoby ožíval duch Mnichova, britská nadřazenost, alibismus a snaha ukázat, že ti Čechoslováci přece jen nestáli za krev jediného britského vojáka a všechno je tak velice relativní... a že ten Hitler vlastně mohl mít i v lesčem pravdu :-(.

  • 3.7.2018  23:22
  The Terror (TV seriál) (2018)
  ****

  Neznat výbornou předlohu, byl bych spokojenější. Její třeskutá mrazivost polární noci se kamsi vytratila a zejména čtyři poslední epizody, které se místo na ledových krách a v tíživé temnotě odehrávají na štěrku zalitém sluneční září, přičemž hrdinové příběhu si tu vykračují tak nalehko, že k úplné letní pohodě už chybí jen kytara a nějaký ten rozpálený gril (ale na steaky došlo, to zase jo). Od knihy se autoři seriálu odchýlili v mnohém a samotný závěr byl v tomto ohledu asi nejhorší - nemyslím si že bych byl kdovíjaký hnidopich, ale literární Crozzier a jeho lidští i nelidští protivníci se mi líbili mnohem více, jejich seriálové provedení to má u mne s odřenýma ušima za 4*.

  • 21.6.2018  22:17
  Escobar (2017)
  *****

  K seriálu "Narcos", ač ho ve své filmotéce již nějakou dobu mám jsem se zatím ke své škodě nedostal, tudíž nejsem nucen s ním srovnávat, jak činí většina komentářů, které se zde dosud objevily. Pro mne je "Escobar" velmi dobře natočenou, mistrovsky zahranou, přiměřeně akčně zpracovanou a přitom nepřepálenou drsnou vzpomínkou na přelom 80. a 90. let, kdy i zprávy Československé Televize plnily záběry z ulic kolumbijských měst zdevastovaných výbuchy bomb medellínského kartelu. Bardem je jak se dalo čekat skvělý, role je mu šitá na míru a navíc tu má cemr skoro větší než já - a podobná věc člověka vždycky potěší :-).

  • 16.6.2018  13:15
  Ray Mears a divoká Austrálie (TV seriál) (2016)
  **

  Do údajně panenského deštného pralesa se na řvoucí čtyřkolce po vykácené cestě přiřítí vyžrané hovado a zastaví čirou náhodou 5 metrů od mimořádně plachého a nesmírně zřídka vídaného kasuára s mláďaty. Vzápětí začne divákům líčit - samozřejmě šeptem, aby tohoto tvora pověstného svojí plachostí náhodou nevyplašil - jak úžasný, skvělý a neopakovatelný je to zážitek kasuára spatřit. Prostě to nejlepší z celého pralesa - stejně jako všechno ostatní, co nám tlouštík v předchozích 20 minutách předvedl. Kupříkladu velevzácného stromového klokana, který - považte!!! - leze po stromech. Ale teď vážně. Tento seriál nabízí celou řadu pozoruhodných záběrů divoké přírody a nabízí o ní nemálo zajímavých informací, ale nabubřelé, patetické a komediantské podání, jakým tyto informace prezentuje Ray Mears sráží celý projekt o několik tříd níže.

  • 7.6.2018  22:06
  Cold Skin (2017)
  ****

  Adaptace Piňolovi skvělé literární předlohy není pouhým otrockým přenesením jejího děje na filmové plátno, ale osobitou variací na dané téma, která zachovává základní prvky příběhu, přitom má svoji vlastní tvář a především zdařile pracuje s neopakovatelnou atmosférou této drsné robinzonády nastolující otázky divošství, tolerance a osamění a spojující v sobě zběsilý boj o přežití s problémy poněkud bizarního milostného trojúhelníku.

  • 30.5.2018  17:32

  Barokní křivky Jitky Čvančarové působí v tomto pozdně gotickém příběhu mírně anachronicky, ale pohled na jejich majitelku jako vždy potěší, stejně jako herecký projev valné většiny obsazení Jeronýmova posledního útěku. Značné množství klišé - která je zbytečné vyjmenovávat, to už za nás udělala ve své recenzi kupříkladu Mirka Spáčilová - a nějaký ten prohřešek proti historické věrnosti (ať už se týká titulní postavy, výpravy nebo jiných reálií) nepřebíjí celkově kladný dojem z tohoto záslužného TV dílka, snad jen zamrzí ona nepěkná škatulka v níž tak pevně herecky vězí Radek Holub a z níž patrně ještě dlouho nevybředne.

  • 14.5.2018  20:32

  Thurnův hrob v Revalu (Tallinu) se nezachoval, ale patrně tam někde stále leží, přičemž včerejšího večera o sobě musel dát vědět mohutnou podzemní rotací. Tahle slátanina snad měla být jakási pomsta Habsburků ze záhrobí nebo co... ačkoliv tady dostali na frak naprosto všichni aktéři i historie a televizní tvorba jako takové... :-(.

  • 22.4.2018  11:52
  Po stopách duchů (TV pořad) (2008)
  odpad!

  Považuje-li někdo tento pořad za "kvalitní horor", patrně hororů v životě moc neviděl a bát si při této komické slátanině budou nejspíš jen dětští nebo psychicky narušení diváci. Přitom se jedná o další zářný příklad toho, jak si pár chlápků a jejich spolupracovníků udělalo výnosný kšeft z lidské blbosti. O tom, že tento obor působnosti má před sebou i nadále světlou budoucnost, a ona zmiňovaná blbost je nekonečná svědčí i zdejší nebývale vysoké hodnocení frašky jdoucí "Po stopách duchů".

  • 21.4.2018  03:17

  TheRaven: skutečně, happyend jak vystřižený! Pro zájemce o danou tématiku doporučuji pro základní orientaci J. Chalupa: "Dějiny Argentiny, Uruguaye, Chile", NLN 1999 a zejména publikaci zabývající se speciálně "špinavou válkou" - Martin Nekola: "Operace Kondor", Epocha 2012.

  • 18.4.2018  21:41
  Láska k divočině (TV seriál) (2016)
  **

  Spíš láska k tomu druhu myslivosti, který se nezabývá péčí o přírodu a udržením stavů zvěře v mezích vhodných pro zdárný vývoj ekosystému, ale který je prostě pouhou loveckou vášní - příhodnější by byl tedy název "Láska k lovu". Lovci holdují svému koníčku v míře u nás nevídané, byť jistě nepřekračují rámec stanovený finskými předpisy. Tamní přírodní podmínky se od českých samozřejmě diametrálně liší, počty zvěře počínaje a tváří krajiny konče. Pořad to tudíž není úplně nezajímavý, ale mentalita jeho aktérů mi prostě nesedí a kochat se jejich úspěchy mne nebaví.

  • 17.4.2018  19:55
  Sněhulák (2017)
  ***

  Předloha jistě není bez chyb, ale kromě pár kravin a klišé nepostrádá napětí, logický děj a od začátku do konce se čte jedním dechem. Filmové ztvárnění s románem pracuje hodně volně, což by mi nevadilo - stále je tu vynikající kamera, hvězdné obsazení, slušná atmosféra... ale co naplat, snímek honí zbytečně mnoho zajíců najednou, vyprávění je nekonzistentní a divák (zvláště knihy neznalý) může mít chvílemi značné problémy s orientací v ději. O stupiditách typu výhradně anglického jazyka u veškerých norských textů nebo zhola zbytečné linie s kandidaturou Osla na jakýsi pohár škoda slov. Ovšem co filmového "Sněhuláka" sráží v mých očích nejvíc je nezvládnutý, nechtěně k popukání komický konec - tady už chyběla jen ta příslovečná slupka od banánu.

  • 14.4.2018  10:21
  Nož (1999)
  ****

  Působivá Draškovičova předloha byla napsána a poprvé vyšla v roce 1982 a ve své době způsobila na jugoslávské (nejen) literární scéně značný rozruch. Bylo jí vyčítáno "otevírání starých ran" a (ne zcela neprávem) rozviřování nacionalistických vášní - každopádně se však díky ní rozproudila diskuze kolem řady do té doby tabuizovaných témat. Lekičův film děj knihy dále rozvíjí a v závěru jej přenáší až do počátku 90. let, do období občanské války, v jejímž průběhu příběh vrcholí.

  • 7.4.2018  16:30
  Hračka (1976)
  *****

  Skvělá satira, poněkud deprimující tím jak je více než po čtyřiceti letech od svého vzniku aktuální, pro nás v ČR nyní ještě více než tehdy.

  • 30.3.2018  21:21
  1890 (TV seriál) (2017)
  **

  Jeden z nejrozvleklejších krimi seriálů posledních let a možná vůbec, plný klišé, nudné vaty a trapných rádoby komediálních vložek, který je - a to je u detektivky ta největší slabina - přes všechny zvraty od začátku do konce zoufale předvídatelný. Poctivě jsem zhlédl všech 13 dílů, ale i přes solidní výpravu a sympatické hlavní postavy to u mne na víc než hodně slabý průměr není.

  • 29.3.2018  22:28

  Mimořádně kvalitně obsazený (a zahraný) snímek v němž nechybí kromě neokoukaných, syrových kulis na hony vzdálených "slunné Kalifornii", přímočaře vyprávěného příběhu a neodolatelné buranské verbeže z Apalačských hor ani mě tak blízké slévárenské prostředí.

  • 29.3.2018  22:10

  Snímek s nosným a skutečně zajímavým tématem, jehož zpracování ovšem budí značné rozpaky. Nevadí mi jako mnohým jiným, že Marta Nováková místy kráčí ve stopách Karla Zemana, ale chronologická i formální roztříštěnost vyprávění mi nepřipadá právě nejsdělnější a naopak zavání rádobyartovou samoúčelností. V paměti mi tak nejvíc utkvěla výborná hudba a obří mašle Anety Langerové.

  • 18.3.2018  14:51

  Až na pár detailů jako je tak trochu samoúčelně působící střídání barevných a černobílých sekvencí (i přes režisérovo vysvětlení - když to při sledování filmu nepochopí nikdo jiný než autor, záměr se v reálu míjí účinkem) a za vlasy přitažený závěr (cestě malého chlapce za hranice všedních dnů a tomu že ho nikdo nehledá lze uvěřit jen stěží), nemám výhrady, Petr Václav opět nezklamal. Role médií (a zdaleka nejen bulvárních, ta veřejnoprávní si co do objektivity a ucelenosti informací s oněmi výše zmíněnými pohříchu příliš nezadají) v naší společnosti je tu načrtnuta jen lehce, ale o to výstižněji, obrazy životů našich bližních jsou vykresleny v celé své kráse i ošklivosti a černý humor jen sympaticky dotváří zdařilý celek.

  • 14.3.2018  21:17

  Celý pořad se nadmíru povedl, ale zdaleka nejlepší je pochopitelně část věnovaná hyenám, jasnozřivě vyzdvihující jejich vysokou inteligenci a zejména něžnou povahu.

  • 6.3.2018  18:27
  Crazy Heart (2009)
  ****

  Vždycky když vidím podobný film, musím si nalít panáka... Veselá scénka v úvodu, kdy si Bad musí udělat během vystoupení zdravotní přestávku a nechá zatím svůj hit přehrávat doprovodnou kapelu, mi silně připomněla jedno vystoupení Honzy Nedvěda na hrádecké Muzice - ten si ovšem odskočil ne na jednu, ale rovnou na dvě písničky a - jak prohlásil - šel si zapálit a ne hodit šavli :-D.

  • 4.3.2018  17:18

  Komedie tedy v žádném případě, spíš smutný a svojí nadčasovostí (jen blb si může myslet, že panu Žáčkovi by se dnes vedlo lépe) až deprimující příběh o tom jaká je to bída bejt starej a bezmocnej.

  • 26.2.2018  22:48

  Po dlouhé době musím pochválit tv Barrandov za nákup kvalitní detektivní série z neokoukaného prostředí, NEpostrádající atmosféru, napětí a charismatického hrdinu. Temnější ladění místy odlehčuje humor titulního hrdiny a partičky kolem něj,samostatnou pochvalnou zmínku zaslouží kamera. Já tedy čas strávený sledováním Jussiho příběhů za ztracený rozhodně nepovažuji.

  • 24.2.2018  19:20

  Velevýstižný komentář: NinoL. Závažné a nosné téma ukázkově veřejnoprávně předžvýkané a ideologicky nezávadně podané za svazácky nadšené účasti i tak věhlasné osobnosti jako je David Černý, údajný umělec, známý především jako nekompromisní bojovník proti lži a nenávisti a hrdinný antikomunistický odbojář, jehož vysoce erudované názory na 50. léta a vůbec celou rudou totalitu musí vzít za své každý, kdo to s tou naší demoGracií myslí dobře!

  • 9.2.2018  20:44

  Zpracování této maigretovky je hodně odlišné od verze z roku 1992. A musím dodat - při vší úctě k Bruno Cremerovi - že aktuální zpracování se mi líbilo přece jen více. Budu si muset přečíst předlohu, abych se dozvěděl jak to Simenon vlastně původně napsal...

  • 9.2.2018  20:35

  Zdlouhavost vyprávění zde dosahuje prozatímního vrcholu - šaškování dvou přiblblých strážníků zabírá stále více místa na úkor smysluplného děje a více než co jiného připomíná trapnou a značně nepovedenou nápodobu komediálních momentů z "Četnických humoresek". Příběh se téměř nikam neposouvá a já se začínám čím dál víc nudit...

  • 28.1.2018  16:46

  POZOR SPOILER! Za mne nejlepší díl celé trilogie - dostatečně akční aby nenudil a zároveň ne zase tak blbý, aby urážel divákovu inteligenci. Navíc s povděkem kvituji, že nesympatická, protivná kráva zrazující své přátele ve jménu "vyššího dobra" skončila jak se patří a uvolnila tak místo po boku ústředního nabíječe o mnoho přitažlivější a pro život v postapo kulisách vhodnější roštěnce.

  • 9.1.2018  23:24

  Ani minutu jsem se u tohoto komediálního dokumentu nenudil, mám zkrátka slabost pro vše bizarní a neobvyklé a toho se mi zde dostalo v míře vrchovaté. Závěrečný výlet do Osvětimi se mi však pranic nezamlouval - od shlédnutí "Šoa" na mne už další dokumenty natočené na těch pochmurných kolejích příliš nepůsobí ale hlavně režisérem zinscenovaná "lekce" Daliborkovi vyzněla přes svou vykalkulovanost totálně lacině a ve vztahu k paní přeživší holokaust by byl výraz hyenismus urážkou hyen. Dokazovat si svoji morální převahu na úkor nešťastníka typu Dalibora Krupičky rozhodně není žádné hrdinství a jistě by se našla řada jedinců, jimž by bylo potřeba pomoci otevřít oči mnohem naléhavěji, než titulnímu hrdinovi.

  • 2.1.2018  18:57
  High Rise (2015)
  ***

  Zajisté mělo jít o vysoce sofistikované podobenství, jehož poselství jsem ovšem já osobně nějak nepobral ... Dekadentní, místy přímo nihilistické ladění bylo zajímavé a vynikající kamera a přehršel sexu a násilí mohou být dobré ingredience, pokud ale chybí soudržný příběh a celé vyprávění se rozpadá ve sled jinotajných halucinogenních videoklipů, člověka to pomalu ale jistě přestává bavit... Nicméně za vidění to stálo, to zase jo.

  • 31.12.2017  01:04

  Jestli byla tohle PRAVDIVÁ Jánošíkova historie, tak se divím že neskončil na háku daleko dříve, než po pár letech zbojničení, když podle této "pravdy" měl sice dost mužnosti na píchání s kdejakou courou všech váhových kategorií a barev vlasové pokrývky (čemuž se snímek věnuje měrou více než vrchovatou, až otravnou) a přitom postrádal koule i na to odkrouhnout byť jen prokazatelného a usvědčeného zrádce, který mu šel po krku už nejednou a Juro mu vždy velkomyslně (nebo spíš dementně) udělil milost. Loupení a vůbec násilí i akce tu vypadá jak z vánočních pohádek ČT a tak za něco stojí leda krásné slovenské exteriéry a v roli bezcharakterního lumpa můj oblíbenec Michal Žebrowski, proti jehož charismatu se ukňouraný Jiráček může jít klouzat.

  • 24.12.2017  01:17
  Let Us Prey (2014)
  ****

  Hodnocení místního idiota a arbitra mizerného vkusu mne přesvědčilo, že by tento snímek mohl stát za vidění - a tušení mne nezklamalo! Svět jako peklo na zemi a nenapodobitelný Liam Cunningham coby nemilosrdná ruka vyšší spravedlnosti, trestající pokrytce, násilníky, tyrany, zvrhlíky a jinou verbež za jejich hříchy - jedním slovem paráda. Zkrátka film, který umí navodit tu pravou sváteční atmosféru :D.

  • 22.12.2017  17:12

  Docela depresivní a neradostná zombie vybíjená, u níž je znát kromě pesimistického pohledu tvůrců na naši budoucnost i slušná produkce. Po herecké stránce se všestranně dařilo, děvče v titulní roli mi bylo sympatické a paní učitelka měla mnohé nepopiratelné přednosti. K osobité ponuré atmosféře přispěla nezanedbatelnou měrou i hudba a tudíž i patřičný podkres těch správných scén (a to jsem díky svému povolání sluchově již značně opotřebován - přesto zdravím Tuaxe :-D ).

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 42 56
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace