Crocuta

Skype: crocuta3

<< předchozí 1 2 3 4 15 30 44 58
    • 31.5.2020  18:08
    Robin Hood (2018)

Svojí křečovitou a neúspěšnou snahou zmodernizovat klasickou historicko-dobrodružnou látku mi tento paskvil silně připomíná francouzskou slátaninu "Blanche - královna zbojníků", přičemž "Robin Hood" je o to horší, že mu naprosto schází smysl pro humor, titulní hrdina se neustále rádoby sveřepě ksichtí jak kyselá prdel a k naprosté nesnesitelnosti jsou dovedeny amatérské pokusy našroubovat na děj filmu "aktuální" narážky na současné světové dění (xenofobie, manipulace ze strany mocných a revoluce utlačovaných, atd., atp.), a patetické proslovy všeho druhu, nesčíslněkrát použité jinde a lépe. Nelze nevzpomenout na Kevina Costnera - ten Batthursta překonává o světelné roky nejen vlastním "Robinem Hoodem", ale co se zábavnosti a míry blbosti týče i "Vodním světem" a bohužel i takovým "Poslem budoucnosti" - a to už je opravdu co říct!

• 26.5.2020  20:29
    Největší loďaři světa (TV pořad) (2016)

Nemusíte být zrovna námořník, pokud pracujete jako jeřábník, vazač, řidič, svářeč, slévač, montér, zámečník nebo mechanik, jste inženýr v některém technickém oboru nebo se prostě rádi podíváte, jak lidé dělají dobře a přesně svoji práci, je tenhle dokument určen právě vám.

• 14.5.2020  23:11
    Díra (2019)

Začnu od konce - právě tady si totiž tvůrci dost ulehčili práci a právě tak trochu odbytá koncovka ubírá snímku na dokonalosti. Jako velmi trefné, promyšlené a strhující podobenství o současné společnosti funguje jinak "Díra" bezvadně a vydá za tucet sociologických průzkumů dohromady. A jeden poznatek závěrem - daleko lépe se tento divácký zážitek snáší s plným žaludkem.

• 11.5.2020  21:37
    Mrazivý lov (2019)

Ani krásná příroda a mí oblíbení vlci nevytáhnou tuto sračku z odpadu kam patří. Ke shlédnutí jsem se nechal zlákat povedeným vizuálem, to jsem ovšem netušil jaké panoptikum degenerovaných a naprosto neschopných postav "Mrazivý lov" skrývá. Hlavní hrdinka i její spratek jsou krajně nesympatické kreatury, ale jejich protivníci se chovají nesmyslně tak do nebe volajícím způsobem, že si to čeho se jim dostane plně zaslouží. Všichni do jednoho mají hodně tuhý kořínek, z míry je nevyvedou mnohonásobná střelná zranění, opakované havárie, pády ze skal a koupele v ledové vodě, ale jsou navíc pronásledováni takovými scenáristickými schválnostmi, kde krom uklouznutí po slupce od banánu a květináče spadlého na hlavu nechybí snad nic, že tohle se opravdu přežít nedá. Zase jedna a půl hodiny promarněného života - proti tomuto paskvilu jsou produkty značky Asylum vysloveně intelektuální záležitost.

• 6.5.2020  23:50
    Lovec hlav (1976)

Viděl jsem znovu po mnoha letech a bylo to docela zklamání. Akční scény režijně těžce nezvládnuté, často vysloveně naivní, stejně jako jednání mnoha postav. Belmondovy filmy mám velmi rád, ty ze 70. a 80. let zvláště, ale že by právě tenhle patřil mezi ty nejlepší? To teda ani omylem...

• 3.5.2020  03:27
    Infiltrace: Obchod s duší (TV film) (2020)

Jen drobnou poznámku: každý si pochopitelně může věřit čemu chce a za co kdo vyhodí své peníze je čistě jeho věc. Ale pokud už při kritice tvůrčích postupů autorů pořadu, které jsou vám trnem v oku někoho citujete, čiňte tak prosím přesně a nepřekrucujte citáty tak jak se vám hodí do krámu (jako zde v jednom komentáři, který si mimo jiné bere do úst i Radkina Honzáka). Nejen že se pak komentátor sám dopouští manipulace, kterou (značně nepřesvědčivě) vyčítá režisérce, ale dělá hlupáka daleko spíš ze sebe samého, než z toho, na koho mířil :-).

• 3.5.2020  03:14

Velmi slušný odbojově špionážní snímek prodchnutý ponurou, dusivou atmosférou okupační mizérie, kterou jen sem tam prosvětlí vzpomínka na staré dobré časy nebo zrnko naděje. Společnost se tu skládá většinou už jen z kolaborantů poslušně seřazených ve frontě na svoji vlastní porážku a zdařile ztvárněné mimozemské entity tak mají s ovládáním lidstva značně ulehčenou práci. John Goodman prochází celým příběhem s jedním a tímtéž koženým výrazem a přesto je bez diskuze, že odvádí vynikající práci a Vera Farmiga, to je holka, která mne potěší vždycky - ať už hraje kurvu, učitelku dějepisu, nebo oboje.

• 26.4.2020  02:03

Zatím s přehledem nejméně povedená epizoda, s níž jsem měl u tohoto seriálu tu čest. Celá motivace i jednání pachatele a především historka "z války" jsou tak faktograficky nesmyslné a nelogické bláboly, že spolu s podivným, nijakým rozuzlením si zaslouží ty dvě usmolené * jen stěží.

• 4.4.2020  00:36

Ve finální epizodě se dramaturg i scénárista totálně urvali ze řetězu, ale i přes ten ukrutně překombinovaný závěr s asi desetinásobným zvratem si "Belfer" jako celek, i v jednotlivých částech zachoval vysokou úroveň, napětí se stupňovalo díl od dílu a překvapivá odhalení nebrala konce, takže za mne naprostá spokojenost.

• 29.3.2020  23:52

POZOR SPOILER! Bába v okně a bubák v lese neměli chybu :-D!

• 17.3.2020  17:19
    MasterChef Česko 3 (TV pořad) (2020)

Již od minulého týdne, kdy tuto podivnou osobu po různých machinacích porota (kde kromě Kašpárka figuruje i šašek - arogantní pozér Forejt) poslala místo vyřazení do dalších "bojů", typuji na vítězku tu mrňavou afektovanou dámu, která musí neustále někomu dokazovat, že to dokáže. Vařit sice asi moc neumí, ale svým "entuziasmem" a "motivovaností" je nám všem zářným příkladem. Však také dostává pro své výlevy zdaleka největší prostor. Kuchařské umění není v této soutěži zas až tak podstatné. Nejdůležitější je přece "přijmout výzvu", "vyprávět PŘÍBĚH" jak někdo "dokázal překonat své vlastní limity" a "jít za svým snem". Vyhraje-li tato obskurní postavička, jen se mi potvrdí mínění, jaké o podobných pořadech mám už dávno.

• 7.3.2020  00:29
    Učitel - Série 1 (série) (2016)

Na podobnost výchozí situace s "Twin Peaks" tu už přede mnou upozornili jiní a já k tomu dodám, že sovy, jak známo, nejsou tím, čím se zdají být. Rýsující se rozuzlení vypadalo zprvu lehce banálně, pak se ukázalo, že vše bude patrně poněkud složitější a když byla nakonec jako hybatel řetězce nešťastných událostí a morálně nejzkorumpovanější osobnost odhalena postava, která mi byla po celou dobu asi nejsympatičtější, musel jsem před odvahou a důmyslem tvůrců smeknout pomyslnou rogatywku.

• 2.3.2020  19:57
    1917 (2019)

Každopádně silný zážitek, technickou stránku věci tu opěvuje (oprávněně) prakticky každý a kamera a (ne)střih jsou těch chvalozpěvů hodné jako málokterý jiný současný snímek. Tempo sice mírně kolísá, ale osobně jsem si při "Wayfaring Stranger" rád zavzpomínal na Poutníky s Křesťanem i Johnyho Cashe :-). Varování před hunskou proradností není nikdy na škodu a závěr s Robem Starkem mi téměř vehnal slzy do očí.

• 9.2.2020  01:18

Nora je tu k nakousnutí ještě víc než jindy - a to už je co říct!

• 8.2.2020  16:12

Hu, to bylo strašidelné, folklórní bubáci v akci a mne jen mrzí že vyšší hodnocení už dát nemůžu, když už se ke slovu dostal i můj oblíbenec Goya, který o dané tématice věděl své, jak předvedl nejen v citovaných "Pinturas negras" z Domu u Hluchého, ale zejména v nezapomenutelných "Los Caprichos" (které ovšem všemožné pověry a nadpřirozené jevy ironizují a odsuzují jako klam), z nichž jedna dala název i této epizodě - ano, strašák se blíží...

• 8.2.2020  15:59

Ze zdejších komentářů je krásně patrné jak rozdílná očekávání mají diváci tohoto seriálu - do znalců předlohy, zklamaných málo věrným zpracováním, až po milovníky ryzích detektivek, které iritují nadpřirozené hororové prvky (ti ovšem nedávali pozor, když si stěžují až teď, "Outsider" vybočuje z běžné reality od první epizody). Já jsem ovšem čím dál spokojenější - napětí narůstá, plíživé zlo uplatňuje svoji moc čím dál zřetelněji, děj se posouvá dopředu jak se patří a tísnivá atmosféra nemá chybu. Za mne skvělý začátek letošní seriálové sezóny.

• 22.1.2020  22:38
    Rusko z výšky (TV seriál) (2018)

Až kýčovitě krásná kamera a mimo jiné spousta mimořádně zajímavých míst, jako je pro mne osobně například Norilsk, extrémně mrazivé velkoměsto za polárním kruhem a tamní průmysl, zejména koncern Norilsk Nickel, největší těžař niklu na světě, jehož finálního produktu, niklových katod, mi prošly rukama už stovky tun.

• 17.1.2020  16:35

Vysoce zajímavý dokument, který přináší sice skličující, ale nijak převratné ani nové zjištění, že mnohé ze států, které by nás rády učily demokracii se v případě potřeby sami nevyhýbají metodám ani individuím, nemajícím s demokracií pranic společného a že všechny krásné řečičky o "vyrovnání se s vlastní minulostí" jsou (jako v tomto případě ze strany Německa) jen pokryteckými žvásty.

• 13.1.2020  23:53

Zrovna tato epizoda má reálný základ, inspirací se pro ni stal podle všeho kriminální případ, který lze najít na YT v cyklu "Historie českého zločinu" v kapitole "Vražda v dole". V dnešním díle mne, coby milovníka a dlouholetého pracovníka různých slévárenských provozů, velice zaujaly lokace jak z Rážova "Ocelového města". (Mimochodem, verze tohoto Verneova románu od jakéhosi Zemana o které píše jeden kolega níže, může být také zajímavá, ale já ji bohužel zatím neviděl :D).

• 8.1.2020  02:27

Ve své recenzi na první díl "Místa zločinu Ostrava" v Právu se Eva Vejdělková rozplývá nad prý jedinečným úkazem v českých kriminálkách (kromě "Expozitury", píše), jímž má být údajně žena - kriminalistka. Zřejmě neviděla "Specialisty", "Mordpartu", "Kriminálku Anděl", "Místo zločinu Plzeň", "Policii Modravu", "Rapla", "Temný kraj" nebo kterýkoliv seriál o kriminalistech od Svaté trojice, to jen tak namátkou. (Na "Labyrinty" psala recenzi, takže je viděla, ale ty dámy co tam hrály si už zřejmě nepamatuje). Jak vidno, nejedná se tedy o nic objevného, naopak, ženy v řadách kriminalistů a to často i na vedoucích místech jsou spíše pravidlem. V této souvislosti pak působí nechuť Křížovy postavy ke Grodské jen díky jejímu pohlaví jako bezzubá a nepovedená kritika sexismu, nebo spíš jako jeden z řady nesmyslů, kterých bylo v "Krásném světle" požehnaně. Chování postav bylo většinou značně nevěrohodné a některé herecké výkony hraničily s (nechtěnou?) parodií (Taclík, Boudová). Celá škála sexuálních delikventů jedná do jednoho tak průhledně a předvídatelně až to bolí a policejní postupy svojí věrohodností určitě nepřipomínají "Případy 1. oddělení" (vida, to je snad ten jediný český krimi seriál, kde nemají v partě ženu :-) ), ale spíše některý ze zaměnitelných produktů komerčních televizí. Ovšem snaha se cení, Ostrava je i díky kvalitní kameře fotogenická a herečtí představitelé sympatičtí - spíš jde o to, budou-li mít nadále větší štěstí na scénář a jestli se v následujících epizodách lépe dařilo i režii.

• 26.12.2019  11:14
    Čertí brko (2018)

Průměrná pohádka, u které někoho oslnila Judit (můj typ to tedy opravdu není), jiného ta správná politická angažovanost ("Pyšná princezna" a král Miroslav s jejich budovatelskou propagandou náš vzor), ale dalším se zas třeba nelíbily písničky (to mě kupodivu jo). Děr v logice by se našlo opravdu dost, pojetí pekla a postavy Lucifera mi připadá krajně přiblblé (zvlášť čerti jako bezmocné figurky, obávající se popravy jsou už spíš k pláči), ale jejich herečtí představitelé se mi naopak líbili, stejně jako většina ostatních účinkujících. V současné pohádkové filmové produkci to suma sumárum není žádný zázrak, ale ani propadák.

• 24.12.2019  23:38

Co se pohádek týče, Karel Janák na nich v posledních letech hodně zapracoval a tak jsem očekával méně tristní zážitek než v loňském roce a určitě nejsem zklamán. U té letošní "Princezny..." mi sedl humor a herečtí představitelé jsou výborní (především Marek Eben), dobří, nebo alespoň nejsou špatní a co hlavně - divák se nemusí za tvůrce stydět, jakou směsici trapností a samoúčelného pitvoření za nemalé veřejnoprávní peníze zase vypustili do světa. Nic světoborného, ale ty tři * jsou více než slušné.

• 19.12.2019  23:28
    Sorjonen (TV seriál) (2016)

Po technické stránce není co vytknout, zajímavé a neokoukané prostředí, postavy i vztahy mezi nimi zaujmou, zápletky a jejich řešení jsou patřičně dramatické. Titulková sekvence dost připomíná "Most", to ovšem míním jako pochvalu - kvalitou - alespoň podle toho, co jsem z tohoto seriálu zatím shlédl - za ním "Sorjonen" příliš nezaostává. A titulní postavu navíc ztvárnil skvělý Ville Virtanen, herec pro podobné role jako stvořený, což dokázal už před lety v mimořádně ponurém a bezútěšném, ale zároveň působivém snímku "Sauna".

• 17.12.2019  23:24

Obsazení hvězdné, výprava vynikající, ale příběh, kde se všechny důležité postavy chovají jako idioti, klíčové momenty jsou založeny na těžko uvěřitelných náhodách a ústřední dvojice je složená z nevýrazného, mdlého, ale zato sebevědomého floutka a citově rozhárané hárající f(ifl)eny s kukučem, který střídá permanentní nasranost s ublížeností a která neví co chce a tak zcela po právu skončí vlastním přičiněním tam kde začala, mne opravdu nijak nenadchl, spíš jsem se u něj dost otravoval a litoval ztraceného času.

• 16.12.2019  22:21
    Yesterday (2019)

Všechno (tedy téměř) už jsme to v mnoha obměnách někde viděli, ale herci byli sympatičtí, příběh odsýpal a navíc Brouci, takže za mne palec nahoru.

• 15.12.2019  19:10

Asi nejslabší díl celého cyklu. V kolika letech ta ženská toho umělce porodila? V 50? A Mariella se opět chová jako kráva - ale to není v této sérii nic nového.

• 12.12.2019  14:15

Rozhodně podnětný a zajímavý snímek, přinášející řadu námětů k zamyšlení. Divákovi se dostává informací o pokroku na poli boje za práva zvířat, ale i hrůzné podívané spojené s průmyslovými velkochovy a s krutým zacházením s živými tvory, jehož účelem je především ekonomický profit. Slovo v dokumentu dostali lidé všeho druhu, od uznávaných filozofů, zoologů a etologů (Jane Goodall), přes majitele cirkusu, který má zvířata evidentně rád a dokáže své postoje podpořit rozumnými argumenty, radikálnější nové abolicionisty, Stranu zvířat nebo švýcarského právníka žalujícího rybáře za chycení štiky (jenom čekám, kdy se dočkáme žalob za zabití mouchy nebo pavouka) až po extrémisty, kteří by nejraději kriminalizovali i dojení krav a na něž sedí jako ulitý čtvrt století starý výrok jednoho mého kolegy:"Budou ochraňovat všechny možný zvířata a na lidi se vyserou!"

• 7.12.2019  12:37
    Hoby naší doby (TV pořad) (2010)

Lidé stižení stařeckou demencí by, při vší úctě, neměli být zváni k moderování televizních pořadů, je to pak velmi skličující podívaná.

• 23.11.2019  00:32

Slibně se rozvíjející řada seriálu se pod narůstající přítěží klišé a propagandy postupně zvrhla v naivní agitku, která mi svým ideologickým zaměřením silně připomíná únavně jednotvárné články Alexandra Mitrofanova na Novinkách, s tím rozdílem, že Saul Berenson a spol. alespoň neplivou na svoji rodnou zem a vlastní národ.

• 12.11.2019  20:58
    Povstání barbarů (TV seriál) (2016)

Seriál stejně inteligentní jako jeho zdejší oduševnělá anotace. Ubohá výprava, "špičkoví herci" na podobné úrovni jako "špičkoví historici", kteří v tomto skvostu blábolí nesmysly o něčem, o čem nemají zjevně ani potuchy a záplava dnešních ideologických klišé. Možná jde o záměrně lživý pořad, spíš se ale jedná o výtvor "znalců", kteří mají historii kdesi a snaží se, seč jim síly stačí, udělat z hovna bič. Ale pokud si najdou svůj okruh diváků - což se jim podle místního hodnocení docela daří - budou patrně v tvorbě podobně přínosných "epických" opusů jistě i nadále pokračovat a vylepšovat vzdělanostní úroveň naší civilizace.

<< předchozí 1 2 3 4 15 30 44 58