Sfinkter

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 22 42 63 83
    • 19.1.2018  19:33
    Hostel III (2011)

Unylé zakončení celé série, které bohužel nenabízí zhola nic.

• 16.1.2018  15:50
    Hostel II (2007)

Nezvykle nízká úroveň brutality, ale plus za pěkné herečky, originální československé písně a bratislavské registrační značky.

• 14.1.2018  13:24

S veškerým respektem k celé sérii a nápadu s vraždící panenkou je tento díl otravný, s příšerným scénářem a technickým pojetím, které by se dalo tolerovat před 20 lety.

• 7.1.2018  10:31
    Baskin (2015)

Dle zdejších vyjádření jsem čekal spíše amatérský brak, ale návštěva pekla v tureckém podání je poměrně silným zážitkem. Své mouchy má a nechutností pár lidí odradí, ale jako morbidní alegorie úpadku film funguje. Obzvlášť u tohoto snímku je dobré se předem seznámit se záměry a myšlenkovým podkladem tvůrců, jinak může mnoho věcí vyznít extra samoúčelně - a je pravda, že některé scény jsou velmi nechutné.

• 2.1.2018  23:00
    Phantasm (1979)

Název evokuje žánr fantasy a skutečně se ho dočkáte. Phantasm je velmi zvláštní film s chytlavým klávesovým doprovodem, který svou jednoduchostí a genialitou připomíná hlavní tóny Halloweena.

• 2.1.2018  22:54
    Záměna (2010)

Absurdní zápletka rozehrává sentimentální brnkání na divákovy emoce ve velmi dobré kvalitě.

• 29.12.2017  12:42
    Raw (2016)

Raw je dalším důkazem, proč se zuby nehty vyhýbám novodobé francouzské kinematografii, kde se až na čestné výjimky (Leon, Zvrácený, Nedotknutelní atd.) za posledních 20 let nenatočilo nic dobrého. Nesympatičtí herci, otravná hudba, pseudofilozofické záměry. Francie již nikdy nezopakuje svá zlatá léta filmu, stejně tak jako Česká republika (resp. Československo).

• 27.12.2017  21:55

Točit za bolševika exotickou pohádku s trojicí nejlepších tehdejších herců, to samo o sobě mluví za vše.

• 27.12.2017  21:51

Konečně závan čerstvého hororového vzduchu s příměsí čarodějnického šmaku, kterým se u mě tvůrci trefili do černého.

• 26.12.2017  11:20

Pesimistický snímek, který se určitě musí líbit Tarantinovi - drobná blondýnka bez dvou končetin na cestě za pochopením světa je vděčným objektem. Nesedělo mi tempo a zbytečná rozvleklost některých scén, dvě postapo party v čele s kanibaly jsou však velmi věrně znázorněny a plusem je i herecké obsazení, hodně potěšil nemluvný Momoa, Jima Carreyho v kůži prohnilého bezdomovce ani nepoznáte. Obecně nechápu, že film s tímto tématem a hereckým ansámblem unikl českým distributorům a nevlastní ani český název.

• 19.12.2017  14:44

Šesté pokračování úchylné série mě nezklamalo, pořád je o třídu lepší než první díl a o dvě třídy lepší než kterýkoliv horor z české produkce s výjimkou Ghoula. Zajímavé prostředí, rajcovní Sadie Katz, nahota, brutalita, krev - všechno, co má správné béčko mít, máte zde.

• 17.12.2017  10:26

Inscenovaná fraška, která má k dokumentaristické práci hodně daleko. Netušil jsem, že na krále idiotů se bude korunovat sám režisér v závěru. Daliborek je sice primitiv, ale Klusák ho předčil. Píseň o hermafroditovi famózní.

• 16.12.2017  09:32
    Savaged (2013)

Zabíjení i vlastní myšlenka inkarnace a rozpadu těla jsou originální, chvílemi je však snímek tak hloupý, že nemůžete hodnotit výše.

• 12.12.2017  10:43

Wan se veze na nešokující vlně mainstreamového hororu a k budování atmosféry opět využívá již přežitých a dnes už trapných prvků (vrzání dveří, blikající autíčka atd.), poté se však děj zlomí a režisér dává důraz na samotnou posedlost a exorcismus a to udělal sakra dobře, protože musí uspokojit většinu hororových nadšenců. Nejlepší Wanův film za posledních 10 let.

• 12.12.2017  10:31
    Kids (1995)

Viděno několikrát v různých životních obdobích, Kids byli a budou trpkou sondou mezi děti ulice. Jeden z filmů devadesátých let, který by měl asi opravdu vidět každý.

• 10.12.2017  12:55
    Ptáčátko (2016)

Pixar prakticky nikdy nezklamal, s Ptáčátkem už vůbec ne.

• 10.12.2017  09:51

První půle je poměrně slibná a předkládá typickou atmosféru špinavého exploitation, potom se však převalíme do hloupého slasheru, kterému navíc chybí funkční záporáci.

• 9.12.2017  21:08

Odraz od pomyslného dna a zlepšení oproti čtvrtému dílu. Ještě lépe než jindy se můžete těšit na originální jatka s odkazy na tradiční horory a chvílemi až vlnu exploitationu. Vzhledem k tomu, že jde o ždímání zajetých struktur série již pátým pokusem, podle mě dopadl lépe než dobře.

• 8.12.2017  11:51

Nejslabší je poslední třetina, kde se nenajde špetka logiky a člověk je z filmu hodně zklamaný. Pach krve se samozřejmě nehodnotí v rámci žánru, ale samotné série - dvojka i trojka byly lepší.

• 5.12.2017  22:45

Na jihokorejskou produkci příliš teatrální a zbytečně komplikované, v určitých pasážích naopak infantilně dovysvětlované. Stále nad průměrem evropských thrillerů, ale daleko pod laťkou toho nejlepšího z Jižní Korey, a to jen například za rok 2010.

• 3.12.2017  12:51

Velmi milé překvapení, které opravdu ocení hlavně milovníci hixploitationu, který si zde bere mnoho i z Rape and Revenge stylu ve formě mstící se hlavní hrdinky. Mnoho originálních scén, perfektně úchylná rodinka a prostředí australských meandrů na jedničku.

• 1.12.2017  12:53

Dobová přímočará gangsterka, která díky roku vzniku trpí klasickými neduhy s lehce divadelním herectvím, ale charisma Paula Muniho by mu mohlo závidět mnoho herců pozdějších dekád až dodnes. Scarface s Pacinem jiný level.

• 29.11.2017  12:12

Home-less drama, které si nebere příliš servítky a od začátku do konce vás máchá ve špíně ulice a v tíze myšlenek. Kdyby si snímek trochu více pohrál s gradací, dával bych plný počet.

• 25.11.2017  10:07

Na tyto snímky už bude samozřejmě zírat jen mně podobná generace, která mládí trávila v 90. letech a nebude si na těchto "klasikách" hledat zbytečné chyby. Nicméně: s jedničkou nesrovnatelné, potěšila přítomnost Xiana a Tong Poa, fighty velmi slabé a finále bohužel absolutně nejslabší. Sasha do této role zbytečný, scénář nulový. Navíc v českém dabingu hlavního záporáka jmenují jako Tong Pao, takže máte neustále reminiscenci s Kung Paem z čínského bistra.

• 24.11.2017  09:46

Celkově standardní kvalita, bojová část určitě zaujme více. První půle však gibsonovsky schematická, dětství, láska atd., ale co fungovalo ve Statečném srdci, zde výrazně ztrácí dech, z mého pohledu i vinou Garfielda, který mi do role absolutně neseděl. Chápu průměrná hodnocení u ostatních, kvalitní válečný film v dnešní době však těžko pohledáte. Hacksaw Ridge pro mě stále lepší než Dunkerk.

• 2.11.2017  22:24
    Rozpolcený (2016)

Zajímavý snímek, více se asi napsat nedá. McAvoy výborný.

• 23.9.2017  09:27
    To (2017)

Nemožné se stalo možným, nezfilmovatelné máme na plátně ve skvělé kvalitě. Kingova předloha, která má přes 1000 stran, je úžasným veledílem, ze kterého se ani zlomek nemůže dostat do filmu, ale zásadní kostra se podařila vytěžit na maximum. Nezvykle krvavé a nadčasový boj se zlem živícím se dětským strachem je stále tu.

• 18.9.2017  23:02

Trailer sliboval poctu originálu, místo toho přišla znevažující fraška. Na Bautistu se sice hezky dívá, ale jako wrestler nemá ani základy muay thai a estráda na papundeklových slonech posílá snímek do špíny zapomnění. Děj nula, atmosféra nula. Hvězda pro JCVD z nostalgie, druhá pro krásnou Malakul Lane.

• 18.9.2017  17:12

Po zhlédnutých Narcos je samozřejmě laťka velmi vysoko, ale i Del Torova prezentace Escobara je přesvědčivá a objektivně výborná. Milostná linka je po Narcos paradoxně osvěžující, ale několik pseudolíbivých scén si tvůrci mohli odpustit. Děj se týká let 91/92, avšak s nahlédnutím do jiných koutů Escobarových aktivit, takže i z dokumentárního pohledu je snímek přínosem.

• 5.9.2017  23:17
    Narcos (TV seriál) (2015)

První dvě série v režii Escobara, nadčasový boj dobra a zla, neuvěřitelný okamžik historie. Velký dík Netflixu za perfektně odvedenou práci.

<< předchozí 1 2 3 4 22 42 63 83