Sfinkter

33 let, Dr., Jaroměř - Šumperk - Brno - Bratislava

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 22 43 64 85
    • 20.5.2018  14:04

Mnohem lepší než remake z roku 2009, originál má dobrou atmosféru a bez ostychu se řadí mezi průkopníky slasheru.

• 17.5.2018  22:04
    Prorok (2009)

Tak trochu jiná gangsterka o vzestupu nýmanda a oportunisty v hierarchii francouzské galerky. Rahimův výkon excelentní.

• 15.5.2018  22:22

Nekompromisní Ogami nadále putuje po bezcílné cestě s kočárkem, rozdává radost a smích. Tentokrát akční a krvavé ihned od začátku, výborná scéna souboje u studny a samozřejmě finále s třemi bratry. Takto vypadá kvalitní komiks.

• 13.5.2018  23:04
    Moonlight (2016)

Dobrý snímek, který však na špičku nedosahuje ani zdaleka. Oscarové ocenění bylo uděleno z politických důvodů, ne kvůli samotným kvalitám.

• 2.5.2018  21:30

Z reálné dramatické události vytvořil Lumet delikátní satiru napříč moderní společností. Pacinova ironická poloha je neuvěřitelná, doplněná Cazaleho poznámkami - jeho postava promluví jednou za 15 minut, ale vždy mě rozesmála.

• 1.5.2018  09:44

Takto stavěné snímky mi vyhovují, izolace, narůstající paranoia a mystično. Na střelbu do obličeje se nedívá hezky.

• 30.4.2018  21:34
    Poltergeist (2015)

Spíše jeden z povedených remaků, původní snímek byl více fantasy a scifi, zde se dostáváme opět ke klasickému hororu a tvůrcům se většina věcí zdařila.

• 29.4.2018  22:06

Poctivá filmová práce, u které vám stačí perfektní námět a oscaroví herci. Pokud netlačíte na pilu, vznikne kvalitní dílo.

• 27.4.2018  22:00
    Únos (2017)

Spolu s Čárou a Špínou se zdá, že slovenský thriller je na vzestupu. A je to tak dobře, hlavně 90. léta poskytují opravdu výživný materiál.

• 26.4.2018  18:07
    Jailbait (2014)

Nesmyslný příběh jako křoví pro perfektní křivky hlavní hrdinky. A takto k tomu většina diváků musí přistoupit.

• 23.4.2018  22:33

Po patetickém úvodu přichází drsná druhá třetina, která asi nikoho nenechá zcela klidným. V závěru se již vyrovnávají účty a rovnají myšlenky. Celkové téma posuzování neadekvátního chování vojáků v poli je velmi tenkým ledem, na který by se většina lidí neměla pouštět. Foxův výkon překvapil.

• 22.4.2018  22:33

Na mě až příliš odlehčené a parodující, cílová skupina je teen.

• 20.4.2018  23:14

Koncept a atmosféra vzdáleně připomínají Red Rock West, vše je však jednoduché a příliš nereálné.

• 18.4.2018  21:48

Svižná povrchní zábava bez velkých nápadů.

• 16.4.2018  23:14
    Nikdys nebyl (2017)

Na snímek jsem se těšil téměř půl roku a očekávání jsou prakticky naplněna. Škoda úbytku šťávy ve finále a absence násilných detailů, ale Phoenix a hudba famózní. Nedivil bych se, kdybych zvedal po druhé projekci na 5 hvězd.

• 16.4.2018  20:09
    Poltergeist (1982)

Klasika svého žánru už má díky zubu času pár šrámů na kráse, stále se však jedná o koukatelného pionýra duchařin, který má i mnoho aspektů scifi.

• 15.4.2018  22:08

Snaha o mix akce-humor ala Poslední skaut, ale scénář a režie na to nestačí. Snímek drží několika hláškami Jackson, zbytek castingu nevydařený.

• 15.4.2018  09:06
    47 metrů (2016)

Žraločí tématika se od dob Čelistí stále neomrzela a v drtivé většině případů jsou snímky silně podprůměrné. 47 metrů funguje výborně klaustrofobicky, prakticky celý snímek se odehrává pod vodou a v mnoha okamžicích je divák hodně napnutý. Zároveň nemůžu za ohromné trhliny v logice děje hodnotit výše.

• 13.4.2018  20:56

Z hlediska novinářské práce Post zaostává například za oscarovým Spotlight. Na druhou stranu dobře mapuje další aféru pro mandát Nixona, kterého dohnala Watergate, skvěle zahraná ve Všech prezidentových mužích. Spielbergova režie však stále zárukou kvality. Český distribuční název příšerný.

• 10.4.2018  22:34
    Hadí oči (1998)

Průměrný thriller, který oplývá většinou atributů, které mám rád na filmech z 90. let.

• 9.4.2018  22:39

V lehkém nadprůměru vyplněná šablona akčního thrilleru, ve kterém mě více bavila první polovina. Od Zachraňte vojína Ryana nejlepší úvodní plážová scéna, byť ne válečná.

• 9.4.2018  18:27
    Mlha (2007)

Kingova povídka je mistrnější, filmové zpracování zase lépe vykresluje apokalyptickou atmosféru a finální beznaděj.

• 8.4.2018  13:48

Jeden z nejlepších dílů série, kterým kdyby celý fenomén začínal, všichni mu dají plný počet. Zkřížení Sinistera a pravých duchařin vyšel skvěle a hlavní dětská herečka je opravdu freaky. Kam se hrabou Wanovy pohádky.

• 4.4.2018  23:09

Odklon od zavedené šablony nevyšel, protože nepřináší nic zábavného ani děsivého. V závěru obchází s náznaky lehký mráz po zádech, ale celkovou bídu již nezachrání. Scéna se psem na stropě originální.

• 3.4.2018  16:29
    Trestanec (2017)

Sugestivní podívaná, které dominují dvě hlavní témata - přerod ve zločince a ztráta rodiny. A obě jsou znázorněna velmi věrohodně, s důrazem na psychiku hlavního "hrdiny".

• 31.3.2018  12:09
    Baby Driver (2017)

Smíchaný Drive, Bod zlomu a Heat do dětského koktejlu pro středoškoláky. Spacey jako záporák potěší, stejně tak vedlejší role basáka z RHCP. Ze soundtracku se dalo vytřískat více.

• 30.3.2018  23:46
    The Ritual (2017)

Jednoduché, svižné, dobře zahrané, přímočaré a strašidelné. Vše umocněno hudbou se svými drásajícími smyčci.

• 30.3.2018  21:24
    Mr. Nice (2010)

Kvalitní oddechovka, v níž perlí humusácký spolubydlící z Notting Hill a prokletý básník Verlain z Úplného zatmění.

• 30.3.2018  14:39

Tímto zpracováním zaspal Branagh dobu asi o 20 let, příběh měl být autentičtější a temnější, obzvláště příběh, který jako celek nedává žádnou logiku.

• 28.3.2018  23:10

Syrovost starých francouzských krimi je úchvatná. La traque je psychologická hra s důrazem na kvalitu charakterů, kterou nikdo nevyhrál.

<< předchozí 1 2 3 4 22 43 64 85