• Krátkometrážní

Paranormal Activity 4 (2012)

Přísné hodnocení je za hluchá místa a nudu, která provází spoustu scén. Celkově je to velmi slušně zahrané, ale gradace je nulová a finále už to nezachrání.

Rossija 88 (2009)

Ruský nazi kroužek bez omáčky. Nebojte se přílišného násilí, snímek má v podstatě standardní šablonu s tragickým koncem. Je však natočen bez podbízení a napřímo. V rámci žánru nadprůměr.

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Parta dobráků zachrání budoucnost LA rozstřílením celé mafiánské sítě. Pohádkově odvyprávěno s mnoha nedokonalostmi, ale postupně se můj dojem spíše zlepšoval než naopak.

Neutečeš (2014)

V dnešní době něco tak nového, přitom dávno důvěrně známého. Žádné moderní technologie, zkratky a účelové lekačky - pouze příběh, kamera a hudba. Hororový Drive, který mi svým nátlakem bude v hlavě rezonovat ještě hodně dlouho. Některé scény až nesnesitelně těžké, celkově má však fanoušek radost z nevídaných emocí.

Nepřítel (2013)

Psychologický nášup v pomalém tempu s výborným Jakem. Naprosto srovnatelné s Lynchem.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Název vystihuje vše - opravdu zběsilá jízda. Pro mě však až absurdně směšná ve špatném slova smyslu. Stále je to však na 60 % díky monstrózní akci a Hardyho minimalizmu. Závěr ala Emmerich zcela zbytečný.

Vejška (2014)

Plnohodnotné pokračování i se svými malými minusy, bez kterých se však mainstream nedá točit. Doufám, že ve stejném obsazení se tvůrci sejdou ještě aspoň jednou.

Šišanje (2010)

Život na Balkáně je tvrdší než ve zbytku Evropy a extremismus je zde o to drsnější. Zajímavá je provázanost jednotlivých společenských institucí a vývoj člověka ve jménu ideologie, nakonec však jen obyčejné loutky s tragickými osobními prohrami.

Made in Britain (1982) (TV film)

Made in Britain aneb Ze života nepřizpůsobivého nácka. Roth se chová spíše jako anarchista a systém si s ním neví rady. Tito lidé však existují i v dnešní době, proto snímek neberu jako přímou výpověď thatcherovské Anglie, ale novodobé západní civilizace.

Hluboko v lesích (2012)

Špatně koukatelná amatérština s několika slušnými momenty, ale s natolik hloupým scénářem a chováním postav, že tvůrce v podstatě litujete.