Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Krátkometrážní
  • Komedie
  • Horor
  • Akční

Oblíbené filmy (10)

Jack staví dům

Jack staví dům (2018)

Trier se vším všudy, znepokojivý, talentovaný, umělecký. Některé scény jsou úsměvné, u některých jen nevěřícně pozorujete dění na plátně. Dillonova životní role.

Sinister

Sinister (2012)

Derrickson si mě získal V moci ďábla a nyní servíruje svou další hrůzu. Sinister je po dlouhé době hodně kvalitní a děsivý horor, který vás nebude drápat po zádech, ale rovnou vám svým děsem zlomí pár kostí. I přes slabé finále v něm cítím kultovní klasiku do budoucna, ke které se bude spousta lidí ráda vracet. Olympia Brno překvapení - ukázkově slušné publikum, to jsem ještě v multiplexu nezažil - i puberťáky asi Sinister přikoval do sedaček. Druhá projekce: závěr není slabý, naopak logický a nevyhnutelný. Sinister je i díky svému okultnímu podmazu téměř dokonalý. Třetí projekce opět perfektní, dokonalý film.

Nevinnost

Nevinnost (2011)

Po Kawasakiho růži další dobře mířená facka. A není nijak odlehčená, Hřebejk je naopak stále propracovanější a atmosféra snímek od snímku tíživější. Nejlepší český režisér současnosti se ocitá na vrcholu - doufám, že se zde udrží co nejdéle. Kdo by to byl řekl, dvanáct let po Pelíškách. Poslední zhlédnutí 7/2022.

Prokletý ostrov

Prokletý ostrov (2010)

Scorsese mi tímto snímkem zarazil hřebík do hlavy a provedl vlastní filmařskou lobotomii. Každý symbol má svou váhu a existuje z tohoto filmu tolik pocitů, kolik má diváků. Scorsese si z publika udělal vlastní krysu v bludišti a do poslední scény vás neplánuje pustit. Dokonalý DiCaprio, kterému věříte každé temné zákoutí, předvádí něco neuvěřitelného. Za doprovodu posledních smyčců můžu Scorsesemu pouze poděkovat. Pro mě zatím nejlepší film tohoto roku.

Těžká váha

Těžká váha (2005)

Těžká váha mě dojímá od začátku do konce. Těžko se hledá větší film o odvaze a vůli, které měl právě Braddock. Komentář k Těžké váze byl mou první recenzí na CSFD.

Vyvrženci pekla

Vyvrženci pekla (2005)

Bezbožná jízda, která se od prvního dílu liší hlavně realističností a úbytkem humoru, což společně s režisérským umem vytváří unikátní ódu na přímočaré násilí, která pohřbívá poslední špetky optimismu. Tato ostentativní brutalita je velmi chytře podaná a vlastně odrazuje od násilí jako takového mnohem více, než běžné akční filmy, ze kterých by se mohl někdo inspirovat. Za scénář by se nemuselo stydět lecjaké drama a vyvrženci se u mě stávají uměleckým dílem (i díky práci kamery a hrátkám s obrazem). Nejlepší Zombieho film. P.S. Hrdinové opravdu neexistují. Extra bonus - závozník vyvražděné kapely v motelu nosí triko Cheap Trick - mé oblíbené skupiny.

Tajemná řeka

Tajemná řeka (2003)

Epos o vině a trestu, o nespravedlivé pomstě a ztrátě nejbližších. Jedna z nejlepších rolí pro Seana Penna. Naposledy viděno 12/2020.

Requiem za sen

Requiem za sen (2000)

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů a jediný, který jsem si musel druhý den pustit znovu. Naposledy 7/2021.

Bod zlomu

Bod zlomu (1991)

Koukatelná pecka, srdeční záležitost, emotivní Hollywood. Jeden z filmů, na které se rád podívám na smrtelné posteli.

Halloween

Halloween (1978)

Horor, u kterého jsem se vždy bál - nesmrtelný Myers. Takto originální práce s kamerou se jen tak nevidí a temný hudební doprovod přímo od Carpentera se vám zažere pod kůži. Zakázat dětem.