• Krátkometrážní

Šílená noc (2022)

Tak trochu jiný vánoční snímek, který začíná jako parodie na Santa je úchyl, aby pokračoval jako krvavý thriller. Některé detaily a odkazy jsou povedené, ale ironie na Sám doma a samotný casting se nepovedly - asi už všude musíme vídat černobílé nebo homosexuální páry.

Známí neznámí (2021)

Ani česká varianta italského originálu není špatná, pro mě dobře obsazená s několika jedinečnými prvky.

Sophiina volba (1982)

Styronova předloha má 700 stran a je devastujícím příběhem s impozantním vykreslením holokaustu - pro film je v tomto případě znalost předlohy nezbytná. Snímek nemůže kvality knihy dohnat, ale jsem mile překvapený - vznikl mnohovrstevnatý epos s důrazem na přátelství, kde je situace z názvu díla pouze tragickým vyvrcholením, které je ve filmu díky Meryl znázorněno extrémně emotivně. Volba herců výborná, Klein i MacNicol jsou dostatečně přemýšlivé typy, aby se svých postav - Nathana i Stinga - zhostili maximálně hodnověrně.

Vánoční koleda (2009)

Překvapivá adaptace Dickensovy klasiky ve strašidelném hávu pro dospělejší publikum, klidně si z tohoto filmu vytvořím vánoční tradici.

Bez lítosti (2023) (seriál)

Je přínosné, když vidí běžný občan individua, která se mohou pohybovat mezi námi. Práce kriminalistů je náročná a mají můj obdiv.

Svatyně zla (2013)

Vyvrcholení s hromadnou sebevraždou je samozřejmě působivé a pro běžného smrtelníka nepochopitelné, zbytek snímku je však pomalá nuda a žádný velký zážitek nenabízí.

Zlo si umí počkat (2023)

Celá skupina španělsky hovořících států od Španělska přes Mexiko až po Kolumbii a Argentinu má zajímavou filmografii a v hororech je často úspěšná. Kolotoč nehezkých událostí v okolí výskytu démona je roztočen krvavě a nekompromisně, postavy jsou zoufalé a každým okamžikem čekáte další nepříjemnou chvíli. Sekání sekerou do vlastní hlavy a útok psa na malé dítě jsou povedené a znepokojivé.

Men (2022)

Ztrápená ženská duše dokáže po smrti přítele a pod tíhou viny vyprodukovat velmi bujnou fantazii. Zajímavý snímek z netradičního prostředí anglické vesničky s nechutným závěrem.

Český Slavík 2023 (2023) (pořad)

Příjemný průměr, moderátoři byli až na slabší chvilky dobří, živá vystoupení měla grády (Marpo překvapil) a člověk ve věku 35+ se musí ztotožnit se slovy Krajča - prostě revolta je pryč, tak se hoďte do klidu. Závěr s Neckym byl rozporuplný, chvílemi až dehonestující, v jeho věku a stavu bych ho o půlnoci do živáku netahal.

Z (2019)

Dvě třetiny filmu jsou velmi dobré, kvalitně zahrané a atmosféra houstne. Závěr je už maličko krkolomný a ubírá body. Slabší tři hvězdy.