DanMac

okres Košice

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 7.1.2021  23:34

Nomadland, kritikmi i divákmi milovaný a cenami ovešaný má krásnu kameru, citlivý strih aj hudbu a perfektnú protagonistku, no ak zoberieme do úvahy to, že je momentálny oscarový frontrunner, pomerne rýchlo vyfučí z hlavy a emocionálny dopad, hoci to hovorím nerád, zanecháva malý, ba žiadny.

• 17.12.2020  23:21

Pravdepodobne je moje hodnotenie ovplyvnené dobou v ktorej žijeme, no posun oproti prvej časti je evidentný. Z desiatich veľkých blockbusterov, na ktoré sme boli zvyknutí posledné roky, sa nám tento rok do kín dostali bohužiaľ len dva. Prvý z nich som videl v kine 4x a po 3-mesačnej pauze si konečne sadnúť do kinosály nie je samozrejmosť, a tak som si tento moment vychutnal naplno. Vizuál prekrásny, CGI až na pár výnimiek skvelé, príbeh v rámci žánru pomerne originálny. Bohužiaľ, WW84 nie je bezchybným filmom. Cheetah vyzerá tragicky, v strižni by sa dalo ukrutne krátiť a celkovo pacing a tempo filmu ani zďaleka nie je ideálne. Na porovnanie s takým Tenetom, ktorý ma rovnako 150 minút, som sa pri pozeraní WW občas pristihol, že sa nudim. Akčné scéný sú prehľadne natočené, humor ako-tak funguje a climax na konci je fenomenálny (aj vďaka usilovnému Zimmerovi) a je zďaleka najlepšou scénou celého filmu. Očakávania som mal po slabej prvej časti malé, a tak som z kina neodchádzal sklamaný, aj keď to mohlo a malo byt lepšie. 6/10

• 20.10.2020  10:44

Neskutočne dynamická, vynikajúca, oscarovo zahraná dráma od dialógového boha Aarona Sorkina je zatiaľ spolu s Tenetom najlepší film tohto roku. 9/10

• 31.8.2020  12:13
    Tenet (2020)

Další originálny koncept a prepracovaná zápletka od Nolana (kompletne utrhnutého z reťazov) v spojení s dychberúcim obrazom a frenetickou hudbou vytvárajú obrovský zážitok, ktorý po IMAXe rozdýchate asi ťažko.

• 6.7.2020  22:57
    Sedm (1995)

Tak po druhom zhliadnutí musím zdvihnúť na 5*. Majstrovská Fincherova réžia a perfektná ústredná trojica robia zo Se7en viac než len obyčajný thriller. Čistá, dokonalá depresia.

• 6.6.2020  00:47

Najlepší film roku 2010. Extrémne rýchlo, no stále prehľadne zostrihané a napísané, úžasne ozvučené a fantasticky zrežírované Fincherove majstrovské dielo, v ktorom nie je ani sekunda navyše. Učebnicový film po obsahovej i formálnej stránke.

• 31.5.2020  13:18

Najzábavnejší film desaťročia, ku ktorému nemám čo povedať okrem toho, že každým ďalším pozretím naberá na kvalite.

• 27.5.2020  21:21
    Memento (2000)

Po režijnej stránke možno nie až taký dokonalý, no po scenáristickej až priam geniálny. Nolan bol už vo svojej tridsiatke vizionár a narativný virtuóz.

• 27.5.2020  21:16

Jednoznače najkomiksovejší Nolanov Batman, s perfektnou atmosférou a úžasnými praktickými efektami.

• 27.5.2020  21:12

Mysteriózna, úžasne scenáristicky rozvrhnutá dráma s jemnými prvkami sci-fi na pozadí divokého boja o najlepší kúzelný trik. Víťazom je bez debát Christopher Nolan.

• 27.5.2020  21:05
    Počátek (2010)

Tento film zaručil Nolanovi prachy na akékoľvek dalšie filmy, ktoré sa rozhodne natočiť. Revolučný film vo výprave (rotujúja chodba, bar, Limbo), strihu (posledná hodina), vizuálnych efektoch (Paríž) a v neposlednom rade v originálnej, relatívne jednochuej zápletke rozpracovanej do EPIC Heist-movie.

• 25.4.2020  23:21

Akčňák ako za starých čias, kde hrdina kosí jedného nepriateľa za druhým a je to nesmierna zábava. Všetky negatíva filmu som schopný odpustiť kvôli jednej absolútne geniálnej 11-minútovej scéne “bez strihu”.

• 24.3.2020  00:47

Na prvý pohľad nevinnné fantasy, no vo vnútri šokujúca a v niektorých momentoch až neznesiteľne smutná a beznádejná dráma o fantázii, krutosti vojny a o rozdielnom vnímaní sveta očami detí a dospelých. Prirátajte dokonalé masky, kostýmy, výpravu, kameru a v neposlednom rade hudbu, na ktorej ústredný motív nikdy nezabudnem. Silný, dlhopretrvávajúci zážitok.

• 23.11.2019  23:48
    Le Mans '66 (2019)

James Mangold sa s filmom nikam neponáhľa a krásne nás necháva oboznámiť sa s príbehom a postavami. Tie sú výborne rozpracované do detailov, chápete ich názory a rozhodnutia na základe vyvýjajúceho sa deja. Ten určite nie je nijako inovatívne rozprávaný, no má správne tempo a nikdy vás neprestane baviť. Mangold spolu s kameramanom a strihačom servíruje s prehľadom natočené akčné scény s neviditeľným CGI, ktoré som za celých 150 minút nespozoroval ani raz. Vyvrcholenie filmu v podobe polhodinového preteku v Le Mans správne graduje a končí, aspoň za mňa, pomerne nečakane. Audiovizuálna pastva pre oči v IMAXe ešte pozdvihla, tento inak mimoriadny film, do niečoho viac. Nezabudnuteľný zážitok.

• 12.11.2019  19:58
    Král (2019)

David Michôd drží príbeh mladého Henryho V. pevne vo svojich rukách a dopomáha mu k tomu perfektný Timothée Chalamet a veľkolepá výprava. Netflix zabodoval na plnej čiare.

• 12.11.2019  19:53

Unreliable narrator v pravom slova zmysle.

• 21.10.2019  20:51

Obrazová presnosť, brilantne vystavané scény, absolútne dokonalý Cruise a výborná Kidman, dychberúca hudba, perfektná práca s napätím a gradovaním scén + nezabudnuteľná Kubrickova réžia. Fenomenálne.

• 15.9.2019  22:32

Komplikovaný, no zároveň komplexný príbeh, opájaný dychberúcim zvukom a hudbou, s veľkolepou výpravou a brilantnou kamerou najlepšieho kameramana všetkých čias. Film roku.

• 5.9.2019  21:55

Pokračovanie, ani len nepripomínajúce Áčkovú produkciu, ale skôr nejaký Béčkový hororový experiment, ktorý z konečného dojmu pôsobí skôr ako nevydarená paródia. A to určite nebol zámer.

• 15.8.2019  20:56

Oscarovo zahrané DiCapriom a Pittom, perfektne natočené Richardsonom a fenomenálne napísane a zrežírované Tarantinom.

• 5.7.2019  17:57

Nápadité pokračovanie spideyho, počas ktorého sledovania som mal nonstop úsmev na tvári, či už z výborného humoru, ktorý mi tentokrát naozaj sadol, z úžasného ľudského vzťahu Petera a MJ, či dychberúcich ilúzii Mystéria, ktoré mi vytreli zrak. Pestré prostredie, výborní herci či rozumný scenár robia z Far From Home jednu z najlepších marveloviek.

• 27.4.2019  19:39

Vizuálne podmanivý 3-hodinový epos Zacka Snydera na čele s geniálnym Rorschachom mnoho ľudí nedocení za svoj zložitý príbeh, flashbacky, pomalé tempo, minimum akcie či zpomalené zábery. Mňa však ako fanúšika predlohy Snyder nadchol. 100%.

• 26.4.2019  17:32

Najlepší Potter s jedinečnou atmosférou a úžasným vizuálom. 100%

• 25.4.2019  21:14

Môj najočakávanejší film vôbec dorazil a......JE ÚŽASNÝ. Veľmi som sa bál humoru, ktorý mi v poslednej dobe v Marvele nepripadal veľmi podarený, no tu fungoval aj napriek veľmi vážnej téme. Akcia, herci či vizuálne efekty myslím že spomínať ani netreba. Dĺžka je trošku zastrašujucá, no Endgame ide ako po masle, neustále sa niečo deje, vždy je to zaujímavé, má to čím strhnúť, zvratov je tam habadej a veľké ďakujem patrí scenáristom a režisérom, ukočírovať takúto show nie je určite jednoduché.___ Druhá projekcia ešte umocnila zážitok a potvrdila mi, že je to výnimočné dielo. Možno si to mnoho z vás neuvedomuje, no máme obrovské šťastie, že sme mohli s MCU vyrastať. Ďakujem za všetko a teším sa na štvrtú fázu. Toto je niečo, na čo nikdy nezabudnem. AVENGERS ASSEMBLE! 100%.

• 20.4.2019  23:35
    Vetřelec ³ (1992)

V jednom rozhovore David Fincher povedal, že sa nerád priznáva k Votrelcovi 3. Po pozretí už viem prečo...20%.

• 7.4.2019  13:25
    Shazam! (2019)

Nudný, trápny, neskutočne dlhý. Shazam sa nevydaril ani ako komédia, paródia či akčňák. Z kina som odchádzal nesmierne sklamaný. 20%.

• 29.3.2019  18:40

Jednoznačne nie zlý film, no jednoducho konce filmy nezachraňujú. 65%.

• 22.3.2019  23:29
    Až na krev (2007)

Film, ktorý vyvracia všetky ustálené Hollywoodske vzorce a premieňa v celku nijaký príbeh na neskutočnú jazdu Daniela Day-Lewisa s najodpornejšie krásnou hudbou dopĺňajúcou prekrásne zábery. P.S : Scéna ,, I have abondonned my child. “ je pre mňa jedna z najlepších scén v histórii filmu. 100%.

• 9.3.2019  22:29

DOKONALOSŤ!!! Nič. Absolútne nič mi nenapadá, čo by sa dalo tomuto fenomenálnemu filmu vytknúť. Viggo Mortensen a Mahershala Ali predvádzajú výkony svojich životov, ktorým dopomáha veľmi chytrý scenár. Humor funguje excelentne, nepamätám si, kedy sa naposledy kino smialo tak ako tu. Green Book prakticky nemá jediné hluché miesto a naozaj neviem či ho nejaký film tento rok dokáže prekonať. Jeden z najlepších filmov poslednej dekády. 100%.

• 8.3.2019  20:09

Z Captain Marvel mohol byť fantastický nahláškovaný blockbuster, no bohužiaľ prišla studená sprcha. Nevýrazné postavy, slabšie efekty, zle načasovaný humor i nulová snaha o originálnu filmárčinu robia z Marvelky najhorší film MCU. 40%.

<< předchozí 1 2 3 4 5