allegria

Česko

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 17.4.2021  20:34

Tak nějak nevím, co si s tím filmem počít. Komedie? Nic mi tam k smíchu nebylo. Hodnotím hudbu, herecký výkon, vizuální požitky a snad i atmosféru připomínající 60. léta. Základní myšlenku, že peníze zdaleka nejsou všechno. Jinak bych asi hodila do odpadu.

• 7.4.2021  17:10
    Cesta do Vídně a zpátky (TV film) (2007)

Nechápu označení "komedie". Něco tu bylo k smíchu? Navíc hlavní myšlenka, pokud tam nějaká byla, se rozplizla v ději do ztracena. A vložené písničky mě vysloveně rušily, jako by mi neustále někdo připomínal, že to je jenom film, za mě úplně zbytečné vytrhování z dějové linky, nebo že by vycpávky? Nuda a škoda jinak dobrých hlavních herců.

• 6.4.2021  16:29
    Sebemilenec (TV film) (2013)

Chápu, že s námětem od Monyové se toho mnoho udělat nedá, a nebudu přeci při hodnocení brát ohled na její nešťastný osud... Jednu * dávám Simoně Stašové, protože jen kvůli ní jsem to nehodila do odpadu, i když i ona se mi zdála v této roli poněkud "ochotnicky přehrávající". (Už jen ten slovník: kamarádky se oslovují "babizny", dávají si "gáblík"... brrrr)

• 30.3.2021  19:28

Na rozdíl od mnohých zde komentujících jsem naopak zklamání čekala, ale mile mě překvapilo, že jsem se dobře bavila. Trochu to sice pokazil trapný konec, ale jinak OK.

• 23.3.2021  18:34

Krásná pohádka. Co víc v životě potřebujeme? Láska je ta největší síla. Kdysi mi ten film šel na nervy. Teď mě nejen pobavil, ale hlavně "oživil", přidal naději a optimismus.

• 21.3.2021  14:54

Komedie? Ani náhodou. Jediná sekunda filmu mi nepřišla vtipná, natož abych se s chutí zasmála. Trapnost na trapnost. Jednu * dávám pouze za zneužití(?) jinak výborných herců, kteří nemohli zachránit ubohost celkového dojmu. Navíc je to urážka všech seniorů, za celý svůj život jsem nepoznala nikoho, kdo by se v tomto věku choval jako idiot, tady se tak chovali všichni. To musel vymyslet nějaký nedouk, který nemá ponětí o skutečném životě.

• 14.3.2021  15:07
    Tootsie (1982)

Jeden z mála filmů, ke kterým se čas od času ráda vracím, a místo aby mi zevšedněly, bavím se čím dál víc. Pokaždé znovu objevím hlášky, na které jsem zapomněla, nebo je dřív přeslechla. (Rozespalý spolubydlící, když nad ním stojí poprvé v převleku Tootsie: "Mami")... Pro mě dokonalý film, kde nechybí jen nevtíravě vtipné scénky, ale ani hloubka, skvělé herectví, i trocha toho dojetí.

• 2.3.2021  20:00

Pro mě dost nevěrohodný děj, nedovedu si představit, že by nějaká matka, jakmile už dítě vidí (a myslím, i když ho nevidí, vždyť je s ním devět měsíců před jeho narozením), tedy že by se ho vzdala, protože "ten chlap" je jeho otcem, nebo proto, že chce byt. Ale možná to má každá nastavené jinak. Ovšem co mi hodně vadilo, bylo přehrávání, neustálý křik jako na ochotnickém divadle, přestože v obsazení jsou samí dobří herci, a na Vilmu Cibulkovou jinak nedám dopustit. Ale třeba chyba režie :-)

• 28.2.2021  16:44

Překrásné, milé, laskavé, lidské, a ještě vtipné. Skvost, který se mi neomrzí, ani kdybych ho viděla dvacetkrát. Nemám jedinou sekundu filmu, kterou bych vytkla, navíc hlášky mnoha postav se už staly naším národním kulturním bohatstvím :-)

• 27.2.2021  17:51

Dobrou, dokonce skvělou komedii poznám hlavně podle toho, že když ji vidím podesáté, místo abych se nudila, protože už si pamatuji všechny scénky, těším se na ně už dopředu. Tohle je jedna z takových zlatých perel české kinematografie.

• 12.2.2021  18:01
    Amundsen (2019)

Film mě nijak zvlášť neoslovil, ačkoli životopisné příběhy mě hodně zajímají. Jenomže Amundsen mě zklamal i jako "hrdina", stejně jako kdysi Columbus. Lidi by asi raději měli objevovat svět kolem sebe, v němž žijí, do hloubky, dovnitř, a ne se roztahovat po planetě za každou cenu. Protože taková lidská rozpínavost, kdy jeden egoista obětuje všechno a všechny, nepřináší lidstvu nic jiného, než špatný příklad. Ale zpět k filmu: když už je celý s dabingem, nechápu, proč v nejzajímavější části na konci jdou jen německé popisky u autentických fotek. Musíme snad všichni umět německy?

• 11.2.2021  11:50
    Babička se zbláznila (TV film) (1982)

Škoda Galatíkové na takovou ubohost a neházím do odpadu jen kvůli ní, která jako jediná hrála jako dobrá herečka (snad s výjimkou nočního tance, kde to taky moc nezvládla). Jinak ubohé, strašlivě přehrávané a nevěrohodné scény mě znechutily, jako by divák byl blbeček, kterej potřebuje hodně polopatě všechno předvést, aby pochopil. Škoda. Téma výborné, ale velmi špatně (až amatérsky) zpracované.

• 9.2.2021  14:16
    Poslední koncert (TV film) (1979)

Dějově dost tendenční a neobjektivní, některé příhody ze Slavíkova života si autor půjčil ze života Paganiniho, a naopak zde předvedené ukázky ze života Paganiniho zas neodpovídaly skutečnosti (např. dojemná rodinná pohoda Niccola a jeho družky Antonie se synkem ve Vídni), přitom ta slavná věta, kterou Paganini prokazatelně na adresu Slavíka pronesl, ve filmu nezazněla: "Když vy hrajete, svět se chvěje." Také to, že si Paganiniho učitelé přehazovali coby žáka jeden druhému a nechtěli ho učit, protože uměl víc než oni, se tu předvedlo jako příhoda Slavíkova. Až na to, že Paganinimu se to stávalo v době, kdy mu bylo 5-7 let. Ale nejsem povolaná uvádět děj tohoto filmu na pravou míru, nestudovala jsem Slavíkův život, jak jistě učinil autor předlohy. Jako celek film nepadá pod úroveň běžných inscenací své doby.

• 6.2.2021  15:29
    Moje falešná svatba (TV film) (2009)

Bavila jsem se, dala bych dokonce o jednu hvězdičku víc, ale co vysloveně nesnáším, jsou ty pořád stejně stupidní scény při vybírání a zkoušení šatů, s jakýmsi improvizovaným tancem a šaškováním, když se odněkud najednou začne ozývat hudba. Z dívky vybírající si šaty se náhle stane úplná debilka, z přihlížejících taktéž, nehledě k tomu, že to je tolikrát opakovaný motiv, že už mívám v podobných momentech chuť to celé vypnout. Nechápu autory, proč to pořád dokola opakují a "opisují" od sebe, za mě to mělo půvab snad jedině v Pretty Woman. Tady ale tou jedinou kratičkou scénkou při zkoušení svatebních šatů spadla úroveň filmu zbytečně dolů.

• 14.1.2021  16:04

Co je horší než neláska adoptivní matky? Neláska vlastní matky.... Herečka Faye Dunaway to zahrála obdivuhodně. Co dodat? Probůh...

• 27.11.2020  18:20
    Hora jménem Andělská (TV film) (1993)

Byla jsem zvědavá na zpracování legendy, o které se léta mluví v souvislosti s Karlovarskem. Co mě ale zklamalo nejvíc (kromě zcela nudného zpracování děje) byly herecké výkony, hodné ochotníků nejhoršího kalibru. Jako by to ani ty herce vůbec nebavilo.

• 21.11.2020  17:20

Trochu kravina, ale milá. Snad i trochu proti své vůli jsem se přece jen dost dobře bavila. Má to spád a s trochou nadsázky a černého humoru dobrá podívaná.

• 12.11.2020  18:00

Dávám nejvyšší hodnocení především za základní dějovou myšlenku. Navíc - takovou přehlídku hereckých hvězd pohromadě v jednom filmu jsem ještě nezažila. Závěr (pointa) mě dojal až k slzám.

• 9.11.2020  17:02

Oba hlavní herce (a jiní tam takřka nebyli) mám ráda, proto dávám tři *, jinak ale se mi čas neuvěřitelně vlekl, protože se tam pořád jen mluvilo a mluvilo. Jako žánr konverzační komedie nesnáším - ale na to zas tahle byla nad očekávání snesitelná. Pořád jsem čekala, že se do hry zapojí další lidé, a čekala jsem marně. Ale špatný dojem z filmu rozhodně nemám.

• 7.11.2020  17:10
    Švadlena (2015)

Málokterý film ve mně vzbudil tolik silných emocí, aniž by to snad bylo nějakým průhledným záměrem jeho tvůrců. Zřejmě ale silné téma, pro mě na prvním místě téma vztahu matky a dcery, dcery a matky, neosloví každého. Teprve na druhé místo bych postavila maloměšťáctví a pokrytectví, které se, bohužel, objevuje mezi lidmi dodnes, a zdaleka ne jen na malé vesnici, a zdaleka ne pouze v Austrálii. Komedie a drama v jednom - takový popis mě většinou odradí už dopředu, tady ale je to humor tak jemný, nijak vlezlý a navíc přirozený, že mi spíš připadá "jako ze života". Vždyť život je vždy tragikomický. Pokud někdo z komentujících film hrubě odsuzuje, pak je buď mladý, nebo životem (zatím) zhýčkaný, nebo nezralý. Ale hádat se nechci, každý to vidí jinak. Líbí se mi i hudba, protože neruší děj. Jediné, co mě trochu zaskočilo, je scéna chvíli před koncem, kde se mi zdálo, že už je to trochu přes čáru - na druhé straně, proč ne, vždyť to mělo logiku. Za mne jeden z nejsilnějších filmů, jaké jsem kdy viděla.

• 22.10.2020  16:08
    Zlaté rybky (2019)

Nic jsem od toho nečekala, a byla jsem mile překvapená. Sice si komedie dělá tak trochu legraci z hendikepovaných, ale není to krutý, nýbrž laskavý humor. A místy tak vtipné scénky, že jsem se srdečně zasmála, což se mi u jiných novodobých komedií stane jen výjimečně. Film využívá nadsázku, ale nepřekračuje meze vkusu, zkrátka srovnávám-li současnou filmovou tvorbu tohoto žánru s tímto počinem, vychází z toho Zlaté rybky mimořádně dobře.

• 14.10.2020  21:59

Naprosto nechápu negativní komentáře a nízké hodnocení filmu. Možná je už většina těch diváků znuděná a zkažená krvelačnými horory, a tak nevnímá skutečné hodnoty, které film nabízí. Došlo vůbec někomu, že zde byl natočen SKUTEČNÝ příběh, nikoli výmysl? Taky nerozumím tomu, jak tento film mohl komukoli připadat bez vzrušení, nudný, že se tam "nic" nedělo. Možná nedostatek vcítění do situace člověka v úděsných podmínkách, když my sami sedíme v teplém křesle v závětří domova? Se mnou to naopak tak "zamávalo", že jsem si musela dát pauzu, abych vůbec pro rozrušení mohla film dokoukat. Také natáčení v horských podmínkách vyznělo zcela autenticky. Málokterý film bych ohodnotila výš.

• 12.10.2020  19:52
    Láska pod hvězdami (TV film) (2015)

Trochu slaďák, ale s krásnou a navzdory žánru i hlubokou myšlenkou.

• 26.9.2020  17:13

Komedie to není ani náhodou. Příjemná podívaná a námět k zamyšlení ano. Dávám čtyři hvězdy za základní myšlenku děje.

• 26.8.2020  14:34

Pro ty, kdo milují tanec, je to lahůdka. Jinak trochu sladká limonádka, ale příjemná. Napětí kupodivu udržené do konce, i když možná důvtipný divák věděl, že to tak dopadne. Já ne. Ale podívám se ráda znovu, protože tancem žiju, a taneční čísla jsou tu skvělá, především ústřední myšlenka - že tanec je dobrý teprve tehdy, když jeho prostřednictvím vyjadřujeme své skutečné emoce, nikoli jen naučené kroky.

• 24.8.2020  16:14

Pro mě dost drásající, i když jen jakýmsi všedním, nenápadným způsobem, a geniálně udělaný film. Překvapilo mě, jak dobrý herec je Yves Montand - možná toto mé přiznání bude znalcům připadat až barbarské, a o Romy Schneider to vím dávno. Drama, filmově zpracované přinejmenším nevšedním způsobem. Jedna scéna těsně před závěrem filmu mě dostala snad nejvíc, což i mě samotnou překvapilo. Nechci to prozrazovat. Třeba na to přijde další divák i bez mé nápovědy. Každopádně to byl geniální nápad.

• 23.8.2020  18:08
    Bankéřka (1980)

Především kvůli vynikající Romy Schneider, ve své roli velice přesvědčivé, také pro skvělý výběr hudby a dalších herců i věrohodné vykreslení atmosféry dané doby dávám nejvyšší hodnocení. Film mě úplně pohltil. Mám k němu jedinou výhradu: rozhodně to není komedie.

• 21.8.2020  15:42

Tenhle film snad nemá jediné hluché místo. Každá scéna promyšlená do detailu, nevtíravý, ale působivý humor, výborní herci a vše plyne tak nějak zlehka. Třeba ho vidím i podesáté, pořád mě baví, pořád se k němu ráda vracím. Krásné prostředí, navíc okolí mého rodiště, kde se natáčelo mnoho českých filmů, to jen umocňuje. Nemůžu opomenout hudbu Petra Hapky a hlas Marie Rottrové... Vždycky bude tento film patřit k mým nejmilejším.

• 19.8.2020  19:27
    Playgirls (1995)

Trochu mě udivuje tolik "odpadu" v hodnocení. Ten film si to nezaslouží. Pro mě celkem zajímavé nahlédnutí za dveře bordelů bylo docela zábavné, snad proto, že tam sex nebyl míněn vážně, ale jako "práce", podán s nadhledem, nadsázkou a místy i vtipně. Kde mi sexuální scény naopak vadí, je ve většině romantických, dramatických či jiných "vážných" filmech, jednak proto, že jsou vždy jak přes kopírák (chlap vestoje ženskou rukama nadzvedne, opře ji o zeď, ona ho obejme kolem krku, nohama kolem pasu a divákovi má dojít, že tohle je vrchol rozkoše - chtěla bych vidět, jak by to kdo dělal v praxi). Druhé sex-klišé, že scéna v posteli se natahuje úplně samoúčelně, je to nuda a člověk si připadá skoro jak voyeur, stačilo by to přece naznačit, bez zbytečných nicneříkajících detailů, pořád dokola stejných, film od filmu. Navíc vždycky všechny páry v podobných filmech jsou "hotové" současně, což je v reálu opět pitomost. Páral je skvělej spisovatel, vždy má uvnitř příběhu nějaké skryté poselství, symboliku, jako tady se mi líbilo přirovnání k Ježíšovi, i když trochu svérázné... Skoro se mi chce říct, jestli ti, co toto hází do odpadu, nemají nějaké osobní bloky. Ještě poznámka na konec: mé hodnocení a komentář se týkají obou dílů.

• 17.8.2020  16:00

Ztráta času. Nuda, nuda. Co si pak mají chudáci herci počít s tak hloupým dějem, navíc na mnoha místech silně nevěrohodným. Dávám jednu * z lítosti, nebo snad za snahu právě těch herců, kteří to nemohli zachránit.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6