Zdenek.D

1 bod

<< předchozí 1 2
    • 22.4.2019  08:47
    Složka 64 (2018)

Nejlepší díl série, která roste s každým dílem ve všech aspektech - jak herecky, výpravou, scénáři. Volné pokračování umožňuje nástup novým divákům a sympatická hlavní dvojice detektivů Vás do příběhu vtáhne. Po prvním shlédnutí za 4!

• 18.3.2019  16:35
    Free Solo (2018)

Hlavní hrdina to má v hlavě nastaveno jinak. Hodně jinak....upřímně nechápu jeho přítelkyni ale budiž. Snímek je krásně nasnimany a drží si slušně tempo - samotný závěr je strhující a já trnul do konce, přestože jsem věděl jak to dopadne. Nedoporučuji lidem se strachem z výšek!

• 16.3.2019  17:00

Žánrový koktejl, který stihne během necelých dvou hodin vystřídat vícero poloh. Na výsledek nejvíce sedí - neurazí, nenadchne. Scénář je přitažený za vlasy a film táhne dopředu detektivní linka vedená Stephanie. Jednou stačí a tři hvězdičky patří hlavně oběma herečkám.

• 14.3.2019  16:12
    Favoritka (2018)

Tak trochu jiný film - už jen záběry točené rybím okem křičí do světa - toto není je kostýmní drama z 18. století! Přes všechnu divnost je film kompaktní a dvě hodiny si na plátně uzmula hlavní herecká trojice. Za mě je hvězda filmu efektivně manipulující lady Sarah v podání Rachel Weisz, která zraje jako víno a je rok od roku lepší a vybírá si zajimavé role. Již zmíněné dvě hodiny příliš a filmu by prospělo zkrácení o 15 minut - pak bych váhal mezi 3 a 4. Takto za 3 a nemám potřebu vidět znovu.

• 4.3.2019  19:55

Jízda! A to doslova. Ano, filmu lze vyčítat prvoplánovost, ale prostě dohromady, všechny ty kýčovitě na sebe vrstvené scény fungují a tvoří pospolitý, kompaktní celek. Hlavní herecké duo má chemi, Viggo "nádherně" přibral a Ali dokonale stvárnil klavíristu, Dr. Don Sherleyho. Jedná se o film na objednávku? Účelově vytvořený pro akademii? Upřímně, je mi to jedno! Stojí za shlédnutí a plný počet dávám bez váhání.

• 3.3.2019  18:04

Lehká, letní, romantická komedie, která chce bavit každým coulem! A ve většině případů, se jí to i úspěšně daří. Herecké obsazení je obstojné a celý film se nese na takové naivní, usměvané tónině. Člověk s radostí promine občas nesmyslné zkratky v ději, či jednoduché dialogy...a jen se baví!

• 3.3.2019  17:52
    Maigret klade past (TV film) (2016)

Kvalitní výprava spolu s slušným hereckým obsazením hraje tandem v známém případu komisaře Maigreta. Rowan Atkinson si roli užívá a k dokonalosti chybí pouze dabing Rudolfa Hrušínského. Zápletka je notoricky známá, možná proto si tvůrci samotné (vy)řešení nechali až do samotném závěru. Poctivé 4 a těším se na další případy.

• 3.3.2019  17:47

Zvláštně dávkované tempo, nelogicky se chovající postavy a jediná světlá vyjímka jinak průměrně zahraných charakterů je Jana Synková, která svým výkonem předčí zbytek o parník. Ne, tento film opravdu nemohu doporučit.

• 3.3.2019  17:44
    Hadí doupě (2017)

Krásná výprava a solidní herecké obsazení nezachrání jen ve výsledku průměrnou detektivku z pery Agathy Christie. Samotný scénář není špatný ale filmu chybí správné tempo. Vhodné na nedělní odpoledne!

• 12.2.2019  18:20
    Home (2009)

Vizuálně úchvatná eko-agitka, po jejímž shlédnutí ihned začnete třídit odpad a hledat obnovitelné zdroje energie. A teď vážně - záběry jsou úchvatné, leč útok na city a místy vlezlý komentář zbytečně sráží hodnocení. Ve výsledku stojí za shlédnutí už jen kvůli působivým vizuálům.

• 12.2.2019  18:17

Příjemně stravitelná Vánoční komedie, které člověk rád promine méně uvěřitelné hlavní role - hlavní trio jako by se celý film hledalo. Ve výsledku přesně 3 hvězdičky a podruhé netřeba.

• 18.11.2018  13:37

Naprosto dokonalé vyvrcholení 2.série! Pointa, akční finále a prostor pro sezónu třetí jsou v dokonalém koktejlu smíchány v poměru vyváženém tak akorát!

• 8.11.2018  08:11

Romantický film, rozhodně neurazí a ve výsledku za poctivé 3! Váhal jsem chvíli mezi 4 ale převážily naprosto a zcela zidealizované postavy. Ale ty asi k žánru patří...takže máte-li chuť na něco, co pohladí a nevadí Vám, že druhý den na to zcela zapomenete, tak hurá do toho!

• 4.11.2018  18:56
    Psí ostrov (2018)

Fascinace detailem hraničí až s posedlostí - film je vymazlen z každého myslitelného pohledu - přiběh, hudba, postavy, kombinace jazyků....přesto cílí do kategorie "rodinný film". A zde nevím proč, ale neexceluje. Jedná se o příjemnou podívanou, ale k druhému shlédnutí mne neláká.

• 28.10.2018  05:22

Poctivý romantický film, jehož jediná bolístka je přílišná délka. Sestříhat jej o 20mimut tak je to za plný počet. Nádherné kostýmy a precizně vybraní herci jsou spolu s detektivně vyprávěným příběhem hlavní klady.

• 20.10.2018  15:54
    John Wick 2 (2017)

Kritizovat scénář či dej - obé slabé jako několikrát vylouhovany čaj by bylo zbytečné. Lépe se raději zaměřit na brilantní akci, geniální choreografii a střih který přehledně ukazuje spoustu detailu. Akce je svizna, nápaditá a film si zaslouží druhé shlédnutí.. Pro milovníky akce povinnost!

• 16.10.2018  18:35
    Labyrint - Série 3 (série) (2018)

Po lehce mdlé druhé sérii přichází návrat k poctivému řemeslu! Rukopis Jirky Stracha čiší z každého záběru a řemeslná poctivost provází seriál po celou dobu. Naprostá většina postav své party hraje přesvědčivě a jediný, kdo by si zasloužil vystřídat je vyžilý Miroslav Donutil. Mezi klady rozhodně řadím zápletku, která si krásně poradí s mystičnem a vyvrcholení nabízí opravdu smysluplné vysvětlení - které podá s lehkostí až neuvěřitelnou.Jen tak dále!

• 3.10.2018  16:45
    Obhájce (2011)

Matthew McConaughey září a role mu vyložené sedí! Hraje postavu zcela uvěřitelně a myslím, že celou partu okolo Brada Furmana to muselo bavit. Na filmu je to vidět. Necelé dvě hodiny utíkají jako voda, díky skvěle vystavěné pointě a srozumitelně odvyprávěnému příběhu. Neváhejte ani v případě, že Vás filmy s právnickou tématikou nelákají - Obhájce za shlédnutí stojí a věřím, že nebudete litovat!

• 3.10.2018  16:40
    Můj strýček Archimedes (TV film) (2018)

Zajimavé téma a vynikající herecká dvojice neutáhne slabý scénář a omezený rozpočet. A kadence vtipů 1 za hodinu neustojí ani jinak příjemná 90 minutová délka. Škoda, potenciál tam byl. Pro tentokrát nevyužitý...a film je pouhou výplní na jedno deštivé odpoledne, kdy druhý den už nebudete vědět o co šlo.

• 3.10.2018  16:36
    Mumie (2017)

Brendan Fraser a "jeho" Mumie zůstávají na piedestalu neohrožení. Zábava (ani letní, natož popcornová) se nekoná. Po nadějném začátku v Egyptě se film začíná hledat a nevhodným způsobem střídá žánry....přičemž ztrácí tempo. Je to stejné, jako když pejsek s kočičkou vařili dort....a ne, opravdu to nefunguje! Tom Cruise musí příště vybírat lépe.

• 3.10.2018  16:32

Kriminální drama, které zcela ovládá legendární Steve McQeen. Opanuje s přehledem obrazovku a postava poručíka Franka Bullita mu sedne jako ulitá! Jeho chladný a racionální přístup, slunečné San Francisco a tmavě zelený Ford Mustang v opravdu dlouhé honičce míchají koktejl, který neztrácí s léty břink.

• 2.10.2018  17:12

Kriminálně laděné drama, jehož konec šroubuje hodnocení o hvězdičku výše - film je do samotného závěru předvídatelný a svým způsobem plochý - všechny postavy jsou ve svých škatulkách a téměř jako by se bály vývoje. Závěr však dává filmu zcela jiný nádech a už jen pro to, bych tohoto Allena doporučil ke shlédnutí. Z pohledu celé jeho tvorby se jedná o průměrný kus.

• 2.10.2018  17:04

Vrchol žánru - naprosto skvělý (ač přímočarý) děj, který ukazuje osamělou cestu potulného bojovníka Džubei. Precizní, ruční animace, přehledná choreografie soubojů, zajimaví nepřátelé a padnoucí anglický dabing! Za mě rozhodně skvělý úvod do manga žánru a pravděpodobně pro mnohé i vrchol. U mne na sdíleném prvním místě s Ghost in the Shell a Vampire Hunter D. Jediná výtka může jít směrem k přilišné brutalitě ale nemohu si pomoci - filmu to sedne a násilí není samoúčelné.

• 2.10.2018  16:40
    The Terror (TV seriál) (2018)

Mrazivá série o zoufalém pokusu přežít riskantní plavbu s cílem najít průplav. První polovina si drží slušné tempo a postupná kresba charakterů napříč posádkou divákům dává možnost nahlédnout do způsobu života na polární zamrzlé lodi. Nebezpečí je nejprve nevyslovené, skryté, postupně odhalené...až do podoby CGI příšery, která strhává hodnocení směrem dolů. K ladění zbytku nesedí a působí zvláštně. Postupně se ovšem ukazuje, že nejděsivější bestie jsou právě lidé....a proto tentokráte za 4 hvězdy s doporučením všem, kdo se chtějí trochu zchladit!

• 2.10.2018  16:33

Děj a linka provázející více než 2 hodiny dlouhým filmem je průměrná - s ohledem na sérii stále nic nepřekonalo vynikající díl třetí. To, co táhne MI:Fallout na špičku je syrovost a surovost čišicí z každého akčního záběru! Vše je snímáno přehledně, čitelně a dýchá atmosférou poctivě dělaného řemesla.Počítačově tvořené efekty neruší a parta kolem Ethana je sehraná...snad jen škoda, že Jeremy Renner již není v týmu, chemie mezi ním a Tomem Cruisem fungovala. Nicméně podtrženo, sečteno - stále je to letní blockbuster se vším co k němu patří a z kina jsem odcházel s úsměvem od ucha k uchu!

• 2.10.2018  16:26
    Westworld - Dveře (série) (2018)

Po skvěle vypointované první sérii přichází mírný útlum v sérii druhé. Viním překombinovaný scénář, protože produkční hodnoty seriálu jsou stále skvělé. Vizuální stránka je podtrhnuta skvělou hudbou a už jen kvůli těmto dvěma bodům má smysl seriál vidět. Seriál přitvrdil a násilných scén je více - nahrává tomu kombinace děje v různých částech parku a v různých časových rovinách. Mezi nejlepší postavy řadím Teddyho a Maeve!

• 19.8.2018  20:21

Milá komedie o čtveřici dlouholetých kamarádek, která se hodí na vyplnění deštivého odpoledne. Zanechá příjemný úsměv na rtech, ale už nic více…

• 24.5.2018  19:29
    Až tam nezbyl žádný (TV seriál) (2015)

Skvělá adaptace mistrovské klasiky - model psychologického dramatu na ostrově kde není úniku - ve prapodivné společnosti. Závěr je hezky zpracován a i když chybí epilog (v knižní předloze přítomný) tak celý příběh vyzní silně. Zpracování, jak se na BBC sluší je profesionální a rozhodně vše táhne Charles Dance v roli Soudce Wargrava. Silné 4!

• 4.5.2018  19:17
    Psychiatr (TV seriál) (2018)

Skvělá detektivní série jejíž jediná slabina je závěr, který doslova ztratí dech. Pokud přejdeme finální rozuzlení je vykreslení New Yorku a vyobrazené doby závěru 19.století naprosto precizní a ústřední trojice s přehledem ovládá obrazovku. Daniel Bruhl v roli excentrického psychologa hledá vraha chlapeckých prostitutů a narozdíl od policejních kolegů se snaží zkonstruovat psychologický profil vraha. Druhou sérii bych s radostí uvítal!

• 21.4.2018  21:29

Poctivé 3 hvězdy. Pokud máte rádi vizuální styl, budete spokojeni . Souboje jsou slušně zpracovány, jedinou vážně skřípající věcí je scénář. Je plytký a člověk si těžko vybuduje vztah k hlavním hrdinům. Problesky do dob minulých spíše ruší zážitek. Pokud to pro Vás je první film z podobného soudku - rozhodně doporučím Džubei a umění...(skvělý hlavní hrdina a neskutečně dobře zpracované souboje) nebo Vampire Hunter D (scénář a opět silný hlavní hrdina.

<< předchozí 1 2