Pat a Mat - Cyklisti (1992) (epizoda)

Pat a Mat vyrážejí na kolech a podle množství sbalených věcí to bude asi dlouhej výlet. Tato epizoda je ideální návod na to, jak z cykloturistiky udělat turistiku pěší. Jen by to chtělo trochu víc toho kutilství, které u nich všichni milujeme.

Pat a Mat - Okap (1992) (epizoda)

Pat a Mat natírají okap a počínají si tak ekologicky, že by z nich měl Bursík radost. Tolik barvy co vyplýtvají by stačilo na natření Golden Gate Bridge a ještě by něco zbylo i na ten okap. Celkově je tahle epizoda trochu slabší, ale vše napraví geniální závěrečná pointa.

Pat a Mat - Sušenky (1992) (epizoda)

Pat a Mat se s pečením moc nepárají. Každá správná hospodyňka by takovéhle sušenky hodila do odpadu, ale naši šikulové ne. Ti si dokáží poradit a najít pro ně praktické využití. Jen je škoda, že se tato pointa dá odhadnout už od začátku.

Vetřelci (1986)

Nonstop akce, která vám nedá vydechnout. Ani se nechce věřit, že tato klasika spatřila světlo světa před více jak 20 lety. Speciální efekty strčí do kapsy většinu dnešních, počítačovou grafikou přeplněných, blockbusterů. Co naplat Cameron dvojky prostě umí a myslím, že by to dokázal i kdyby se rozhodl natočit pokračování Titaniku.

Esmeralda (1997) (seriál) odpad!

Tak tahle slepá čůza v zelených hadrech to všechno začala. Díky ní máme neustálý přísun "kvalitní" jihoamerické produkce. Naštěstí se naši tvůrci nenechali zahambit a tak dnes vznikají skvosty jako Ordinace, Ulice a všechny ty nejsledovanější pořady našich Tv stanic.

Sedm (1995)

Když se řekne thriller vybaví se mi jedině Se7en. Atmosféra tohoto snímku mě hned na začátku pohltila, pak důkladně přežvejkala a nakonec vyplivla a já ani nevěděl čí jsem. Jen jsem s otevřenou pusou zíral na závěrečné titulky a přemýšlel co mi to ten Fincher naservíroval. Morgan Freeman jako detektiv před důchodem byl naprosto úchvatný. Brat Pitt také předvedl nadprůměrný výkon. Nejvíce na mě však zapůsobil Kevin Spacey, který se navzdory malému prostoru, zasloužil největší měrou o to, aby film nesklouzl do průměru. Jeho John Doe je asi jediný psychopat, který snese srovnání s legendárním doktorem Lecterem.