edy66

edy66

Česko
milovník filmu, focení a dobrého zvuku

• 28.10.2017  01:17
    Muzzikanti (2017)

Tady to mám celkem jednoduché, jako regionální patriot to prostě pochválit musím. Krásná příroda těšínských beskyd, obsada jak víno - Nohavica, Konvičková, Šiška, Lichý, Vejmělková a mimo titulky Vaňka. Super prostředí klubu Garáž. Těch 60 % prostě musím dát.

• 21.2.2016  01:03

Tohle jsem poprvé viděl jako kluk v kině a byl jsem z toho naprosto vyřízený. V roce 2001 natočili bratři Hughesové film Z pekla s Johny Deppem a vzpoměl jsem si, že už jsem něco podobného viděl.Trvalo hodně let než to uvedla ČT 1 a díky za to. Christopher Plummer a James Mason to zvládli skvěle. Za mě jasných pět hvězd.

• 30.12.2013  00:51
    Rivalové (2013)

Jo, fakt dobré. Jak rozdílné světy, pragmatický rakušan Lauda a britský bohém Hunt. Nevím kolik je v tom pravdy ale jedno vím jistě, Ron Howard to zvládnul na výtečnou a pod jeho vedením vzniknul opravdu dobrý film. Dál nemá cenu něco psát, to udělali ostatní v recenzích. Za mě 90%.

• 3.5.2013  01:09
    2010: Moby Dick (2010)

No to byla p*******

• 8.1.2013  00:02

Druhé DVD fan klubu Dream Theater, záznam koncertu v Římě ze dne 31.10.2005. Jedná se o koncertní záznam mého oblíbeného alba Octavarium. Je to jednoduché, prostě kapela album Octavarium přehraje na koncertě a já jako věrný příznivec kapely nemám co dodat-100%.

• 5.11.2012  03:14

Díky Borisi Pasternaku za krásný román, díky Davide Leane za fenomenální film. Dál nemá cenu něco psát. Jedno je jisté, dnes už nikdo nic podobného nenatočí, kdo by zaplatil tu výpravu, kostýmy s nejistým výsledkem-škoda. Za mě jasných 100%.

• 19.10.2012  01:18

Ani nevím co napsat. Nějaký ital v roce co jsem se narodil, natočil neuvěřitelný spektákl. Vzal si k tomu kluky Eastwood, Wallach a Van Cleef, řekl nějakému Morriconemu ať něco složí a posral všechny američany v jejich oblíbeném žánru. Vůbec se nedivím, že má oblíbená Metallica si jako intro svých koncertů vybrala scénu nalezení hrobu neznámeho vojína. Prostě dokonalé-100%.

• 19.10.2012  00:52
    MR 73 (2008)

Nechci se opakovat, ale tohle mě prostě dostalo. Frantíci umí a Olivier Marchal opět nezklamal, depresivní atmosféra umocněná skvělým Danielem Auteuilem. Jasných 100%.

• 6.10.2012  00:29
    Gran Torino (2008)

Je mi líto lidí, kteří film nepochopili, nechci tu Clinta oslavovat, ale tohle se mu opravdu povedlo. Další chvalozpěvy by byly naprosto zbytečné. Za mě jasných 100 %.

• 22.5.2012  21:13
    Iron Maiden: En Vivo (koncert) (2012)

Jo, bylo to hodně dobré. Kapela šlape perfektně. Set list skvělý, zvuk a obraz na špičkové úrovni. Bruce se sice místy trochu trápil ale vzhledem k jeho věku je to pochopitelné. Úvodní sestřih při Satellite 15 naprosto skvělý. Za mě jasných 5 hvězd.

• 21.3.2012  01:10
    Amadeus (1984)

Miloš Forman je prostě persona. Tohle asi viděli všichni a opět nemá cenu pět chvalozpěvy. Vše je naprosto dokonalé. Jasné kilo.

• 21.3.2012  00:54
    Kmotr 1, 2, 3 (TV film) (1992)

Tohle bude těžké a na dlouho. Někdy v roce 1976 mě nebožtík otec vzbudil v cca v 23 hod. ( byla to sobota ) a řekl pojď se na něco podívat. Noční kino na polácích a první díl Kmotra. Celou noc jsem nespal a vůbec si neuvědomoval co jsem viděl. V roce 1993 jsem dva dny chodil do místecké videopůjčovny pro objednaný třetí díl, který nějaký debil nebyl schopen vrátit - dnes se mu vůbec nedivím. V devadesátých letech jsem tuto režisérskou verzi viděl na ČT 2 kompletně, včetně famózního druhého dílu. Ani nevím co dál psát, vše už tu je. Jedno vím jistě, jednou za rok si s ženou sedneme a celou trilogii shlédnem během víkendu. Loni mi udělal radost syn, který po shlédnutí trilogie řekl, že nic lepšího v životě neviděl. Naprosto s ním souhlasím. Jasných 100%.

• 21.3.2012  00:20
    Anonym (2011)

Roland Emmerich - to není možné. Odborník na kýč a klišé se překonal, konečně dostal do ruky slušný scénář a nepodělal to. Dobrá obsada, trochu nepřehledné postavy ale jinak docela povedená spekulace. Znám režiséry co by to zvládli lépe. Za mě 75%.

• 21.3.2012  00:12

Tak si pročítám zdejší recenze a nestačím se divit. Jasně, že to není Doyle. Všechno už bylo natočeno a tak se na film dívám.Za ty prachy to musí vypadat jinak a myslím, že se to povedlo. Prostě jsem se chtěl dobře bavit a vyšlo to.

• 15.3.2012  04:39
    Tři pohřby (2005)

Tak tohle mě dostalo. Tommy Lee Jones to odehrál i odrežíseroval naprosto perfektně. Příběh nikam nehoní, pomalu a logicky vypráví příběh o jednom slibu, nevěře, spravedlnosti a problému na mexicko amerických hranicích.

• 12.3.2012  01:03

Koncert dobře znám. Dream Theater jsou prostě má srdeční záležitost. Právě jsem dojel tento koncert z mého blue ray disku a jsem nadšen. Kapela prostě šlape na 100% a stejné je i mé hodnocení. Není co dodat, to se musí vidět a slyšet.

• 12.3.2012  00:57
    Gladiátor (2000)

Po dlouhé době chci něco napsat. Včera jsem si film opět pustil a jsem toho plný. Nečekal jsem přednášku z historie, prostě jsem se chtěl dobře pobavit a příjemně strávit sobotní večer. Musím říct, povedlo se. Famózní podívaná, perfekní herecké výkony ( Crowe, Phoenix ), skvělá hudba a režie.Ještě teď mám husí kůži. K dokonalosti sice něco chybělo ale za mě 95%.

• 12.3.2012  00:44
    Warrior (2011)

Předem musím říct, že nejsem příznivec zápasů MMA. Dobře namíchaná směs sociálních a válečných traumat s přiměřenou dávkou klišé a funguje to perfektně - ostatně bez těchto věcí by to v americkém filmu nefungovalo. Velmi slušné herecké výkony ( Tomu Hardymu jsem to prostě věřil ) a skvělá režie. Prostě jsem se od televize celou dobu nehnul. Za mě 85%.

• 5.9.2011  00:42
    Rango (2011)

Odkaz, odkaz, odkaz a chřestýš jako Lee Van Cleef byl naprosto skvělý!!!

• 3.12.2008  17:33
    Old Boy (2003)

Režisér Park opět nezklamal.Předčil mou fantazii.Jednoduchý,naprosto nepředvídatelný příběh se skvělou kamerou a překvapivým závěrečným rozuzlením.Paráda.

• 6.5.2008  04:04
    9. rota (2005)

Jestli lze názorně ukázat ruské trápení v Afganistánu,tak p.Bondarčukovi se to podařilo skvěle.Nevím nakolik čerpal z Olověné vesty,ale výsledek mě uspokojil.Možná mám štěstí,že jsem tak "mladý" a nemusel jsem v Afganistánu sloužit.

• 18.11.2007  17:43
    Zodiac (2007)

Strhující,napínavý a pochmurný příběh dle skutečné události.Režisér D.Fincher věren svému stylu je jistou zárukou inteligentní podívané se spekulativním koncem.Příjemně strávených 151 minut o kterých jsem ještě dalších 151 minut přemýšlel.

• 16.10.2007  19:50
    Hamlet (1948)

Příběh dánského prince ,cti,lásky, nenávisti a pomsty mě opravdu dostal.Sir L.Olivier v roli Hamleta by se nemusel stydět ani před velkým W.Shakespearem.Klobouk dolů.Závěrečná salva z děl mi dodnes zní v uších.Úžasný zážitek...

• 11.7.2007  18:12
    Občan X (TV film) (1995)

Po shlédnutí filmu na nádražní lavičce hledávám Čikatila.To,že v sovětském svazu "nejsou" masoví vrazi mě nepřekvapuje.Filmu není co vytknout.

• 11.7.2007  16:54

Úžasná filmová báseň Františka Vláčila.Drsná krajina,drsný život,drsné duše.Fantastický herecký výkon M.Vašáryové-jedna z jejich nejlepších rolí.Nezapomenutelné.

• 3.7.2007  07:36

"Perfektní" rodinka ,"perfektní" příbuzní,"perfektní" sousedé,"perfektní" veverka! Jen nevím,proč mám o vánocích takový divný pocit,že mi na stromečku svítí málo světýlek?!

• 29.6.2007  08:57
    Vlčice (1983)

Ještě dnes si vzpomínám,když mi někdy kolem roku 1986 řekl kamarád ,že půjdeme do letního kina v Brně-Pisárkách na nějakou Vlčici.Od tohoto shlédnutí vím,že se nejedná o "nějakou" Vlčici ,ale o napostý skvost polské kinematografie režiséra Marka Piestraka.Sníh,bláto,plískanice a dusot koňských kopyt ve mě i po mnoha letech nemění pocit strachu a napětí.Herecké výkony Krzystofa Jasiňského a Iwony Bielské-100%.

• 28.6.2007  09:54
    Metallica: Cunning Stunts (koncert) (1998)

Vzpomínám jak jsem na koncert jel do Prahy a byla to bomba,netradiční otevřené pódium a perfektní výkony celé kapely.Není co dodat.