Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Krimi
  • Sci-Fi

Poslední recenze (570)

plakát

Miss Americana (2020) 

Je to OK, ale nic víc. Pár zajímavých pohledů ze zákulisí, trochu kuriozní první songy, které jsou dost vzdálené od toho, co TS skládá a zpívá teď, ale taky pár divně ubrečených a odtažitých pasáží, kdy si divák říká, že by jí s chutí dal pár facek. Asi jako všechny světové superstar to nemá a nebude mít snadné, a ani její okolí to nemá a nebude mít snadné s ní. Každopádně, žádná dokumentární revoluce se tady nekoná. 55 %.

plakát

Utajený pasažér (2021) 

STOWAWAY má slušné production values - vesmír vypadající jako vesmír, vesmírnou loď, její vybavení a všechna ta správná udělátka. Má také Annu Kendrick, která dělá co může. Bohužel toho moc nezmůže, protože scénář skýtá jen onu relativně neotřelou ústřední premisu, a pak pár dílčích šikovných nápadů - třeba to, že komunikaci lodi se základnou na Zemi slyšíme jen z "naší" strany a tudíž musíme domýšlet, co asi říkají ti "tam dole", což je nápaditý postup prováděný navíc nikoli prvoplánovým způsobem (takže astronauti reagují jako v opravdovém dialogu a neopakují návodně každou druhou slyšenou větu). Tím ale veškerá chvála končí. Především je příběh angažovaný až běda, což naznačuje už složení posádky, v níž poněkud násilně zcela chybějí muži bílé pleti, zato disponuje velitelkou středního věku připomínající strhanými rysy a hysterickou nerozhodností vychovatelku z Renčova REQUIEM PRO PANENKU. A pak je tu samozřejmě onen titulní (v češtině) utajený pasažér. Jeho přítomnost v útrobách lodi - pokud jsem něco nepřehlédl - vlastně nebyla nijak uspokojivě vysvětlena, pomineme-li hypotézu, že prostě při šichtě usnul nebo vlastní nepozorností kamsi spadl a někdo podobně pracovitý a důkladný ho tam zašrouboval. Z původně velmi užitečné mise na Mars je tak rázem naprosto neužitečný survival, a všichni zúčastnění se snaží ze všeho nejvíc zachránit právě onoho lempla, protože se doma stará o sestru, má popálené bříško a v neposlední (?) řadě je černé pleti - tím vším je ale zároveň divákovi po dušínovsku krajně nesympatický, takže se film zákonitě stává notně otravným. Úplné finále pak postrádá nejen fungující motivace postav, ale také elementární logiku, v jejíž naprosté absenci hrdinové nejprve před něčím zoufale prchají (a hodně toho poztrácejí), aby si následně v bezpečí uvědomili, že se tam holt bude muset stejně někdo vrátit, jinak ani nemuseli nikam utíkat, neboť všichni pomřou. Rozpačitých 40 %. PS: Anna Kendrick si po neslaném nemastném seriálu LOVE LIFE vybrala další roli v podobně marném projektu a měla by nejspíš uvažovat o změně agenta.

plakát

Hollywood (2020) (TV seriál) 

Hollywood padesátých (asi) let, jak by si ho přál vidět Hollywood současný. Má to své momenty, velmi dobré herce a dokonce i jednu opravdovou filmovou hvězdu (super hot Samara), ovšem dost často je jinak HOLLYWOOD bohužel utopený v opakujících se vzletných, leč o to dutějších proslovech, rádobydojemných příbězích a neustálém ujišťování, že svět je fajn. Záporné postavy (vybavuju si dvě, z nichž jedna se navíc v závěru přímo čítankově polepší) jsou spíš takové zábavné figurky a opravdové zlo je vždycky jen rozmazaný flusanec za sklem. Tenhle seriál hladí zásadně jen po srsti a ještě zoufale opatrně, což z něj třeba ve srovnání s vynikajícím FEUD dělá limonádu bez chuti a zápachu. A ta módní korektní témata z toho trčí opravdu nejapně, tím spíš, že v dané éře (a ještě dlouho potom) se na ně opravdu rozhodně nehrálo. A to tedy ani v tom L.A. 55 %. PS: Nechat devětapadesátiletého Dylana McDermotta, notabene v roli lamače ženských srdcí a perfektní fazóně, zamilovat se do o devatenáct (!!!) let starší a - ve vší úctě - příslušně k tomu vyhlížející Holland Taylor, to je castingový fail desetiletí.

Poslední hodnocení (1 050)

Miss Americana (2020)

14.05.2021

Battle Royale (2000)

07.05.2021

Utajený pasažér (2021)

30.04.2021

Hollywood (2020) (TV seriál)

26.04.2021

Na nože (2019)

18.04.2021

Šprtky to chtěj taky (2019)

16.04.2021

Ted Lasso (2020) (TV seriál)

12.04.2021

Projekt X (2012)

01.04.2021

Ulice Cloverfield 10 (2016)

31.03.2021

Reklama

Reklama

Reklama