Napoleon (2023)

Tempo filmu je prinajmenšom zvláštne. Preskakovanie historických udalostí sa významne podpísalo na finálnom výsledku. Celkovo film pôsobí ako top päť udalostí v živote 150cm Frantíka. Bitka pri Slavkove je spravená výborne, Waterloo zasa už také dobré nie je. Herecké výkony sú vážne skvelé a soundtrack je priemerný. Celkovo na jedno pozretie je to fajn, ak sa chcete dozvedieť o Žabožrútovi viac prečítajte si radšej dobrú knihu. 50%

Mandalorian (2019) (seriál)

Okrem pôvodnej trilógie je tento seriál to najlepšie čo Star Wars vesmír ponúka. Pokiaľ máte radi Star Wars alebo len Sci-fi jednoznačne stojí za pozretie. Zaslúžených 9/10, teraz už len počkať na ďalšiu sériu...

Nespoutaný Django (2012)

Western proste sedí Tarantinovi. Ide o najviac prístupný film pre široké publikum od tohto režiséra, ale to neuberá na kvalite scenáru, réžie alebo samotného snímku. Skvelé postavy, dialógy, príbeh a aj westernová atmosféra tu je zvládnutá na jednotku. Za mňa najlepšia "Tarantinovka". 10/10

Pokémon: Detektiv Pikachu (2019)

Od filmu som nič neočakával a vyplatilo sa mi to. Z kina som odchádzal s úsmevom ako už dávno nie. Film je vtipný, zábavný ma ideálnu dĺžku čiže veľmi rýchlo ubehne. Herecké výkony nie sú na oscara ale väčšinu času to je fajn. Hlavná dvojka má medzi sebou zaujímavú a zábavnú chémiu. Pekémoni vyzerajú úžasne, iné efekty sú taktiež na veľmi dobrej úrovni. Nie som prehnaný fanúšik pokémonov (ako dieťa som pozeral seriál a zbieral kartičky) ale film mi z nejakého dôvodu veľmi sadol a užil som si ho, veľké tohtoročné prekvapenie. Odporúčam každému.

Predátor: Evoluce (2018)

Jemne nadpriemerná komédia, katastrofický predátor, avšak nudiť sa nebudete.

Bohemian Rhapsody (2018)

Ten kto miluje Queen a ich hudbu bude milovať film Bohemian Rhapsody, ten kto neznáša Queen a ich hudbu ho bude nenávidieť. Avšak ľudia neutrálne naklonení ku kapele si taktiež užijú výborný film o legende rocku. Za mňa film roku.