BadoXXII

BadoXXII

okres Banská Bystrica

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26
    • 11.8.2015  16:16

Oproti geniálnej knihe strašná slabota.

• 20.6.2015  20:18

Lepšie ako jednotka a to vo všetkom.

• 17.5.2015  19:02

TOTÁLNA AKČNÁ MEGAPECKA

• 13.3.2013  16:30
    Sinister (2012)

Hudba tu robí 90% atmosféry. Mohli by tam behať aj šmolkovia, ale tá hudba aj tak navodí zimomriavky. Príbeh je síce na začiatku zaujímavý, ale každou jednou minútou je predvídateľnejší. Záver veľmi slabý a vôbec ma neuspokojil. V moci diabla bolo od Derricksona oveľa desivejšie a príbehovo kvalitnejšie. A kto sa pri tomto hororore šiel posrať strachom je naozaj obyčajná trasoritka.

• 13.1.2013  19:34

Pulp Fiction je maximálny možný kult a scenáristická extratrieda. Dialógy sú zakaždým tak neskonale zábavné, že to vždy musím vidieť minimálne raz za rok. Divoký Django sa snaží, ale jeho ukecanosť nie je ani zďaleka taká zábavná a ja si nespomeniem ani na jeden dialóg, z ktorého by bola hláška čo sa bude citovať v každom kúte sveta. Nie je to ani príliš dobrý western, ani príliš dobrá komédia - je to hybrid na ktorý sa vďaka hercom a hudbe dobre pozerá.

• 9.1.2013  11:02

Dvaja sympaťáci v hlavných úlohách - jeden vačší ako druhý. Príjemná komédia.

• 9.1.2013  10:58

Celá invázia emzákov pôsobí príliš neškodne, neublížia ani muche a práve preto sa proti tým padavkám môžu postaviť dôchodcovia, beznohý černoch, ženské atď. Efekty sú fajn, ale to je snáď za ten megalomanský rozpočet aj povinnosť. Nudilo to, nestrhlo ma nič a vôbec som sa ani nebavil. Málo akcie a keď aj nejaká je, necítiť tam žiadne napätie, či zábavu.

• 23.12.2012  12:08
    Grinch (2000)

Má to vydarené masky a občas je pekný aj vizuál. Často je to však neskutočne uškriekané, vizuálne preštylizované, nudné a nezaujímavé.

• 1.9.2012  18:52
    Jumanji (1995)

Originálne, hravé a plné nápadov. Rozhodne podarený dobrodružný film.

• 1.8.2012  22:31

Chlapci z Raidu by vymlátili celý Hollywood! Naozaj pôsobí veľká vačšina amerických akčných filmov (aj prvý Expendables) oproti tomuto masakru ako rozprávky pre kojencov. 100 minút je tak natrieskaných akciou, že som ani nemal kedy ísť na záchod, dokonca sa to začalo celé bez zbytočných kecov a predstavovaní. 10 minút a už som musel odkladať chipsy aby som mohol poriadne vnímať ten rachot a dokonalú choreografiu bojov. Takto si predstavujem akčné filmy a u mňa sa to rozhodne radí k špičke žánru. Spokojnosť.

• 1.8.2012  15:30

Škoda, že je film až také veľké béčko s lacným príbehom, rýchlym strihom a príliš moderným vizuálom. Inak to má sympatického hrdinu, ktorého hláškovanie je podobne zábavné ako v Smrtonostnej pasci či v Poslednom skautovi. Útek z MS-1 je síce jednorázová, ale celkom príjemná záležitosť. Spomienka na hrdinov hláškujúcich s kadenciou guľometu.

• 1.8.2012  09:37
    Piraňa 3DD (2012)

Nahotinky ostali a zábava zmizla. Piraňa 3DD je absolútna nudná kravina a záverečný akože gore festival je len trápnou scénkou pre dojčatá oproti predošlému filmu od Aju. Okrem dobre využitého Hasselhoffa a záverečných titulkov nemám čo pochváliť.

• 1.8.2012  09:25
    Piráti! (2012)

Na nabudenie atmosféry toto video - http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=DWOFLtsDvbw. Animáky od Aardmanov mám rád, sú iné ako od amerických štúdií, neobsahujú totiž infantilný humor a predstavujú dobrodružstvá naozaj pre celú rodinu. Piráti potešili ako máločo v poslednej dobe, pripomínajú najvydarenejšie Asterixove dobrodružstvá (úvod ako s galskou dedinkou, cestovanie po mapách...). Všemožných vtípkov je veľké množstvo, k tomu sympatické postavy, veľmi príjemný a nápaditý príbeh. Namakané pirátske dobrodružstvo! Najlepší pirátsky film a spolu s Rangom najlepší animák posledných 2 rokov. Možno o jednu * nadhodnotím, ale urobím to rád, zábava totiž trvá až do úplného záveru tituliek a to sa cení. Arrrrrrrrrrrr !!!

• 30.7.2012  21:28
    Kronika (2012)

Veľká škoda, že je film ku koncu až príliš uponáhľaný, skratkovitý a dialógy miestami drhnú. Klasika sa z toho nestane ani náhodou, ale aj napriek tomu je mi Kronika sympatická. Ako vztýčený prostredník všetkým drahým superhrdinským filmom. Ide to aj za menej prachov a to náramne šikovne. Efekty veľmi slušné, neznáme herecké tváre a dobré nápady (námet filmu o nájdení superschopností ako z chlapčenským vlchkých snov). Viac podobných ,,malých,, filmov.

• 30.7.2012  13:56

Už druhý diel zbytočne všetko vysvetľoval a tak odbúraval desivú atmosféru originálu. Tretie pokračovanie si ide vlastnou cestou, udalosti sa odohrávajú v tom istom čase ako originál, len na inom mieste. Zabehnutý štýl roztrasenej ručnej kamery sa opustí po úvodných 20 minútach a ukazuje filmovejšiu verziu nákazy. Opúšťa sa tým však aj atmosféra (strach z neznámeho tak príjemný v prvom diely) a miesto strachu sa pridáva na dynamike. Celý film ubehne rýchlo, ale človek sa nezbaví pocitu, že je to už len zanedbateľný prídavok do veľkého množstva zombie hororov, ktorý okrem krvavej svadby neukazuje nič zaujímavé. Chcelo to rozhodne viac humoru alebo viac hororu. Ostalo to niekde v strede a nič nie je poriadne. Tak trochu zbytočný film.

• 30.7.2012  13:41

Na Willa Ferrella je to veľmi veľká slabota. Na to, že je to celé paródia mexických žánrov to obsahuje neskutočne málo vtípkov alebo to je naozaj niekomu také smiešne, že je za postavami namaľované pozadie? že jazdia na umelých koňoch? že fajčia 2 slimky? že sa smejú 5 minút? Mne to k smiechu nestačí. Keď si to porovnám s paródiou BLÁZNIVÉ STRELY, ktorá si robila tiež prdel z istých žánrov, ale bola maximálne natrieskaná humorom, tak je Casa de mi Padre na odpad. Občas som sa aspoň usmial.

• 30.7.2012  13:30
    Diktátor (2012)

Borat aj Bruno pôsobili dôverihodne a vďaka tomu nesmierne vtipne. Mali lepšie gagy a nekorektnosť bola kvoli uveriteľnosti niekde úplne inde. Diktátor je už len divadlom v ktorom sú všetci účinkujúci herci. Je to film a svoju nekorektnosť by posúval vyššie len vtedy, ak by účinkujúci neboli všetko herci, ale bežní ľudia, ale na to už mali tvorcovia malé gule. Priemerná komédia (Ali G im vyšiel v tomto formáte viac).

• 30.7.2012  13:18

Neuveriteľné, ale je to ešte horšie ako blbý remake starej bomba klasiky. Jediná lepšia scéna je úvodný boj s chimérou. Inak absolutná demencia príbehu (a že to písali 4 ludia? Hollywoodu už niekedy úplne jebe?), maximálne nezaujímavé a trápne postavy bohov, hrdinov a všetkých. No hrôza, brrr.

• 30.7.2012  13:05

Oproti preplácanému a nejasnému Mirror, Mirror oceňujem jasný smer tvorcov natočiť veľkolepú temnú fantasy (konečne bez detí v hl. úlohách). Po všetkých tých detských dobrodružstvách je to ako balzam na dušu. Veď okrem trilógie Pána prsteňov tu takmer nič dospelejšie ani nebolo (čo je na počudovanie). Charlize Theron filmu jasne vládne, efekty, výprava, vizuál dobré a k tomu ponurá atmosféra. Celé to však malo byť podstatne dynamickejšie a kratšie. Takto to v niektorých momentoch nepekne nudilo.

• 30.7.2012  12:50
    Sněhurka (2012)

Príliš veľký hybrid na to, aby s tým mohlo byť spokojných viac typov ľudí. Príliš veľká umelecká preštylizovanosť (natoľko typická pre režisérovu tvorbu), bizarnosť, rozprávkové spievanie, preplácané farby a detinský humor kontra takmer hororové príšery. Chvíľami to síce bavilo, ale oveľa viac to otravovalo a nudilo.

• 30.7.2012  12:39

Spomienka na starého dobrého Gibsona. Na jeho staršie kultové akčné filmy sa to síce nechytá, ale zle to natočené rozhodne nie je.

• 30.7.2012  12:24

Za zmienku stojí len vydarená dynamická akcia (aj tej je ale málo). Inak je to však nevtipné a príliš umelé dobrodružstvo.

• 30.7.2012  12:21

Na počudovanie som dostal miesto očakávaného prepadáka príjemné prekvapenie. Veľkolepá Space Opera podobná ságe Hviezdnych vojen (dokonca to nové epizódy hravo prekonáva). Triková atrakcia, ktorá má v poslednej polhodinke veľmi slušné tempo. Bavil som sa a samého ma to nemálo prekvapilo.

• 7.5.2012  15:17

Návrat Jediho je najhorším dielom starej trilógie. Úvod v Jabbovom paláci je nechutný a naozaj sa veľmi nepodaril. Ďalej sa vo filme objavujú infantilní Ewokovia, ktorí sa hodia do nejakej rozprávky pre najmenších a nie do najosudovejšej časti Hviezdnych vojen. Han Solo je tu už tiež len do počtu a bez humoru, Darth Vader stratil na sile a svojej démonickosti a finálna tancovačka na hudbu peruánskych indiánov sa do poslednej časti celej ságy vôbec nehodila.

• 6.5.2012  18:19

Impérium vracia úder je najlepším dielom série Hviezdnych vojen. Hneď v úvodných minútach sa odohrá parádna bitka na zasneženej planéte Hoth a dobré tempo pokračuje až do konca. Viac temnoty, viac emócií a spomedzi ostatných dielov aj najmenej infantilnosti. O humor sa zaručene stará Han Solo (jediná postava v celej ságe Star Wars, ktorej to naozaj ide dobre), Darth Vader sa tu stáva legendárnym filmovým zlosynom a má na svedomí jednu z najznámejších hlášok v celej šírej galaxii, hudba dokonalá a toto vesmírne dobrodružstvo je naozaj veľkolepé.

• 5.5.2012  21:18

Dvaja poriadni samci sa zamilujú do toho istého škaredého káčatka s menom Reese Witherspoon a ešte sa kvôli nej takmer navzájom pozabíjajú? To ako vážne?! Vtip roka.

• 5.5.2012  13:38

Tempo filmu sa až príliš vlečie a oproti nasledovníkom pôsobí film aj dosť lacno a akcie je málo. Každopádne je to aj v dnešnej dobe príjemná zábava v ktorej vládne úplne s nadhľadom Han Solo. Začiatok jednej dlhej vesmírnej ságy, ktorá zmenila kinematografiu.

• 5.5.2012  10:08
    Red Tails (2012)

George Lucas sa na staré kolená zbláznil. Ak je letka černochov jeho vysnívaný projekt, tak ten chlap asi nemá všetky kolieska pohromade (čo by dokazovali aj Jar Jar zo Star Wars alebo svište z Indianu Jonesa). Našťastie pre jeho dobro film aspoň nerežíroval. Sledovať ukecanú bandu patetických černochov 2 hodiny a počúvať po každom ich zostrelení nemeckých lietadiel hlášky ako - ježiš Ti odkazuje ahoj, čierny ježiš s vami, tak čo poviete na toto pán Hitler? - je utrpenie najvačšieho kalibru.

• 19.4.2012  19:42

Režisérov predošlý House of the Devil bol veľmi príjemným mrazivým potešením. Nový horor sľuboval mnohé, znovu tajomný dom a znovu hrdinku v hlavnej úlohe. Nepodarilo sa to. Scenár je priam úbohý a 80 minút z filmu ponúka len nezaujímavú a nudnú vatu. Nedeje sa jednoducho nič. Postavy blabocú, pobehuje sa po dome a celé to postráda akúkoľvek atmosféru. Posledných 10 minút filmu je už akčnejších a napínavejších, ale celé to jednoducho nedáva zmysel, nemá to dej a pôsobí to maximálne zbytočne.

• 17.4.2012  16:23

Kým v jednotke boli dialógy svižné, vtipné a dostatočne bavili, v pokračovaní už cítiť výrazné komplikácie. Už to ani zďaleka nepôsobí tak sviežo, príšerná prázdna ukecanosť skôr otravuje. Príbeh postráda pútavosť, je neprehľadný a rozhodne nezvláda držať diváka v strehu celú dlhú minutáž. Škoda toho. Akčné scény fungujú dobre, znovu nepostrádajú nápaditosť a hravosť (najlepšia akčná scéna - na rozlúčke so slobodou), tempo je dakedy veľmi dobré a zábavné. Okrem vydarenej akcie je tam na môj vkus však až príliš veľa vaty.

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26