Sherlock Holmes (2009)

Štýlové, svižné a technicky dokonalé kriminálne dobrodružstvo. Dialógy zábavné a dobre napísané, akcia nápaditá, hravá a našlapaná, ústredná dvojka sympatická a hudba perfektná. Je len veľká škoda, že Mark Strong nedostal viac priestoru (záporákov on vie na jednotku) a zápletka mohla byť vymyslená aj lepšie.

Kontraband (2012)

Kratšia stopáž o 20 minút a zrýchlenie tempa by prospelo. Nemotorná kamera a jej časté trasenie a zoomovanie dosť pri sledovaní nasiera. Inak sa jedná o slušný gangsterský štandart.

Nebojte se tmy (2010)

Malé príšerky sa podarili a ich ukážka mytológie pôsobí zaujímavo, ale príšerne hlúpy scenár zabíja celý film. Príšerky nemajú problém pochytať a dobodať dospelé osadenstvo filmu, ale chytiť jedno malé sprosté otravné decko im robí nesmierny problém. Ďalej ukladanie malého dievčaťa do tej istej postele a jej zotrvanie v nej aj napriek už poznanej hrozbe alebo kúpeľ a následné zhasnutie svetla a otázka - kto je tu?(pričom už dobre pozná, kto tam asi bude) No jednoducho ja takéto hlúposti stráviť neviem. Atmosféra pravdaže nefunguje hlavne pre nemotornosť a určitú neškodnosť nepriateľa. Príšerky sú vymyslené dobre, ale zaslúžili by si tvrdší (ich útoky sú vydarené a viac krvavosti by prospelo) horor s rozhodne vačšou dávkou fantázie tvorcov (napríklad finále by sa odohrávalo v podzemí tých škriatkov, mali by tam nejakého pána, celé by to bolo krvavejšie, temnejšie a dusivejšie). Sklamanie, lebo potenciál tu bol.

Jezero (1999)

Príjemná jednoduchá zábava s hladným prerasteným krokodílom. Postavy sú dobre obsadené, každá má jasný a rozdielny charakter a z toho vzniká množstvo zábavných rozhovorov plných sarkastických poznámok a podpichovaní. Film si teda udržiava zábavu aj vtedy, keď na scéne nie je ozrutný šupinatý plaz. Scény s krokodílom majú svoju atmosféru a aj keď sa nejedná o nič hrôzostrašné, príjemný humor a prekvapivá brutalita niektorých scén to vynahradí.

Medvědí bratři (2003)

Hlavná pointa premeny človeka na medveďa sľubuje zaujímavé dobrodružstvo, ale to by sme nesmeli byť v animáku od disneyho pre deti do 5 rokov. Príbeh totiž neponúka žiadne zaujímavé scény okrem úvodnej bitky s medveďom (jazdu medveďa a losov na mamutoch naozaj v tomto prevedení nepokladám za zaujímavú), žiadne dobrodružstvo ba dokonca ani vydarené vtípky (teda rozhodne nie pre dospelých). Humor sa zakladá na otravnej ukecanosti (to ako keby hral všetky zveri Eddie Murphy). Pochválil by som len animáciu medveďov a prírody, ale aj tej je pre takýto príbeh škoda. Kto chce vidieť zaujímavý a naozaj pekný film o medveďoch (a to platí aj pre deti) tak rozhodne film - MEDVEĎ, ktorý toho bez rečí povie oveľa viac ako príšerne ukecané Medvedie srdce.

Legenda o Mulan (1998)

Vidělas Huny? Jak vyjely ze sněhu? Jako sněženky!..... Mulan má neuveriteľnú silu. Vždy to bola moja najoblúbenejšia animovaná disneyovka a ono to na mňa aj po toľkých rokoch zaberá rovnako. Parádna, ale neskutočne parádna hudba (scéna keď sa Mulan pripravuje na vstup do armády je božia - http://www.youtube.com/watch?v=GvdBZzjEwq0), skvelí záporáci, trefný a dobre vypointovaný humor, rýchly spád, sympatické postavy, príbeh a fenomenálna akcia v zasnežených horách. Disneyovský poklad.

Robin Hood (1973)

Robin Hood je znovu len dobrodružstvom pre najmenších. Znovu jednoduchý humor, kopa zvieratiek, žiadne násilné scény a smrť (Levi kral - otec, Bambi - mama). Animácia je nevýrazná a nič výnimočné neprináša, ale postavy zvieratiek a ich mimika sú nakreslené naozaj dobre. Priemerné neškodné animované dobrodružstvo a slabé 3* (stále však omnoho lepšie ako dnešné Udatné kuriatka a podobná háveď).

Lady a Tramp (1955)

Veľmi jednoduchý dej pre najmenších a slabo vypointovaný humor (každý jeden klasický diel Toma a Jerryho bol zábavnejší). Za zmienku stojí len pekná animácia.

Bambi (1942)

Animák pre deti do 5 rokov. Tie budú baviť roztomilé zvieratká, bude ich baviť jednoduchý humor, nebude im vadiť absencia deja a pokusy malého Bambiho o rozprávanie a chôdzu ich budú dostatočne zabávať. Okrem naozaj veľmi peknej animácie to dospelému divákovi nemá čo ponúknuť. Skutočne ma na filme zaujala až pasáž pri konci, keď už Bambi dospel, prišli ľudia a začalo horeť.

Beznadějný trouba (2011)

Our Idiot Movie. Ani jeden ťuk, nezasmial som sa ani raz a nefunguje to ani ako dráma. Sympaticky obsadené veľké nič a neskutočná nuda.