Mariachi (1992)

Debut z ktorého citit veľmi nízky rozpočet. Pach špinavého Mexika cítiť a istú atmosferu to malo. Na filme je však zaujímavejšie asi cele to pozadie ako vznikol a ako to Rodriguezovi naštartovalo kariéru.

Matrix Resurrections (2021)

Prečo sa na toto dal Keanu Reeves nahovoriť!? Možno z nostalgie. Dej mi prišiel nasilu, neprirodzený a nezaujímavý. Pochmúrnosť sa vytratila, všetko príliš nasvietené, farebné, kamera v akcii roztrasená, strihy na mňa prirýchle. Nedokázal som to bohužiaľ dopozerať.

Vládce temnot (1987)

Majstrovy atmosféry to v mojom ponímaní teraz veľmi nevyšlo.

Přepadení 13. okrsku (1976)

Perfektná hudba, napätie a štipka humoru. Skvelé natočené, skvelý Carpenter na začiatku tvorenia kultu jeho osobnosti vo svete filmu.

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Pre mňa zabudnutý žáner komixoviek znovu ožil. Kým Marvel aj väčšinu DC som pozeral už len z povinnosti, toto ma naozaj bavilo. Nemôžem si pomôcť, ale Avengers mi pripadajú oproti tomuto ako rozprávka pre deti. Celé 4 hodiny som na to zízal a naozaj som si užil každý jeden záber a kľudne by som pri tom vydržal aj dlhšie. Postavy mali dušu a dokázal som sa s nimi stotožniť asi ako pri žiadnej komixovke. Samozrejme má to aj svoje muchy ako napríklad príliš veľa spomaleného času, istých nelogickostí pri fleshovej uber rýchlosti alebo pár, ale naozaj iba pár záberov, ktoré neboli celkovo pre film dôležité.

Irčan (2019)

Neveril som to De Nirovi :(

Noční zvířata (2016)

Hlavne prvá polovica bola pôsobivá. Nočná jazda autom bola zimomriavková. Asi je pochopiteľné, že to tempo nebolo možné udržať. Pekná pointa fiktívneho príbehu s "realitou".

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Dedukciou akou disponujú hlavní hrdinovia by sa nemusel hanbiť ani Hercule Poirot s Holmesom dokopy. I keď námet sa mi páči, priebeh, rozhodovanie postáv a neuveriteľné množstvo klišé mi z toho spravili otravu.

Hráč (1992)

Film má v sebe zaujímavé prvky, ktoré si len tak človek nevšimne. Jedná sa o veci súvisiace s kontextnom napr. záber na obraz z filmu M, alebo Hitchcockov obraz na stene, filmový "trhák" s Robberts a Willisom, narážka na film Sunset Boulvard atď. Čiže tieto fragmenty mi prišli zaujímavé a veľmi ma to bavilo pozerať, tak isto aj dlhé zábery bez prestrihu a postupne sa meniacu tvár Tima Robbinsa. Pomaly naberal na grády, avšak ten postup bol na dĺžku filmu veľmi pomaly a preto na vyvrcholenie nezostával už čas, skončilo to veľmi biedne a neuspokojivo. Niečo chcel režisér ukončením filmu o hollywoode povedať, ale ja asi neviem, či som to správne pochopil, niečo s etikou vo svete Hollywoodu, ale mňa to neuspokojilo. Osobne nerozumiem nominácií na oscara za scenár, nakoľko bol pomerne plytký a jednoduchý, bez waw efektu. Niečo, čo film však veľmi dobre zachytil je pochmúrnu dobu Hollywoodu v štýle 50 rokov. Teda, aspoň ja som mal z toho taký film noirovský pocit, Ale to už nieje vec scenáru ale réžie, kamery, strihu atď.

Jezero vs. Anakonda (2015)

Vo svojom žánri super mega Dčkových sračkových "horov", je toto to najlepšie. Skončilo to naozaj záhadne, možno sa dočkáme dvojky.