• Western

Sama v čase normálnosti (2010) (TV film)

Dobře vykreslené prostředí i atmosféra vedení nemocnice v době normalizace. S výjimkou závěru (vztah mezi sestrou a údržbářem) pravdivá pointa, totiž, že za každého režimu budou někteří lidé čestní, jiní méně čestní a někteří přímo svině a že koneckonců vždy bude záležet na duši ("srdci") člověka.

Tečka.com (2007)

Na film jsem se vydržel dívat jen proto, že mne zajímalo portugalské prostředí a portugalské typy. Jinak dosti slabé,; nechápu, proč zrovna tomuto portugalskému filmu se dostalo českého dabingu.

Valdez přichází (1971)

Pro mne milé překvapení. Tento western jsem pořád odkládal kvůli Lancasterovi, kterého nemusím, ale tady byl vynikající! Role charakterního zástupce šerifa - mstitele "z donucení" mu skvěle seděla. Děj má rytmus, gradaci a ani chvilku jsem se nenudil. Navíc se odehrává v romantické skalnaté krajině. Celkově hodnotím jako jeden z těch lepších klasických US westernů.

Mexická jízda (2001)

Otroctví sexuálnímu démonu, jinak nic. Pro mne velké zklamání, většina mexických filmů se mi líbí. Nejsem si jist, zda se v tomto případě jedná o mexický film. Tipuji vysokou židovskou účast...

Královna Margot (1994)

Herci hrají stylem lidí 20. století v tomto novopohansky pojatém škváru, který je spíše softpornem než historickým dramatem. Pochybuji, že by s takovou verzí byl Alexandre Dumas spokojen...

Slavní jezdci (1965)

Bez napětí, jen slepenec řady drobných epizod. Celkově utahané, závěr bez pointy. Pokusy o humorné pasáže vycházejí zcela trapně. Herci i výprava to neutáhnou, proto jen dvě...

Neporažení (1969)

Herecky a filmařinou kvalitní, nicméně příběh je slabý a nesmírně rozdrobený, bez gradace. jako varování, abych tím příště neztrácel čas, dávám jen dvě hvězdičky.

Cesta na západ (1967)

Podle mého názoru patří k tomu lepšímu v žánru amerického westernu. Je poznat, že film má dobrou literární předlohu, postavy jsou prokreslené. A úžasná kamera s širokými záběry do krajiny! Kirk Douglas jako tvrdý vůdce s ideou, Robert Mitchum jako samorost se zkušenostmi z prérie a řada dalších lidí různých typů v koloně osadníků. Též problematika viny, trestu a odpuštění.

Recept na milování (1984) (TV film)

Wimmer v roli slizouna - vedoucího seznamovacího kurzu. Jinak nad vodou drží tuto komedii pro mne jen Jiří Císler v roli vášnivého pana Jukajdy.

Na sever Severozápadní linkou (1959)

Nechápu to nadšení. Podle mého názoru příliš dlouhé, přespříliš agentské a za vlasy přitažené, zejména ten závěr. Slabší tři hvězdičky.