jasiska

okres Bratislava

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35
    • 29.10.2019  23:38
    Koruna (TV seriál) (2016)

Seriál vo mne vyvoláva konflikt, lebo na jednej strane neznášam celé haló okolo kráľovskej rodiny a aj koncept monarchií v modernej spoločnosti, no na druhej strane, toto je parádne urobený seriál. Hoci si ani nepamätám, kedy som mala naposledy pozitívnu (alebo akúkoľvek) myšlienku o anglickej kráľovnej, seriál všetky postavy vykresľuje realisticky, zaujímavo a pomerne sympaticky, bez toho, aby som mala pocit, že ide o nejakú monarchistickú propagandu. Seriál som začala pozerať kvôli Mattovi Smithovi, ale teraz sa zas teším na Oliviu Coleman.

• 29.10.2019  23:25
    BoJack Horseman (TV seriál) (2014)

Seriál som začala pozerať s tým, že to bude komédia. Zo začiatku som si ešte myslela, že to len nie je veľmi dobrá komédia. No ako seriál pokračoval, bolo jasné, že toto je dráma a navyše mega depresívna. Nielenže v nej sledujeme osobnú krízu hlavného hrdinu, ale rôznymi spôsobmi sa tu vykresľujú aj rôzne spoločenské problémy, trendy a ľudské vlastnosti. A ešte aj to, čo by sa dalo považovať za vtipy, človeka deprimuje, keď sa nad nimi hlbšie zamyslí. Hoci je to veľmi negatívne a zabíja to vo mne akúkoľvek životnú nádej, seriál je tak dobre urobený, že neviem prestať pozerať.

• 13.10.2019  21:47

Hoci film v podstate nepodával žiadne nové informácie, komentáre jednotlivých ľudí boli zaujímavé a celé to bolo dané dobre do súvislosti. Vytkla by som asi 2 veci. Po prvé, nie úplne najlepšiu technickú kvalitu filmu (osvetlenie, zvuk). Po druhé, v snahe byť objektívna podľa mňa autorka venovala príliš veľa priestoru niektorým neserióznym konšpiračným teóriám, ktoré tak povýšila do pozície alternatívy k realite. Inak celkom dobrý film, ktorého predmet vo mne zanechal podobné pocity, o akých spievajú Živé kvety na záver.

• 13.10.2019  21:38

Vo filme vlastne ani nebolo nič, čo by som už predtým nevedela, a predsa, spôsob, akým boli tieto informácie spracované, ich urobil nie len očividnejšie, ale aj oveľa pôsobivejšie.

• 11.10.2019  23:18

Baťa je vždy zaujímavý námet, ale na filme sa mi najviac páčilo, ako životopisné informácie o Baťovi popretkával so zábermi zo života chlapca v Indii, bývalého zamestnanca v Keni a pod. Hlavnou myšlienkou asi chcelo byť, že človek môže aj úspešný a bohatý kapitalista a pri tom byť dobrý zamestnávateľ a pilier komunity, t.j. viac spoločnosti dávať ako z nej brať. Len škoda, že v našich zemepisných šírkach je také zmýšľanie skôr výnimočné.

• 11.10.2019  23:12
    Sakawa (2018)

Film bol veľmi zaujímavý hlavne preto, že bol o niečom, o čom buď ani nevieme, alebo si vieme predstaviť len veľmi zhruba. Navyše bol aj kvalitne nakrútený s pre mňa veľmi príjemnou dávkou irónie. 'Hrdinovia' sa zabávajú na tom, akí hlupáci to na tom internete sú, a potom zaplatia miestnemu voodoo kňazovi, aby vyriekol čarovné formulky, aby sa im lepšie darilo.

• 11.10.2019  23:07

Film sa príjemne pozeral (a počúval), ale spätne ho hodnotím ako dosť o ničom.

• 11.10.2019  23:05
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Prvý diel ma veľmi nepresvedčil a je možné, že keby okolo seriálu nebolo také haló, tak sa na to vykašlem. Ale vytrvala som a dobre som urobila, lebo zvyšok bol výborný. Dialógy a obsadenie boli parádne. Obzvlášť sa mi však páči ako bola vykreslená atmosféra za vlády komunistov.

• 7.6.2019  22:04
    Apokalypsa: 1. světová válka (TV seriál) (2014)

Najlepší dokument o 1. svetovej.

• 7.6.2019  22:02
    Hlava 22 (TV seriál) (2019)

Veľmi príjemné prekvapenie, tvorcovia seriálu nepokazili knihu. Zachoval sa celý duch knihy - aj vtipné chvíľky, aj veci, čo človeka rozplakali. Parádne obsadenie aj hudobný doprovod.

• 17.7.2018  20:56

Geniálna politická satira, ktorá berie oba konce amerického politického spektra ad absurdum a ľudia to žerú aj s navijákom.

• 17.7.2018  13:53
    Patrick Melrose (TV seriál) (2018)

Otrasne depresívny námet, ale bravúrne spracovaný. Čo mohlo byť popcornovým klišé bolo veľmi vkusné a citlivé stvárnenie cesty jedného z predstaviteľov svojej spoločenskej triedy.

• 16.7.2018  22:07
    Narcos (TV seriál) (2015)

Celý seriál je parádne a komplexne natočený. Nejde do nejakých detailov, či už výroby a pašovania drog, alebo policajného vyšetrovania, skôr sa zameriava na big picture, t.j. lokálnu atmosféru, kolumbíjsku politiku, americké pôsobenie, drogových rivalov... Obzvlášť sa mi páči, že aj "good guys," aj "bad guys" zobrazuje z viacerých hľadísk, t.j. sú vykreslení ako reálni ľudia, nie len ako jednorozmerné figúrky. Pri tom však nerobí z Escobara nepochopeného martýra ani coolový vzor. Okrem scenáru treba vyzdvihnúť aj veľmi kvalitné obsadenie a celkový autentický dojem zo seriálu.

• 9.7.2018  19:47
    Take Two - Taken (E03) (epizoda) (2018)

Tretí diel potvrdil, že seriál je dobre navrhnutý a scenáristi vedia vymyslieť aj zaujímavú detektívku, čiže ak seriál nezrušia ešte v prvej polovici prvej série, má dobré šance byť tu ešte dlho.

• 9.7.2018  19:46

Stále ešte úvodná fáza niečoho, čo asi nebude super originálne, ale zato príjemná oddychovka.

• 9.7.2018  19:45
    Take Two - Take Two (E01) (epizoda) (2018)

Také trochu klišé, ale aj tie sú populárne z dobrých dôvodov. Stavím sa, že keď sa to rozbehne, bude taký druhý Castle alebo Lucifer.

• 30.6.2018  23:53
    Lucifer (TV seriál) (2016)

Premisa seriálu mi pripadala ako veľmi tuctová (okrem tej časti s diablom). Ale jeho prevedenie, obzvlášť obsadenie Lucifera, robí zo seriálu niečo originálne a zaujímavé. Je tu vždy záhadný prípad týždňa, ktorý si Lucifer berie ako metaforu o svojom vlastnom živote, sú tu dobré vtipy, geniálna hudba a dlhodobá romantická línia je tiež decentne spracovaná. A keď sa nad tým človek zamýšľa, všetky tie reči o metafyzične majú veľmi zaujímavú a pozitívnu filozofickú myšlienku.

• 30.6.2018  23:48
    Americký vandal (TV seriál) (2017)

Bohovská zábava - a nie preto, že by tam boli nejaké dobré joky, ale preto, že skombinovali serióznu a precíznu formu s uleteným obsahom.

• 28.6.2018  23:15
    Proč? 13x proto (TV seriál) (2017)

Po 4. epizóde: Všetky postavy v seriáli sú nesympatické a Hannah a Clay najviac zo všetkých. Navyše celá myšlienka kaziet ako pomsta je chorá. Ak sa chceš pomstiť, tak si asi super naštvaný/á. A kto pácha samovraždu z hnevu? To akože na just? Mnoho z takzvaných vinníkov ani neurobili nič také výnimočné. Neviem, či máme byť prekvapení, že puberťáci sú sebeckí idioti, ale viniť ich za to zo samovraždy inej do seba zahľadenej puberťáčky, to sa mi nezdá. Idem si pozrieť aj zvyšok, ale nie preto, že by sa mi seriál tak páčil, skôr som zvedavá, čo bude ten dôvod, prečo sa vôbec zabila. Po 13. epizóde: Nechápem, ako je na tom istom zozname dievčina, ktorá o nej šírila klebety a chalan, čo ju znásilnil. Rovnako nechápem, ako niekto môže byť taká drama queen za blbosti, ale plachá a bojazlivá, keď je to dôležité. "It has to get better. The way we treat each other and... look out for each other. It has to get better somehow." Pekná myšlienka, ale je to naozaj naša zodpovednosť, ak sa niekto, koho poznáme zabije, len preto, že sme ho neoslovili a neopýtali sa ho na jeho/jej životné bôle?

• 23.6.2018  13:34
    Černé zrcadlo (TV seriál) (2011)

Som dosť znechutená z ľudstva. A aj keby som sa chcela vzoprieť spoločenskému tlaku a spraviť niečo, čo je rebélia proti konformite, tak budem len ďalšie 'cool rebelské' koliečko v stroji (ako Bing). Preto je niekedy lepšie nevedieť (alebo si nepamätať). Ale seriál je to geniálny.

• 16.6.2018  22:01
    Na mušce (TV seriál) (2018)

Zábavné a veľmi netradičné. Výborné herecké výkony. Nie som si istá, či dejová línia dávala zmysel a či koniec mal byť taký otvorený. Ale keď už na tom pokračovaní tak trvajú, tak si ho asi pozriem...

• 9.6.2018  13:32
    Blade Runner (1982)

Blade Runner má geniálnu atmosféru - parádne vizuálne vybudovaný svet, úžasnú hudbu od Vangelis a pomalé futuristicko-noirové scény. Fordov Deckard je veľmi zaujímavý, sympatický a viacrozmerný hrdina. Nemôžem si však pomôcť, film, ako to už často býva, nedosahuje genialitu knižnej predlohy.

• 8.6.2018  23:44
    Dunkerk (2017)

Dunkirk sa mi páčil, lebo to nebolo také to preplácané americké klišé. Prepletené dejové línie boli tiež zaujímavé a kritika, že sme sa nevedeli vcítiť do žiadnej postavy, je podľa mňa neoprávnená. Celkový dojem: intenzívny a solídny vojnový film o hrdinstve a patriotizme bez toho, aby mi z toho bolo nevoľno :-)

• 30.4.2018  18:54
    Čas na dobrodružství (TV seriál) (2010)

Postmoderný dekonštrukcionizmus, ktorý baví aj deti :-)

• 30.4.2018  18:44
    Timeless (TV seriál) (2016)

Time travel a história - keby nič iné, tak aj tak to pozerám. Ale je tu aj zlovestná konšpirácia a zaujímavé postavy, čiže jednoznačný úspech.

• 27.4.2018  21:54

Bála som sa, že narvatím všetkým hrdinov do jedného filmu vznikne jeden veľký galimatiáš, ale nakoniec to dopadlo skvele. Dej sa zameral na záporáka a hrdinovia sa rozdelili do nových tímov. Ani jedno hluché miesto. Humor tradične parádny, efekty krásne a ten koniec!

• 29.12.2017  20:13

Nebola to žiadna sláva, ale zase sa nedá povedať, že by to bolo také zlé, ako niektorí DC predchodcovia. Zásadná chyba bola, že Justice League mala dosť trápneho zloducha - celý bol CGI, namiesto aby ho obsadili nejakým známym a charismatickým menom a navyše boli len veľmi povrchne pokryté jeho plány na zničenie sveta, osobné ambície atď. Táto jeho nerealistickosť spôsobila, že motivácia pre hrdinov, aby sa spojili do Ligy spravodlivých, bola len veľmi slabá. Samozrejme, celkovo bol film prepchatý CGI, čo zase spôsobilo, že sme necítili, akoby to bola skutočná mimozemská invázia. Čo sa týka vykreslenia hrdinov samotných, boli tvorcovia len spolovice úspešní. Wonder Woman, Flash a Aquaman boli super. Zato Batman bol prekvapivo nudný a fádny, Cyborg bol len nástrojom pre posunutie deja bez akýchkoľvek osobných vlastností (okrem toho Booyah nakonci) a nie som si istá, či sa ešte dá urobiť zaujímavý Superman, ale tento definitely sucked (len titulkové preteky s Flashom ho zachránili z úplnej zabudnoteľnosti). Možno to bol len pomalý rozbeh a Justoce League sa pomaly pozviecha, ale problém je, že to, čo v DC robia nie je originálne. Všetko to už urobili v Marveli a navyše lepšie. Prečo sa teda v DC nesnažia o niečo iné? To ich baví, stáť vždy vedľa nejakého Marveláku a vždy skončiť v porovnaní ako ten slabší?

• 25.12.2017  22:18

Plusy: Tom Holland je uveriteľný ako stredoškolák. Vo filme nebola už okukaná smrť strýka Bena ani Mare Jane ako hlavný love interest, ale zato obsahoval menšie epizodické scény zo Spider-Manovho života tak, ako v komiksoch. Spider-Man in the suburbs = awesome. Výborná scéna s Vulturom v aute. Mínusy: oblek s mini-Jarvisom - na jednej strane sa mi páčilo, že Spider-Man bol ukecaný ako je preňho typické vďaka jeho konverzáciám s Karen, na druhej strane to len prispelo k pocitu, že vo filme je príliš veľa Iron-Mana. Akože ešte aj Pepper? Hrozne veľa nelogickostí a neuveriteľných zhod náhod. Total: ešte sa mi to musí uležať, aby som sa mohla rozhodnúť, či t bol jeden z lepších, alebo jeden zo slabších Marvelákov.

• 22.12.2017  14:02

Niekedy, keď chcú tvorcovia urobiť film, ktorý by bol cool, tak to dopadne len trápne. Tentokrát sa im to však jednoznačne podarilo. Tretí Thor mal veľa spoločného s druhými Guardians. Okrem celkového 80s nádychu to bola aj záporáčka ako výsledok nedostatku rodinnej terapie, ale Thor (a Cate Blanchett) to podľa mňa zvládol oveľa elegantnejšie. Veľmi sa mi páčilo, že z až príliš dokonalého hrdinu sa im najmä vďaka humoru podarilo urobiť oveľa prístupnejšieho a ľudskejšieho Thora a navyše sa zbavili povinnej jazdy, t.j. romantickej zápletky s Ball & Chain (=Jane).

• 11.11.2017  00:40
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Žiaden z elementov série nie je originálny a predsa celok tak pôsobí. Asi ani autori sa nesnažili tak o originalitu, ako o návrat k starým dobrým časom tradične vystavaných príbehov. Parádne zahrané, výtvarne aj hudobne stvárnené a ešte aj s cliffhangerom na konci... neni o čom.

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35