jasiska

okres Bratislava

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35
    • 17.7.2018  20:56

Geniálna politická satira, ktorá berie oba konce amerického politického spektra ad absurdum a ľudia to žerú aj s navijákom.

• 17.7.2018  13:53
    Patrick Melrose (TV seriál) (2018)

Otrasne depresívny námet, ale bravúrne spracovaný. Čo mohlo byť popcornovým klišé bolo veľmi vkusné a citlivé stvárnenie cesty jedného z predstaviteľov svojej spoločenskej triedy.

• 16.7.2018  22:07
    Narcos (TV seriál) (2015)

Celý seriál je parádne a komplexne natočený. Nejde do nejakých detailov, či už výroby a pašovania drog, alebo policajného vyšetrovania, skôr sa zameriava na big picture, t.j. lokálnu atmosféru, kolumbíjsku politiku, americké pôsobenie, drogových rivalov... Obzvlášť sa mi páči, že aj "good guys," aj "bad guys" zobrazuje z viacerých hľadísk, t.j. sú vykreslení ako reálni ľudia, nie len ako jednorozmerné figúrky. Pri tom však nerobí z Escobara nepochopeného martýra ani coolový vzor. Okrem scenáru treba vyzdvihnúť aj veľmi kvalitné obsadenie a celkový autentický dojem zo seriálu.

• 9.7.2018  19:47
    Take Two - Taken (E03) (epizoda) (2018)

Tretí diel potvrdil, že seriál je dobre navrhnutý a scenáristi vedia vymyslieť aj zaujímavú detektívku, čiže ak seriál nezrušia ešte v prvej polovici prvej série, má dobré šance byť tu ešte dlho.

• 9.7.2018  19:46

Stále ešte úvodná fáza niečoho, čo asi nebude super originálne, ale zato príjemná oddychovka.

• 9.7.2018  19:45
    Take Two - Take Two (E01) (epizoda) (2018)

Také trochu klišé, ale aj tie sú populárne z dobrých dôvodov. Stavím sa, že keď sa to rozbehne, bude taký druhý Castle alebo Lucifer.

• 30.6.2018  23:53
    Lucifer (TV seriál) (2016)

Premisa seriálu mi pripadala ako veľmi tuctová (okrem tej časti s diablom). Ale jeho prevedenie, obzvlášť obsadenie Lucifera, robí zo seriálu niečo originálne a zaujímavé. Je tu vždy záhadný prípad týždňa, ktorý si Lucifer berie ako metaforu o svojom vlastnom živote, sú tu dobré vtipy, geniálna hudba a dlhodobá romantická línia je tiež decentne spracovaná. A keď sa nad tým človek zamýšľa, všetky tie reči o metafyzične majú veľmi zaujímavú a pozitívnu filozofickú myšlienku.

• 30.6.2018  23:48
    American Vandal (TV seriál) (2017)

Bohovská zábava - a nie preto, že by tam boli nejaké dobré joky, ale preto, že skombinovali serióznu a precíznu formu s uleteným obsahom.

• 28.6.2018  23:15
    13 Reasons Why (TV seriál) (2017)

Po 4. epizóde: Všetky postavy v seriáli sú nesympatické a Hannah a Clay najviac zo všetkých. Navyše celá myšlienka kaziet ako pomsta je chorá. Ak sa chceš pomstiť, tak si asi super naštvaný/á. A kto pácha samovraždu z hnevu? To akože na just? Mnoho z takzvaných vinníkov ani neurobili nič také výnimočné. Neviem, či máme byť prekvapení, že puberťáci sú sebeckí idioti, ale viniť ich za to zo samovraždy inej do seba zahľadenej puberťáčky, to sa mi nezdá. Idem si pozrieť aj zvyšok, ale nie preto, že by sa mi seriál tak páčil, skôr som zvedavá, čo bude ten dôvod, prečo sa vôbec zabila. Po 13. epizóde: Nechápem, ako je na tom istom zozname dievčina, ktorá o nej šírila klebety a chalan, čo ju znásilnil. Rovnako nechápem, ako niekto môže byť taká drama queen za blbosti, ale plachá a bojazlivá, keď je to dôležité. "It has to get better. The way we treat each other and... look out for each other. It has to get better somehow." Pekná myšlienka, ale je to naozaj naša zodpovednosť, ak sa niekto, koho poznáme zabije, len preto, že sme ho neoslovili a neopýtali sa ho na jeho/jej životné bôle?

• 23.6.2018  13:34
    Černé zrcadlo (TV seriál) (2011)

Som dosť znechutená z ľudstva. A aj keby som sa chcela vzoprieť spoločenskému tlaku a spraviť niečo, čo je rebélia proti konformite, tak budem len ďalšie 'cool rebelské' koliečko v stroji (ako Bing). Preto je niekedy lepšie nevedieť (alebo si nepamätať). Ale seriál je to geniálny.

• 16.6.2018  22:01
    Na mušce (TV seriál) (2018)

Zábavné a veľmi netradičné. Výborné herecké výkony. Nie som si istá, či dejová línia dávala zmysel a či koniec mal byť taký otvorený. Ale keď už na tom pokračovaní tak trvajú, tak si ho asi pozriem...

• 9.6.2018  13:32
    Blade Runner (1982)

Blade Runner má geniálnu atmosféru - parádne vizuálne vybudovaný svet, úžasnú hudbu od Vangelis a pomalé futuristicko-noirové scény. Fordov Deckard je veľmi zaujímavý, sympatický a viacrozmerný hrdina. Nemôžem si však pomôcť, film, ako to už často býva, nedosahuje genialitu knižnej predlohy.

• 8.6.2018  23:44
    Dunkerk (2017)

Dunkirk sa mi páčil, lebo to nebolo také to preplácané americké klišé. Prepletené dejové línie boli tiež zaujímavé a kritika, že sme sa nevedeli vcítiť do žiadnej postavy, je podľa mňa neoprávnená. Celkový dojem: intenzívny a solídny vojnový film o hrdinstve a patriotizme bez toho, aby mi z toho bolo nevoľno :-)

• 30.4.2018  18:54
    Čas na dobrodružství (TV seriál) (2010)

Postmoderný dekonštrukcionizmus, ktorý baví aj deti :-)

• 30.4.2018  18:44
    Timeless (TV seriál) (2016)

Time travel a história - keby nič iné, tak aj tak to pozerám. Ale je tu aj zlovestná konšpirácia a zaujímavé postavy, čiže jednoznačný úspech.

• 27.4.2018  21:54

Bála som sa, že narvatím všetkým hrdinov do jedného filmu vznikne jeden veľký galimatiáš, ale nakoniec to dopadlo skvele. Dej sa zameral na záporáka a hrdinovia sa rozdelili do nových tímov. Ani jedno hluché miesto. Humor tradične parádny, efekty krásne a ten koniec!

• 29.12.2017  20:13

Nebola to žiadna sláva, ale zase sa nedá povedať, že by to bolo také zlé, ako niektorí DC predchodcovia. Zásadná chyba bola, že Justice League mala dosť trápneho zloducha - celý bol CGI, namiesto aby ho obsadili nejakým známym a charismatickým menom a navyše boli len veľmi povrchne pokryté jeho plány na zničenie sveta, osobné ambície atď. Táto jeho nerealistickosť spôsobila, že motivácia pre hrdinov, aby sa spojili do Ligy spravodlivých, bola len veľmi slabá. Samozrejme, celkovo bol film prepchatý CGI, čo zase spôsobilo, že sme necítili, akoby to bola skutočná mimozemská invázia. Čo sa týka vykreslenia hrdinov samotných, boli tvorcovia len spolovice úspešní. Wonder Woman, Flash a Aquaman boli super. Zato Batman bol prekvapivo nudný a fádny, Cyborg bol len nástrojom pre posunutie deja bez akýchkoľvek osobných vlastností (okrem toho Booyah nakonci) a nie som si istá, či sa ešte dá urobiť zaujímavý Superman, ale tento definitely sucked (len titulkové preteky s Flashom ho zachránili z úplnej zabudnoteľnosti). Možno to bol len pomalý rozbeh a Justoce League sa pomaly pozviecha, ale problém je, že to, čo v DC robia nie je originálne. Všetko to už urobili v Marveli a navyše lepšie. Prečo sa teda v DC nesnažia o niečo iné? To ich baví, stáť vždy vedľa nejakého Marveláku a vždy skončiť v porovnaní ako ten slabší?

• 25.12.2017  22:18

Plusy: Tom Holland je uveriteľný ako stredoškolák. Vo filme nebola už okukaná smrť strýka Bena ani Mare Jane ako hlavný love interest, ale zato obsahoval menšie epizodické scény zo Spider-Manovho života tak, ako v komiksoch. Spider-Man in the suburbs = awesome. Výborná scéna s Vulturom v aute. Mínusy: oblek s mini-Jarvisom - na jednej strane sa mi páčilo, že Spider-Man bol ukecaný ako je preňho typické vďaka jeho konverzáciám s Karen, na druhej strane to len prispelo k pocitu, že vo filme je príliš veľa Iron-Mana. Akože ešte aj Pepper? Hrozne veľa nelogickostí a neuveriteľných zhod náhod. Total: ešte sa mi to musí uležať, aby som sa mohla rozhodnúť, či t bol jeden z lepších, alebo jeden zo slabších Marvelákov.

• 22.12.2017  14:02

Niekedy, keď chcú tvorcovia urobiť film, ktorý by bol cool, tak to dopadne len trápne. Tentokrát sa im to však jednoznačne podarilo. Tretí Thor mal veľa spoločného s druhými Guardians. Okrem celkového 80s nádychu to bola aj záporáčka ako výsledok nedostatku rodinnej terapie, ale Thor (a Cate Blanchett) to podľa mňa zvládol oveľa elegantnejšie. Veľmi sa mi páčilo, že z až príliš dokonalého hrdinu sa im najmä vďaka humoru podarilo urobiť oveľa prístupnejšieho a ľudskejšieho Thora a navyše sa zbavili povinnej jazdy, t.j. romantickej zápletky s Ball & Chain (=Jane).

• 11.11.2017  00:40
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Žiaden z elementov série nie je originálny a predsa celok tak pôsobí. Asi ani autori sa nesnažili tak o originalitu, ako o návrat k starým dobrým časom tradične vystavaných príbehov. Parádne zahrané, výtvarne aj hudobne stvárnené a ešte aj s cliffhangerom na konci... neni o čom.

• 15.10.2017  22:00
    Wonder Woman (2017)

Koniec nebol dokonalý, ale inak nadpriemer vo svojom žánre a navyše so ženskou hrdinkou! Plus: úžasná hudba.

• 14.10.2017  23:52
    The Vietnam War (TV seriál) (2017)

Veľmi detailné a prekvapivo mutiperspektívne. Rozhovory s účastníkmi vojny zo všetkých strán sprostredkujú divákovi ich rôzne pohľady na vec. Ako historička naozaj oceňujem túto snahu o objektivitu podľa motta: Sine ira et studio. Navyše zaujímavé a prudko pozerateľné.

• 1.10.2017  19:06
    The Defenders (TV seriál) (2017)

Vôbec som nebola prekvapená, že najlepšia na Defenders bola Jessica Jones a najotravnejší Danny Rand. Tentokrát sme dostali aj pohľad na the Hand s výbornou Sigourney Weaver. Ale musím uznať, že odhalenie, že táto super nepezpečná a záhadná organizácia je len 5 týpkov, ktorí musia mať "the substance", aby nezomreli bolo trochu antiklimaktické. Dúfam, že Defenders ešte spolu uvidíme, ale že si už autori už dajú pokoj s the Hand.

• 1.10.2017  19:01
    Iron Fist (TV seriál) (2017)

Začalo so to dobre, ale čím ďalej, tým viac mi Danny liezol na nervy. Samý angst a "oprávnená rozhorčenosť", ale pritom úplná naivita, nepripravenosť a až stupidita. Kebyže som nechcela vedieť, ako sa to vyvinie s the Hand, aby som vedela o čom sú Defenders, tak to ani nedopozerám.

• 25.8.2017  18:10
    Jessica Jones (TV seriál) (2015)

Hoci sú prvé epizódy solídne vystavané a výborne predstavujú hlavné postavy a ich pozadie, zdali sa mi trochu pomalé. Treba však povedať, že v neskorších epizódach sa ako základy vyplatili. Celkovo je Jessica Jones výborný seriál a to nielen vďaka mojim osobným favoritom Davidovi Tennantovi a ženským hrdinkám v hlavných úlohách.

• 15.8.2017  22:22

Mnohé veci, ktoré boli na jednotke také dobré zostali aj dvojke, čiže je to stále nadpriemerný film, ale v jednej veci dvojka jednoznačne zaostáva: film je v podstate o ničom. Dej je vystavaný na pomerne klišoidných rodinných momentoch a pop psychoanalýze. Dobre sa však na to pozerá, aj keď to nie je zlato, ale len pozlátko.

• 17.7.2017  14:33
    Zázračná planeta II (TV seriál) (2016)

Krásne zábery, výborná sprievodná hudba, ale najmä uchvacujúce naratívy s každým predstaveným živočíchom. Niektoré tvory poznáme, iné sú nové a zvláštne, ale o každom sa dozvedáme niečo, čo je zaujímavé a čo sme asi nevedeli. Z prvej série seriálu, je zachované rozdelenie epizód podľa habitatu, ktorý opisujú, čo je stále výborný prístup.

• 12.7.2017  18:41
    Notting Hill (1999)

Je to cukor až za ušami, ale aj tak klasika.

• 12.7.2017  18:39

Všetci milujeme Colina Firtha aj Patricka Dempseyho a Renée Zellweger je tiež výborná, ale najlepšia vo filme bola aj tak Emma Thomspon. Inak zopár trápnych chvíľ, jeden-dva vtipy a úplne neprekvapivý koniec. Celkovo príjemný ale dosť priemerný film.

• 3.7.2017  23:12

Veľmi sa mi páči paralela medzi zánikom éry hrdinov z filmu a filmom samotným, predstavujúcim asi posledné štádium popularity filmového žánru komiksových hrdinov. Už to nie je Spider-man, ktorý porazí záporáka, zachráni Mary Jane a príde happyend. Dokonca ani Deadpool, ktorý si robí srandu zo seba i zo svojich žánrových predchodcov. Logan vie, že v realite dobro nie vždy zvíťazí a hrdinov je ako šafránu. Komiksovým filmom ešte úplne neodzvonilo, ale tak ako westerny, sú už asi za zenitom a Logan predstavuje smer, ktorým sa možno poberú.

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35