• Romantický

Tichý Tarzan (2014) (divadelní záznam) odpad!

Jako člověk, který Miroslava Tichého osobně znal celý život, nemohu takové nesmyslné slátanině, urážlivé a zesměšňující hře udělit ani půl hvězdičky a to jsem na ošklivé hodnocení s názvem odpad! opravdu velmi skoupý. Celá hra je postavená na vodě, režisérka se scénáristkou naprosto zásadním způsobem odbyly přípravu, spoustu věcí a skutečností zkreslily, posunuly do zcela jiných významů a hlavně Miroslava Tichého, jeho život, tvorbu a myšlenky vůbec nepochopily. Za některé urážky žijicích lidí by se měly obě omluvit, o dialektu a trapně se všudecpoucím folkloru raději nemluvit. Taková hra opravdu neměla vzniknout, byť se spravedlivě musí uznat, že Ivana Hloužková se narozdíl od scénáristky a režisérky připravila opravdu dobře a její výkon je snad to jediné, o čem se dá v souvislosti s Tichým Tarzanem hovořit pozitivně.

Zrůda (2003)

Oslava hnusu a ošklivosti mě neoslovila.

Umění musí bolet (2006)

Úžasná komedie plná neuvěřitelně vtipných hlášek. Malkovich a Buscemi válejí, byť ve vedlejších rolích.

Tobruk (2008)

Václavu Marhoulovi patří velký dík a uznání, že prostřednictvím svého nového filmu připomněl osudy československých vojáků bojujících za druhé světové války v severní Africe. Zhostil se nelehkého úkolu, který zvládnul na výbornou. Michal Novotný byl vynikající.

Ďáblova čísla (1999) (TV film)

Vynikající snímek, který by se povinně měl žákům a studentům prezentovat na školách v hodině dějepisu. Sice Američané nedotáhli některé detaily např. ohledně kostýmů, ale veškeré nedostatky zůstanou pohlceny v důležitém poslání, které Ďáblova čísla obsahují.

Krvavý diamant (2006)

Přese různá pochybení a předvídatelné scény hodnotím Krvavý diamant pozitivně. Leonardo DiCaprio podal velmi dobrý výkon, stejně jako jeho černošský parťák Djimon Honsou.

Prima sezona (1994) (seriál)

Prima sezona patří mezi mé nejoblíbenější knihy a s touhle televizní adaptací jsem velmi spokojen.

Flákač (1989)

Pozoruhodný snímek, který mě zaujal. Neřadí se k typickým filmům o drogách, a tím se vybočuje z řady. Matt Dillon předvádí slušnou hereckou kreaci.