ilclassico

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18
    • 4.7.2020  00:20
    Křižovatky (1959)

Skvělý Blaškovič, ještě lepší "milenecká" hádka na konci filmu. Slušně natočený film, vždyť šedesátky byly na spadnutí. V rámci žánru za 3.

• 3.7.2020  22:35
    Kalifka (1970)

Titulní skladba "La Califfa" patří mezi nejkrásnější melodie, jaké kdy Morricone napsal, no jejím zařazením během filmu nejsem vůbec spokojen. V rámci žánru za 3,5.

• 3.7.2020  00:35

Při poválečné československé produkci jsem zvyklý na komentáře typu "levicová agitka" a jejich různých variant, ale že je najdu i při westernech... Svatá prostoto! Kam ten svět vlastně spěje. Mají oči a přece jsou slepí, řekl by klasik. V rámci žánru za 3,5.

• 30.6.2020  22:41
    Sběratelka (1967)

Nebylo by pro všechny lepší, kdyby Rohmer psal romány a netočil filmy? Já bych bral spíše ty romány. V rámci žánru za 2.

• 28.6.2020  22:32
    Sedmý terč (1984)

Jen dobrý průměr se spoustou zbytečných postav a zápletkou, která mě zklamala. Žádné vyvrcholení se nekonalo. Nebýt Lina... V rámci žánru za 3.

• 27.6.2020  00:19

Jo, jo, páni scénáristé, zcela jsme pochopili, oč vám šlo, více polopatě to napsat už nešlo. Ale muselo to být až tak naivní a nelogické? Zřejmě muselo. Závěrečný soud tomu nasadil korunu. Film drží jedině Widmark. V rámci žánru za (slabé) 3.

• 26.6.2020  22:28

Těžkopádná červená knihovna, pojednávající o strastiplném životě těžce se probíjejícího spisovatele, který své nezdary léčí tu lovem zvířat v Africe, tu dovolenou na Riviéře, či na býčích zápasech ve Španělsku, a samozřejmě střídáním žen. Co kniha, to nová žena. Těžký to osud spisovatele. Už dávno mě film tak nenudil jako tenhle. Opravdové melodrama si představuji jinak. V rámci žánru za 2,5.

• 24.6.2020  22:50

Když chcete šokovat za každou cenu, ale za 20 let už není koho. Zůstane jen torzo. Chladné - nevtáhlo mě to. Obávám se, že film přitahuje pozornost z jiných důvodů, než z uměleckých. V rámci žánru za 3.

• 19.6.2020  22:51
    Telefon (1977)

Dostal jsem strašnou chorobu - přestaly se mi líbit špionážní filmy. Jak ti agenti, dvojití a trojití, běhají po celém světě, aby ho zachránili, jak niterně trpí, nebo se baví se šlapkami, popíjí alkohol, šermují s pistolkami a zcela vážným obličejem deklarují pitomosti. Málokterý žánr zestárnul tak rychle jako tenhle. A z vážně míněných příběhů se staly komedie. Ano, komedie. Tolik všeobecně. A k filmu? Je možné, aby takovýhle pitomý námět byl zfilmován a bral se vážně?! Ano, je. Vím, je to jen zábava, klišé patřící k tomu, nemá se to brát až tak vážně... to všechno vím. Ale já v tom vidím už jen nesmyslnou, nechtěnou komedii, kterou nelze už ani politovat. Možná to chce duši dítěte, které ve mně očividně zemřelo. Herecké výkony standardní, režie (na Siegela) nevýrazná, název filmu hloupý. Nevím, jestli se uzdravím, ale to by se filmaři museli setsakramentsky snažit. V rámci žánru za 2.

• 19.6.2020  00:53

Výborný Brando, jako vždy. Jinak nic pro lidi se sníženou schopností koncentrace pozornosti. V rámci žánru za 3,5.

• 18.6.2020  00:25

Příjemný a úsměvný film, řekl bych zcela normální, na známé téma. Jen z nějakého důvodu hodně lidí popudil, a to až tak, že skončil na úrovni těch nejhloupějších politických agitek ze začátku 50 let. Zajímavé. Co vlastně hodnotili nevím, ale kvalita filmu to nebyla. Chudáček Josef Bek to teďka nemá snadné: když hraje v agitce - je zle, když hraje civilně - taky zle. Jo a text "tajemného" oficiálního distributora, který neváhá pohanit svůj vlastní produkt, ten je proti oficiálním pravidlům tohoto webu, což nijak nepřekvapuje. V rámci žánru za 3.

• 14.6.2020  22:37

Když se nepovede špageťák, alespoň to tak nebije do očí, ale natočit akčňák amatérským způsobem, to už bolí. Kdyby to bylo alespoň vtipné. V rámci žánru za 2.

• 14.6.2020  00:34

Opravdu krásná role Rudolfa Deyla jak ho neznáme. V rámci žánru za 3,5.

• 10.6.2020  00:45

Příjemné překvapení. Film mě chytil hned od začátku, kdy se rozběhl jako komedie, aby pak trochu zvážněl a přidal i kapku toho napětí. Příjemné herecké kreace, dobrá režie a velmi, velmi slušné, přirozené dialogy. Oddychové kino jak má být. Kvůli slabému hodnocení trochu přihodím. V rámci žánru za 3,5.

• 9.6.2020  22:40

Zábavné, rozverné, vtipné a extrémně sledovatelné. Mělo to jen jeden háček: vraha jsem odhadl hned na začátku. Moje chyba. Ale myslím, že o odhalení vraha až tak nešlo. Truffant se nemohl rozloučit příjemnějším filmem. V rámci žánru za 4.

• 9.6.2020  00:31
    Občan Brych (1958)

Žádný inteligentně napsaný a kvalitně natočený film si nezaslouží hloupého diváka. Nevidět rozdíl mezi tímto filmem a např. Rudou září nad Kladnem (1955), to není věc vkusu, či přesvědčení, ale diagnóza, která se může někomu v běžném životě tvrdě nevyplatit. V rámci žánru za 4.

• 8.6.2020  00:31

Tak nám hrdina sám zlikvidoval celý oddíl konfederačního vojska. Klobouk dolů. V rámci žánru za 2,5.

• 5.6.2020  00:30

Jako hraný film se to hodnotit nedá, nemá to žádný děj (a snad je to i dobře - viď Zítra se bude tančit všude, 1952), ale jako procházka po Moskvě a dokument své doby - proč ne? Pozn. Rusky, německy už neumíme, slovensky taky ne, proč jen k tomu nejsou anglické titulky. Rád bych věděl jaký jazyk bude "letět" za 100 let. Za 3.

• 4.6.2020  22:51

Když chcete okopírovat známou sérii a zbohatnout, ale: 1, máte k dispozici tak absurdně pitomý příběh, že i Čekání na Godota bledne závistí... 2, do hlavní roli si vyberete herecké a pohybové dřevo, vhodné tak do muzikálů, ale ne do akčních scén... 3, máte k dispozici Chucka Norrise a Bruce Leeho, ale je vám to houby platné, protože i rvačka v Mrazíkovi je více vzrušující... 4, máte skladatele hudby, který si pomýlil film a dodal partituru pro va-va pa-pa film Šampón... 5, máte béčkového režiséra, který je mistrem akce jako lyžař po trojnásobní fraktuře, a obdařen nadhledem jako Mrzout ze Šmoulů, tak... Jediným kladem jsou kostýmy a celková vizáž filmu. V rámci žánru za 2.

• 4.6.2020  00:32

Tak trochu (jen trochu?) pitomý western, s nevalným výsledkem režijním i hereckým. V rámci žánru za 2,5.

• 30.5.2020  00:09

Neustále jsem při sledování jinak vážného filmu přemýšlel, jestli přece jen nejde o komedii. Nezjistil jsem to. Pro lepší "zážitek" doporučuji nevrtat se moc v ději, ani v chování postav. V rámci žánru za 2.

• 28.5.2020  22:48

Již dávno jsem neslyšel tak kvalitní dialogy. Smutné i úsměvné - jako opravdový život. Bez rozdílů žánru za 5.

• 26.5.2020  00:35
    John Chisum (1970)

Čekal jsem příběh Johna Chisuma a dostal další pravdivý příběh Billyho Kida a Pata Garretta. Jak se Waynemu zvětšoval pupek, tak se zmenšovala jeho důležitost ve filmech, což se mi zdá fér. Pat Garrett tentokrát jako nadějný ženich a Billy Kid jako nezmar, vystupující pod pseudonymem Billy Kazisvět. V rámci žánru za 3.

• 24.5.2020  00:33

...a žili šťastně až do smrti? No, minimálně ten malý chlapec byl zralý na psychiatra. Scenáristovi hodně pokulhává logika. A vypomáhat si zrychlenou kamerou? Tak tohle používala Republic Pictures ve filmech s Johnen Waynem v třicátých a čtyřicátých letech, břídilové. V rámci žánru za 3.

• 19.5.2020  00:53
    Gepard (1963)

Musím přiznat, že knížka mě bavila mnohem, mnohem víc. Nenudil jsem se, ale v tomhle případě jde spíše o staticko-estetickou záležitost, vizuální orgie, kam se příběh už nevešel. Tento krásný obraz si mohl Visconti namalovat sám v soukromí, a pohyblivé obrázky přenechat někomu jinému. Například někomu, kdo dbá i na dynamičnost filmu. Také mě zklamala hudba, Nino Rota zahltil film zvukovou clonou bez jediného výraznějšího motivu. A tak jedinou radost mi udělal výkon Serge Reggianiho. V rámci žánru za 3.

• 17.5.2020  00:34

Když máte k dispozici kvalitní text, v nádherné češtině, kvalitní herce, kteří postavám vdechnou duši, víc než kulisy nepotřebujete. Zajímavé, já to jako pohádku nikdy nebral, ani v dětství ne. V rámci žánru za 5.

• 16.5.2020  22:27

I pro mě Bavův nejlepší film (aby bylo jasno, stále jsme v béčkové kategorii). Škoda, že pak tuhle laťku už jen podlézal. Hlavní devízou filmu je bezesporu kamera. V rámci žánru za 3,5.

• 14.5.2020  00:23

"Proč mi říkají Duch svatý?" ptá se hrdina. Také by mě to zajímalo. V rámci žánru za 2,5.

• 12.5.2020  00:19

Jen dobře odvedené řemeslo, nic víc. Co se dá očekávat od takového anachronického scénáře, ač se tváří "umělecky" nebo "psychologicky" jak jen chce. Klasický případ, kdy scénárista vyhrotí situaci natolik, že pak neví, jak ji ukončit. Tak jsme čekali na závěr, co vymyslí, a vymyslel starou belu. "Vychovej syna dobře". To víš, že jo. Nadto obraz je příliš barevný, příliš načančaný. V rámci žánru za 3.

• 10.5.2020  22:44
    Vlkodlak (1941)

Čajíček bez atmosféry. V rámci žánru za 2.

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18