Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Animovaný
  • Western
  • Krimi

Obsahy (239)

Právě ta žena (1937)

Mary Donnellová (Bette Davis), mladá vdova po gangsterovi, pracuje jako sekretářka u postaršího, nešťastně ženatého advokáta Lloyda Rogerse (Ian Hunter). Ten k ní přechovává city, ale ona dává přednost nezralému a zhýčkanému mladíkovi Jacku Merrickovi (Henry Fonda), se kterým plánuje svatbu. Ale její sen o klidném a spořádaném životě začne ohrožovat její tajemná minulost.

Red Tomahawk (1967)

Kapitán Tom York (Howard Keel) jako první dorazí na místo bitvy u Little Big Hornu, ve které Siouxové porazili generála Custera a jeho 7. kavalerii. Blízké městečko Deadwood se snaží upozornit na hrozící nebezpečí od indiánů a také varovat blížící se vojsko. Když se rozšíří zpráva, že někde v okolí jsou ukryté dva kulomety, kapitán je chce využít pro potřeby vojska. Dostává se však do sporu s místními občany, kteří je chtějí použít pro svou vlastní ochranu. O úkrytu zbraní ví jedině majitelka salonu Dakota Lil (Joan Caulfield), ta je však odmítá vydat.

The Gambler Wore a Gun (1961)

Profesionální hazardní hráč karet Case Silverthorne (Jim Davis) přichází na ranč, který nedávno koupil od majitele, aniž by ho osobně znal. Na místě se dozvídá, že majitel je mrtvý, jeho děti o prodeji nic nevědí a zaslané peníze skončili u neznámé osoby. Spolu s šerifem (Mark Allen) musí vypátrat, kdo za celým podvodem stojí.

The Younger Brothers (1949)

Bratřím Youngerovým končí zkušební doba, po kterou byli podmíněně propuštěni. Teď je čeká komise, která by je měla omilostnit a bratři by se tak mohli vrátit domů. Ne všichni jsou ale tímto vývojem spokojeni a snaží se bratry dostat opět na šikmou plochu.

The Last Rebel (1971)

Píše se rok 1865, když na bitevní linii přichází zpráva, že generál Lee se vzdal a končí tak občanská válka. Konfederační vojáci Matt (Jack Elam) a Hollis (Joe Namath) se rozhodnou utéct, než by měli skončit ve federálním vězení. Jejich postavení rebelů na útěku se zhorší, když zachrání černocha Duncana (Woody Strode) před lynčováním. Náhlá výhra peněz je postaví proti sobě.

The Whole Town's Talking (1935)

Skromný úředník Arthur Ferguson Jones (Edward G. Robinson) vede nenápadný život starého mládence, ve volném čase píše povídky a sní o Wilhelmině Clarkové (Jean Arthur), se kterou pracuje ve stejné firmě. Jeho potíže začnou, když se ukáže, že je velmi podobný zločinci Mannionovi (Edward G. Robinson), který právě utekl z vězení. A tak jednoho dne jeho návštěva kavárny končí zatčením. Jenže policie převrátí život nešťastného úředníka do ještě většího chaosu.

The Raiders (1952)

Během zlaté horečky v Kalifornii, která ještě není součástí Unie, řádí v zemi banda nájemních pistolníků, kteří násilím obírají okolní farmáře o majetek. Z toho důvodu se také snaží zabránit vstupu Kalifornie do Unie. Jedním z postižených je i zlatokop Jan Morell (Richard Conte), který přichází o všechno. Rozhodne se pro pomstu, ale slepá nenávist si vybere svou daň.

Der Mann mit dem Glasauge (1969)

V londýnském hotelu je maskovaným pachatelem zabit muž. Inspektor Perkins (Horst Tappert) a sir Arthur (Hubert von Meyerinck) ze Scotland Yardu najdou v hrudi oběti nůž a v jeho kapse skleněné oko. Když je následně otrávena jedna tanečnice, pozornost vyšetřovatelů se upře na taneční soubor právě vystupující v divadle Odeon. Jak se rozšiřuje okruh podezřelých, tak přibývá obětí „muže se skleněným okem“.

Joaquín Murrieta (1965)

Na přelomu 50. a 60. let 19. století zuří v Kalifornii zlatá horečka. Mladý farmář Joaquín Murrieta (Jeffrey Hunter) přichází se svou ženou do Kalifornie, aby zkusil štěstí při hledání zlata. Všude naráží na nevraživost vůči Mexičanům, pouze šerif Love (Arthur Kennedy) má pro mladý pár pochopení a sympatie. Když se na ně konečně usměje štěstí, Joaquín přichází o všechno. Po roce nepřítomnosti se vrací, ale už to není ten mírumilovný farmář. Nový Joaquín touží po pomstě.

Santa Fe (1951)

Občanská válka skončila, ale vzájemná nenávist přetrvala. Brit Canfield (Randolph Scott) je nejstarší ze čtyř jižanských bratrů, kteří se rozhodnou začít nový život na Západě. Brit se zaměstná při výstavbě železnice do Santa Fe a zakrátko si získá uznání a respekt. Ostatní tři bratři jsou stále plný nenávisti vůči Severu a když se připojí k odpůrcům železnice, vzájemný střet mezi bratry je nevyhnutelný.

Stage to Tucson (1950)

Grif Holbrook (Rod Cameron) se po 20leté službě u dopravní společnosti touží usadit, ale je vyslán na Západ, aby prověřil přepadení dostavníků. Zločinci nemají zájem ani tak o zlato a cennosti, jako je spíše zajímají zbraně. Na místě mu pomáhá zaměstnanec společnosti Barney Broderick (Wayne Morris), se kterým soupeří o zájem pohledné Kate Crockerové (Kay Buckley).

Rebeldes de Arizona, Los (1970)

Novomanželé Allan (Carlos Quiney) a Peggy (Claudia Gravy) oslavují s přáteli svou svatbu, když jim někdo zapálí ranč. Za žhářstvím tuší železniční společnost, která chce koupit jejich pozemek, ale oni nejsou ochotni se ho vzdát. Rozhodnou se jí pomstít, načež musí svou zemi opustit. A tak začíná jejich velká dobrodružní cesta po Mexiku.

Bída a vznešenost (1954)

Umíte si představit větší katastrofu, než sdílet byt se dvěma rodinami? Tohle „štěstí“ potkalo rodiny dvou neapolských přátel: písaře dopisů pro negramotné lidi Feliceho (Totò) a Pasquala (Enzo Turco), pouličního fotografa. Život obou rodin je poznamenán chronickým nedostatkem jídla a peněz, jelikož profese nevynášejí tolik jako kdysi. Lidé raději navštěvují profesionální fotoateliér, zatímco ti negramotní se – jen považte tu drzost – naučili psát. Ještě že nudný život obou smolařů pravidelně zpestřují hádky jejich drahých poloviček. Starosti jiného druhu má balerína Gemma (Sophia Loren), která by se ráda provdala za synáčka šlechtice, ale jeho rodina sňatek s dcerou obyčejného zbohatlíka odmítá. Když tu najednou se svět bídy a svět vznešenosti začne prolínat. Zdá se vám to nepravděpodobné? Tak se podívejte na jejich příběh.

The Hard Man (1957)

Texaský jezdec Steve Burden (Guy Madison) má u svých nadřízených pověst nemilosrdného střelce, jehož oběti většinou končí zastřelením. Přijímá funkci zástupce šerifa v městečku El Solito, kde jeho přítele obvinili z vraždy. Podezření směruje k farmáři Rice Martinovi (Lorne Greene), který vládne okolí železnou rukou. V nerovném boji proti němu získává nečekaného spojence.

Sunset in the West (1950)

Roy (Roy Rogers) přichází s dobytkem, aby ho naložil do vlaku, ten ale nezastaví. Spojí se se svým starým přítelem šerifem Tadem Osbornem (Will Wright) a začnou spolu pátrat po odcizeném vlaku. Zdá se, že někdo využívá vlakového spojení na přepravu pašovaných zbraní k nedaleké hranici.

Ride the Man Down (1952)

Po smrti majitele ranče Hatchet se několik místních farmářů a kšeftařů s dobytkem snaží využít situace a začnou na jeho území pást svůj dobytek a využívat zdarma vodu. Předák na ranči Will Ballard (Rod Cameron) se postaví na obranu zájmů dědiců. Následný spor přerůstá do krvavé války a nepříznivě zasáhne do osudů dvou mileneckých dvojic.

The Lawless Nineties (1936)

V roce 1890 požádal Wyoming o vstup do Unie. Proti tomu se postavily různé zájmové skupiny, které pomocí násilí šířily strach. Vládní agent v utajení John Tipton (John Wayne) je poslán do Crocket City, aby zajistil hladkost voleb, které rozhodnou, zdali se území stane státem nebo ne. Pomoc najde ve vydavateli místních novin Carterovi (George Hayes) a v jeho dceři Janet (Ann Rutherford), ale musí čelit mužům Charlese Plummera (Harry Woods), který se snaží volby sabotovat.

Tedeum (1972)

Zloděj zloděje neoloupí... nebo ano? Rodina budižkničemů zdědí zlatý důl, ale jelikož ho pokládá za bezcenný, pověří Tedeuma (Giancarlo Prete), aby důl prodal. Zakrátko se na něj nalepí mnich (Jack Palance), dvojice sličných žen – Betty (Francesca Romana Coluzzi) a Wendy (Mabel Karin), a podlý obchodník Grant (Eduardo Fajardo). Když se ukáže, že zlatý důl je opravdu zlatý, začíná hra, ve které se každý snaží podvést každého.

Gun for a Coward (1957)

Will Keough (Fred MacMurray) bydlí na ranči se svými dvěma mladšími bratry: citlivým a upjatým Blessem (Jeffrey Hunter) a živelným Hadem (Dean Stockwell), a po smrti otce jim nahrazuje rodiče. Po trýznivém zážitku v Blessově mladosti ho jeho matka odhodlaně chrání před nástrahami a tvrdým životem Západu, kvůli čemu je Bless v okolí považován za zbabělce. Situace se vyhrotí, když se Bless zamiluje do Aud (Janice Rule), která se má oficiálně provdat za jeho bratra Willa.

Spawn of the North (1938)

Před lety členové civilní stráže donutili psance starého Západu dodržovat zákon. Stejný zápas se odehrál proti rybářským pirátům u břehů Aljašky. Jim Kimmerlee (Henry Fonda) a Tyler Dawson (George Raft) jsou nerozlučnými přáteli již od malička. Oba se živí rybolovem a bydlí v penzionu Nicky Duvalové (Dorothy Lamour), se kterou má Tyler vztah. Přátelství mezi oběma muži se začne otřásat v základech, když se lehkomyslný Tyler spojí s ruskými rybářskými piráty, a oba najednou stojí na opačných stranách konfliktu.

Reklama

Reklama

Reklama