Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Animovaný
  • Western
  • Krimi

Obsahy (265)

Le Crime ne paie pas

Le Crime ne paie pas (1962)

Zločin se nevyplácí... tedy aspoň někdy. V první povídce z renesanční Itálie se dozvíme, že opovrhovaná žena je nebezpečná, ale milující je ještě nebezpečnější. Ve druhé povídce z konce 19. století se ukáže, jak smrtelně nebezpečné je pošpinit pověst poslancovy manželky. Třetí povídka z doby před první světovou válkou nás přesvědčí, že zahrávat si s několika muži najednou může být smrtelná kombinace. Ve čtvrté povídce ze současnosti se dozvíme, jak je životně důležité naplánovat vraždu a neztratit při tom vlastní hlavu.

Sitting Pretty

Sitting Pretty (1948)

Však to znáte – žijete v menší uzavřené pospolitosti, kde každý ví o každém. Místní drbny a zlomyslní slídilové kontrolují váš život, aniž byste cokoli tušili. Pod přísným drobnohledem jsou také manželé Harry (Robert Young) a Tacey (Maureen O'Hara) Kingovi. Mají tři rozkošné děti (to tvrdí matka, otec je poněkud jiného mínění) a jednoho dotěrného psa. Je však stále obtížnější je zvládnout, proto Tacey tajně podá inzerát (manžel by to i tak nepochopil), ve kterém hledá chůvu. Hned první nabídka ji zaujme. Jak píše uchazečka o místo, vystudovala psychologii a je naprosto kompetentní efektivně a pohotově zvládnout děti všech věkových kategorií. Když pak zazvoní zvonek u vchodových dveří, dostane se jí překvapení, o kterém ani nesnila.

If I Had a Million

If I Had a Million (1932)

„Kdybych měl milion...“ Kolikrát v životě jste si takhle povzdechli. Ale zamysleli jste se někdy, k čemu by vám ty peníze byly? Tuhle otázku si klade bohatý a poněkud podivínský průmyslník John Glidden (Richard Bennett). Na sklonku života se totiž rozhodne rozdat svůj majetek cizím lidem. Náhodně vybere osm osob, kterým osobně předá šek na 1 milion amerických dolarů. Jak nečekané jmění změní jejich životy? Přinese jim tolik vytoužené štěstí? A jelikož život sám je směsicí komedie a tragédie, dojde na smích i na slzy.

Il mattatore

Il mattatore (1960)

Víte, kdo je „Il mattatore“? Ne, matador to není, hrdina v našem případě býky nezabíjí ani v aréně, ani na jatkách. „Il mattatore“ je termín používaný v italském divadelním žargonu pro označení herce (pouze muže – ženy prominou), který dokáže upoutat pozornost diváků výhradně na sebe. Takovým by rád byl Gerardo (Vittorio Gassman), který se s malým úspěchem pohybuje od komiky k tragédii po barech a varieté, což netěší jeho přítelkyni Annulisu (Anna Maria Ferrero). Menší uklouznutí ho zavede mezi podvodníky, kde se seznámí s malým, notorickým šejdířem Gennarinem De Rosa (Peppino De Filippo), se kterým začne spolupracovat. A tak Gerardo začne rozjíždět svou druhou „uměleckou“ kariéru.

Good Sam

Good Sam (1948)

Sam Clayton (Gary Cooper) je muž se zlatým srdcem, vždy připraven pomoci lidem v nouzi. Je tak štědrý, že navzdory svému dobře situovanému pracovnímu postavení má neustálý nedostatek peněz. Tím zamotává sebe a svou rodinu do řady situací, ze kterých je stále těžší se dostat. Jeho milující a dosud trpělivá manželka Lucille (Ann Sheridan) si myslí, že lidé jeho dobročinnosti jen zneužívají. Když se Lucille rozhodne koupit dům svých snů, hrnec trpělivosti přeteče.

Where There's Life

Where There's Life (1947)

Newyorčan Michael Valentine (Bob Hope) má právě před svatbou, když do jeho života vtrhnou neznámí lidé a mermomocí z něj chtějí udělat krále země, o které v životě neslyšel. Má to jeden háček. Tím je skupina povstalců, která se tomu snaží všemožně zabránit. Michael to bere jako žert, dokud se nepřesvědčí, že mu jde opravdu o život. A tak se zoufalý a zmatený Michael snaží utéct lidem, kteří ho chtějí unést do Evropy; povstalcům, kteří ho pro změnu chtějí zabít; a policajtům, na čele s jeho budoucím švagrem a cholerickým policajtem Victorem O'Brienem (William Bendix), který ho chce zavřít do lochu, až zčerná.

Shield for Murder

Shield for Murder (1954)

Dlouholetý policajt Barney Nolan (Edmond O'Brien) neodolá pokušení a kvůli 25 000 amerických dolarů zastřelí člověka. Nadřízeným pak řekne, že ho nešťastnou náhodou zasáhl při pokusu o útěk. Když se ale jeho kolega a přítel Mark Brewster (John Agar) dozví o ztracených penězích, které se u oběti nenašly, začne ho hlodat červ pochybností. Spojí se s Barneyho přítelkyní Patty Winters (Marla English), aby se pokusil vystopovat Barneyho chování ze včerejšího večera. Tehdy se přihlásí nečekaný svědek zločinu.

I motorizzati

I motorizzati (1962)

Milé chodkyně a chodci, uvažujete o koupi čtyřkolového vozidla? Než se tak stane, podívejte se prosím na náš instruktážní film, ve kterém se dozvíte, do čeho se to vlastně hrnete: co vás čeká a co vás nemine. Velia (Franca Valeri) a Dino (Aroldo Tieri) jsou manželé, kterých koupě auta přivede do situace, jakou nečekali. Tichý účetní Nino Borsetti (Nino Manfredi) upře svou pozornost na nové auto do té míry, až začne ohrožovat klid v rodině. Když se milovník hororů Achille Pestani (Ugo Tognazzi) vybere do kina, netuší, jaká noční můra ho po představení čeká. Valentino (Walter Chiari) se přesvědčí, jak nebezpečné je požádat o ruku své vyvolené, když do toho zaplete své nově pořízené auto. A to není všechno. Doufáme, že po skončení filmu si laskavě položíte otázku: „Opravdu chci zažít, co jsem právě viděl, a připojit se tak k davu lidí, nemocných vášní pro motorizmus?“

Massacro al Grande Canyon

Massacro al Grande Canyon (1964)

Poté, co pomstil smrt svého otce, vrací se bývalý šerif Wess Evans (James Mitchum) po dvou letech do svého rodného města, aby se oženil se svou snoubenkou Nancy (Gabriella Pallotta). Zaplete se do sporu dvou rodin, které se perou o pastviny, a zjišťuje, že jeho snoubenka se provdala za syna jednoho z protivníků.

The Long Haul

The Long Haul (1957)

Po skončení vojenské povinnosti u americké armády je Harry Miller (Victor Mature) nucen přestěhovat se i s rodinou do Liverpoolu. Skončí jako řidič kamionu v přepravní společnosti, kterou řídí tvrdou rukou Joe Easy (Patrick Allen). Zde potkává jeho milenku Lynn (Diana Dors) a začíná podléhat jejímu kouzlu. Zanedlouho se ho jeho zaměstnavatel pokusí zatáhnout do podvodu. Čestný Harry se zprvu brání, ale nakonec je nucen nabídku přijmout. Ocitá se v pozici, ve které jde již o život.

When Ladies Meet

When Ladies Meet (1941)

Když se Jimmy Lee (Robert Taylor) po měsíci nepřítomnosti vrátí domů, zjišťuje, že jeho milenka, úspěšná spisovatelka Mary Howard (Joan Crawford), ho již nemiluje. Zahleděla se totiž do svého vydavatele Rogerse Woodruffa (Herbert Marshall). Jimmy se ale Mary nechce vzdát, proto záměrně zinscenuje setkání vydavatelovy manželky Clare (Greer Garson) s Mary, která netuší, o koho jde. A když se sejdou ženy...

Galia

Galia (1966)

Galia (Mireille Darc) je mladá a úspěšná Pařížanka. Hrdá na svou nezávislost jde z jednoho milostného vztahu do druhého. Jedné noci zachrání Nicole (Françoise Prévost) před utonutím v Seině, protože ji její manžel Greg (Venantino Venantini) zanedbává. Galia ji vezme k sobě domů a poradí jí, aby na pár dní zmizela. Když Nicole souhlasí, začne Grega sledovat, aby zjistila, jak bude reagovat na zmizení manželky. Netuší, že se pouští do nebezpečné hry, ve které si žádný z aktérů není jistý svým životem.

Hot Saturday

Hot Saturday (1932)

Žít v malém městečku, které má rušnou telefonní ústřednu, je pro klevetění vražedná kombinace. Přesvědčit se o tom může mladá zaměstnankyně místní banky Ruth Brock (Nancy Carroll), která nestačí odrážet útoky mladých nápadníků. Není divu, že pohledná dívka padne do oka bohatému sukničkáři Romeru Sheffieldovi (Cary Grant), který tráví léto v domě u jezera poblíž městečka. Aby se mohl s Ruth sblížit, uspořádá v sobotu večírek pro místní mládež.

Co my máme společného s revolucí?

Co my máme společného s revolucí? (1972)

Italský divadelní principál Guido Guidi (Vittorio Gassman), neustále se ocitající na pokraji finančního kolapsu, je najat Peppinem Garibaldim (Riccardo Garrone), synovcem slavného hrdiny, na turné po Mexiku. Hrubý a hlučný Guidi se brzy dostane do konfliktu s knězem Albinem Moncalierim (Paolo Villaggio). Oba se proti své vůli zapletou do revolučních bojů mezi revolucionáři a plukovníkem federálních vojsk Herrerem (Eduardo Fajardo).

Il gatto

Il gatto (1977)

Představte si, že vlastníte činžovní dům a realitní společnost vám za něj nabízí hotový majlant. Má to jen jeden malý háček – musíte se zbavit nájemníků. Právě tuhle drobnůstku řeší Amedeo (Ugo Tognazzi) a jeho sestra Ofelia (Mariangela Melato). Ačkoli by jeden druhého utopili na lžíci vody, když jde o nájemníky, tahají za jeden provaz. Už jim zbývá vystrnadit posledních šest nájemníků – těch nejzatvrzelejších. Vztahy se vyhrotí, když do napjaté situace zasáhne jejich domácí mazlíček – kočka.

Cast a Dark Shadow

Cast a Dark Shadow (1955)

Teddy Bare (Dirk Bogarde) je ambiciózní mladík, který „získal štěstí“, když se oženil se zámožnou a podstatně starší Monicou (Mona Washbourne). I po roce manželství s láskou pečuje o svou choť, která si ráda přihne, samozřejmě za vydatné pomoci svého manžela. Ta mu jeho pozornost oplácí vypsáním příležitostného šeku. Problémy začnou, když se choť rozhodne sepsat závěť, s čímž Teddy nesouhlasí, protože nabude dojmu, že by mohl být se závěti vyškrtnut. Zoufalý Teddy začne konat.

Hell Bound

Hell Bound (1957)

Do přístavu v Los Angeles míří loď z Dálného východu. Na palubě se nachází balíček s drogami za čtvrt milionu amerických dolarů, které americká armáda používala k léčebným účelům. O ten se zajímá jistý Jordan (John Russell), muž neznámé minulosti, který zosnuje precizní plán, jak se k nim dostat. K tomu potřebuje tři komplice. Ale i sebelepší plán může ztroskotat na tom nejslabším článku – na člověku.

Vedo nudo

Vedo nudo (1969)

Nino Manfredi v sedmi příbězích o tajemných zákoutích lásky a sexuality.
V první povídce „Diva“ přiveze herečka Sylva Koscina (hraje samu sebe) zraněného muže k ošetření a převrátí chod nemocnice naruby. Ve druhé povídce „S vyloučením veřejnosti“ soud projednává tak delikátní případ, že musí vyloučit veřejnost. Ve třetí povídce „Ornella“ si poštovní zaměstnanec dopisuje s přítelem Carlem Albertem (Enrico Maria Salerno), kterému zamlčí jednu podstatnou maličkost. Ve čtvrté povídce „Čumil“ byste měli mít v pořádku zrak, když chcete šmírovat sousedy. V páté povídce „Poslední panna“ se Manuela (Véronique Vendell) rozhodne konečně zbavit panenství a od toho úmyslu ji neodradí ani hrozba vraždícího maniaka. V šesté povídce „Můj motoráček“ se dozvíme, že mít svou fetiš nemusí být nebezpečné, pokud ale netrpíme bizarní formou, kde nám jde o život. Sedmá povídka „Nahé vidiny“ nám sdělí, co se stane, když odborník na reklamu začne trpět nemocí z povolání.

Perfect Strangers

Perfect Strangers (1945)

Robert (Robert Donat) a Cathy (Deborah Kerr) tvoří nesmělý manželský pár. On pracuje jako účetní – uvězněn v kolotoči stereotypu, ona je znuděnou hospodyňkou – věčně bojující s rýmou. Jejich život se radikálně změní, když na jaře 1940 Robert vstupuje do britského námořnictva a Cathy se přihlásí k Ženské královské námořní službě. Nové prostředí je dramaticky mění a oba si uvědomují, jak moc se jim předchozí život nelíbil. Když se po tři a půl ročním rozdělení mají opět sejít, s hrůzou zjišťují, že místo radosti se nevyhnutelného setkání děsí.

Le monte-charge

Le monte-charge (1962)

Robert Herbin (Robert Hossein) se po dlouhé nepřítomnosti vrací domů, ale nachází jen prázdný byt. Toulá se nočním městem a v restauraci potkává Marthe Dravet (Lea Massari), která večeří sama se svou dcerkou. Doprovodí je domů a Marthe ho pozve dál. Robertovi se líbí, ale žena váhá a chová se tajemně. Robert netuší, jaké vážné následky bude jeho avantýra mít.

Reklama

Ovládací panel
2 body