• Western

Nylonový mesiac (1965)

Když už mluvíme o filmovém "žánru" -forma nad obsahem-, ani jeden film Michelangela Antonioniho mě tolik nezaujal (zatím) jako tenhle snímek "o ničem" (promiň, Antoni). Takhle si totiž takový druh filmu představuji. Přirození (ne)herci v čele s paní Šmihulovou a nádherná kamera pana Biatha. Bez rozdílu žánrů za 4,5.

Šerif za mrežami (1965)

Plichta podruhé a podruhé plný zásah. Klobouk dolů. Skvělý Viliam Polónyi i jeho dorost. Bez rozdílu žánrů za 4,5.

Seminole (1953)

Příběh osciluje mezi zajímavým, netradičním [americký eastern] vyprávěním a zcela pitomými scénami, včetně té poslední, která vypadá jak pěst na oku. V rámci žánru za 3.

Der Mönch mit der Peitsche (1967)

Snad nejšílenější díl z cyklu, co jsem viděl. A to v něm nehraje ani Eddi Arent. Zdá se mi to už dost přehnané. Také třeba povědět, že jak Wallace tak tvůrci se už opakují a nepřinášejí ani špetku nového, ne to ještě originálního. Co napsat... je to tak přehnaně hloupé, až se na to dá dívat. V rámci žánru za 2,5.

Return of the Frontiersman (1950)

Chudák chlapec, vždy byl na nesprávném místě a ještě byl při tom přichycen. Buďto byl takovej smolař, nebo scénáristu nic lepšího nenapadlo. Film je krátký a pěkně odsejpá, ale z filmařského hlediska jde jen o infantilní béčko, nic víc. V rámci žánru za 2,5.

Lucie (1963)

Tak celej film se řeší, zdali postaví Lucii na nohy nebo ne, fandící divák netrpělivě svírá pěstičky pro hrdinu a nakonec se to ani nedozví, protože je konec... to člověka nase*e! Jo, a vidět Matušku mezi horníky a zemřít... V rámci žánru za 2,5.

Little Big Horn (1951)

Poměrně zajímavý (i když nijak originální) příběh, natočený v typickém padesátkovém hávu, čili v slabším provedení, ze všemi nešvary té doby. V rámci žánru za 3.

Santa Fe Passage (1955)

Anketní otázka: Když vedete karavanu po prašné cestě a oproti vám se blíží stádo splašených koní, co udělate? Uhněte se, aby mohli koně bez problémů přejet? Omyl! Uděláte z vozů hradbu uprostřed cesty, aby se koně mohli pracně prodrat přes hradbu, vy jste mohl ohrozit životy lidí a zvířat, a taky bezpečně zapálit vozy. Tak. A rejža měl co točit. Jinak na Republic Pictures vcelku obstojné. V rámci žánru za 3.

Hrstka statečných (1959)

Válka v Asii podle Hollywoodu. Sinatra se pomýlil a skončil v džungli, místo snobského večírku na Manhattanu. A režiséra odvezli hoši v bílých pláštích, protože si myslel, že točí romantickou komedii na Bahamách. Hlavní potíž ale vychází ze scénáře, který se neví rozhodnout mezi žánry. Smutné. V rámci žánru za 2,5.

Tři zlaté vlasy děda Vševěda (1963)

Skvěle natočená antipohádka pro dospělé a vnímavé fajnšmekry. Experimentální psychohoror se skvostným výtvarným pojetím. Nevhodné pro děti. V rámci žánru za 4.