Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Western
  • Krimi

Zakázaný majetek (1966)

Mírné zklamání. Nevím, nakolik se tvůrci drželi předlohy, ale pokud si ji ctili, tak bych hru zařadil mezi slabší Williamsovi hry. Filmu, a možná ani hře, rozhodně neprospěl skok z jihu do New Orleans, který zde působí nejen jako pěst na oko, ale vsugeruje vám pocit, jakoby konec ani nebyl od Williamse. Protože ten působí - i když se to k Williamsovi nepatří, napíšu to: Působí pitomě. Jako bych naráz přepnul na jiný film se slaboduchým příběhem pro domácí puťky. Takový kvalitativní sešup bych od Williamse nečekal. V rámci žánru za 3.

plakát

When the Daltons Rode (1940)

Jak bratři Daltonovi rozjeli svou živnost. Natočeno v lehké, úsměvné formě! Kdo nesnáší Randolpha, jako hlavního hrdinu si ho tu moc neužije. V rámci žánru za 3.

Westbound (1959)

Další z dlouhé řady žen, které se provdají za nesprávného chlapa. Kdy už se poučí? A konec jako u Šejkspíra. Jinak v poho. V rámci žánru za 3.

Muka neviňátek (1972)

"V tomto věku je pro chlapce nejbližším člověkem kněz." Jo, jo, svatá pravda. Příběh, ač jednoduchý, je napínavý. A hlavně je to dobře natočené. Pro mě asi nejlepší Fulci, snad proto, že nejde ani tak o giallo, jako spíše o klasický krimi thriller. V rámci žánru za 3,5.

Roxie Hart (1942)

Má-li být kladný hrdina sympatický a akceptovatelný pro diváka, no přitom je přesným opakem, je tu problém. A takovým problémem je pro mě hrdinka, která pro svou kariéru a zviditelnění udělá cokoliv. A dopadne jako laciná, oportunistická blbka. Kvůli tomuto pomýlenému zobrazení povahy hrdinky nemohu výš. V rámci žánru za 3.

Zimmer 13 (1964)

Jen řemeslo, ani o chlup víc. V rámci žánru za 2,5.

Roztržitý sanitář (1964)

Americká odezva na Zásah v pravou chvíli (1963), nebo rovnou kopie? Nevím, ale komika Normana Wisdoma je mi bližší, jeho filmy mají "duši" a inteligenci, což se o Lewisových filmech říct nedá. Nadto, dost to někdy přehání. V rámci žánru za 3,5.

plakát

Voltati... ti uccido (1967)

Španělské westerny nikdy neoplývaly přehnanou kvalitou, tenhle není výjimkou. Příběh ujde, horší je to s realizací. I tak psychopatický Fernando Sancho potěší v lecjakém westernu. V rámci žánru za 2,5.

plakát

Rychlík do Ostravy (1960)

Film by to špatný nebyl, kdyby ho neshodil slabý scénář. Už jen hlavní atrakce filmu, důležitá montáž (informoval o tom i rozhlas), je podaná tak naivně, že nelze se nezasmát. Ani za socialismu se takové akce nedělali bez materiálně-technického zabezpečení, metodou pokus-omyl. V rámci žánru za 2,5.

plakát

The Sheriff of Fractured Jaw (1958)

Břitká britská komedie, natočena v duchu starých ealingovských komedií. Divoký západ tu dělá jenom křoví. V rámci žánru za 3,5.