Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Western
  • Krimi

Suddenly! (1954)

Sinatra v béčkovém filmu? I to se stalo. Nebýt jeho, o tuhle reklamu na zbraně a spořádané americké občany by málokdo zavadil. Scénář musel psát nějaký politik. V rámci žánru za 2,5.

West of the Pecos (1945)

Příběhově na úrovni Wayneových naivních westernů z 30. let, ale přece jen o něco realizačně zdařilejší. V rámci žánru za 2,5.

Kněžna de Cléves (1961)

Na tomhle příkladě je dobře znát, jaký byl Dumas výborný vypravěč a spisovatel. Červená knižnice nejhrubšího zrna. V rámci žánru za 2.

Námořníci jdou (1936)

Pro mě rozhodně nejslabší film A+R. Nudilo mě to. V rámci žánru za 2,5.

plakát

Hranice bez zákona (1934)

"Ten nůž... to bylo jen škrábnutí..." Všechny westerny z 30. let, které Wayne natočil, jsou na jedno brdo. Liší se jen mírou tuposti, kterou scénáristé tomu kterému filmu přisoudili. No, a tenhle by mohl být jejích nekorunovaným králem. V rámci žánru za 0.5 bodu.

Nebezpečné známosti (1959)

Další snímek, který mě utvrdil v přesvědčení, že moderní adaptace klasických děl nejsou pro mě - nevidím v nich totiž smysl. Navzdory hercům mě nechal film zcela chladným a necitlivým. Dovolím si tvrdit, že mou vinou to nebylo. V rámci žánru za 3.

Nevada (1944)

Film svým zpracováním patří do 30. let, jistý týpek zvaný John Wayne by o tom mohl vyprávět. Nechtěně úsměvné. V rámci žánru za 2.

plakát

Revolver na prodej (1942)

Další noirové zklamání. Prvním úrazem je příběh samotný, který je strašně naivní, druhým pak režie, která je mdlá. Alan i Veronica mají rozhodně lepší noirovky. V rámci žánru za 3.

Four Faces West (1948)

Mexická telenovela je proti tomuto šuviks. V rámci žánru za 3.

Smuteční slavnost (1969)

Film se silným námětem, žel, průměrným zpracováním. Jelikož se snažím hodnotit kvalitu filmu - ne jeho námětu... V rámci žánru za 3.

Ovládací panel
2 body