Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Western
  • Krimi

Konečně neděle! (1983)

Zábavné, rozverné, vtipné a extrémně sledovatelné. Mělo to jen jeden háček: vraha jsem odhadl hned na začátku. Moje chyba. Ale myslím, že o odhalení vraha až tak nešlo. Truffant se nemohl rozloučit příjemnějším filmem. V rámci žánru za 4.

Občan Brych (1958)

Žádný inteligentně napsaný a kvalitně natočený film si nezaslouží hloupého diváka. Nevidět rozdíl mezi tímto filmem a např. Rudou září nad Kladnem (1955), to není věc vkusu, či přesvědčení, ale diagnóza, která se může někomu v běžném životě tvrdě nevyplatit. V rámci žánru za 4.

plakát

Shango, la pistola infallibile (1970)

Tak nám hrdina sám zlikvidoval celý oddíl konfederačního vojska. Klobouk dolů. V rámci žánru za 2,5.

plakát

V 6 ráno na letišti (1958)

Jako hraný film se to hodnotit nedá, nemá to žádný děj (a snad je to i dobře - viď Zítra se bude tančit všude, 1952), ale jako procházka po Moskvě a dokument své doby - proč ne? Pozn. Rusky, německy už neumíme, slovensky taky ne, proč jen k tomu nejsou anglické titulky. Rád bych věděl jaký jazyk bude "letět" za 100 let. Za 3.

Dům sedmi rozkoší (1968)

Když chcete okopírovat známou sérii a zbohatnout, ale: 1, máte k dispozici tak absurdně pitomý příběh, že i Čekání na Godota bledne závistí... 2, do hlavní roli si vyberete herecké a pohybové dřevo, vhodné tak do muzikálů, ale ne do akčních scén... 3, máte k dispozici Chucka Norrise a Bruce Leeho, ale je vám to houby platné, protože i rvačka v Mrazíkovi je více vzrušující... 4, máte skladatele hudby, který si pomýlil film a dodal partituru pro va-va pa-pa film Šampón... 5, máte béčkového režiséra, který je mistrem akce jako lyžař po trojnásobní fraktuře, a obdařen nadhledem jako Mrzout ze Šmoulů, tak... Jediným kladem jsou kostýmy a celková vizáž filmu. V rámci žánru za 2.

Thompson 1880 (1966)

Tak trochu (jen trochu?) pitomý western, s nevalným výsledkem režijním i hereckým. V rámci žánru za 2,5.

plakát

Sceriffo che non spara, Lo (1965)

Neustále jsem při sledování jinak vážného filmu přemýšlel, jestli přece jen nejde o komedii. Nezjistil jsem to. Pro lepší "zážitek" doporučuji nevrtat se moc v ději, ani v chování postav. V rámci žánru za 2.

Světlo ženy (1979)

Již dávno jsem neslyšel tak kvalitní dialogy. Smutné i úsměvné - jako opravdový život. Bez rozdílu žánrů za 5.

John Chisum (1970)

Čekal jsem příběh Johna Chisuma a dostal další pravdivý příběh Billyho Kida a Pata Garretta. Jak se Waynemu zvětšoval pupek, tak se zmenšovala jeho důležitost ve filmech, což se mi zdá fér. Pat Garrett tentokrát jako nadějný ženich a Billy Kid jako nezmar, vystupující pod pseudonymem Billy Kazisvět. V rámci žánru za 3.

Plíživý měsíc (1968)

...a žili šťastně až do smrti? No, minimálně ten malý chlapec byl zralý na psychiatra. Scenáristovi hodně pokulhává logika. A vypomáhat si zrychlenou kamerou? Tak tohle používala Republic Pictures ve filmech s Johnen Waynem v třicátých a čtyřicátých letech, břídilové. V rámci žánru za 3.