• Western

Návrat domů (1948)

Zklamání. Dneska již druhé. Navzdory herecké a režijní kvalitě film trpí naprosto tuctovým ilustrovaným scénářem, kde dialogy někdy drhnou jako sáňkování v létě a chování postav někdy postrádá logiku. Takhle silný námět si přece nemůže vystačit s naprosto chabou, plytkou, průhlednou a prvoplánovou moralitkou. Ideologii zásadně neberu v potaz - nezajímá mě. Co by s tématem udělal kvalitní a zkušený scénárista, můžeme si jen nechat zdát. V rámci žánru za 3.

Krutá romance (1984)

Zklamání. Příliš, příliš mnoho písní, které děj jen brzdí a rozmělňují atmosféru. Když na konci vytáhne ten půlmetrový kolt, nešlo se nezasmát a celá scéna šla do kopru. Můžeme jen litovat, že Michalkov film také nerežíroval. Pro mě promarněná příležitost. V rámci žánru za 3,5.

Městečko South Park - Darebáci nindžové (2015) (epizoda)

Pozn: Strážník školáka nezastřelí, ale poraní, proto přijde o místo. Obyvatelé South Parku se nerozhodnou, že se obejdou bez policie, ale policie odmítne zasahovat, aby nepřišli o místo... Jedna věta obsahu a samá lež. Nas*at!

Johnny Oro (1966)

Až doteďka jsem nevěřil, že by tři pistolníci (šerif, žena a stařec) mohli postřílet celou hordu indiánů. Teď, když jsem spatřil tvůj film, už věřím, že je to možné. Děkuji ti, Sergio. V rámci žánru (s odřenýma ušima) za 3.

Hloubkový bombardér (1941)

Seriózní lékařský výzkum jako žertovní taškařice made in Hollywood, s mírným propagandistickým patosem na konci. Film pro milovníky starých letadel. Flynn je kdokoliv jen ne lékař. Na chatrný příběh dost dlouhé a stereotypní. Ještě bych uvedl na pravou míru lži z obsahu tajemného "distributora". Film se neodehrává během "2. světové války" (samozřejmě z pohledu USA), jelikož premiéra byla 4 měsíce před vstupem USA do války. Nejedná se o "námořníky", ale o piloty letadel. A lékaři se nepokoušejí zabránit "propuknutí nebezpečné nemoci" (ne o neštovice opravdu nejde), poněvadž řeší problém pilotů při extrémní zátěži. A hloubkový bombardér? To jako létá pod mořskou hladinou? Nejsem odborník, ale nebude to spíš střemhlavý bombardér, nebo tak nějak? Svatá prostoto! Hanba "distributoru" a všem, kteří tyhle nesmysly šíří po celém internetu. V rámci žánru za 3.

Zítra se bude tančit všude (1952)

Už nikdy nebudu tak nahlížet na Rozárku z Tří oříšků pro Popelku jako dosud. Proč já jen tohle viděl! Bez rozdílů žánrů za 1.

Dobrodružství Arsena Lupina (1957)

Docela zklamání. Příběh je tak nezajímavý, jak jeho název. Erupce průměrnosti. Nemastné neslané, ani krimi, už vůbec ne mysteriózní, jen salónní taškařice. V rámci žánru za 3.

Odio è il mio Dio, L' (1969)

Další úspěšný kandidát na hrdý titul Nejhorší špageťák (natočen se Západním Německem). Je možné, že mnou viděná kopie byla sestříhaná, ale ani plné verzi nedávám šanci. Všechny postavy (ale opravdu všechny) se chovají jako psychopati, nehledě na to, na které straně stojí. K filmu by se hodila vysvětlovací příručka, protože z něj toho moc nepochopíte. Obávám se, že v tom měl hokej i režisér. Naštěstí, je to tak špatně natočené, až je to zábavné. Pokud jste vyznavači "obscure bizarre" filmů, tenhle nesmíte minout. Vřele doporučuji. V rámci žánru za 1.

Psohlavci (1954)

Až teď jsem jsi uvědomil, jak průměrná je u tohoto filmu režie pana Friče. A ty nešťastné střihy? Záběry na sebe nenavazují plynule, ale skáčou z místa na místo jako kamzík tatranský. Film pak vypadá, jakoby šlo o fušersky sestříhanou verzi podstatně delšího filmu. Tohle se mu prostě nepovedlo. Proč? Věděl by jen on. V rámci žánru za 3.

Tráva je zelenější (1960)

Dělali, co mohli, ale Hugh Williams (plus manželka Margaret Williams) nejsou Tennessee Williams (a o to tu jde v první řade). Na můj vkus až příliš suché. V rámci žánru za 3.