Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Western
  • Krimi

plakát

Escape from Fort Bravo (1953)

Předvídatelný příběh se šablonovitými postavami bez vývoje - není se čemu divit, psal se rok 1953. V rámci žánru za 3.

plakát

Ciakmull - L'uomo della vendetta (1970)

Film se zajímavých námětem a tak hloupým scénářem. Zpočátku to vypadalo na jasnou trojku, ale tři!  scénáristé dělali co mohli, aby to podělali. Snímek plný nelogických přehmatů a chování už nezachrání ani hlavou kroutící závěrečná přestřelka jako z Robocopu. V rámci žánru za 2.

Tříkrálový koláč (1986)

Natočit to v 60.-70. letech, se známými herci i v těch nejmenších roličkách, jak je známe, byla by to klasika. I tak tahle 80. produkce, od neznámého režiséra, je překvapivě vtipná, svižná a mile ztřeštěná. Pro mě nečekané překvapení. V rámci žánru za 3,5.

Painted Boats (1945)

Film s prostinkým (ne)dějem má spíše dokumentační hodnotu, a vypráví o lodních kanálech Anglie a lidech, žijících na nich. Další řemeslo, co neodolalo zubu času, v překrásných obrazech Mistra kamery, Douglase Slocomba. V rámci žánru za 3.

Minnesota Clay (1965)

Viděl jsem už několik filmů o pistolnících, kteří měli potíže s kukadly, ale tenhle je hravě strčí do kapsy. Scénář děravý a slepý, ale když to Sergiovi nevadí, nebude ani nám. Tvařme se, že tomu věříme. V rámci žánru za 3.

Les Distractions (1960)

Film trpí slabým scénářem, který neví, jakým žánrovým směrem se má vydat, a tak není ani tím ani oním. Nezáživná režie to podtrhuje. A tak potěší jen pohled na hereckou omladinu. V rámci žánru za 3.

Eso v rukávu (1951)

I ve své době musel snímek působit lehce těžkopádně, naivně a mentorsky. Kratší stopáž by jen prospěla. Co ale film sráží dolů je přehnaný závěr, patetický a pro mě těžko uvěřitelný (lidské krysy svědomí nemají a až do smrti se nemění). V rámci žánru za 3,5.

plakát

Přiznání jedné dívky (1953)

Neuvěřitelná dobrodružství jedné splašené blondýnky... Co si budeme namlouvat, Haas v jeho americkém období ustrnul v 30. letech nejen režisérsky, ale i scenáristicky. Jeho československé filmy měly šmrnc, jeho americké produkce jakoby byly výplodem senilního dědka, což dokazuje tento jeho nejhorší film, co jsem zatím viděl. Tady patriotizmus není na místě. V rámci žánru za 2.

Divoch (1953)

Mnoho povyku pro nic. V rámci žánru za 3.

Dernier atout (1942)

Zcela průměrná záležitost s nevýraznými herci (potěší jen starý pardál Noël Roquevert) a nezajímavou režií. Film-noir se nekoná, i díky absenci atmosféry. Čekal jsem víc. V rámci žánru za 3.

Ovládací panel
2 body