Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Western
  • Krimi

Slečna Škvrně (1959)

Tohle pustila americká cenzura do kin? Nevěřím. V rámci žánru (teenie) za 3.

Manžel kadeřnice (1990)

Moc pěkně udělanej film o jedné obsesi. Smutek v očích, no radost na duši. A k tomu, hudba od Michaela Nymama. Jako vždy nádherná. V rámci žánru za 4.

Lovec hlav (1976)

Moje první setkání s režisérem a scenáristou Philippem Labroem a dojem je dost rozpačitý. Průměrná režie a scénář. Scénáři nepomohl ani Oscar Wilde. Příběh nelogický a víc než úsměvní. Prý, veřejný nepřítel číslo 1. A nepřítel číslo 2 byl kdo, parta kluků chodící sousedovi na jabka? Nechápu, jak mohl Bebel na tohle kývnout, když měl tolik jiných nabídek... Co jsem se dozvěděl... zjistil jsem, čím se zabýval komisař Maigret, když byl mlád. Jsem konsternován... V rámci žánru za 3.

Ulice zpívá (1939)

Jsem milej a hravej. Nechtěla byste mě živit?.. Když natočíte x filmů, některý z nich prostě musí být ten nejslabší. No, není to tak zlé, jak se to tady prezentuje. Burian i Marvan jsou příliš profesní na to, aby z filmu udělali škvár. Hlavně Marvan zde exceluje. Problém se skrývá spíše v pozadí filmu. Scénář spíchnutí horkou jehlou, končící nepřesvědčivým koncem (nějak to ukončit museli), pofiderní produkci a samozřejmě slabou režii. Zato, slovní přestřelky mezi Marvanem, Burianem a Šléglem jsou plné ironického humoru a krásné mluvy (naplácám ti na mluvidla). I přes všechny nedostatky, jeho sledováním čas nepromarníte. V rámci žánru za 3.

plakát

Cuatro salvajes, Los (1967)

Italský název: Ringo, il volto della vendetta. Jen průměrný western. Ne, že by scénář byl nějak pitomý, no filmu nepomáhá dost slabá režie. Navíc, choreografie soubojů, či pěstních, nebo střeleckých je zoufale slabá. Potěší tak jen Eduardo Fajardo (tentokrát v nezvyklé kladné postavě) a samozřejmě, charizmatický Frank Wolff (škoda tě, chlape). No i tak, nudit by jste se neměli. To, že hlavní hrdina nechal přítelova koně u hrobu, navíc přivázaného, je obyčejné hulvátství a týraní zvířat. Fakt mě to dožralo. V rámci žánru za 2,5.

Sestřička (1969)

Celý film jsem přemýšlel, jestli se to odehrává v původních letech, nebo to posunuly do přítomnosti. Nepřišel jsem na to. Teď jsem se to dozvěděl z komentářů. No aspoň něco. Protože je to snad, to jediné, co jsem se dozvěděl. Zajisté jste viděli už film, kde se vám postavy pletli a vy ne a ne je rozlišit. Tady to byli ženské, které snad vybrali naschvál, aby vypadali stejně. Teda kromě té blondýnky, která stále hledala svého bratra. A to se ještě všechno odehrává ve šoubyznysu. Takže, přiznávám, hanba - nehanba, vrah zůstal pro mě neznámý, nevím, kdo byla ta tanečnice na konci filmu, proč zemřela a proč na ni střílel ten doktor. Tvůrci udělali ze mě pořádného idiota a dobře mi tak. Možná by se našel nějaký dobrák, co by v komentářech převyprávěl příběh polopatě, pro nás nechápavé. Jo a ještě něco. Mladší James Garner vůbec nevypadá jako James Garner. V rámci žánru za 3.

Ira di Dio, L' (1968)

Měli jste 10 000 dolarů, v padesáti dolarových bankovkách a ukradli vám je? Poznáte jenom jejích boty a víte, že jich bylo sedm? Chcete se pomstít? Není nic jednodušší. Stačí nasednout na koně, procházet krajinou a dívat se, kde platí padesátkou. Pak jen stačí je vyhledat, jeden po druhém a vybrat si zpátky peníze. Hrdina na začátku nasadí ten svůj tajemný pohled, který mu vystačí až do konce filmu. Pozor! Své nepřátelé zabíjí bez toho, aby musel namířit. Scénář je dost pitomý, logika odjela na dovolenou. Hlavní padouch je jasný minimálně od zabití třetího padoucha. Ale i tak se dá na to dívat. Fanoušci Fernanda Sancha si užijí další, z jeho úchylných výstupů... Co jsem se dozvěděl... výměna podkovy trvá asi půl hodiny, pokud je kůň klidný. V rámci žánru za 2,5.

Flame (1975)

Jako mají The Beatles sví Help!, tak Slade mají Flame. To je ale vše, co je spojuje. Zatímco v Help! můžete vidět bítlsáky dělat opičky v bláznivé a dost pitomé frašce, slejdi vás vezmou do centra šoubisnisu a nebude to pohled moc příjemný. Vždyť také uběhlo deset let, květinové dítka se probudili do drsné reality sedmdesátých let. Příběh fiktivní kapely Flame (Slade), od jejich drsných začátku, přes zrod úspěšné kapely, až po jejich trpký konec. Film však ukazuje víc, než jen to. Beznaděj a rezignace, narušené mezilidské vztahy, pozlátko a faleš, a to vše, kdesi v dělnickém zapadákově Anglie. Slejdi tak nenatočili jen tuctový film o sobě samých. Film je hlavně střízlivým, hudebním dokumentem (není to muzikál) své doby, která měla své třpytivé hvězdy i padlé anděly. Samotní členové Slade si na nic nehrají, jsou sví a proto uvěřitelní, čemu pomáhá i dobrá režie. Hudba za 5. Film v rámci žánru za 4.

Libido (1965)

Kdo by to řekl, že Giancarlo Giannini začínal v tak pokleslém žánru. Ale dokázal již zde, že bude s něho Pan herec. Škoda, že se to nedá říct o hercích ve filmech Daria Argenta. Co mě nejvíc překvapilo, byl výborný a inteligentní scénář (viď Argento). Také to bylo dobře natočeno, též chválím hudbu. V rámci žánru za 3,5.

plakát

...e per tetto un cielo di stelle (1968)

Když Harry potkal Sally... vlastně Tima, teda vlastně Billyho. Byla to láska na první pohled, i když vlastně na druhý. Samozřejmě, láska bratrská, hodně mužná, vždyť jsme na Divokém západě. Prožíváme s nimi ty drobné, no veselé příhody i když, kvůli nim umírají i ti nevinní. A to, už tak veselé není. No, nedejme se tím zmást a popřejme jim ještě hodně povedených vtípků a šprímů, snad i toho vysnívaného ranče... Moc pěkný ústřední motiv pana Morriconeho. V rámci žánru (komedie) za 3,5.