Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Western
  • Krimi

plakát

Drums Across the River (1954)

Jeden ze slabších Audieho filmů. Copak o to, Audie kmitá jak fretka. Na vine je slabý scénář, který dělá s filmu dost pitomou záležitost. V rámci žánru za 2,5.

plakát

Mio nome è Shanghai Joe, Il (1972)

Kříženec westernu a easternu, plus nějaké té gore prvky. Hmm... Jako nestranný divák v rámci žánru za 2,5.

Armáda pěti mužů (1969)

Velká vlaková loupež na mexický způsob. Poměrně originální spojení přepadu vlaku a mexické revoluce. Co jsem se dozvěděl... Po prvé v životě jsem uviděl nafackovat Buda Spencera bez toho, aby mu to vrátil. Unikátní. V rámci žánru za 3,5.

plakát

Calamity Jane and Sam Bass (1949)

Láska na Divokém západě: Ona, on a plný zásobník... Byl to milý mladík, když přišel z Indiany. K zulíbání. Nikdy neměl v ruce zbraň, byl přece farmář. Pak přišel hazard, zabití, loupežné přepadení, útěk z vězení, další přepadení, banka... A tak se zrodil další národní hrdina USA. Ve filmu téměř nic není pravdivé, no dívá se na to dobře. V rámci žánru za 3.

Hurikán Rosy (1980)

Zvláštní film. Nevím, co si myslet.

Les Tricheurs (1958)

Trefní, no poněkud chladné. Zbytečně dlouhé. Film pro milovníky džezové hudby. Co jsem se dozvěděl... Pokud si desku poslechnete, ale ji potom nekoupíte, musíte zaplatit poplatek za poslech. Uvidíte mladičkého J.P.B. a Vinnetoua. V rámci žánru za 3,5.

V přístavu (1954)

Lidé s extrémně negativním postojem k mluvení pravdy, no velice pozitivním postojem k vraždám. I když se to týká jejich vlastní krve. Dějiny se neustále opakují. V rámci žánru za 4.

Relentless (1948)

Béčkový western, trošku hloupý. Nehledejte logiku (to, jak se postavy střetávají a míjejí, je až absurdní), no i tak se na to celkem dobře dívá. Je to pěkně barevné, má to pěkné neokoukané exteriéry (film doporučuji milovníkům kaktusů a sukulentů), já se teda nenudil. Náš hrdina (jinak fešný Robert Young) je tak trochu ňouma, který nepozná, co žena chce (hrdinka, celá nažhavená, ne a ne se dočkat pusy). Co jsem se dozvěděl... mezi lidi, kteří za prachy zradí i vlastní matku, je doktor. No považte!!! V rámci žánru za 2,5.

Dodge City (1939)

Velmi pohodový film. Takové se natáčeli jen do konce války a tenhle (byť western) je toho důkazem. Chvílemi zábavný (rvačka v Gay Salooně neměla chybu, takovou pořádnou bitku - ne špagetové fackování - jsem snad ještě neviděl), chvílemi smutný (ten chlapeček byl výborný), chvílemi romantický, chvílemi detektivní, ale především akčně-dobrodružný. Tak, jak to má rád Errol Flyn a my s ním. Stále se něco dělo a dobře se na to koukalo. Flynovi oba parťáci (Alan Hale a Guinn Williams) se starali hlavně o zábavu a šlo jim to skvěle. Když se Guinn Williams pral v saloone, bylo vidět, že nic nepředstírá, ale pere se skutečně, tak si to užíval. Myslím, že film by oslovil i ne westernové diváky. V rámci žánru (předválečný film) za 4.