• Western

Branded (1950)

Poměrně originální zápletka, ve westernu určitě. Chtělo by to preciznější scénář. Samozřejmě, scenárista není žádný Shakespeare, občas to v ději drhne, hlavně v závěru. No na (netradiční) western to stačí. V rámci žánru za 3.

Othello (1952)

Výborné po filmařské stránce, no jen průměrné po herecké. Ještě, že ta filmařská převyšuje tu hereckou. V rámci žánru za 4.

My Reputation (1946)

Čerstvá vdova, zmítaná mezi povinnostmi k dětem, vztahu k dominantní matce, pokrytecké společnosti a na druhé straně, touhy po svobodném konání a k nově započatému vztahu. Jako vždy, dokonalá Barbara Stanwyck. V rámci žánru za 3,5.

Haunted Gold (1932)

Western, komedie, detektivka, akční, love story, duchařina + Scooby-Doo...co tam ještě nacpali? Kvůli zrychlený kameře to má zběsilé tempo a místy připomíná grotesku. Já se bavil. V rámci žánru za 3.

Bullets or Ballots (1936)

Škoda. Příběh je zajímavý a dobře se na to kouká, jenže... Zápletka je žel jasná hned od začátku, film je plný klišé a čistě z filmařského pohledu je to natočeno jen průměrně. Dát vyšší počet bodů znamená, že je tak dobrý jako např. Maltézský sokol (1940) nebo Pojistka smrti (1944) a to, samozřejmě, není pravda. V rámci žánru za 3.

The Lone Hand (1953)

Slušný výkon dětského hrdiny. V rámci žánru za 3.

Rvačka mezi muži (1955)

Nejlepší film Julesa Dassina? Ani náhodou. Podívejte se od něj na Noc a město (1950) a uvidíte, jak má vypadat dokonalý krimi-noir. V rámci žánru za 4.

I Mostri (1963)

20 mini povídek za 119 minut. Vtipné, trefné, ironické, současné. Tognazzi a Gassman famózní. V rámci žánru za 4.

Arena (1953)

Manželská krize mezi bejkama. Aneb, jeden dlouhý rodeový videoklip sem tam přerušovaný průměrnými dialogy. Začátek vypadá slibně, no pak to sklouzne do šedi průměrnosti a banality. Přesně stejnou problematiku řeší jen o rok starší film The Lusty Men (1952), který to dělá s větší noblesou po všech stránkách. Co jsem spatřil... mladičkého plukovníka MUDr. Pottera Harryho Morgana (38) a ještě mladšího Lee Van Cleefa (28). V rámci žánru (ne, o western opravdu nejde) za 2,5.

Sartana: Ještě teplý a už zasypán pískem (1970)

Můj čtvrtý Sartana. Nevím, jestli je nejlepší, ale mě bavil zatím nejvíc. Též si myslím, že Sartana tu má nejlepší hlášky. Chová se tu tak trochu jako komiksový hrdina (ty triky s kartou, no nevím). Už to na tomhle webu píšu podruhé tenhle týden, ale sličná hrdinka nepřišla za otcem, ale za strýcem. V rámci žánru silné 3.