Lacike

Lacike

Pán dvojhviezdička alebo aj kverulant

Slovensko

<< předchozí 1 2 3 4 31 61 90 120
    • 21.7.2018  22:15

Film ktory sa zaobera tematikou homosexualov v komunite samurajov. Vedlajsiu rovinu tvoria nejake tie politicke problemy, ktorym sa samurajovia venuju. Tato rovina ma vôbec nebavila. Hlavna linia sa venuje mlademu samurajovi, ktory je pre ostatnych natolko pritazlivy az sa ukaze, ze prakticky vsetci su bukvice. A to je jediny problem, ktory som mal s touto homosexualnou tematikou. Tolko gayov v jednom filme sa nevidi ani v gay porne. Uplne by stacilo, keby takto zamerany bol ustredny par plus este jeden ziarlivec a riesilo by sa ake by mali problemy, pretoze to museli skryvat, ale tento film hovori, ze to bolo natolko bezne, ze vsetci samurajovia boli bukvice. Fakt divne. A cele to korunuje divny zaver, ktoreho pointu som absolutne nepobral. Medzi klady by som priradil niekolko spickovych subojov v ktorych sa predvedie aj Kitano. Takisto ma potesilo, ze sa Kitano snazil aj hrat a nemal cely cas jeden kamenny vyraz. Vysledkom je prilis umelecky pojaty film o netradicnej teme, ktora prudernych ludi evidentne naserie. 6/10.

• 21.7.2018  17:06
    Anakonda (1997)

Suhlas s Wacom. 6/10.

• 20.7.2018  21:15

Skvely dokument o Robinovi, ktory sa venuje hlavne jeho zaciatkom a sukromnemu zivotu. Filmy tu su obcas spomenute iba, aby oramovali casovu postupnost. Takze sa ocakava, ze aspon jeho najväcsie hity poznate. Ja som do velkej miery dostal to, co som ocakaval od jeho ucasti Inside the Actors Studio, cize nejaky nahlad do jeho profesionalnych zaciatkov a co ho za mlada formovalo, ale Robin to zmenil vo svoju klasicku zabavnu show s minimom informacii. Prva polovica dokumentu je famozna a pre Robinovych fanusikov prinasa mnozstvo zaujimavych informacii z jeho sukromia. V druhej polovici bohuzial strasne absentuje druha Williamsova zena, ktora s nim stravila vyse dvadsat rokov a mala na neho velky vplyv. Jej pohlad na Robina by dokument velmi obohatil. Bohuzial okrem par archivnych zaberov tu nie je. Z deti sa o nom vyjadruje len jeden syn. Co mi pripadalo tiez trochu malo. Skoda ze trochu nerozoberali aky mal na Robina vplyv neuspech jeho filmovej kariery v poslednych rokoch. Celkovo je to velmi dobry dokument aj ked stale je dostatok prazdnych miest, ktore by stali za to zmapovat. 8/10.

• 20.7.2018  21:01
    Turbodiesel (studentský film) (2008)

Kaslem na to, ci je ten pribeh fake alebo nie. Dôlezite je, ze je to natocene dostatocne putavo na to, aby som to dopozeral do konca bez naznaku nudy. Len postava otca mi pripadala umela a evidentne hrana. 7/10.

• 19.7.2018  14:16
    Siberia (2018)

Keanu bludi v nejakom prdelakove na Sibiri, sem tam si s niekym pokeca pretoze riesi nejaky problem s diamantami. Obcas si to rozda s jednou hnusnou Rumunkou a cele to dorazi kratka prestrelka v ktorej uz nemali dost penazi na zvuk. Vysledok je jedna velka nezazivna nuda a absolutne zbytocny film. 1/10.

• 19.7.2018  00:58

Prijemna komedia v devätdesiatkovom romantickom style v ktorej exceluje Eugenio Derbez jak v polohe nafukanca a este viac vo chvilach, ked sa postupne meni k lepsiemu. Paradoxne je nakoniec väcsinu filmu za toho zleho Anna Faris, ktora ho vyuziva, cim trochu straca na sympatiach. Linia ohladom jej postupneho zamilovania sa do neho mohla byt prevedena lepsie, aby intenzivnejsie fungovala romanticka linia. Velku pochvalu si zasluzia aj tri roztomile dcery. Prakvapila ma ucast Johna Hannaha v celkom zbytocnej ulohe. Hviezdicku strhavam za stopaz, ktora bola miestami prilis natahovana a 20 minut by sa dalo kludne vystrihnut. Zaroven mi tu chybala aspon jedna scena, ktora by ma rozosmiala na plnu hubu. Cely cas to bolo len take pohodove. Proste komedia na jedno pozretie. 6/10.

• 18.7.2018  21:40
    How It Ends (2018)

Dalsi nepodarok z Netflixu. Tentokrat mix roda movie a zacinajuceho postapo. Bohuzial ma prim nekonecne cestovanie dvoch ludi, ktory mi nesadli uz od zaciatku a tym padom mi bolo uplne ukradnute akym vyvojom prejdu. Trochu ma bavil aspon môj oblubenec Whitaker jak cely film skolil to necharizmaticne nemehlo Jamesa v ulohe klasickeho slnieckara, ktory sa nakoniec bude musiet pochlapit a odbachnut konkurenciu. To je teda ponaucenie. Finalna scena mi pripomenula nekonecne utekanie pred CGI katastrofou vo filme 2012. Tiez ma to tak rozosmialo. 4/10.

• 17.7.2018  02:41
    Maska (1994)

Spolu s Ace Venturom je Maska najlepsou Jimovou komedialnou ulohou. Je tu dokonale vyvazeny priestor pre Jima jak v serioznejsej tak v absolutne sialenej polohe. A aj napriek tomu, ze ma na xichte casto velku zelenu masku alebo mu xicht prekryvaju dokonca triky, tak stale pod tym zretelne citit Jimov neskutocne zabavny gumovy xicht. Ked je na scene Maska, tak mi to najviac asi pripomina Keatonovho Beetlejuica. Je to podobne absurdne a zaroven zabavne. Okrem Jima zaujme hlavne neskutocne zabavny a dokonale vycviceny pes Milo, ktory predvadza famozne kusky. Oci chlapa potesi debutujuca mladucky Cameron Diaz. CGI podla mna vôbec nezostarli. Stale vyzeraju pôsobivo. Dodnes som nepochopil preco Jim nechcel natocit dvojku. Kludne by si ju mohol strihnut aj teraz, kedze su komixy v mode. Pochvalu si zasluzi aj pôvodny dabing s Bohdanom. Snad len to Jimove oblubene napodobovanie Presleyho alebo Eastwooda v dabingu tak dobre nevyznie. Takze aj po rokoch je Maska stale skvela komedia, ktora funguje na jednotku. 8/10.

• 15.7.2018  22:52
    Everything Sucks! (TV seriál) (2018)

Na prvy pohlad to vyzera ako Freaks & Geeks situovany do 90tych rokov. Co ma rozhodne nadchlo, kedze v dobe v ktorej sa serial odohrava som bol v rovnakom veku ako hlavne postavy. Lenze serialu chyba komedialny nadhlad Freaks & Geeks. Okrem rekvizit a len obcasneho popkulturneho odkazu z toho ani prilis devätdesiate roky na mna nedychali. No a postavy si ma vôbec neziskali. Ustredny par a ich romanticka linia, ktora sa tiahne celou seriou, mi liezli na nervy. Maly negrik sa snazi zbalit zmätenu lesbu. A jej otec zase negrikovu matku. To ma fakt nebavilo. Preco tieto popularne politicky korektne motivy musia natrepat aj do serialu z devätdesiatych rokov? Takze po prvotnom nadseni som sa velmi rychlo zacal nudit. Serial sa odohrava v mestecku Boring. Trefne pomenovanie aj pre samotny serial. 4/10.

• 14.7.2018  23:06

Fakt to trochu pripomina Klamara, klamara takou to 90tkovou roztomilou atmosferou a neustalou snahou o moralne poucanie divaka. Ale tentokrat su sialene komedialne sceny s tymi dojemnymi vyvazene ovela lepsie. Je pravda, ze to mohla byt este väcsia sranda, keby sa hlavny hrdina so svojimi novymi schopnostami viac odviazal a v niektorych chvilach sa nastolene pravidla nedodrzuju. Ale nevadi. Carrey tu je sympatak a ma dostatok komedialnych scen do ktorych sa jeho pitvorenie hodi. Napriek tomu ho v jednej genialnej komickej scene uplne zatieni môj dalsi oblubenec Steve Carell. V dobe uvedenia filmu som absolutne nechapal, kde sa zrazu vzal taky nadany komik, ze trumfne aj Carreyho. Odvtedy co sa vysvihol ma uz neudivuje, ze drzal krok s Carreym v sialenostiach. Za peknu okrasu tu je Rachel z Priatelov, takze Carreymu chyba pretiahnut uz len Phoebe, aby mal zbierku kompletnu. Za Boha tu je Freeman. Zda sa, ze uz vyssie postupit nemôze. Takze sice to nie su ciste styri hviezdicky, ale s odstupom casu sa mi tato komedia paci viac. Hlavne mi tam nepripadalo nic trapne a Carrey uz aj tak nic vtipne asi nenatoci. 7/10.

• 13.7.2018  22:59

Tak konecne som si to pozrel s poriadnym dabingom s Bohdanom, lebo spojenie Dejdar - Carrey neznasam a zakazdym som trpel, ked som Klamara sledoval s jeho dabingom. Bohdan nesklamal a bol perfektny. Lepsi jak original. Predtym mi Klamar pripadal oproti predoslym Carreyho filmom az prilis umierneny, kedze tu prvykrat hral celkom normalnu postavu a len obcas chyti kvôli prianiu jeho syna amok sialenosti. Tantokrat mi prekvapivo prilis nesedeli tie sialene sceny, ktore mi nepripadali vtipne ale skôr trapne. Pokial hra magora, ktory struha grimasy, tak ma to bavi, ale to neustale prepinanie filmu medzi dojimavym poucnym prbehom a sialenymi scenami mi nesedelo. Motiv o mizernom otcovi, ktory sa musi poucit, aby si ziskal svojho syna mi trochu pripominal Otca v sukni, ale Klamar nie je ani zdaleka tak dobry film. Dojimave sceny na mna nefungovali a komedialne ma uz prilis nebavili. Ta nekonzistentnost mi pripomenula serial Krok za krokom, ktory som sice dakedy zral, ale dnes by som ho uz asi tiez nedal. Tomu nametu by viac sedel poriadne prepracovany situacny humor a nie Carreyho sialene xichtokreacie. 5/10.

• 12.7.2018  22:50

Jim Carrey v dvojulohe bohuzial neznamena dvojnasobok zabavy, ale naopak. Pokial je na scene Charlie, tak je to riadna nuda, pretoze sa Carrey snazi hrat seriozne a naviac este nudneho slusneho loosera. Na druhej strane, akonahle sa objavi skazeny Hank, tak je to vrchol zabavnosti. Kazda jedna jeho scena je nezabudnutelna. Najlepsia je ta prva. Vagiclean a scena s kojacou zenou vladnu. Skoda, ze ma Hank tak malo priestoru. Z ostatnych postav su este zabavni traja fuckujuci negri sko Charlieho synovia. Zvysok hercov je rovnako nudnych ako ustredna romanticka linia. Chemia medzi Carreym a Zellwegerkou je nulova. Vysledne hodnotenie je sice priemerne 3*, ale rozhodne to nie je priemerne zabavna komedia. Prave naopak. Je strasne nevyvazena. Neskutocne zabavne sceny sa striedaju s nudnymi. Keby Charlieho po nutnom uvode nahradil az do konca Hank, tak to mohla byt strasne zabavna uchylna komedia. Na Carreyho v podani Dejdara som si nikdy nezvykol, ale Bohdan by dnes uz sialeneho Hanka podla mna nedal. 5/10.

• 11.7.2018  21:26
    Last Rampage (2017)

Pribeh o dvoch dementoch, ktory zdrhnu z basy a so synmi jedneho z nich robia vo vidlakove bordel. Sem tam niekoho zabiju a nakoniec sa im to vymsti. Ale prilis ma nezaujali ani postavy ani udalosti aj ked to je vraj podla skutocnych udalosti. Holt kazdy zdegenerovany vrah z vidlakova si film nezasluzi. Najviac ma zaujalo herecke obsadenie niektorych starych pardalov. Na druhej strane mi tam strasne chybala nejaka dobova atmosfera. To ze sa to ma odohravat v 70tych rokoch mi doslo az po dlhsej dobe. 4/10.

• 11.7.2018  16:35
    Pobřežní hlídka (TV seriál) (1989)

Prvu seriu som zboznoval. Druha ma strasne nudila a behom tretej som to nadobro prestal sledovat. Roky som zil v presvedceni, ze prva seria esta mala aj nejaky dej a nebolo to len tupe pobehovanie po plazi. Ale ked som si pred casom pustil jednu epizodu, tak som zistil, ze to je uplne rovnaka volovina ako zvysok serialu. Ale kvôli peknym spomienkam davam neutralne 3*. Najväcsiu slavu Baywatch aj tak zazil v TV u Joeyho a Chandlera. A rôzne pornoverzie stali doslova tiez za to. P.S: Co by niektori za to zatiahnute Hoffove a Shatnerove brucho dali, vsak? :))

• 10.7.2018  19:48
    Cable Guy (1996)

Najväcsi problem tohto filmu je Jim Carrey. Po jeho obsadeni kazdy cakal dalsieho Blbeho Venturu alebo este Blbsiu Masku. Co uplne zatienilo serioznejsie snahy o nejaku kritiku televizie a jej konzumu. Prave tie su na filme najzaujimavejsie a aj najzabavnejsie. Carrey je tam len za nesympatickejsiu verziu svojho klasickeho magora. S odstupom casu ma potesilo vidiet mnozstvo buducich komedialnych hviezd vo vedlajsich ulohach. Vladne Stiller v mikroulohe, ktora jednoznacne odkazuje na bratov Menendezovych, co este vtipnejsie korunuje vystup Erica Robertsa. Trochu ma zase nasralo posolstvo o tom, ze knihy su na rozdiel od TV hodnotnejsie. Najviac ma na filme bavili hlasky z inych filmov, ktore Carreyho postava vo velkom pouziva. Celkovo je to taky divny nevyvazeny film. Ani poriadna satira ani poriadna Carreyovka. 5/10.

• 9.7.2018  21:29

Hallmarkovsky naivne podana romantika v ktorej sledujeme niekolko parov z jednej rodiny a v centre stoji par, ktory spaja osud uz od detskych cias, ale kym sa znova daju dokopy, tak to potrva cely film behom ktoreho musia prekonat mnozstvo zbytocnych komplikacii. Paradoxne ma ustredny par bavil najmenej napriek skvelemu obsadeniu. Juda Law môze sediet a pozerat do blba a aj tak z neho vyzaruje neskutocna charizma. Gretchen Mol je sice pekna, ale jej postava vsetko neustale komplikuje. Nastastie tu su aj ostatne pary, z ktoych ma bavili zenske postavy. Ci uz slepa Jennifer Tilly, sialena Jane Adams alebo vecne frflajuca Martha Plimpton. Takze po uvodnej polhodine, ktora bola neskutocne nezazivna, sa z toho vyklula celkom pozeratelna romantika. 5/10.

• 9.7.2018  19:08

Pohodova komedia o jednom zapeklitom pripade vrazdy s vtipny Pascim ako neortodoxnym pravnikom. Pesci tu sice je dostatocne vtipny, ale vsetko ostatne mi pripada priemerne. Hlavne Karate Kid je tu totalne nevyrazny. Videl som to asi tretikrat a mojou srdcovkou sa tento film nikdy nestal. Parkrat som sa zasmial a to je tak vsetko. Aspon ze sudny proces sa vyvija celkom logicky bez sialenych zvratov. Z CZ dabingov sa mi paci viac ten s Fiserom. 6/10.

• 8.7.2018  21:07

Pekny horkosladky pribeh o dvojici z ktorej ona zomiera na rakovinu. On je neprakticky introvert a ona je manipulatorka, ktora ho neustale komanduje a dokonca mu zacne planovat zivot potom co ona zomrie. V tej chvili sa vo mne zacala stupnovat chut ju zaskrtit. Fakt sialena zenska. Nastastie je tu famozna postava dalsieho chcipaka v podani Christophera Walkena, ktora zachranuje cely film. Kazdy jeden rozhovor s nim je skvely az mi bolo luto, ze film nie je o nom. Ale film nakoniec konci happyendom. Ta mrcha zdochne a jej snubenec sa od nej konecne oslobodi. Haleluja. 6/10.

• 8.7.2018  18:31
    Valmont (1989)

Pripadalo mi to lepsie ako Frearsove Dangerous Liaisons, ale stale sa mi najviac paci modernizovana verzia Cruel Intentions. Najviac ma bavila prisna matka Fairuzy Balk, ktoru tam vsetci vodili za nos. Takisto bolo perfektna Meg Tilly v ulohe dokonale nevinnej zeny. Bohuzial mi prilis nesedelo obsadenie ustrednej dvojky. Colin Firth pôsobi ako prilis velky dobra aj ked ma byt riadne skazeny a ani Annette Bening som prilis nezral tu absolutnu mrchu. Naviac som ani prilis nerozumel Valmontovmu konaniu v zavere. Pripadalo mi zmätene. Takze celkovo to je film tak na jedno pozretie. 5/10.

• 7.7.2018  22:25
    Escobar (2017)

Nechce sa vam sledovat prve dve serie serialu Narcos? Tak si pustite tento film, ktory pôsobi ako ich zostrih. Lenze na tak malom priestore su vsetky udalosti podane strasne skratkovito a mnohe tu uplne chybaju. Naviac je to cele nepochopitelne podane z pohladu novinarky, ktora bola do Escobara zamilovana a tak je mnoho udalosti podanych romanticky, co sa zmeni az v druhej polovici filmu, ked uz aj jej dôjde co je ta vyzrata svina zač. Pokial ste videli Narcos, tak nema ziadny zmysel stracat s timto filmom cas. 5/10.

• 7.7.2018  21:06
    Amadeus (1984)

Ked sa pozeram na vsetky tie päthviezdickove hodnotenia, tak sa citim skoro jak blbec, ale holt som genialitu tohto filmu nepochopil. Standardny zivotopis o dvoch osobnostiach ktorych zivotny pribeh ma prilis nezaujal. Asi som divny, ale Mozart mi liezol na nervy od chvile ked sa prvykrat sialene zasmial, takze som cely cas fandil famozne zahranemu Salierimu. Co sa tyka filmovych kvalit, tak ma strasne sralo ako bola podana linia s Mozartovou naivitou ohladom toho jak Salierimu zral vsetky zakernosti aj s navijakom. To bolo podane jak v nejakej telenovele. Mnohe hudobne pasaze ma tiez nebavili, kedze to nie je môj styl. Takze davam svoje standardne 2 hviezdicky, kedze som sa väcsinu filmu nudil. 4/10.

• 7.7.2018  17:13

Klady: kvalitne bitky, pekna kamera a sympaticke herecke obsadenie. Zvysok je na hovno. Najviac filmu podraza nohy otrasny scenar. V tom filme sa absolutne nic nedeje a ziadnej postave o nic nejde. Ustredna dvojka vymahacov dlhov chodi od jedneho dlznika ku druhemu a absolutne nikam to negraduje. Ani tie ich spolocne rozhovory nie su vôbec vtipne aj ked sa scenarista tak strasne snazil napodobnit Tarantina alebo Ritchieho. Az 15 minut pred koncom sa konecne hrdinovia dostanu do uzkych z ktorych sa prekvapivo nedostanu. Ale vzhladom na to, ze mi tie ostavy boli uplne ukradnute, tak mi to uz bolo jedno. Film ako celok neodporucam. Pustite si na youtube len bitky, ktore su lepsie prevedene ako v Accident Man. Su dynamicke, drsne a pôsobia kontaktne. Choreografia je menej akrobaticka a viac efektivna. Zase sa potvrdilo pravidlo: Adkins bez briadky = nekvalitny film. 4/10.

• 5.7.2018  20:21

Stvrty a definitivne posledny diel, ktory som si pustil. Styl akym je podana tato seria ma prestal bavit. Furt su to tie iste motivy a podobne bitky. Tentokrat ale uz prehnali Ichiho schopnosti. Aj Daredevil by vyvaloval oci nad tym, co tento japonsky slepuch dokaze. Uz je to uplne odtrhnute od akejkolvek reality. Jedine co ma na tomto diely zaujalo bola linia medzi Ichim a matkou chlapika, ktoreho Ichi zabije. Zvysok je ale strasne nezazivny. Kitanove komedialne pojatie Ichiho pribehu ma bavilo ovela viac. Toto sa berie strasne vazne a zaroven je to absurdne. To mi nesedi a so seriou koncim. 4/10.

• 5.7.2018  16:55
    Jo (1971)

Tak ani na druhy pokus, tentokrat konecne s tym poriadnym dabingom s Filipovskym, mi to nepripada vtipne. Je to strasne ukricane a ukecane, ale mne to pripada ako trapna fraska. Funesovej postave som nemal ziadny dôvod fandit. Je to vlastne parchant. Ale je pravda, ze v dabingu s Filipovskym aspon nepôsobi tak nesympaticky ako v podani Cislera. Stvala ma ta absolutna imbecilita policajtov aj ked maju cely cas vsetko pred sebou. Väcsina pokusov o vtipy mi pripadala malo prepracovana. Napriklad vtip s planom na vrazdu, ktory si necha pachatel poradit od pravnika je ovela zabavnejsie pouzity vo filme Zločin v ráji. A ostatne vtipy som uz tiez videl v lepsom prevedeni. Jedine co ma rozosmialo bol absurdny vtip s kreslom v ktorom vyzera Funes oproti ostatnym tak strasne malicky. 3/10.

• 5.7.2018  14:38
    Saigon (1988)

Cakal som nejaky odlisny vojnovy film o Vietname, ale dostal som tuctovu detektivku v ktorej dvojica vysetrovatelov patra po vrahovi prostitutok. A nahodov sa to odohrava pocas vojny vo Vietname. Vyraznejsie vo filme vycnieva jedine psychopaticky plukovnik v podani Scotta Glenna. Na druhej strane mlady Willem Dafoe mi pripadal prekvapivo nevyrazny rovnako ako cely film. 4/10.

• 5.7.2018  02:12

Mam za sebou treti diel ale mam pocit jak keby to bol aspon tridsiaty. Furt tie iste motivy dookola. Akurat tentoraz uz konecne aj vo farbe. Zase nejaka nespravedlnost ktoru musi Ichi napravit. Nejaka pipina ktoru poblazni a vynimocne aj ona poblazni jeho, takze chce s kantrenim zloduchov skoncovat, ale osud mu to samozrejme nedovoli, co vyusti v trpkom suboji s jeho byvalym senseiom. Bitky su kvalitne, ale choreograficky sa uz tiez zacinaju opakovat. Mimo epizodky so mstiacim sa samurajom, ktory ma aj srdce, ma to uz prilis nebavilo. Risknem este jeden diel a asi to s Ichim zabalim. 5/10.

• 5.7.2018  01:43

V druhom diely ma prekvapilo, ze dej sa do velkej miery vracia k udalostiam z jednotky. Cakal som, ze naväznost medzi jednotlivymi dielmi bude minimalna. Uz od druheho dielu sa zacina rysovat sablona podla ktorej budu pravdepodobne natocene aj ostatne diely. Ichi niekam pride. Najprv je za vola, aby nasledne bandu zloduchov ponizil alebo dokonca zabil. Zakazdym po nom nepochopitelne šalie nejaka buchta. No a nesmie chybat nejaky vyrazny super s ktorym si to na konci Ichi rozda, ale ten super nesmie byt jednorozmerny zloduch, ale musi skryvat nejaky tragicky pribeh. Tentokrat je to dokonca Ichiho vlastny brat s ktorym ma nejake nezmyselne nezhody z minulosti. Tato linia mi pripadala debilna a vôbec sa tam nehodila. Aj ked je stopaz kratsia tak ma to uz trochu prestsavalo bavit. Samotny predstavitel Ichiho je charizmaticky a solidny herec, ale nieco mi na nom vadi. Najväcsim kladom su znatelne lespie bitky. Uz nie su k smiechu. Prave naopak. Aj ked su zaberane jednou kamerou, tak su prevedene tak bleskovo, ze som si ich musel pustit opakovane, aby som pochytal vsetky chvaty, ktore Ichi predvadza. Je to fakt frajer. Oproti ostatnym ma u mna tato seria zatial klesajucu kvalitu. 6/10.

• 5.7.2018  01:31

Prvy diel velkej serie o jednom cool slepuchovi, ktory sa vie ohanat mecom lepsie ako manici ktorym kukere funguju. Doteraz som poznal len Kitanovu verziu, ktora ma uchvatila. Najviac mi vadilo, ze Ichi je tu vlastne jednou z mnohych postav a nema taky priestor aky by hlavna postava mala mat. Dufal som, ze cely pribeh budeme sledovat z jeho pohladu. Ale zakazdym sledujeme 5 minut kecov inych postav, ktore chystaju nejaky chytak a nasledne sa ovbjavi Ichi a hned ich ten slepuch jeden presibany prekukne. Linia o supereni dvoch klanov ma dvakrat nebavila. Rovnako ako problemy jedneho ocividneho zakeraka a jeho sestry. Fascinovala ma len linia medzi Ichim a konkurencnym samurajom s ktorym ho evidentne cakal finalny suboj. Ich spolocne rozhovory, ktore mu predchadzali boli neskutocne putave. Skoda ze ich tam nebolo viac. No a samotne bitky? Necakal som ziadnu kvantitu ani kvalitu a presne toho som dockal. Par ubohych subojov s mizernou az komickou choreografiou. Ako uvod do slavnej serie to funguje stale dobre. 7/10.

• 3.7.2018  23:06
    Truman Show (1998)

Jeden z dvoch Weirovych filmov, ktore zboznujem a stale u mna dokonale funguje na rozdiel od napriklad Pomom spominanej Americkej krasy. Je to film s mnozstvom motivov. Najvyraznejsie na mna pôsobi snaha hlavneho hrdinu uniknut zo sice dokonale bezstarostnej ale predsalen stale obycajnej klietky. Jeho boj mi pripomina snahu hlavneho hrdinu z mojej srdcovky Shawshank. Dalsim zaujimavym motivom je znazornenie ako tvorcovia neustale manipuluju s divakom aj pri rôznych fakt realnych show zo zivota. Vsetko je to vzdycky manipulovane. Ale pokial si to uvedomujete, tak sa môzete dobre bavit. Som rad, ze sa tvorcovia tentokrat vyvarovali lacnej pointy o tom, ze knihy su hodnotnejsia zabava ako TV. Vtipna mi pripadala snaha niektorych hercov sa vratit spät do show. Zaujimavy je napad o vysielani celeho zivota nejakeho cloveka. Dnes nieco podobne robia rôzni youtuberi a dokonce bez prostrednika nejakej TV. Rezisermi a manipulantmi s divakom su sami. Zas a znova ma mrzelo to aky je film kratky a jak rychlo ubehne. Kludne by som stravil v Trumanovej spolocnosti aj dvojnasobok casu. Napriklad by som sa rad dozvedel viac o fungovani pozadia toho studia. Co sa tyka hercov, tak toto je jediny Carreyho vazny film v ktorom ho dokazem akceptovat. Inak ho mam rad iba ako gumovy xicht z genialnych komedii. Z dalsich si zasluzia zmienku Laura Linney a jej genialne reklamne vsuvky, Ed Harris ako reziser manipulator, ktory sa citi byt Trumanovym otcom bohom a ja neviem cim vsetkym. Nadherna mlada Natascha McElhone, ktora aj ked sa tu prakticky len mihne, tak to medzi nou a Trumanom iskri natolko, ze dokonale chapem, ze na nu Truman nemohol zabudnut. Zaroven ma zakazdym bavia rôzni divaci a ich reakcie pocas celeho filmu. Ten film proste nema chybu a mam chut si ho hned pustit znova. 10/10.

• 3.7.2018  17:39

Tunajsie slabsie hodnotenia si vysvetlujem neznalostou predoslych dielov, ktore su nevyhnutne pre pochopenie vztahov medzi jednotlivymi klanmi yakuzy. Minimalne si pred trojkou pustite dvojku na ktoru trojka vyrazne nadväzuje. Tentokrat sa dej sustredi hlavne na boj o moc v klane Hanabishi, cim trochu pripomina superenie o moc v klane Sanno z jednotky. Ale je to podane serioznejsim stylom ako v dvojke. Do toho sa pripletu aj dalsie klany a Kitanova postava sa vrati z exilu, aby sa znova mstila a zaroven ukazala, ze je tym najtvrdsim yakuzakom, ktory nevaha kosit ostatnych po desiatkach. Zaujimavy je vyvoj ulohy policie v trilogii. V jednotke isla po ruke Yakuze, v dvojke sa snazila Yakuzu korigovat podla svojich zamerov a v trojke sa snazi par cestnych policajtov s Yakuzov bojovat. Dalej ma pobavil vyvoj vztahu medzi Otomom a Kimurom. V jednotke mu Otomo poreze tvar, v dvojke s nim spoji sily a v trojke msti jeho smrt. Celkovo mi tento diel pripada minimalne tak kvalitny ako dvojka, ale vzhladom na uzavretie celej serie je vysledny dojem o nieco silnejsi. Akurat na Kitanovi vidno, ze uz je stary a unaveny. Ako ultradrsny Yakuzak uz prestava pôsobit vierohodne a skoro pôsobi jak keby maj uz tejto tematiky plne zuby, cim mi vratane zaveru pripomenul film Sonatine. Tipujem, ze dalsi film s Yakuzackou tematikou uz nenatoci, aj ked tato seria by mohla kludne pokracovat aj bez neho. Dalsi vyvoj v klane Hanabishi by ma zaujimal. P.S: Hlasku: tva prdel spozna stredovek, konecne niekto trumfol aj s naslednou ukazkou. Kitano je uchyl. 7/10.

<< předchozí 1 2 3 4 31 61 90 120