Lacike

Slovensko
I'm Too Old For This CGI Shit

<< předchozí 1 2 3 4 43 84 126 167
    • 25.5.2020  16:15

Space opera, ktorá mi úchylným štýlom a divnou atmosférou pripadá ako mix Piateho elementu a Sudca Dredda. Technickú stránku mal Gordon vždy v malíčku, ale tentoraz príbeh príliš pútavý nie je a postavy sú len divné, ale kladné nie sú príliš sympatické a tie záporné dostatočne diabolské. Občas som sa na nich všetkých akurát zasmial. Ďalším veľkým záporom filmu je PG-13 rating, takže tentoraz sa Gordon nemôže vyžívať vo svojich klasických slizkých nechutnostiach. No a bez nich nemá v akčných scénach čo ponúknuť. Po rokoch už ani triková stránka neohúri. Takže výsledkom je divný sci-fi experiment, ktorý tak nejak nevyšiel o žiadnej stránke. Snáď len spotená Debi Mazar v zelenom spodnom prádle za niečo stála. 4/10.

• 25.5.2020  14:49
    Mexico City (2000)

90% filmu spočíva v tom, že Stacy Edwards chodí s fotkou po nebezpečných chudobných uliciach Mexiko City a každého sa pýta: nevideli ste môjho brata? No a občas to je prerušené flashbackom na jej smutnú minulosť. To je všetko. Všetky tie veci, ktoré zažije, sa ani nedajú nazvať epizódky, pretože trvajú pár sekúnd. Skôr to vyzerá ako cestopis, ktorý ukazuje pravú tvár Mexika. Čo môže prekvapiť maximálne tak diváčky telenoviel, ale normálny človek si vie predstaviť jak to tam asi vyzerá naozaj. 4/10.

• 25.5.2020  03:04
    Baekdusan (2019)

Začne sa to ako klasický katastrofický film v ktorom sledujeme zemetrasenie vo veľkomeste. Búrajúce sa budovy a prepadávajúca sa zem. Epickosťou na USA vzory (napríklad 2012 alebo deštrukčné scény z Bayových Transforemerov) to samozrejme absolútne nemá, ale infantilitou ich predčí. Čo urobíte keď stojíte v aute behom zemetrasenia? Samozrejme sa v plnej rýchlosti rozbehnete do pruhu v protismere a šialene prejdete po streche kamióna, ktorý sa tesne predtým ako do neho narazíte prepadne do zeme. Lepšie nad konaním postáv v tomto filme nepremýšľať. Po úvodnej deštrukcii sa film zmení na nejaký divný akčniak v ktorom sa banda hrdinov snaží získať atomovku, aby ňou odvrátil výbuch sopky, ktorý by zničil celý svet. Pardon, len polovicu Kórey. No a všetky postavy sa tu správajú infantilne jak v nejakom sitcome. Vlastne nikoho tu nastalá situácia netrápi a neustále vtipkujú. Prípadne musíme sledovať jak Byeong-heon Lee serie. Presne to som vždy chcel v katastrofickom filme vidieť. Celkovo to je totálna zhovadilosť, ktorá mi svojím pojatím pripomína San Andreas s Rockom. Takéto bláznivé pojatie katastrofických filmov mi vôbec nesedí. Radšej mám rád klasické pojatie s podrobným zoznámením sa s postavami na ktorých mi bude záležať a následne ma skon niektorých z nich dojme. Tu sa nič také nedeje. Aby som nechodil ďaleko a ani hlboko do minulosti, tak aj v Kórey sú schopný natočiť taký seriózny oldschool katastrofický film. Napríklad nedávna pecka Pandora. Ale aj táto šialenosť si svojho diváka nájde. 3/10.

• 25.5.2020  01:24
    Torpedo (2019)

Je to tak trošku humornejšie pojatý vojnový film. Komando desperátov, ktoré pošlú na samovražednú misiu v ukradnutej nemeckej ponorke previesť urán do USA, mi svojím drsným čiernym humorom pripomenulo bandu náckobijcov z Tarantinovho Inglourious Basterds. Parchanti, ktorí sa s ničím neserú a zajatý nácek má u nich krátku životnosť. Aj čo sa týka taktiky, je film pojatý menej seriózne. V takom to Bayovskom zábavnom štýle v ktorom torpédo tesne netrafí ponorku a len ju láskyplno poškrabká po trupu. Ale je to celý čas neskutočne cool a film by mal sadnúť aj divákom, ktorých bežne nekonečné taktizovanie v tomto žánri nudí. Tu sa dočkajú aj viacerých prestreliek a nejakých tých výbuchov. Neviem koľko film stál, ale technická stránka je vydarená. Jak CGI exteriérov a výbuchov, tak aj interiér, ktorý sa evidentne natáčal v skutočnej ponorke. Vďaka tomu má film tú pravú klaustrofobickú atmosféru. Pomáha jej aj kvalitná práca zo zvukom. To škrípanie praskajúceho železa je miestami fakt nepríjemné. Vydarili sa aj postavy. Či už hlavný hrdina s pifkou na náckov kvôli smutnej minulosti (scéna s deckom je fakt smutná), uväznený nemecký kapitán, ktorý im pomáha, ale aj zvyšok posádky ktorý tvoria výrazné figúrky u ktorých vám bude ľúto, keď sa ich počty pretriedia. Film dokáže neustále funkčne prechádzať z jednej žánrovej polohy do inej. Fungujú jak komické, dojímavé, napínavé tak aj brutálne scény. Scéna s amputáciou nôh, fuj. Takže celkovo to je vydarený film s ktorým som spokojný. Kľudne by som v spoločnosti tej bandy strávil o takých 20 minút viac. 7/10.

• 24.5.2020  22:31
    Survive the Night (2020)

Rovnaký shit ako Trauma Center. Len tentoraz dvaja mentálne retardovaní idioti nenaháňajú nejakú ženu v nemocnici, ale blbnú rovno s celou Brucovou rodinkou v jeho dome a scenárista vymýšľa jednu blbosť za druhou, aby čo najviac natiahol stopáž. Budovanie vzťahov a dialógy medzi Brucovou rodinkou sú na horšej úrovni ako v telenovelách. Hallmarkovské filmy sú oproti tomuto Oscarové veľdiela. Rodinku som mal totálne na háku. A tí dvaja dementi, ktorí konali bez akejkoľvek logiky ma zase nonstop srali. Napätie je tu nulové. Technická stránka sa snáď o niečo zlepšila a už nepôsobí tak amatérsky. Ale film ako celok je totálna nuda a Willis u mňa klesol hlbšie ako Seagal. Ten aspoň točí sračky na ktorých sa dá zasmiať. U Willisovkách akurát zdochnete od nudy. 1/10.

• 24.5.2020  18:47
    Zrádce (1996)

Keby to bol tupý priamočiary akčniak s množstvom výbuchov, tak by mi ten blbý scenár nevadil, ale od thrilleru predsalen očakávam trochu zmysluplný dej a správanie postáv pri ktorom si nonstop neklepem na čelo. Takže to už nezachráni ani ten jeden výbuch za pol hodinu alebo najzbytočnejšia akčná pseudohviezda Brian Bosworth. Tých 40 minút, ktoré som tomu venoval mi už nikto nevráti. Vegetol, ty parchant. :). 1/10.

• 23.5.2020  22:40

Je zaujímavé, že všetky tie klony Star Wars, ktoré sa objavili po premiére prvej epizódy upadli do zabudnutia. Asi za to môže slabá kvalita ich nasledovníkov. Pritom technická stránka vesmírnych súbojov je v Battle Beyond the Stars v pohode a celkom sa vyrovná aj Star Wars. Príbeh o záchrane planéty, ktorú si chce podmaniť chamtivý zloduch by tiež mohol fungovať. Ale ono to tak nejak nefunguje. Filmu chýba tá rozprávková atmosféra Star Wars. Celkovo postavy príliš v tomto filme nefungujú. Je to zmes rôznych divných mimozemšťanov s nezmyselnými motiváciami a dialógy sú miestami tak trápne, že ma rozosmiali. Ty si teplý. Mám analyzátor. Nie, zozadu nie. Ani herci to nevytrhnú. Hlavný hrdina je bez charizmy. Zopár známejších ksichtov si to tu po Seagalovsky znudene odsedia. Aspoňže na Darlanne Fluegel sa dobre pozerá. Výsledok nakoniec pôsobí ako blbý trash s trošku väčším rozpočtom. 4/10.

• 21.5.2020  23:55

Feel good jednoduchý film o takom obyčajnom dedinskom vidlákovi. Nemá to nejaký zložitý príbeh a aj tempo je pomalé, ale od začiatku mi to sadlo a bavilo ma to. Občas padle aj vtipná hláška, ktorá ma rozosmiala. Jednotlivé drobné epizódky nakoniec sa zaujímavo vyriešili. Len ten dokonalý happyend pôsobí až príliš rozprávkovo. Ale čo už. Je pekné raz za čas vidieť, že sa síce dobrým ale jednoduchším ľuďom občas v živote pošťastí. Celý film stojí na Kohákovi, ktorý je dokonalý sympaťák. Zaujmú aj vedľajšie postavičky. A keby niektoré dramatické scény pôsobili uveritelnejšie, tak dám aj štvrtú hviezdičku. Ale v snahe o artové nefilmové pojatie pôsobia vypäté scény skôr amatérsky. Štandardné gýčovejšie pojatie by k tým scénam sedelo viac. Celkovo je to ale pre mňa jeden z tých lepších CZ filmov, ktorý si kľudne niekedy pustím znova. 6/10.

• 21.5.2020  17:36
    Capone (2020)

Neviem čo to malo znamenať a čo tým filmom vlastne chceli povedať. Ale fakt nechápem prečo by malo niekoho zaujímať jak dožil svoj posledný rok bývalý slávny zločinec, ktorý má už syfilisom dojebané nielen telesné ale aj mentálne zdravie. Celý film len sedí na záhrade, prípadne na loďke chytá ryby a do toho občas niečo nesúvislé povie. Hardy sa do tej úlohy nehodí jak vekom. Vďaka silnému namaskovaniu pôsobí jak gumová figurína z nejakej paródie. A ani herecky to nedáva. Nasadil silný divný prízvuk, ktorý je otravný. Z ostatných hercov tam nikto nemá priestor čokoľvek predviesť. Celý film pomaly plynie až po nejakých 10tich hodinám totálnej nudy nastane koniec. Je to absolútne zbytočný film. P.S. Matt Dillon vôbec nestarne. Parchant jeden. 3/10.

• 21.5.2020  16:11

Nie je to natočené tak pútavo ako dokument QT8: The First Eight. Producenti a herci popisujú Tarantinové útrapy pri snahe natočiť Reservoir Dogs a Pulp Fiction. U Jackie Brown sa hlavne Pam Grier a Robert Forster rozplývajú nad tým, že dostali životnú šancu natočiť dobrý film, ktorý im po rokoch nakopol kariéru. Pre Tarantinových fanúšikov sa nejedná o informačne prínosný dokument. Určite už väčšinu historiek počuli miliónkrát inde, ale stále sa tá chvála Tarantina z úst rôznych hviezd počúva dobre. Ostatným filmom je venovaných minimum priestoru. Namiesto nich je druhá polovica dokumentu poctou zosnulej dvornej Tarantinovej strihačke Sally Menke. To ma už príliš nebavilo. Práve v tých momentoch v dokumente citeľne chýbal Tarantino, ktorý mohol opísať ich spoločný vzťah a postup pri vzájomnej spolupráci. Ale Quentin bohužiaľ v celom dokumente vystupuje len v pár archívnych záberoch. Takže výsledkom je len mierne zaujímavý dokument. 6/10.

• 20.5.2020  23:26
    Star Trek: Picard (TV seriál) (2020)

Zo Star Treku s mojím najobľúbenejším kapitánom mám rozpačité dojmy. Z tej zápletky by sa dal natočiť celkom dobrý film, ale je príliš chatrná na 10 dielov seriálu. Ešte prvá časť, ktorá nás zoznámi s dejom, funguje dobre. Ale následne tempo spomalí a až do konca série sa vlečie slimačou rýchlosťou. Aby sa nejak vyplnila stopáž, tak postava A rozpráva postave B o udalostiach, ktoré na začiatku dielu prežila s postavou C. Prípadne sa 10 minút riešia technobláboly jak sa nabúrať do nejakej databázy. Až po 3 dieloch sa Picard konečne vydá na misiu a až po piatich skompletizuje novú posádku. Nie, ja od Treku fakt nevyžadujem nonstop akciu. O nej Trek nikdy nebol. A nevadí mi ani kontinuálne vývoj deja namiesto epizódneho pojatia. DS9, ktorý tak pojali patrí k mojím najobľúbenejším. Ale sakra nech sa tam niečo deje a nech príbeh neustále neprešlapuje na mieste. Pochvalu si zaslúži kasting. Na rozdiel od Dicscovery,kde mi boli všetci herci nesympatický, tak tu sa vydaril. Ale tie nové postavy postrádajú jak hĺbku tak charizmu. Pri sledovaní siedmej epizódy v ktorej sa celý diel len tak rozprávajú postavy z pôvodného TNG a ja som sa nenudil ani na chvíľu, som si len potvrdil, že tie nové sú úplne nezvládnuté. Takisto zápletka, ktorá zo začiatku pôsobí záhadne a napínavo má nakoniec totálne triviálne vyústenie. A kým sa k nemu dopracujeme, tak sa dočkáme množstva logických blbostí. A to ukazuje základný problém tohto seriálu. Je síce dobre obsadený a po technickej stránke zrežírovaný. Aj herci sa celkom snažia, ale scenár je otrasný zdrap papieru. O čom to vlastne celé bolo? O tom, že organici nenávidia syntetikov a 5 minút pred záverom série si povedia. No tak dobre, asi nie ste zlo a všetci spolu žili šťastne až do smrti? WTF? Čím viac o tom deji premýšlam, tak tým mám z neho horší pocit. Dataova ďalšia snaha stať sa nadobro človekom je už síce trochu otravná, ale aspoň je dobre podaná a pôvodní herci to istia. Potom tu máme množstvo cameo výstupov, ktoré väčšinu fanúšikov potešia. Teda pokiaľ si pre neho scenáristi nepripravili smutné vyústenie. Okrem Picarda si nemôžete byť istý nikým. Ako celok je to pre mňa priemerný Trek, ktorý drží na hladine pozerateľnosti hlavne skvelý Patrick Stewart a premena Picarda na starého sklamaného človeka mi vôbec nevadila. O to viac som si užil jeho vzchopenie sa. Keby mal po boku pôvodnú posádku a zápletky by boli koncipované ako 2-3 dielne epizódy, tak by to mohlo byť dostatočne svižné, napínavé a aj pútavé. Takto je to neraz nuda so zvratmi nad ktorými nie je dobré príliš premýšľať. 5/10.

• 19.5.2020  18:45
    Fresh Prince (TV seriál) (1990)

Mám rád Willa Smitha, ale tento nikdy nenadchol. Videl som príležitostne asi tak 20 dielov, ale príliš som sa pri ňom nenasmial. Will tam hral sympatického rošťáka, ale zvyšok rodiny bol nudný. Možno za to môže černošský štýl humoru, ktorý biele xichty nepochopia. Minimálne ja nie. Akurát ma štve, že sa Pavel Vondra nestal Willovým dvorným dabérom. A pritom to je tak skvelé spojenie. 4/10.

• 19.5.2020  02:38

Taký civilne pojatý film o samurajoch - kuchároch z obdobia dynastie Edo. Nie je to tak intenzívne ako Yamadove filmy, ale je to pekný film, ktorý sa oplatí vidieť ak sa radi dozviete zase niečo nové o fungovaní japonskej spoločnosti v tých dobách. V prvej polovici sledujeme ako sa mladík proti svojej vôli učí kuchárskemu remeslu od svojej nastávajúcej, ktorá je dokonale nadaná vo varení. V druhej polovici sa začnú riešiť zákulisné pikle na hrade, ktoré ovplyvnia aj tých najnižšie postavených. Film nenudí ani na chvíľu, ale viac sa mi páčila tá prvá polovička. Čo ma ale sklamalo bola romantická línia, ktorá bola strašne upozadená. Chémia medzi hlavným párom bola minimálna. Celý čas len varili a žiadnu náklonnosť k sebe neprejavovali a zrazu ku koncu filmu bola ona ochotná pre neho obetovať svoj život. No a finále, ktoré malo byť dojímavé tentoraz išlo mimo mňa. Škoda. Takisto som dúfal, že sa vo väčšej miere dozviem nejaké zaujímavé recepty. Ale okrem krájania ingrediencií toho veľa neukázali. Takže výsledkom je len príjemná jednohubka. P.S: súboje tu žiadne neočakávajte. 6/10.

• 18.5.2020  22:55

Predstavte si klasickú Bondovku a odstráňte z nej akýkoľvek dej. Čo vám ostane? Akčné scény. Tie sú fakt vydarené ale až na záverečnú naháňačku ma ani akcia príliš nebavila, lebo to vlastne ani klasická akcia nie je. Sú to štandardné športové scény v ktorých anonymní ľudia padajú na zem s padákom, lietajú na rogale, lyžujú, sánkujú sa atď, atď. Taká prehliadka zimných športov a to mňa teda baví asi rovnako ako zimná olympiáda. Čiže vôbec. Takže jednu hviezdičku dávam aspoň za tú záverečnú autonaháňačku.

• 18.5.2020  21:43

Je to taká experimentálna gangsterka u ktorej som mal celý čas pocit akokeby ju písali dvaja scenáristi. Prvý je nadšený fanúšik drsných gangsteriek, ktorý sa nevie dočkať na to, kedy sa na scéne objaví obrovská krvavá prestrelka. A druhý si rád zafilozofuje nad nebom a peklom, či je lepšia pomsta alebo odpustenie. No proste nad nezmyselnosťou chrústa. Tieto dva prístupy sa ale vo filme neobohacujú, ale skôr sa len striedajú a príliš k sebe nepasujú. A akokeby to nestačilo, tak tu sú rôzne meta odkazy a pomrkávania na diváka, ktorými postavy dávajú najavo čo sa stane o chvíľu, prípadne, že to čo sa stalo za veľa nestálo (napríklad, že toto bola najhoršia finálna prestrelka). Nakoniec všetky línie do seba celkom zmysluplne zaklapnú, ale väčšine postáv chýba potrebný hĺbka na to, aby som sa o nich pri tých šialenostiach bál a tie filozofujúce kecy v druhej polovici nie sú dostatočne podnetné na to, aby ma donútili k zamysleniu. Viac sa mi preto páčila bláznivá prvá polovica aj keď na to najlepšie od Taranina alebo Ritchieho sa nechytá. Z postáv najlepšie funguje Walkenov zmierený psychopat vďaka jeho neskutočnej charizme. Úplne stačilo, keď sa posadil oproti druhej postave a uprene na ňu pozeral a mal som zimomriavky. A dokonca aj ten najdrsnejší psychopat v tomto filme Harrelson to nevydržal a zdrhol preč. Nádhera. Film ponúka viacero zaujímavých a vydarených scén vďaka ktorým sa oplatí vidieť, ale ako celok to spolu vôbec neladí. McDonagh dovolil, aby forma zadupala do zeme obsah. 6/10.

• 18.5.2020  17:07

Síce to vzniklo tesne po úspechu Infernal Affairs, ale príliš by som tie filmy neporovnáva. Tu ide o pomstu mladého policajta (nevýrazný Ho-Yin Wong) za smrť jeho otca (Ching Wan Lau), ktorého pravdepodobne zabil jeho kolega Wong Jiang (Anthony Wong). Mladý policajt sa dostane do jednotky, ktorej velí Wong a snaží sa zistiť, čo sa v tej scéne na začiatku filmu stalo. Samozrejme, že nám to ukážu až na konci a zvedavosť je hlavným dôvodom prečo som to dopozeral do konca. Pretože dvakrát napínavé mladíka so starým vlkom a naopak, nie je. Ani po hereckej stránke sa tu žiadnych pôsobivých výkonov nedočkáme. Z hercov najviac vyniká Chapman To ako neschopný otloukánek jednotky, ktorý tu má občas vtipnú scénu. Akčných scén tu veľa tiež nie je a miestami pôsobia skoro až amatérsky. V tom období prekvapivo HK filmy trpeli na nedostatok kvalitnej akcie. Takže celkovo to aj absolútny priemer na jedno pozretie, ale ak to neuvidíte, tak o nič extra neprídete. 5/10.

• 18.5.2020  03:08
    Nemocnice Chicago Hope (TV seriál) (1994)

Je lepšia Pohotovosť alebo Chicago Hope? Obidva seriály mali skvelé prvé série a rozpačité neskoršie. U Pohotovosti to bolo spôsobené neúmerným naťahovaním. U Chicago Hope náhlym odchodom hlavných postáv. O ten prvý sa postaral notorický zbehlík Mandy Patinkin, ktorý si tu zahral trochu namysleného ale skvelého doktora Geigera a zo seriálu sa pakoval krátko po prvej sérii, čo bola veľká škoda, lebo jeho postava bola veľmi zaujímavá a s Adamom Arkinom tvorili dokonalú dvojicu. Ďalšia rana nasledovala po smutnom odchode Petra MacNicola. Nielen pretože bola jeho postava veľmi sympatická, ale hlavne sa po jeho odchode zredukovala právnická línia ohľadom následkov starostlivosti o pacientov, ktoré seriál odlišovali od konkurencie. Ale asi nechcel hlavný tvorca David E. Kelley konkurovať svojím právnickým seriálom, ktoré rozbiehal. Veľkí škoda. Do piatej série to ale napriek týmto stratám fungovalo stále veľmi dobre. Lenže na jej konci z diela na diel skončila na dlažbe polovica stálych postáv. Tak debilný odchod postáv zo seriálu som snáď nikdy inokedy nezažil. V šiestej sérii sa síce vrátil Geiger, ale už to bola inak pojatá postava a pôsobil skôr nepríjemne. A zase nevydržal do konca a často v sérii chýbal. Úplný záver seriálu bol tak vlažný, že si ho ani nepamätám. Takže hlavne za tých prvých 5 sérií dávam 4*. CZ dabing prvých sérií bol snáď ešte hviezdnejšie obsadený ako u Pohotovosti a už aj kvôli nemu sa seriál oplatí sledovať. Ale aj na ňom počuť jak postupne dabérov ubúdalo a niektorých preobsadili. P.S: v tomto seriály som si ako herca zamiloval Petra Berga. Ako režisér je ale väčšinou tragéd. Česť výnimkám potvrdzujúcim pravidlo. 8/10.

• 18.5.2020  02:40
    Pohotovost (TV seriál) (1994)

Aj keď neznášam nemocnice (po pár operáciach ich už má človek doživotne po krk), tak paradoxne seriály z lekárskeho prostredia mám rád. Pohotovosť pokladám za jeden z najlepších a piatu hviezdičku mu nedám, lebo ho postihla kliatba úspešných seriálov a to, že ho neúmerne naťahovali. Ale prvých osem sérií s tou hlavnou pôvodnou zostavou postáv je fakt top. A rozlúčka s dobrosrdečným Greenom bola fakt dojímavá. Nebudem vymenovávať všetky postavy. Z tých hlavných sa stali solídne hviezdy, ktoré sa presadili aj vo filmoch alebo iných seriáloch. A v epizódnych úlohách tu so cťou účinkovalo viacero hviezd. Mne gigantickú radosť spravilo objavenie sa Alana Aldu v piatich epizódach šiestej série ako staršieho doktora s nastupujúcim Alzheimerom. Jeho postava až príliš výrazne odkazuje na to ako asi mohol po rokoch dopadnúť Pierce z MASHu. Najšokujúcejším momentom pre má bol odchod neskutočne sympatickej postavy Lucy Knightovej. Seriál dokázal byť riadne nekompromisný. No a postava Kerry Weaverovej tam tak dlho chodila s barlou, že som si začal myslieť, že aj jej predstaviteľka má hendikep. Seriál zaujme aj vizuálom s dravou kamerou, ktorá neustále rotuje okolo doktorov pri snahe ošetriť pacienta. To sa stalo doslova normou, ktorú okopírovali aj ďalší. Potešil ma aj crossover v jednej epizóde s mojou seriálovou srdcovkou Third Watch a samozrejme nesmel chýbať Bosco. Po odchode Greena a niekoľkých ďalších pôvodných mohykánov na konci ôsmej série, som ešte vydržal sledovať deviatu sériu, ale nové postavy ma už toľko nezaujali a pár dielov desiatej som si pozrel už len preto, že som chcel vidieť ako definitívne zatočia so seriálovým parchantom doktorom Romanom. Tá scéna s vrtuľníkom stála za to. No a nakoniec som si ešte pozrel pár dielov poslednej série v ktorých sa objavili pôvodné postavy a to vrátane tých mŕtvych. Posledný diel to celé pekne uzatvoril. Takže prvých 8 sérií je za 10/10 a ten zvyšok sa dá považovať za stále nadpriemerný spin-off. No a CZ dabing patrí tiež k špičke. Len som si zo začiatku nemohol zvyknúť na Kanyzu na Clooneym, ktorého som mal napozeraného s hlasom Beneša z filmu Od súmraku do úsvitu a ten tu daboval Cartera.

• 18.5.2020  01:52
    W*A*L*T*E*R (TV film) (1984)

Seriál o Radarovi z MASHu sledujúci jeho život po návrate do štátov. S farmou to nedopadlo dobre a tak sa vydal do veľkomesta robiť policajta. Po pilote tento seriál rovno zrušili a ja si absolútne neviem predstaviť o čom by mohol seriál ďalej pojednávať a čím vôbec divákov zaujať. Radar je celý čas vystrašený jak malý psík a nevtipný. To, že rieši prípady typu napravenie drobného zlodejíčka prehovorením mu do duše fakt nikoho neohromí. Humoru tu je minimum. Aspoňže v tej dobe ešte sexica a veľmi divný živel Victoria Jackson tam občas vtipne zatancuje. Takže toto je fakt určené len hardcore fanúšikom MASHu a aj tí to zvládnu len preto, že to má len jeden diel. 4/10.

• 18.5.2020  01:41
    M*A*S*H - Co bylo potom (TV seriál) (1983)

Rozhodne to nie je taká tragédia ako hovoria ostatní, ale na pôvodný seriál to nemá. Hlavným problémom bolo, že rozbehli seriál príliš skoro bez toho, aby mali jasno koncept jak pokračovať. To, že uvidíme zopár hlavných postáv z predošlého seriálu v civile v USA sa divákom opozeralo behom pár epizód a následne seriál zvyšok prvej série bezradne prešlapoval na mieste a ponúkal jednoduchý prízemný humor, voči ktorému sa pôvodný MASH snažil vyhradiť. Až koncom prvej série prišla do seriálu postava doktora Boyera, ktorá mala potenciál nahradiť Piercea jeho ľudskosťou a seriál začal namiesto prízemného humoru viac serióznejšie reflektovať problémy americkej spoločnosti. Ale už bolo neskoro sledovanosť klesla na bod mrazu a predčasne ho zrušili. Klinder a otec Mulcahy sa ako nosné postavy neosvedčili. Radarová dvojepizóda bola milá, ale už skôr pôsobil ako cudzí element. Rovnako ako šialenec Flag v jednej epizóde. Ale ako celok to stále považujem za mierny nadpriemer a som rád, že som po dlhých rokoch seriál konečne videl. Rovnako som rád, že ešte ho stihli nadabovať skvelým CZ dabingom krátko pred smrťou Miroslava Nohýnka. 6/10.

• 18.5.2020  01:26

Film o troch pároch, ktoré spolu už roky trávia dovolenky sledujeme počas jedného roku. Vidíme ako riešia jak partnerské vzťahy, tak aj kamarátske medzi chlapmi a medzi ženami. K Allenovým kúsavým komédiám plným trefných hlášok by som to príliš neprirovnával. Pôsobí to oveľa prirodzenejšie fakt skoro jak zo života. Akurát to je láskavé k postavám, takže aj keď sa občas musia vysporiadať s niečím nepríjemným, tak sa to vždy skončí dobre. Najviac som si užíval scény v ktorých postavy len tak obyčajne spolu blbnú a cítiť v nich, že to sú dlhoroční priatelia. Z chlapov mám povahovo najbližšie k Aldovej emocionálne uzavretej postave, ktorá nevedome občas až príliš kritizuje ostatných. Plus k tomu mám trochu z toho lakomstva Jacka Westona. Ale odchod zo scény jeho Mercedesu ma pobavil. Príliš nemusím koncept v ktorom sa dej posúva neustále dopredu v určitých časových úsekoch (preto mi napríklad nesadol ďalší film s Aldom Same Time, Next Year), ale tentokrát sa celá zápletka odohráva behom jedného roku a má hlavnú líniu, ktorá nejak vygraduje, takže celkovo som spokojný. Celý čas som mal dobrú náladu a niekoľkokrát som sa smial naplno. 8/10.

• 17.5.2020  18:33

Tak po rokoch ma to už tak nebavilo ako kedysi. Je to taká bláznivá komédia o dvoch kamarátoch, ktorý riešia svoje vzťahy. Jeden je nešťastný, že mu nestojí péro a namiesto návštevy doktora vymýšľa jednu hovadinu za druhou jak tú mrcinu postaviť do pozoru. No a druhého s Libanonskými koreňmi chce rodina za každú cenu oženiť s Libanonkou aj keď on tajne chodí s bielou tvárou. Kolotoč rôznych viac či menej vtipných situácií sa môže roztočiť. Bohužiaľ mi tentoraz už pripadalo, že tam prevládajú hlavne tie menej vtipné situácie. Aspoňže ústredná dvojica kamarátov je stále sympatická a fandil som im, aby tie svoje problémy nejak vyriešili, takže nuda to nie je a ak vám sadne jednoduchší typ humoru, tak sa budete baviť. Mne to už nestačí a znova si to nepustím. 6/10.

• 17.5.2020  17:06

Zase raz Allen namiesto svojej tradičnej vzťahovky natočil niečo z iného žánru. Tentokrát krimidrámu o dvoch bratoch, ktorý sa dostanú do finančných problémov a rozhodnú sa to vyriešiť vraždou. Lenže vyrovnať sa s tým nebude také ľahké a tak to všetko speje k tragickému vyústeniu. Bohužiaľ film žiadne veľké dejové zvraty neponúka. Celý čas sa to odohráva až príliš predvídateľne a na druhej strane príliš nefunguje ani ten tragický rozmer celej udalosti. Pritom jak McGregor tak aj Farrell predvádzajú solídne výkony a hlavne vďaka nim film nenudí. Ale tuctový scenár a nenápaditá réžia im podkopáva nohy. Výsledkom je film na jedno pozretie a Allen by sa mal radšej držať komediálne ladených vzťahoviek. 5/10.

• 17.5.2020  01:17
    Vlak smrti (TV film) (1993)

Na TV pomery to nevyzerá zle. Dočkáme sa slušnej porcie prestreliek pri snahe budúceho Bonda dostať sa do uneseného vlaku. Nejaké to cool blbnutie na vrtuľníku a aj pôsobivý výbuch sa tu nájde. Ale zápletka ma vôbec nebavila a ani postavy ma nezaujali a bolo mi jedno jak sa to skončí. No a akčných scén tu nie je toľko, aby to nenudilo. Raz sa to ale dá vydržať. 4/10.

• 16.5.2020  18:02

Vďaka tomuto filmu som si potvrdil, že jedným z aspektov, ktorý zbožňujem na akčných filmoch sú deštrukcia a výbuchy, výbuchy a deštrukcia a hlavne obrovské reálne výbuchy a skutočná deštrukcia bez otravného CGI. No a tu som sa ich dočkal na prvotriednej úrovni. Nie sú vo filme nonstop, ale ten úvodný výbuch benzínky a záverečný výbuch vlaku som si pustil niekoľkokrát. To je žrádlo. Inak je to tuctové akčné béčko svojej doby od televízneho rutinéra. To znamená, že prestrelky mohli byť štýlovejšie natočené aj s nejakou zmysluplnejšou taktikou, naháňačka adrenalínovejšia, hlavný hrdina charizmatickejší (keby namiesto Zanea obsadili Van Dammea tak by to bolo hneď lepšie, ale v CZ dabingu ho aspoň dabuje Pomeje, hehe). Vydaril sa aspoň záporák Tagawa, ktorý si tu strihol ďalšieho megaparchanta a Silver je tu za slizkého kravaťáka v pozadí. Škoda, že blondínka Lisa Collins neukázala svoje kozy. Sakra, veď to bolo R-ko. No a Iron Man s Downeyho syndrómom to asi fakt natočil za dva týždne za kilo koksu lebo je tu len v doch scénach a pôsobí dosť nabudene. Takže celkovo to je tak za 2*, ale tretiu hviezdičku pridávam za deštrukciu a výbuchy. Ani v kdejakom súčasnom áčku za 200 mega už neuvidíte skutočný výbuch vlaku. 5/10.

• 16.5.2020  14:36

Akčný film s morálnym presahom o tom, že už aj kvôli vode sa dnes zabíjajú ľudia a zase za to môžu nenažraní majitelia nejakej korporácie. Vidno, že za projektom stál nie dvakrát schopný béčkar, takže ani postavy nemajú nejakú veľkú hĺbku a aj to posolstvo je podávané až príliš doslovne, ale celkovo to funguje celkom dobre. Postavy zaujmú hlavne vďaka charizme skvelých hercov, myšlienka filmu je chvályhodná a asi sa raz dožijeme, že sa bude predávať aj vzduch. A aj tých pár prestreliek je celkom slušných. Trochu mi to pripomínalo Gibsonovku Edge of Darkness. Hlavne tá línia s nájomným zabijákom. Škoda, že nemal vo filme väčší priestor. 5/10.

• 16.5.2020  02:34
    Test (2003)

Začne sa to ako variácia na Fincherovu Hru odohrávajúca sa v kulisách výcvikovej farmy CIA v ktorej si nemôžete byť ničím istý a vyústi sa to ako veľmi slabá kópia Training Day. Škoda, že sa v prostrednej časti film viac nevenoval psychológii postáv a tomu jak ich tá neustála neistota, predstieranie a klamstvá ovplyvňujú, keďže vyústenie je také tuctové a nič nové neprináša. Ale aspoňže tá finta jak Farrell prekabáti Pacina je celkom zábavná. Akčné scény tu prakticky žiadne nie sú. Ani zápletka nie je nijak extra komplikovaná. Je to len neustále vŕšenie drobných epizódiek v ktorých sa jeden druhého snaží oklamať. Ani herci sa nepretrhli a odvádzajú len svoj tuctová štandard, takže nakoniec aj celkový výsledok je len priemer na jedno pozretie. Nenadchne ale ani nenudí. 5/10.

• 15.5.2020  23:20

Tak konečne som si doplnil ďalšiu Adkinsovku v ktorej nakope talibancom riti vo väčšej miere ako keď Rambo kosil Rusov. A potom som sa zobudil o sladkého sna, keďže pri tomto neskutočne nudnom filme som si niekoľkokrát dal šlofíka. To sa fakt nedalo vydržať. Je to ešte väčšia nuda ako The Hurt Locker. Film ukazuje neschopnosť amíkov, ktorý niekoľko rokov mučia chudákov talibancov a ich poskokov, kým konečne nájdu nejaké zmysluplné vodítko k Usámovi, aby ho mohli víťazoslávne doraziť. Ale je to podané totálne sterilne. Ešte aj tie mučiace scény ma po pár minútach začali uspávať. Po čase som začal fandiť talibancom a tešil som sa z každého výbuchu, ktorý aspoň trochu oživil film. A okrem toho som si fákt dlhú chvíľu skracoval počítaním hviezd, ktoré sa tu zbytočne ukázali, keďže aj tak každý z nich predvedie absolútny prd. No a Adkins? Stačilo raz mrknúť a skoro som o jeho výstup prišiel. Vau. 1/10.

• 15.5.2020  01:59
    Interceptor (1992)

Na doporučenie som si pozrel toto béčko, ale nie je to nič pre mňa. Prvú polovicu filmu sa striedajú zábery lietadiel so zábermi nudných kecov ľudí vnútri lietadla. Potom sa banda zloduchov konečne transportuje z jedného lietadla do druhého a nasledujú nekonečné fádne natočené prestrelky. Na žiadne vynaliezavé a napínavé situácie sa scenárista nezmohol. No a čo sa týka postáv, tak mi boli všetci u prdele. Zlatý inteligentne pojatý Boeing 747 v ohrození alebo pecka Air Force One. Tento film sa na ne v žiadnom ohľade nechytá. Pochvalu si zaslúži snáď len technická stránka. Nevyzerá to nijak podfinancovane, ale neschopný rejža z toho nič pozerateľné nevydoloval. 3/10.

• 15.5.2020  00:56

Taká Iñárrituovská mozaika troch príbehov, ktoré spolu osudovo súvisia. Kým sa tak stane, tak to trvá celú hodinu a divák netuší, čo by mohli mať spoločné. Pritom na začiatku nám ponúknu dostatok vodítok. Konkrétny predmet som síce ignoroval, ale hláseniu v správach som venoval dostatok pozornosti a tak som si neskôr len odškrtával vyústenia niektorých príbehov. Vymyslené je to dobre a film sa v niektorých ohľadoch pekne zahráva s divákom. V iných je ale predvídateľný. Trochu ma mrzelo, že sa film nevenoval tým trom hlavným postavám dostatočne na to, aby mi na ich osude skutočne záležalo a namiesto vŕšenia ďalších a ďalších problémov by som rád videl jak sa postavy snažia vysporiadať s jedným. Jaké pri tom majú pocity, jak váhajú či sa zachovajú tak alebo onak. To sa podarilo podrobnejšie vykresliť prakticky len u príbehu chudobného chlapíka, ktorý pracuje v kúpeloch a zrazu nájde tašku plnú peňazí. Priemerne ma zaujal príbeh colníka, ktorý musí splácať dlhy a to hlavne vďaka môjmu obľúbencovi Woo-seong Jeong a prakticky vôbec mi nezáležalo na príbehu hostesky, ktorú bije manžel. U nej ma šokovalo iba to jak nečakane skončila. Miestami je film dosť drsný, ale skôr k osudu postáv ako k nejakým otvoreným gore scénam. Nechutnosti sa odohrajú mimo kameru. Zrežírované to je našťastie dobre a miestami je atmosféra tak hustá, že som nedýchal. Napríklad v scéne keď chlapík z kúpeľov konečne odnáša domov tú tašku a stretne snáď každého koho stretnúť mohol. Finále pekne uzavrie všetky príbehy a trochu neférovo sa osud zahral podľa mňa s postavou Woo-seong Jeonga. Alebo žeby mi ho proste bolo ľúto je je to taký sympaťák? Ťažko povedať. Celkovo to je na debut veľmi vydarený film, ktorý má pár nedostatkov, ale už sa neviem dočkať ďalšieho filmu tohto režiséra. Rozhodne to stojí aj za opakované pozretie a diváci, ktorý majú radi filmy o chamtivcoch s ktorými sa osud nepekne zahrá, budú spokojní. 7/10.

<< předchozí 1 2 3 4 43 84 126 167