Lacike

Lacike

Pán dvojhviezdička alebo aj kverulant

Slovensko

<< předchozí 1 2 3 4 29 57 84 112
    • 18.1.2018  01:48

Na tom filme su zaujimave dva aspekty. Prvym je styl akym to je natocene. Strohe dialogy a strasne chladne, odtazite, skoro az nezucastnene stvarnenie postav. To ma prvu polovicu filmu celkom bavilo a bol som strasne zvedavy, co sa z toho vykluje. Lanthimos ma svoj unikatny styl vedenia hercov, ktory je celkom fascinujuci. O nieco menej ma uz bavila vizualna stranka v ktorej sa Lanthimos rochnil natolko, ze film zaplnil mnohymi samoucelnymi scenami, ktore mi pripadali otravne a zbytocne natahovali stopaz. Bohuzial niekde v polovici filmu Keoghan rychlo popise Farrelovi co sa bude diat do konca filmu. V tej chvili som mal pocit akokeby mi niekto hnusne vyspoileroval zvysok filmu. Nasledne uz som len znudene sledoval ako sa to vsetko naplni a nedockavo som cakal, kedy uz konecne urobi nevyhnutne rozhodnutie. Trochu mi vadil nevysvetleny nadprirodzeny pôvod celej tej kliatby/pomsty/vyssej spravodlivosti? A potom to, ze Farrel po nevyhnutnej volbe neskoncoval aj s Keoghanom, ale v poslednej scene v bistre na seba este vsetci vrhali pohlady jak jedna velka stastna rodinka. Takze tak. Unikatny Lanthimosov styl mozno este niekedy otestujem, ale dufam, ze to bude film s lepsim pribehom. Nemusi sa to uplne drzat v realite, ale jeho pravidla a konanie postav by mohli byt logickejsie. 5/10.

• 17.1.2018  21:51
    Getting Gotti (TV film) (1994)

Dalsi film, ktory sa zaobera pripadom Gotti, tentokrat z pohladu asistentky prokuratora, ktora ho chce dostat do basy. Sceny, ktore sa venuju Gottimu neprinasaju oproti ostatnym filmom o ňom nic nove. Samotneho Gottiho tentokrat nestvarnil ani prilis charizmaticky herec. No a linia, ktora sleduje sukromie a neustalu snahu Giacaloneovej dostat Gottiho do basy tiez nie je dvakrat zaujimava. Zaver postrada poriadne vyvrcholenie a pripadal mi dost neuplny. Proste ho narychlo odbavili par vysvetlujucimi titulkami. Takze tento tuctovy TV film odporucim snad len hardcore fanusikom Gottiho pribehu. 4/10.

• 17.1.2018  14:17

Tymto filmom Moodysson dokazuje, ze ako reziser na to stale ma, ale ako scenarista by konecne mohol napisat nejaky silnejsi a v akomkolvek ohlade putavejsi pribeh. Pribeh o troch mladych dievcatach (u dvoch z nich som cely cas rozmyslal, ci to nie su chlapci), ktore behom puberty vsetko zacina stvat a atak si zalozia punkovu kapelu. Film len tak pomaly plynie bez väcsich komplikacii. Ma to solidnu atmosferu, tie tri chlapcodievcata su celkom sympaticke, ale po chvili to zacne celkom nudit. Moodysson si neodpusti aj nejake tie drobne narazky, ktorymi sa vyjadruje k rôznym spolocenskym problemom a zase nenapadne kritizuje kapitalizmus. Ale vsetky tie narazky pôsobia plytko a tak nejak naviac. Raz sa to dalo v pohode vydrzat, ale stale cakam, ci este niekedy Moodysson natoci podobnu pecku akymi su jeho prve dva celovecerne filmy. 5/10.

• 17.1.2018  01:27

K tretiemu dielu ma neviaze ziadna nostalgia, kedze som ho v detstve nevidel. A pravdepodobne by som z neho nebol nadseny ani vtedy. Zo zaciatku mi to pripadalo ako nejaka variacia na Bondovku akurat zo zenou v hlavnej ulohe agentky, ktora sa snazi votriet do organizacie tajomnej zaporacky s diabolskym planom, obrovskym sidlom a hnusnym zvieratom, ktore rada hladi. Lenze je to pojate snad cielene komedialne. Mne to ale pripadalo nonstop trapne. Postavy sa divne pitvoria a nepomohol tomu ani otrasny dabing v ktorom sa este viac pitvoria daberi akokeby si z toho robili srandu. Vyslobodenim od toho utrepenia su len akcne sceny, ktorych je dost a su celkom kvalitne. Teda aspon bitky. Su dynamicke, celkom kontaktne a drsne. Moon Lee tu ma mnoho hromadnych bitiek v ktorych sa skvele predvedie. Ale po hodine uz toho mala aj ona dost a tak si radsej hodila sipku z okna a zdrhla z filmu prec. Finale tvori hromadna megaprestrelka, ktora ale pôsobi dost smiesne a az amatersky. Jak z nejakej mizernej detskej grotesky. Nakoniec ani neviem o co presne zaporacke islo a vlastne mi to bolo uz uplne jedno. Okrem bitiek ten film nic pozeratelne neponuka. 3/10.

• 16.1.2018  23:40

Tak dvojka ma aj po rokoch potesila, tak snad svojim komentom potesim aj môjho fandu. Tentokrat to ma konecne silny funkcnu zapletku s postavami ktorych osud ma zaujima od zaciatku az do tragickeho finale. Pribeh o tom ako su byvali priatelia donuteni ist proti sebe ma vzdy dostane. Ma to taky tragicky rozmer a vo finale som mal znova slzu na krajicku. Do velkej miery za to môze aj fenomenalny hlavny hudobny motiv, ktory je neskutocne dojimavy a kludne by som ho mohol pocuvat aj samostatne. Trochu ma pobavilo, ze hlavny zaporak ako zastierku svojich obchodov vyraba palmovy olej, co by v dnesnej dobe bol pomaly väcsi zlocin ako jeho skutocne zamery. :)) Akcia je oproti predoslemu dielu tiez o dost lepsia. Este uvod pôsobi nemastne neslane, kedze v nom Moon Lee namiesto do superov ocividne kope desiatky centimetrov do vzduchopradna, ale vo finale nam to vynahradi a predvedie asi najlepsiu bitku aku som s nou videl proti drsnemu poskokovi hlavneho zaporaka v podani legendarneho kaskadera Yuen Taka. Chvaty su neskutocne tvrde, dynamicke a aj kontaktne. Pritom si velku cast, vratane nebezpecneho ohniveho padu, odrie sama. Konecne ma presvedcila, ze pod spravnym vedenim sa vie celkom slusne biť. Cele finale je velkolepou prestrelkou s vojakmi v dzungli za ktoru by sa nehanbili ani borcovia z Expendables. Vsetko tam vybuchuje do takej miery, ze to uplne presvetli cely obraz. Nejaky 4K remaster s korekciou farieb by bodol. No a cele to korunuje finalny zapas na zivot a na smrt medzi dvoma exkamaratmi. Choregraficky sice neobsahuje ziadne zlozite akrobaticke prvky, ale je pojaty extremne drsne, krvavo a hlavne dojimavo. Uz len kvôli nmu mam zakazdym filmu dat plny pocet, ale to by nebolo fer, Zase taka ultimativna pecka to nie je. Len kvalitna zanrovka, ktoru sa oplati vidiet aj dnes. 8/10.

• 15.1.2018  23:37

Na ziadost môjho fandu pridavam koment k prvej casti serie, ktoru som v detskych rokoch videl velakrat a po dlhsej dobe si dam jej kompletne repete. Holt v tej dobe mi k stastiu stacilo malo. Prvy diel mojou ozajstnou srdcovkou nebol ani vtedy. Pribeh pôsobi strasne obohrato a miestami vdaka tomu nudi. Zas dalsi film o boji policajtov s narkomafiou. Bohuzial akcnych scen tu nie je dostatok, aby mi nevadila slabsia zapletka. Naviac akciu väcsinou tvoria prestrelky, ktore aj ked su hromadne, tak mi pripadali tuctove. Zaujmu snad len brutalitou, ktorou sa nesetri a v takejto prehnanej miere ma uz prilis nebavi. Najviac sa mi pacila scena zachrany Alex Fong behom ktorej sa neustale striela a vsetko mozne vybuchuje a pritom chudaci kaskaderi predvedu niekolko pôsobivych doslova ohnivych vykonov. Napriek obsadeniu legiend zo starych kung-fu filmov tu väcsina z nich predvedie uplny prd alebo len parsekundove bitky, aby ukazali, ze este im to celkom kope (Hwang Jang Lee).Poriadnej bitky sa dockame az vo finale, ked si to skvele a drsne rozdaju tri nadherne zenske. Nevadi ani sem tam viditele zavesne lano alebo ocividny dublujuci kaskader. Pozera sa na to dobre aj po rokoch. Celkovo mi tento diel pripada ako taky uvod v ktorom sa dava dokopy tim zlozeny zo sympatickych postav, ale samotny pripad je na vedlajsej kolaji. Z postav ma najviac zaujala drsna a uchylna hlavna zaporacka Yukari Oshima, ktora sa mi touto ulohou vryla do pamäti. Hlavny hudobny motiv ma taky disco nadych. Takze prvy diel je slusny dobovy standard, ktory dnes uz pre niekoho môze pôsobit zastaralo, ale na druhej strane prave preto môze niekoho bavit. Mne sa paci styl, ale su ovela kvalitnejsie kusky z tej doby. Napriklad druhy diel tejto serie. 5/10.

• 15.1.2018  23:12
    Raid dingue (2016)

Komedia o jednej nesikovnej policajtke, ktora sniva o tom, ze sa dostane do francuzskej obdoby SWATU. Co sa jej vdaka protekcii od otecka ministra podari a tak sledujeme jej rôzne eskapady, ktore mali byt zabavne. Vsetko stoji a pada na obsadeni hlavnej hrdinky a v pripade Alice Pol skôr pada. Humor je zalozeny na obycajnom gulani ocami, neustalom padani na zem alebo vydavani divnych zvukov. Predstavte si, ze by sa jedneho dna Mr. Bean zobudil a rozhodol sa, ze nastupi do SWATU. V podani Rowana Atkinsona by bol aj takto jednoduchy humor neskutocne zabavny. Nesikovnost Alice Pol pôsobi väcsinou trapne. Jej neuspechy vo mne nevyvolali ani pocit lutosti. Skôr som mal chut ju zabit. Nastastie mimo nej film funguje celkom solidne vdaka vedlajsim postavam. Sefovi Swat oddelenia, ktoreho neustale musi prehovarat jej otec, aby ju nevyhodil. Nevrly instruktor (Dany Boon), ktory nestrpi akukolvek zenu. Atd. Naviac obcas je Alice Pol natolko mimo, ze som sa nad jej ubohostou parkrat zasmial.Takze aj ked to malo ovela väcsi potencial ak by v hlavnej ulohe hrala skutocne dobra komečka, tak raz sa to dalo vydrzat bez pretacania. 5/10.

• 15.1.2018  01:19

Priemerny detsky film urceny pre mladsich divakov v ktorom sa zaporaci trapne pitvoria a kladne postavy spievaju. Pozrel som si to len kvôli roztomilej Raffey Cassidy, ale evidentne nie som cielovka tohto filmu.

• 15.1.2018  00:15

Dalsi zbytocny videofilm s obohratou zapletkou o obchodnickoch s bielym mäsom a chlapikoch, ktori musia zobrat zakon do vlastnych ruk a vystrielat tych smejdov. Nemam ziadnu velku vytku ku kvalitam. Len som takych filmov videl milion a tento nic nove neponuka. Okrem Willisa na plagate, pritom jeho uloha je klasicky ojeb na divaka. Vo filme sa parkrat zbytocne mihne a sem tam zabije nejakeho smejda. Kvôli nemu to nema zmysel vidiet a vlastne ma nenapada ani ziadny dalsi dôvod, kvôli ktoremu by som to komukolvek odporucil. Proste nudny tuctovy film. Willisa si asi dam na zoznam hercov, ktorych kazdy novy film nema zmysel vidiet. 3/10.

• 14.1.2018  21:31

Dalsi jednoduchy citlivy Beckerov film. Tentokrat o stretnuti dvoch postav, ktore prezivaju krizu a tak si nakoniec vzajomne pomôzu. On je stary maliar, ktory ma uz vsetkeho po krk. Nebavi ho rodina, manzelka, malovanie a vlastne ani svoj zivot, takze hlada nieco ale nevie vlastne co. Ona je maloleta dievca, ktore prave vyhodila matka z domu kvôli nasilnickemu frajerovi. Osud skriži ich cesty a aj ked sa zo zaciatku nemusia, tak vzajomne ovplyvnia svoje zivoty. Je to pekne natocene. Obcas je to vtipne (hlavne jeho neustale frflanie), obcas smutne. Ustredna dvojka je skvele zahrana, ale ich pribeh sa ma nedotkol az tak intenzivne ako ine ovela zaujimavejsie Beckerove filmy. Asi preto, ze som sa nevedel stotoznit s ich problemami, kedze sa ma netykaju. Mozno je problemom aj to, ze sa Becker nesnazil film prilis hrotit a nakoniec vsetko pekne dopadlo. Takze vysledkom je taka horkosladka jednohubka, ktoru som si rad pozrel, ale znova si to uz nedam. 6/10.

• 14.1.2018  21:19
    Deiji (2006)

Zvlastny romanticky trojuholnik v ktorom su osudovo prepletene tri postavy. 25 rocna staromodna naivka, odvazny policajt a nekompromisny najomny zabijak, ktoreho stylizacia mi trochu pripomenula Leona. Hlavna hrdinka je vlastne zamilovana len do svojej predstavy vysnivaneho napadnika a city k jednemu a nasledne druhemu prejavuje iba ked si mysli, ze to je jej tajomny vysnivany napadnik. Co je dost zaujimavy pohlad na lasku a obidvaja chlapi tu su nakoniec za chudakov, ktori sa môzu kvôli nej aj rozkrajat. Aspon ze si osud prichystal trpke vyvrcholenie pre vsetkych troch. Ked odhladnem od tejto divnej premisy, tak je to natocene velmi pekne. Teda pokial si pustite rezisersku verziu, ktora je podana z pohladu hlavnej hrdinky. Obsahuje kopu scen naviac a niektore sceny maju uplne ine vyznenie. Je pojata romantickejsie az naivnejsie, ale vdaka mnohym doplnujucim scenam jednotlive linie funguju ovela intenzivnejsie. Napriklad ten jej nahly prerod, ked zisti, ze jej vyvoleny je ten druhy, som jej v kinoverzii vôbec neveril. V kinoverzii je mnoho scen, ktore pôsobia akokeby ich predcasne ustrihli bez poriadneho vysvetlenia. Az to pôsobi akokeby niekto schvalne zostrihal film tak, aby ho co najviac znicil. Tym, ze je kinoverzia podana z pohladu vsetkych troch postav hned od zaciatku, tak uplne straca na tajomnosti, ktore je postupne odhalovane a najviac mi v nej chybala spolocna scena vsetkych troch postav v dazdi pri stanku, ktorou je pekne oramovana reziserska verzia a dodava filmu osudove vyznenie ich pribehu. Takze kinoverzia je za 5/10, kopa scen nefunguje a preto aj dost nudi a reziserska verzia je za 8/10 Napriek dlhsej stopazi a tomu, ze den predtym som si pustil kinoverziu som sa ani na chvilu nenudil.

• 11.1.2018  16:07

Trojhviezdickovy nadpriemerny thriller, ktory si stvrtu hviezdicku zasluzi za odvazny zaver. 7/10.

• 11.1.2018  00:17
    The Orville - Série 1 (série) (2017)

Uz davno vo mne nejaky serial nevyvolal tak rozporuplne pocity. Na jednej strane to ma tu pôvabnu roztomilu atmosferu ake maju stare Star Treky, ktorymi sa MacFarlane inspiroval natolko az sa divim, ze mu to preslo bez nejakej pokuty za vykradanie pôvodneho nametu. Prijemne ma prekvapil spickovy vizual s na TV tvorbu kvalitnymi trikmi. Masky mimozemstanov su tiez dokonale a zaroven originalne. Bohuzial pocit, ze sledujem dalsi Star Trek neustale narusuju pokusy o ten klasicky MacFarlaneovsky pubertiacky humor o tom, ze niekto do niecoho šliapne alebo ma trapne sexualne narazky. Stalo sa pravidelnostou, ze behom epizody sa najde len jeden jediny inteligentnejsi vtip, ktory ma rozosmial. Akl by sa tie trapne pokusy o humor vystrihli, tak dalsim problemom je, ze pokial sa serial snazil zaoberat nejakou vaznejsou myslienkou, tak jej chybala poriadna hlbka, ktory by skutocne podnietila divaka k zamysleniu. Zakazdym je nejaka zaujimava dilema len povrchne nacrtnuta a nasledne primitivne vyriesena. Aj prvy, dnes uz skoro rozpravkovo pojaty Star Trek, oproti Orvillu pôsobi ako tazke artove sci-fi. Holt, dnes sa vsetko toci co najjednoduchsie, aby to pochopilo aj male dieta a aby sa nenudilo, tak tam musi byt trapny humor. Zlozenie posadky tiez nie je nic extra. Nikto ma z nich sice nestval, ale ani nezaujal. Znova som si ale potvrdil, ze Seth MacFarlane nie je ani dobry dramaticky herec ani komik. Charizmu nema ziadnu. Prave kapitan by mal byt tahunom a on je strasne nevyrazny. Napriek vsetkym tym vytkam som si rad prvu seriu pozrel, kedze mi serialove space opery chybaju a najnovsi Trek postrada ten klasicky Star Trekovsky styl. Namiesto druhej serie Orville mozno ale radsej dam prednost reprize skutocneho Star Treku. 5/10.

• 10.1.2018  20:56

Remake, ktory si z originalu zobral hlavnu premisu, ale v jednotlivostiach si ide svojou vlastnou cestou, co vidim ako plus. Dalsim kladom je kvalitna technicka stranka a stavnate gore sceny. Z hereckeho obsadenia ma zaujala nadherna Lorina Kamburova. Bohuzial tu nehra hlavnu ulohu a jej postava je rychlo odpratana z cesty. Hlavnu ulohu hra ina pipina. Tiez nie je skareda, ale jej herecky prejav je rovnako ochotnicko amatersky ako u ostatnych hercov. V originale ma postavy srali svojimi charaktermi, ale boli skvele napisane, zahrane a bolo fascinujuce sledovat ako dopadnu. V remaku som ziadnej postave neveril ich predpisane charaktery a po polhodine mi bolo uplne jedno kto prezije. Nestratil sa len Johnathon Schaech ako zamilovany zombie. Skoda, ze nedoslo na sex s hlavnou pipinou. Aspon niecim originalnym by tento film do zanru prispel. Niekoho mozno aspon potesi v zanri netypicky happyend. Mna celkom sklamal. Totalne vyhladenie by mi sedelo viac. Takze nenarocny fanda zanru snad bude celkom spokojny, ale ja som sa po polhodine zacal strasne nudit. 4/10.

• 7.1.2018  21:02
    Let 93 (TV film) (2006)

Film o rovnakych udalostiach o ktorych pojednava film United 93. Ale tento obsahuje vsetky tie trapne klise a otravne pokusy o citove vydieranie, ktorym sa United 93 vyhol. 4/10.

• 7.1.2018  20:59

Film o udalostiach v stvrtom lietadle pocas krusnych chvil osudneho 11. septembra 2001 je natoceny ako psychologicka sonda ludi na obidvoch stranach barikady. Nesnazi sa citovo vydierat, nikoho nesudi. Len co najvernejsie sleduje spravanie ludi v extremnej situacii. Teroristi tu nie su rozdeleni na zlych a miernejsich, ale na viac ci menej posratych od strachu. Rovnako ako cestujici. Napriek velmi striedmo nacrtnutym charakterom s minimom dojimavych scen poslednej rozlucky po telefone, divakovi na ich osude zalezi a dokaze sa do nich vcitit. Najviac ma bavia velmi podobne sceny, ked si dodavaju obidve strany odvahu pred uskutocnenim svojho planu. Teroristi pred unosom lietadla a cestujuci pred vzopretim sa teroristom. V tej chvili sa nadherne ukazuje, ze az na samotne motivacie, sa konanie obidvoch stran od seba vôbec nelisi. V obidvoch situaciach su to ludia, ktori konaju extremne činy, pretoze veria, ze to je najlepsie pre ich vec. Strasne si zakazdym uzivam sceny, ked sa obidve strany vzajomne boja. Atmosfera je tak husta, ze by sa dala krajat. A najväcsiu slast zazivam, ked sa utlacani cestujuci konecne odhodlaju k odporu. Vo väcsine inych pripadov obete cakaju so strachom a s pokorou na porazku. Sice im to bolo prd platne, ale tu snahu obdivujem. Finale s neprerusovanym zaberom je neskutocne napinave aj ked viem ako to dopadne a zakazdym drzim cestujucim palce, aby teroristov premohli. Vysledkom je vynimocny film, ktory nemôze fungovat snad len na bezcitnych ludi. 10/10

• 7.1.2018  16:52
    Na doraz (2010)

Nudna komedia plna trapnych vtipov. Galifianakis je znova na zabitie a Downey pôsobi nevyrazne, jak keby ho to vôbec nebavilo. Phillipsov prizemny humor som nikdy nepochopil. 1/10.

• 7.1.2018  15:04
    Reonningmaen (2013)

Svizna akcna komedia, ktora v prvej polovici pripomina eskapady Jackieho Chana z jeho zlateho obdobia. Hlavny hrdina nemotorne ale uspesne unika viacerym prenasledovatelom na x spôsobov. V druhej polovici film zbytocne zvaznie a odnesu si to aj nejaky sympaticke postavy. Finale mi uz pripadalo strasne natahovane. Skratenie o 20 minut by filmu prospelo. Medzi zapory by som dal casting hlavneho hrdinu. Ha-gyoon Sin je sympatak a skvely dramaticky herec, ale komedialny talent nema. Rovnako sa ani zdaleka nevyrovna Jackiemu v akcii. Preto si väcsina jeho akcnych scen musi vypomôct bud trikmi alebo strihom. Nastastie su tu aj nejake kvalitne poctivo natocene autonahanacky. Zato finale je na druhej strane prehnanymi trikmi nadopovane az prilis. Takisto sa mi nepacila postava syna hlavneho hrdinu. Nesympaticky a otravny clovek. A ked sa konecne zmenil, tak to uz bolo neskoro. Medzi klady by som dal zase nesikovneho policajta v podani môjho oblubenca Sang-ho Kima. Policajti tu znova boli za uplne neschopnych, ale kedze je to vo velkej miere komedia, tak ma to tentoraz nesralo, ale bavil som sa na ich ucet. Takze za jedno zhliadnutie to rozhodne stalo. 6/10.

• 7.1.2018  13:56

Taka standardna indie drama o postupnom zblizovani sa otca, ktoremu sa nic nedari, so svojim synom behom jedneho víkendu, ked ho ma u seba. Ma to pomalsie tempo, obcas to trochu nudi, ale ma to aj silne sceny, ktore sa ale nesnazia prilis citovo vydierat. Hlavnym plusom su herecke vykony. Owen stvarnil postavu alkoholika velmi presvedcivo. Vydaril sa aj kasting jeho syna, ktory nepôsobi otravne. Cely cas im fandite, aby sa zblizili a zivoty sa im zlepsili. Z vedlajsich postav ma este zaujal charizmaticky Forster. Vysledkom je taka horkosladka jednohubka s povzbudivym vyustenim. 6/10.

• 6.1.2018  19:27
    Kkoon (2017)

Tak tu mame dalsi film o pomste mixnuty s heist filmom. Tak trochu v pohodovom style Dannyho partakoch. Rozhodne mi to pripadalo lepsie ako The Thieves, kde mi bolu uplne ukradnute postavy a film stal len na akcii. Tu je prakticky len jedna kratka autonahanacka. Ale zato funguju postavy. Aj ked herci mohli byt zvoleni lepsie, kedze sa mi ustredne duo trochu plietlo. Film od zaciatku nasadi zbesile tempo vyplnene malymi podvodmi, ktore smeruju k velkej pointe. Uprostred filmu tempo trochu polavi, vdaka comu som nad tym vsetkym zacal trochu premyslat a v 70. minute som odhalil vo co go. Nastastie je to dostatocne zabavne na to, aby som si aj nadalej uzival dvojzmyselnost jednotlivych scen a aj samotny skutocny zaporak pomaly zacal odhalovat jednotlive finty hlavneho hrdinu. Ale uplne vsetko neodhalil, takze ho cakal zasluzeny trest. Finale obsahuje dost prekombinovanych odhaleni, ale nastastie spätne snad vsetky davaju zmysel, to vysledny dojem z filmu nepokazi a na druhe zhliadnutie môze film fungovat este lepsie. Zaujala maj aj cela vychodia zapletka o Ponziho podvode a myslienke, ze o tom musela vediet aj vlada. Nieco take by mohli natocit aj u nas o kauze B.M.G. Invest. Akurat by to mohli pojat ako seriozny thriller. 7/10.

• 6.1.2018  02:01

Skvely koncept (pokial mate filmovy prehlad ako hlavna hrdinka, tak aj originalny), vtipny trailer a vysledok je pritom otravna nuda. Co ine cakat od toho, ked vam niekto bude dookola pustat nudne zazitky jednej otravnej namyslenej pipky? Ani umrtia nie su prilis vynaliezave a vzhladom na detsky rating nemôzu byt ani krvave. Cely ten koncept sa podla mna na horor nehodi. Vzhladom na nesmrtelnost hlavnej hrdinky som sa o nu vôbec nebal a ani samotne sceny lakaciek nie su vôbec napinave. Sem tam funguje nejaka vtipna scena, ale je ich malo. Prekvapila ma len pointa. Fakt som ju necakal, lebo niekedy od polovice filmu som od nudy film prilis nevnimal. Cely film som mal pocit, ze ho poskladali z mnozstva inych filmov, kde jednotlive sceny fungovali ovela lepsie a tak vysledny mix nie je nicim zaujmavy. 3/10.

• 6.1.2018  00:27

Tretim filmom sa McDonagh znova pokusil vyrozpravat silny pribeh. Nie je to tak dokonale vyvazene ako Bruggy ale nastastie ani tak abstraktne blaznive ako Sedem psychopatov. Na jednotku tu funguje humor. Je tu mnozstvo neskutocne vtipnych dialogovych scen v ktorych sa fuckuje ostosest. Podstatne horsie ale funguje dramaticka cast, ktora vo viacerych scenach pôsobi divne a prilis nefunguje. Hlavne ked sa behom chvilky striedaju komicke sceny s dojemnymi. Tie nahle skoky nalady McDonagh vôbec nedokazal podat presvedcivo. Az som si hovoril, ze je skoda, ze to nenatocil Matthew Vaughn, ktoremu to ide perfektne. Vdaka tomu som uvazoval skôr len o troch hviezdickach. Nastastie dramaticke sceny v ktorych absentuje humor funguju a vyustenie dôlezitych pribehov je dostatocne dojemne. Ci uz skvela linia s Harrelsonom alebo samotny zaver. Najviac ma ale potesilo vyustenie ohladom Rockwellovej postavy. Konecne zase po dlhsej dobe som vo filme videl ako sa strasny hajzel polepsi. Stava sa to malokedy vo filme a aj v zivote, ale stava sa to a ked k tomu dôjde, tak to stoji za to. Film vo velkej miere ponuka hercom poriadnu prilezitost sa predviest. Najlepsi su Harrelson a Rockwell. Najmenej mi sadla Frances McDormand, ktora pôsobi dost nesympaticky a prave tie obcasne chvile, ktore maju ukazat ako trpi prilis nefunguju. Takze jej linia je paradoxne najhorsia aj ked je ustrednou. Dost mi vo filme chybala vyraznejsia hudba, ktora by pomohla scenam dodat emocie. Takze cely film sa vo mne striedali pocity nadsenia a sklamania. Za opätovne zhliadnutie to stoji a asi to ziska aj nejake ceny, kedze sa dnes aj tak tocia len tupe digivyplachy, ale cakal som od toho viac. 7/10.

• 5.1.2018  14:05
    8MM 2 (2005)

Eroticky thriller s priemernou zapletkou ale vzrusujucimi erotickymi scenami a mnozstvom sexy zien. Skoda len toho zaveru. Teda pointa je zabavna, ale spôsob jej odhalenia je tak velka nahoda, ze nic trapnejsie uz vymysliet neslo. To ze tento film nema nic spolocne po dejovej stranke ale ani stylom s filmom 8MM snad ani netreba spominat. Na jednej strane to mozno filmu uskodilo ohladom ocakavani, ale na druhej strane keby sa to nevolalo 8MM 2, tak si ten film ani nevsimnem, co by bola skoda. Na zdvihnutie nalady behom osameleho vecera to funguje dobre. 6/10

• 5.1.2018  00:12
    Já, Tonya (2017)

Prva polovica filmu je celkom nuda pretoze sa naplno ukazuje, ze hlavna postava je vlastne celkom nezaujimava. Hej mala velky talent a bola to klasicka zaostala vidlacka a to je tak vsetko. Ani obrovska snaha Margot Robbie ukazat, ze vie hrat to nezachranila. Prvu polovicu filmu drzi nad vodou Allison Janney ako tvrda matka, ktora svojim vykonom vsetkych zatienila. Ale ani jej pribeh nie je prilis nosnym. Proste to nie je dostatocne dramaticke a ani komedialne. Skoda, ze tvorcovia este viac nepritlacili na komedialnu stranku ohladom vidlactva vsetkych postav, ktora solidne fungovala. Nastastie v druhej polovici sa zacne riesit incident a k slovu sa dostane genialny planovac a medzinarodny expert v boji proti terorizmu Shawn, ktory vymysli diabolsky plan v ktorom ma vsetko premyslene 4 kroky dopredu. Spin-off venujuci sa jeho spionaznym zazitkom zo sluzby po celom svet chcem hned vidiet. To by bola ultimativna komedia. Skoda, ze v takomto komicky nadnesenom style o bande vidlakov, ktori pachaju zlocin sa nenesie cely film. A najlepsie v rezii Coenovcov. To by bol zazitok. Ale aj v tomto nesurodom prevedeni to kvôli Shawnovi a jeho dvom agentom stoji za videnie. 6/10.

• 4.1.2018  19:15

Po prekvapivo sviznom zaciatku okorenenom niekolkymi pôsobivymi scenami katastrof sa film zadrhne a neustale preslapuje na mieste. Neunosne dlho sa riesi otravny vztah dvoch rozhadanych bratov a popritom sa patra po zaporakovi, ktoreho identita je tak necakana, ze by ju neodhalil len slepy, hluchy a blby dokopy. Dokonca ani hviezdne herecke obsadenie nema moznost cokolvek predviest a väcsina znamych xichtov sa tu iba zbytocne mihne. Ked sa po dlhej nudnej strednej casti konecne rozputa trikove finale, tak mi uz bolo uplne jedno co sa tam deje a tym padom ma uz ani finale nezachranilo pokazeny dojem z celeho filmu. Pritom zrezirované to je kvalitne. Tak oldschoolovo. Devlin evidentne dost vela okukal od Emmericha. Ani obcasne slabsie CGI mi nevadilo. Lenze ta klasicka bondovska zapletka bez Bonda a vlastne aj poriadneho zaporaka je divna a nefunkcna. Skoda, ze to Devlin nepojal ako klasicky katastroficky film. Co sa tyka tej hluposti na ktoru tu vsetci fanusikovia sucasnych blockbusterov nadavaju, tak mi to nepripada o nic hlupejsie ako komixove chujoviny. Len je to proste nuda. 4/10.

• 3.1.2018  21:37

Prvy diel novej sagy Opic ma sral pouzitim vsetkych moznych klise, ktorym chybala poriadna hlbka, ale aspon som sa nenudil. Druhy diel povazujem po kazdej stranke za dokonaly a nastastie funguje samostatne. Zavrsenie trilogie ma ukrutne nudilo. Technicka stranka je uchvatna a aj dramaticke sceny funguju. Herci odvadzaju presne co sa po nich chcelo. Ale pribeh, ktory sa v tych famoznych kulisach odohrava ma vôbec nezaujimal. Da sa povedat, ze to je mix zanrov, ktore ma nebavia. Po kratkej solidnej akcii nasleduje putovanie jak z tej fantasy chujoviny o prstenoch za pomstou. Postupne sa k bande opic pripoji otravny blondaty trpaslik, ktory aspon drzi hubu a kedze bol minuly diel prilis temny, tak aj vtipna postavicka Bad Jar Jar Binks. V druhej polovici filmu sa dockame variacie na depresivne filmy odohravajuce sa v koncentrakoch. Armada ludi nezabudne niekolkokrat predviest dokonale zoradene prehliadky, aby kazdemu doslo koho asi tak maju pripominat. Bohuzial tato cast filmu ma uplne stratila, kedze mi uz bolo uplne jedno kto jak skonci. Najviac ma rozosmial diabolsky plan hlavneho zaporaka o postavenie muru, ktory mu behom par sekund znicilo par helikopter. Pôsobil ako tupec este predtym ako sa nim nadobro stal. Ceasar sa premenil na Kobu a cely cas sa sprava jak posadnuty. V tom filme som nemal komu fandit. Chybala mi tu akakolvek sympaticka postava. Snad len Maurice si ako jediny zachoval zdravy rozum. Ale jedna sympaticka opica je na tak prehnane dlhy film malo. Stopaz je neznesitelna. Nezachranilo to ani mnozstvo odkazov na pôvodnu seriu. Takze jednu hviezdicku davam za dokonale triky a druhu za nadhernu hudbu. Bohuzial obsah isiel uplne mimo mna. 4/10.

• 2.1.2018  22:12

Standardna Allenovka, ktora si tentokrat berie na paskal krizu stredneho veku. Miestami solidne pobavi, postavy zaujmu, herci predvadzaju kvalitne vykony, ale jednotlive epizodky nie divaka poriadne nedostanu. Pôsobia prilis epizodne a vykonstruovane. Od urcitej chvili je vam jasne, ze sa kazdemu paru zakazdym vsetko poserie len preto, aby sa Allen dopracoval k ironickej vtipnej pointe. Takze namiesto sucitenia s postavami som sa po chvili skôr bavil na ich ucet. Ale ani v tomto smere to nie je vrchol Allenovej tvorby. Najviac som sa bavil na utrapach postavy Naomi Watts. Najmä na linii s charizmatickym Banderasom. No a za zmienku este stoji Anthony Hopkins ako chlapik ktoreho podvadza jeho nova mlada zena. Konecne po dlhsej dobe hra nejaku normalnu postavu bez agresivneho prehravania. Zaver nakoniec prakvapil v tom, ze aspon jeden par skoncil stastne. Takze za jedno pozretie to pre Allenovych fanusikov stoji. 6/10.

• 1.1.2018  23:59

Prvykrat ma to strasne nudilo, tak som si to po rokoch skusil pozriet znova. Este uvodnych 20 je celkom v pohode a bavila ma postava Sandy Bullock. Ale akonahle sa da dokopy s tentokrat extremne nesympatickym znudenym Grantom, ktoremu robi poskoka, tak aj jej postava dost zdebilnie a po hodine som to nevydrzal a vypol. Marc Lawrence toci neskutocne nezazivne filmy. 4/10.

• 1.1.2018  23:55

Namet mi trochu pripomenul komedialnu klasiku Trading Places. Len k zamene osudov u ustrednej dvojky nedôjde vplyvom nejakych bohacov ale vyssej moci. Dokonca to ma aj taku pohodovu osemdesiatkovu atmosferu bez primitivnych scen aka sa dnes vidi vo filmoch malokedy. Trochu som sa obaval prehnanosti peripetii, ktore postavy zazivaju. Jednemu sa uplne vsetko nedari a druhemu dari, ale vrsi sa to takym absurdnym spôsobom, ze ma to neraz rozosmialo. Dokonca aj ked ustrednu herecku dvojku prilis nemusim, tak mi tentoraz pripadali sympaticki a po chili som im zacal fandit. Mrzelo ma, ze ich romanticka linia nemala väcsi priestor. Cely cas sa film odvijal bez poriadnej gradacie az na konci narychlo vymysleli nejaku slamastiku z ktoru bude treba vyriesit. Potesili ma vedlajsie postavy. Ci uz pekne kamaratky Lohanovej, ale najviac ma bavil vtipny tucny neger, ktory rozhodne pozna cenu svojho casu. Takze vysledkom je prijemny pohodovy a miestami dost vtipny film. 6/10.

• 1.1.2018  18:36

Pohodova komedia, ktora si robi srandu z klise o misskach a celej tej sutazi. Pritom ani raz nesklzne k trapnym primitivnym scenam. Cely cas to je strasne roztomile. Celemu filmu dominuje Sandra Bullock vo svojej najvtipnejsej ulohe v ktorej sa z drsnej agentky prerodi v krehku miss, ktora si praje svetovy mier. Ten jej krochkajuci smiech ma zakazdym dostane. Perfektne jej sekunduje nevrly Michael Caine ako specialista, ktory znej ma spravit krasku. Tie ich slovne vymeny su strasne zabavne. Vo vedlajsich ulohach sa nestratia ani William Shatner alebo Candice Bergen. Plne hodnotenie nedavam len kvôli tomu, ze ma nikdy nenadchla romanticka linia, pretoze Benjamina Bratta nemusim. Skoda, ze namiesto neho tu nehra niekto sympatickejsi. Ale aspon som si uzil ako ho Sandra vo finale zmlatila. Vysledkom je najvtipnejsia komedia so Sandrou, ktoru si môzem pustit kedykolvek a nechapem ako mohlo vzniknut tak trapne pokracovanie v ktorom sa vsetko strasne pokazilo. 8/10.

<< předchozí 1 2 3 4 29 57 84 112