Lacike

Lacike

Pán dvojhviezdička alebo aj kverulant

Slovensko

<< předchozí 1 2 3 4 28 54 81 107
    • 21.9.2017  23:57
    N.H 10 (2015)

Klasicky thriller: bohaty par z mesta vs. banda hnusnych vidlakov. V ziadnom ohlade to nic nove neprinasa. Napinave to tiez nejak extra nie je. Zaporaci su priemerne hnusni. Hlavny hrdinovia zo zaciatku celkom sympaticki sa postupne stale viac spravaju dementne. Finale v ktorom hrdinka na aute kantri jedneho vidlaka za druhym je uz cista komedia. Potesi aspon trocha krvi a vdaka tomu, ze je film lacny, tak neobsahuje ziadne trapne CGI. Ja uz prilis tento typ filmov nesledujem a napriek tomu mi pripadal strasne obohraty. 4/10.

• 21.9.2017  20:14

Klasicky film o skupinke obycajnych ludi z malomesta, ktory sa radi stretavaju v jednom bare. Behom nadchadzajucej svadby sestry majitela baru, co je pre väcsinu z ich stereotypneho zivota velka udalost, postupne spoznavame ich pribehy. Nie su dvakrat originalne, strhujuce a ani dojimave. Nic co by sme uz nevideli v inych podobne ladenych filmoch, kde su podane lepsie. Ale pre mna je velkym plusom tohto filmu herecke obsadenie, ktore je zlozene z drsniakov, ktori bezne hravaju zaporakov v beckovych filmoch. Vidiet ich v civilnej polohe hrat obycajnych ludi som si vzdy prial a v tomto filme sa mi to splnilo mierou vrchovatou. Prave vdaka nim som si uzival tie neoriginalne a castokrat predvidatelne epizodky. Vidiet Michaela Madsena ako dobraka od kosti, ktory sa hanbi, ked od stamgasta chce, aby konecne zaplatil ucet, je netradicny zazitok. A takto by som mohol pokracovat dalej. Vsetci ti drsniaci tu su netradicne obsadeni a väcsina z nich pôsobi aj v civilnej polohe uveritelne. Potesi aj takmer dokonale vyustenie vsetkych pribehov, takze za jedno pozretie to rozhodne stalo. 6/10.

• 21.9.2017  00:27
    Charleston (1977)

Komedia o bande podvodnikov ktorej veli prefikany Bud Spencer sa snazi prekabatit mafiana, ktory ma tiez necestne úmysly. Proste sa tu kazdy snazi prekabatit kazdeho a vitez bude len jeden. Hlavny problem vidim v type humoru, ktory je strasne primitivny. Najmä trapne sceny s nesikovnym mafianom mi liezli na nervy. Namiesto nich sa film mohol viac sustredit na budovanie podrazov, ktorymi sa chcu jednotlive strany napalit. Jednu hviezdicku davam za sympatickeho Buda Spencera v netypickej normalnej ulohe, ktoru zvlada bez problemov rovnako dobre ako jeho tradicne bitkarske eskapady. Druhu davam za Herberta Loma v ulohe nesikovneho policajta s ktorym Bud Spencer zameta podobne vtipne ako ked ho k sialenstvu privadzal Peter Sellers v Ruzovom Panterovi. Bohuzial tu ma dost maly priestor. Takze vysledkom je komedia, ktora ponuka par zabavnych scen, ale ako celok poriadne nefunguje. 5/10.

• 20.9.2017  21:16
    Queen of the South (TV seriál) (2016)

Videl som zhruba 5 dielov a zvysok prvej serie som narychlo preklikal. Cakal som od toho epickejsi serial z prostredia drogovych kartelov. Pritom je to dost komorny pribeh jednej hlavnej hrdinky, ktora sa snazi dostat zo slamastiky do ktorej sa dostala po smrti svojho priatela - mensieho priekupnika a pomaly stupa v hierarchii kartelu. Na môj vkus az prilis pomaly. Zapletka, ktora tu je natiahnuta na celu seriu by v lepsom seriali vystacila prinajlepsom na 2 epizody. Okrem charizmatickej a vhodne zvolenej Alice Braga, ktorej verite jej postupny prerod, zaujme uz len slizky narkobaron, ktory sa chce dat na politiku (Joaquim de Almeida) a cely cas jej ide po krku. Ostatne postavy nie su prilis zaujimave. Serial evidentne vela nestal, takze len prilezitostne ponukne trochu komornej akcie. Ale aspon sa nesetri krvou. Finalne odhalenie prvej serie ma dost pobavilo a definitivne presvedcilo, ze nema cenu stracat cas s tymto serialom, ktory pojal drogovu tematiku prilis naivne. Skoro jak nejaka trosku drsnejsia telenovela, ktora je urcena pre zenskeho divaka. 4/10.

• 19.9.2017  19:53

Klasicka vztahova drama v ktorej si niekolko mladych parov v rôznych stadiach svojich vztahov riesi partnerske problemy. Zatialco konanie muzov som celkom chapal a vedel som sa s nimi stotoznit, tak konanie zien som vôbec nepobral a problemy kvôli ktorym sa trapili mi pripadali umelo vykonstruovane, aby sa nieco vo filme dialo. Takze som sa väcsinu filmu nudil a nezachranilo to ani celkom hviezdne herecke obsadenie. Najviac ma zo zaciatku bavila postava roztomilej Jamie Lee Curtis, ale aj z nej sa postupne vyklul divny magor. Takze vysledkom je vztahovy film o postavach, ktore ma prilis nezaujali. 4/10.

• 18.9.2017  22:46
    Baby Driver (2017)

Nie som Wrightov fanusik a ani trailery ma nenadchli, takze som mal nizke ocakavania. No a ani tie sa nenaplnili. Ono je to vlastne muzikal s obcasnymi nahanackami. No a to je zaner, ktory ma absolutne nebavi. Vyber pesniciek isiel tiez mimo môj vkus. Hlavny hrdina mi nebol vôbec sympaticky a v tomto specifikom muzikalovom podani ma nezaujali ani moji oblubenci ako Spacey alebo Bernthal. Film ma rozhodne svoje kvality. Technicka stranka je vysperkovana a synchonizacia vsetkych udalosti na hudbu musela dat tvorcom poriadne zabrat. Ale ja som to vydrzal sledovat tak 30 minut a potom som to znudeny vypol. Preto neudelim ziadne bodove hodnotenie. Vlastne ma ani ziadne nenapada. Fanusikova popikovych muzikalov s mladymi hercami si film pravdepodobne uziju.

• 16.9.2017  14:56

Je to taky mainstreamovy film o pyrotechnickej jednotke, ktora musi vyriesit pripad prepadnutia tunela. Cize v ziadnom ohlade poriadne nenadchne ale ani nesklame. Este uvodna akcia, v ktorej spozname charizmatickeho hrdinu Andyho Laua, je celkom nadpriemerna. Ale akonahle sa rozbehne hlavna linia v tunely, tak napätie dost klesa a niektore epizodky nielenze nepôsobia dostatocne dramaticky, ale svojou prehnanosťou skôr vyvolaju usmev (policajt s bombou). Takisto konanie policajtov, ktore pôsobi v prvej polovici rozumne, postupne nabera na nezmysloch a vo finale sa dockame klise s cervenym a zltym kablom. Strasne slaba mi pripadala sukromna Lauova linia s jeho priatelkou, ktora mi pripadala nejak naviac. Zaporak je priemerny. Nie je ani dostatocne demonicky a ani jeho motivacia za vela nestoji. To uz ma viac bavil v tych par scenach zakerny obchodnik, ktoreho hra ako vzdy skvely Liu Kai-chi. Co sa tyka akcie, tak najlepsia mi pripadala uvodna nahanacka. Prestrelky su pojate dost tuctovo. Nie je to ziadny gorefest, ale krvi je tak akurat. Technicky su prevedene este obstojne, ale su dot fadne natocene. Proste tam kazdy po kazdom striela, iskry prskaju jak na ohnostroji a az po chvili to konecne niekto schyta. Vybuchy su zase casto CGI. Miestam lepsej a miestami dost tragickej kvality. Rovnako ako otrasne CGI vrtulniky, ktore su dnes vo filmoch neodmyslitelnym standardom. Takze za jedno pozretie to rozhodne stoji, ale potencial bol ovela väcsi. Napriek miernemu sklamaniu by som rad v takychto filmoch videl Jackieho Chana. Zvladol by to jak herecky, fyzicky, tak je po spevackej stranke rovnako dobre ako Andy Lau. 6/10.

• 12.9.2017  21:16
    Leokki (2016)

Komedia o zamene jedneho lajdaka, ktory sa uz chcel zabit a najomneho zabijaka, ktory stratil pamät. Lajdakova linia ma vôbec nezaujimala a zabijakova bola sice o nieco zaujimavejsia, ale tiez to nebola velka sranda. Vysledkom je nevtipna komedia. 4/10.

• 12.9.2017  19:37

Komedia zalozena na strete nevzdelaneho vidlaka Buda Spencera s civilizaciou. Kvôli obchodnej licencii na banany naviac absolvuje nekonecne byrokraticke kolecko. Bitiek je tu malo. Su kratke a dost jednoduche. Film je zalozeny hlavne na humore v ktorom neskutocne roztomilo naivny Bud privadza ostatnych k nepricetnosti. Takze aj napriek jednoduchemu pribehu a malej porcii bitiek film vdaka pohodovej atmosfere stoji za to. 6/10.

• 12.9.2017  17:02
    Wonder Woman (2017)

Tak som sa konecne dockal z tej novej DC vlny filmov nadpriemerny bijak. Hlavnym kladom su fungujuce postavy, ktorych osud ma zaujimal. Aj ked to ma jeden maly vtipny hacik. Samotna Wonder Woman je dost nezaujimava a od chvile, ked sa objavil na scene ju uplne zatienil Chris Pine, takze by sa film mal skôr volat Steve Trevor. Wonder Woman je podana mentalne na urovni maleho neskuseneho dietata, ktore sa absolutne vôbec neorientuje nielen mimo svetu v ktorom vyrastala, ale ani v interakcii s mužmi. Vdaka tomu napriek obsadeniu nadhernej Gal Gadot a sexy kostymu z nej vôbec nevyzaruje sexappeal. Pretoze to je stale decko, ktore sa cely film uci absolutne zaklady. Sprievodcom a tahunom filmu, ktory neraz navrhuje riesenie problemov je Steve Trevor. Wonder Woman mohla fungovat aspon ako taky cisty moralny kompas pri rieseni moralne rozporuplnych problemov. Ale namiesto toho sa tvorcovia viac sustredili na pseudovtipny stret neskusenej postavy vs. nezname prostredie. Vysledkom tychto scen je pocit trapnosti. Nastastie tato epizodka neotravuje prilis dlho. Okrem Trevora potesi aj zvysok timu zlozeny z vtipnych postaviciek. Bavil ma uvod na ostrove amazoniek, ktory mi pripomenul moje teenagerske casy, kedy som nadrzany sledoval Xenu. Aj presun mimo ostrova funguje dobre vdaka fungujucej retroatmosfere. Akcne sceny su tu vlastne len tri a aj ked je to neraz digifestival skôr priemernej urovni, tak ma vynimocne bavil. Rozpacito pôsobil snad len PG-13 rating v bezzubej bojovej vrave. Holt, ked ma zajmu postavy, tak vytrpim aj nejake to CGI peklo. Vydarila sa aj hudba a prilis mi nevadilo, ze mi hlavny motiv pripominal hudbu z filmu Kick-Ass. Takze celkovo som spokojny, ale neviem ci sa mam tesit na druhy diel, kedze postava Wonder Woman ma nezaujala a s navratom Steva Trevora to nevyzera prilis nadejne. 6/10.

• 12.9.2017  16:30

Ze vraj navrat ku korenom a po skvelej jednotke konecne diel, ktory stoji za to. Ja si to nemyslim. Na mna to pôsobi ako sterilny remake jednotky. Bez zaverecnych titulkov ma film presne 2 hodiny, takze sa asi dost strihalo a na filme to vidno. Film ma sice dost svizne tempo, ale pôsobi strasne skratkovito a jednotlive linie nefunguju rovnako ako vôbec nefunguju ziadne postavy. V lepsom pripade su nevyrazne (zaporaci) a v tom horsom neskutocne otravne (Henry Turner a Carina Smyth). Vidno, ze film stal giganticke mnozstvo penazi, takze triky su spickove, ale mimo napaditej epizodky s gilotinou, su rovnako sterilne ako cely film. Dokonca aj hudba je nevyrazna a to napriek tomu, ze neustale omiela ten obohraty hlavny motiv. Vysledok je znova sklamanie a dôkaz, ze z genialnej jednotky sa nikdy nemala stat nekonecna seria, ktora sa dejovo stale toci v zacarovanom kruhu. 4/10.

• 11.9.2017  18:46

Posledny diel serie s komisarom Rizzom, ktory uz za vela nestoji. V Neapoli stravime znova len chvilu a potom sa presunieme do Kahiry, kde sa riesi tak nudny pripad, ze som v polovici prestal vnimat o co tam vlastne islo. Z letargie ma vytrhla len obcasna bitka. Ale je ich tak malo, ze som sa väcsinu filmu strasne nudil. Bohuzial sa z minula vratil aj otravny cernosko. Z bitiek za nieco stoji len obstojne finale. Humor vo filme tiez prilis nefunguje. Caputo je skoro rovnako otravny ako cernosko a Bud to sam nevytiahne. Celkovo je vysledok po kazdej stranke podpriemerny. Po skvelom prvom diely sa seria kvalitativne dost prepadla. 4/10.

• 11.9.2017  18:37

V tretom diely seria definitivne opustila serioznejsie pojatie a naplno sa z toho stala kasicka fackovacia komedia s Budom Spencerom. Po kratkom uvode v Neapoli sa film presunie do Afriky, kde sa v exotickych lokaciach strieda jedna bitka za druhou a popritom sa akoze patra po priekupnikoch drog. Dost velky priestor tu dostal nesikovny Caputo a bohuzial aj lostomilušký cernosko, ktory je na zabitie. Bitky su uz klasicke jednoduche fackovacky v ktorych ma Bud bez problemov nad vsetkymi prevahu a tak bez mihnutia oka vyfackuje aj skupinku wrestlerov. Bud sa dokonca predvedie aj vo vode a ukaze, ze mu to stale plave rychlejsie ako napriklad krokodilovi. Ako pokracovanie seriozne pojatych predoslych dielov je film sklamanim, ale ako klasicka komedia s Budom Spencerom to funguje bez problemov. 5/10.

• 11.9.2017  18:30

Zaciatok v Neapoli je este skoro tak dobry ako minuly diel. Sice uz pribudlo trochu humoru, ale este stale je to dostatocne seriozne pojate. Mihne sa tu aj viacero vedlajsich postaviciek z jednotky. Lenze potom sa napno rozbehne pripad, ktory je o triedu menej zaujimavy a s presunom do Azie sa film zmeni na striedanie exotickych lokacii s bitkami. Bitky uz tiez nie su tak prepracovane ako minule, ale este sa nezvrhli k jednoduchej fackovacej choreografii aku pozname z Budovych cistokrvnych komedii. Potesi aj trio namornikov, ktore sa zapoji do bitky a predvedie trochu narocnejsie kusky. Za zmienku stoji vtipna bitka Buda so sumo bojovnikom. Finalne odhalenie zloducha som sice neuhadol, ale ani ma to vzhladom na slabsie podane patranie nezaujalo. Celkovo to je po kazdej stranke slabsie ako predosly diel, ale stale je to prijemny nadpriemer. Inspektor Rizzo je Budova najzaujimavejsia postava. 6/10.

• 11.9.2017  17:55

Bud Spencer ako komisar Rizzo vysetruje v dost vazne pojatej kriminalke drogovy pripad v Neapoli, kde to ma vsetko pekne pod palcom. Pokusov o humor tu je minimum a prekvapivo takato vaznejsia poloha Budovi sedi rovnako dobre ako komedialna. Samotny pripad je zaujimavy a napinavy az do celkom prekvapujuceho zaverecneho odhalenia. Dokonca aj bitky v prvej polovici filmu su ovela vyrovnanejsie a Budovi da neraz zabrat aj jeden super a poriadne sa pri nich nadrie. Choreograficky su tiez prepracovaniejsie. V druhej polovici, ked sa k Budovi pripoji trio namornikov, tak uz bitky viac pripominaju mlaticky z Budovych komedii, ale dve hromadne bitky potesia skvelou choreografiou v ktorych taky mensi chudy namornik predvadza uchvatne akrobaticke kusky. Kludne sa to vyrovna Jackieho eskapadam. Takze vysledkom je najlepsia Budova solovka, ktoru som doteraz videl. Ma skvely pribeh, bitky, Budovu postavu, ktory tu trochu v style drsneho Harryho riesi pripad svojskymi metodami a vynimocne mi nevadilo, ze tu Bud nema ziadneho partaka. 8/10.

• 11.9.2017  15:01
    Poslední tvář (2016)

Aj napriek mizernym ohlasom som sa to pokusil pozriet kvôli môjmu oblubencovi Renovi, ale uz behom prveho extremne nezazivneho dialogu som pochopil, ze mi to absolutne nesadne. Bez pretacania som vydrzal film sledovat pol hodinu a bolo to totalne utrpenie. Striedali sa neskutocne nudne sceny bez nejakeho vyznamu a tak som zvysok filmu preklikal, aby som nasiel aspon par scen s Renom. Ale ani tie za nic nestoja. Vysledkom je artovy blivajz s ktorym je pravdepodobne spokojny len Penn a par dalsich ludi, ktory sa podielali na vyrobe tohto filmu. 0/10.

• 10.9.2017  23:55

Tuctovy Hallmarkovsky jednoduchy zivotopisny film pre zenskeho divaka o jednom nadanom chirurgovi. Jeho pribeh je podany dost bezkonfliktne. Ked uz k nejakemu drobnemu dôjde, tak sa rychlo vyriesi. Sledujeme jeho detstvo. Jak sa tvrdym studiom vypracoval zo zlych pomerov. V tomto pohodovom podani to vyzera ako hracka. Az sa z neho stal uspesny clovek, ktoreho caka narocna operacia. Ta jedina prinasa vdaka svojej zlozitosti trochu napätia. Ale uz od zaciatku, je vdaka pozitivnemu ladeniu filmu jasne, ako sa skonci. Dufal som, ze to bude aspon poriadny dojak, ale ani v tomto smere to nenadchne. Niekomu snad tento pribeh môze pripadat inspirativny. Mna to v tomto nenarocnom prevedeni skôr nudilo. 5/10.

• 10.9.2017  21:22

Asi najdivnejsi western, ktory som videl na ktorom ma najviac stvalo, ze Terence Hill tu hra naivku, ktory sa nevie bit. Takze si ho pod kridla zoberu traja kriminalnici, ktory sa snazia z neho urobit poriadneho chlapa. Ovela lepsie by film fungoval, keby Terence spolu s Budom a dajme tomu este niekym tretim hrali tych troch kriminalnikov, ktory maju na starosti toho neschopneho naivku. Vdaka Hillovej ucasti som cely cas cakal, kedy sa film rozbehne a rozputa sa poriadna bitka. Tej som sa dockal az v polovici filmu, ale stala za to. Je spickovo prevedena, obsahuje aj viacero doslova martial arts chvatov. Az mi to pripomenulo Jackieho eskapady z filmu Project A. Bohuzial okrem tejto bitky sa dalsej dockame az vo finale, ktore aj ked je znova skvele prevedene, tak mi uz pripadalo prehnane natahovane. Väcsinu filmu sa film sustredi na humor a jemne narazky na westerny. Z postav za zmienku stoji este dvojica pistolnikov so svojim vlastnym hudobnym motivom, ktory idu po krku nasim kriminalnikom, ale zakazdym to pre pistolnikov dopadne zle. Takze z vysledku mam zmiesane pocity. Mozno za to môze to, ze som ocakaval iny typ filmu alebo za to môze DVD dabing, ktory vraj nie je taka pecka ako pôvodny dabing. 6/10.

• 10.9.2017  21:10

Nesurody mix klasickeho Leoneovskeho westernu v ktorom pistolnici na seba pol hodinu neznesitelne mieria a potom sa behom sekundy postrielaju a standarnej fackovacej komedie s Terence Hillom, ktory si tu z Leoneovskeho chrabreho pistolnika Henryho Fondu robi cely cas srandu. Najskôr film uplne neuspokoji afanusikov ani jedneho z tychto zanrov. Na western je to malo seriozne a na Hillovsku komediu je tu malo bitiek a humoru. Ale rozhodne to stoji za zhliadnutie, lebo taky divny mix sa len tak nevidi a v jednotlivostiach to funguje zakazdym nadpriemerne. Potesi aj skvela rozverna Morriconeho hudba. Bavil ma vtip s neustale sa prehanajucimi150timi zaporakmi. Tych par bitiek je prevedenych spickovo. Ja by som bol radsej, keby to bola klasicka komedia, ale aj tak nelutujem, ze som to videl. 6/10.

• 10.9.2017  20:56
    Kidnap (2017)

Thriller o statocnej servírke, ktorej unesu jej lostomileho cernoska, takze nasadne do svojej vytunenej kary a po vzoru Liama Neesona 96 minut (bez dvoch minut na pauzu na zachod) rychlo a zbesilo prenasleduje unoscov. Dokonca v jednu chvilu prednesie aj Neesonovsky speech o tom, ze ma zvlastne schopnosti vdaka ktorym nespusti do konca filmu z oci auto unoscov a bude ich prenasledovat aj keby vzniklo bambilion pokracovani. Od tej chvile film naberie tak rychle tempo, ze sa uplne vykasle na logiku a tak nam okrem par solidnych karambolov ponukne aj kopu blaznivych zvratov a miestami az zvratkov. Skoda ze rozpocet nebol väcsi, aby bolo tych karambolov viac, pretoze ako jedine za nieco stoja. Nezaujmu velkolepostou, ale aspon je to poctive kaskaderske remeslo. Dost ma iritovala snaha rezisera podat unoscov anonymne. Dlhsi cas vidime len auto, co asi po vzoru starych hororov ma vyvolavat napätie. Ale vôbec to nefungovalo. Napriek tomu to bolo lepsie ako ked sa ich identita trapnych vidlakov odhali. Od tej chvile som uz prestal brat film vazne a zacal som sa nadobro bavit na ucet tvorcov a blbosti, ktore vymyslia. Bohuzial az tak velka zabava to nie je a ani kvôli tym karambolom by som tento hlupy thriller nikomu s vkusom neodporucil. 4/10.

• 10.9.2017  20:37

Divny thriller odohravajuci sa väcsinu fiilmu v jednom byte, kde niekolko postav hra habaduru jeden na druheho a ich motivacie som prilis nepobral. Asi to bude aj tym, ze sa postavy spravaju prehnane trapne a cele je to blaznivo podane. Takze to skôr pripomina nevydarenu komediu. Jednu hviezdicku davam za solidne herecke obsadenie. Ludia pod vplyvom, ktory casto odbehuju na cigaretku alebo na zachod bez prerusenia filmu, si to najskôr uziju viac. 1/10.

• 3.9.2017  19:45

Bez Slyovej postavy by to bol klasicky Mangoldovsky neskutocne nudny pribeh o tom, ze aj mestecko plne policajtov, ktorych hraju same zname xichty, je poriadne prehnite. Lenze vdaka Slyovmu nahluchlemu a cely cas pasivnemu serifovi ma to nonstop neskutocne sralo. Keby tam jeho postava nebola a na konci by sa namiesto neho nasral a vsetkych postrielal De Niro, tak by to bol o polovicu kratsi a dvojnasobne lepsi film. To ukazuje nejväcsi problem celeho filmu. Ta jednoducha zapletka by akotak vystacila na 40minutovu epizodu nejakeho nekonecneho detektivneho serialu ale nie na dvojhodinovy film. Je neuveritelne, ze film v ktorom je tolko skvelych hercov je tak mizerny. Pritom nikto z nich nema co hrat. Asi sa schvalne prispôsobili nevyraznemu Slyovi, aby ho nezatienili. Potesilo ma akurat to mnozstvo hercov zo serialu Sopranovci, ktori sa tu mihnu. Vysledkom je jeden z najnudnejsich a najzbytocnejsich Slyovych filmov. 2/10.

• 3.9.2017  18:40

Vsetci sa tu idu postrat z toho aky je to oldschool akcniak s R-kovym ratingom. Ano, je to krvave a casto sa tam fuckuje. A to je tak vsetko. Skutocne drsne alebo napinave to nie je ani na chvilu. Cely cas to je pohodicka a postavy sa ani raz nedostanu do takych uzkych, ze by ste si nevedeli predstavit ako sa z toho dostanu. Je to ten sucasny styl typu Die Hard 5 alebo F&F7+, ked postavy bez rozmyslu niekam skocia a absolutne neriesia, ci ich pad nezabije. A ked dopadnu, tak sa este zasmeju aka to bola sranda. A slovny humor? Teenagersky prizemny jak v Deadpoolovi. Nonstop sa tam keca v snahe, ze aspon nieco z toho bude vtipne, ale ja som ziadnu hlasku nepostrehol. Od polovici mi vseky tie kecy pripadali tak otravne, ze som ich pretacal. Jak Reynolds, tak Jackson tam neustale v nevhodnu chvilu riesia nejake svoje problemy, ktore ma vôbec nezaujimali, kedze ma vôbec nezaujali ani postavy. Reynolds hra furt to iste a uz ma to nebavi. Jackson je za svojho klasickeho badass motherfuckera a prvykrat som mu tu polohu uplne neveril. Stale je sice stokrat drsnejsi ako Reynolds, ale uz na nom vidno jeho vysoky vek. Asi to bude aj tym, ze v akcii musi casto robit sialene kusky, ktore by nezvladol ani ked bol mladsi a teraz duplom, takze v akcnych scenach sa casto strieda zaber na stareho pomaleho Jacksona so zaberom zo zadu na mrstneho mladeho chudsieho kaskadera. Asi to odkukal od Seagala. A akcia? Ta je jedinym svelym bodom celeho filmu. Nie je jej tu sice az tak vela, aby to dostalo film do nadpriemeru, ale potesi mnozstvom pôsobivych kaskaderskych kuskov. Vrcholom je zabavna bitka akoze na jeden zaber, ktora ako jedna z mala je aj vtipna. Minusom akcnych scen su odporne digitalne vybuchy a vsadepritomne digitalne vrtulniky bez ktorych to dnes uz asi nejde. Vôbec som nespomenul zapletku. Zhruba nieco v tom zmysle, ze Deadpool chrani Nicka Furyho pri ceste z bodu A do bodu B pred zakernym komisarom Gordonom. Z ostatnych hercov spomeniem len, ze Oldmanovi stale idu zaporaci, Joaquim de Almeidovi by kladasa uveril len blazon a Salma Hayek je stale kurevsky sexy aj napriek tomu, ze jej sceny su najtrapnejsie a najbytocnejsie na celom filme. Vysledkom je pseudo oldschool, ktory ma stylom blizsie k sucasnym imbecilnym komixom bez poriadnej zapletky. 4/10.

• 3.9.2017  16:39
    Megan Leavey (2017)

Dalsi citovo vydieracsky film v ktorom zomrie pes alebo jeho pan? Nie, nebojte sa. Je to skôr taky poucny film v ktorom zistime aky narocny vycvik musia absolvovat psi a ich psovodi, ktori sluzia v armade pri vyhladavani bômb. Cele to sledujeme z pohladu mladej hrdinky Megan, ktora ma uz po krk zivota v zapadakove a tak vstupi do armady, kde ju zaujme prave praca so psami. Prva polovica filmu venujuca sa vycviku a naslednej misii v Iraku je velmi zaujimava. Potom ale dôjde k rozdeleniu Megan, ktora odide z armady a jej psa Rexa a tak sledujeme o dost menej zaujimavu jej liniu v ktorej najprv hlada, co bude robit dalej a nakoniec zacne bojovat za to, aby jej armada dala Rexa po jeho vyradeni z armady. To prekvapivo vo mne ziadne velke emocie a dojatie nespôsobilo, takze po skvelej prvej polovici ta druha vo mne vyvolala vlazne pocity. Ale ako celok je to zaujimavy film, ktory sa oplati vidiet nielen psickarom, ale snad nebudu trpiet ani milovnici odpornych kocurov a podobnych hnusnych domacich zvierat. 7/10.

• 3.9.2017  16:28

Jeden z tych po kazdej stranke priemernych filmov dvojky Spencer/Hill. Zapletka by este usla. Po uvodnych peripetiach sa nedobrovolne da nasa dvojka dokopy, aby spolu isla hladat stary poklad. Lenze epizodky, ktore zazivaju su dost nenapadite a nudne. Najprv su prilis dlho spolu sami na lodi, takze sa tazko da vymysliet nieco zaujimave a potom ked sa dostanu na ostrov, tak to mimo par bitiek tiez nicim nezaujme. Zaporaci su tentoraz nevyrazni. Jednu skupinu tvoria mafiani, ktorym Hill dlzi peniaze, takze vlastne idu po nom opravnene a druhu bandu tvoria pirati v gay sado maso kostymoch, ktori zneuzivaju miestnych indianov. Uz k tomu chybala len hudba od Village People a bolo by to dokonale gay. Namiesto nej tu je nevyrazny hlavny motiv, ktory si na druhy den vôbec nepamätam. No a bitky boli pre mna tiez sklamanim. Sice sa dockame dvoch velkych hromadnych bitiek, ale choreograficky su priemerne. Najhorsi je ale timing, kedze velmi casto vidno, ze sa mlati vzduchopazdno a udery dopadaju desiatky centimetrov od superov. No a obcasne zrychlovanie pohybov pôsobi tiez otravne. Humornych situacii je tiez pomenej, takze vysledkom je absolutny priemer. 5/10.

• 3.9.2017  16:16

Neprecital som si obsah, takze som cakal film v ktorom budu donuteni vojaci z opacnych taborov spolupracovat. Chyba. Namiesto toho sa prvu hodinu jeden american schovava s jednou megaotravnou zenskou, ktoru som mal chut behom filmu minimalne desatkrat zabit, pred zakernymi zlými Japoncami na ostrove alebo opustenej lodi. Behom poslednej polhodiny americana zajme blaznivy japonec, ktory ho zacne trenovat, aby si to rozdali na ferovku s mečmi. Tak si to nakoniec rozdaju. Jeden z nich vyhra a fajront. Nabehnu zaverecne titulky a mne v mysli nabehol WTF pocit z toho, co to kurva malo znamenat? Vysledkom je divny film behom ktoreho som sa dost nudil. 4/10.

• 3.9.2017  12:49
    Únos (2017)

Film urceny vyhradne pre Slovenskeho divaka a to este starsi rocnik, ktory si bude detailnejsie pamätat politicke zoskupenie a jednotlive udalosti z tych cias, vdaka comu bude chapat mnozstvo vtipnych narazok. Tvorcovia nejdu neznalym divakom v ustrety ani vtipnou zmenou mien, ktorymi sa tu vsetky postavy oslovuju (predseda, chalanisko atd) a ani absenciou snahy o podobnost hercov so skutocnymi postavami. Pritom samostatne ten film prilis neobstoji a vysledkom je chaoticka detektivka v ktorej sa nejaka pipina snazi vypatrat vrahov svojho brata. Lenze pokial sa vo väcsine narazok chytate, tak film nabera na zavaznosti a vyznieva ovela napinavejsie ako kdejaka drama o genocide z davnych cias a zo vzdialenych krajin, ktore sa vas netýkaju. Ja som sa orientoval dostatocne a aj ked som bol v tych casoch este maly, tak som uz vnimal, ze sa v politike deju netypicky prehnane svinstva, takze som sa pri filme striedavo bavil vtipnymi narazkami a striedavo som bol znechuteny tym, co sa u nas na najvyssich miestach dialo. Pritom dodnes tie svine neboli postrestane a uzivaju si kralovsky nezasluzeny dôchodok. Najsmutnejsie je, ze za par rokov môze vzniknut podobne drsny film o sucasnosti. Z hercov si podla mna pochvalu zasluzi Maros Kramar ako slizky predseda. Je dobre, ze sa tu skutocnu svinu nesnazil imitovat a zahral si ju po svojom. Az tak velmi ma nezaujimalo patranie hlavnej hrdinky po vrahoch svojho brata. Viac ma bavila prva polovica, ktora sa venovala politickemu zakulisiu. Za slabinu povazujem aj neprirodzene dialogy plne nadavok jak z nejakej teenagerskej komedie a neprirodzeny otravny prizvuk ceskych hercov. Celkovo sa jedna o zaujimavy film, ktory by mal kazdy Slovak vidiet. Aj ked vsetko nepochopi, tak snad si o tych udalostiach dodatocne nieco zisti, aby sa podobne veci uz neopakovali. 7/10.

• 3.9.2017  11:40

Klasicka romanca natocena ako zivotopisny film, vdaka comu film obsahuje kopu zbytocnych scen. Ma to klasicke Mangoldovsky uondane tempo ako väcina jeho neakcnych filmov. Zvlastne, ze jeho akcniaky mi sedia, ale jeho dramy su k neprezitiu nudne. Medzi klady patria skvele herecke vykony Phoenixa a Witherspoonovej, ktorym to aj uveritelne spieva. Celkom solidne to medzi nimi iskri, ale Mangold to nevie poriadne predat. Takze najsilnejsou scenou je hadka pri obede medzi Cashom a jeho otcom. Zvysok je nemastny neslany. Hudbu som vnimal neutralne. Ani ma nenadchla, ale ani mi nevadila. Tusil som, ze ma to nebude bavit, ale raz sa to vdaka ustrednej dvojke dalo prezit. 5/10.

• 1.9.2017  18:16

Tentokrat sa musi dvojka Spencer/Hill vysporiadat v Afrike s obchodnikmi so zvieratami. Dej je sice jednoduchy, ale postacuje. Humor vyplýva jak z neustaleho Hillovho postuchovania večne nafrneneho Spencera, tak z neschopnych poskokov hlavneho zaporaka, ktory sa neustale snazia premôct nasu oblubenu dvojku. Ale marne. Bitiek je dostatok a su spickove. Hillovi to v tej dobe neskutocne skakalo a predvadza pôsobive kusky. A ani Spencer nie je pozadu. Bitky maju prepracovanejsiu choreografiu. Nie su to len jednoduche facky. Najviac potesi zaverecna bitka jeden na jedneho: Spencer vs. hlavny zaporak, v ktorej sa Spencer poriadne zapoti. Dalsim plusom je exoticke prostredie Afriky a pekny hudobny motiv, ktory sa ale nastastie nestihne stat otravnym. No a samozrejmostou je prijemna pohodova atmosfera. Takze vysledkom je kvalitna Spencer/Hillovka, ktora aj po rokoch dokonale zlepsi naladu. 8/10.

• 31.8.2017  20:22

Tak aj Cina natocila poriadny vojnovy velkofilm, ktory nepôsobi ako komunisticka agitka, ale ma aj putavy pribeh. V prvej polovici sledujeme osudy 9. roty Cinskej ludovej armady behom obcianskej vojny, takze sa dockame mnoho spickovo prevedenych vojnovych scen v style Vojaka Ryana. Velkolepostou sa Ryanovi vyrovnaju a o triedu prekonavaju napriklad aj korejske Taegukgi. Samozrejme je to vsetko natocene v stavnatom R-kovom prevedeni. Ale cely cas sa nezabuda na to najdôlezitejsie a to su postavy. V tomto pripade len jedna, ktora prezije cely ten masaker a v druhej polovici sledujeme jeho snahu dokazat vlade, co sa s jeho rotou stalo a aby im uznali zasluhy. Tato snaha je skoro rovnako trnista ako samotne boje a prakvapivo do urcitej akceptovatelnej miery film kritizuje aj konanie Cinskej vlady k vojakom alebo k pozostalym. Velkym plusom je aj neskutocne charimaticky Hanyu Zhang ako predstavitel hlavneho hrdinu, vdaka comu jeho pribeh dokaze v divakovi vyvolat potrebne emocie. Ja som z filmu nejaku silnu komunisticku propagandu necitil. Namiesto vyzdvihnutia komunistickych myslienok sa film venuje vyzdvihnutiu hrdinstva jednotlivcov, ktorych pribeh sa prilis nelíši napriklad od legendarnych Spartanov z bitky o Thermopyl. Ale divakom, ktorym vadia neustale vlajuce americke vlajky v USA filmoch budu najskôr vadit aj Cinske vlajky v Assembly. Ich problem. Ja som spokojny a nenapada ma nic, co by som na filme vylepsil. 8/10.

<< předchozí 1 2 3 4 28 54 81 107