Lacike

Lacike

Pán dvojhviezdička alebo aj kverulant

Slovensko

<< předchozí 1 2 3 4 32 62 93 123
    • 23.9.2018  12:27

Zaujimava psychologicka sonda, ktora ukazuje, ze ludia potrebuju nejaky system, inak sa z nich stane sadisticka sebecka zver. Akurat nechapem preco sa pri experimente predstieralo, ze ide o simulaciu väzenia. Aj v base je nejaky system. Je sice kruty, ale ma svoje pravidla, ktorym ked sa clovek prispôsobi, tak prezije. Pri tomto experimente bolo jedine pravidlo a to, ze sa nesmeli pouzivat fyzicke tresty. Ale uplne tu absentoval akykolvek system a dozorcov vedenie neustale tlacilo do toho, aby väznov sikanovali dokial ich psychicky nezlomili. Ake moznosti mali väzni, aby to absolvovali bez konfliktov s dozorcami? Prakticky ziadne. To mi prilis objektivne nepripadalo a bolo logicke, ze sa situacia vyostri velmi skoro. Velkym plusom filmu je skvele vystihnutie postupnej premeny jednotlivych postav bez nejakych beckovych vykonstruovanych zvratov. Pravdepodobne sa snazili co najviac drzat skutocnych udalosti, co filmu prospelo na uveritelnosti. Vdaka tomu atmosfera neskutocne graduje a film mi dokazal dokonale sprostredkovat pocit beznadeje. Billy Crudup ako profesor, ktory to cele vymyslel pôsobil ku koncu diabolskejsie ako kdejaky sialeny zaporak u inych filmov. Z hercov ma este prekvapil obycajne bezbrane pôsobiaci Michael Angarano, ktory si tentoraz vystrihol riadnu svinu. Vysledkom je pôsobivy psychologicky thriller, ktory je aj bez akychkolvek lacnych gore scen napinavejsi ako kdejaky horor. 8/10.

• 22.9.2018  20:46

Je to taky jednoduchsi animak. Zapletkou to je klasicky road movie v ktorom hlavni hrdinovia (jedna dospela hus a dve male kacky) na ceste do teplych krajin zaziju rôzne zazitky. Nastastie jednotlive epizodky su väcsinou fakt zabavne. Za zaporaka je uz klasicky zakerny kocur, ktory ich chce zozrat. Neviem cim to je, ze v rozpravkach je kocur vzdy za zaporaka, ale kedze kocurov, macky a podobnu haved neznasam, tak som tomu rad a zakazdym si uzijem jak v priebehu filmu prichadza o vsetkych svojich 9 zivotov. Najde sa tu aj par dalsich vtipnych postaviciek z ktorych ma najviac bavila korytnacka. Animacia nie je ohromujuca ako v Pixarovkach, ale ja som s nou ziadny problem nemal. Ze to spoluprodukovali Cinania sa odrazilo aj na viacerych Cinskych ingredianciach behom filmu ako su niektore mena alebo prostredie mestecka. Aj to mi sadlo. Film sa nesnazi tlacit divakovi nasilu nejake moralne ponaucenie. Cely cas je to take strasne pohodove, takze davam silne 3 hviezdicky a mozno po druhom pozreti pôdem aj vyssie. CZ dabing s Petrom Rychlym je fakt vydareny. 7/10.

• 22.9.2018  19:50
    El Chapo - Série 3 (série) (2018)

3. seria je takym mixom prvych dvoch. Obcas sa dockame aj prestreliek s jednym konkurencnym bossom, ale väcsinu serie sledujeme zakulisne pikle. Prva tretina serie v ktorej Chapo expanduje na zahranicne trhy a gay prokurator ziskava stale väcsiu moc vo vlade je neskutocne napinava. Lenze odkedy Chapa znova uväznia tak sa tempo zvolni a dej sa zacne do istej miery tocit v kruhu. Chapo planuje utek, nevydari sa, tak planuje dalsi atd, atd. Gay prokurator pusti k vode svojho hosana, ale dlho to bez neho nevydrzi, tak zase hlada cestu k nemu. Naviac hranica medzi realnymi udalostami a cistou fikciou uz je prilis citelna. Udalosti, ktore sa stali Chapovi sa asi viacmenej drzia reality, ale zakulisie v politike s fiktívnym prokuratorom pôsobi prilis vykonstruovane aj ked si o skorumovanosti mexickej vlady nerobim iluzie. Finale serie môze fungovat aj ako finale serialu. Gay prokurator dosiahol svoje aj ked je to trpka vyhra a Chapo sa asi uz basy len tak neprekope. Bud budu musiet tvorcovia pockat par rokov alebo sa budu musiet venovat novym postavam. 8/10.

• 22.9.2018  19:33
    Detroit (2017)

Prve dve tretiny filmu boli pre mna rovnako nudne ako Hurt Locker, kvôli strasne chladnemu pristupu k postavam a nezucastnenemu dokumentarnemu stylu akym je film natoceny. Od sceny: mal si ho zabit len akoze a nie naozaj, to zacala byt neskutocna sranda na ucet tvorcov, ktora vyvrcholila v sudnom procese s ocakavanym verdiktom. Tento film podla mna ani tak nie je o rasizme, ale hlavne o hluposti. Na jednej strane je banda hlupych deti z jednej skupiny, ktore sa rozhodnu provokovat druhu napriek tomu, ze sa to odohrava v casoch ked su obidve skupiny na noze a ta druha je pri moci a plne ozbrojena. Na druhej strane je banda idiotov, ktora ma momentalne moc a zbrane, takze si myslia, ze môzu vsetko. Co ukazuje, ze aj ked je nejaka skupina pri moci, tak by predstalen mala aspon trochu selektovat komu zo svojich da absolutnu moc, pretoze sa to môze vsetkym vypomstit. No a ked sa dve taketo skupinky idiotov a debilov vo vyhrotenych casoch stretnu, tak to skonci tak ako v tomto filme. Bohuzial Kathryn Bigelow to nepodala tak, ze by som mal chut sa nad tym zamysliet a nejak poucit, ale po dlhych minutach nudy som sa zacal nakoniec smiat. Napriklad ten zaverecny proces vo mne nevyvolal pocity bezradnosti nad tym, ze spravedlonst nezvitazi, ale skôr to pôsobilo ako prvoplanova fraska z nejakeho Hallmarkovskeho filmu. Za to, ze som sa nad blbostou niektorych postav bavil davam aspon jednu hviezdicku. 2/10.

• 21.9.2018  23:43
    Final Score (2018)

Nepriznany remake Van Dammovej Nahlej smrti. Len hokejovy stadion vymenili za futbalovy. To je teda velka zmena. Je tu bitka v kuchyni, nahanacka na strecha a finalny velky vybuch. Fakt prakticky uplna kopirka Nahlej smrti. Ale vysledne kvality su na rovnako nizkej urovni. Cele to prilis nedava zmysel. Akcnych scen vela nie je a su na mizernej urovni. V bitkach 90% uderov padne mimo zabery kamery, takze to vyzera tak, ze sa dvaja chlapici potacaju jak ozrati a predstieraju zapas. Pri nejakej ten nahanacke alebo skoku zo strechy sa dockame ocividnych trikov pred zelenym pozadim a CGi megavybuch je na urovni produkcii od Asylum. Nezachrania to ani herci. Bautista je sice namakane hovädo ale vlastne je uplne bez charizmy a hodi sa maximalne na nabuchanych poskovov. Hlavnu ulohu v ziadnom pripade neutiahne. Stevenson si vybral slabsiu chvilku a Brosnan je klasicky ojeb na divaka, aby mali nejake hviezdne meno na plagat. Ja som sa nudil rovnako ako pri Nahlej smrti. Koho ale bavila, tak snad si vychutna aj tento remake.Jednu hviezdicku davam za bitku vo vytahu, ktora je v komedialnom Chanovskom style, kedze sa pri suboji dvoch drsniakov snazi ich uderom neustale uhybat jeden ubohy chlapik. Pri tej scene som sa trochu zasmial. 2/10.

• 19.9.2018  00:13

Najlepsie Star Wars od Disneyho, co som po tych tazkych pôrodnych bolestiach a rozpacitych ohlasoch, necakal. O to viac som nadseny. Konecne epizoda, ktora sa nesnazi tazit z nostalgie, ale podava nam novy a skutocne putavy pribeh. Pribeh bez logickych dier a divnych skratiek. Mnozstvo odkazov na predosle diely je tu zakomponovanych zmysluplne a prirodzene. Technicka stranka je ohromujuca. Je tu mnoho fantastickych akcnych scen, ktore su natocene tradicnym spôsobom, takze neraz som nevnimal, ze ja jedna o CGI. Vsetko to pôsobilo tak strasne realisticky. Najväcsim kladom su ale peerfektne postavy, ktore si ma dokazali ziskat behom kratkej chvili a strasne ma mrzelo, ze niektore tu mali tak maly priestor (napriklad sympatak Rio Durant). Smrt niektorych bola dojimava a az ma stvalo, ze museli zomriet. Najviac ma asi bavil Woodyho klasicky pohodovy darebak. Z Ehrenreicha nejaka velka charizma nevyzaruje, ale minimalne v CZ dabingu fungovala aj jeho postava prekvapivo dobre a jeho romanticka linia s Qi'rou bolo rovnako silna ako Hanova s Leiou. Je zbytocne spominat dalsie postavy. Vsetky sa vydarili. Napriek bohatej stopazi ma film poriadny spad. Neustale sa nieco deje, ale nie je to len nonstop akcia. Film dokonale funguje aj po emocionalnejs stranke. Fakt nechapem ten komercny neuspech. Asi a to môze zla povest filmu este pred jeho samotnym uvedenim. Trochu mi nesedelo len objavenie sa jednej zdanlivo mrtvej postavy, co dava zmysel len divakom, ktory sleduju aj kreslene serialy. Filmova seria by mala byt od ostatnych oddelena. 9/10.

• 18.9.2018  18:10

Aj napriek mdlym trailerom a zlym recenziam som chcel, aby sa mi to pacilo. Ale je to strasna nuda. Motivacie postav skoro nulove. Napinave to nie je ani na sekundu. Plan lupeze slabucky. Cely film nemal pocit, ze sledujem nejaky poriadny heist film, ale dalsi diel Sex v meste. Akurat tentoraz tu bolo tych sexi zenskych viac. Lenze co z toho, ked sa vo filme okrem rôznych modnych prehliadok prakticky nic nedialo. A este aj toho Damona nakoniec vystrihli. Mrchy. 4/10.

• 18.9.2018  16:33
    Hot Dog (2018)

Klasicka buddy komediav ktorej je Til Schweiger za malovravneho superdrsniaka a Matthias Schweighöfer za neskutocne otravneho ukecaneho chudacika. Sem tam sa nejaky vtip vydari a tych par akcnych scen patri k tomu lepsiemu, ale celkovo som sa prilis nebavil. 4/10.

• 18.9.2018  15:58

Blazniva komedia v ktorej je humor zalozeny na neustalych zamenach a nedorozumeniach, ktore sa tykaju hlavne gay temy. Sice to nie je nejaky inteligentny humor, ale väcsinou som sa zasmial. Akcnych scen je tu minumum. Trochu väcsia je vlastne az vo finale a ani to za vela nestoji. Totalne predratovana bitka tocena vo velkych detailoch. Stephen Fung bol vraj v tej dobe pokladany za akehosi nastupcu Jackie Chana. Ale nema na neho v ziadnom ohlade ani ako reziser a ani ako herec. Aspon ze mal znamosti a tak sa film hemzi viacerymi kvalitnymi hecami jak zo starej tak novej generacie. Ale väcsina z nich sa tu mihne doslova na sekundy. Ak si to pustite ako dalsi film s Jackie Chanom, tak budete doslova nasrati. A ani Yuen Biao tu nema ovela väcsi priestor. Najviac ma bavila mafianska dvojka otca a syna v podani Chapmana To a Kar-Ying Lawa. Daniel Wu ako hlavny hrdina bol tentoraz upozadeny. Filmu davam tesne tretiu hviezdicku len za vydarene vtipne sceny, ale ziadna mega komedia to tiez nie je. Proste taka blazniva blbina na jedno pozretie. 5/10.

• 17.9.2018  15:41

Namet mi pripomenul niektore sci-fi filmy a tema o skupinke, ktora nahle musi riesit zahadu preco sa na svete ocitli sami ma bavi. Bohuzial tento film na nejake skumanie a odhalovanie pointy uplne kasle. Je to pojate ako mysteriozne poeticky film zalozeny cisto na atmosfere. Jednotlive udalosti, ktore sa deju skupinke hrdinov nemaju ziadny system. Cely film som mal WTF pocit a zaver je uplne nevysvetleny. Nech si divak mysli co chce. Tento pristup mi nesedi, ale aspon film nenudi, kedze sa neustale deje nieco absolutne absurdne. Jednotlive postavy su tiez uplne divne. Za jedno pozretie to stoji. Kludne to môze byt pre vas absolutna pecka ale aj totalne neznesitelna nuda. Ja som tentoraz presne uprostred. 6/10.

• 16.9.2018  23:26
    Tom Clancy's Jack Ryan (TV seriál) (2018)

1. seria: kvalitne napisany spionazny serial v devätdesiatkovom nekompromisnom style. Po tom poslednom tupom akcnom filmovom spracovani od Kennetha Branagha a preakcnelych traileroch som mal obavy, ze sa budu snazit z Ryana urobit dalsieho Jasona Bornea. Sice to nie je uplne bezbranná kancelarska krysa ako v ostatnych filmovych spracovaniach a zapoji sa aj do akcii, ale nastastie to nie je ziadny superman a v terene neraz robi chyby. Jeho postava je akceptovatelnym a celkom uveritelnym kompromisom jak vojaka tak nerda. Jeho predstavitel John Krasinski zvlada perfektne jak romanticke tokanie s Abbie Cornish, tak vtipne postuchovanie so svojim sefom Wendellom Pierceom s ktorym vytvoril skvelu dvojku. V cisto dramatickych alebo akcnych scenach uz to je slabsie, kedze zakazdym nahodi nepritomny pohlad. Uz sme tu mali lepsich Ryanov, ale aj na Krasinskeho sa da nakoniec zvyknut. Niekoho asi bude stvat, ze ma Ryan v niektorych dieloch celkom malo priestoru. Cely ten spletity pribeh nesledujeme z jeho pohladu, ale Ryan je len jednou z dôlezitych postav pribehu. Velky priestor dostal aj skvely hlavny zaporak Ali Suliman, vdaka comu podrobne spozname jak jeho motivacie tak aj rodinu. Napriek malemu poctu dielov obcas z toho citit, ze niektore linie maju zbytocne velky priestor len, aby sa natiahla stopaz. Asi najotravnejsia je linia s pilotom dronov, ktora ma vôbec nebavila. Akcnych scen si najviac uzijeme v uvode, ale su absolutne spickove a aj poriadne krvave. Celkovo vidno, ze serial mal poriadne velky rozpocet, takze sa cestuje po celom svete. Pripad, ktory sa tiahne celou seriou je pekne uzatvoreny, takze sa tesim na novy pripad v dalsej serii. 8/10.

• 16.9.2018  12:20

Je to v rovnakom style ako jednotka. Voci postavam absolutne chladne. Bolo mi uplne jedno co sa tam odohrava a tym padom ma to strasne nudilo. Niektore vypäte sceny ma skôr rozosmiali. Napriklad ten uvod so samovrazednymi teroristami. Tvorcom sa uz asi zdalo malo bojovat len proti drogovym gangom, tak sa museli do toho pridat teroristi. V tretom diely ocakavam boj proti mimozemstanom. Ale toho sa uz nezucastnim. Aj tento diel som v polovici vypol.

• 15.9.2018  22:42
    Gen-X Cops (1999)

Je to taky predchodca Invisible Target, ktory tiez reziroval Benny Chan. Cize akcny thriller o troch mladikoch, ktory vysetruju nejaky pripad. A jedneho z nich hra znova Nicholas Tse. Dalsimi su Stephen Fung a Sam Lee. V prestrojeni patraju po priekupnikovi zbrani, ale cele sa to skomplikuje, kedze aj zaporaci sa vzajomne podrazaju a maju medzi sebou nevysporiadane ucty. Jedneho z nich hra Daniel Wu. Proste taky ublizeny chudacik. Pojatie postav, ktore sa spravaju miestami pubertiacky to dost zraza dole. Na tych "duchaplnych dialogoch" spolupracoval aj pekelny Bey Logan, ktory tu ma aj cameo. Na konci sa na par sekund mihne aj Jackie Chan, ktory to nielen produkoval, ale jeho kaskadersky team vypomahal aj v akcii, takze prevedenim je väcsinou v jeho oldschoolovom style. Je jej tu dostatok. Hlavne krvavych prestreliek a aj niekolko velkolepych vybuchov. Len obcas vybuchy kazia ocividne slabsie triky. Bitky su kratsie s jednoduchsou choreografiou a miestami dratovane, ale dockame sa niekolkych pekne tvrdych padov. V jednom z nich za Erica Tsanga zaskakuje maly chudy blondak Bradley James Allan. He,he. Celkovo to je taka prijemna jednohubka, ktora v ziadnom ohlade neohuri, ale kto ma rad 80/90tkove HK akcniaky, tak sa docka solidneho nadpriemeru. 6/10.

• 14.9.2018  19:58

Aj ked Jackie po roku 2000 toci väcsinou len priemerne alebo rovno podpriemerne filmy, tak som do pokracovania jeho slavnej dobrodruznej serie Armour of God vkladal velke nadeje, kedze jeho navrat k serii Police Story s filmom New Police Story dopadol fantasticky. Ale na druhy pokus ma to bavilo este menej ako prvykrat. Dej vôbec nefunguje. Jackie cely film akoze hlada nejake vzacne sošky, ale jeho patranie nema ziadnu poriadnu logiku alebo gradaciu. Prakticky sa len striedaju rôzne exoticke lokacie v ktorych sa neustale hovori inym jazykom. Najväcsi klad minulych dielov a to humor sa tu prakticky nevyskytuje. Len pri nejakej bitke sa o nieco vtipne pokusi, ale pousmial som sa len raz na jednom obohratom ale stale celkom funkcnom vtipe. Snaha o nejake to zaverecne moralne ponaucenie je neskutocne otravna. Takze neakcne sceny su strasne nezazivne a tych 120 minut mi pripadalo pocitovo dvojnasobne. A akcia? Vyzera to jak keby si Jackie spisal zoznam tych najvydarenejsich scen z dvojky a pokusil sa ich znova natocit. Ale tentoraz prakticky komplet s trikmi. V bitkach Jackie uz davno nema co predviest. Nonstop v jeho pohyboch citit, ze je zaveseny na pomocnych lanach. Tomu, ze pri nebezpecnych preskokoch vo vysokych vyskach nie je isteny, uz nikto neuveri. A aj ked od toho dohliadneme, tak uz ani tie kusky nepôsobia prilis pôsobivo. Taky Matt Damon v Bourneovi alebo Tom Cruise v serii MI predvadzaju ovela pôsobivejsie kusky. Z akcnych scen celkom zaujme uvodna originalna akcny scena, z bitiek je nejlepsia ta kde si to rozdaju dve dlhonohe krasky, Jackie len sem tam predvedie nejaky chvat ktory nepôsobi umelo, ale pri väcsine jeho chvatoch som mal pocit, ze uz aj Sly v prvych Expendables predvazda pôsobivejsiu akrobaciu ako Jackie a to dokonca bez pomocnych lan. Tentokrat sa nevydaril ani ustredny song, ktory Jackie naspieval. Prvykrat som ho mal chut hned vypnut. Jacke mi v tomto filme bol vlastne celkom nesympaticky a pri zaverenych nepodarkoch som bol normalne rad, ked Jackieho pokusal pes. Takze vysledkom je jedno velke sklamanie, ktore radsej nebudem povazovat za sucast slavnej serie. Ten roztomily odkaz so zuvackami to nezachrani. 3/10.

• 13.9.2018  23:43
    Taxi 5 (2018)

Mysleli ste si, ze nic horsie ako americky remake uz byt nemôze? Piaty diel je este väcsie peklo. Je mi luto, ze zo serie nadobro odisli Daniel a Emilien, ale ako zasadny problem to nevidim. S radostou by som prijal pohodovy akcny vyplach akym boli prve dva diely a kludne aj s novou zostavou. Lenze nova dvojka je absolutne nevyrazna, bez stipky charizmy a chemie. A rovnako nevyrazny je cely film. Je to jedna velka nuda obcas prerusena nejakym nechutnym forom v ktorom sa zvracia alebo vypustaju hovna. Ani pekne zenske na okrasu zu uz nie su. Cely film musime trpiet pohladom na jednu odpornu vypasenu svinu. Obcasny vyskyt komisara Gilberta tiez za nic nestoja a vôbec mi nepripadali vtipne. Najsmutnejsie dopadli spominacky na minule diely v ktorych ale Daniela a Emiliena neukazu. Asi sa urazili, ze ich vynechali a tak nedali suhlas na znovupouzitie ich zaberov. A urobili dobre. Skoro som zabudol na akcne sceny. Su sice prehladne ale dokonale sterilne. A je ich tu fakt malo. Soundtracky vzdy stali za to, kedze navodzovali pohodovu atmosferu. Okrem starej titulnej pesnicky, je zvysna hudba nevyrazna. Vysledkom je jedna velka katastrofa, ktoru ziadnemu fanusikovi Taxi serie neodporucam. 1/10.

• 12.9.2018  23:53

Dokonale nevtipna komedia orientovana oriientovana snad na najmensich divakov ci uz jednoduchym humorom alebo snahou poucat, ze byt zlocincom je zle, ano deti? Ustredna trojica je strasne nesympaticka a nezachrani to ani herecke obsadenie alebo to, ze sa v uplnom zavere polepsia. Neackne sceny su proste strasne nudne a ani raz som sa nezasmial. No a akcia tiez nie je ziadna slava. To, ze je plna trikov neprekvapi, ale aspon nepôsobi tak umele. Sem tam sa dockame aj nejakeho pekneho kaskaderskeho kusku pri ktorom sa da aj zabudnut na to, ze sa urcite netocil bez istenia. Na staru Jackieho tvorbu to proste nema, ale v ramci biitiek po roku 2000 to patri k tomu lepsiemu. Co ma na akcnych scenach stve najviac je to, ze su strasne neoriginalne. Prakticky kazdy kusok som uz videl v nejakom starsom HK filme v lepsom prevedeni na tvrdo bez trikov. Kto nema napozerane, tak asi bude celkom spokojny, ale skutocny fanusik HK filmov z toho nadseny nebude. Najviac ma nakoniec potesilo niekolkominutove cameo Yuen Biaoa. Bolo fakt prijemne ho znova vidiet po Jackieho boku. A aspon trochu si pretiahol aj slachy, aj ked uz mu to neposkakuje jak za mlada. Holt uz tieto akrobaticke legendy maju svoj vek. Takze vysledok je dost rozpacity. Humor nefunguje a akcia je prinajlepsom priemerna. Namiesto comebackom by som to nazval skôr potvrdenim toho, ze Jackiemu uz dosli sily. 4/10.

• 12.9.2018  01:50

Tak sa konecne stretli v jednom filme Arnie a Sly. Teda pardon. Jackie a Jet. Pre fanusikov HK mlaticiek to je podobny sviatok. Prvotny dojem bude urcite sklamanim, pretoze uz maju obidvaja borci svoje najlepsie casy za sebou a aby ich spolocny suboj naplnil sny vsetkych fanusikov, tak by sa musel odohrat zaciatkom 90tych rokov. Ale ked prihliadnem k tomu ake slabe bitky predvadzal Jackie po roku 2000 vo väcsine svojich filmov, tak nakoniec to dopadlo najlepsie ako bolo mozne. Tentokrat mi nevadi ani to, ze je tento suboj predratovany, kedze pôsobi kontaktne a udery tvrdo.A kedze je to rozpravka, tak nejake tie nerealne chvaty k tomu patria. Dokonca ani neriesim do akej miery tychto dedkov dubluju kaskaderi, kedze suboj je dostatocne dlhy, dynamicky a prepracovany. Takze som si ho uzil. Rovnako ako aj ostatne bitky a cely film. Z bitiek sa mi najviac paci hromadna bitka v uvode v ktorej Jackie vymlati cely hostinec. Yuen Woo-Ping je king a kung-gu majstra urobi aj z kdejakeho zaciatocnika. Po dejovej stranke to je pekna variacia Nekonecneho pribehu na Cinsky spôsob. Vizual je jedna velka lahoda. Vyprava je bombasticka a kamera Petra Paua skoro az umelecka. Herecke obsadenie sa tiez vydarilo. Michael Angarano mi vzdy pripadal ako taka sympatickejsia kopia Shiu LaBeoufa. Je to taky roztomily fanatik do kung-fu filmov, ze sa mu neda nefandit. Zaporaka si paradne vychutnal demonicky Collin Chou. Jackie aj Jet tu maju dvojulohy. Jackie potesi hlavne postavou opiteho majstra. Stale dufam, ze natoci treti diel v ktorom bude tentoraz za nonstop opiteho mentora. Ide mu to paradne. Jet je skvely ako ako mnich ale este zabavnejsi ako Opici kral. Vzdy som mal slabost pre tuto sialenu postavu. Vylepsil by som snad len trochu scenar, aby ta cesta, ktoru musi Angarano absolvovat bola vyplnena trochu zaujimavejsimi a lepsie gradujucimi epizodkami. Ale celkovo to dopadlo nadpiemerne a ovela lepsie ako zvyknu azijske namety v americkych rukach bezne dopadnut. Kludne by som privital aj pokracovanie. 7/10.

• 11.9.2018  20:35

Dvojka je o triedu lepsia hlavne vdaka vydarenemu scenaru, ktory obsahuje ovela viac vtipnych hlasok. Tentokrat ma bavil aj Own Wilson a s Jackiem tvoriad zabavnu dvojku. Film obsahuje aj mnoho odkazov na dobove udalosti. Zapletka m,i tiez pripadala napinavejsia. Snad sa akurat nedockame dalsieho dielu, pretoze by v nom museli zase zabit nejakeho pribuzneho Jackieho postavy. Pochvalu si zasluzi nadherna vyprava. Tocilo sa sice v Cechach, ale ja som mal hodnoverny pocit, ze sa to odohrava v Britanii. Sklamanim pre mna su bohuzial bitky. Väcsinou su zalozene len na tom, ze Jackie nieco neustale vtipne preskakuje, pripadne sa v subojoch vyhyba ranam. Klasicky duel nas caka az vo finale s Donniem a ten je strasne odflaknuty a kratky. Z toho napadu, ze sa musia krcit pod gulometom sa dalo vytrieskat ovela viac. Naviac je v nom casto citit pomocne lana. Takze sa nedockame ziadneho aspon trochu narocneho chvatu. Smutne je, ze vo vystrihnutych scenach na DVD je duel ovela dlhsi a obsahuje aj viacero peknych chvatov bez trikov. Velka skoda, ze ho nepouzili komplet aj vo filme. Ovela pôsobivejsi je nasledny duel na mece s hlavnym zaporakom Aidanom Gillenom. Wilson si zase trochu zablbne na slavnych hodinach. Takze ako historicka komedia s obcasnymi trikovymi akcnymi scenami v ktorej nahodou hra aj Jackie to funguje velmi dobre, ale ako akcna Chanovka to je slabota. Z americkych filmov Jackieho HK styl najlepsie vystihuju Rush Hour 1 a 2. 7/10.

• 11.9.2018  16:12

Este pred Armour of God a dokonca aj pred Indiana Jonesom si Jackie natocil svoju kung-fu dobrodruznu Indiana Jonesovku. Hra tu bojovnika, ktory sa so svojou skupinou vydava na dobrodruznu cestu z bodu A do bodu B, aby dopravil smtelne choreho k nejakemu zazracnemu lieku. Bohuzial Jackieho postava je strasne nevyrazna a aj ked je hlavnym hrdinom, tak nepôsobi ako lider skupiny, ale len jej radovym clenom. Za lidra je tu skôr charizmaticky James Tien. Film je pojaty celkom vazne, takze sa nedokcame ziadnych tradicnych Chanovskych komedialnych scen, ani v bitkach ani mimo nich. Asponze bitky v ramci doby vzniku filmu patria k tym lepsim. Sice sa tu casto najdu aj klasicke absurdne skoky do stratena, ale choreografia je solidna a väcsinou netypicky dynamicka. Kedze bol film natoceny v 3D, tak bitky pravidelne zhadzuju zabery v ktorych akteri udieraju priamo do kamery, alebo neustale proti kamere nieco vyskakuje, co väcsinou pôsobi trapne. Dalsim komickym prvkom je hudba vykradnuta zo Star Wars, takze som cely film cakal, kedy sa objavi Darth Vader. Zapletka je sice jednoducha, ale je na nu nabalenych mnoho zbytocnych linii, ktore prilis zmysel nedavaju a finale je neskutocne prekombinovane v style vrahom je zahradnik, ktory je v skutocnosti zahradnikova vnucka z tretieho kolena. Proste dejova omacka je strasne nezazivna, ale vdaka solidnym bitkam tento film patri k tym pozeratelnejsim ak chcete vidiet nieco starsie od Jackieho. Packal Lo Wei malokedy natocil nieco lepsie. 5/10.

• 11.9.2018  00:14

Tak strasne som chcel mat tento film rad. Ked uz pre nic ine tak aspon kvôli tomu, ze sa v nom stretli moji traja oblubenci: Jackie, Arnie a Sammo. Ale vsetky komedie Frana Coraciho mi pripadaju nezazivne a absolutne nevtipne. Zamrzi to o to viac, ze v rôznych cameo vystupoch sa tu mihne mnozstvo nadanych komikov. Bohuzial styl humoru, ked tu rôzny postavy neustale o nieco zakopavaju alebo padaju, cieli na najmensie deti. Vidiet to v detskom veku, tak by som mozno tento film miloval. Scenar mi tiez pripada strasny. Proste taky zlepenec viacmenej nesuvislych scen. Niektore cameo vystupy su prakticky zbytocne a Arnieho dokonca neskutocne trapne. Ine som po rokoch docenil a aspon trochu som sa pousmial. Medzi klady patri nadherny vizual, bohata vyprava a hlavne po dlhsej dobe vydarene bitky v HK style, ktore mal evidetne Jackie pod plnou kontrolou. Aj ked su miestami jasne citelne pomocne lana, tak su väcsinoou pouzite natolko kvalitne, ze sa to da akceptovat. Je tu dostatok bitiek s vynaiezavou a vtipnou choreografiou. Takze bitky nielenze nadchnu ale aspon su aj zarukou vydareneho humoru. Sem tam sa najde aj nejaky solidny kaskadersky kusok. Vysledkom je taky nesurody mismas v ktorom si snad kazdy najde nejaku scenu, ktora ho zaujme, ale ako celok to nenadchne. P.S: Po dlhej dobe Jackieho film v zaverecnych titulkoch neobsahuje nepodarene zabery. Divne. 5/10.

• 10.9.2018  19:23

Tak si Jackie splnil sen a natocil western, ale zeby to bola nejaka pecka sa neda povedat. Zapletka nie je ani originalna ani prilis zaujimava. Bitky su priemerne. Choreografia je jednoduchsia. Zaujala ma len scena v ktorej Jackie pouziva podkovu na lane. A potom snad este kratka bitka s Rongguang Yu za nieco stoji. Zvysok sedy priemer. Kaskaderske kusky prakticky ziadne. Ked ma na nieco nebezpecne dôjst tak je to predratovane alebo je pouzite ocividne CGI. Cely film vratane bitiek je skôr v americkom style, takze Jackieho ucast v takychto filmov je prakticky zbytocna, kedze nema moznost predviest svoje trademarky. A najväcsim sklamanim je humor. Jackie ta ma par vtipnych hlasok, ale Wilson je len otravny. Ako herec mi je sice sympaticky, ale vlastne si nespominam na ziadny film v ktorom by ma rozosmial. Ked mu na konci jedna postava povedala, ze prilis vela keca, tak mala svätu pravdu. Na Chrisa Tuckera sa absolutne nechyta. Takze vysledkom je ten najtuctovejsi priemer. 5/10.

• 10.9.2018  01:01
    Patient Zero (2018)

Zo zaciatku to zaujme originalnym pojatim zombie epidemie, ale nasledne nasleduju nekonecne rozhovory s nakazenymi, ktore nikam poriadne nevedu. Po hodine sa objavi charizmaticky zombie Stanley Tucci, ktory prednesie nejake zaujimave filozoficke myslienky a potom sa uz rozputa tuctova vyvrazdovacka, ktora zaujme len nejakou tou stavnatou gore scenou. Hlavne postavy su celkom sympaticke, ale po chvili zacnu byt tie ich kecy strasne ubijajuce. Technicka stranka je v pohode. Skoda, ze ten netradicny pohlad na zombie zaner nepriniesol nic skutocne zaujimave. 4/10.

• 9.9.2018  22:24
    Králové (2017)

Zhodou okolnosti som tento rok videl jeden skvely dokument, ktory sa venoval rasovym nepokojom, ktore sa odohravali v tej dobe v Los Angeles. Dalo by sa o tom natocit mnoho skvelych filmov. Ale Deniz Gamze Ergüven zasadil do tej doby neskutocne tuctovy a nezaujimavy romanticky pribeh, co pôsobi skoro az ako vysmech tym udalostiam. 4/10.

• 9.9.2018  21:21

Trpky film o starnuti s dvoma skvelymi hercami v hlavnych ulohach. Len skoda, ze to je pojate ako road movie, ktore prilis nemusim. 6/10.

• 9.9.2018  20:52
    Reprisal (2018)

Klasicke podfinancovane becko so zaujimavym nametom s ktorym by v lepsich rukach mohol vzniknut solidny thriller. Ale Brian A. Miller je co? Packal, nemehlo a diletant v jednom. Nielenze za prd stoji technicka stranka s divnou roztrasenou kamerou a hnusnymi CGI prskavkami pri vystreloch, ale hlavne nedokaze vytazit poriadne napätie zo solidneho nametu o chlapikovi, ktory sleduje kvôli odmene serioveho lupica, ale namiesto toho, aby ho bonzol na policii, tak sa ulakomi na jeho lup, co vyvola patricne nasledky. Herecke obsadenie je slusne, ale herci nemaju co hrat. Chcelo by to ovela lepsie prepracovane postavy. Naviac Frank Grillo a Johnathon Schaech sa tak podobaju, ze som cely film rozmyslal, kto z nich hra kladneho hrdinu a kto toho zaporneho. Willis je klasicka vabnicka na divakov, aby si film aspon niekto stiahol. Ako hovori môj oblubenec. S basou piva a mechom chipsov sa to raz da vydrzat, ale potencial tu bol tentokrat ovela väcsi. 4/10.

• 9.9.2018  19:48

Dvojka mala chatrnu zapletku, ale trojka ju ma doslova imbecilnu a poriadne nedava zmysel. Snaha o zdramatizovanie pribehu s Jackieho bratom je uplne mimo. Akcne sceny su jedna velka katastrofa. Bitky su predratovane a umele. Jackie tu predvadza s pomocou rôznych trikov kusky, ktore v predvadzal na tvrdo v HK filmoch alebo este aj v Rumble in the Bronx.Len sem tam Jackie predvedie nejaky priemerny chvat. Este aj Chris Tucker vyzera v bitkach uveritelnejsie ako Jackie. Ziadneho pôsobiveho kaskaderskeho kusku sa nedockame. Keby tu boli aspon klasicke akcne sceny, ale je tu len jedna autonahanacka. Fakt nechapem co na tom stalo 140 mega. Film zachranuju dve veci. Ustredne duo, ktore som si oblubil v minulych dieloch a chemia medzi nimi stale funguje. A hlavnou devizou su komedialne sceny, ktore su väcsinou stale zabavne. Aj ked tie najlepsie fory su na zaciatku. Vylepsena scena s You, ktora bola uz v dvojke alebo vysluch pri ktorom vypomaha mniska. Pochvalit musim aj fakt nadhernu krasku Noémie Lenoir. Bohuzial väcsina hivezdnych cameo vystupov nie je vtipna. Vysledok nie je uplna katastrofa, ale rozhodne je to najslabsi diel serie a ak od filmu ocakavate len humor, tak sa da vydrzat. S poriadnymi akcnymi scenami by to bolo za 3*. Bohuzial tu ziadne nie su. 5/10.

• 9.9.2018  16:36

Dvojka je vypravnejsia akcnejsia a zabavnejsia, ale napriek tomu nie je lepsia. Zapletka je chatrnejsia. Tvori ju len krehka nit na ktoru navesali mnozstvo akcnych a komedialnych scen a len akotak dava zmysel. Tentokrat film uplne postrada napätie a ani na chvilu sa o hlavnych hrdinov nebojite. Cely cas citite, ze to v pohode zvladnu. Bitiek je tentokrat ovela viac, ale uz nie su take tvrde ako v jednotke a viac su zamerane na humor. Nastastie su stale v kvalitnom HK style, takze som s nimi spokojny. Tentokrat sa dockame aj nejakeho pôsobiveho kaskaderskeho kusku, ale ocividne v nom vystupuju uz len kaskaderi a Jackie a Chris sa nasledne predvadzaju len pred zelenym pozadim. Hlavne pri jednom Jackieho pade cez okno z prveho poschodia na zem mi bolo luto, ze to namiesto Jackieho predvadzal kaskader. Holt vek nezastavis a Jackie sa uz takych sialenosti ako volakedy nepusta. Hlavnou devizou filmu je ale humor. Film ma cely cas neskutocne pohodovu naladu, ktoru dokaze preniest aj na divaka. Miestami ma udivovalo mnozstvo rasistickych vtipov, ktore by dnes uz pravdepodobne nepresli. Asi je v poriadku pokial sa postuchuje cernoch s aziatom. Holt ale my bieli musime drzat hubu. Z cameo vystupov ma prekvapil kung-fu cernoch Don Cheadle, ktoreho som si uz nepamätal. Vysledkom je stale dostatocne kvalitne pokracovanie, ktore sa oplati vidiet. Az mi je luto, ze ma tak kratku stopaz. 7/10.

• 9.9.2018  01:35

Vdaka Rush Hour sa z Jackieho stala medzinarodna superhviezda. Opravnene. Sice sa nedockame ziadnych samovrazednych kaskaderkych kuskov a Jackie neraz pri bitkach vykrada svoje starsie filmy, ale akcia je natocena v HK style a bitky su spickovo prevedene. Dostatocne dynamicke, kontaktne a Jackie neustale vyuziva vsetko co je po ruke. Pomocne lana su pouzite len v nevyhnutnych pripadoch. Len skoda, ze bitiek nie je viac. Inak by som isiel aj na plny pocet. Vynahradzuje to mnozstvo vydarenych vtipnych scen. A to hlavne neustale spickovanie medzi ukecanym Tuckerom a Jackiem s kamenym vyrazom. Spolu tvoria jednu z najlepsich a najvtipnejsich buddy dvojic v tomto zanri. Vydarila sa aj zapletka, ktora je dostatocne putava a napinava. Potesi aj mnoho znamych xichtov vo vedlajsich vtipnych ulohach. Ci uz azijskych alebo aj americkych. Chybal mi snad len zaverecny song od Jackieho, ale trochu spevu sa od neho aj tak dockame. Vysledkom je perfektny mix americkej komedie s HK spickovou akciou a podla mna Jackieho najlepsi americky film. 8/10.

• 8.9.2018  21:41

Vzdycky som mal rad druhu polovicu tohto filmu, ale prva polovica sa mi v USA 108 minutovom zostrihu uvedenom u nas nikdy nepacila. Az ked som videl nezostrihanu HK 120 minutovu verziu, tak sa mi zapacil cely film. Akcne sceny su prakticky rovnake. Len sem tam je pridana nejaka nepostrehnutelna sekunda pri vybuchu tovarni. Prvym hlavnym rozdielom su pridane sceny Jackieho v Afrike, kde sa skamarati aj s jednym domorodcom. V pôvodnej verzii ma sceny v Afrike nudili, ale vdaka tomu motivu funguju ovela lepsie. Podstatnejsim vylepsenim je ale ovela neskorsie odhalenie divakovi, kto za celou akciou v Afrike stoji a o co im ide. Prakticky zo zistujeme postupne spolu s hlavnou postavou, co dava ovela lepsi zmysel ako v USA verzii, kde su pre divaka vylozene karty hned a potom musime este nasledne trpiet pri tom, kym to zisti aj hlavny hrdina. Aj ked som uz film videl a motivy zaporakov poznam, tak ma v HK verzii znova bavi to postupne odhalovanie. No a konecne k filmu. Prva polovica je na Jackieho trochu netypicka. Vlastne je to seriozny thriller v ktorom Jackie ako clen elitneho komanda so stratou pamäte postupne zistuje kto je a co sa mu stalo. Humoru je v tejto casti minimum a akcie tiez. Napriek tomu to rozhodne nuda nie je a Jackie predvadza v ulohe zmäteneho hrdinu slusne herectvo. Az v druhej polovici sa naplno dostanu k slovu klasicke Chanovske komedialne bitky plne vynaliezavych a aj nebezpecnych kuskov. Prevedenie bitiek je este spickove. Pomocne lana su pouzite len pri kuskoch v ktorych Jackie poskakuje po budovach. Ale ani to neznizuje napriklad finalne sankovanie Jackieho po oknach na streche budovy. V niektorych scenach sa mi doslova zatocila hlava nad tym, co tam predvadza. Dalej by som vyzdvihol nahanacku v ktorej s autom Jackie predvadza take vtipne kusky, ktore som nikde inde nevidel. Hromadnu bitku v Rotterdame v ktorej Jackie v drrevenych topankach riadne bolestivo nakope protivnikov a nakoniec fantasticke finale s dvoma supermi plne spickovych dynamickych chvatov. Na okrasu tu su uz tradicne aj nejake pekne baby s ktorymi sa tentoraz nastastie Jackie nezblizuje. Vysledkom je nadpriemerna Chanovka este stale v tom tradicnom HK style. Keby bolo v prvej polovici viac tradicnej Chanovskej komiky a akcie, tak by to bolo za ciste 4*. HK verzia je u mna za spokojnych 7/10 a USA verzia za slabych 5/10.

• 8.9.2018  16:57
    Mýtus (2005)

Aby ste sa vyhli sklamaniu, tak si treba hned ujasnit, ze toto nie je klasicka komedialna Chanovka s mnozstvom bitiek. Okrem vtipnej bitky na pase s lepidlom tu nie je ziadny humor. Celkovo tu ani nie je vela bitiek a ked na ne dôjde, tak su väcsinou hnusne predratovane a umele. Vrcholom je lietajuce finale, ktore je uchvatne asi ako finale v Medailone. Cize Vôbec. Skoda, ze ovela dlhsia nebola bitka s famoznym Yuen Takom (taky fuzac s dvoma mecmi). Nebezpecny kaskadersky kusok tu nie je ziadny. Takze ked si uvedomime co film nie je, tak co vlastne ponuka? Dve dejove linie, ktore sa cely cas striedaju. Linia v minulosti sa zaobera historickou romantikou a ta v sucasnosti predstavuje dobrodruzneho patranie po nejakych artefaktoch. Bohuzial romanticka linia vôbec nefunguje. Jackie po filme Gorgeous znova dokazuje, ze sa do tohto zanru vôbec nehodi. Cely cas len tupo pozera jak sa mu snazi Hee-seon Kim vyznat city. Ona je pre zmenu otravna tym, jak chce neustale zomriet. Chemia medzi nimi je nulova. Nadherna ustredna pesnicka, ktoru obidvaja naspievali ma stokrat viac emocii ako samotny film. Romanticka linia v Jackieho filmoch fungovala len vtedy ak bola pojata komedialne. Serozne zamilovane tokanie mu vôbec nejde. Niekoho mozno potesi aspon niekolko historickych bojov v ktorych je sem tam aj krv. Mne ale pripadali strasne tuctove a nudne. Linia v sucasnosti trochu pripomina seriu Armour Of God. Ale v ovela horsom prevedeni. Jak co sa tyka nezaujimaveho patrania, tak hnusnych bitiek, ktore su bud predratovane alebo dokonca CGI mizernej kvality. Jackieho akrobaticke schopnosti su absolutne nevyuzite a namiesto neho by tu mohol hrat ktokolvek. A ak by to bol schopnejsi herec, tak by to bolo lepsie. Sklamanim je aj zaver v ktorom ani ta romanticka linia prilis stastne nedopadne. Pochvalit môzem snad len peknu hudbu a solidnu vypravu, kedze sa cestuje po celom svete. Ako klasicka Chanovka to je katastrofa. Ako romanticko dobrodruzny historicky film to je tiez slabe. V Jackieho filmografii sa jedna o zbytocny pocin. 4/10.

<< předchozí 1 2 3 4 32 62 93 123