Lacike

Slovensko

<< předchozí 1 2 3 4 34 68 101 134
    • 17.1.2019  21:05
    Hyeobsang (2018)

Solidny vyjednavaci thriller, ktory je napriek snahe o maximalnu prekombinovanost paradoxne cim dalej tym viac predvidatelny. Cele je to prilis schematicke, takze pokial ste videli aspon klasiku Vyjednavac, tak budete o ktok napred pred vyjednavackou a mozno aj unoscom. Ostatne stranky filmu su v poriadku. Charizmaticky unosca s dojimavym motivom, svojsky zahrata vyjednavacka a banda parchantov v pozadi ktorym prajete smrt. Skoda, ze môj oblubenec Sang-ho Kim to bol len do poctu. Celkovo to je film na jedno pozretie. 6/10.

• 17.1.2019  18:28

Dalsi citlivy Beckerov film. Tentokrat drama o jednom nezakonnom precine kvôli nedorozumeniu. V roku 1919 pride sudca do maleho mestecka presetrit pripad zadrzaneho vojnoveho hrdinu. Okrem sudcu a zadrzaneho su dôlezitymi aktermi pribehu este jeden neustale stekajuci psa cakajuci pred väzenim na svojho pana a jedna vzdelana zena s ktorou ma zadrzany spolocnu minulost. Cela ta drama je pojata ako detektivka v ktorej sudca behom rozhovorov postupne odkryva cely pribeh. Ktory aj ked ma zaujimave postavy s kvalitne hrajucimi hercami, tak je strasne banalny a to nedorozumenie kvôli ktoremu doslo ku vsetkym problemom by sa dalo vyriesit behom piatich minut a bol by pokoj. Staci prekonat zlost a hrdost a proste vypocut druhu stranu. A predstavte si. Presne tak sa cely pribeh aj uzavrie. Takze rozhodne nelutujem, ze som to videl. Becker ako reziser nesklamal. Ale ako scenarista ma tentoraz nezaujal natolko, aby som to videl druhykrat. 6/10.

• 17.1.2019  15:49

Road movie nie je môj oblubeny zaner, ale tentokrat mi to sadlo dokonale vdaka uchvatne sa vyvijajucemu vztahu ustrednej dvojice. Niektori ludia sice budu nadavat, ze to je dalsia negromilska agitka alebo ocividny utok na Oscarov. Pokial je vysledkom takto vydareny film v ktorom znova po miliontykrat funguju vsetky obohrate klise, tak s tym nemam najmensi problem. Vsetky tie vznesene motivy su vedlajsie a v centre pribehu stoji prave vztah ustrednej dvojice. Do urcitej miery mi to pripomenulo moju srdcovku Driving Miss Daisy v ktorej z pohladu bielej zeny zistujeme, ze ten neger je vlastne sympaticky a sikovny clovek. Tentokrat som mal pocit, ze to je podane opacne a z pohladu negra, ktory ale prekvapivo prilis privetivy nie je, zistujeme, ze ten biely clovek s predsudkami je vlastne v pohode. Len sa musi dostat zo zacarovaneho kruhu komunity v ktorej su vsetci cierni podradne bytosti. Ale ako hovorim. Tieto vznesene motivy sa tu divakovi netlacia za kazdu cenu do hlavy a kludne si môze nadalej nenavidiet koho chce a aj napriek tomu si vychutnat skvely film s fantasticky zahranymi postavami. Tony Vallelongom, ktory robi co sa da, aby uzivil rodinu. Viggo Mortensen tu znova podava skvely vykon. Akurat mi miestami strasne pripominal Bundu Ed O'Neilla. Dokonalym protihracom mu je Mahershala Ali ako vzneseny a trochu namysleny cernoch, ktoreho neberu medzi seba bieli a uz ani cierni. Taka ta ocividna snaha o nejake moralne ponaucanie vycnievala akurat v jednej linii ohladom jeho postavy pri ktorej som si povedal, ze to uz prehanaju, ale nakoniec mi aj tato linia davala celkom zmysel. Takze film som si neskutocne vychutnal a ludia ktory v tom budu vidiet len nejaky kalkul, tak to je ich problem. 10/10.

• 17.1.2019  01:00
    Libenjyeo (2019)

Dalsia bezdejova mlaticka v style rannych filmov Tonyho Jaa. Nejaky chlap tam vymlati cely ostrov zloduchov. A je uplne jedno ci je to kvôli slonovi alebo pomste za smrt bratranca z druheho kolena. Uplne vam staci precitat si uvodny vysvetlovaci titulok a viete o deji vsetko. Postavy vam proste budu uplne u prdele. No a bitky? Vau, bitky. Tie tiez za vela nestoja. Väcsinou su trapne zrychlovane, vdaka comu je evidentne, ze chvaty tocili pomalicky v kludku, aby sa nikto nezranil. Udery postradaju tvrdost a neraz dopadaju mimo zaber kamery. Ale sem tam sa tu predsalen najde trochu narocnejsi chvat, ktory trumfne cely The Night Comes for Us zalozeny na CGI gorefeste. Ale gore je tu tiez dostatok. Lavor, ktorym som si podlozil TV, sa mi naplnil krvou dostatocne. Takze vysledkom je film vhodny len pre fanusikov priamociarej krvavej akcie. 3/10.

• 16.1.2019  23:40

Pôvodne som od toho ocakaval cistokrvnu romantiku medzi mladou a nejakym starym chrenom typu My Teacher. Ale o romantickom tokani dvoch zalubencov, ktorych deli vekovy rozdiel to vlastne ani nie je, aj napriek tomu, ze ona cely film opakuje, ze je do neho zalubena. Ich vztah pôsobi ako vtah medzi otcom a dcerou. Je to taka feel good drama o dvoch ludoch, ktorych osudy sa stretnu, ked prezivaju zivotnu krizu vdaka comu si rozumeju viac ako so svojimi rovesnikmi a vzajomne sa ich zivot ovplyvni k lepsiemu. Ona je stredoskolacka, ktora sa snazi vyrovnat s koncom sportovej kareiry po uraze a tak sa uchyli pracovat na pol uväzku do malej restauracie. On je zase 45 rocny chlapik, ktoremu sa rozpadlo manzelstvo, zivotne sny si nesplnil a uz je zmiereny s tym, ze dozije zivot do konca bez nejakych uspechov. No a vzajomnymi rozhovormi si nakoniec dodaju chut prekonat problemy. Zaujimave je, ze ona pôsobi dospelejsie a odvaznejsie. Zatialco on detinskejsie a utiahnutejsie. Pacilo sa mi aj osadenstvo restauracie, ktore tu malo vtipne prihody. Po prvom pozreti to je na 4 silne* a po druhom mozno daj aj piatu. 9/10.

• 16.1.2019  23:13
    Šťastlivci (2008)

Pohodovy road movie o troch ludoch, ktory sa paradoxne nakoniec skonci presne tam kde sa zacal. K nejakym mensim zmenam a hlavne vyjasneniam urcitych situacii v ich zivotoch dôjde, ale nakoniec celkovo to vyzera, ze zivot vojakov je zacarovany kruh bez vychodiska zaradit sa spät do civilneho zivota. Hlavnym plusom je sympaticke ustredne trio. Vysledkom je ale len celkom zabavna jednohubka. 6/10.

• 16.1.2019  22:34

Po väcsinu filmu to nepôsobi ako nejaky funkcny pribeh ale len sled scen z Freddieho zivota, ktore sami o sebe nefunguju. Malekov vykon je afektovany vdaka comu pôsobi divne a miestami skoro az ako karikatura. O ostatnych clenoch Queen sa prakticky nic nedozvieme. Dokonca poriadne ani to ake mali povahy. Skôr to vyzera ako dokument o tom za akych okolnosti vznikali jednotlive hity a aj v tomto ohlade to pôsobi nevierohodne a prilis prispôsobene filmu, kedze jednotlive pesnicky zazneju presne vo chvilach ked sa do situacie atmosferou hodia. Po dramatickej stranke film zacina funguvat az v zavere po Ferddieho vzpamätani sa a priprave na koncert. Jednak je Malek konecne utlmeny natolko, ze pôsobi ako normalny clovek a zaroven samotny koncert ma neskutocnu atmosferu vdaka comu sa konecne dostavia aj nejake emocie. Aby nie, kedze sa do popredia naplno dostane uchvatna hudba od Quenn. Prave ta pre milovnikov tejto kapely zachranuje aj predosly dej. Celkovo to pôsobi ako taky neskodny videoklip s genialnou hudbou. Ak by ste si na 2 hodiny pustili klipy k ich pesnickam, tak by to bol pravdepodobne zabavnejsi zazitok. Uspech filmu celkom chapem, ale dufam, ze akademia bude mat sudnost a ziadneho Oscara to neziska. 6/10.

• 14.1.2019  21:43
    Gamgi (2013)

Klasicky pojaty katastroficky film o vypuknuti jednej epidemie. Plusom filmu je technicka stranka, velkolepa vyprava a znazornenie jednania uradov alebo armady. Bohuzial postavy su uplne na hovno. Su tu vlastne len 4 hlavne postavy. Protivna matka s rovnako protivnou dcerou. Hasic, ktory je taky dobrak od kosti az tym lezie na nervy. Takze moje sympatie si dokazal ziskat jedine hasicov kamarat, ktoreho hra Hae-jin Yoo. Ale jeho postava ma najmenej priestoru. Ostatne postavy su uplne len do poctu a viacmenej sa tu len mihnu. Vdaka tomu, ze ma postavy nielenze nebavili ale dokonca srali, tak u mna nefungovala akakolvek snaha o napätie a technicka stranka to uz nezachrani. 4/10.

• 14.1.2019  20:01
    Grilování Bruce Willise (TV film) (2018)

Okrem tejto grilovacky som videl este jeden alebo dva dalsie, ale nejak extra zabavny mi tento format nepripada. Namiesto toho aby si poriadne ironicky robili srandu z konkretnych neuspechov a zlych zivotnych volieb grilovanej obete sa tam väcsinou fuckuje a spominaju vaginy bez akejkolvek suvislosti s grilovanou osobou. Jednu hviezdicku davam za skvely Pulp Fictionsky uvod, druhu za vystup Demi Moore a tretiu za Edwarda Nortona, ktory bol najvtipnejsi a zvladol ugrilovat aj sameho seba. Najhorsia bola ta blondína na zaciatku, ktoru som absolutne nechapal. 6/10.

• 14.1.2019  03:03
    Strážce moře (TV seriál) (1993)

Na prvy pohlad to pôsobi ako Star Trek pod vodou, co je kombinacia, ktora by mi mala teoreticky sediet. Dvakrat som sa snazil tento serial pozriet. Ale zakazdym som skoncil po takych 5-6tich epizodach. S posadky ma zaujal len kapitan Roy Sheider a sympatak Jonathan Brandis. Najväcsi problemom boli ale jednotlive zapletky, ktore za vela nestali. Mame tu cool ponorku, ale pod vodou sa nic skutocne zaujimave nedeje. Mal som pocit, ze s vychodzim zaujimavym nametom si ani scenaristi nevedeli rady a behom serii, co som si obcas overil jednou dvoma castami, sa serial dost radikalne menil az to zacalo pôsobit strasne prekombinovane. 4/10.

• 14.1.2019  02:53

Trojka je uz regulerne jednoduche priamociare becko s vysokym rozpoctom v ktorom po kratkom predstaveni hlavnych postav a uvedenia do situacie nastane boj o zivot bez nejakych prestavok prakticky az do konca. Namiesto hlaskara Goldbluma sa tentoraz vratil suchar Sam Neill, takze uz to je menej vtipne. Ani rodicia ktory sa snazia zachranit svoje deti ma prilis nenadchli. William H. Macy je este celkom v pohode, ale Téa Leoni mi bola vzdy protivna. Nastastie Johnston sa Spielbergovi vyrovna aspon po technickej stranke, take akcne sceny su sami o sebe spickove a je ich dostatok. Stopaz je kratka a film ma rychle tempo, takze vysledkom je pohodova jednohubka s vrazednymi dinosaurami. 6/10.

• 14.1.2019  02:46

Dvojka je v podobne ironickom style ako druhy Indiana Jones, co filmu prospelo a prakticky od zaciatku sa tu nieco deje. Spielberg sa neraz kruto pohrava s klise. Dokonca nevaha zabit aj psa. Nastastie mimo zaber. Lidrom filmu sa stal hlaskar Goldblum vdaka comu je film ovela zabavnejsi ako jednotka. V obsadeni sa najde kopa drsnych xichto, ktory si to postupne tvrdo odskacu aj ked zo zaciatku sa lovcom dari vsetko na co siahnu. Zlepsila sa niele trikova stranka ale hlavne pestrost akcnych scen a utokov dinosaurov. Spolu s Emmerichovou Godzillou je pre mna toto najzabavnejsi film s priserami, ktore si radi pochutnaju na cerstvom a najlepsie zivom ludskom pokrme, takze som nakoniec rad, ze aj pôvodne s nechutou som na to isiel do kina. 8/10.

• 14.1.2019  02:39
    Jurský park (1993)

Doteraz si pamätam ako som bol sklamany, ked som tento film videl prvykrat v kine. Vsetci moji kamarati hovorili, ze to nie je az taka pecka ako tvrdia ostatni, ale aj tak som to musel vidiet na vlastne oci a bohuzial mi tento diel nikdy nesadol. Prva polovica filmu pôsobi strasne prirodopisne. Jee zivy dinosaurus x, jeee zivy dinosaurus y. Jee hovno. Podme sa v nom poprehrabovat. Ja som nidky nebol clovek do prirody alebo do zoo. Ja som skôr geek do rôznej techniky. To jak vyklonovali dinosaurov ma bavilo o nieco viac, ale stale nic strhujuce. V druhej polovici sa poserie vsetko co sa posrat ma a tak zacne boj hlavnych hrdinov o zivot. Samozrejme nesmu chybat aj nejake deti, lebo o tie sa divak boji najviac. A Spielberg to vie. Alebo je proste sadista. Nastastie tu si aj sympataci Sam Neill a Laura Dern, ktory ich zachrani a Jeff Goldblum pre zmenu vsetko vtipne okomentuje. Samuel L. Jackson tu bol pre zmenu dost nevyrazny, takze som casom uplne zabudol, ze tu hral. Okrem skvelych trikov, ktore prilis nezostarli film ponuka hlavne nadherny soundtrack. Vysledkom je film, ktory sa stal trikovym milnikom a obrovskym gigahitom, ale mojou srdcovkou sa nikdy nestal. Na to sa pri nom prilis casto nudim. 6/10.

• 14.1.2019  02:28
    Maska (1985)

Zaujimavy komentar Han22. Neviem do akej miery bol vyobrazeny podla reality celkom vyrovnany stav hlavneho hrdinu napriek neprijemnemu osudu, ktory mu zivot prichystal, ale mne to nevadi. Filmy beriem ako samostatne dielo bez ohladu na to ake boli skutocne udalosti a tento film funguje pefektne. Prave ten pozitivny pristu hlavneho hrdinu je na nom najkrajsi a Stoltz aj pod brutalnou maskou podava famozny vykon. Dalej ma bavi skvely vztah medzi jeho matkou v podani Cher a motorkarom Samom Elliottom. Mozno ze prave vdaka tej pohodovej komunite motorkarov v ktorej sa hlavny hrdina pohyboval dokazal vyrast v takeho dobraka. Vysledkom je film s inspirativnym pribehom. 8/10.

• 14.1.2019  02:14
    Zajatci (1994)

Jede z dvoch filmov v ktorych som si zamiloval Juliu Ormond. A zase romantika v ktorej hra taku krehku zienku. Tentokrat sa da dokopy s väznom, kedze robi v base zubarku. Ale holt je to proti predpisom, tak si budu musiet davat pozor a samozrejme nesmie chybat aj nejaky parchant, ktory sa to bude snazit zneuzit a paru pripravi aj krusne chvile. Nastastie sa to skonci dobre, takze mam radost, kedze chemia medzi Juliou a Timom je neskutocne zivocisna. Fakt im to perfektne ladi. Som rad, ze som tento maly neznamy film pred rokmi videl vdaka CT a nastastie si ho aj nahral, takze si ho môzem pustat opakovane. Je to taky pekny neznamy klenot. 8/10.

• 14.1.2019  02:07
    Věznice (2000)

Skvely väzensky film, ktory ukazuje hlavne hierarchiu vztahov medzi väznami trochu uveritelnejsim spôsobom ako to je bezne. No a potom tu je pribeh hlavneho hrdinu, ktory je sice zaujimavy a napinavy, ale uz miestami postrada uveritelnost, ze by sa nieco take naozaj stalo. Ale zase z filmoveho hladiska to je rozhodne putave. Je to bohuzial asi posledny kvalitny Furlongov film predtym jak sa mu posrala kariera. Je pravda, ze nikdy prilis vsestrany herec nebol. Vzdycky najlepsie pôsobil v polohe zbyteho psa, presne jak v tomto filme. O to viac môze vyniknut Willem Dafoe ako velky kapo a Furlongov ochranca. Vo vedlajsich ulohach sa tu ihne viacero drnych xichtov medzi ktorymi nesmie chybat exbasista Danny Trejo. Celkom by ma zaujimalo ake pocity maju byvali väzni, ked hraju vo filme väznov. Je to pre nich sranda alebo skôr to v nich vyvolava neprijemne zazitky. Vysledkom je skvela väzenska drama s peknym vyustenim. 8/10.

• 14.1.2019  00:51
    Prime (2005)

Posledny film v ktorom vyzerala Uma bozsky a zaroven jej posledna fakt velka pecka. Taka serioznejsie pojata romanticka vztahovka s obcasnymi humornymi situaciami a nie uplne tsastnym ale realnym vyustenim vztahu dvoch ludi, ktorych deli väcsi vekovy rozdiel. Ale zase tak velky nebol, tak to snad mohli nejak prekonat. To by uz ale potom bola klasicka filmova romantika. No co uz. 8/10.

• 14.1.2019  00:45

Deti uz zacali normalne rozpravat a tak dianie okolo seba zacali komentovat psy. Za tie tri roky od posledneho dielu sa trochu zmenila atmosfera a aj kvalitativne to na prve diely nema, ale rozhodne to nie je taka tragedia ako tvrdia ostatni. Ale mozno ze som zaslepeny svojou vasnou pre psov alebo nostalgiou, ked som film prvykrat videl v kine. 6/10.

• 14.1.2019  00:41

V dvojke pribudlo jedno dalsie dieta vdaka comu nielenze deti vtipne komentuju spravanie dospelych ale aj sa vtipne rozpravaju medzi sebou. A popritom sa pekne dalej vyvija vztah ich rodicov. Vysledkom je rovnaka zabava ako jednotka. 8/10.

• 14.1.2019  00:36

Prvy diel prijemnej komedialnej trilogie s roztomilym Travoltom a este krasnou a chudou Alley. No a do toho vtipne komenty Willisa ako nemluvnata. Uz som to sice dlhsi cas nevidel, ale rozhodne ma to bavilo. 8/10.

• 14.1.2019  00:26

Oproti prvemu dielu sa styl filmu zmenil podobne asi ako medzi prvym a stvrtym Rockym. Cize z normalnej dramy s par skvelymi tanecnymi scenami sa stal prazdny film zalozeny na vizualy. Travolta neustale len tancuje a tancuje a pritom vypoti aj posledny gram tuku. Do urcitej miery mi to pripomina tanecne sceny zo Showgirls. Takze aspon zenam zboznujucim mladeho Travoltu by to mohlo sadnut. Ale mna ako chlapa, tancujuci spoteny polonahy Travolta, nezaujima. Vysledkom je film ktorym Sly znova šliapol uplne vedla. 2/10.

• 13.1.2019  23:51

Dalsi trochu zapadnuty film. Pritom fanusikovia ustrednej dvojky by to mali urcite vidiet a budu spokojny. Pekna citliva romanticka drama medzi sikovnym analfabetom a zenou, ktora sa musi poriadne obracat, aby sama uzivila svoje deti. Chemia medzi nimi funguje od prvej sceny a je to presne ten typ filmu, ktory je pomaly, ale na konci by som si prial, aby bol dvakrat tak dlhy. Z ostatnych hercov este stoji za zmienku mlada nadherna Martha Plimpton. 8/10.

• 13.1.2019  23:08

Je to sice trosku klisoidne pojaty film a scenar mohol byt prepracovanejsi, ale film podrzalo ustredne herecke duo, ktore si padlo do noty od prvej sceny. Miestami to pôsobi ako taky lepsi sitcom v ktorom sa striedaju vtipne sceny s dojimavejsimi, ale cele je to solidne vybalancovane. Pre Jacka to bola posledna hlavna uloha v kariere a rozhodne sa nemusi hanbit ani za svoj vykon a ani za film. Freeman uz tradicne dokonale nahrava hlavnemu hrdinovi, takze nakoniec su vyrovnana dvojka. Vydaril sa aj koniec, takze celkovo som spokojny natolko, ze to môzem sledovat opakovane. 7/10.

• 13.1.2019  23:03

Cervenak moje pocity z filmu vystihol dokonale. Affleck prekvapil ako reziser a spickovy namet natocil absolutne uchvatne. Podla mna sa uz bohuzial ku kvalitam tohto filmu ako reziser nikdy nepriblizi. Minimalne dodnes to plati. Je to jeden z mala filmov v ktorych vidime nechutnu skutocnu Ameriku a pritom prostredie je len pozadim pre silny pribeh, ktory aj ked je rozplietany postupne tak to jeho silu vôbec neznizuje. Herecke obsadenie je tiez uchvatne. Najviac ma prekvapil skvely mladsi Affleck. Jediny zapor vidim v obsadeni Freemana u ktoreho som si cely cas hovoril, naco obsadili do tak zbytocnej ulohy tak slavneho herca. Nakoniec to svoju pointu dostalo, ale jeho obsadenie zbytocne na seba strhavalo pozornost. No a finalne vyustenie divaka donuti na chvilu premyslat nad hlanou myslienkou aj po skonceni filmu. To dokaze maloktory film bez toho, aby to nepôsobilo ako otravne ponaucanie. 9/10.

• 13.1.2019  22:46

Vzhladom na vsetky tie ceny, ktore to ziskalo ma to na prvy pokus trochu sklamalo. Dufal som, ze sa dockam nejakej intenzivnejsej konfrontacie ustrednej dvojice ohladom toho co si o sebe myslia, ale cely cas to bolo podane len v naznakoch. Skoda, ze sme sa viac nedozvedeli o sukromi Freemanovej postavy. Ale s dalsim a dalsim zhliadnutim mi to prestalo vadit a vychutnaval som si to postupne zblizovanie hlavnych postav. Nakoniec som rad, ze je film podany az prilis kladne a az na epizodku s policajtami sa nezaobera okolitym svetom plnym nenavisti. Jeden z dôvodov preco som film videl velakrat su 3 ceske a jeden slovensky dabing a kazdy je trochu iny a skvely. Vdaka nim a mojej zalube v porovnavani rozdielov, som si film postupne oblubil. 7/10.

• 13.1.2019  22:38

Zvlastny mix. Jak keby ste zmiesali nejaku Hallmarkovsku naivnu dramu s blaznivou Tarantinovkou. Ale s opakovanymi zhliadnutiami sa mi to paci stale viac a viac. Velkym kladom su herci. Trochu zmätena dobrosrdecna Zellweger, namyslena hviezda Kinnear, divna dvojica zabijakov Freeman a Rock a kopa dalsich povedomych xichtov vo vedlajsich ulohach. Pôsobi to jak keby sa nejaka postava z telenovely ocitla v Tarantinovke, ale kedze je to kladna postava, tak vsetkymi zapeklitymi situaciami nakoniec prejde bez ujmy. Vysledkom je rozhodne netypicky ale kvalitny film. 8/10.

• 13.1.2019  22:31

Film o jednom nedospelom chlapovi, ktory sa stale bavi hlavne svojim konickom a je jedno, ze je trochu netypicky. Zbierat nalietane kilometre kvôli nejakemu oceneniu. Zaujimava je aj jeho robota. Oznamovat v rôznych firmach zamestnancom, ze maju padaka. To chce fakt pevne nervy. Lenze chlapec sa konecne zamiluje a tak sledujeme jeho neskutocne intenzivny romanticky vztah, ktory ale nakoniec vyusti uplne inak ako by chcel on a aj divak. Rozhodne to ale nepovazujem za nejaky podraz, ale za dobru pointu, tak snad sa z nej hrdina ponauci. Po prvom pozreti teda silne 4* a po druhom mozno zvysim aj na piatu. Predsalen ten zaver musim trochu rozdychat. 9/10.

• 13.1.2019  22:24
    Brubaker (1980)

Sice dvakrat nemusim Redforda, ale toto je totalna pecka, ktora aj po rokoch stale funguje na jednotku. Nadherna ukazka toho ake to je tazke, ked chce zabehnuty prehnity system zmenit jednotlivec a je uplne jedno z akej pozicie. Celkom originalne je, ze tentokrat chce zmenit k lepsiemu väznicu novy riaditel. Ale bude to velmi tazka cesta. Okrem Redforda tu vo svojich väcsich a aj mensich ulohach exceluju vsetci herci. Postavu väzna si tu uz nacvicoval aj Morgan Freeman. Napriek dlhsej stopazi, je film od zaciatku strhujuci a ani na chvilu nenudi. Holt pomery v base su dostatocne drsne a zaujimave aj keby tam vsetko fungovalo ako ma. A velku pochvalu si zasluzi aj stary dobry cesky dabing. 10/10.

• 13.1.2019  22:12
    Alf (TV seriál) (1986)

Videl som tak 2/3 epizod a sice som z toho nebol tak poblazneny ako male deti, ktorym potom vo velkom kupovali plysaka Alfa, ale celkom ma to bavilo. Klasicky rodinny serial ozvlastneny o postavu roztomileho a nezbedneho mimozemstana. Najviac si ma ziskal tym, ze si rad pochutnaval na mackach. Aj ked na zemi sa ho to snazili odnaucit. Skoda. Tuto haved treba vykynozit. He, he. No a aj clenovia rodinky boli sympaticky. A zabudnut nesmiem ani na otravnych susedov Ochmoneckovych. SK dabing s Danciakom sa tiez vydaril. 7/10.

• 13.1.2019  22:03

Nadherna dojimava drama so zaujimavou myslienkou. Sice naivnou, ale svet by bol hned ovela krajsi, keby sa nou ludia inspirovali. Ustredna trojica hercov podava skvele vykony. Uzavrety Spacey s mindrakom z minulosti, Helen Hunt trapiaca sa s alkoholizmom a maly v tej dobe este prijemne vyzerajuci dobrak Osment. Film je sice od zaciatku koncipovany ako prvoplanovy dojak, ale svoju skatulku sa mu dari naplnit velmi dobre az na samotny zaver, ktory je jak z ineho filmu. Je to podobny WTF podraz ako napriklad pri filme Message in a Bottle.. Jak keby chceli byt tvorcovia za kazdu cenu originalny a tak to vyriesili takto hnusne a namiesto totalneho dojatia som zakazdym pri zavere akurat najebany. Skoda, pretoze zvysok filmu je fakt skvely. 7/10.

<< předchozí 1 2 3 4 34 68 101 134