Lacike

Lacike

Pán dvojhviezdička alebo aj kverulant

Slovensko

<< předchozí 1 2 3 4 33 65 96 128
    • 20.11.2018  00:01

Romanticka komedia obcas okorenena nejakou bitkou. Pribeh o dvoch bratoch. Hlavnym hrdinom je Chung (Max Mox), ktory musi neustale svojho brata (Chin Kar Lok) zachranovat z nejakeho maleru. Najnovsie si pozicia peniaze od gaunera Chiu (Shing Fui On) a nema mu ich ako vratit, tak Chiu chce aby pre neho bratia ukradli niekolko aut. Vyvrbi sa to tak, ze poslu Chiu do basy. Nasledne väcsinu filmu sledujeme romanticke tokanie medzi Chungom a bohatou dcerou (Fennie Yuen), ale na konci sa dostanie Chiu von z basy a bude sa chcet pomstit. Cely film je komedialne ladeny vratane bitiek. Chiu ma vo svojej bande mnoho znamych spickovych kaskaderov. Ale bitky su aj tak rozporuplne. Obsahuju sice kopu pôsobivych akrobatickych kuskov, z ktorych som niektore este nikde inde nevidel, ale bitky pôsobia jak keby superi predvadzali solo spickove kusky ale dokopy im to neladi. Ich reakcie na udery su nedokonale, udery postradaju tvrdost, neraz ani nie su kontaktne a naviac su podfarbene fakt otrasnymi zvukovymi efektami. Celkovo bitky pôsobia ako taky druhotriedny klon Jackieho eskapad. Aspon ze celkom funguje komedialna stranka. Najviac exceluje Shing Fui On ako divny zaporak, ktory s oblubou oblizuje xichty svojim podriadenym a boji sa svabov. Najviac ma ale pobavila jedna komicka scena, ktora paroduje tu najdojimavejsiu scenu z filmu A Better Tomorrow. Je to minimalne desiaty film, ktory cituje tuto klasiku, co len dokazuje aky velky uspech tato seria mala. Vysledkom je pohodova komedia z niekolkymi solidnymi bitkami. 5/10.

• 19.11.2018  18:17

Jedna z kung-fu klasik od Intersonicu a nemyslim si, ze by ma stale bavila len vdaka nostalgii. Pribeh je klasicky jednoduchy, ale perfektne funkcny. Jedna sa o klasicku pomstu mladika (Yuen Tak) za smrt jedneho z jeho majstrov. To ze ma vlastne dvoch majstrov je jedinou inovaciou v deji. Jeden ho prilis dobre kung-fu neuci, ale kedze ho k sebe prichylil, ked bol na ulici, tak mu je vdacny. A druhemu zachrani docasne zivot, tak ho na oplatku stihne naucit poriadne kung-fu. Ale trojica zaporakov vedenych diabolskym bielovlasym sefom (Johnny Lung), ktory v boji pouziva aj cop zakratko druheho majstra dostihne a zabije, takze mladik môze pomaly nastupit na cestu pomsty a jedneho zlosyna za druhym pozabijat. Napriek nametu film nema temnu atmosferu, ale prave naopak. Je podany v Jackie Chanovskom komedialnom style. Mlady Yuen Tak tu dokazuje, ze mal celkom slusny komedialny talent a aj herecku charizmu. Bohuzial sa nasledne zacal venovat choreografii a pred kamerou sme ho uz videli malokedy. V tomto filme ale v bitkach predvadza svoj talent naplno. V bitkach este citit pozostatky fazovanej choreografie, ale casto je tak dynamicka az je skoro uplne plynula. No a to mnozstvo kombinacii na jeden zaber je nieco ohromujuce. Na Shaw Brothers produkciu bitky obsahuju aj mnozstvo skvelych akrobatickych kuskov. V tomto smere sa Yuen Takovi vyrovna len Yuen Biao alebo Hsiao Ho. Ani Jackie take kusky vo svojich filmoch nepredvadzal. Na rozdiel od dalscih spickovych kaskaderov ako Chin Kar Lok alebo Mars, ktory vo svojich solovkach v bitkach prilis nezaziarili, kedze boli zamerane len na vsemozne pady, Yuen Tak tu predvadza v bitkach pekne pestru choreografiu. Drobnym minusom filmu je len klasicka studiovost kulis v ktorych sa film odohrava. Plus zaporaci mohli mat aj nejaku lepsiu motivaciu ako to, ze su proste zli. Celkovo sa jedna o skvele komedialne kung-fu, ktore by malo uspokojit kazdeho fanusika Chanovskych oldschoolov. 9/10.

• 18.11.2018  23:06

Uvod je pomaly a dost dlho trva kym viacere linie zacnu do seba zapadat. Mame tu nedisciplovaného policajta (Simon Yam), naivneho policajta (Michael Miu Kiu Wai), spravnackeho policajta (Ray Lui) a skorumpovaneho policajta (Robin Shou), ktory sa zapletie s priekupnikmi zbrani ktorym veli Philip Ko. Dost dlho tym dobrym trva, kym pochopia kto je vlastne zly a spoja proti nim sily. Lenze kym sa tak stane, tak si to odskace aj niekolko postav na kladnej strane barikady a to riadne krvavo. Tento film sa s tym aj na HK pomery neserie a odskace si to aj male decko. Akcnych scen tu zase az tak vela nie je a hlavne prestrelky mi pripadali priemerne. O nieco lepsie su na tom bitky z ktorych sa mi najviac pacila ta s Moon Lee, ktora tu hra manzelku jedneho policajta. Asi najväcsim kladom tohto inak priemerneho filmu je niekolko famoznych kaskaderskych scen v ktorych sa predvadzaju akteri s nizkym pudom sebazachovy. Ta s malym dievcatkom, ktoru spomina raimi mi az tak neuveritelna nepripadala. Je celkom zretelne jak to natocili a pravdepodobne to ani nebolo az tak prilis nebezpecne. Ale aj ked mam rad samovrazedne kaskaderske kusky, tak nerad v nich vidim male deti, ktore sa nedokazu zodpovedne rozhodnut, ci sa ich zucastnia. Okrem niekolkych paradnych padov a zoskokov z velkych vysok sa dockame aj nebezpecnych vybuchov blizko hercov. Najviac sa mi pacil pekne zostrihany vybuch jednej postavy, ktory pôsobi velmi realisticky. Skoda, ze dramaticka stranka filmu nefunguje tak dobre ako kaskaderske kusky, takze aj ked tu chcipne vela kladnych postav, tak mi to bolo celkom jedno. 5/10.

• 18.11.2018  21:19
    Mladý tygr (1973)

Pripomenulo mi to ranne filmy Bruca Lee, ktore tocil pod taktovkou nemehla Lo Weia. Cize chatrna zapletka, ktora sa da opisat jednou vetou. Zlocinecky gang cely film prenasleduje nevinneho taxikara (Charlie Chin) kvôli Natalie Portmanke, teda pardon, portmonke. Dialogy su katastrofalne. Niekolkokrat behom filmu spustia postavy poucnu prednasku o tom, ze su napriklad nasilne filmy skodlive a mali by sa zakazat. WTF? Akcne sceny tvoria len bitky a ich jedinou prednostou je to, ze su aspon dynamicke. Ale choreografiu tvori len nudne machanie rukami a nohami doprevadzane sialenymi zvukovymi efektami. Niekoho mozno na film nalaka mlady Jackie Chan, ktory tu ako prava ruka mafianskeho bossa ma zo zaporakov najväcsi priestor. Ale je to uplne iny Jackie ako ho pozname dnes. Aj ked je zaporak, tak ziadny strach alebo respekt z neho nejde a vdaka obrovkemu znamienku na xichte pôsobi skôr trapne. Jednu hviedicku davam akurat za peknu sirokouhlu kameru, ktora sirokouhlu kompoziciu vyuziva naplno, takze si ani nechcem predstavit ako otrasne to musi vyzerat v 4:3 oreze na ktory tu vsetci nadavaju. 2/10.

• 18.11.2018  03:06

Komentar od krvavamera ma dost zmiatol ohladom toho, ze tu hra Jackie. Vec sa ma tak, ze existuju 2 verzie tohto filmu. Pôvodna 88 minutova vysla pod nazvom New Killers in Town. Sledujeme pribeh dvoch bratov z pevniny (Chin Siu Ho, Ricky Cheung), ktory pridu do HK za lepsim zivotom a ubytuju sa u svojho stryka (Lau Kar Leung). Lenze stryko kratko po ich prichode odide za kamaratom do Singapuru a vrati sa az vo finalnom zuctovani. Takze dovtedy sa o dvoch vidlakov z pevniny stará strykova dcera Siu-Fung (Moon Lee). Ustredna trojka behom filmu niekolkokrat narazi na priekupnikov drog s brutalnym sefom (znamy zaporacky xicht Eddie Maher), ktory nekompromisne tresta svojich podriadenych kvôli kazdej nevydarenej akcii. Nakoniec sa to vyvrbi tak, ze priekupnici unesu Siu-Fung a jeden z bratov to schyta, takze druhy z bratov spolu so strykom budu musiet zachranit Siu-Fung a nakopat zaporakom prdel. Uz v tejto verzii nie je pribeh drakrat sudrzny. Tie caste nahodne stretnutia hlavnej trojky so zaporakmi su skoro az vtipne aj ked sa film snazi o temnu atmosferu. Nastastie akcne sceny patria k tym lepsim. Par krvavych prestreliek a hlavne kvalitne bitky v ktorych sa dobre predvedie jak Moon Lee, tak vo finalnom suboji s Maherom aj stary Lau Kar Leung. Reziu mal na starosti Lau Kar Leungov synovec Lau Ga-Yung a v akcnych scenach je schopny. Vysledkom je solidny priemer s kvalitnou akciou ale slabsim pribehom. 5/10. No a existuje este 92 minutova verzia znama pod nazvom Master of Disaster, ktora vznikla pre USA videotrh a to tak, ze ocesali pôvodnu verziu o viacere dialogove sceny a namiesto nich do filmu nastrihali sceny z HK verzii Jackieho Protectora v ktorom hra okrem Jackieho aj Moon Lee a vyrobili tak dalsi hit s Jackiem. A ti parchanti este dokonca do akcnych scen pouzili hudbu z Police Story. Vysledkom je totalny dejovy chaos, ktory nedava ziadny poriadny zmysel. Napriklad na zaciatku je scena z Protectova v ktorej Moon Lee zabiju otca a na konci je scena z New Killers in Town, kde Moon Lee zachrani jej otec, ktoreho hra samozrejme iny herec. Proste chaos. Ale vdaka pridaniu akcnych scen z Protektora si mozno tuto verziu uziju divaci, ktorym nezalezi na zmysluplnom pribehu, ale len na akcii a nevideli HK verziu Protectora. Pre mna je tato verzia nepozaratelny nepodarok za 2/10.

• 17.11.2018  22:47

Druhy diel uz vznikol v post Chanovskej ere, takze je nevyhnutne okoreneny velkou davkou humoru. Gordon Liu tu prekvapivo hra uplne inu postavu ako v jednotke a z ocakavania divakov, ze hra nadalej postavu San Te si film hned na zaciatku vystreli. Proste tu hra neschopneho podvodnika Chaoa, ktory sa za mnicha San Te vydava. Vdaka pritomnosti zakernych Mandzuov zakratko dôjde na prikorie, takze Chao sa vydava do klastora Shaolin, kde sa od skutocneho mnicha San Te (v podani ineho herca) nauci lešenarske kung-fu. Holt po Jackieho uspechu s opileckym kung-fu sa uz nikto neucil normalne styly. Vdaka velkej davke humoru nie je tentokrat uvod v ktorom sa zoznamime s postavami a celou situaciou taky pomaly a trochu nudny ako v jednotke. Ale hned od prvych sekund to je neskutocna zabava. V klastore sa Lau Kar Leung znova vyblbol do sytosta s kopou novych treningovych technik. Natieracie kung-fu z Karate Kida oproti tomuto pôsobi tak strasne chabo. Miernym sklamanim je Shaolinsky klastor, ktory je tentoraz natacany v studiu s namalovanym pozadim a oblohou. A dalsou slabinou, ktora uz dnes vela divakou nenadchne je prevedenie bitiek. Znova sa jedna o pomalu fazovanu choreografiu typu: chvat, pauza na obed, chvat, pauza na veceru, chvat, prestavka na slofika, atd. Ale aspon divak stihne pochytat vsetky chvaty. A aj ked su chvaty kontaktne, tak im chyba akakolvek tvrdost. Ani na sekundu nemate pocit, ze by to akterov bolelo. Len uplne posledny duel s tradicnym predstavitelom zaporakov Johnny Wangom je konecne dynamickejsi. Ale ked odhliadneme od tych dobovych nedostatkov, tak po choreografickej stranke su suboje originalne a zabavne. Lau Kar Leung sa snazil zakomponovat do bitky vsetky tie klasicke lešenarkse postupy. Tazko ohodnotit, ci je tento diel lepsi ako jednotka, ale vdaka tomu, ze je ovela zabavnejsi, tak ma bavil viac. Gordonovi ta komedialna poloha prekvapivo sedela velmi dobre. 9/10.

• 17.11.2018  02:13
    Outlaw King (2018)

Tento film mi pripomenul preco dvakrat nemusim historicke filmy. V snahe o vykreslenie vsetkych tych historickych udalosti su casto nezazivne, pretoze poriadny pribeh ustupuje faktom. Statocne srdce na to islo inak. Kaslalo na hodnoverne fakty a cely pribeh pojalo skoro az rozpravkovo a hlavne s postavami ktore mali aj dušu a divaka si hned ziskali. V Outlaw King postavy nie su tak prvoplanovo rozdelene na dobrych a zlych. Ale nakoniec su vsetc strasne nevyrazni a najviac uzavrety hlavny hrdina. Pri jeho burcovacom prejavu do bitky som mal chut sa otocit a odist prec. Cely film je nakoniec nekonecnym cakanim na zaverecnu megabitku, ktora prisla prilis neskoro a na bitky zo Statocneho srdca sa v ziadnom ohlade nechyta. Takze vysledok je jedna velka sterilna nuda. A to som sa tak tesil, kedze Bruceov pribeh ponukal zaujimavejsie udalosti ako tie Wallacove. P.S: Kirk zabil Drazica. Parchant. 4/10.

• 16.11.2018  01:00

Tymto dielom sa seria snazila priblizit osudovosti a dokonalosti Nolanovho Temneho rytiera, ale neuspesne. Ano, akcne sceny su kvalitnejsie nasnimane a spickovo prevedene, ale prave ta osudovost tu prilis nefunguje, lebo postavy nie su ani zdaleka tak prepracovane a vlastne to su len jednorozmerne figurky. Vdaka tomu som nemal strach o postavy a bolo mi jedno kto prezije. Zapletke nepomahaju v budovani napätia ani extremne prekombinovane zvraty vdaka ktorym sa po par minutach prestanete snazit odhalit komu o co ide, kedze pri akomkolvek odhaleni viete, ze bude nasledovat dalsich desat, ktore predosly dej postavia naruby. Napriek snahe o totalnu prekombinovanost som mal pocit, ze tvorcovia dobehli skôr sami seba a viacere zvraty mi pripadali natolko priehladne, ze som ich hned odhalil. Napriklad ojeby s maskou boli ocividne od prvych sekund. Oproti otrasnemu predoslemu dielu sa aspon zlepsili akcne sceny, ktore uz su natocene prehladne a bez zbytocneho vynechavania filmovych okienok. Bohuzial svojou koncepciou su tiez neskutocne prekombinovane, takze nielenze som nebol v napäti kvôli tomu, ze mi na postavach nezalezalo, ale aj kvôli tomu, ze som vedel, ze pri akejkolvek akcii sa na poslednu chvilu objavi nejaka necakana zachrana ci uz v podobe nejakej postavy, alebo megabazmeku. Akcnych scen je ale tak strasne vela a su tak neskutocne natahovane, az to pôsobi unavne. Na jeden zatah je pre mna film nepozeratelny a musel som si dat prestavku. Jak keby to mal byt snad posledny Cruisov akcniak a tak do neho natrepal uplne vsetko co ho napadlo. Podobne unavne na mna pôsobil Jacksonov King Kong. Z akcnych scen sa mi najviac pacila skvela bitka na zachode a vôbec ma nebavili akekolvek prestrelky v ktorych vdaka detskemu ratingu vsetci po sebe strielaju ale ziadne zasahy nevidime. Takze za jedno pozretie to asi stoji, ale pre mna ostava nadalej jedinym dielom, ktory ma nadchol, perfektna stvorka. P.S.1: Preco to musi byt tak nekonecne dlhe? P.S.2: Kam sa podela scena vrtulnik vs. kamion z traileru? P.S.3: Cruise kurva nestarne a o 4 roky starsi Baldwin tu vyzera jak jeho otec. 5/10.

• 14.11.2018  21:45

V jadre klasicke kung-fu o prikori, treningu a pomste. Ale podane trochu epickejsie. Aj ked hlavnemu hrdinovi zabiju otca, tak zli Chingovia terorizuju cely Kanton, takze hlavnemu hrdinovi nestaci zabit len jedneho parchanta, ale musi pomôct celemu odboju. Ale to trochu predbiehame. Jadro filmu tvori trening v Shaolinskom klastore. Da sa povedat, ze jednotlive komnaty su dokonca hlavnym tahakom. Lau Kar Leung vymyslel kopu rozmanitych spôsobov treningu, ktore neskôr hlavny hrdina San Te vyuzije aj v boji. Napriek ich rozmanitosti predsalen tych disciplin je prilis a skoda, ze v klastore San Te nemal poriadnu interakciu aj s nejakymi dalsimi postavami. Lee Hoi San ako mnich, ktoremu San Te nie je po chuti ma prilis malo priestoru. Nakoniec ma najviac bavila posledna tretina v ktorej je San Te uz vyzrety clovek, ktory kona spravodlivost a postupne ziskava dalsich stupencov. Trochu rozporuplne na mna pôsobi uroven bitiek. Na slavny kung-fu film ich tu zase tak vela nie je. Ovela castejsie sa trenuje. Ale to mi az tak nevadi. Az na poslednych par celkom dynamickych subojov je väcsina strasne pomala. Aj na dobu vzniku. Co prave dokazuju aj bitky v zavere. Toto si mal Lau Kar Leung lepsie osefovat. Ale potesi aspon choreografia, ktora je rôznoroda a ponuka mnoho zaujmavych kombinacii. Ale necakajte ziadne pôsobive kaskaderske kusky, alebo bolestive kontaktne chvaty. Pre fanusika sucasnych MA filmov to uz asi nie je. Po rokoch som si zato vychutnal mnoho znamych xichtov ci uz vo väcsich alebo len parsekundovych ulohach. Vysledkom je klasika, ktoru som zboznoval v detstve a stale ma bavi. Treba ale brat velky ohlad na dobu vzniku tohto filmu. 8/10.

• 13.11.2018  00:44

Dalsi Girls with guns film v ktorom policajtka Moon Lee chce dosta drogovych priekupnikov. No a kedze to je lacne becko, tak sa to odohrava v nejakom prdelakove v Thajsku. Jedinym osvezenim je to, ze Yukari Oshima tu hra kladnu postavu a to partacku Moon Lee. Film pôsobi strasne lacno. Sice je tu dost prestreliek, ale vyzeraju celkom amatersky a nudne. Zaber na Moon ako striela a protizaber ja do kamery striela zloduch. A tak dookola. Najdivnejsie je, ze sa akcne sceny s pribudajucimi minutami neustale zhorsuju. Takze tie najlepsie su na zaciatku. Zaujme uz kratucka bitka hned od prvych sekund filmu v ktorej Moon dostane na prdel od Garyho Danielsa a porazi ho riadne nefer. Dalej tam ma este par celkom slusnych bitiek jak Yukari, tak Moon. Ale v druhej polovici filmu sa prakticky len striela a to spolu s fadnym pribehom zacne rychlo nudit. 4/10.

• 12.11.2018  21:30

Dalsi film v style Ultra Force alebo Iron Angels a aj kvalitou niekde na urovni serie Ultra Force. Policajny tim v zlozeni: Moon Lee, Kara Hui, Max Mok sa snazi dostat pre zmenu priekupnikov drog, ktorym veli diabolsky a zakazdym elegantne vystajlovany Simon Yam. Kedze ma po ruke nadanych zabijakov ako su Ken Lo, Fujimi Nadeki alebo Eddie Ko, tak sa môzeme tesit na mnozstvo bitiek, ktore tentoraz patria k tym lepsim v tychto beckovych GWG filmoch. Ken Lo zvnova necha paradne prehovorit svoje nohy, sem tam sa dockame aj solidneho kaskaderskeho kusku a ani prestrelky nie su uplne marne. Vysledkom je taky poctivy priemer svojej doby, ktory kazdeho fanusika zanru uspokoji. 5/10.

• 12.11.2018  19:24

Pokus o vybudovanie dalsej GWG serie s "Doplnte co chcete Force" v nazve, chcipol vzhladom na mizerne kvality filmu, hned v zarodku. Moon Lee a Wilson Lam hraju policajtov, ktory v Barme patraju po priekupnikoch zbrani. Vo filme je celkom velky pocet akcnych scen. Jak bitiek, tak uprostred filmu aj velka prestrelka v dzungli. Ale vsetko to strielanie a vybuchovanie pôsobi beckovo a ziadna prestrelka neohromi. Bitky na tom nie su ovela lepsie. Choreografiu tvori len take jednoduche mavanie rukami, okorenene obcas nejakym kopom. Strih nie je prilis nadväzny, takze to ani dobre nevyzera. Takze ja som dost sklamany a film su uziju iba nenarocni divaci, ktorym k stastiu staci, ze vo filme vsetko vybuchuje a co nevybuchne, tak to Moon Lee zmlati. 3/10.

• 12.11.2018  18:30

Blazniva komedia v ktorej si hlavneho hrdinu (Alfred Cheung) zmylia so seriovym vrahom (Cho Wing). Ti dvaja herci su fakt na nerozoznanie a keby som podla oblecenia nevedel ktory je ktory, tak to fakt neuhadnem. Nastastie do mesta pride sesternica (Moon Lee) hlavneho hrdinu, ktora ovlada kung-fu a tak mu pomôze odhalit skutocneho vraha. Film ma prilis nenadchol. Hlavny hrdina je otravny blbec. Vrah je trapny muhehe blazon. Dokonca aj Moon Lee je divne stylizovana. Vsetky tie pokusy o humor isli mimo mna. Jednu hviezdicku davam za viacere cameo vystupy. Napriklad aj môj oblubenec Richard Ng ako taxikar. Druhu davam za par kvalitnych bitiek. Vela ich ale nie je. Najlepsie je finale so zabijakom. Moon Lee sice obcas poskakuje na pomocnych lanach, ale inak je to solidna bitka a miestami aj zabavna. 4/10.

• 12.11.2018  00:29

Dalsie dobrodruzstva Wiselyho (Chin Kar Lok), ktory sa so svojimi kolegami Annou (Moon Lee) a Chenom (Tsui Siu Ming) tentoraz zapletie do prevratu, ktory uskutocni zly general (Yuen Wah) so svojou sestrou (Sibelle Hu) vo Vietname. Film je plny celkom velkolepych prestreliek a vybuchov, ale cele to na mna pôsobilo monotonne. Proste take tupe nonstop strielanie. Zapletka je podana nezazivne. Postavy mi boli ukradnute. Sklamali ma aj bitky. Od prvotriedneho kaskadera Chin Kar Loka v hlavnej ulohe som ovela viac ako obcasny pôsobivy kaskadersky kusok, ale inak mi choreografia bitiek pripadala fadna a nenapadita. Naviac su aj neprirodzene zrychlovane. Ale kto ma rad velkolepe vojnove prestrelky, tak asi bude spokojny. 4/10.

• 11.11.2018  17:56

Hlavnym hrdinom je Fai (Alex Fong). Povalac, ktory pracuje na nizkej pozicii pre jeden miestny gang. Jeho otec policajt (Ku Feng) sa za neho hanbí a sestra policajtka Fan (Moon Lee) ho nenavidi. Verne pri nom stoji len jeho priatelka Lisa ( Yip San), ktora by chcela, aby sa s nou konecne ozenil. Pri jednej akcii je zabity Faiov otec co este viac zvysi nevrazivost medzi surodencami. Po polhodine sa zrazu rozbehne linia ohladom mafianskeho bossa Chinga (Jimmy Lee Fong), ktory superi s dalsimi konkurentom pre ktoreho pracuje Fai a Chingov spickovy zabijak (Billy Chow) môze za smrt Faivho otca. V polovici filmu sa konecne dozvieme, ze Fai ma pre svoje konanie dôlezity dôvod, ale aj tak sa dalej chova nezmyselne a aj ked sa vsetky linie nakoniec pretnu, tak to jeho konanie prilis nevyjasni. Pribeh pôsobi prilis nahodilo. Najväcsim minusom je ale charakter hlavneho hrdinu, ktory je na päst. Aj ho v jednu chvilu prefackaju, aby sa spamätal, ale aj tak sa len lutuje, takze som mu nakoniec prial smrt. Plusom filmu su kvalitne akcne sceny. Nie je ich vela. Sem tam nejaka prestrelka a bitka. V bitkach sa najviac predvedie Billy Chow, ktory tentokrat ukaze aj nieco viac ako svoje tradicne kopy. Moon Lee tu ma len niekolkominutovu vedlajsiu ulohu, ale tentoraz ma aj ona prilezitost sa dobre predviest v bitkach. S menej debilnym hlavnym hrdinom, trochu zmysluplnejsim scenarom a väcsou porciou bitiek by to bolo kvalitne akcne becko. V tomto prevedeni to je prinajlepsom priemer, ktory sa oplati vidiel len kvôli akcnym scenam. 5/10.

• 11.11.2018  02:12

Presne tento typ gangsterky o vzostupe a pade nejakeho velkeho mafiana som ocakaval od Wong Jingovho Last Tycoon a nedostal som ho. O to viac som poteseny a dokonca aj prekvapeny akeho na HK pomery epicky pojateho pribehu som sa dockal. Pribeh o dvoch velkych osobnostiach, ktore si cely cas kryli chrbat. Na jednej strane velky priekupnik s drogami Ho (Donnie Yen) a na druhej skorumpovaný policajny inspektor Lee Rock (Andy Lau), ktory nad Hoo drzal ochrannu ruku, aby bol medzi podsvetim a policiou klud a vsetci nechutne bohatli. Samozrejme nesmie chybat aj nejake extra zlo vdaka comu ustredne zlocinecke duo vyjde ako to mensie a sympatickejsie zlo. A za najväcsieho zloducha je uz tradicne nedotknutelny britsky gweilo policajt. To jak je diabolsky vykresleny je az tak strasne prehnany stereotyp, ze mi to zo zaciatku trochu vadilo, ale o to viac som si vychutnal jak skoncil. Dalsim mensim nevyhnutnym nedostatkom je, ze vzhladom na celovecernu stopaz a obrovske mnozstvo udalosti, su niektore veci podane az prilis skratkovito. Napriklad sukromny zivot obidvoch hlavnych postav je celkom odflaknuty. Ale to hlavne a to ich vztah a zaroven postupny vzostup funguje perfektne. Jak Andy Lau, tak prekvapivo aj Donnie Yen predvadzaju skvele herecke vykony. Donnie dokonca najlepsi dramaticky vykon svojej kariery aky som od neho necakal. Od filmu som neocakaval ziadne akcne inferno, takze niekolko spickych akcnych scen je prijemnym bonusom. Donnie si evidentne nemohol odpustit nejake to kung-fu. Tentokrat ale tych par bitiek nebsahuje ziadne komplikovane chvaty na paradu, ale efektivne udery cimkolvek co je po ruke, ktore protivnika hned poslu k zemi. Vrcholom je zaverecne hrdinske krviprelievanie pocas famoznej prestrelky, ktora pripomenie stare dobre casy Johna Woo. Ani nie tak stylom, kedze tu nie su ziadne spomalovacky, ale ochotou jedneho chlapa sa pre toho druheho v boji obetovat. Velku pochvalu si zasluzi uchvatna kamera, ktora v prekrasnych kompoziciach snima dokonale kulisy, ktore bezchybne navodzuju dobovu atmosferu. Takze aj ked film nie je uplne bezchybny a rozhodne si nemyslim, ze by bol extra verny skutocnym udalostiam, tak vysledkom je dokonaly filmovy zazitok a ja som dostal chut si zopakovat duologiu Lee Rock, ktora je neprekvapivo o Lee Rockovi, ktoreho si aj pred rokmi zahral Andy Lau a film To Be Number One, ktory pojednava o gangerovi Hoovi. 9/10.

• 9.11.2018  23:53

Tento diel je pokus o navrat ku komedialnym korenom prvych dielov, ale angazovanie Lau Kar Leunga podla mna nebol dobry napad. Uz v dobe, ked prerazil Jackie Chan so svojimi komedialnymi kung-fu filmami a Lau Kar Leung sa snazil komedialnemu trendu prispôsobit, tak mu to vôbec neslo a aj humorne sceny v tomto filme su take divne a rozhodne nie smiesne. Funguje len hasterenie medzi Kodym a Samom, ktory su uz behom tych rokov poriadne zohraty. Ale zapletka ich tentokrat hned na zaciatku rozdeli, takze nejaky cas trva, kym sa znova daju dokopy. Tento typ zapletky pokazil uz viacero skvelych serii, takze nechapem naco ju znova pouzivaju. Vlastne si nepamätam na nejaku seriu v ktorej by rozhadanie ustrednej dvojky prinieslo nieco dobre. Namiesto Kodyho a Sama sa na nejaky cas dostane do popredia nova dvojka zlodejov (Leslie Cheung, Nina Li), ktory sa snad mali v pripade uspechu stat novymi ustrednymi postavami, ale ich postavy su uplne nezaujimave a nudne. Zapletka o paserakoch terakotovej armady je tiez nemastna neslana. Zaporak je asi nanevyraznejsi v celej serii. Este prva polovica filmu akotak funguje, ale v tej druhej uz sa deju len divne veci, ktore nudia. Vrcholom nudy je cela epizodka vo väzení. Aj co sa tyka vypravnosti, tak tento diel pôsobi dost lacno a klasicke akcne sceny za vela nestoja. Jedinou zachranou filmu su bitky, ktore mal na starosti Lau Kar Wing a aj ked nepatria k spicke, tak su solidne a obcas obsahuju nejaky narocnejsi chvat alebo kaskadersky kusok. Najviac sa predvedu Sam Hui, Conan Lee ako policajt, ktory najprv nahana ustrednu dvojku a zaporakov poskok Mark Houghton. Keby bolo vo filme aspon dvakrat tolko bitiek, tak by som mozno dal aj tretiu hviezdicku. Takto je vysledkom rozpacity diel s dobrymi bitkami a smutny pocit z toho, ze ste nakoniec radi, ze uz dalsie diely nevznikli. Ale aspon to nie je taka trapna tragedia ako trojka. 4/10.

• 9.11.2018  16:28

Stvrty diel znova uplne zmenil styl. Co je po otrasnej trapnej trojke dobre. Na reziserske kreslo sa dostal tvrdak Ringo Lam a skoro po cely film som mal pocit, ze mu niekto zabudol povedat, ze to ma byt komedia. Snahy o humorne sceny sa daju spocitat na prstoch jednej ruky. Cely film od zaciatku do konca tvori nonstop akcia. Nastastie fakt prvotriedna a velkolepa. Dockame sa paradnych nahanaciek. Okrem klasickych autonahanaciek, tak aj lod vs. vrtulnik. Dalej tu su prekvapivo krvave prestrelky, kvalitne bitky s mnozstvom bolestivych chvatov a neraz aj dychvyrazajuce kaskaderske kusky. Zamienkou pre tu neustalu akciu je snaha zaporaka, ktory si doslova odskocil z prveho Indiana Jonesa, ziskat nejaky dôlezity krystal, ktory sa nahodou dostal do ruk ustrednej dvojke a tak ich neustale niekto nahana a potom unasa, aby jeden druheho mohol zachranit. Vzhladom na minimum humoru uz nemaju moznost mimo akcnych scen prilis vynikmut. Dokonca aj Hatung tu ma menej priestoru a v bitkach taha za kratsi koniec. Najviac mi vadilo to, ze sa Lam nezaprie a necha hlavnych hrdinov dost vytrpiet vrcholom coho je finale v ktorom Kodyho mucia fakt az prilis a ked uz ma definitivne dost, tak ho este aj zapalia. Tento diel bol poslednym, ktory som videl za detskych cias a vdaka tej brutalite sa mi vôbec nepacil. Ani teraz mi ten temny ton do tejto serie nesedi, ale aspon ocenujem neskutocne mnozstvo spickovych akcnych scen v style, ktory mam rad, takze vysledkom je solidny nadpriemer. 6/10.

• 8.11.2018  21:08
    Ta chung ča (2018)

Jedna akcna scena strieda druhu a medzitym sa odohrava skratkovity chaoticky pribeh v ktorom sledujeme par chrabrych Cinanov, ktory trenuju v lietadlach, aby mohli nakopat prdele zlym Japoncom. A nad Cinanmi ma dozor stary dobry Willis, ktory ma prekvapivo celkom velky priestor a nie je to len ojeb na plagat. Bohuzial dejova omacka vôbec nefunguje. Sice sa tentoraz môzu tvorcovia vyhovarat na to, ze je to kvôli tomu, ze film brutalne nasilu zostrihali kvôli fuj, fuj, zlej chamtivej herecke, ale nedavne Cinske blockbustery typu Chinese Salesman dokazuju, ze nefunkcny dej je beznym standardom. Cely film stoji len na akcii a vzhladom na jej nekvality pada na dno. Kazia ju nielen mizerne CGI triky, ale aj koncepcne su tie akcne sceny tak absurdne az su trapne. Vysledkom je dalsi drahy Cinsky nepodarok s nejakou americkou exhviezdou. 3/10.

• 8.11.2018  17:46
    Seznam smrti (TV film) (1993)

Podla traileru to vyzeralo na svizny TV film s dostatocnou porciou solidnych akcnych scen. Ale vsetky akcne sceny su v trailery. Tempo filmu je vrazedne pomale. Zapletka obohrata. Za nieco stoji len herecke obsadenie. Mlady charizmaticky Jeff Fahey a nadherna Yancy Butler. Bohuzial kozy neukaze. Takze na dobry film, ktory by nenudil to je sakra malo. 4/10

• 8.11.2018  02:15

Po zmene rezisera sa zmenilo aj celkove ladenie serie. Tsui Harka mam rad ako herca a v prvych dvoch dieloch si zahral vtipne epizodne postavicky. Ale ako reziser mi nikdy nesedel. Uz prve dva diely sa v niektorych akcnych scenach inspirovali u Bonda, ale tentokrat sa jedna o regulernu parodiu, ktora doslovne vykrada rôzne Bondovky. Beskutocne kreativita predoslych dielov sa vytratila. Aj ked vidno, ze film nebol lacny, tak sa nedockame ziadnych poriadnych kaskaderskych kuskov, ale skôr trikovych zaberov, ktore uz dnes pôsobia strasne zastaralo. Nie je tu ziadna akcna scena, ktora by ma zaujala. Bohuzial nefunguje ani komedialna stranka. Spickovanie medzi Kodym a jeho zenou je skôr trapne. Ich syn junior neskutocne otravny. Ani chemia medzi Kodym a King Kongom uz poriadne nefunguje. Dokonca ani camea prvotriednych HK komikov za nic nestoja. A cameo vystupy zahranicnych hviezd su este horsie, kedze sa vsetci tvaria, ze sa v tejto volovine ocitli len vdaka tucnemu šeku. Spolu s piatym dielom to su najhorsie casti serie, ktore by som odporucil vynechat. 3/10.

• 8.11.2018  00:32
    Solis (2018)

Lacnejsia a este komornejsia variacia Gravitacie. Jednu hviezdicku davam za solidne triky. Bohuzial nie su ani zdaleka na takej spickovej urovni, aby sami o sebe pôsobili ohromujuco. Druhu davam za to, ze tu nie su ziadne infantilne zvraty s vrazdiacim bubakom. Nasledkom toho ale je, ze je to strasna nuda a prakticky nic zaujimave sa tu nedeje. 4/10.

• 7.11.2018  23:56

Nadherna ukazka toho, ze aj gore sceny môzu byt vtipne, pokial sa pouziju vynaliezavym absurdnym spôsobom. Aj po rokoch stale pecka. Vsak, Klaus?

• 7.11.2018  23:43

Taky horkosladky ludsky film v ktorom sledujeme pracovnikov skladu v jednom velkom markete. Proste obychanych ludi na tych najnizsich pracovnych prieckach. Cele to prostredie je vykreslene celkom zaujimavo a obcas aj vtipne. Je tu aj nabeh na romanticku liniu, ale velmi okrajovo. S filmom som mal dva problemy. 1. Hlavny hrdina je tak strasne malovravny az to lezie na nervy. 2. Styl akym je film natoceny je taky ten typicky artovy v ktorom minutu sledujeme rutinnu cinnost nejakych pracovnikov, nasledne sa jeden druheho nieco opyta a ten po dlhych sekundach odpovie jednym slovom. To je fakt na zblaznenie a bez pretacania pre mna neznesitelne. Vdaka tomu u mna nefungovali ani niektore emotivne sceny. Ale za jedno pozretie tento zaujimavy film stoji. P.S: Strasne ma rozosmialo, ze pri skoleni pracovnikov pustali legendarny Staplerfahrer Klaus - Der erste Arbeitstag. 6/10.

• 7.11.2018  23:15

Klasicke pokracovanie, ktore je velkolepejsie, akcnejsie, zabavnejsie, proste vsetkeho je viac a co si cennim najviac, tak stale to ma rovnaku atmosferu ako jednotka. Co sa bohuzial o dalsich dieloch uz neda povedat. Snad len zapletka je primitivnejsia a sluzi len ako tenka nit na ktoru su navlecene stale famozne akcne sceny, ktore sa striedaju s vydarenymi vtipnymi. Takze ja som spokojny. Sam Hui a Karl Maka sa uz nesnazia prechytracit, ale od zaciatku su regulerny partaci. Tentokrat tu ma romanticku liniu aj Sam Hu a kedze sa zamiluje do podvodnicky, tak sa zakazdym dostane do problemov, ktore vyustia do akcnej sceny. Tie su jak velkolepejsie tak prepracovanejsie.Ponukaju kopu skvelych nahanaciek jak aut, tak aj motoriek. Stale zasnem nad uchvatnym skokom motorky z mostu na niekolko spojenych autobusov a nasledny skok na zem. Tentokrat sa dockame aj par kvalitnych hromadnych bitiek so spickovou choreografiou. Ale uplne najviac ma bavia sceny v tej dobe s hi-tech robotmi. Ci uz ta uvodna v ktorej bojuje s velkym robotom sam Sam Hui alebo ta zaverecna kde koopa malych robotikov zneskodni velkeho. Vyzera to jak zmensena bitka zo Star Wars. Nesmiem zabudnut ani na bondovske blbnutie s autami, ktore po sebe strielaju rakety. Z vedlajsich figuriek je nezabudnutelny blazon Tsui Hark a jeho piiibo. Zaporak je tentoraz stylizovany do Eastwoodovskeho Drsneho Harryho. Vysledkom je vydarene pokracovanie s ktorym by mal byt spokojny kazdy koho nadchol prvy diel. 9/10.

• 7.11.2018  00:36

HK Godfather. Pribeh o mafianskej rodine Lungovych, ktorej krstny otec (O Chun Hung) je vo vedeni spolku, ktory tvoria dalsie 4 mafianske rodiny. Hlavnym pravidlom je, ze nikto nesmie obchodovat s drogami. Co sa nepaci donovi (Ku Feng) jednej z rodin, ktory by rad prevzal vedenie spolku. A tak pomaly zacne so svojou pravou rukou (Norman Chu) spriadat plan ako rodinu Lungovych znicit. Inspiracia v Kmotrovi je zretelna najmä v charakteroch jednotlivych clenov rodiny Lungovych. Stary vazeny don pripomina Brandovho Kmotra. Michael Miu je horkokrvny jak James Caan. Alan Tam je ten co sa drzi mimo rodinneho podniku, ale potom co na zaciatku pre rodinu zabije nejakeho chlapika, tak je na väcsinu filmu odpratany do zahranicia. Andy Lau je typ spolahlivy jak Robert Duvall. No a Ken Tong je slaby nespolahlivy clanok, ktory vyuzije konkurencia. Proste Fredo. Dokonca aj vyustenie osudov tychto postav je vo velkej miere podobne. Napriek tomu, ze ich ale hraju slavni a schopni herci, tak ich postavy su len jednorozmerne figurky a prepracovanost Kmotra zapletka ani zdaleka nedosahuje. Niekde v polovici filmu to pochopil aj Lau Kar-Wing a po velkom zredukovani postav ustrednej rodiny sa film prepne do akcneho modu v ktorom sa zvysni clenovia rodiny zacnu mstit a cele to vyvrcholi vo finale, ktore je mixom prestrelky a kung-fu. V tejto polohe je Lau Kar-Wing ovela istejsi a ponukne paradne akcne sceny. Takze vysledkom je solidna gangsterka s niekolkymi skvelymi akcnymi scenami. 6/10.

• 6.11.2018  22:07

Prvy diel pefektnej akcno komedialnej serie, ktoru som za detskych cias zboznoval a aj po rokoc stale stoji za to. Mame tu sympaticke hlavne duo. Sibalsky zlodej Sam Hui (o ktorom som si ja nikdy na rozdiel od niektorych nemyslel, ze ho hra Jackie Chan aj ked v tomto filme ma rovnaky uces aky väcsinou nosil Jackie) a holohlavy detektiv Kodyjack. ICh nesutale postuchovanie je neskutocne zabavne. Nesmie chybat ani kraska Sylvia Chang. Vo vedlajsich ulohach niekolko vtipnych postaviciek. Napriklad tentokrat celkom normalne pôsobiaci Dean Shek. Humor je miestami na urovni detinskych parodii, ale je tak roztomily, ze ma stale bavi. No a samozrejme nesmu chybat akcne sceny, ktore tentokrat nie su zalozene na bitkach, kedze v hlavnych ulohach nie su ziadny borci, ale dockame sa rôznych nahanaciek, blaznivych kaskaderskych kuskov a najviac ma bavia bondovske kusky s rôznymi vynaliezavymi hrackami. Napriklad finale s vybuchujucimi autickami. Ale oproti dvojke tu toho este nie je tak vela ako by som si prial. Za zmienku stoji este ustredny hudobny motiv, ktory je proste nezabudnutelny. Rovnako ako cely film. Takze davam spokojnych 8/10.

• 6.11.2018  21:53

Fakt by som tomu chcel dat aspon 3 hviezdicky, ale neda sa. Prva hodina uz tak kratuckeho filmu je neuveritelne nezazivna. Pribeh o policajtovi v utajeni medzi surodeneckou partou totalne namachrovanych debilov vôbec nefunguje. Zaporaci sa snazia byt natolko drsni az su trapni. Ani nic extra nespravia, aby z nich isiel strach. Louis Koo ako chlapik v utajeni sa od strachu neustale poti, ale mne bolo uplne jedno, ci ho odhalia. Chybaju tam skutocne napinave sceny v ktorych by mi na nom zalezalo. No a neustale popritom vsetkom sa tam objavuje nadrzany Donnie Yen, ktory sa nevie dockat zaverecnej dvadsatminutovky v ktorej ho konecne pustia z retaze a zaporakom nakope prdel takym spôsobom, ze prave kvôli tomuto famoznemu finale by som tento inak nepodareny film odporucil kazdemu fanusikovi MA akcniakov. Najprv sa dostanu k slovu strelne zbrane v paradnej neskutocne stylovo natocenej prestrelke. Po zredukovani zaporakov na ich finalneho bossa Collina Choua sa rozputa duel, ktory tromflo az finale z druheho Raidu. Bitka, ktora trva tak trikrat dlhsie ako je bezne. Fakt som si pri nej dvakrat povedal: tak a je koniec. Ale neznicitelny Collin vstal a mastil sa dalsich niekolko minut dalej. Rozhodne neberiem ako zapor, ze je bitka tak strasne dlha a borci preziju nerealny pocet ran. Po tej hodine nezazivnej dejovej omacky si divak zasluzi nejake akcne zadostucinenie. Po choreografickej stranke je to neskutocne vynaliezavy duel plny originalnych chvatov od MMA po neviem co vsetko. Dali si strasne zalezat, aby pocas celej bitky chvaty neopakovali. Dockam sa aj viacerych mojich oblubenych akrobatickych kuskov. K tomu kontaktne a neskutocne tvrdo pôsobiace jak kopy tak udery. Ale rovnako ako choreografia ma bavi aj to ako je bitka nasnimana. Behom chvatov sa neustale striedaju uhly kamery, ale cely cas to je dokonale prehladne. Kameraman sa stava sucastou bitky, vdaka comu to pôsobi neskutocne stylovo. Skoda, ze tak dokonaly nie je cely film. To by som dal bez mihnutia oka 10 bodov. Ale bohuzial nie je, takze davam neutralnych 5/10. Aj ked ten film je vsetko mozne, ale nie je priemerny.

• 5.11.2018  20:32
    Crazy Crooks (1980)

Karl Maka a Dean Shek tu hraju dvoch malych podvodnikov, ktory sa neustale snazia rôznymi podfukmi prist k peniazom. Nejaku poriadnu zapletku to nema. Skôr len drobne epizodky a vsetok humor je zalozeny na grimasach ustrednej dvojky. A aj ked mam tychto hercov rad a to hlavne Karla Maka, tak mi to prilis vtipne nepripadalo a po polhodine uz som mal obidvoch celkom po krk. Na konci sa dockame aj kratkej finalnej bitky, ale je zalozena na srandovnych kuskoch ako nejakej zlozitejsej choreografii. Vysledok je podobnym sklamanim ako napriklad film By Hook or by Crook. 4/10.

• 5.11.2018  00:50

Tento film ma dve dejove linie. V prvej Moon Lee a Yukari Oshima hraju profesionalne zabijacky, ktore vychoval Eddie Ko a volaju ho stryko, ale pochybujem, ze je ich pribuzny. Po jednej akcii pri ktorej nahodou vyhodia do vzduchu aj minivan plny deti sa v Moon Lee trochu pohne svedomie, ale nejak extra sa s tym nepracuje. Nadalej zabija, len je pri tom smutna. Az pri dalsej dôlezitej akcii, pri ktorej maju s Yukari ziskat dôlezitu disketu, strati pamät a s disketou sa vypari prec. Co stryko nenecha len tak. Medzitym neustale sledujeme druhu liniu v ktorej Sibelle Hu robi manazera svojmu bratovi Rockymu (Ben Lam), ktory bojuje v kickboxerskych zapasoch a postupne sa zapletu s gangsterom (Hsu Hsia), ktory ich nakoniec bude chciet donutit, aby Rocky zapas prehral, co sa trosku necakane a vtipne zvrtne. Najväcsi problem tohto filmu je, ze sa obidve linie pretnu az po hodine, ked sa k Sibelle Hu a jej bratovi dovali zmätena Moon Lee. Dovtedy to pôsobi, jak keby ste sledovali dva rôzne filmy. Samozrejme dôjde k nejakym stratam na zivotoch u kladnych postavach, aby mohlo nakoniec dôjst na velke hrdinske krviprelievanie v obrovskej prestrelke niekde na samote u lesa. Skoda, ze sa cely film nevenoval tej prvej linii s Moon Lee. Tie neustale kickboxerske zapasy su nudne a za vela nestoja. Zato obcasna prestrelka alebo bitka je prevedena celkom kvalitne a je aj prehladne natocena. Najzabavnejsou postavou ale aj tak je Sibelle Hu, ktora s cigaretou v hube pôsobi cool. Skoda, ze sa tie dve linie neprettli hned po rychlom rozdani kariet ohladom postav, ktore tu trva prilis dlho a potom sa uz film zase rychlo ponahla k finalnemu zuctovaniu. Vysledkom je teda film, ktory nenadchne, ale aj napriek mensej porcii akcnych scen by fanusikov hlavnej trojice krásavic nemal ani prilis sklamat. 5/10.

<< předchozí 1 2 3 4 33 65 96 128