Lacike

Lacike

Pán dvojhviezdička alebo aj kverulant

Slovensko

<< předchozí 1 2 3 4 30 59 87 116
    • 18.4.2018  22:57

Stare cinske prislovie hovori: film ku ktoremu urobi vegetol titulky mi stopro nesadne. Co sa znova potvrdilo. :) Mame tu mix heist filmu s bijakom o tornadach. Proste taka variaca Hard Rain, len namiesto vody tam fuka vietor. A ani Hard Rain nebola ziadna pecka, ktoru by som chcel vidiet znova. Cely ten film mi pripadal strasne sterilny. A nielen kvôli PG-13 ratingu, takze sa ziadnej krvi nedockame, kedze zaporaci pouzivaju radsej uspavacie flusatka namiesto poriadnych kverov a kladaci sa zakazdym trafia do kverov zaporakov. Ano akcia je devätdesiatkovo dokonale prehladna. Ale nejak extra ma nebavila, kedze mi boli postavy uplne ukradnute. Tak nevydareny kasting som uz davno nevidel. Nielen ze postavy neboli prilis zaujimave, ale ani hecom som neveril ich postavy. Maggie Grace ako drsna agentka? Nejaka sexica ako hackerka? Super drsny zaporak, ktory vlastne nikoho nezabije? A Toby Kebbell ako hlavny hrdina definitivne dokazal, ze nielen ze nevie prilis hrat, ale bez CGI masky, ktoru doteraz v ostatnych filmoch mal, postrada aj charizmu. Ani kaskaderske kusky ma nenadchli, kedze akcia pôsobi strasne umelo a CGI je dobre len vzhladom na rozpocet, ale samo o sebe neohuri. Celkovo to je blby film s nonstop CGI akciou, ktora ma vôbec nebavila. 4/10.

• 17.4.2018  22:28
    Hostiles (2017)

Vedel som, ze mi to nesadne, kedze ultrapomaly nezazivny rezijny styl Scotta Coopera nemusim, ale zboznujem Balea, tak som neodolal. Bale tu hra dobre ako vzdy. Zdevastovaneho vojaka, ktory uz ma vsetkeho plne zuby a musi ist na misiu, ktora sa mu nepaci. Za neho davam jednu hviezdicku. Druhu davam za drsne a nekompromisne prestrelky. Väcsinu filmu som sa ale ukrutne nudil. V rezii niekoho ineho si viem predstavit, ze by ma to bavilo, ale v Cooperovom prevedeni to nie je film pre mna. 4/10,

• 17.4.2018  13:51

Strasne roztahane a nudne pojaty pribeh o pomste policajta drogovemu kartelu za smrt svojej zeny. Akcnych scen je minimum. Atmosfera nulova. Postavy ma nezaujali napriek solidnemu hereckemu obsadeniu. Proste totalne nezazivny film. Vin Diesel mimo svojich troch velkych serii nenatocil ziadny iny poriadny film, co ma celkom mrzi. 3/10.

• 16.4.2018  23:11

Moje hodnotenie sa ani prilis nevztahuje ku kvalitam filmu ako skôr k môjmu vztahu k zanru ku ktoremu sa tato seria po skvelej jednotke priklonila. Teenagerske postapo sci-fi v ktorej su bezchybni pubertiaci za tych dobrych a dospelaci za tych skazenych a zlych Zlosynov. Tento zaner fakt neznasam. Jediny plus tejto serie je ten, ze tu bola potlacena romanticka linia. Ale to je mala naplast za zmenu zanru po uchvatnej atmosferickej jednotke, ktora mi dokonale sadla. Treti diel ma hned od prvej bezchybne prevedenej a dokonale prehladnej akcnej sceny absolutne vôbec nebavil. Akcne sceny su rozmanite a kvalitne, ale kedze ma nebavil pribeh, tak som pri nich nepocitoval ziadne vzrusenie alebo strach o postavy. Vsetko mi bolo uplne ukradnute a film som doklikal do konca len zo zvedavosti ktore postavy nechaju zomriet. Ale aj ked zoierali postavy, ktore som si v jednotke oblubil, tak som pri ich umrtiach nic necitil. Proste pre mna je tento typ zanru totalna nuda. Aspon som si potvrdil, ze moje velmi male nutkanie skusit seriu Hunger Games alebo Divergent rozhodne neposluchnem. Wes Ball je ale skvely reziser a tesim sa na jeho novy film, ktory bude snad z ineho zanru.

• 15.4.2018  00:24

Originalne pojaty koncept psychologickeho filmu v ktorom skumame cez rozhovory niekolkych jednotlivcov s tajomnym chlapikom moralne hranice toho kam su ochotni ludia zajst pre svoje stastie. Hlavny problem som mal so samotnym konceptom vsemocneho tajomneho chlapika, pretoze to az prilis smrdelo nabozenskymi motivmi, vyššou mocou a podobnymi kravinami na ktore neverim. Ani to nebolo podane prilis zaujimavo. Dozvieme sa absolutne minimum detailov. Druhy hlavny problem som mal s tym, ze ma ani prilis nezaujali pribehy jednotlivych ludi. Asi najviac ma bavil pribeh automechanika a potom toho slepca. Zvysok isiel mimo mna a tie ktore s tymito dvoma nesuviseli som po chvili pretacal. Ale inak to bolo dobre zrezirovane a zahrane, takze za vyskusanie tento film stoji. Je slusna sanca, ze ak mate radi dialogove filmy, ktore ponukaju eticke myslienky k zamysleniu, tak budete spokojni.

• 14.4.2018  22:07
    Velká hra (2017)

Zenska variacia Vlka z Wall Street? Ciastocne. Ale vysledkom je taka neskodna líštička, kedze film sa snazi za kazdu cenu ustrednu postavu ocistit a urobit z nej prakticky totalne neviniatko. Aka je pravda neviem a ani ma to nezaujima. Ale dvakrat velka zabava to nie je. Film je uz tradicne Sorkinovsky neskutocne ukecany. Dialogy neraz popisuju to, co zaroven vidime obrazom. Az som mal skoro pocit, ze film sledujem so stopou pre slepych. Napriek stedrej stopazi ma ale film od zaciatku zbesile tempo. Bohuzial postupne som si uvedomil, ze ma pribeh hlavnej postavy nicim nezaujal. Nie je to dostatocne komedialne alebo absurdne. Molly mi k srdcu neprirastla, takze ked riesile milionkrat obohrate problemy s otcom, tam ma to nedojalo. Jessica Chastain sa mi nikdy nepacila. Ani Costner mi do ulohy jej prisneho otca nesedel. Keby Molly odhalila vsetky tie spinavosti o znamych osobnostiach, ktore zazila, tak to mohol byt ovela zaujimavejsi film. Takze je vysledkom taka ukecana obhajoba jednej vynaliezavej zeny. 5/10.

• 14.4.2018  17:37

Christian Gudegast ma ocividne rad Mannov Heat a tak sa rozhodol natocit film s rovnakym typom pribehu v ktorom sledujeme skupinku zlodejov, ktory sa chystaju na velku lupez tak aj skupinku policajtov, ktory im idu po krku. FIlm sa vo velkom venuje aj rodinnym vztahom vsetkych postav. Lenze postavy nie su vôbec zaujimave a tym padom vsetka ta bohata dejova omacka strasne nudi. Este Butlerov drsniacky policajt sa aspon zdialky akotak chyta na Pacinovu postavu v Heat, ale Pablo Schreiber ako vodca zlodejov je uplne nevyrazny a bez charizmy. Prestrelky tiez pripominaju Heat vyraznym zvukovym prejavom a snahou o realisticke pojatie. Ale su natocene totalne neprehladne. Vo velkych detailoch a cely cas som sa uplne stracal v tom kto kde vlastne v ktorej chvili stoji a po kom striela. Korunu trapnosti celemu filmu dodava zbytocna zaverecna sokujuca pointa. Jak keby to bez takych vycucanych zvratov uz neslo. Asi chceli byt tvorcovia aspon trochu originalny. Je mi luto, ze to dopadlo tak nefunkcne po kazdej stranke. Dalsi Heat by som s nadsenim prijal. Ale toto sa absolutne nechyta ani na Affleckov The Town. 4/10.

• 10.4.2018  22:24
    Paterno (TV film) (2018)

Film pojednava vzhladom na sucasny stav v Hollywoode ohladom zneuzivania hercov a hereciek o aktutalnej teme. Sustredi sa na hlavny problem toho preco k zneuzivaniu dochadza v takej miere a vinnikom to tak dlho prechadzalo bez trestu. Pretoze akonahle sa jedna o vplyvnych ludi, tak vsetci okolo nad tym zatvaraju oci a niektori dokonca aktivne kryju vinnikov. V tomto filme sa pribeh vôbec nevenuje vinnikovi ale prave slvanemu trenerovi Paternovi, ktory je zosobnenim prave vsetkych tych ludi, ktory mohli s tym nieco urobit, ale zaslepene pred tym zatvarali oci. A akonahle sa cela kautza prevalila, tak ludia logicky vyventilovali aj svoju vlastnu nemohucnost na nom, pretoze na jeho mieste by sa vela ludi pravdepodobne zachovalo rovnako nespravne ako on. Celkom sa tesim na to, ked sa za par rokov dockame zfilmovania zakulisia udalosti ohladom Weinsteina a spol. Ale to potrva asi dlhsie, kedze by taky film musel nakydat spinu na vela sucasnych hviezd, ktore o vsetkom vedeli a drzali hubu. Ale spät k Paternovi. Rozhodne film stoji za zhliadnutie pretoze dokaze divaka donutit k zamysleniu sa nad tymi udalostami. Ale viac ako za 3* to nie je. Chybalo mi tam nieco intenzivnejsie. Nejaka väcsia konfrontacia s Paternom, ktory cely cas vyzeral jak zbity pes, ktory chce niekam ujst a mat od vsetkeho pokoj. Mozno sa mohol film viac venovat celej tej kauze komplexnejsie a nielen Paternovi, ktory bol viacmenej irelevantny. Asi najviac by ma zaujimal pristup samotnej policie, ktora o jednom incidente z roku 1999 vedela a hovno urobila. Prave oni s tym mali nieco spravit ako prvy. 6/10.

• 10.4.2018  00:46

Prva tretina s vecerou behom ktorej sledujeme kontrast medzi dobrosrdecnou sluzkou a namyslenou smotankou je fakt vtipna aj ked to nie je nic originalne. Ale potom sa film zadrhne, zacne sa tocit v kruhu a vtipnost sa nadobro vytrati. Rossy de Palma je roztomila a aj s tym krivym ratafakom stale sexy. 5/10.

• 9.4.2018  23:13
    Nikdys nebyl (2017)

No ty vole, to bol zase zazitok. Na mna to trochu pôsobilo ako extra artova verzia Taxikara mixnuty trochu s Leonom. Pribeh o zabijakovi, ktory dostale ulohu, ktora sa vymkne a zacnu pribudat mrtvoly. Ale cele je to podane tak, aby to za kazdu cenu pôsobilo netradicne. Postavy su znazornene divne. Joaquin Phoenix ma cely cas sral. Vsetky brutalne sceny prebiehaju mimo zaber kamery, takze ani ich si neuzijeme. Ukazu nam zakazdym len vysledok Phoenixovho besnenia. No a zaver ma uz rozosmial svojou WTF pointou na plnu hubu. Nie, toto nie je film pre mna. To uz aj posledne extradivne Refnove filmy su pre mna prijatelnejsie ako toto. 0/10.

• 9.4.2018  22:02

Taka detska blbina, ktora mi pripomenula film Herbie: Fully Loaded. Kladne postavy sa spravaju detinsky. Zaporaci struhaju zabavne grimasy. Dockame sa aj nejakeho moralneho ponaucenia. A hlavne roztomilych priser. Evidentne to stalo vela penazi. CGi su spickove. Automobilove nahanacky pôsobive. Ale cellkove pojatie ma nebavilo. Vôbec som sa nesmial a tym padom som sa nudil. Holt uz mam viac ako 12 rokov, co je asi hranicny vek cielovky tohto filmu. Za triky a nadhernu Jane Levy davam aspon 2*. 4/10.

• 9.4.2018  20:59
    The Titan (2018)

Komorne sci-fi o postupnom pomalom prerode par dobrovolnikov na novy ludsky druh, ktory by bol schopny prezit na cudzej planete. Velkym plusom je, ze sa to nezvrhlo v tupu vyvrazdovacku v ktorej by sa postavy zrazu zacali spravat imbecilne. Aj ked par vrazd sa predsalen dockame. Vdaka snahe o seriozne pojatie film ale dost nudi. Film sa mohol viac sustredit na hlavneho hrdinu. Jeho pocity pri prerode a toho jak sa postupne odcudzuje ludskemu druhu. Myslim, ze by z toho bola dobra kniha. Namiesto hlavneho hrdinu sa film viac venuje postave jeho zeny a jej obav z toho na co sa jej manzel postupne meni. To ma dvakrat nebavilo. Napriek tomu tretiu hviezdu davam filmu za to, ze to nebolo uplne blbe a nestalo to iba na CGI. 5/10.

• 9.4.2018  20:01

Trochu mi to pripomenulo Heat. Policajti honia zloduchov. Akurat zloduchovia nie su elitni zlodeji ale policajti, ktori zobrali spravodlivost do vlastnych ruk a vrazdia nepotrestnych dalsich zloduchov. Aj napriek mensiemu rozpoctu si nemôzem na technicku stranku a velkolepost akcnych scen stazovat. Vycitat im môzem akurat to, ze prestrelky su natocene fadne. Prilis nestrhnu. Zaujmu len snahou o realisticke pojatie ako v spominanom filme Heat. Beckovost filmu podtrhuje hlavne scenar a to slabe vykreslenie charakterov. Sancu aspon trochu zaziarit dostane len Michael Rooker ako trochu namysleny policajt, ktory ide po krku Robertovi Patrickovi. Ten je ako zaporak dost nevyrazny. Zvysok postav je do poctu. Vysledkom je slusna detektivka s par pozeratelnymi prestrelkami. Proste film ktory nenadchne ale ani neurazi. 5/10.

• 9.4.2018  00:07

Tato seria ma uz prilis nebavila. Anna tu nema ziadnu oponentku s ktorou by sa vtipne spickovala. V prvej polovici seria sa dozvieme ako sa postavy posunuli za tie roky od minula a zvysok serie Anna uz len hlada svoju lasku na bojisku pocas prvej svetovej. Proste celkom nuda. SK dabing tiez nepotesil. Anne sice ostal rovnaky hlas ale Gilbertovi ho zmenili. 5/10.

• 9.4.2018  00:03

Prve dve serie ma aj po rokoch bavili. Najviac sa mi paci to ako neustale pozitivne naladena Anna vychadza s nejakou nevrlou postavou a postupne ju meni k lepsiemu. V prvej serii takto obmäkcila srdce Marille a v druhej zase starej Harrisovej. Velkym plusom je aj skvely SK dabing. 8/10.

• 8.4.2018  23:41
    12 Strong (2018)

Rambo 3 part 2. Po rokoch musia amici pomôct afganskym domorodcom pri boji so zakernym Talibanom. Bohuzial charizmatickeho Ramba nahradil nejaky namachrovany nesympaticky mladik bez bojovych skusenosti so svojou totalne nevyraznou druzinou. Napriek tomu, ze film venuje prvu tretinu vykresleniu ich rodinnych vztahov, tak mi uplne splývali a zaroven boli vsetci u prdele. V druhej tretine sa konecne rozputa akcia. A aj ked je R-kova, takze sa dockame nejakej tej krvi a aj par fuckov obcas zaznie, tak pôsobila dost sterilne a vybuchy strasne digitalne. Proste take monotonne prestrelky v ktorych mi bolo uplne jedno ktora strana vyhra. Snaha o seriozne vykreslenie situacie v Afganistane sa vôbec nepodarila, ale film bohuzial nefunguje ani ako bezmyslienkovy akcny vyplach. Na to mu chyba nielen ovela lepsie prevedena akcia, ale hlavne poriadna davka testosteronu, ktora z komanda vojakov napriklad v Predatorovi vyzaruje na plne gule este predtym ako sa rozputa akakolvek akcia. V tomto filme sa nicoho skutocne chlapskeho nedockate. 4/10.

• 29.3.2018  23:53
    Den blbec (2014)

Buddy movie v ktorej sa da dokopy nesuroda dvojka: bezstarostny lupic banky a jeho rukojemnik - pracovnik banky, ktory zije nudny rodinny zivot. Samozrejme ze sa od toho lupica nauci ako ma zit naplno a podobne kecy, ktore sme vo filmoch videli uz milionkrat a ovela zabavnejsie. Nezachranil to v mojich ociach ani môj oblubenec Moritz Bleibtreu. Je to proste nuda. 4/10.

• 28.3.2018  01:26

Prilis som nepochopil zmysel tohto filmu. Zase dalsi film ktoru ukazuje pribeh cloveka, ktory ked pride o spickovo platenu pracu, tak ma zrazu problem zohnat akukolvek obycajnu a tak nakoniec prijme ponuku na to najpodradnejsie, kde beru kohokolvek. Casnika. Jak keby nadobudnute skusenosti nevedel vyuzit inak. To na co on pride az na konci bolo snad kazdemu jasne od zaciatku. Hlavny hrdina je tak naivny, ze pôsobi jak ufonec z inej planety. Keby to nebolo podla skutocnej udalosti, tak by som tomu neveril a divil sa kto vymyslel taku blbost. Dufal som, ze to bude aspon trochu vtipne, ale tym jak sa trivialne posolstva predkladaju divakovi strasne vazne, ma to iritovalo. Skoro som mal pocit, ze mi chcu vymyt mozog. 4/10.

• 27.3.2018  23:52
    Saljut-7 (2017)

Dejovo mi to skôr pripominalo Apollo 13 ako Gravitaciu, ktoru to pripomina trochu vizualne. Ale zdaleka to nevyzera tak pôsobivo. Triky ne su zle, len to pôsobi cely cas umelo a nemal som pocit, ze sledujem astronautov vo vesmre, ale len pekne triky. Dejovo to je strasne nevyrovnane. Neustale sa striedaju pokusy o maximalny realizmus so scenami, ked sa vsetko poserie a tak to rusky hrdina zoberie do vlastnych ruk a zazracne vyriesi. Samozrejme najlepsie zaberie stare dobre pobuchanie po nejakom pristroji. Stopaz je strasne prestrelena a tak sa tu najde kopa nudnych scen. Postavy vyznievaju skôr komicky namiesto toho, aby vo mne mali vzbudit strach o ich osud. Najfascinujucejsi na celom filme je pristup rusov k praci. Americania maju zakazdym pripravenych x premyslenych postupov ako pokracovat a pre istotu sa vsetko este raz overi. Rusi idu krok za krok bez premyslania s vierou, ze to nejak dopadne. Vo filmoch funguju obidva postupy rovnako. Nakoniec ma najviac potesil kratky vyskyt videohry No pockaj, co mi pripomenulo ako som ju tak 28 rokov dozadu drtil ostosest a pozbieral som v nej velku kopu vajec. 4/10.

• 26.3.2018  20:48

Poctiva oldschoolova kriminalka o jednom expolicajtovi, momentalne ochlastovi, ktory sa rozhodne vyriesit pripad vrazdy mladeho dievcata, ktore nahodou najde. Samotny pripad sice nie je strhujuci, ale film taha charizmaticky hlavny hrdina, ktory aj ked je momentalne v riti, tak mu celkom verite, ze to nejak nakoniec vyriesi a obcas sa ukaze, ze v nom este je kus drsneho chlapa. Povedomy xicht z mnohych filmov John Hawkes tu exceluje. Aj vedlajsie postavy su trefne obsadene ci uz viac ci menej znamymi xichtami. Obcas sa dockame poriadne brutalnej a stylovo natocenej prestrelky. Pripomenulo mi to stare dobre devätdesiate roky, ked vznikali taketo lacne ale nie podfinancovane kriminalky v ktorych mali moznost herci poriadne vyniknut a nesnazili sa zavdacit celej rodine. K uplne spokojnym styrom hviezdickam mi tam maly kusok chyba. V urcitych momentoch je to trochu nuda. Niektore akcne sceny mohl byt este intenzivnejsie. Skoda, ze väcsi priestor nedostalo zaujimave zabijacke duo. Proste kus pridat sem, kus ubrat tam. Ale celkovo som spokojny a dalsi pripad sukromneho opileckeho očka si pozriem velmi rad. P.S: Co by dnes za takuto ulohu dal Cage alebo Travolta? Musia byt riadne nasrati, ze tam nehrali oni. 7/10.

• 25.3.2018  18:39
    Death Race 4 (2018)

Konecne zase nejaky poriadny film pre nas chlapov plny explicitnych nadavok, nahotiniek a poriadnej davky stavnatej brutality. A ze je to tak tupe, ze z toho artovy divak dostane amok? Dobre mu tak. Pidirozpocet je vyuzity vynaliezavo. So zavodom sa setri az na finale, ale cakanie na neho nie je nudne, kedze sa dockame viacerych zabavnych a aj akcnych scen. Nejake tie bitky, sem tam stavnate prestrelky alebo aspon zavodu na motorkach. A ked tvorcom dôjdu napady a prachy, tak tam drbnu vzrusujucu eroticku scenu s nejakymi pornohviezdami. Dej proste tvori len obycajna nit na ktoru na nevesanych mnozstvo drobnych atrakcii, ktore vyvrcholia vo finalnom zavode. Nizsi rozpocet sa pozitivne odrazil v tom, ze namiesto otravneho CGI sa dockame skutocnych karambolov a vybuchov. Vsetka akcia je sice zostrihana dynamicky ale prehladne. Expert na strih cez osu sa nastastie nedostavil na plac. Akcia sice nie je tak vizualne a technicky vymazlena ako v novom bezzubom pseudo R-kovom Mad Maxovi, ale brutalitou ho hravo strka do vrecka. Novy hlavny hrdina Zach McGowan je dostatocne charizmaticky, aby som mu fandil. Vo vedlajsich ulohach potesia vtipne postavicky, ktore sa objavili uz v minulych dieloch. Danny Trejo ma pracu snov. Väcsinu filmu lezi v posteli s holou babou, zerie zradlo a pozera na telku. A este za to dostane tucny sek za ucast v tomto filme. Aj Seagal mu môze zavidiet. Zaporak Frankenstein vzbudzuje respekt a zaroven je prekvapivo celkom ferovy. Zaver ma ocakavanu pointu vdaka ktorej môze tato seria pokracovat donekonecna. Ak bude sa bude drzat aspon na tejto urovni, tak sa tesim na dalsie diely. Bohuzial mi zatial sadli len parne diely, takze ten dalsi bude asi zase sracka. Ale ak by ho reziroval Don Michael Paul, tak verim, ze by sa to mohlo zlomit. Odvtedy co zabil Seagalovi kinokarieru, tak zacal tocit zabavne videobecka. 6/10.

• 24.3.2018  22:25
    Dětská hra (1988)

Dnes som to videl prvykrat. Ak by som bol v rovnakom veku ako maly Andy, tak by som sa snad bal. Ale to uz davno nie som. Ako horor to vôbec nefunguje. Atmosfera nulova. Lakaciek je tiez len par a su trapne. Finale v ktorom dvaja dospeli ludia a jeden chlapec nevedia premôct malu blbu babiku je totalna chujovina. Vlastne uz aj to, ze o babike na hranie sniva chlapec je dost divne. Z Chuckieho nejde strach a ani nie je cool. Ani ako komedia mi to nepripadalo vtipne. Asi som mal malo promile v krvi. Holt nie som taky ochlasta ako niektori fanusikovia tohto pre mna nepochopitelneho kultu. Hlavne ze fenomenalny remake Evil Dead títo pseudoexperti na horory odjebu odpadom. Jednu hviezdicku davam za solidnu technicku stranku a druhu za sympaticku Catherine Hicks. Dalsie diely tejto imbecilnej serie ale rozhodne vynecham. 3/10.

• 24.3.2018  20:23

Klasicka blazniva situacna francuzska komedia, ktora pojednava o chlapikovi, ktory ma agenturu na alibi pre rôznych zaletnikov, ale nakoniec sa mu to samemu vymsti. Prvych 20 minut trva, kym sa film rozbehne. Potom nasleduje fantasticka prostredna cast plna prepracovanych situacii z ktorych vyplyvaju vtipne pointy. Lenze v poslednej tretine akokeby tcorcom dosli napady a tak film zahltili primitivnymi vtipmi v ktorych niekto niekam neustale pada. Velkym plusom je mnozstvo popkulturnych odkazov na filmy a serialy z 80 a 90tych rokov. Fanusikovia Van Damma si uziju. Mna najviac potesil odkaz na BH 90210. Prekvapivo najzabavnejsie mi pripadali sceny v ktorych neustale terorizovali psa. Nastastie to nepôsobilo brutalne ale fakt vtipne. Herecke obsadenie mi pripadalo priemerne. Philippe Lacheau ako hlavny hrdina ma prilis nezaujal. Najlepsi bol otec jeho vyvolenej. Vysledkom je prijemna komedia, ktora ma viackrat rozosmiala, ale s prepracovanejsim scenarom to mohlo byt ovela lepsie. 7/10.

• 24.3.2018  16:43

Rebelantska stredoskolacka si dopisuje s diktatorom, ktory u nej najde azyl potom co ho zvrhnu rebelanti. Originalny blaznivy namet, ale spracovanie je strasna nuda. Teenagerka je otravna, Caine ako diktator musi vystupovat v nedôstojnych kostymoch, co bohuzial nepôsobi vtipne ale skôr trapne. Aspon ze na Katie Holmes sa stale dobre pozera a jedinou vtipnou postavou tu je Seth Green s jeho fetisom na nohy. 3/10.

• 24.3.2018  01:27

Film o zene, ktorej nahle zomrie priatel a nasledne sa musi vyrovnavat s jeho predoslou rodinou a zaroven okolim, kedze ona je vlatne on. Mam tuto transgender temu celkom rad, ale hlavna hrdinka mi pripominala hlavnu postavu z filmu The Station Agent. Je to proste uzavreta, nezaujimava, malovravna postava na ktorej je vynimocna len jej fyzicka odlisnost, ale sama o sebe film neutiahne. The Station Agent je napriek tomu dobry film, lebo ho zaplnili mnozstvom vtipnych postav a absurdnych epizodiek. V tomto filme sa reziser sustredi na znazornenie neprijemnych utrap ktore transgender osoby zazivaju zo vsetkych stran. A pravo to mi pripadalo strasne schematicke a rovnako prehnane ako ked sa vo filme Hon proti Mikkelsenovi spikol cey svet. Proste ta miera prikoria, ktoru hlavna hrdina mlcky prijima bolo na môj vkus prilis velka az ma to nebavilo sledovat a uz vôbec som s nou nedokazal sucitit. Akurat ta nenavist predoslej rodiny jej priatela mi pripadala opravnena bez ohladu na jej pohlavie. Najviac ma pobavila epizodka v saune, v ktorej na to, aby hrdinka nieco zistila je donutena vystupovat zase ako chlap. 5/10.

• 23.3.2018  23:41

Opiciak Sun so svojou druzinou tentokrat preziva Sexmisiu, ktora je ale podana pre zenske publikum. Takze prim ma romanticka linia. A kedze Sun nie je ziadny romantik, ale poskakujuci magor, tak je väcsinu filmu na vedlajsej kolaji a prim ma nejaky mnich, ktory si cely cas zamilovane toka s vyvolenou princeznou. Az na zaverecne digifinale tu akcia uplne absentuje. Humoru tiez vela nie je. Väcsinu casu sa len keca a hadzu zamilovane pohlad, co mna celkom nudilo. Velku pochvalu si zasluzia triky. Konecne nevyzeraju ako z 20 rocnej videohry ale miestami su naozaj pôsobive rovnako ako velkolepa vyprava. Vizual je na Cinske pomery ohromujuci. Kvalitativne to je horsie ako nadpriemerna jednotka ale lepsie ako chaoticka otrasna dvojka. Mna najviac sklamalo, ze Sun tu je vlastne len zbytocna vedlajsia postava. Zenam sa ten romanticky pribeh pravdepodobne bude pacit a asi im ani nebude vadit ak ich partner pri filme od nudy zaspi. 4/10.

• 23.3.2018  00:45

Hm. Dost divna epizoda. Zatial napisem len tolko, ze prva polovica filmu ma nudila a v druhej som sa strasne nasmial.

• 18.3.2018  23:00

Ako hracovi Mortal Kombat hier sa mi v detstve filmove spracovanie velmi pacilo. Nastastie oproti filmovemu Street Fighterovi sa nedopustili tej zasadnej chyby, ze by tu bolo malo bitiek. Je ich tu dost a v dobe vzniku boli aj pôsobive jak po choreografickej stranke tak aj po trikovej. Ale to uz dnes neplati. Triky uz dost zostarli a prinajlepsom pôsobia roztomile, ale uz nikoho neohuria. A choreografia tiez nie je nic extra. Chvaty su jednoduchsie a bitky by potrebovali neraz pridat na dynamike. Najlepsie su bitky, ktorych sa ucastni Robin Shou. Najmä ta s Reptileom. Ostatne postavy su obsadene hercami bez poriadnych bojovych skusenosti a na bitkach to dost vidno. Z hercov ma najviac bavil diabolsky prehravajuci zaporak Tagawa a viacmenej seriozny mentor Lambert, ktory si dôvod pre svoj trademarkovy smiech zakazdym nasiel. Cely film som rozmyslal, co mi tam tak strasne chyba. No predsa poriadne stavnate fatality pre ktore boli hry tak oblubene. Bohuzial film ma PG-13 rating, takze sa nicoho krvaveho nedockame. Takze bitky musi tvrdit hlavne techno muzika. Ta najznamejsia pesnicka Mortal Kombaaat je stale chytlava ale zvysne by potrebovali poriadny upgrade rovnako ako cely film. Rozhodne by som prijal poradne krvavy celovecerny remake so sucasnymi MA borcami. Pribeh môze ostat rovnako jednoduchy. Snad sa ho niekedy dockame. 6/10.

• 18.3.2018  21:44

Prirovnal by som to k Seagalovke Mercenary for Justice. Evidentne to malo solidny rozpocet. Je tam kopa prestreliek a vybuchov. Neustale sa pred kamerami premava tazka technika. Kto ma rad bezmyslienkove prestrelky, tak asi bude spokojny. Mne ale bolo uplne jedno kto a o co tam vlastne bojuje, kedze herecke vykony väcsiny zucastnenych su tragikomicke a vlastne aj cela zapletka je idiotska. V 80tych rokoch bojovali za slobodu v okupovanych krajinach americania, teraz zase cinania. A aj tie prestrelky mi pripadali monotonne a nenapadite. Hlavné lakadlo filmu sa odohra hned na zaciatku. Bitka dvoch extitanov. Seagal vs. Tyson. Vraj sa vôbec pri natacani nestretli a fakt tam nieje pri ich bitke jediny zaber v ktorom by zretelne bolo vidno do xichtu obidvom. Ale to je fuk. Aj tak je ich bitka jedinym co za nieco stoji. A to napriek tomu, ze nic extra nepredvedu a bitka obsahuje divne spomalovacky a evidetne trikove zabery. Len kvôli nej davam jednu hviezdicku. Pozrite si ju na youtube a na film sa môzete vykaslat. 2/10.

• 18.3.2018  18:34

Celkom vtipna blbina za par drobnych v ktorej sledujeme ako sa hlavny samotarsky hrdina vyrovnava s tym, ze sa jeho milovana sestra ide vydavat a cele sa to necakane zvrtne. Najviac ma to bavilo zo zaciatku. Napriek kratkej stopazi to postupne prestavalo byt vtipne a pôsobilo to dost natahovane. Prekvapila ma ale vtipna a celkom zmysluplna finalna pointa. Najviac si tuto blbinu uziju fanusikovia Stargate serialov, kedze obsadenie tvori prakticky len veterani z tychto serialov. Okrem Hewletta v ustrasenej polohe tu najviac exceluje MCgillion v zabavnej dvojulohe. Kate Hewlett by som si po tomto filme dokazal predstavit v nejakom horore ako psychopaticku vrazedkynu. Za jedno pozretie to stalo. P.S: som sice psickar, ale aby som si umyl zuby s kefkou po mojom psovi, tak taky magor este nie som. 6/10.

<< předchozí 1 2 3 4 30 59 87 116