Lacike

Lacike

Pán dvojhviezdička alebo aj kverulant

Slovensko

<< předchozí 1 2 3 4 28 55 82 109
    • 18.11.2017  23:42

Ukazkovy priklad filmu so zaujimavym blaznivym nametom, ktory nedokazali poriadne rozvinut do dobreho filmu. Dozvieme sa co stalo za pozadit stretnutia dvoch slavnych osobnosti, ale o je tak vsetko. Pre ludstvo to nemalo ziadny vyznam. Skoda, ze tvorcovia viac nepritlacili na komedialnu stranku a film nezaplnili mnozstvom absurnych situacii, ktore sa miestami ponukali. Urcity potencial na poriadne vtipnu komediu tu bol, ale tvorcovia si to nechali preklznut medzi prstami. Nenadchne ani herecke obsadenie. Spacey je ako Nixon nudny a Shannon nema ani stotinu Presleyovej charizmy. Takze vysledkom je riadna nuda. 4/10.

• 18.11.2017  22:26

Ma to strasne obohratu zapletku o infiltracii policajta medzi priekupnikov drog, ktora sa v polovici zmeni na este obohratejsi pribeh o pomste. NIelen ze to nie je nicim novym ozvlastnene, ale ani dramaticka linia poriadne nefunguje, kedze neakcne sceny pôsobia sterilne a bez emocii. Bolo mi celkom jedno ako postavy dopadnu a ani herci nemaju poriadnu charizmu, aby dodali pribehu stavu. Nastastie akcne sceny stoja za to. Oproti nedavnemu tematicky podobne filmu Operation Mekong sa ovela viac drzia pri zemi. Su prehladne natocene a do dostatocnej miery natocene v reali. Len obcas vycnieva nejake hnusne CGI. ockame sa mnozstva nahanaciek alebo prestreliek v ktorych sa ani nesetri krvou a finale tvori nonstop polhodinova akcia v ktorej su uz aj nejake prehnane kusky. Takze vysledkom je film, ktory v neakcnych scenach celkom nudi, ale akonahle dôjde na akciu, tak je na co pozerat. 6/10.

• 18.11.2017  00:40

Uz podla traileru a obsadenia ustrednej dvojky, ktoru fakt nemusim, som tusil, ze mi to nesadne. A mal som pravdu. Trochu to pripomina ciernohumorne Coenovky, v ktorych sa nejaki zaostali vidlaci pokusaju spachat zlocin. Lenze mne tu chybal akykolvek humor. Pôsobilo to len divne a pre mna extremne nesympaticky a nudne. Vdaka tomu som to vydrzal sledovat len pol hodinu a potom som to vypol. Nic pre mna.

• 16.11.2017  21:28

Ukazkovy priklad, ze niekedy je original ovela horsi ako ovela vydarenejsi remake. Napriek kratkej stopazi sa to strasne pomaly vlecie. K tomu ma neustale sral komentar hlavneho hrdinu, ktory narusal akykolvek pokus o emocie. Vdaka nemu to pôsobilo strasne sterilne. Jak keby znudene rozpraval svoj pribeh. Akcia je taka neucesana az skoro pôsobi amaterskym dojmom. Tento styl mi nesedi. A aj ked zporaci pôsobia ako chlipne humusacke svine, tak som mal chut ich sceny pretacat namiesto toho, aby som sa tesil na ich smrt. Herecke obsadenie je solidne. Charizmaticky drsniak Glenn, jeho blaznivy kamarat Joe Pesci a roztomila lolitka Jade Malle. Ale okrem tej lolitky ich vykony za vela nestoja. Proste vôbec ma to nebavilo a som rad, ze ten zaujimavy namet natocili po case ovela lepsie. 3/10.

• 16.11.2017  21:18

Dodnes mi tato 80tkova klasika unikala. Skoda, mozno keby som ju videl ako maly, tak by to bola pre mna pecka. Dnes uz pôsobi strasne naivne a finale doslova absurdne. Piskvorky. Ts, ts. Ale po väcsinu stopaze to je stale rozomile, film nenudi a ma aj pekne posolstvo, takze ako prijemna retro jednohubka to je stale pouzitelne. Z hercov zaujme sympatak Broderick a prijemnym bonusom je mlada sexy Ally Sheedy, ktora tam neustale cvici a roztahuje, ehm natahuje nohy. Maniakov do PC potesia stare pocitace ake sa uz davno nevidia. Zaujimalo by ma, ci ten figel s telefonovanim v budke zadarmo funguje. Ale to sa uz nedozviem, kedze telefonne budky su uz minulostou. Takze davam pohodovych 6/10. P.S: Michael Madsen hral svine uz od zaciatku svojej kariery.

• 16.11.2017  01:57
    Hráči (1998)

Vraj jeden z najlepsich filmov o pokeru. Ja sice na karty nie som a ani filmy o nich ma extra nebavia, ale tento je jeden z tych mala, ktore sa mi pacia vdaka skvelej ustrednej dvojke. Sympatak Damon a večny smoliar Norton. Skoda, ze ten ich kamaratsky vztah nemal väcsi priestor. Alebo aspon romanticka linia medzi Damonom a Gretchen Mol, aby divak citil, ze Damon môze fakt vela stratit. Nakoniec je ale hlavnou liniou to, ze Damonova postava pochopila, co chce v zivote robit. Nie je to malo, ale k absolutnej spokojnosti mi predsa len kusok chybalo. Aspon ze tu su skvele zarane epizodne postavicky. Ci uz diabolsky mafian Malkovich, ktory ma slabost pre oreo susienky (ktore som nahodou pri sledovani jedol a su fakt dobre) alebo ostrielany hazardny mazak Turturo. Tempo filmu je pomalsie, ale vynimocne mi to nevadilo. Film ma taku zvlastnu atmosferu. S odstupom casu mi je trochu luto, ked vidim kam daleko to v kariere dotiahol Damon a jak sa strasne zahrabal ovela talentovanejsi Norton. No co uz. 7/10.

• 15.11.2017  22:54

Zvlastny western s dost nesurodym dejom a mixom stylov. Väcsinu filmu som rozmyslal o com to ma vlastne byt, kym sa nakoniec niekolko linii konecne pretlo a doslo na suboj dvoch hereckych velikanov. Na jednej strane pohodovy zlodej koni Nicholson, ktory si ale necakane väcsinu filmu vegetuje na farme a na druhej strane lovec ludi Brando, ktory svoju postavu pojal dost netypicky. Na prvy pohlad pôsobi bizarne a vtipne asi ako Sam Hawkens z Vinnetoua, ale pritom sa v nom skryva riadne chladnokrvny hajzel, ktory postupne kantri Nicholsonovu bandu az dôjde k ich stretu, ktory je doslova bleskovy. Na Brandovi cely cas vidno, ze to ma cele na haku a doslova si robi z filmu srandu. Nicholsonova postava je celkom sympaticka, ale ziadny velky herecky koncert nepredvedie. Potesia aspon vedlajsie postavy, ci uz Randy Quaid alebo Harry Dean Stanton. Takze vysledkom je nesurodi film, ktory sa pri natacani evidentne rozpadol na nefunkcny celok, ale v jednotlivostiach ponuka par zabavnych a miestami aj bizarnych scen. 6/10.

• 15.11.2017  16:21

Najnovsi film Takaši Miikea prinasa na prvy pohlad atraktivny namet o pomste. Lenze cela ta pomsta vyzera tak, ze dve hlavne postavy (nesmrtelny samuraj Mandzi a chuderka Rin) nonstop putuju a zakazdym stretnu nejakeho super duper vystajlovaneho samuraja, ktoreho Mandzi porazi len vdaka tomu, ze je nesmtelny. A to sa neustale opakuje az do finale v ktorom si to Mandzi rozda s hlavnym emo bosom. Takze aj ked ma postavy celkom zaujali, tak ten stereotypny postup ma zacal dost skoro nudit. Samotne bitky mi tiez nepripadali nejak extra napadite. Je to take sialene poskakovanie jak z komixu, machanie mečmi a nasledne trocha krvi. Ale na Miikeove pomery to je dost krotke. Choreografia je dost jednoducha a po chvili ma bitky zacali nudit rovnako ako neakcne sceny. No a kombinacia pomaleho tempa s prestrelenou stopazou je miestami natolko smrtelna, ze chybalo malo, aby som nezaspal. Takze vysledkom je pomaly film, ktory viac pripomina blaznive sucasne komixy ako nejaky poriadny samurajsky film. 5/10. P.S: Miestny Inshitsu Rakun povazuje moje hodnotenie za scestne a mylne, tak nech si urobi kazdy svoj vlastny nazor. Ale varoval som vas.

• 14.11.2017  20:53

Vzhladom na namet som cakal citove vydieranie pri ktorom by som si pekne poplakal. Ale cele to bolo pojate tak strasne chladne a ked mi postavy neboli nesympaticke, tak ma ich pribeh nedojal. Ciastocne za to môze aj strasne prekombinovana zapletka, kedze tu nebola snad jedina postava, ktory by nemala vyjasnenu historiu so svojou matkou/dcerou. Miestami som mal pocit, ze sledujem telenovelu, kedze kazdu chvilu vyslo na svetlo, ze jednotlive postavy nie su pribuzne a matka je vlastne babickou z druheho kolena. Az mi to pripadalo komicke. Takisto konanie postav mi pripadalo miestami absurdne a to som si myslel, ze uz sa v japonskej mentalite celkom vyznam. Ale asi nie. Takze nelutujem, ze som to videl, ale repriza rozhodne nehrozi. 5/10.

• 14.11.2017  17:52

Standardna detektivka okorenena stipkou fantasy v ktorej chlapik patra po tom, ci je vinny z nejakej vrazdy, kedze si to sam nepamäta. Bohuzial mne bol hlavny hrdina extremne nesympaticky, takze mi bolo uplne jedno jak to dopadne. Aj psychologicka linia ohladom jeho vztahu z matkou je slaba. No a pointa mi pripadala dost prekombinovana. Tych mstiacich duchov v nej bolo az prilis. Takze za mna velke sklamanie. 5/10.

• 13.11.2017  21:24

Kratas v ktorom financnik Jack Ma z Alibaby zmlati najznamejsich azijskych MA hercov. Divne. Bitky su dost predratovane a postradaju tvrdost. Vyzera to skôr ako take priatelske tancovanie. Najlepsia je bitka s Wu Jingom a najviac ma bavila epizodka s Jetom Li. Bolo prijemne ho zase vidiet sa bit. Zda sa, ze sa mu zdravotny stav zlepsil. A este ma potesilo, ze v azii je stale popularny film Leon, kedze z neho pouzili jednu pesnicku. Takze vysledkom je taka blbina, ktora vzhladom na stopaz nestihne nudit, ale napriek uchvatnemu hereckemu obsadeniu od toho nic extra neocakavajte. 6/10.

• 13.11.2017  19:45

Pôvodne som od toho ocakaval temny suboj dvoch seriovych vrahov. Ale temny film prilis nie je. Film sa väcsinu casu sustredi na civilne vykreslenie charakteru starsieho vraha, ktory zabijal len ludi, ktori si to zasluzili a vdaka postupujucemu alzheimerovi mu prestava sluzit nielen pamät ale aj rozum vdaka comu film miestami pôsobi psychedelicky jak nieco od Lyncha. V kontraste k tomuto realistickemu, pomalemu a miestami nudnemu stylu su sceny v ktorych ma dôjst k nasiliu, ktore su v lepsom pripade komicke (scena v ktorej hrdina s tikom v oku vychlasta svoj vlastny moč) alebo natolko prehnane, ze uplne naburavaju starostlivo budovanu atmosferu (finalny suboj, ktory pripomina nejake predratovane kung-fu). Ale nevierohodne prehnana je uz aj samotna vychodia situacia o strete dvoch vrahov a vykonstruovane pôsobia aj dalsie detaily. Napriklad jeden z nich je nahodou policajt, takze policia je znova neschopna. Rozpacity dojem z filmu podtrhuje nejasny zaver nad ktoreho zmyslom môzete dumat donekonecna, ale ja najradsej co najskôr na film zabudnem. Ani predosle filmy tohto rezisra mi nesadli, takze si dam na neho do buducna pozor. 5/10.

• 9.11.2017  18:41

Hodnotim 1-8 epizodu: Najviac mi to pripomina tretiu seriu Enterprise. Uceleny pribeh na pokracovanie o vojne medzi Federaciou a tentokrat Klingonmi, kedze sa serial zase vracia v case pred fanusikom Treku zname udalosti. To ma za nasledok, ze uvodny dvojdiel je pre trekkies strasne predvidatelny. Dobre vieme, co je ta neznama lod zac a o co jej posadke ide. Vdaka tomu tento dvojdiel postradal pre mna akekolvek napätie. Dalsie trefne prirovnanie je pre mna serial Stargate Universe, ktory sa zbavil svojich trademarkov a nicim novym ich nenahradil a presne to je pripad aj Discovery, ktory mi vôbec nepripomina Star Trek. Je tu sice mnozstvo odkazov na planety, rasy, postavy, udalosti atd z predoslych serialov, ale uplne to postrada ich styl. Moralne dilemy, filozoficke otazky alebo vedecke vynalezy sa tu riesia minimalne a len sporadicky. Namiesto nich ma prim akcia. Je sice kvalitna, je jej celkom dost a vzhladom na TV tvorbu su CGI ohromujuce, ale vo vysledku to je len bezmyslienkovy akcny vyplach akym su do velkem miery aj Abramsove Treky. Lenze je tu jeden obrovsky problem. A to su postavy, ktore su dost nesympaticke a obsadene su väcsinou necharizmatickymi az odpornymi hercami (Mary Wiseman, Anthony Rapp). Vdaka tomu som zacal fandit Klingonom (ktorych linia ma ako jedina fascinovala), aby tu otravnu posadku co najskôr znicili. Naviac serial nepôsobi ako strhujuci serial na pokracovanie, ale skôr ako neskutocne roztahany pomaly film, ktory je rozkuskovany na mensie casti. Uplne to postrada dynamiku. Behom uvodnej dvojepizody spozname trochu blizsie vratane zaporakov len 5 postav. Zvysok posadky tvoria anonymny divne vyzerajuci mimozemstanie z ras, ktore sme nikdy predtym nevideli. A po naslednom presune na novu lod s novou stalou postadkou sa to prilis nezlepsi. Len velmi pozvolne spoznavame celu posadku a o to viac mi boli nesympatickejsi. Ked v stvtej epizode jeden potencialne staly clen posadky zomrel tak ma to strasne potesilo a v tej chvili som si uvedomil, ze by som rovnaky osud doprial celej posadke. Takze v tej chvili u mna serial skoncil a dalsie 4 diely mi potvrdili, ze zo serialom definitivne koncim. Novy bezduchy smer, akym sa Trek vydal, nie je pre mna. 4/10.

• 9.11.2017  17:12

Nenarocne akcne becko s jednoduchou a celkom originalnou sialenou zapletkou, ktore nepôsobi podfinancovane. Na filme vidno, ze ho reziroval kaskader, takze akcia je bezchybne prevedena, ale je nasnimana dost neuhladene az miestami pôsobi amaterskym dojmom. Miestami akcia vyzera jak zabery z videohry. Co bude môzno ten dôvod. To mi az tak nesedi. Akciu tvoria hlavne prestrelky a nahanacky. Bitiek je minimum. Ale R-kovy rating sa vyuziva na maximum a dockame sa mnozstva stavnatych priestrelov. Prva polovica filmu je skvela so zbesilym tempom a vrcholi pôsobivou prestrelkou a naslednou skvelou nahanackou. Nasledne filmu zacne dochadzat dych a z letargie ma prebralo uz len solidne finale. Hawke ako psychicky zdevastovany hrdina je skvely a uveritelny je aj v akcii. Hauer tu ma kratke ale zaujimave cameo. No a ostatni nestoja za rec. Najviac mi tu chybal poriadny zaporak. Zaporak v pozadi nema vela priestoru a jeho poskok je nevyrazny, takze som sa ich zuctovanie ani prilis netesil. Celkovo by som to asi prirovnal k filmu Repo Men. Cize taka prijemna akcna jednohubka na ktoru za par dni zabudnete a klasikou typu Under Siege 2 sa to nestane ani nahodou. 6/10.

• 7.11.2017  16:59

Dalsi tuctovy vojensky serial akych dnes vznika a zanika niekolko do roka. Neviem aky bude osud tohto a vzhladom na jeho nekvality mi to je jedno. Postavy ma nezaujali. Herci su nevyrazni. Uvodna prestrelka mi stylom akym je natocena pripomenula stvrteho Ramba. Akurat si odmyslite krv, kedze to je PG-13 cajicek. Celkovo je to proste take sterilne a nezaujimave. Na dalsie diely kaslem. 4/10.

• 4.11.2017  22:47

Neskutocne ukecana drama o clenoch jednej rodiny, ktory si po rokoch hladaju k sebe cestu. Bohuzial dialogy mi absolutne nesadli. Nonstop sa tam kecalo a mne to pripadalo uplne o nicom a postavy mi vdaka tomu zacali postupne liezt na nervy. Mrzi ma to hlavne kvôli skveleu hereckemu obsadeniu a vsetci sa aj snazia. Sandler predvadza celkom civilny vykon, cim dokazuje, ze by bol pouzitelny aj v serioznych filmoch. Na rozdiel od svojich predoslych dram tentoraz hra normalne a nesnazi sa tvarit iba smutne. Hoffman ma neskutocnu charizmu aj ked lezi v posteli a zvysok je tiez v pohode. Len tie dielogy a celkove prevedenie mi pripadalo strasne otravne. Cely cas som si prial, aby to reziroval Woody Allen, ktory by filmu dodal poriadnu davku humoru. Film mi nesadol. Snad budete mat väcsie stastie ako ja. 5/10.

• 4.11.2017  02:29
    White Tiger (2017)

Klasicke podfinancovane akcne videobecko s primitivnym dejom, ktory nestoji za rec a a hviezdami o ktorych ste si mysleli, ze su uz davno mrtve. Co je nakoniec aj pravda a Joe Lewis sa uvedenia filmu po piatich rokoch od natocenia ani nedozil. Odohrava sa to v Thajsku. Prvu polovicu sa nic poriadne nedeje ale v druhej sa naplno rozbehne prakticky nonstop akcia v nejakej zapadlej dzungli. Väcsinu akcie tvori trapne strielanie do prazdna a potom bitky. U nich plati, ze cim znamejsi xicht sa bije, tym su horsie. Pomale, nie dvakrat prehladne a ocividne bezkontaktne. Cynthia Rothrock v zapornej uohe si to rozda s Donom Wilsonom. Ale akonahle si to rozdavaju no name borci ktorych zrdavie a zivoty nikoho nezaujimaju, tak sa dockame aj niekolkych celkom pôsobivych chvatov, ktorym nechyba ani dynamika. Najviac sa mi pacila bitka niekolkych chlapikov na aute. Bohuzial vsetky bitky zhadzuje kamera, ktora ich snima vo velkych detailoch a vdaka absencii nejakeho filtra pôsobia strasne lacno a az amatersky nasnimane. Takze vysledok je tragikomicky film vhodny len pre trashomilov so slabostou pre niektore exhviezdy. 2/10.

• 3.11.2017  22:24

V poslednej dobe som mal celkom stastie na bollywoodske filmy, ktore boli pristupne aj pre naseho bezneho divaka. Na A Flying Jatt som sa celkom tesil, kedze to ma byt parodia na komixy. Ale vysledok je tentoraz tradicny blaznivy bollywood. Cize mnozstvo otravnych pesniciek, trapne pitvorenie sa postav, nevzipne pokusy o humor, akcne sceny natolko prehnane a s mizernymi trikmi, ze pripominaju produkciu od Assylum. Proste nic pre nasinca odchovaneho na hollywoode alebo azii. Dokonca aj Tiger Shroff, ktoreho som si v poslednej dobe oblubil tu hra takeho neskutocneho naivku a nešiku, ze ma cely cas stval. Snad mu ten Rambo vyjde lepsie. 2/10.

• 3.11.2017  21:12

Valerian a 137 minut nadhernych totalne sterilnych obrazkov. Uplne suhlasim s Cervenakom. Nudil som sa od prvych minut. Ten film ma tak plytku zapletku, ze ma minimalne 3 absolutne zbytocne uvody, kym sa konecne rozbehne ustredny pribeh. A potom nasleduje kopa uplne zbytocnych odbociek. Hlavne duo je uplne bez charizmy a chemie. Zaporak je trapny. Akcia je jak z videohry. Chybalo mi tam cokolvek hmatatelne. Proste klasicke digiorgie, ktore ma nedrzali v napäti ani svojim prevedenim, kedze nefungovali mi aj postavy boli ukradnute. Vysledok je taky gulas rôznych scen zo starsich a lepsich filmov, ktory na rozdiel od Tarantinoviek neponuka originalny chutny pokrm, ale len zbrndu bez chuti a zapachu. Jednu hviezdicku davam za to, ze film stal obrovske mnozstvo penazi a je to na nom vidiet. Bohuzial to boli doslova vyhodene prachy. Vyzera to, ze Besson uz nadobro premrhal svoj talent a nic pozeratelne sa od neho ocakavat neda. 2/10.

• 3.11.2017  18:35

Pokial podla plagatu ocakavate, rovnako ako nestastnik Wacoslav1, ze to bude trash v style Flash Gordona, tak ste na omyle. Stylom to skôr pripomina televizne sci-fi typu Star Trek alebo Andromeda. Film evidentne vznikal na kolene za par drobnych pod jeden mega. Takze sa to odohrava v par kulisach, obcas sa herci prebehnu po najblizsom lesiku a sceny z vesmiru maju lacne CGI. Cize klasika aka sa deje prave aj v spominanych sci-fi serialoch, ktore mam rad a preto mi lacny vizual nevadil ani v tomto filme. Prave naopak. Produkcne moznosti su vyuzite na maximum a technicka stranka je kompetentna. Napriklad masky mimozemstanov su spickove. Technicku stranku ma reziser v ruke, dobre su aj herecke vykony. Nikto z nich neúôsobi amatersky. Najväcsi problem je v podani pribehu, ktory pôsobi strasne staticky a nudne. Pribeh je jednoduchy, ale cely cas cakate kedy sa rozbehne a az do konca sa to nestane. Je to proste pekne vyzerajuca nuda. Pritom jednoduchy pribeh o zachrane princeznej je dobry, ale filmu citelne chyba nadhlad a pokusy o humor. Takze vysledok rozhodne nie je tragedia jak nieco od Asylum, ale ani nic co by som odporucil. A to ani fanusikom lacnych sci-fi serialov. P.S. Cynthia Rothrock sa tam mihne ako hologram pri jednom rozhovore. 4/10.

• 2.11.2017  22:23
    Smrtihlav (2017)

Uvodne Weinstenove logo, vzhladom na sucasne udalosti, navnadi na nejaky poriadny znasilnovaci bijak. Trva len 6 minut a uz tu mame prvu nadielku trtkačky, za ktoru ale chudacik dobrak od zelezneho srdca Heydrich, tvrdo zaplati. Inak ale suhlasim na 100% s Pomom. Prva polovica filmu je pojata tak strasne chladne, ze vsetky tie zverstva, ktore Heydrich vykonava v divakovi nic nevovolaju. Ale aspon to funguje na dokumentarnej urovni v ktorej sledujeme postupny vzostup jednej svini k moci. A ako to uz byva, tak za kazdou svinou stoji zena. Ona jedina tu ma nejaky zaujimavy dejovy obluk, ktory ma štavu. To je ta chvila, ked si uvedomi, co stvorila a ze aj ona musi drzat hubu a krok. Bohuzial druha polovica filmu, ktora sa venuje bande amaterskych povstalcov je strasne chaoticka. Pôsobi to ako sled nahodnych scen nielen bez gradacia ale aj bez logiky. Len clovek, ktory ma zakladny prehlad o udalostiach sa v tom chaose zorientuje a znudene si môze odskrtavat jednotlive udalosti. Takze vysledok je pre mna rovnaky nepodarok ako nedavny Anthropoid. 4/10.

• 31.10.2017  23:21

Isaac Florentine sa pokusil vystupit zo svojho tiena tvorcu najlepsich arenoviek a rozhodol sa natocit filozoficko-psychologicky film chlapikovi, ktory sa vyda na cestu pomsty po zmasakrovani jeho rodiny. A vyslo mu to tak z polovici. To ze hlavny hrdina drzi bobrika mlcania je zo zaciatku nezvycajne a originalne, ale postupne to zacne byt otravne a pri patrani po vrahoch aj dost neprakticke. Takisto ked ma dôjst na nejaku dramaticku alebo emocialne vypätu scenu, tak vidno, ze Florentine nie je vo svojom zivle a co najskôr sa ju snazi tym najjednoduchsim spôsobom odbit, aby sa mohol venovat nejakej bitke. Najviac to zamrzi pri finale, ktore ponukalo vzhladom na motivaciu vraha neskutocne napinavu dramaticku konfrontaciu. Namiesto nej sa dockame standardnej bitky, ktora ma v tej chvili vôbec nezaujimala. Dramaticku stranku zachranuju hlavne herci. Banderas je o niekolko tried lepsi herec ako profesionalny akrobat Adkins. No a ked dôjde na bitky, tak aj ked na Adkinsa v akrobacii nema, tak je na co pozerat a jak Banderas tak aj Urban predvedu viacero skvelych chvatov. Choreografia je prispôsobena ich schopnostiam. Je spickovo prevedena, drsna a kontaktna. Na chvilu sa pri treningu mihne aj samotny Florentine. No a pre fanusikov psov tu je aj roztomily hafan. Film ma kratku stopaz, takze nema sancu nudit. Teda pokial vam sadne netradicnejsie pojatie, ktore uprednostnuje filozoficku stranku pred akciou. 7/10.

• 31.10.2017  14:32
    Konvoj (1978)

Taky chlapsky film o parte kamionistov, ktory sa dostanu do maleru kvôli otravnemu policajtovi a nasledne sa ich utek pred policiou premeni na pomaly revoltu voci systemu. Pritom chudaci kamionisti ani sami nevedia voci comu bojuju. Tak nakoniec urobime najväcsie zlo z politikov. Skoda tej otravnej politickej roviny. Bez nej by to fungovalo ovela lepsie. Ta sudrznost medzi kamionistami fungovala perfektne a uplne stacilo vystavat cely pribeh okolo nej a ich tazkom zivobiti. Nastastie to dost zachranuje charizma vsetkych hercov a nakoniec aj u odporneho serifa (Ernest Borgnine) cely cas cakate, kedy sa k nim prida a dockate sa. Vysledkom je taky pohodovy film s hlupo podanymi posolstvami nad ktorymi sa daju prizmurit oci. CZ kinodabing je skvely. 6/10.

• 30.10.2017  00:45
    Eva (2011)

Komorne sci-fi o androidoch z blizkej buducnosti, ktore sa ale namiesto samotnym andoridom viac venuje milostnemu trojuholniku medzi dvoma bratmi a jednou zenou. No a ten tiez nie je prilis napinavy, kedze jeden z tych bratov (Alberto Ammann) je uplne upozadeny. V poslednej tretine konecne trochu viac pride k slovu aj sci-fi linia, ale ziadnu akciu necakajte. Je to skôr na psychologickej rovine a vztahu tvorcu k jeho dielu, ktore nie je dokonale a tak musi riesit dilemu ako s nepodarkom nalozi. Tato rovina mohla byt plna emocii, ale nakoniec z toho tvorcovia tiez vela nevydolovali a tak ma zaver vôbec nedojal. Skôr som bol rad, ze to uz mam za sebou. Takisto sa tvorcovia nemuseli obtazovat s budovanim velkej pointy, ktora kazdeho napadne ovela skôr a mohli tuto liniu rozoberat hned od zaciatku. Velkym plusom filmu je roztomila Claudia Vega v ulohe Evy a sympatak Daniel Brühl. Chcelo to menej romantiky a viac filozofickeho premyslania a mohol to byt skvely komorny sci-fi film. 6/10.

• 29.10.2017  19:21
    Dobrodruzi (2017)

Priemerny heist film, ktory sa po sviznom uvode dost rychlo zadrhne a nadobro prestane slapat az to vyusti v trapne finale. Vsetky tie pikle, ktore na seba vsetci kuju su rovnako nezaujimave ako postavy. Samozrejme sa dockame sokujucich dvojitych az trojitych nezmyselnych podrazov od takmer vsetkych zucastnenych. Akcie je minimum a je priemerna. Lupeze tiez nejakou sofistikovanou vynaliezavostou nevynikaju. Takze nakoniec zaujme snad len medzinarodne herecke obsadenie (chudak Reno je zase za policajta s ktorym kazdy vydrbava) a ceske lokacie, ale cestiny sa bohuzial nedockame. Z tohto by hit nebol v 90tych, 80tych ani ziadnych inych rokoch. 5/10.

• 28.10.2017  23:27

Celkom prijemna komedia o jednom vyhorenom scenaristovi, ktory pride ucit do malomesta a polepsi sa, zamiluje sa atd. Proste nic nove pod slnkom ale aj po miliontykrat tento otrepany namet funguje. A to aj napriek nezazivnej rezii neschopaka Lawrenca, ktory asi musi byt velmi pohodovy clovek, kedze s nim Grant natocil uz stvrty film. Tentokrat to je jeden z tych vydarenejsich kuskov. Sice je tu niekolko zbytocnych linii a viacero nudnych scen, ale zaroven aj mnoho zabavnych. Medzi najlepsie patria odkazy na Jane Austenovu a sceny s J.K. Simmonsom ako utlocitnym manzelom pod papucou. No a romanticka linia medzi Hughom Grantom a Marisou Tomei funguje tiez velmi pekne, takze celkovo som prijemne prekvapeny a spokojny. 6/10.

• 28.10.2017  22:38

Prekombinovany spionazny thriller v ktorom kazdy hra habaduru na kazdeho a stihne aspon trikrat zmenit strany, takze po polhodine mi uz bolo celkom jedno co sa tam odohrava. Cele mi to pripadalo ako nahodna zmes scen bez poriadnej gradacie v ktorej ani poriadne nefungovali postavy. Theronka je prilis chladna a tak ju uplne zatienil extravagantny McAvoy, ktory ma ako jediny bavil. Nastastie par kladov film ponuka. Prvym je spickova akcia. Prehladne natocena, spickovo prevedena, dostatocne rôznoroda, aby nezacala nudit (chudak Daniel Bernhardt si to odskace hned na niekolko spôsobov) a riadne krvava. Bavila ma viac ako vo Wickovi. Len skoda, ze jej tu nebolo ovela viac na ukor tej nezazivnej dejovej omacky. Druhym kladom je dobova atmosfera, ktora je vykreslena perfektne a cely cas ma fascinovalo sledovat vsetky tie detaily vo vyprave. No a poslednym vyraznym kladom je retro soundtrack. Nie je to uplne môj styl hudby (az na zaverecny Under Pressure), ale k jednotlivym scenam sa tie pesnicky hodili dokonale. Takze aj ked si film uz rozhodne druhykrat nepustim, tak za jedno pozretie to stalo. P.S: od tej postelovej sceny som cakal viac. 5/10.

• 28.10.2017  17:34

Stylom mi to dost pripomenulo film May 18, ktory pojednava o rovnakych nepokojoch v 80tych rokoch v Kwangdžu. Proste dalsi film, ktory odlahcenou formou pojednava o temnych udalostiach z nedavnej Korejskej minulosti. Informacne mi to pripadalo dost skupe a preto som prilis nechapal vsetky okolnosti preco k tym udalostiam doslo. Evidentne je film urceny pre Korejskych divakov alebo aspon ludi, ktori maju o tom zakladny prehlad. Film sa viac venuje hlavnemu hrdinovi - blaznivemu taxikarovi (ako vzdy skvely Kang-ho Song), ktory cely cas vozi nemeckeho novinara, ktory prisiel natocit o udalostiach reportaz. Vdaka nonstop odlahcenemu tonu ma film nedokazal dojat a ani šokovat napriek tomu, ze sa tam diali riadne svinstva. Co je dost divny pristup. Zaverecna nahanacka s taxikmi bola uz cista parodia. Rovnako stopaz je strasne prehnana a miestami to aj dost nudi. Takze celkovo je film skôr sklamanim a nad hladinou priemeru ho drzi uchvatny Kang-ho Song + par dalsich mojich oblubencov vo vedlajsich ulohach. 6/10.

• 28.10.2017  01:35

Napinavy film o vzbure vo väznici do ktorej sa inkognito zapletie zacinajuci bachar. V centre filmu stoji zvlastny vztah medzi drsnym lidrom vzbury - Luis Tosar s neskutocnym chraplakom a vystrasenym bacharom, ktoremu cely cas ide o zivot - neuveritelny sympatak Alberto Ammann, ktory ma zaujal uz v seriáli Narcos a vdaka tomuto filmu sa nadobro stal mojim oblubencom. Behom filmu si prejde doslova peklom. Celkovo je obsadenie velmi vydarene a ziadny z tych humusackych xichtov by som nechcel osobne stretnut a to su pritom iba obycajní herci. Niektore zvraty môzu pôsobit na prvy pohlad trochu vykonstruovane, ale na druhej strane vo vypätých situaciach obcas ludia konaju strasne hluposti, takze nakoniec som nemal problem s uveritelnostou celeho pribehu. Strasne sa mi pacilo jak je z rôznych uhlov podana cela ta vzbura. Zo zaciatku väzni pôsobia ako banda psychopatov, ale postupne divak zistuje, ze bojuju hlavne za lepsie podmienky, ktore su fakt neludske. Najviac sa mi oproti sucasnym vychvalovanym väzenskym peckam typu Brawl In Cell Block 99 alebo Shot Caller, pacila odvaha tvorcov zakoncit film absolutne nekompromisne. A aj ked len vynimocne dôjde na zabitie, tak je to poriadne krvave a triky su bezchybne. Vysledkom je neznama pecka, ktora stoji pre fanusikov väzenskeho zanru za pozornost. 8/10.

• 28.10.2017  00:31

Drama v ktorej sledujeme stret prisneho ale nekompetentneho kapitana s jeho lajdackou posadkou na vojenskej lodi behom druhej svetovej. Bohuzial divak nema prilis komu fandit, lebo na obidvoch stranach postavy vykonaju kopu chyb a ani nedokazu vyvolat v divakovi sympatie. Napriek teme, ktora by si zasluzila seriozne pojatie, je väcsina filmu natocena v dost lahkovaznom a miestami az komedialnom style, co vyrazne este podtrhuje aj rozverna hudba, ktora je sice sama o sebe pekna, ale napriek tomu ma stvala, kedze neustale naburavala pokusy o vaznejsiu atmosferu. Jedine proces odohravajuci sa v poslednej tretine je konecne pojaty vazne, co priznacne podtrhuje aj absencia otravnej hudby. Prave v nom naplno zaziari Humphrey Bogart ako psychicky labilny kapitan. Bohuzial zaverecny prejav pravnika v podani charizmatickeho José Ferrera vyznene filmu dost zhodi. Ale za jedno pozretie to stoji. Najviac ma bavili sceny odohravajuce sa na starych vojenskych lodiach, ktore dnes pôsobia strasne retro. 6/10.

<< předchozí 1 2 3 4 28 55 82 109