Čtvery Vánoce (2008)

Komédia v ktorej sa štyrikrát opakuje ústredný koncept, ale ani na prvý krát to nebolo vtipné. A ani hviezdne herecké obsadenie to nezachráni. 2/10.

Pravá blondýnka 2 (2003)

Nie je to až také peklo ako Miss Congeniality 2, ale v každom ohľade je to oveľa hlúpejšie ako jednotka. Zrazu všetci viac nepríjemne prehrávajú. Zápletka je menej zaujímavá a skôr hlúpa a kopa vecí, čo v jednotke fungovalo, už nefunguje. Ale vďaka Reese sa to raz dá prežiť. 5/10. Som zvedavý, či fakt raz vznikne trojka.

Pravá blondýnka (2001)

Komédia o tupej blondínke nemusí byť tupá práve naopak. Reese tu je tak roztomilá, že si vás hneď získa a nakoniec sa ukáže, že ani nie je až tak tupá. Ten menej známy Wilson je tu za dobráka od kosti, ktorý ju ako jeden z mála berie vážne a chémia medzi nimi funguje dobre. Potešilo ma, že postava Selmy Blairovej nakoniec nie je taká mrcha ako sa najprv zdalo. Celá tá zápletka so súdnym procesom je dobre a vtipne vymyslená. Rovnako jak celý film. Proste zábavný film o jednom ružovom zlatíčku. To že to mohlo ľahko dopadnúť katastrofálne ukazuje podstatne slabšia dvojka. 8/10.

Velmi nebezpečné známosti (1999)

Po rokoch som videl Frearsovú a aj Formanovú verziu, ale aj keď boli dobre obsadené, tak som sa u nich nudil. Zato táto teenage variácia klasiky ma vždycky bavila a bavím ma dodnes. Fantastický kasting. Dokonale dobrosrdečnej Reese Witherspoonovej sa nedá nepodľahnúť. Ryan Phillippe je taký akurát parchant, aby diváka bavil ale zároveň si prial, aby sa polepšil. Sarah Michelle Gellarová si tu zahrala najlepšiu úlohu svojej kariéry. Tá mrcha jej dokonale svedčí. A ako bonus tu je naivne blbá Selma Blairová a jej bozk so Sarah je legendárny a stále neskutočne sexy. Škoda len, že sa tu žiadna z tých krások neobnažila. To už by bola úplná dokonalosť. Je to ale celkovo veľmi dobre napísané a celý čas neskutočne vtipné. Má to svižné tempo a skvelý soundtrack. Záver perfektne uzavrie osudy všetkých postáv. Proste pecka aj po rokoch. 9/10.

Kdo z koho (1999)

Skvelá čierna komédia zo školského prostredia o voľbe školskej študentskej prezidentky. Najviac tu exceluje Reese Witherspoonová v polohe skoro až psychopaticky ctižiadostivej študentky v ktorej je neskutočne sexy. A aj keď je za mrchu, tak je radosť ju sledovať. Matthew Broderick tu je ironicky za trochu skazeného učiteľa, ktorý si zahráva si v rodinnom živote  ohňom a často sa mu to neraz vypomstí. No a do tretice ti je Chris Klein ako svoj typický otravne naivný dobrák. Nečudo, že sa v tejto škatuľke nadobro zabetónoval. Film má skvelé tempo a aj keď divák nemá príliš chuť nikomu z nich fandiť, tak je to zábava sledovať a každý z nich nakoniec skončí podľa toho jak si to zaslúži. 8/10.

Přežili dva (1997) (TV film)

Priemerný TV napínák o parte mladých ľudí, ktorí si len tak blbnú na lodi dokiaľ ich nepostihne búrka a tak trochu sa stratia na mori. Nastáva boj o prežitie, keďže musia čeliť hladu smädu a podobným radovánkam. Celé to tam vedie na svoj mladý vek akože skúsená expertka Melissa Joan Hartová a sekunduje jej hlavne v tej dobe ešte populárny a živý sympaťák Jonathan Brandis. Nakoniec sa to všetko dobre skončí. Proste TV priemer ale tretiu hviezdu dám za v tej dobe neskutočne nádhernú Melissu, ktorá sa tam často producíruje v bikinách. To musím oceniť. 5/10.

Detektivové z Hollywoodu (2003)

Neviem čo to bolo, ale asi to malo byť buddy komédia. Lenže chémia medzi ústrednou dvojkou vôbec nefunguje, zápletka je nudná a akcia tu skoro žiadna nie je. Vyzerá to jak TV film do ktorého niekto obsadil Forda. Nechápem jak sa mu to podarilo. 2/10.

Santa Con (2014)

Tak Melissa Joan Hartová sa dala aj na réžiu? Vybrala si klasický Vianočný rodinný príbeh s kresťanským podtónom o tom, že každý sa môže polepšiť. Nebolo to zlé. Ústredný príbeh ma celkom bavil. Hlavný hrdina tak akurát skazený, aby som mu uveril zmenu. Rovnako aj ten pár, ktorému pomáhal. A ako bonus tu je Melissa, ktorej to stále sekne. Len je to tak strašne primitívne napísané. Nevadí mi, že je ústredná zápletka naivná, ale mnohé veci sa tam dejú čisto náhodne, zbrklo alebo nepravdepodobne. Keby sa scenárista len trochu viac posnažil, aby to bolo uveriteľnejšie, tak by to bol príjemný priemerný film. Takto som pri tom musel viackrát prižmúriť oči, aby som vývoj príbehu akceptoval. 4/10.

Svědek (1985)

Za mňa dokonalý priemer na ktorom v dobe vzniku mohla zaujať maximálne tak tá komunita Amenitov, ale ani to už v dnešnej dobe neohúri. Dnes už sme zvyknutí na kdejakých exotov. Romantická línia je ok, ale tá thrillerová je slabučká a celkovo som mal pocit, že sa tam nič poriadne nedeje. Finále slabé. Film na jedno pozretie. Je pekné, že Ford v osemdesiatkách skúšal aj niečo iné, ale nie vždy sa z toho stala nezabudnuteľná klasika. 5/10.

Mizera Nick (2019) (seriál)

Tuctový rodinný sitcom, ktorý má jeden drobný problém. Nie je vôbec vtipný. Videl som tri diely bez pretáčania a zvyšok prvej série som narýchlo prebehol, ale pousmial som sa tak raz. Seriál je viac zameraný na postavy detí ako na rodičov a aj detinským správaním postáv pripomína Disneyovské sitcomy pre najmenších. Deti sú na zabitie a nebolo mi sympatické ani jedno. Postavy rodičov sú aspoň hviezdne obsadené. Vyžratý sympaťák Sean Astin a stále krásna Melissa Joan Hartová, ale chémia medzi nimi je nulová a manželov som im neveril ani na sekundu. No a potom tu je postava malej zlodejky, ktorá sa votrie do tejto rodinky. Táto zápletka mala dodávať seriálu poriadne grády, ale m§a skôr otravovala a tá malá je fakt nesympatická. Takže sa ani nedivím, že seriál nemal dlhú životnosť. Bez humoru proste sitcom fungovať nemôže. 4/10.