Nebeští vězni (1996)

Chápem prečo sa tento film niektorým ľudom páči, ale mňa na ňom to pomalé tempo extrémne štvalo. Keby sa to zostrihalo na 90 minút a hlavne lepšie prepracovali motivácie postáv, tak by to bolo oveľa strhujúcejšie a ie také uondané. Hlavným plusom je herecké obsadenie a zaujímavé rozostavenie postáv na kriminálnej šachovnici. Samozrejme mňa najviac bavil Eric Roberts v časoch, keď vyzeral fantasticky (až na ten debilný účes) a ešte sa snažil hrať. Hrá tu namachrovaného drsniaka, ktorý ako sa ukáže len breše ale vôbec nehryzie. Čo je na jednej strane originálne, ale zároveň bolo smutné sledovať akého hrá vlastne chudáka. Alec Baldwin predvádza priemerný výkon a najviac zaujme tým, koľko hektolitrov potu vypotí za celý film. Snáď tu nie je jediný záber v ktorom by z neho nekvapkal pot. Prekvapí aj Teri Hatcherová, ktorá tu tentokrát nie je za chuderku a ako poriadna mrcha sa predvedie aj hore bez. Palec hore. Na filme je zaujímavé, že obidvoch drsných chlapov tu majú pod palcom ich ženušky a ide už len o to, či sú tie ženušky mrchy, alebo nie, čo sa im môže stať osudným. Celý čas sa tu len kecá, miestami pútavejšie, väčšinou len nekonečne naťahovane a osviežením je len jedna parkourová naháňačka po strechách. Tá je natočená skvele a obsahuje pár pôsobivých kaskadérskych kúskov. Nie je to márny film, len je fakt hrozne nezáživný. Ale videl som ho už asi tretíkrát, tak možno na ňom predsalen niečo je a za jedno pozretie stojí. 5/10.

Osvobození (2022)

Hodinu a pol to vyzerá ako kopírka Revenanta zasadená do čias, keď si to kvôli otrokom sever natvrdo rozdával s juhom. Will Smith sa so smiešnym prízvukom plazí tou najhnusnejšou bažinou za slobodou a pritom mu ide po krku ukážkový rasista Ben Foster. Ale Will nie je Leo, Ben nie je Tom a hlavne Antoine Fuqua nie je Alejandro González Iñárritu. Takže sa to na syrovosť Revenanta absolútne nechytá. Téma otroctva to tiež nespasí. Tá už bola spracovaná miliónkrát a lepšie. A Emancipation nič nové neprináša. Predčasné a náhle zúčtovanie s Benom strašne sklame. Finálna bodka s veľkou vojnovou vravou pôsobí síce poctivo analógovo, ale aj aj ju rovnako ako celý film kazia hnusné čierno-bielo-sivé farby. Celý film vyzerá tak odporne, že bolo utrpením ho sledovať. Za toto by Will rozhodne ďalšieho Oscara nezískal aj keby minule nechytil amok. Takže výsledkom je zbytočný a nudný film. 4/10.

Soumrak samurajů (2003)

Pekný historický film o konci šogunátu. Štýlom mi pripomenul filmy môjho obľúbenca Yoji Yamadu. Takže dôraz je kladený na dramatickú stránku a bojov je tu minimum, pôsobia tuctovo a ničím nestrhnú. Trochu zvláštne pôsobí, že hlavným rozprávačom je postava, ktorá hlavného hrdinu nemala rada a mnoho vecí podáva skreslene. Až neskôr sa dozvedáme dôvody hlavného hrdinu prečo konal na prvý pohľad sebecky a tým pádom dlho pôsobil úlisne a nesympaticky. A nakoniec vlastne ani tá nenávisť rozprávača v súčasnosti už príliš nedáva zmysel, keď mu behom spomienok postupne prišiel chuť. Dlho film na mňa pôsobil pútavo, ale emocionálne ma nedokázal vtiahnuť. Až koniec konečne vo mne vzbudil nejaké emócie. Celkovo to je príjemný film o tragických prelomových časoch v Japonsku, ktorý stojí za pozretie. 7/10.

Trojúhelník smutku (2022)

Chápem, že je je to satira a aj chápem, čo chce povedať, ale prečo je to tak nudné, nevtipné a hlavne priamočiare, aby to pochopili aj malé deti. A čo je tam vlastne pre dospelých? Ja neviem. Za mňa totálna nuda a veľké sklamanie. 2/10.

Dobrodružství Forda Fairlana (1990)

Tak ako ma Drtič mozgov bavil, tak Ford Fairlane išiel mimo mňa. Andrew Dice Clay tu je presne tak štylizovaný otravný kokot ako ho poznám väčšinu jeho kariéry. Detektívna zápletka ma vôbec nebavila. Humor je na úrovni kreslených grotesiek. Hlavne full retard záporáci jak keby z nejakej rozprávky vypadli.  Akcie je minimum. Okrem dvoch väčších výbuchov nič ďalšie nestojí za zmienku. Chýbala mi tu nejaká poriadna kráska. Viacero sa tu len mihne. Dosť to kazí aj CZ dabing. Možno zabil väčšinu hlášok a v originále je film o niečo lepší. Ale to nemám chuť zisťovať. Celkovo za mňa nuda a jeden z tých slabších Harlinových filmov. 4/10.

Drtič mozků (1993)

Pyuna považujem za totálneho diletanta, Andrew Dice Clay mi nikdy nebol sympatický a infantilný trash ma nikdy dvakrát nebral. Ale tu to všetko tak nejak skvele do seba zaklaplo. Na prvý pohľad to vyzerá ako klasická lacná Pyunovina. Parta čínskych nindžov (ale nehovorte im do ksichtu, že sú nindžovia) celý film naháňa v poloprázdnych nočných uliciach ústredné duo, aby získali nejaký zázračný bazmek. Ale je to natoľko absurdné a hlášky vymazlené, že sa mi nechce veriť, že to napísal Pyun. Minimálne s hláškami musel vypomôcť Andrew Dice Clay, ktorý tu hrá takého namachrovaného idiota, že mi trochu pripomínal Bruca Campbella z Army of Darkness. Proste prvýkrát ma bavil od prvej scény do konca. Naviac chémia medzi jeho postavou a modelkou, ktorá vie dokonca aj čítať v podaní nádhernej Teri Hatcherovej, funguje dokonale. Čínski nindžovia (ale fakt im tak nehovorte) sú zase natoľko WTF, že som sa nonstop smial.  Takže ústredné duo super, záporáci komickí, hlášky vydarené a akcia? Tu tvoria iba bitky a prekvapivo sa tiež vydarili. Čo pri pohľade na účasť Chada Stahelskiho medzi kaskadérmi asi nebude náhoda. Je to taký mix krčmových bitiek s trochou jednoduchšieho kung-fu v komediálnom prevedení. Kvalita je na tento typ filmu absolútne dostačujúca. Takže možnože som mal len nízke nároky alebo dobrú náladu, ale film som si prekvapivo užil. Za mňa top Pyunovina, ktorú už nikdy neprekoná aj keby nedávno nezhebol. 7/10.

Mé druhé já (2004)

Nudný mix drámy a thrilleru o decku z ktorého vyrastie riadny magor, ktorý si trochu zaterorizuje chudákov rodičov. Ale dáva si riadne dlho na čas, kým sa odhodlá k niečomu radikálnejšiemu a nakoniec sa to celé vyrieši samo. Proste celkovo nuda a to sa jedná o jeden z tých lepších Lambertových filmov z toho obdobia. 4/10.

Záhadná neznámá (2007)

Dobrý Lambert, tuctová réžia, nezaujímavý príbeh. 4/10.

Podlé zbraně (1997) odpad!

Full retard film od full retard režiséra pre full retard divákov. Banda zabijákov a ďalších zločineckých živlov sa honí v nejakej budove a vraždia sa navzájom. Je to ale natočené absolútne diletantsky ako bolo u Pyuna zvykom. Akcie je minimum. Humor v tom nájde fakt len otrlý divák. Ani ten Lambert tam nemá veľkú úlohu a s Mahdalovým hlasom to je väčšie peklo ako keď ho daboval vegetolov obľúbený Pavlata. Takže ruky preč ak máte zvyšky rozumu. edit pre Wacíka. Je to čistý odpad, čo percentuálne dokonale vystihuje 25%. A máš to, ha.

You're So Cool, Brewster! The Story of Fright Night (2016)

Obsiahly dokument o osemdesiatkovej hororovej klasike Fright Night a jej pokračovaní. Prvých 130 minút, ktoré sa venujú mojej srdcovke - prvému dielu, som si užil a dozvedel sa kopu zaujímavých vecí. Zvyšok, ktoré sa venuje dvojke, ktorú som videl raz a aj to ľutujem, som hneď preskočil. Pre fanúšikov obidvoch dielov je to povinnosť, aj keď je to fakt dlhé a miestami rozvláčne. Fakt tam preberú každý aspekt. 6/10.