Hostile Territory (2022)

Keby Hallmark natočil western, tak by to vyzeralo takto, napísal niekto na IMDB. S tým úplne nesúhlasím. Hallmarkovské filmy sú síce naivné dojáky, ale aspoň tam fungujú emócie. Toto má na film za pravdepodobne nie veľa kvalitnú technickú stránku. Kamera pekne kameruje, svetlá svietia a zvuk počuť. A aj kulisy a občasná prestrelka, sú vydarené. Plus to je western odohrávajúci sa v zimnom období, čo nie je také bežné. Ale herecké výkony a celkovo dramatická stránka sú úplne bez emócii. Príbehová stránka aj keď je celkom originálna a zaujímavá, tak nefunguje. Takže celkovo skôr sklamanie. 4/10.

9 kulek (2022)

Zase také peklo to nie je. Road movie o žene a chlapcovi na úteku pred parchantami, ktorá ich celý čas naháňajú. Občas si dajú pauzu a hlavná hrdinka si s hlavným záporákom zašuká a potom sa naháňajú ďalej. No proste trochu WTF. Vidno, že to napísala žena, takže nejakú logiku v tom filme netreba hľadať. ˇustredná dvojka je ok a postupne sa medzi nimi vyvinie pekný vzťah. Záporáci sú ale fakt k smiechu a ešte pár takýchto filmov a Worthington má nadobro po kariére. Jedine, žeby natočil ďalších štyroch Avatarov. Ale tomu, že vzniknú neverí nikto, hehe. 4/10.

Ida Red (2021)

Príbeh jednej zločineckej famílie vo vidlákove, ktorá sa hrá na veľkých drsných mafiánov, ale správajú sa skôr ako dementi a nemal som chuť nikomu z nich fandiť. Na konci len nastane generačná obmena a dementné správanie tých parchantov môže pokračovať ďalej. Akcie tu je minimum. Z hercov nikto tým dementom nedokázal dodať ani trochu charizmy. Zaujal ma len William Forsythe ako agent FBI, ktorý ma znova zhadzovacie obdobie. Som zvedavý jak dlho mu to vydrží. 4/10.

The Gateway (2021)

Pomalá uondaná dráma o sociálnom pracovníkovi, ktorý má život posratý rovnako ako ľudia, ktorým sa snaží pomôcť. Zopár epizódiek bolo celkom zaujímavých, ale tá hlavná línia nebola príliš pútavá. Objaví sa tu síce viacero známych hercov, ale nikto z nich nič extra nepredvedie. 4/10.

South of Heaven (2021)

Prvá polovica v ktorej sa buduje celá zápletka je super. Síce to má pomalé tempo, ale popri tej tragickej situácie ohľadom ústredného zamilovaného páru, ktorý si vychutnáva chvíle šťastia, sa pomaly buduje zázemie pre ešte nepríjemnejšie okamihy, ktoré ich čakajú. Lenže akonáhle sa v polovici filmu dostavia na scénu komickí mafiáni jak z nejakého iného filmu, tak sa to zlomí a všetko to skvele vybudované napätie sa spláchne do hajzla. Nezachráni to ani pár brutálnejších scén. Jeden nepravdepodobný trapas strieda druhý až do akože osudového záveru, ktorý mi bol už úplne ukradnutý. Takte totálne pokaziť tak dobre rozbehnutý film sa nevidí. Ale pochvalu si zaslúži aspoň ústredné duo. Komediant Jason Sudeikis je celkom uveriteľný drsniak a Evangeline Lilly dokonale stvárnila ženu pre ktorú by ktorýkoľvek chlap urobil čokoľvek. 5/10.

The Murder of Nicole Brown Simpson (2019)

Konečne niekoho napadlo, že s peniazmi na desiatu sa akčniak nedá natočiť a tak to skúsili s drámou, v ktorej dve vyslúžilé krásky môžu predviesť, že sú hérečky. Keďže ich mená dnes už aj tak nikomu nič nehovoria, tak to okorenili kontroverznou témou prípadu vraždy manželky OJ Simpsona. No a ako som si všimol na IMDB, tak tento alternatívny pohľad v ktorom chudáčik OJ za nič nemôže, nasral všetkých divákov. Tentokrát vám nevyboilerujem, kto je vrahom, pretože jediné, čo môže udržať váš záujem, je zvedavosť jak sa to v tomto alternatívnom pojatí skončí. Samotné kvality filmu sú na úrovni amatérskej inscenácie. Exkrásky žiadny herecká koncert nepredvedú a minimálne jedna z nich vyzerá jak feťáčka. Takže za kvality filmu 1* a za vtipnú nasieraciu pointu druhá. 4/10.

Apache Junction (2021)

Pred pár rokmi som u solídneho Leeovho westernu Any Bullet Will Do prorokoval, že za pár filmov by sa mohol vyšvihnúť na celkom zručného Z-tkára, ktorý za pár drobných natočí pozerateľný film. Zdá sa mi, že sa postupne skôr zhoršuje. Oproti Willisovkám alebo McDonoughovkám to aspoň vyzerá ako film. Sú tu nejaké kulisy, rekvizity, kostýmy, pri výstreloch sa fakt práši skutočný prach a aj kamera sem tam ponúkne štýlový záber. Bohužiaľ dej je tragédia. Nejaká naivná novinárka z veľkomesta príde do nejakého zapadákova v časoch divokého západu, aby napísala o tom jak to chodí medzi drsniakmi. Napísať, že sledujeme nejaké drobné epizódky by bolo príliš. Skôr je to len pár náhodných scén v ktorých väčšinou len kecajú a raz za čas niekto po niekom vystrelí. Väčšinou preto, lebo sa na neho zle pozrel pri kartách. Všetci tí ochotníci aspoň celkom uveriteľne trepú tie komické dialógy a na chvíľu sa tam zrazu objaví Thomas Jane v absolútne zbytočnej úlohe. Koho toto baví točiť? A čo za blázni to sledujú? Ehm. Proste ruky preč. 3/10.

Boon (2022)

Pokračovanie amatérskej série o drsnom nájomnom zabijákovi pôsobí veľkolepejšie v tom ohľade, že je tam viac známejších ksichtov a viac ochotníkov v pozadí. Ale akonáhle má dôjsť na niečo viac ako statickú kameru zaberajúcu hovoriaceho herca, tak je to tragédia s komickými efektami a komplet všetkým. Som zvedavý, ktorý herec z BH 90210, sa objaví v treťom diely. Niekto zo štábu má evidentne pre ten seriál slabosť. 2/10.

Red Stone (2021)

Čo to bolo? Nazvať to Hallmarkovským filmom akože pre chlapov by bolo urážkou Hallmarkovských produkcií. Aj mnohé amatérske youtube kraťasy vyzerajú oveľa drahšie. Jeden zapadákov, profesionálna kamera a dva známe ksichty. To je všetko, čo tento film ponúka. Zápletka nie je ničím originálna, ale vďaka tým dvom profesionálnym hercom akotak miestami dramatické scény. Všetko ostatné je ale amatérske nič. Je smutné, že sa o filmy pokúšajú s nulovým rozpočtom (nech to stálo akokékoľvek množstvo prachov, tak na tom nevidno ani cent). Jedna hviezda je za to, že sa všetci tí ochotníci, na rozdiel od tvorcov dementných Willisoviek, evidentne aspoň trochu snažili. 1/10.