(J)elita ze střídačky 2 (2019)

Jednotka síce nie je komediálna klasika, ale mne sadla a mám pre ňu vďaka Robovi Schneiderovi slabosť. Dvojka je klasické DTV pokračovanie, ktoré má len vydojiť značku a nikto sa tu evidentne nesnažil. Pritom a s tým rozpočtom sa dala natočiť dobrá komédia. Stačilo napísať vtipný scenár a aspoň do hlavnej úlohy obsadiť komika. Chris Klein má síce na konte Prcičkovskú sériu, ale komik rozhodne nie je. Veď ešte aj v tam bol za toho najnudnejšieho z party. Ale vďaka slabému scenáru je v dvojke dokonca aj Jon Lovitz nudný, takže asi by to nezachránil nikto. Väčšina vtipov sa točí okolo toho, že sa niekto o niečo potkne alebo dostane do gulí. Hlavný hrdina je typický dobrák od kosti, až pôsobí jak retard a zloduchovia strúhajú prehnané diabolské výrazy. Nečakal som od dvojky veľa, ale nedostal som vôbec nič, čo by stálo za reč. Jedna hviezdička je za kompetentnú technickú stránku. 2/10.

Hra na férovku (2018)

Zaujímavý film o chlapíkovi, ktorý sa živí ako taký miestny bookmaker v malomeste, kde mu polovica obyvateľov dĺži prachy a preto ho nikto nemá rád. Behom úvodnej pol hodinky nás film zoznámi s jeho životnou situáciou a pár postavami, ktoré sa obšmietajú okolo neho a následne sa vlastne celý film a hlavne jeho život nijak nevyvíja. Síce sa skamaráti s jedným chlapcom, ktorému trochu pomáha, ale až do záverečných desiatich minút, kedy si konečne uvedomí aký je blbec (čo divák vie od začiatku), film len tak nezáväzne plynie. No a nakoniec konečne trochu dospeje a snáď vďaka tomu nájde trochu šťastia. To by bola pekná predstava, ale nevidím to príliš nádejne. Ľudia sa na staré kolená menia zriedkavo. Najviac ma prekvapilo, že to natočil režisér akčných béčiek Hayms, ktorého filmy doteraz trpeli nefunkčnou dramatickou stránkou a tentoraz sa mu práve tá dramatická stránka vydarila a všetci herci hrajú tie svoje škatuľky perfektne. Škoda len, že vďaka tomu jak je príbeh vystavaný, tak divák príbeh s hlavnou postavou neprežíva, ale len sleduje, čo je to za vola a čaká kedy sa vzchopí. 6/10.

Fortress (2021) odpad!

Túto Willisovku som si pustil len kvôli Brende. Vyzerá hrozne. Radšej nech už pred kamery nelezie. A to isté platí aj pre Willisa. On síce vyzerá na svoj vek dobre, ale má to na háku. A v tomto filme to má na háku nielen on, ale všetci. Absolútne nikto sa tam o nič nesnaží. Akčný film to nie je ani náhodou. Minúta akcie v ktorej niekto po niekom vystrelí a trafený si opatrne ľahne na zem, sa akciou fakt nazývať nedá. Drvivú väčšinu filmu sa tam postavy poflakujú po nejakom komplexe v ktorom herci a štáb strávili dovolenku a aby sa nepovedalo, tak sem tam zapli kameru a natočili sa pri tom. To už nie je ani regulérny film a za toto sa nedá dať ani jedna hviezdička. Zlatý Seagal a to aj v tom jeho najhoršom období, keď vo veste naplnenej gumovými macíkmi sedel na stoličke a z okna ostreľoval zloduchov. To boli síce ultrasračky, ale stále akčné filmy. 0/10.

Koko: A Red Dog Story (2019)

Hraný životopisný dokument o Kokovi, psovi, ktorý si zahral slávneho Červeného psa v austrálskom megahite. WTF? Sledujeme jak sa narodil, jak vyrastal, jak sa z neho stala hviezda, aké problémy robil pri natáčaní, kde skončil po natáčaní. Jak bola z neho celá Austrália paf a nakoniec jak zomrel. WTF? Síce je to svižne natočené a občas je to aj sranda, ale životopis o psovi? WTF? Som psíčkár, ale to aký humbuk okolo neho všetci robili, bolo k smiechu. Holt, keby sa Koko nedal na sex drogy a Rock 'n' Roll, tak by sa dožil viac ako 7 rokov. Čo nás čaká ďalej? Životopis nejakej mačky? Nikdy. 5/10.

Cokoli (2017)

Už som videl dosť filmov s trans tématikou, ale tento je strašne slabý. Tká tuctová romanca dvoch lúzrov. Bohužiaľ tentoraz mi tí dvaja lúzri vôbec nesadli. Na jednej strane obrovský medvedík Early, ktorému zomrela žena a  po neúspešnej samovražde sa hľadá a celý film strúha jeden smutný výraz za druhým. Na druhej strane transexuálka Freda, ktorá nonstop fuckuje, robí kurvu a je závislá. Nakoniec jeden druhému pozitívne ovplyvní život, ale žiadnu veľkú radosť som z toho necítil. Celý čas sa to strašne tiahlo. 5/10.

13 minut: Ve víru tornáda (2021)

Aj napriek nízkemu rozpočtu to je seriózne pojatý katastrofický film o tornáde, ktoré to poriadne roztočí v jednom malomeste. A možno to je oproti Asylum trashom hlavný problém tohto filmu. Tie sú aspoň vďaka prehnanej debilite zábavné. Toto je len strašná nuda. Hodinu sledujeme rodinné problémy niekoľkých postáv. Potom sa konečne tornádo uráči prisvišťať, čo vyzerá tak, že niečo hlasne duní za dverami.  A len sem tam sa dočkáme niekoľkých pársekundových trikových záberov. Kvalita CGI je na lacný film ok, ale žiadnej poriadnej deštrukcie sa nedočkáme. No a zvyšok filmu sledujeme, kto všetko sa nažive objaví v troskách. Takže fakt nuda a ani pár povedomých xichtov a hviezd dávno za zenitom, to nezachráni. Fandovia tornád budú musieť  znova roztočiť DVD Twistera na uspokojenie svojich chúťok. 3/10.

Vault (2019)

Solídny retro heist zo sedemdesiatych rokov o dvoch zlodejoch, ktorí sa zapletú do sporov dvoch mafiánskych bánd a na popud jednej strany okradnú tú druhú o desiatky miliónov dolárov. Ústredná dvojka je len priemerne zaujímavá a viacmenej mi bolo jedno jak skončia. Našťastie na čele dvoch mafiánskych bánd sú charizmatickí herci. na jednej strane nepríjemne nekompromisný Chazz Palminteri a na druhej Don Johnson, ktorý sa chce dostať do veľkej ligy. Môj obľúbenec William Forsythe, ktorý sa na staré kolená zase riadne vyžral, tu hrá len vedľajšiu úlohu kriminálnika, ktorý pomôže ústrednej dvojke s lúpežou. Celkovo to je taký zaujímavý mix heist, mafiánskeho a väzenského filmu na jedno pozretie. 5/10.

Dear Christmas (2020) (TV film)

Brandon a Sabrina vo Vianočnom romantickom filme? To pre ich fanúšikov nemohlo dopadnúť zle. A to ani v Lifetime produkcii, čo je ešte o triednu nižšie ako Hallmark. Áno všetky tie kulisy pôsobia strašne umelo a je to tak strašne presladené, že som si v polovici pichol dávku inzulínu, aby som to prežil. Ale keď má občas človek chuť na presladenú bombu tohto typu a presne vie, čo od toho čakať, tak si na tom pochutná tak dobre ako Sabrina, ktorá sa tu celý film nonstop láduje, takže jej plnotučná postava a druhá brada s nábehom na tretiu dáva zmysel. Už sa na nej vek podpísal a už to nie je tá kráska z minulých čias, ale aj tak je minimálne neskutočne roztomilá. Najmä keď aj v tomto veku hrá postavu, ktorá sa správa jak teenagerka a Brandon len o niečo dospelejšie. Ona tu je za tú čo na lásku neverí a on za pána správňáka, ktorý je vždy v správny čas na správno mieste a vždy urobí správnu vec. A jeho postava Chris Massey ma prezývku Mr. Christmas. Tomu by neodolala asi žiadna ženská. A aj s tými vráskami na čele a pod očami vyzerá stále frajersky. Samotný film je dokonale predvídateľný a neponúka prakticky žiadnu krízu, ktorú by postavy museli riešiť. Len tak pomaly sa postupne ústredný pár zbližuje až nakoniec zazvoní zvonec a je koniec. A o rok sa Sabrina vytasí s ďalším Vianočným filmom. Asi sa v týchto produkciách našla. 6/10.

Last Christmas (2019)

Ďalší nie príliš zvládnutý film od packala Feigeho. Film má dve roviny. Tá romantická funguje veľmi dobre a preto je škoda, že vďaka viacmenej predvídateľnej pointe musí vyšumieť do stratena. Snáď prvýkrát mužská postava v jeho filme nie je žiadny podpapučový chudák. Asi to bude tým, že tentokrát je hlavná hrdinka taká trápnejšia verzia nešikovnej Bridget Jonesovej. Takže dvaja lúzri v jedno páry by bolo už príliš. Bohužiaľ tá druhá rovina, ktorá sa nakoniec ukáže byť tou podstatnejšou, v ktorej si hlavná hrdinka buduje sebaistotu a sebaúctu je podaná slabšie, pretože všetky tie vedľajšie línie pri ktorých sledujeme jak sa postupne mení, sú skôr otravné vďaka otrasným postavám. Hlavne jej matka v podaní Emmy Thompsonovej je neznesiteľná. Takže celkovo to je len priemer a tretiu hviezdičku dávam za to pekné posolstvo filmu. Ale škoda, že to nenatočil niekto schopný a Emma si tiež vybrala slabšiu chvíľku pri písaní scenára. 5/10.

Hell Hath No Fury (2021)

Neviem čo tí odpaďáci od tohto filmu očakávali. Asi nejaký filozofický film alebo čo. Pritom je to solídne béčko odohrávajúce sa v jednej lokácii, tentoraz cintoríne, kde sa zíde hneď niekoľko skupín na sklonku druhej svetovej kvôli niekoľkým tehlám zlata. A v centre je nacistická kurva, ktorá sa to všetko snaží nejak prežiť. Za 5 mega to je na tieto lowcost pomery natočené po každej stránke kompetentne. Síce sa tu často kecá a jedna skupinka sa snaží okabátiť druhú, aby sa natiahla stopáž, ale je tu aj niekoľko kvalitne natočených prestreliek so skutočnými výstrelmi, chlapi krvácajú skutočný kečup z vybuchujúcich sáčkov a aj po zvukovej stránke je rozdiel, keď vystrelia z tých historických zbraní slepými namiesto toho, aby nejaký chudák dodatočne nadaboval zvuk zbraní ratatata. A keď odhliadnem od týchto dnes už zastaraných raritných techník, ktoré nahradilo CGI, tak aj celkovo tie prestrelky vyzerajú štýlovo. Nie tak dobre aké vo svojich prvotinách točil Kaufman, ale lepšie ako to, na čo sa zmôže Florentine. Proste cool béčková akčná jednohubka. Snáď len škoda, že Daniel Bernhardt tam nemá žiadnu bitku. Ale toho nácka zahral dobre. 5/10.