Femme Fatale (2002)

Zaujimavy film. Skoda, ze ho Palma nenatocil podobnym spôsobom ako Sliding Doors, takze by sme dve hlavne linie, kde je v jednej hlavna hrdinka mrcha a v druhej sa polepsi, sledovali sucasne a zaroven by mali rovnaky priestor. Bolo by to ovela zabavnejsie a aj divacky stravitelnejsie. Takze to je vo vysledku tuctovy noirovy film s par pôsobivymi scenami po vizualnej stranke a zo zaverom, ktory väcsinu divakov naserie. Sice to nie je priemerny film, ale ja som sa pri nom bavil priemerne. A hudba v uvode mi strasne pripominala Barbara Conana. Divne. 5/10

Útěk do Mexika (1994)

Mna tato verzia bavila vzdy ovela viac ako original. Ci uz perfektnym obsadenim. Medzi Baldwinom a Basingerkou je skvela chemia. Kim a aj dalsia kraska Jennifer Tilly sa ukazu hore bez. K tomu im sekunduje niekolko skvelych zaporakov. Namysleny Woods, jeho uchylny poskok Morse a hlavne fantasticky zmrd Madsen v jednej zo svojich najlepsich uloh. V malej ulohe potesi aj netypicky chudy Philip Seymour Hoffman.Zapletka je skvela a slusne odsypa. Z akcnych scen zaujme uvodna lupez, skvela nahanacka a perfektna finalna prestrelka vo Wooovskom style. Rutiner Donaldson sa prekonal a dostal zo seba vrcholny vykon. Vysledkom je prijemny film, ktory sa da vidiet viackrat. 7/10.

Sabotáž (2014)

Na prvy pohlad to vyzeralo tak nadejne. Talentovany reziser, skvely trailer, fantasticke herecke obsadenie a Arnie s drsnou vizazou. Strach isiel len z mena scenaristu. Skip Woods to nakoniec znova uplne posral. Este na prve pozretie sa film da celkom vydrzat, lebo neviete pointu a totoznost pachatelov, ale ked uz to viete, tak to je totalna tragikomedia, ktora vôbec nedava zmysel. Nelogicke je aj spravanie postav, ktore su uplne neznesitelne. Woods si asi mysli, ze drsniak musi nonstop nadavat a spravat sa jak trapny gansta rapper. Tak to by si mal pozriet aspon jeden diel serialu Shield a uvidel by ako sa spravaju drsniaci. To ze by ta banda neschopnych imbecilov mohla robit u policie je jeden velky vtip. Neznesitelnejsie postavy sa len tak nevidia. Vrcholom su tie zenske. Drsniacku by Mireille Enos uveril len blazon. A to co vypustaju z huby by sa dalo horko tazko verit chlapovi a nie im. Celkovo dialogy su uplne neznesitelne az som ich musel miestami pretacat. Vdaka mizernemu scenaru od mega nemehla Woodsa vyslo na zmar aj hviezdne herecke obsadenie a dokonca aj Arnie tu je dost nevyuzity. Cely cas smutne pozera do blba a smuti za mrtvou rodinou. A popritom mu je uplne u prdele, ze mu vrazdia jeho vlastny tim. Alternativny zaver iba vyzdvihuje, ze jeho postave bolo u prdele uplne vsetko. Jedine co sa celkom vydarilo su akcne sceny. Su poriadne krvave a brutalne. Prehladnost je OK. Solidny uvod a potom jedna autonahanacka. Zvysok uz ale nestoji za rec. Vdaka akcnym scenam davam filmu jednu hviezdicku. Na druhe pozretie je film uz prakticky nepozeratelny, pretoze mate nutkanie hladat zmysel v tom bordely. Pritom tam ziadny nie je, rovnako ako vo vsetkych srackach, ktore napisal ten mantak Woods. Vysledkom je najhorsi akcny Arnieho film a zasluzeny prepadak. 2/10.

Hadí oči (1998)

Napriek tomu, ze nemam rad kriminalky, tak tato ma bavi. Zapletka je sice jednoduchsia a naviac vysledok je evidentne zostrihany, takze to uplne dokonale nesedi, ale po rezijnej stranke to je tak uchvatne natocene, ze je radost na to pozerat. Film ma dost svizne tempo. Kym sa stane vrazda, tak si môzeme vychutnavat uvodnu 15minutovku natocenu akoze bez strihu. Neskôr zase vidime rovnake sceny z pohladu druhych osôb. Takze aj ked je obsah slabsi, tak vizual to dostatocne vynahradi. A pozadu neostali ani herci. Nicolas Cage prehrava jak o zivot a pod taktovkou De Palmy to pôsobi zabavne. Gary Sinise tu je adekvatnym zaporakom, ktoremu ide o dobru vec. Zvysok tvori uz len dobre zahrany komparz z ktoreho ma zaujal vtedy este dost chuducky Luis Guzmán. Vysledkom je film v ktorom zvitazila forma nad obsahom a vdaka dynamickemu tempu ani na chvilu nenudi. 7/10.

Demolition Man (1993)

Spolu s Tangom a Cash a Sudcom Dreddom je toto jeden z mala akcnych filmov v ktorych Sly hlaskuje a celkovo pôsobi netradicne uvolnene. A naviac to je este sci-fi v ktorych sa Sly tiez casto neohrial. Az to na mna pôsobi, ze ulohu v tomto filme zobral omylom namiesto Arnieho. Ale svoju ulohu zvladol na jednotku a cely cas je neskutocne zabavny hrdina. Proti sebe ma fantastickeho zaporaka v podani Wesleyho Snipesa v jeho zivotnej ulohe a kazdy ich stret stoji za to. No a ako zenska okrasa tu je mladucka a roztomila Sanda Bullock, ktora zakazdym domrvi nejaku hlasku. (Ve meste je novy šeřík) Co sa tyka zapletky, tak je originalna a neskutocne vydarena. Sledujeme nasho nekorektneho hrdinu v utopistickej spolocnosti zalozenej na politickej korektnosti. Stret tychto dvoch filozofii je neskutocne zabavny a vyplyva z neho mnoho vtipov. V dobe vzniku filmu pôsobila ta buducnost neskutocne zabavne tym jak bola absurdne prehnana. Dnes v roku 2016, cize stale 16 rokov pred tym predpovedanym rokom 2032 to zacina cim dalej tym viac vyzerat ako realita az sa mi z toho chce zvracat. A ktovie, mozno sa raz dockame aj tych legendarnych troch musli namiesto hajzelpapiera. Len mi stale vrta hlavou jak funguju. Par hlasok, ktore ma zakazdym rozosmeju:Vrazda, smrt, zabiti, Jsme policiste, nejsme vycviceni na takove nasilí a potom moje oblubene kombo, ktore pouzivam dodnes: šuki šuki, mambo, divocina. No a dokonca sa nezabudne ani na pomrknutie na Arnieho, ktore si v tom roku vo svojich filmoch vzajomne vymenili. Slyova ucast v Last Action Hero bola ale este zabavnejsia. Prva polovica filmu naplnena hlaskami k prasknutiu je dokonala. V druhej sa k slovu vo väcsej miere dostanu akcne sceny a tie uz nie su tak perfektne ako hlasky. Je to stale spickova kaskadeska robota. Aj samotny Sly a Wesley sa paradne predvedu. Vsetko je prehladne natocene. A to az tak dokonale, ze to miestami pôsobi trochu sterilne. Trochu väcsia dynamika by tomu prospela. Je to sice stale zanrovi nadpriemer, ale mohlo to byt este vymazlenejsie. Ale je akcie dostatok a dockame sa rôznych vybuchov, prestreliek a aj slusnej bitky vo finale, ktora ukazuje Expendables 3 ako ma vyzerat poriadna finalna bitka namiesto nejakeho trapneho fackovania. Takze vysledkom je neskutocne zabavna pecka a odkedy som film videl v kine (jeden z dvoch Slyovych filmov, ktore som videl v kine a radsej sa nepytajte, ktory bol ten druhy), tak dodnes to je jeden z mojich najoblubenejsich Slyovych filmov. Nastastie aj na blu-ray zachovali pôvodny skvely VHS dabing. Len z nejakeho nepochopitelneho dôvodu predabovali Taco Bell na Pizza Hut. Divne. 9/10.

Grimsby (2016)

Mam rad Cohenov humor. Tentokrat natocil taku blaznivu akcnu spionsku komediu u ktorej sa najviac divim tomu, kto to reziroval. Vdaka tomu maju prim akcne sceny, ktore su kvalitne prevedene ale miestami prilis zbesilo natocene. Humor hra sekundarnu ulohu aj ked je tu stale dost vtipnych odkazov. Viacere z nich su vydarene. Niekolkokrat som sa rozosmial na plnu hubu ale najdu sa tu aj tradicne zbytocne nechutnosti. Slona si mohli odpustit. Tempo ma film zbesile, takze ani nestihne nudit. Cohen a Strong su skvela dvojka. Hlavne Strong prekvapil, ze je rovnaky uchyl ako Cohen. Bonbonikom pre nas videobeckarov je ucast ukrajinskeho Bena Afflecka alias Scotta Adkinsa. Ta jedna bitka je v ramci moznosti solidna a havne zabavna. Celkovo to je jedna z tych lepsich Cohenoviek aj ked sa uz zacina opakovat. 6/10.

Bestie (2003)

U tohto filmu je dost dôlezite ako k nemu pristupujete. Ked som ho videl prvykrat, tak som ho porovnaval s kinoSegalovkami na ktore nema v ziadnom ohlade a bol som sklamany. Ked som si ho pustil dnes, tak som ho porovnaval s jeho sucasnou videotvorbou a bol som celkom spokojny a sem tam aj nadseny. Objektivna pravda bude asi niekde medzi. Je to proste tuctove videobecko, ktore sa vam bude pacit podla toho ako k nemu pristupite. No a k samotnemu filmu. Zapletka je celkom zaujimava. Seagalovi unesu dceru a tak sa ju vyda vypatrat a popritom nakope kopu zadkov. Co je najpodstatnejsie na tomto filme je meno rezisera. HK dabel, reziser a hlavne choreograf s fetisom na draty Siu-Tung Ching. Vdaka tomu sa v bitkach dockame na Seagalovku netypicke akrobaticke kusky, ale hlavne absurdne reakcie na udery a kopy pri ktorych súperi vo vzduchu stravia vela casu, kym dopadnu na zem. V bitkach Siu-Tung Ching Seagala stylizoval do akrobatickeho Jeta Li a v prestrelkach z neho pomaly spravil Chow Yun-fata. Uz mu chybalo len povestne paratko v hube. Samozrejme na svoje predobrazy nema, ale stale je to solidna zabava. Vyprava a celkovo technicka stranka pôsobi profesionalne. V bitkach je sice vidno, ze akonahle dôjde na premety a otocky, tak Seagala dubluje ovela schopnejsi kaskader, ale aj samotny Seagal sa este snazil napriek tomu, ze uz mal riadnu nadvahu. Dokonca v jednej scene urobi kotrmelec, ktory ma rozosmial. Ale vsetky tie bitky vyzeraju efektne a finale je poriadne dlhe a na Seagalovku aj netypicky vyrovnane. Co ma dost potesilo, kedze sa v nom bije s Tomom Wu. V tej dobe neznamy kaskader a dnes hviezda mojho oblubeneho serialu Marco Polo. Seagalovho partaka hra Byron Mann, ktory tu ma tiez slusne bitky. Zaujimave, ze zakazdym, ked sa stretli, tak z toho bola jedna z tych lepsich videoSeagaloviek. Samotny Seagal este nemal ten mam vsetko v pici vyraz. Napriek velkemu bachoru este pôsobil charizmaticky a v tom exotickom obleceni, co nosi aj elegantne. Takze vysledkom je nadpriemerna videoSeagalovka s netypicky prehnanou akciou a bitkami, ale rozhodne to je zabava. 5/10.

V ringu smrti (2008) (TV film)

Standardna arenovka z väzenskeho prostredia. Po dejovej stranke neprichadza s nicim novym. A teraz pravidla. Ziadne nie su. :) Postavy nie su natolko ikonicke, aby ma to nejak extra nadchlo, ale Messner je celkom sympatak a Keachovi ako riaditelovi väznice prajete cely cas smrt. Btky su slusne. Nejedna sa o ziadne akrobaticke kusky, ale skôr o silove krcmove bitky s dôrazom na brutalitu, takze krv tecie prudom. Ku kontaktom pocitovo nedochadza, ale je to dobre zakamuflovane vhodnymi uhlami kamery. Zaujimave je, ze sa pri bitkach striha ostosest ale napriek tomu pôsobia prehladne. Okrem bitiek tu je uz len jedna autonahanacka, ktora je tiez natocena dynamicky ale prehladne. Celkovo film po technickej stranke pôsobi kompetentne. Takze pre fanusikov zanru to je lahko stravitelna jednohubka a koho arenovky nebavia, tak nech sa vôbec neobtazuje. 4/10.

Cesta do Číny (1983)

Ked uz to nevyslo s Indym, tak sa nakoniec svojho dobrodruzneho filmu Tom Selleck dockal. Ale vysledok nie je ziadna slava. Prave naopak. Cely film lietaju hlavní hrdinovia v dvoch lietadlach, sem tam niekde pristanu, aby si pokecali s domorodcami a vrcholom filmu je par leteckych subojov. Akonahle Tom Selleck zistil do coho sa nechal upisat, tak stravil cely film nalozeny v liehu s monotonnym vyrazom na tvári. Romanticka linia je tiez uplne nefunkcna. Takze jednu hviezdicku davam iba za roztomilú krasku Bess Armstrong. Vzhladom na to, ze to nie je ziadne orezavatko a aj v akcnych scenach si poradi sama, tak mi tam paradoxne Selleck pripadal uplne zbytocny. Tento film dokazuje ake stastie sme mali, ze sa Indym nakoniec nestal. 2/10.

Otec rodiny (2000)

Mal to byt dojimavy film o tom ako si tvrdy biznisman uvedomi, ze rodinny zivot je viac ako bohatstvo a kazdy den ina sexy zenska v posteli. Ale potom co mu je nejakym zazrakom zmenený zivot, aby to zistil, tak som paradoxne cely cas dufal, ze sa co najskôr vrati do svojho stareho zivota a u toho noveho som trpel s nim. Tentokrat sa tvorcom ich zamer obratil proti nim a ten rodinny zivot pôsobil ako peklo. Z casti za to môze aj Tea Leoni, ktora mi pripada protivna a chemia medzi ňou a Cageom je nulova. Ale uplne najhorsie peklo su neznesitelne dialogy vdaka comu cely film pôsobi nezazivne. Ked uz nejaku Vianocnu komediu s Cageom, tak jednoznacne odporucam Trapped in Paradise. 3/10.