Homeboy (1988)

Uz davno ma nejaka postava nesrala tak ako Mickey Rourke v tomto filme. Mimo ringu pôsobi jak debilko a v ringu zase jak opitý. Vdaka nemu bol tento film neznesitelny. Jedinym svetlym bodom je Christopher Walken, ktory ho zatienil jak charizmou, tak hereckym vykonom. Len vdaka nemu davam slabucke 2 hviezdicky.

Poslední kvartet (2012)

Filmy z hudobneho prostredia nejak extra nemusim, ale tento je jeden z tych lepsich vdaka famoznym vykonom hlavnej hereckej stvorky. Skoda len, ze zapletka je taka obycajna. 7/10.

Válka o fazolové pole (1988)

Je to taky zvlastny film s divnou atmosferou. Mna vôbec nezaujala zapletka a napriek slusnemu hereckemu obsadeniu som sa dost nudil. 4/10.

Peníze jiných (1991)

Je to taka prijemna komedialna jednohubka, ktoru taha hlavne skvely vykon Dannyho DeVita. Zvysok ale za vela nestoji, co je skoda. Vyraznejsie vedlajsie postavy alebo prepracovanejsi scenar s väcsim mnozstvom vtipov by filmu prospeli. 5/10.

Robin Hood (1991)

Vo svete v ktorom existuje Costneova verzia je tento film uplne zbytocny. Vyzera to ako podstatne lacnejsia beckova variacia Costnerovej verzie, kde je vsetko ovela horsie. Od scenara, vypravy az po herecke obsadenie. Dokonca aj moja milovana Uma Thurman tu pôsobi dost namyslene a nesympaticky. 4/10.

Nebeská brána (1980)

Konecne som si pozrel tento legendarny prepadak. Ma to klasicke rozvlacne sedemdesiatkove tempo s kopou zbytocnych scen, ktore ak by sa vystrihli, tak by to nevadilo. Mozno by mi viac sadla kratsia verzia, ale ja som videl tu dlhsiu. Napriek tomu rozhodne davam nadpriemerne 3 hviezdicky. Pretoze vyprava je fakt velkolepa. Proste nevidana. Megalomansky rozpocet na tom vidno kazdu jednu sekundu. Kamera je pôsobiva a vsetky tie kulisy zabera v nadhernych najazdoch. A nakoniec je tu prekrasna hudba. Takze aj ked je tempo snimku rozvlacne, tak po audiovizualnej stranke je to totalna žranica, vdaka čomu to za jedno pozretie stoji. A komu nevadi pomale tempo, tak bude z filmu mozno aj nadseny.

Kazatel Kalašnikov (2011)

Mne tie nabozenske kecy prilis nevadili. Proste boli motivaciou hlavneho hrdinu, ktora ho po cely cas hnala. Problem vidim v tom, ze sa jedna o zivotopis a tak sa tvorcovia snazili prilis velky usek hlavneho hrdinu natrepat do filmu, takze vo vysledku je film prilis skratkovitý a ziadna zasadna scena nie je prepracovana tak, aby na divaka skutocne zapôsobila po emocionalnej stranke. Butlerova postava niekolkokrat prejde zmenou a aj ked je ta zmena logicky vysvetlena, tak je tak nahla, ze som mu to ani raz neveril. Vysledok je prilis naivny a polopatisticky film o vaznej teme. Najvtipnejsie boli sceny v ktorych hlavny hrdina kosi zlych clenov armady jak Rambo. Pokial vam nevadia neustale nabozenske kecy, tak raz sa to da v pohode pozriet. 5/10.

Möbius (2013)

Je to dost nezazivna romantika zo spionskeho prostredia. Okrem trochu zmetenej zapletky vidim hlavny problem v obsadeni. Jean Dujardin je pre mna nezaujimavy herec bez stipky charizmy a Cécile De France uz tiez nie je taka pekna ako pred desiatimi rokmi. Jedinym svetlym bodom je Tim Roth, ale ten tu ma bohuzial maly priestor. Vysledok je strasna nuda 4/10.

Hlava-22 (1970)

Styl satirickeho humoru mi dost pripominal môj milovany Mash alebo Stalag 17, ale napriek tomu mi tento film prilis nesadol. Tentokrat ma vôbec nezaujali postavy a tym padom tam bolo dost hluchych miest. Mozno keby tam bolo ovela viac vtipov, tak by mi to nevadilo, ale kadencia vtipov nebola az tak vysoka ako som dufal. Davam tomu solidnych 6/10.

Wake-Up Juice (2013)

Kvalitne natocena bitka s niekolkymi zabavnymi momentami. Nic viac, nic menej. 6/10.