Grizzly zabiják (2015)

Je to velmi slaby horor v ktorom vôbec nefunguju lakacie sceny a najväcsia deviza filmu, ktorou sa tvorcovia chvastaju - zivi maco, je roztomily medvedik, ktoreho mam chut pohladkat a nakrmit gumovymi medvedikmi. Nedokazal vo mne ani v jednej scene vyvolat pocit hrôzy. A digitalne finale s mizernymi trikmi je uz uplne k smiechu. Skoro to na mna pôsobi ako nejaka sracka od produkcie Asylum. Lisi sa to len dvoma aspektami. Nadhernymi lokaciami, ktore su proste pôsobive. A na tento beckovy zaner netradicne kvalitnym hereckym obsadenim. Takze aj ked sa vdaka neschopnosti rezisera nebojim ani na sekundu o postavy pretoze nedokaze navodit napätie a po scenaristickej stranke to su klasicke archetypy u ktorych viete dokonale dopredu odhadnut poradie v ktorom chcipnu, tak vdaka spickovym hercom ma predsa len zaujimal ich zivotny pribeh. Takze paradoxne tento film vôbec nefunguje ako horor, ale ako vztahova drama to je celkom slusne. Tych par slusnych gore efektov tomu hororovu atmosferu nedoda. Davam tomu slabych 5/10.

Úpis (2013)

Skvely kratas, ktory vyzera lepsie ako niektore regulerne ceske filmy. Tentokrat musim specialne vyzdvihnut predstavitela Patrika, ktory podava skvely vykon. 6/10.

Černobílý svět (2014) (studentský film)

Tomáš Lyga sa s kazdym dalsim filmom zlepsuje a rastie v nom nadejny cesky reziser ktoreho amaterska tvorba stoji za zhliadnutie. Dava si zalezat na zapletke, ktora pekne graduje, kvalitne dokaze viest hercov a technicka stranka je lepsia jak v niektorych profesionalnych ceskych filmoch. Tentokrat musim pochvalit hravu kameru a dokonale padnucu hudbu. Uz sa neviem dockat ako bude vyzerat jeho regulerny profesionalny film. 7/10.

Můj den (2013) (studentský film)

Technicka stranka je kvalitna, pointa vtipna, ale dost to kazi Karel Ondrka ako herec. Ale musim uznat, ze je predsa len o nieco lepsi herec ako reziser. Vysledok je slusny priemer. 5/10.

Reservoir Hogs (2009) (studentský film) odpad!

Videl som uz niekolko kratasov od Ondrku a zistil som vdaka nim dve veci. Vidno, ze ma napozerane. Ako divak ma zaujimavy vkus, ale ako reziser je mizerny a vôbec sa nezlepsuje. To, ze je fanusik a ma napozerane proste bez talentu nestaci.

Něžné vlny (2013)

Tento film je premarnena prilezitost. Prva tretina este slape bezchybne. Sledujeme v nej niekolko zaujimavo nacrtnutych dejovych linii, technicka stranka je na ceske pomery kvalitna, hudba tomu dodava prijemnu atmosferu a herci su dobre typovo zvolení. Vynikaju hlavne prvý dvaja predstavitelia ustrednej detskej postavy. Staci len, ze su v zabere a pôsobia neskutocne roztomile. Lenze od chvile, ked dej poskoci do chvile, ked ustredneho hrdinu zacne hrat treti predstavitel Robert Cejnar, tak sa film zacne rozpadat. Robert Cejnar je neskutocne nesympaticky a ani hereckym prejavom to nedohaňa. Co je velky problem. Lenze postupne aj vsetky tie slusne nacrtnute linie z uvodu dost vysumia a aj jednotlive komedialne epizodky prilis nefunguju a ich finane vyvrcholenie prilis nefunguje. Dokonca aj zo zaciatku prijemna hudba sa postupne stava otravnou, lebo je stale rovnaka. Len vdaka kvalitnej prvej tretine tomu davam tretiu hviezdicku, lebo to podla mna za jedno pozretie stoji. Ale potencial tu bol ovela väcsi. 5/10.

Něco jako láska (2005)

Pekna romantika, ktoru drzi nad hladinou priemeru ustredny herecky par. Mohlo by sa to volat 4 rozchody a jedna svadba. Samotny koncept, kedy sa ustredny par postupom casu stretava, zblizuje a potom zase na cas rozide, mi prilis nevyhovuje. Ale tentokrat chemia medzi hlavnymi postavami fungovala na jednotku. A to jak ich herecky predstavitelia, tak ani postavy, ktore hraju mi bezne nesedia, ale tvorcom sa podarilo dat to tak pekne dokopy, za to funguje prirodzene. Skoda len, ze tu chybaju nejake vedlajsie komedialne postavy, ktore by pozdvihli film este o uroven vyssie. 6/10.

Velký vezír (2005)

Na prvy pohlad to vyzera ako velmi sialeny mismas. Ale nakoniec to ma zmysluplnu zapletku a sudrzny styl, takze by to mohlo v pohode fungovat. Proste taka komedialna rozpravka o vtipnom zloduchovy, ktory kuje pikle, aby sa dostal na trón. Aj obsadenie dopadlo solidne. Je tu hned niekolko komedialnych hviezd, ktore sa mohli poriadne predviest. Ale vysledok bohuzial nie je prilis vtipny. Len obcas sa nejaky z nich skutocne vydarí. Skoda. Napriek tomu sa to raz dá v pohode pozriet. Ale pokial tento film vynechate, tak o nic nepridete. 5/10.

Storyville (1992)

Mojim hlavnym pocitom z tohto filmu je sklamanie. Najskôr si za to môzem sam, lebo som od scenaristu a rezisera kultovneho Twin Peaks ocakaval, ze dostanem netradicny zazitok. Neocakaval som hned nadprirodzene prvky, ale rozhodne som necakal, ze dostanem standardne pojaty mix detektivky a filmu zo sudnej siene. Ked sa odprostim od tohto sklamania, tak spracovanie je kvalitné. Zapletka je zaujimava a v napätí cakate, co sa z toho vyvinie. James Spader podava kvalitny vykon, rovnako ako aj ostatni herci. Miernym sklamanim je tuctova nevyrazna hudba. Trochu prestrelena je stopaz. Je tam kopa vedlajsich linii, ktore zbytocne spomaluju tempo filmu. Ovela lepsie by bolo, keby z toho urobili pilot k serialu v ktorom by sa sustredili na hlavnu liniu a ostatne by dostali priestor v dalsich dieloch. Vysledkom je zaujimavy mix zanrov s pomalsim tempom, ktory rozhodne odporucam. 6/10.

Co jsme komu udělali? (2014)

Je to slusna ukecana francúzska komedia na jedno pozretie. Je zalozena hlavne na vtipoch o predsudkoch a netolerancii, co je nieco, co sa ma netýka pretoze je mi uplne jedno kto je akej farby, narodnosti alebo vierovyznania, takze som sa zasmial len obcas. Najviac na interakcii postav otca zenicha a otca dcéry. Skoda, ze tie postavy scenaristi nedali dokopy skôr. 5/10.

Ovládací panel
106. nej uživatel Slovensko