Praxis

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 13 26 38 50
    • 29.5.2020  23:00
    The Wretched (2019)

Velmi, ale velmi příjemný mindfuck ke konci filmu velmi obzvláštní dosud rutinní hororové béčko. Potěší řada praktických efektů, které evokují staré osmdesátkové horory jako Lesní duch apod. Herci vcelku obstojní, hlavní hrdina je celkem sympaťák a děj rychle odsýpá a nuda rozhodně nepřijde. Na druhou stranu, nějaký extra velký dopad to na vás mít nebude a krom výše zmíněného překvapení ke konci, nic objevného nedorazí. 65%

• 25.5.2020  22:43
    V Bruggách (2008)

Megadivnej film s výtečnými herci. Ani to prostředí nebylo tak sexy, jak by v synopsi filmu mohlo znít. Ano, je tam pár majstrštyků a mindfucků, ale ve výsledků to fakt není nic, co by mě nadchlo. Bizarní konec...Zbytečný hype... 55%

• 24.5.2020  23:03

Zbytečně zdlouhavý, ale přesto solidní akčňák, ve kterém se megamoc nestřílí, ani netečou hektolitry krve, ale i přesto se tam napětí objeví vcelku vydatně. Na druhou stranu ta přepálená stopáž přinesla řadu hlušiny, která tempo filmu vcelku srážela dolů. Hollywoodští herci par excelance, a asi nebylo dost peněz, aby Affleck mohl vydržet až do konce :-) 60%

• 15.5.2020  13:13

To je taková sračka, že se mi nechce věřit, že na tom dělal Cival...

• 9.5.2020  23:36

První slabší epizoda po nabušené první sérii. Snad jsem do druhé nevstoupil tou špatnou nohou.

• 5.5.2020  00:12

jak mě třetí řada fantasticky rozjetě bavila, konec mě vyloženě nasral.

• 29.4.2020  22:35

Bizarní rodinka s vyhrocenými vztahy s ještě bizarnějším koncem. Uječená Synková mě bavila, Chýlková v civilním módu, absolvent našeho gymnázia Strejcovský týpek, a přehrávající Ramba s umírněným Vávrou a fajnovým Koptou. Ještě že to mělo jen 77 minut, ono se na tuhle bláznivou rodinku Smolíkovou moc dlouho koukat nedá. Atmosféra podzimu možná alegoruje podzim života. Ale chata je skvělá a pořád je to můj sen si na podzim svého života nějakou takovou pořídit. 60%

• 27.4.2020  23:16

Prostě jednoduchý film, který nepotřebuje moc náročné přemýšlení. Hemsworth někam jde vysvobodit kluka, vystřílí půlku města, pronese pár bezduchých dialogů a pak zdechne... Nebo ne? Ostatně ta hudba alá Inception na konci tomu trochu napomáhala. 15 ti minutový akční jednozáběr naprostý vrchol filmu, pak už je vše takové jednoduché. Na Leitche nebo Stahelskiho tomu ještě notný kus chybí, ale Hagrave ukázal, že řemeslo umí, a že bychom si na něj měli dávat pozor. 75%. P.S.: Tristně nevyužitá postava Harboura.

• 22.4.2020  23:21

Roztomilý easter egg s Drogonem :D aneb další přihřátí polívčičky, že příběhy ze Západozemí jsou jen dalším parkem Westworldu. I přes tuto hříčku je tento díl spíš slabším odvarem nabušeného pilotu

• 22.4.2020  23:09
    Westworld - Genre (S03E05) (epizoda) (2020)

Geniální psychedelický trip s podmanivým soundtrackem Djawadiho. Pecka, i když minulý díl byl lepší.

• 22.4.2020  23:00
    Mandragora (1997)

To se vážně natočilo v devadesátkách? No, vlastně že mě to překvapuje. Drsný syrový pohled na pražskou galerku v moderním pojetí nalajnovanou na prostituci a věci kolem ní. Nijak zábavné to není, film tratí na chudinkém rozpočtu, naprosto tragických hereckých výkonech a i když se na něj odkazuje řada recenzentů Párty Hard,že tenhle film je hodně filthy, tak ve výsledku je to dost nuda... 20%

• 19.4.2020  23:05
    Díra (2019)

Hodně divnej horor s velmi sexy nápadem. Ti nahoře žerou, a ti dole serou... Zbytky. Konec megadivnej, ale většinu času jen sedíte s otevřenou hubou a čekáte, co se stane dál. 80%

• 18.4.2020  21:51

wow. do časového guláše teď přijde ještě koření z paralelní dimenze.

• 1.4.2020  23:23

Zábavné podobně jako minulý Jumanji. I když je to zase to samé v bledě modrém, jen tu jsou jiné prostory a k hlavní skupině přibyli i nemotorné postavy dědy a kámoše. Bylo to zábavné, rychlé, furt se tam něco dělo a vlastně to splnilo účel. Příjemný výplach hlavy, u kterého fakt nebudete muset přemýšlet. 75%

• 30.3.2020  23:04

Ujetost, která neví co se sebou. Mrazivou podívanou (svlékání dívky u stolu je velmi silný moment), nebo úchylně ujetou barevnou podívanou (crazy závěrečná bitka v lunaparku)? Margot Robbie parádní, Ewan Mekřehoř si svého úchyláka značně užívá a zbytek je tak nějak do počtu. Trochu překombinovaný začátek a prostředek, kdy se neustále vracíme do minulostí jednotlivých postav skrze vyprávění Harley mě ale štval, ale akční scény velmi nápadité (ostatně dostali je na starost lidi z týmu kolem Johna Wicka). Jinak víceméně nuda v pastelovém balení posypané konfetami. 55%

• 25.3.2020  22:42
    Neviditelný (2020)

Naprosto božská Elizabeth Moss, která ukázala díky Příběhu služebnice, že hrát pro ní silné ženské hrdinky není žádný problém a proto celý film naprosto bezpečně utáhne jen ona sama. Není to horor, ale spíše scifi thriller s hororovými prvky, ale pozor, to jsem asi udělal velký spoiler :-) Musím říci, že ona akční scéna v blázinci, byť je svým rozsahem malá, naprosto bezpečně svojí intenzitou překoná i Avengeří finále :-) Skvělý film, který vás vydrží dráždit od začátku až do konce. 90%

• 21.3.2020  15:23
    Vlastníci (2019)

Výbornej bizár odehrávající se v jedné místnosti s panoptikem postaviček, které nejspíš sedí i ve vašich panelácích, činžácích a pavlačích. Božsky rozehrané komediální drama u které ti, kteří tohle nezažili budou vybuchovat smíchy a ti, kteří na tyhle schůze chodí, si budou říkat... AHA?!! Něco mi to připomíná. Skvělá Havlová, která si po dlouhé době svojí postavu luxusně užila, naprosto komisní Melíšková a možná zbytečně přehrávající Ramba spolu s Kotkem, kteří v bizarním konci trochu ustřelili. 80%

• 21.3.2020  00:00
    Párty Hárd (2019)

Ou šit... Hodně velkej hardore btw filmařsky překvapivě na úrovni. To, co se odehrává okolo, to musíte buď Mártyho milovat nebo nenávidět. Nic mezi tim. Bez procent

• 8.3.2020  22:27

MILFka Troi, jinak konverzačka, ve které se vlastně vůbec nic neděje... Nuda

• 28.2.2020  22:16
    1917 (2019)

Slabších 5 hvězd za ten prázdný konec, který neměl to správné vyvrcholení. Překvapivě není až tak akční, ale to vám nikomu moc vadit nebude, protože silný je právě v těch místech, kde si dvě postavy vlastně jen povídají. A odhalujeme jejich střípky z rodinného života. Kamera je dokonalá, Deakins vytvořil vrcholné dílo, Mendes tomu přidal rodinné bohatství a výsledkem je film, který vypadá jako vystřižený z nějakých válečných PC gamesek, kde taky sledujete nějakou postavu a hrajete za ní. Vrcholná scéna? Světlicemi ozářené ruiny města. Film vizuálně tak opojný, že občas zapomenete dýchat. Škoda toho poněkud vyčpělého konce. 87%

• 21.2.2020  23:45
    The End of the F***ing World (TV seriál) (2017)

Depresivní seriál z prostředí chudého anglického venkova s neskutečně (ne)sympatickou ústřední dvojicí, kterou si zamilujete po dvou dílech. Notná dávka černého humoru k tomu a výtečné herecké výkony obou herců. Díky Netflixe. To by šlo.

• 21.2.2020  22:36

Opravdu, ale opravdu mě mrzí smrt Icheba, který byl už na Voyageru mojí oblíbenou vedlejší postavou. To, jak s ním tvůrci zametli, mě fakt nasralo... Jinak pořád tomu dávám šanci, protože neznámých je tam víc než dost. A vy, co dáváte odpady, vy rádoby "trekkie" v uvozovkách, vy, co byste chtěli pořád mít sluníčkový ST vesmír, všimněte si, že je rok 2020, a ne rok 1987. Zvláštní, že nikdo neremcal, když Sisko vtáhnul do války s Dominionem Romulany... Ale to vám bylo jedno, protože není nic snazšího, než se vyřádit odpadkovými hodnoceními. Za LCARS obrazovkami je totiž každý admirál. 75%

• 18.2.2020  22:26

Na filmu je nejlepší to úžasný polidštění takřka božských osob. Skvělé špičkování Hopkinse a Pryce na pozadí teologických dogmat. Roztomilé drobné momenty v podobě Fanty, Komisaře Rexe nebo fotbalu dávají filmu ještě větší lidský rozměr. Druhá půlka možná zbytečně dlouhá, ale i tak příjemných 75%

• 17.2.2020  22:52
    Zámek a klíč (TV seriál) (2020)

Začíná to slibně, hrátky s klíči baví, ale konec mě vyloženě nasral. Neurazilo, ale výrazně nenadchlo. Srovnání se Stranger Things vs. Letopisy Narnie na místě, ale protentokrát bych si vyloženě dal každý seriál/film zvlášť. Zkratkovité, uspěchané, a místy jsem měl pocit, že se chvílemi koukám na teen dramedy, abych za pár minut sledoval fantasy o klíčích. Bylo to zvláštní. Nejlíp hrál Bóďa, který postupem času dostával čím dál méně prostoru. Nina podivná, Tyler nesympatický, stejně tak jeho sestra Kinsley. Finta baví. Škoda, potenciál měly Klíče o mnoho větší, ale drtivě se vyčerpaly na začátku. Ke konci spíš nudily. 60%

• 4.2.2020  21:55

Ještě lepší než první sezona, která, přiznejme si, jasně mířila na puberťáky a proto byla tak strašně feel good, až mě to někdy štvalo. Ale druhá sezona je o mnoho vážnější, o mnoho náročnější a snad i více proto skousnutelná starším publikem. To, co se tvůrcům ďábelsky povedlo bylo naprosté zamilování si všech postav, nejenom těch hlavních (kde mě mrzí malá interakce mezi Otisem a Maeve), ale především té spousty vedlejších postav a jejich problémů. Všichni jsou skvělí, ale Asa Butterfield spolu s Gillian Anderson naprosto válcují všechny o koňskou míru. Závěr přinesl naprostou emocionální ždímačku, kterou ani Vagíno-penisoví milenci z Verony úplně nerozmělnili. Dámy a pánové, loňský Netflixovský objev dostal letos důstojnou druhou řadu, která je pro mě ještě lepší. Už doufám, že tvůrci kutí třetí řadu, které se nemůžu dočkat. 95%

• 4.2.2020  21:50

Asi je se mnou něco špatně, když mám pomalu slzy na krajíčku z pubertálního seriálu od Netflixu? Fuck me!! Okamžitě třetí řadu a to hned! Penisoví Romeo a Julie - to prostě nevymyslíš.

• 2.2.2020  19:25
    Armageddon (1998)

Esence devadesátých let esence Míši Baye. Best of patos. 75%

• 1.2.2020  23:26

Souhlasím s uživatelem Spielbergo. Jestli se vám to nelíbí, tak na to prostě nekoukejte. Dávat odpad! je alibistický. Blbečci. A to jsem trekkie tělem i duší už od mých osmi let. Od doby, kdy jsem poprvý viděl v televizi Premiéra DS9. Stewart je skvělej a pomalé tempo vůbec ničemu nevadí. Těch 42 minut uteklo takovým způsobem, že jsem se ani nestačil nadechnout a vydechnout. Jediný, co mě trochu mrzí, je to, že nejspíš tvůrci nereflektují děj z knižních řad (ačkoliv se dušovali, že budou reflektovat minimálně velkolepou trilogii Volání osudu).

• 26.1.2020  21:36

Zahajuji misi: Přátelé od začátku, aneb návrat do pubertálních let".

• 26.1.2020  21:00

Jak já se na to od léta tak strašně těšil. A... dostal jsem toho zase plnou kopu!!! Jen tak dál

<< předchozí 1 2 3 4 13 26 38 50