Praxis

Česko

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42
    • 18.11.2017  22:53

Takt trochu jiná verze Dannyho parťáků, v podání skvělých retardovaných hlavních hrdinů, úžasného Craiga a s celkově skvělým, oddechovým lookem. Bizarní scénky (medvěd WTF???), přepečlivá kompozice obrazů, tolik typická pro Soderbergha a prostě pohodová story. 80%

• 17.11.2017  23:42

Nechápu, jak je možné nacpat do osmi dílů skvělé díly i díly totálně nudné. Konečně ST se vším, co mě na něm vždy imponovalo. 90%

• 10.11.2017  21:42

Já nevim, přijde mi to čim dál větší průšvih... Nějaké nelogické

• 8.11.2017  19:40

Druhá řada má možná pomalý rozjezd, trochu slabší sedmou epizodu, ale závěrečné dva díly jsou naprostou špičkou, a směle konkurují těm nejlepším dílům první série. Devátý díl je dost možná úplně nejlepším ST dílem vůbec. Bratři Dufferové si skvěle pohrávají s postavami, vy se je zamilujete ještě mnohem více, dějové linky jsou propracovanější a všichni herci jsou úžasní. Hlavně mě překvapuje s jakou lehkostí hrají dětští představitelé. Především pak Will, který ve vypjatých momentech je až strašidelně a mrazivě přesvědčivý. Je tam prostě všechno, romantika, napětí, akce, humor a závěr pak ukazuje, že ST mají ještě spoustu nedořešených otázek. Těšeníčko za rok! 95%

• 8.11.2017  19:35

A ten rok bude zase tak strašně dlouhej... JOOO! totální pecka

• 7.11.2017  21:55

Konec byl naprosto předvídatelnej, ale způsob, jakým El přišla, mi vehnal pomalu slzy do očí a zimomriavky na záda. Po slabém minulém dílu je osmý díl důstojnou přípravou na finále... Nemůžu se dočkat, až si to pustím...

• 6.11.2017  22:23

Sexy lesbická scéna, sexy akční scéna - nejen roku, ale jedna z těch scén, které si dáváte s chutí znovu a znovu. Zbytek podivný pseudošpionský guláš na pozadí rozpadu berlínské zdi. Prostě je to o tom, jak jedni špioni se snaží ochcat druhé špiony, třetí a čtvrté špiony, a prostě je to dost divný... Charlize ale topíček... 55%

• 31.10.2017  22:25

Absolutně přestřelená komedie, která třetího Thora katapultuje na pozici nejzábavnější Marvelovky. Překonává svojí kulometnou kadencí fórů i legendární a nesmrtelné první Strážce galaxie. Možná je těch šíleností někdy na jednom místě až příliš, protože koukáte na plátno a říkáte si: "What?". Čekal jsem asi lepší Cate Blanchett, která se na plátně pomalu ani neohřála, nicméně na druhou stranu je tam výtečná Tessa, na kterou si dám teď mnohem větší pozor, protože tato paní má zaděláno se stát tahounem Marvel universa. Nenápadné cameo Cumberbatche potěší. Bál jsem se digimrdníku, nicméně na rozdíl od konkureční DC mi v MCU digibordel nevadí. Prostě zábavná jednohubka, která možná MCU rozšiřuje jen okrajově, ale vám to vadit nebude, protože bavit se tady budete prostě královsky. 78%

• 27.10.2017  23:20

Komornější rozjezd, ale zato větší práce s charaktery. Spokojenost pokračuje i v druhé řadě.

• 19.10.2017  21:39

Tři hvězdy ta tu milou nostalgii na éru 90tek kdy byly všechny katastrofické filmy tak nádherně debilní. Butler hraje geroje co všechny zachrání, čas do geoboure se zastaví přesně 2 sekundy před koncem. Prostě esence všech těch eposů kde se bortí svět a do toho se unáší prezidenti. 60% z milosti

• 17.10.2017  22:03

Mít takovou chůvu jako je Samara Weaving, tak bych (mi) stál v pozoru celou noc. Jako taková drsná variace na Sám doma tahle jednohubka na hoďku dvacet ustojí. Delší bych to asi mít nechtěl. McG se po vysokorozpočtových spektáklech (Terminator Salvation) dostal k nízkorozpočtové blbině, u které se rozhodl, že si její natáčení užije na sto deset procent. Hororu je v tom naprosto minimum, spíš taková vtipná parodie na všechny ty magory, co lezou v barácích a zabíjí postupně lidi. 75%

• 16.10.2017  21:49

Rozhodně lepší než nudný první díl tohoto spin-offu, který rozšiřuje Conjuring vesmír. Lekačky celkem jasné a předpokládatelné. Sandberg si umí vyhrát s atmosférou i nastavením kamerových záběrů, nasvětlení a i s minimem prostředků vytvoří celkem hutnou atmosféru, ale jinak to má všechny trademarky klišoidních béčkových hororů, kde se všichni chovají totálně debilně. Herci se ale celkem snaží a i když tam není vyloženě žádný tahoun(ka), vřískat umí dobře :-) Asi jsem to po opatrně pozitivních recenzích čekal lepší. Zklamán nejsem, ale nejásám. 55%

• 15.10.2017  10:44

První díl, v Discovery, který mě spíš neuspokojil. Hlavní postava mi přijde čím dál více nemastnější a neslanější. Okolní postavy včetně dění na klingonské straně, mě baví ale čím dál více...

• 11.10.2017  22:28

Dennis zklamal. Vizuálně vycizelované. Naprostý šperk. Kamera má všude smysl. Ale co smysl už nemá, to je tak trochu překombinovaný děj, který se pod nanosem dalších otázek tak nějak ztrácel. Hans Zimmer variuje Vangelise ale v určitých scénách moc burácí. Jak říkám. Zklamaný jsem vyloženě nebyl, ale první díl bavil opticky více. 70%

• 9.10.2017  22:02
    Orel Eddie (2016)

Objektivně to na pět hvězd není, ale subjektivně ano, protože jsem se naprosto královsky bavil. A může za to nejspíš ta totálně feel positive atmosféra, která spolu s cvrlikající hlavní hereckou dvojicí dokonale vykresluje retro nádech této životopisné komedie. Protože není důležité vyhrát, ale zvítězit. 90%

• 8.10.2017  20:32

ťuk ťuk, kdo je? Transsexuál

• 4.10.2017  22:07
    Blade Runner (1982)

Jedni ho nesnáší, druzí milují. Nemůžete být někde napůl cesty. Blade Runner je vizuální hypnotická jízda, kterou si musí každý filmový nadšenec nutně prosedět. Jasně, děj je velice roztahaný a vlastně se dost vleče, ale hudebně-výtvarná složka je tady to hlavní prim... 75%

• 1.10.2017  21:42
    Pustina (TV seriál) (2016)

Seriálové zjevení, které působí na českou produkci jak z jiného světa. Důmyslný scénář nenechá diváka prakticky od prvního dílu vydechnout a přes řadu peripetií je velmi chytře směrován až k závěrečnému děsivému odhalení. Alice Nellis i Ivan Zachariáš zrežírovali bravurně příběh z místa, kde už se čas zastavil, a kde by nechtěl žít naprosto nikdo. Z herců pak především vyčnívá fantastický Jaroslav Dušek, který otce rodiny, šílence i detektiva na vlastní pěst, zahrál jako nikdo. Zuzana Stivínová pak neméně skvěle doplňuje. Ostatně i další z hereckého ansámblu hrají nadprůměrně. I zdánlivě vedlejší dějové linky (pasťák) jsou vlastně uzavřeny a my můžeme být spokojeni, protože HBO ukázalo, že když se chce, tak to jde i v Česku. 95%

• 29.9.2017  23:29
    Pustina - Epizoda 7 (E07) (epizoda) (2016)

Naprosto skvostný Jaroslav Dušek. Jeden z nejlepších českých hereckých výkonů poslední doby...

• 27.9.2017  23:54

Zklamání... Skvělý Firth ale nezachrání klasiku druhých dílů. Všeho více... Hravost a nadhled jedničky je pryč... Místo toho překombinovanost, a i když v soubojových scénách je Vaughn pořád vynalézavý, onen wow efekt jako z kostelní scény v jedničce, tam není. A možná zbytečně hodně digimrdníku. 65%

• 18.9.2017  22:06
    Baby Driver (2017)

Velká parádička. Skloubit geniálně hudební složku filmu s obrazovou, to dokáže jen vizionář, jakým je právě Wright. Když chcete vzít holku do kina na trochu romantický skoro muzikál, ale zároveň si chcete užít trochu toho střílení, aut a drsnejch kluků. Prostě ideální kombinace pro všechny. Jasně je to scenáristicky místy trochu shit, ale už jen to, že jsem se původně na tento film netěšil, a vlastně jsem ho zkouknul na popud, tak milé překvápko. 80%

• 16.9.2017  22:10

Přicházelo to, pořád to přicházelo, už to tu skoro bylo a pak... to odešlo. Budovaná atmosféra libové chaty uprostřed lesů, s celkem sympatickými herci a na konci vlastně...nic. Nuda... 55%

• 8.9.2017  23:14

Pátý díl nakonec možná druhý nejlepší? Po nabubřelé trojce a nesmyslné čtyřce tak přichází pravé poctivé pirátské dobrodružství, které si na nic nehraje a tasí na nás to nejlepší ze světa Sparowa a spol. Triky na úrovni the best, co hollywood umí, a vy se tak na dvě hodiny ponoříte hluboko do nitra moří, kde se to duchy, trojzubci a piráty jenom hemží. I když někdy zase budete mít Deppa plné zuby, a Orlandovo a Keiřino cameo působí až směšně, přesto máte pocit, že se konečně díváte na něco, co můžete považovat za pravou Disney pohádku. 65%

• 7.9.2017  23:04
    To (2017)

Skvělý Bill Skarsgard a skvělé děti, bez výjimky. Všechny hrají jako o život a navíc jejich životní příběhy nejsou jenom berličkou, o kterou se scénář opře, nýbrž donutí diváka ho bolestně prožívat. Konec nemusel být CGI uhozený, ale jinak panuje velká spokojenost. Těšeníčko na další díl. 87%

• 30.8.2017  22:10
    Hon (2012)

Nebude vám dobře po tomhle filmu... Aneb co jedna malá svině, teda pardon lež, způsobila. Fenomenální Mikkelsen. 90%

• 29.8.2017  22:10
    Mimi šéf (2017)

Dneska jsem asi potřeboval přesně tohle. Alec Baldwin je naprosto famozní. Jinak se jde na jistotu. Pobaví narážky na popkulturu a výlety za hranice fantazie. Z těch průměrných animáků sice nikterak nevyčnívá, ale mě to dneska nevadilo. 55%

• 28.8.2017  22:32

Psychor se tady vyblil ze svých fantasmagorií a my můžeme zase dva roky klidně spát... Zima je tady kámo, tak se s tim smiř, nebo na to nečum.kokote

• 27.8.2017  22:29

Úchvatnou hudbu a velmi příjemné herce - a to jako fakt - Asa po dlouhé době velký sympaťák a Britt Robertson teda respekt, podraží zbytečně debilní scénáristické kličky a nesmysly, kterých si všimnete bohužel ve filmu více než dost. Kamera úchvatná, scenérie Země skvělé a navrch na to Gary Oldman a dostanete vcelku příjemnou romantiku, která si svůj vrchol vybírá při vzájemném cvrklikání mezi hlavními protagonisty. Bohužel scénář si místy vzal velkou dovolenou, což je škoda, protože jinak bychom dostali nejoriginálnější scifi romanci za poslední dobu. 70%

• 23.8.2017  20:56
    Temná věž (2017)

Popravdě jsem to po zdrcujícících recenzích čekal ještě horší. Nakonec se z toho vyklubala celkem neuražející fantasy, která by se ale neměla jmenovat po Opus magnum Kinga. Jako takový klon všech těch Dárců, Jsem číslo 4 apod je to vlastně na chlup stejné. Jen tam není žádná holka, do které by se celkem sympatický hlavní hrdina zamiloval. Záporák je správně zlý, Elba nemá chudák co hrát. Chápu, že fanoušci musí být zděšení, mě to neurazilo,ale kdoví jak nenadchlo. 55%. Shlédnuto na ČSFD premiéře Cinestar Černý Most

• 21.8.2017  22:57

Takovej ten pocit, když se u komedie nesmějete... Scénáristi evidentně neví, co se sebou, když nevymyslí ani pět vtipných gagů (to s ošaháváním šourku mě teda fakt nerozesmálo). Dokonce ani camea Pamely a Davida nejsou nápaditá a působí jako těžká křeč. Fajn, klidně bych vzal na milost sprostou fekál komedii, ale tohle ani nebylo sprosté. Tohle bylo jen totálně nudné. A kozatá Alexandra Daddario tomu vážně nepomůže. 45%

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42