Praxis

okres Praha

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 34 45
    • 28.9.2018  23:04

Jako takhle, nebýt toho závěru, který je jedním velkým scénáristickým WTF, byl by to důstojný nástupce naprosto luxusní jedničky. Ale závěrečná část to naprosto zabila, protože nám ukázala, že šokující úvod s islámisty byl vlastně jen dílčím a naprosto nezajímavým konfliktem, který jen sloužil k tomu, aby nás vtáhnul do "dějë" a bitvy mezi kartely. Bohužel ani ty bitvy tu nějak nejsou. Takže se ve výsledku jen pořád odněkud někam jezdí (a vy vlastně nevíte, jestli jste ještě v USA nebo už zase v Mexiku), střílí se po sobě, ale vás to nějak přestává zajímat. Chybí zajímavé charaktery, bohužel ani mladičká Isabela se tu nemohla nějak vyřádit. Chybí charismatická Deakinsova kamera, pevná Villeneuova režie a vlastně i ten předčasný odchod Johansona se tak trochu podepsal na výsledném zážitku. Ne, nejde o žádný filmový odpad, jen je to v porovnání s jedničkou tak trochu zklamání. 65%

• 26.9.2018  22:10

Překvapivě zábavný spin-off /sequel Dannyho parťáků s překvapivě sympatickým obsazením, včetně dementní Heleny Bonham, která tradičně hrála svoji pošahanou roli. Má to šmrnc, pohodovou slinu, a celé to působí hrozně sympaticky. Jasně, nečekejte od toho nějakou super filmařinu, ale v rámci mezí je to ve výsledku docela zábavný film, který si na nic nehraje a účel - tedy zábavu - splní. 78%

• 22.9.2018  22:32

Tenhle bubák je o mnoho inteligentnější, než jeho jiní kamarádi z podobných bububaráků. Pochutnává si na lidských hlavičkách a vůbec vyvolává mnohem dusivější atmosféru, než ostatní. Sakra děsivé, až nepříjemné, to bylo při mnohých scénách. Nečekejte laciné lekačky, o tom Hereditary není. I přes uťáplý konec je tento přírůstek velmi příjemným překvapením. 60%

• 19.9.2018  22:47

Generický sterilní bezpohlavní sequel, který servisuje ještě většího, ještě hnusnějšího a ještě více inteligentnějšího ještěráka. Zabaví, nenadchne, a už od výbuchu sopky, což je asi vrchol akce celého filmu (a který proběhne v první třetině) víte, jak tahle zábava dopadne. Po přesunu do Lockwoodova sídla už jen pobíhaji vřískající panďuláci z bodu A do bodu B a do toho je loví Übersaurus z jedniček a nul. Výprava i prachy jsou na tom znát, vše působí naleštěně, blýskavě, ale jak říkám na začátku. Prostě nějak sterilně... 55%

• 18.9.2018  23:01

Ethan Hunt běhá, skáče, poletuje sem a tam, rve se, střílí po všem, co se hýbe a ještě se snaží získat plutonium a přitom ho podráží úplně všichni, abyste zjistili, že ve výsledku podrazil on je. A to nejhorší na tom je, že mu to všechno žerete i s navijákem. Za tu neuvěřitelnou energii, kterou do toho Cruise rve, nemůžu jinak než za pět. 90%

• 14.9.2018  23:05
    Mrakodrap (2018)

Green screenem smrdící božský Dwayne, který zachránil úplně všechny. Nablyštěná předražená čínská nuda, kde se to létajícími nohami jen hemží. Body nahoru za skvělou Neve Campbell, která je excelentní MILFkou, co si umí poradit ve vypjatých situacích a ne jen vřeštícím sidekickem, další body žene výtečný záporák Moller (škoda že umřel tak nudně) a pak za scénu v perle, která je perfektním filmovým nápadem. Jinak je tam blbé úplně všechno. 50%

• 9.9.2018  22:08
    Pád do tmy (2005)

Nápadité vychytávky a skvělá režie Niela Marshalla. Záporáci pekelně slizcí a lekačky tu fungují taky skvěle. Jinak hrdinky spíše zaměnitelné a konec ve stylu otázek a odpovědí. Za mě opatrný palec nahoru. 70%

• 27.8.2018  23:02
    Upgrade (2018)

Vytuněný Terminátor, co potkal nahláškovaného Johna Wicka s luxusním mindfuckem na konci. Esence akčňáků s místy vydojeným eRkem až na dřeň, co operuje i s chytrým scénářem. Jen ten nešťastně vybraný hlavní hrdina, který je hrozně nesympatický a pořád mi připomíná Toma Hardyho. Důkaz, že i s budgetem 5M lze udělat sakra velké divadýlko. A nemusíte používat ani tunu CGI. 80%

• 15.8.2018  22:44

Vtipná a nápaditá komedie s romantickou zápletkou. Vlastně je to tady všechno tak strašně feel positive, až se mi z toho dělají chvílemi i pupínky, ale na druhou stranu si říkám proč ne. Jednou za uherskej rok je potřeba si dát takový slaďárny, který jsou vtipný. 72%

• 13.8.2018  22:53

Já bych snad radši ten film bez závěrečného mindfucku. Prostě se nějak držet v zajetých klišé mantinelech. Postrašit bububarákem, bubákem v lese a poltergeistem ve vile. Takhle to vlastně na konci vychází, že to není vůbec horor, ale spíš jakýsi pseudo psychedelický thriller. Nejlepší byl rozhodně druhý příběh s chlapcem, který je doopravdy strašidelný, a chlapec hraje bez výjimky naprosto luxusně. Jinak spíš za mě hororové zklamání. 55%

• 7.8.2018  23:15

Nahláškovaná jízda světem superhrdinů, která není vůbec pro malá děcka, nýbrž spíš zábavnou podívanou pro ty věkem odrostlejší. Vtipné odkazy na různé filmové ikonické scény potěší, a vůbec ten celý look, kdy se pořád něco děje a nestačí vás nudit. I přesto všechno to dneska není za plnou palbu, protože mi přijde, že ten Nemo nebo Toy Story jsou prostě lepší. Sorry Pixare, ale ne všechno, co děláš, musí být zákonitě nejlepší. 82% P.S.: Edna Módní alias v dabingu Jiří Strach, luxus! :-)

• 4.8.2018  00:22
    The Expanse (TV seriál) (2015)

Od space opery aka " Hra o trůny ve vesmíru" až k velkolepému sci-fi dobrodružství, které The Expanse pasují na sci-fi událost tohoto desetiletí. Těšeníčko na čtvrtou řadu! 1.sezona: 80%, 2.sezona: 85%, 3.sezona: 90%

• 3.8.2018  21:46

Po dlouhé době jsem pohádku zase shlédnul a musím jít s hodnocením nahoru. Výtečné hlášky a typická svěrákovina z filmu sálá. A navíc pak Jim se stalo něco překrásného jako milý bonus. 88%

• 28.7.2018  18:34
    Duch (1990)

Bláznivě ujetá Whoopi. Jinak uslazená esence 80tkových romanťáren se skvělým Swayzeem. 80%

• 12.7.2018  20:57

Zábavná rodinná taškařice, ve které nejde o půlku vesmíru, ale jen o obyčejný vynález. Závěrečná půl hodina super cool. Předtím trochu plácání holé slámy. Nejlepší scéna roku? Sérum pravdy. 75%

• 1.7.2018  22:54

Výplachovka mozku pro milovníky CGIčkové destrukce měst, baráčků, panďuláků, bombardérů B2 a chlupatých a kostěných potvor. Je to strašně střelené, přepálené, ale překvapivě zábavné. Dwayne si dává pár zabijáckých hlášek a celé osazení včetně TWD - Negana Jeffrey Dean Morgana velmi sympatické. Esence definice popcornovek zabalené v blyštivém 120 megovém pozlátku. Done! 65 %

• 28.6.2018  16:17

Už trochu moc překombinovaný konec. Jinak režijně šlape vše bez problémů, nicméně mám takovou pachuť na patře, která ukazuje, jak moc je druhá série slabším odvarem té první... 80%

• 23.6.2018  22:41

Genialita je někdy vykoupena tvrdou cenou - šílenstvím a problémy s duševním zdravím. Mluvme proto o něm a nenechávejme to jen pro velikány doby! Vždyť těch Johnů Nashů je kolem nás spousta. 90%

• 11.6.2018  22:21

Popravdě mě indiánská romance nějak zvlášť nechytla. A i když je jasné, že před velkolepým finále je potřeba zvolnit, a vysvětlit původ a důvod chování indiánů ve Westworldu, nějak zvlášť jsem to nehltal. Zatím asi nejslabší díl.

• 8.6.2018  23:32

Jak Solo k Falconu přišel. Nečekejte sílu ani filosofování nad počtem midichlorianů, zato čekejte plnotučnou alá westernovou podívanou ve scifi kulisách, kde narážek na SW vesmír sice pár najdete, ale není to přehnaná fanouškovská jízda. Klidně by se to mohlo jmenovat jenom Solo - vesmírný bandita, ale do toho by Disney zase nenapral 300mega a asi by na to nešel už vůbec nikdo. Nakonec ale velká spokojenost, i přes matného hlavního hrdinu, ale zato s luxusním Harrelsonem, který je jasným tahounem. I ta Emilia Daenerys byla taková ... nijaká. O humor se tu stará neodbytná droidka, co chce svobodu a přestřelek s blastery i vesmírné bitky si tu užijete také dosyta. Jen bych se tomu asi zdráhal nalepit SW označení. 78%

• 27.5.2018  21:50
    Dukla 61 (TV film) (2018)

První díl překvapivě dobrý. Vůbec, Česká televize poslední dobou hodně překvapuje ve své dospělé tvorbě. Zatím jsme si nastínili život takového průměrného horníka a příští týden snad ta katastrofa. 80%

• 22.5.2018  22:02

I s minimálním množstvím dialogů se dá udělat hollywoodský film, ačkoliv normálně byste se toho dočkali v nějakém vyhoněném pseudouměleckém ohavnu. Originální premisa, která má jednoduché pravidlo. Když zařvete tak, ... zařvete. 90%

• 16.5.2018  21:18
    Deadpool 2 (2018)

Klasický sequel. Všeho více. Tentokrát jsem ale na tuto hru přistoupil a náramně si tuto zvrácenou zábavu plnou narážek na vše užil plnými doušky. 88%

• 13.5.2018  22:00
    Noční hra (2018)

Neskutečně zábavná blbina, kterou si viditelně užívali všichni zúčastnění. Z filmu čiší až přímo pohodová a uvolněná nálada, při řešení noční hry, která se tak trochu nečekaně zvrtne. Občas sice trochu překombinované a za každou cenu feel positive, ale na to, že se jedná o eRko, tak se v tom nezjevují mraky fucků a krve, což je vlastně celkem příjemné zjištění. 75%

• 12.5.2018  23:08

Příběh o tom, jak nakonec Volavka vyjebala (skoro) se všemi. Klasické špionážní drama v maďarských kulisách, kde by nechtěl žít vůbec nikdo. Lawrence skvělá, stejně tak jako Edgerton. Režie sice možná občas tápe (v jiných rukou by to mohla být ještě o chlup větší pecka), ale jinak v zásadě velmi příjemný thrlller, i přes tu úmornou stopáž, jíž by občas neškodilo někde ubrat. 70%

• 4.5.2018  22:59

Papírem šustící CGI taškařice o pánovi ve vlaku, co se občas umí bít a občas umí být nad věcí a vyřešit záhadu hlavolamu. Liam Neeson už trochu vyžilý přesto rozdává rány jako v nejlepších letech, a i když je vydatně podpořen plnou tunou digitálních triků, docela si to užíváte. Nesmíte sice o tom moc přemýšlet, protože se vlastně vůbec k ničemu nedopátráte, ale nakonec vše dobře dopadne a všichni si poplácají po ramenou, jací jsou to borci. Peníze tomu vydatně chybí ve scénách, kdy je potřeba zavařit baterie počítačů, protože taková havárie vlaku působila vyloženě směšně. Neeson přesto poctivec, co odtáhne hlavní tíhu filmu. Protentokrát jen průměr... 55%

• 29.4.2018  22:46

I noční návštěva ledničky, setmělým bytem, je strašidelnější, než tahle divnohrůznost mixující prvky komedie i hororu. Vizuální stránka je podána moc hezky, dokonce bych řekl, že i nápaditě a najdete tam pár moneyshotů, občas se podaří nějaká lehce suchá hláška, ale jinak je to vcelku nezáživná výplachovka, u které je naštěstí krátká stopáž výhodou. Delší čas bych asi riskoval duševní zdraví. Krampus je tak další z řady absolutně nudných hororů, který byl tentokrát v ratingu PG-13 ještě o mnoho úmornější než kdyby tam nějaký bubák ukusoval hlavy a stříkaly tam hektolitry krve. 35%

• 28.4.2018  23:41
    Vlčí bouda (1986)

Klub náročného diváka: Odpudivé charaktery naprostých kreténů, kteří bez výjimky (ne)hrají, ale jenom vřeští, pitvoří se a chovají se totálně kravsky a do toho se tu hraje na jakousi pseudoscifi rádoby inteligentní horor s nádechem psychologického moralizování o tom, kdo je tu přebytečný. Chytilové tvorbu prakticky nemám rád, tato mrazivá podívaná byla pro mě utrpením a vlastně si tak nějak říkám, proč tomu nedat odpad... Možná kvůli tomu pejskovi? I ten Macháček si nějak sám se sebou nevěděl rady. Nelíbilo se mi to. A to hodně 15%

• 26.4.2018  22:44

Kua... Luxusní jízda a splněný mokrý sen všech fanboyů. Nesmím nic vyspoilovat, ale při jedné scéně jsem si málem ucvrnknul do gatí. 100%

• 23.4.2018  22:36

Vypadá to, že druhá sezona se bude odehrávat během 11 dnů - od masakru správní rady do masakru modelů...

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 34 45