Praxis

okres Praha

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 34 45
    • 14.12.2018  22:20

Další z variací na strašidelné bububaráky, kterých je po USA určitě spousty. Tentokrát s jakousi mytologií. Celkem to šlo, lekačky byly přesně takové, jaké jste si představovali, že budou. A místy docela i nečekané. Ona snaha o jakousi pseudomytologii mě ale nechávala chladným. Užíval jsem si proto strašidlákování a zbytek hodil za hlavu. Mirren skvělá, ale i Clarke docela fajn. 60%

• 13.12.2018  07:50
    Aquaman (2018)

Wanova digitální opulence, u které, být 12-ti letý chlapeček, bych se asi roztekl radostí do sedačky. Od dob Avatara jsme tu nikdy neměli tak mistrovsky vytvořený svět, na kterém jsou ty prachy sakra vidět. Tolik drobností, tolik vytvořených příšeráků, tady je vidět naprostý hollywoodský CGI top. Tohle jsem ani v Marvelovkách nikdy neviděl. Do toho se v těchto greenscreen kulisách pohybují herci v pošukaných kostýmech, a na výpravě je vidět její monumentálnost. (včetně té zastávky v sicilské vesnici). No, a pak, pak se tam pohybuje buran Momoa, který zase potvrzuje, že je spolu s Amber hollywodské herecké prkno. Wan naštěstí pochopil, že téhle dvojce šašků nemá smysl dávat moc velký prostor, a tak se po krátké, rádoby vtipné, nebo rádoby romantické lince, zase vydá do víru nějaké obří podmořské bitvy. Bohužel, občas je nutné tam mluvit, a prohazovat nějaké repliky, ale v tu chvíli máte většinou chuť se smát, ale na místech, kde to asi tvůrci vůbec nechtěli. No, takže scénáristicky to tedy moc neklape. Nicméně nakonec jsem nějakou zvláštní shodou okolností přijal tuhle pestrobarevnou monstrozitu, kde se pořád celých 143 minut něco děje, takže jsem se v podstatě ani chvíli nenudil. A vlastně i docela bavil. Místy přímo cíleně, tam kde se to čekalo, ale častokrát na místech, kde jsem se bavit ani neměl. Takže si to nějak přeberte. Za mě má Aquaman palec hore... (pro ostatní, je to samozřejmě chujovina jak hrom, ale vemte na to syna a budete jako otec spokojenej taky). 75%. P.S.: Ty vole Lundgren je naprosto skvělej! P.P.S: Wan zachránil Warnery a DCU. Shlédnuto na ČSFD premiéře v Cinestar Černý Most.

• 10.12.2018  22:03
    Venom (2018)

Poctivá trojková zábava. Nic převratného, celkem podivné scénáristické kiksy, celkem nevýrazný Hardy, ale moc fajn akční scény i vymodelovaný zlobidlák, který by se mi v eRku líbil mnohem víc. Pověstný digimrdník na konci je tu také, takže vlastně potud fajn. Potěšila bajka se Spidermanem, který i v pěti minutách vypadá o mnoho lépe než Venom. Náprava záporáka musí proběhnout v každé komiksovce, tak musíme čekat, že i tady se digitální příšerák napraví. Jen tady tomu věřím o řád méně než v jakékoliv jiné Marvelovce. 65%

• 2.12.2018  21:48

Kundovina roku! Film v podstatě nedával po většinu času vůbec žádný smysl a to by ještě nebylo to nejhorší. Nejhorší na tom všem byly akční scény, které, ačkoliv by je měl mistr na slovo vzatý -Shane Black - znát, vypadaly, jako z nejhoršího osmdesátkového béčka. Zklamání to nakonec nebylo, protože drtivé recenze mě odlákaly jít na to do kina. Tak jsem si to pustil jen tak ze zvědavosti, jestli je to opravdu tak zlé, a zkusil jsem se přemluvit na guilty pleasure. Mno, nedopadlo to... Peklo roku 2018 20%

• 2.12.2018  15:54

O poznání slabší než první díl, který mě bavil svojí barevností, zábavností a chemií mezi protagonisty. Tady se hraje na jakési temnější tóny, scénář moc nedává smysl a konec mě vyloženě nasral. Jako jo, je to vysokorozpočtové, to je vidět na velkolepých scénách, ale nějak se zapomnělo, že by ten film taky měl trochu dávat smysl.A tak se pořád jen vysvětlovalo a vysvětlovalo, aby se nakonec nic nevysvětlilo. 60% P.S.: Jude Law jako Albus je naprosto luxusní!

• 26.11.2018  21:24
    Sestra (2018)

Slabší přírůstek do Conjuring universa. Sestra dokáže být někdy nepříjemně vlezlá, pár skvělých momentů i nápadů se zde vyskytuje, ale jinak se spíš pobíhá po opuštěných chodbách a kaplích zapadlého CGI kláštera kdesi v Rumunsku a do toho se uhýbá dotěrné a místy pěkně nechutné sestře. Víc v tom nehledejte. Klasické hororové trademarky samozřejmě úplně všude, takže za mě spíše průměr. 55%

• 6.11.2018  23:09

Live fucking Aid... Strhující film, který nenechá čekat většinu běžných konzumentů na extatickou 15timinutovku z Live Aid, ale servíruje jim komplexní životopis jednoho z nejvýznamnějších muzikantů 20.století. Ano, v eRkové formě, jak navrhoval Cohen, bychom se dočkali možná ještě větších pikantností, ale i v "dětském" PG13 se jedná o naprosto úžasnou, fascinující a dokonalou podívanou, která ve mě po strašně dlouhé době vyvolala na několika místech totální husí kůži. Kromě Wembley, bych ještě vypíchnul scénu s Mary v dešti a vyhazov. A pak TO přijde. Live Aid, Live Aid, které změnilo hudební dějiny. Live Aid, na kterém zahráli TI Queeni. Live Aid, který je naprosto brilantně nasnímán, geniální kamerové nálety, husina úplně všude, opalizující zvuk a najednou máte pocit, že tam stojíte. Že tam jste s těmi dalšími 70 tisíci diváky, které strhne atmosféra Radio Gaga. Tam jsem se přistihnul několikrát, že skoro nedýchám. Filmová lahůdka, za kterou musí Rami Malek prostě toho Oscara dostat. Tečka. Lepší herecký výkon jsem letos opravdu neviděl. Tak díky filmoví mágové. I když jsem se narodil až pět měsíců po koncertě, který změnil dějiny, mohl jsem se alespoň na chvíli stát součástí té elektrizující masy. Kino samozřejmostí, zvolte Dolby Atmos nebo IMAX, jinak je to jenom odpírání. 100%

• 22.10.2018  21:53

Pár zajímavých moneyshotů, hezké střílení i jatka na konci. Tentokrát se dozvíme, jak ta celá Purge vlastně začala a že se začalo s testy na černošském obyvatelstvu (jak předvídatelné). Ze série to nevykročilo z průměru, na hodinu a půl tak akorát s pívkem v ruce a pohoda. Jinak v tom nějakou hlubší psychologickou sondu doopravdy nečekejte. 55%

• 17.10.2018  22:25

Nadšení. Takové nadšení, že i o tom musíte dost dlouho přemýšlet a film ve vás bude hodně rezonovat. Nečekejte bombastické americké patetické kecy o hrdinství. Armstrong je vlastně obyčejnej chlap, co je možná i tak trochu divnej a jen tak čirou náhodou odletí na Měsíc. Řemeslně naprostá špička, práce s kamerou vám připomene Gravitaci, a i za zvuk velký chválík. 90%

• 28.9.2018  23:04

Jako takhle, nebýt toho závěru, který je jedním velkým scénáristickým WTF, byl by to důstojný nástupce naprosto luxusní jedničky. Ale závěrečná část to naprosto zabila, protože nám ukázala, že šokující úvod s islámisty byl vlastně jen dílčím a naprosto nezajímavým konfliktem, který jen sloužil k tomu, aby nás vtáhnul do "dějë" a bitvy mezi kartely. Bohužel ani ty bitvy tu nějak nejsou. Takže se ve výsledku jen pořád odněkud někam jezdí (a vy vlastně nevíte, jestli jste ještě v USA nebo už zase v Mexiku), střílí se po sobě, ale vás to nějak přestává zajímat. Chybí zajímavé charaktery, bohužel ani mladičká Isabela se tu nemohla nějak vyřádit. Chybí charismatická Deakinsova kamera, pevná Villeneuova režie a vlastně i ten předčasný odchod Johansona se tak trochu podepsal na výsledném zážitku. Ne, nejde o žádný filmový odpad, jen je to v porovnání s jedničkou tak trochu zklamání. 65%

• 26.9.2018  22:10

Překvapivě zábavný spin-off /sequel Dannyho parťáků s překvapivě sympatickým obsazením, včetně dementní Heleny Bonham, která tradičně hrála svoji pošahanou roli. Má to šmrnc, pohodovou slinu, a celé to působí hrozně sympaticky. Jasně, nečekejte od toho nějakou super filmařinu, ale v rámci mezí je to ve výsledku docela zábavný film, který si na nic nehraje a účel - tedy zábavu - splní. 78%

• 22.9.2018  22:32

Tenhle bubák je o mnoho inteligentnější, než jeho jiní kamarádi z podobných bububaráků. Pochutnává si na lidských hlavičkách a vůbec vyvolává mnohem dusivější atmosféru, než ostatní. Sakra děsivé, až nepříjemné, to bylo při mnohých scénách. Nečekejte laciné lekačky, o tom Hereditary není. I přes uťáplý konec je tento přírůstek velmi příjemným překvapením. 60%

• 19.9.2018  22:47

Generický sterilní bezpohlavní sequel, který servisuje ještě většího, ještě hnusnějšího a ještě více inteligentnějšího ještěráka. Zabaví, nenadchne, a už od výbuchu sopky, což je asi vrchol akce celého filmu (a který proběhne v první třetině) víte, jak tahle zábava dopadne. Po přesunu do Lockwoodova sídla už jen pobíhaji vřískající panďuláci z bodu A do bodu B a do toho je loví Übersaurus z jedniček a nul. Výprava i prachy jsou na tom znát, vše působí naleštěně, blýskavě, ale jak říkám na začátku. Prostě nějak sterilně... 55%

• 18.9.2018  23:01

Ethan Hunt běhá, skáče, poletuje sem a tam, rve se, střílí po všem, co se hýbe a ještě se snaží získat plutonium a přitom ho podráží úplně všichni, abyste zjistili, že ve výsledku podrazil on je. A to nejhorší na tom je, že mu to všechno žerete i s navijákem. Za tu neuvěřitelnou energii, kterou do toho Cruise rve, nemůžu jinak než za pět. 90%

• 14.9.2018  23:05
    Mrakodrap (2018)

Green screenem smrdící božský Dwayne, který zachránil úplně všechny. Nablyštěná předražená čínská nuda, kde se to létajícími nohami jen hemží. Body nahoru za skvělou Neve Campbell, která je excelentní MILFkou, co si umí poradit ve vypjatých situacích a ne jen vřeštícím sidekickem, další body žene výtečný záporák Moller (škoda že umřel tak nudně) a pak za scénu v perle, která je perfektním filmovým nápadem. Jinak je tam blbé úplně všechno. 50%

• 9.9.2018  22:08
    Pád do tmy (2005)

Nápadité vychytávky a skvělá režie Niela Marshalla. Záporáci pekelně slizcí a lekačky tu fungují taky skvěle. Jinak hrdinky spíše zaměnitelné a konec ve stylu otázek a odpovědí. Za mě opatrný palec nahoru. 70%

• 27.8.2018  23:02
    Upgrade (2018)

Vytuněný Terminátor, co potkal nahláškovaného Johna Wicka s luxusním mindfuckem na konci. Esence akčňáků s místy vydojeným eRkem až na dřeň, co operuje i s chytrým scénářem. Jen ten nešťastně vybraný hlavní hrdina, který je hrozně nesympatický a pořád mi připomíná Toma Hardyho. Důkaz, že i s budgetem 5M lze udělat sakra velké divadýlko. A nemusíte používat ani tunu CGI. 80%

• 15.8.2018  22:44

Vtipná a nápaditá komedie s romantickou zápletkou. Vlastně je to tady všechno tak strašně feel positive, až se mi z toho dělají chvílemi i pupínky, ale na druhou stranu si říkám proč ne. Jednou za uherskej rok je potřeba si dát takový slaďárny, který jsou vtipný. 72%

• 13.8.2018  22:53

Já bych snad radši ten film bez závěrečného mindfucku. Prostě se nějak držet v zajetých klišé mantinelech. Postrašit bububarákem, bubákem v lese a poltergeistem ve vile. Takhle to vlastně na konci vychází, že to není vůbec horor, ale spíš jakýsi pseudo psychedelický thriller. Nejlepší byl rozhodně druhý příběh s chlapcem, který je doopravdy strašidelný, a chlapec hraje bez výjimky naprosto luxusně. Jinak spíš za mě hororové zklamání. 55%

• 7.8.2018  23:15

Nahláškovaná jízda světem superhrdinů, která není vůbec pro malá děcka, nýbrž spíš zábavnou podívanou pro ty věkem odrostlejší. Vtipné odkazy na různé filmové ikonické scény potěší, a vůbec ten celý look, kdy se pořád něco děje a nestačí vás nudit. I přesto všechno to dneska není za plnou palbu, protože mi přijde, že ten Nemo nebo Toy Story jsou prostě lepší. Sorry Pixare, ale ne všechno, co děláš, musí být zákonitě nejlepší. 82% P.S.: Edna Módní alias v dabingu Jiří Strach, luxus! :-)

• 4.8.2018  00:22
    The Expanse (TV seriál) (2015)

Od space opery aka " Hra o trůny ve vesmíru" až k velkolepému sci-fi dobrodružství, které The Expanse pasují na sci-fi událost tohoto desetiletí. Těšeníčko na čtvrtou řadu! 1.sezona: 80%, 2.sezona: 85%, 3.sezona: 90%

• 3.8.2018  21:46

Po dlouhé době jsem pohádku zase shlédnul a musím jít s hodnocením nahoru. Výtečné hlášky a typická svěrákovina z filmu sálá. A navíc pak Jim se stalo něco překrásného jako milý bonus. 88%

• 28.7.2018  18:34
    Duch (1990)

Bláznivě ujetá Whoopi. Jinak uslazená esence 80tkových romanťáren se skvělým Swayzeem. 80%

• 12.7.2018  20:57

Zábavná rodinná taškařice, ve které nejde o půlku vesmíru, ale jen o obyčejný vynález. Závěrečná půl hodina super cool. Předtím trochu plácání holé slámy. Nejlepší scéna roku? Sérum pravdy. 75%

• 1.7.2018  22:54

Výplachovka mozku pro milovníky CGIčkové destrukce měst, baráčků, panďuláků, bombardérů B2 a chlupatých a kostěných potvor. Je to strašně střelené, přepálené, ale překvapivě zábavné. Dwayne si dává pár zabijáckých hlášek a celé osazení včetně TWD - Negana Jeffrey Dean Morgana velmi sympatické. Esence definice popcornovek zabalené v blyštivém 120 megovém pozlátku. Done! 65 %

• 28.6.2018  16:17

Už trochu moc překombinovaný konec. Jinak režijně šlape vše bez problémů, nicméně mám takovou pachuť na patře, která ukazuje, jak moc je druhá série slabším odvarem té první... 80%

• 23.6.2018  22:41

Genialita je někdy vykoupena tvrdou cenou - šílenstvím a problémy s duševním zdravím. Mluvme proto o něm a nenechávejme to jen pro velikány doby! Vždyť těch Johnů Nashů je kolem nás spousta. 90%

• 11.6.2018  22:21

Popravdě mě indiánská romance nějak zvlášť nechytla. A i když je jasné, že před velkolepým finále je potřeba zvolnit, a vysvětlit původ a důvod chování indiánů ve Westworldu, nějak zvlášť jsem to nehltal. Zatím asi nejslabší díl.

• 8.6.2018  23:32

Jak Solo k Falconu přišel. Nečekejte sílu ani filosofování nad počtem midichlorianů, zato čekejte plnotučnou alá westernovou podívanou ve scifi kulisách, kde narážek na SW vesmír sice pár najdete, ale není to přehnaná fanouškovská jízda. Klidně by se to mohlo jmenovat jenom Solo - vesmírný bandita, ale do toho by Disney zase nenapral 300mega a asi by na to nešel už vůbec nikdo. Nakonec ale velká spokojenost, i přes matného hlavního hrdinu, ale zato s luxusním Harrelsonem, který je jasným tahounem. I ta Emilia Daenerys byla taková ... nijaká. O humor se tu stará neodbytná droidka, co chce svobodu a přestřelek s blastery i vesmírné bitky si tu užijete také dosyta. Jen bych se tomu asi zdráhal nalepit SW označení. 78%

• 27.5.2018  21:50
    Dukla 61 (TV film) (2018)

První díl překvapivě dobrý. Vůbec, Česká televize poslední dobou hodně překvapuje ve své dospělé tvorbě. Zatím jsme si nastínili život takového průměrného horníka a příští týden snad ta katastrofa. 80%

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 34 45