Praxis

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41
    • 23.7.2017  21:59
    Mumie (2017)

Začátek naprosto skvělý, ale od přesunutí se do kulis Londýna začnete pochybovat nad svým duševním zdravím. Protože Cruise pobíhá z místa na místo, bojuje s Russellem, ale vy nevíte co a proč je Hyde a Jekyl a jaká je jeho úloha. Triky dobré, akce slušná, PG 13tkový rating Mumie ždíme velmi výživně i s přesahy do eRka, ale jak říkám, od druhé poloviny netuším, co se tam vlastně dělo. 60%

• 21.7.2017  21:47

Vizuálně opojná onanie Bessona, který ale zamrzl v devadesátkách a nepřináší vůbec nic nového. Příběh prohlédnutý už asi v první třetině, kdy vás to ale ještě nezačne trápit, protože se budete kochat tunami barevností rozlehlého světa Alphy. Když ale začnete přemýšlet o tom, co konkrétně které postavy mají na starosti, zjistíte, že nemají na starosti vůbec nic. Ani chemie mezi ústřední dvojicí netiká, i když Cara je kunda je, ale DeHaan je nudný. Rejha i Ethan Hawke tak trošku násilně vložení, i když zrovna Rihanna se svým smyslným a zběsilým převlékáním, celkem potěšila oko. Jinak klasické pobíhání z bodu A do bodu B a konec. Nicméně od Avataru tu asi nebyl lepší virtuální svět. 60% Pátý element nepřekonán....

• 13.7.2017  23:21

Teen komedie s božským Hollandem,které dochází dech na konci, kdy z digimrdníku bolí místy oči. Skvělý záporák Keaton, možná měl dostat víc prostoru. A pak Pepper! Jo počkejte si na druhou potitulkovou scénu. 82%

• 2.7.2017  23:43

Božíčku, horší než Prometheus. Scott si libuje v nevýrazných charakterech, budování jakési pseudomystiky a hraní si na boha, gore efektech, ale žádné napětí ani atmosféra tam teda nejsou. Nudní hrdinové lezou opět stejně jako v Prometheovi do cesty emzákům a chovají se tak prostě nesmyslně, že nemáte potřebu komukoliv fandit. Davida x Waltera sice milujete, ale bohužel Fassbenderovy výkony už tuhle pseudomaškarádu nezachrání. 50%

• 25.6.2017  22:28

Hodinu a půl kecání o ničem, ale tak to má asi být, vždyť se snažíme zrestartovat seriál starý dvacet let. Hlavní hrdinové jsou celkem sympaťáci, i když neokoukaná jména ne vždy zcela utáhnou jejich roli. Nicméně jakmile se objeví Rita v podání výtečné Banks, která se nejspíš rozhodla, že si tuhle chujovinu užije na tisíc procent, začnou se dít solidní věci a ve vás se začne tetelit ten desetiletej kluk, co Strážce vesmíru každou sobotu a neděli dopoledne poctivě nakoukával. Megazord, roztomilé pomrkávání na ty dnes už třicetileté fotry, co vědí, kdo je Tommy a celkem roztomile naivní a dost chabé CGI, které ale tomu všemu dodávalo trochu devadesátkový look. Průser to není, svůj účel to splní, ale doopravdy od toho nečekejte nějaké hlubší poslání. To tam totiž není. 60%

• 22.6.2017  08:30

Jsem zmaten... Vážně, nevím co si o tom mám myslet. Bylo to tak nesmírně chaotické, že vlastně netušim, jak na na sebe jednotlivé scény navazovaly (pokud vůbec). Akce ok, je u toho Míša, tak aby to nevypadalo fucking epicky. Ale to co se mezi výbuchy odehrávalo, to prostě nějak nestíhám. Fetiše na auta, nájezdy na poprsí Viviane (celkem kočka), Hopkins, který evidentně netušil, co hraje a do čeho se to proboha uvrtal a hrozně moooc dlouhé a úmorné. Mít to o půl hodiny míň, vůbec nic by se nestalo. Vystřihly by se zmatené scény a alespoň by se to urychlilo a možná i vyčistilo. Takhle to bylo pomalu fyzicky náročnější, než jízda na kole v těchto tropických dnech. I přes ten všechen balast mě to ve výsledku bavilo více než totálně odpadkoidní čtvrtý díl. Nicméně Miško, už si ty lajničky prosím nedávej a už to prosimtě netoč. S každým dalším dílem je transformeří universum víc a víc otravnější... 45%

• 8.6.2017  21:31
    Wonder Woman (2017)

Škoda digimrdníku, kde byla citelně cítit dohlížecí ruka Snydera. Jinak Patty velmi pěkně prokreslila charaktery. Vtipálek Pine odlehčil vážnost a celé to působilo jako komiksovka pro holky. Po MoS nejlepší DC. 75%

• 5.6.2017  23:17

Bylo to trochu... Tak trochu, no jak to říct... Ujeté? Asi tak bych to definoval. Verbinski zrežíroval další film s neskutečným rozpočtem, což na tom bylo vidět, nicméně někdy jste si říkali, co to do prdele je? Asi tak do dvou třetin je to luxusní fantasy horor s nádechem tajemna, který se pak ve své závěrečné části naprosto zvrhne v cosi šíleného, co nedokážete vlastními popsat. Vizuální lahůdka, první část výborný tajuplný bonbonek, který se zvrhne v něco na způsob gothic hororu s výborným DeHaanem. 75%

• 4.6.2017  21:57

Fantasy pecka namotaná na hollywoodské metody vynásobená stem a se zařazenou nejvyšší rychlostí. Ritchie se tady definitivně urval ze řetězu. Zběsilý střih, spousta dějových linek, zdánlivě nesouvisejících a nesmyslných, aby se ve výsledku proměnila v nablblý výraz malého kluka, mnoho vypravěčské radosti, skvělí herci (až na toporného Lawa) a geniální hudební soundtrack. Tentokrát trochu slabší CGIčka, ale jinak spokojenost veliká. Škoda, že to finančně úplně vybouchlo. Je vidět, že Ritchie je jeden z nejtalentovanějších režisérů dneška, ale nějak se mu prostě tahle epická pecka nepodařila prodat. Ještě štěstí, že jsem to stihl v kině, protože na obrazovce počítače by to vyznělo jen napůl. 88%

• 30.5.2017  21:56
    Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)

Po určitém časovém odstupu můžu říci, že Svět pod hlavou je jeden z nejlepších novodobých českých seriálů, které se kdy na tv obrazovkách objevily. I když se to rozjíždí trochu ve stylu WTF, a některé díly trochu skřípou, dokázal mě tento seriál přikovat každé zimní pondělí k televizi, což se už dlouho nestalo. Komplexní postavy, skvělý suchar Neužil, vynikající (jako vždy) Trojan a luxusní záporná svině Budař. A pak samozřejmě Jana Kratochvílová a V stínu kapradiny, což je vlastně song, který mě již před vánocemi zaujal v traileru a já tomu dal šanci. Nejdříve ústřednímu dílu, a pak dalšímu a dalšímu... 88% P.S.: Ne bombu ne... pane Regane

• 27.5.2017  22:43

Návrat do starého dobrého Edinburghu mezi všechny ty postavy, kvůli kterým považuji první Trainspotting za nestárnoucí kult. Proti jedničce sice značně vyměklé, ale přesto hrající těžce na dojímací nostalgickou notu, kdy jsem nejednou měl pomalu na krajíčku. Vyber si život... 88%

• 24.5.2017  22:19

Ačkoliv se to označuje jako komedie, vlastně tady moc humoru není. Jinak se to tváří jako klasický životopisný drámo aka Vlk z Wall Street, i když k němu to má strašlivě daleko. Zároveň nám ukazuje, jak to v dnešním vojenském průmyslu bohužel chodí. K tomu, aby se to stalo novou Vlkovskou modlou by to ovšem chtělo od všeho mnohem více - nejen propracovanější postavy, ale také zábavnější scénář, který by možná nabízel více WTF scén. Takhle jen kvalitní, ovšem veskrze průměrná životopisná jednohubka, ve které mnoho zábavných linek nenajdeme. 65%

• 23.5.2017  23:00
    John Wick 2 (2017)

Ještě více tvrdší a ještě více akce v brutálním světě Johna Wicka, který zůstal svůj a kosí nepřátelé po desítkách. Finální scéna mezi zrcadly je naprosto kulervoucí a směle se může řadit mezi nejikoničtější scény v historii akčního filmu. A takhle bych mohl pokračovat dále. Řím a kulisy v zříceninách, ve kterých se rozjíždí opojná atmosféra hudebně střílecího transu. Scénaristicky to místy vrže (místy docela dost), ale když vyhodíte mozek z hlavy, užijete si dvě luxusní naspídované hodiny, které vás doopravdy nudit nezačnou. 90%

• 12.5.2017  22:39
    Uteč (2017)

Řemeslně kvalitní žánrovka, která přinese nejedno překvapení, i když už začátku tušíme, že v tomhle domě nebude tak vše úplně v pořádku. Škoda, že konec trochu zbytečně vyčpěl a nepřinesl nějaké WTF alá Shyamalan. I tak kvalitních 78%

• 6.5.2017  22:21

Vyloženě zpruzenej Damon, co roli bral jen pro ten balík juanů, kterej za tuto monstrprodukci dostall. Studio Legendary teda vlastně čínskej megakorporát Wanda se pořádně pláclo přes kapsu a vyvalilo na miliardu Číňanů miliardy okatých příšer, které hodlají sežrat celou čínskou hereckou smetánku. Prachy na tom jsou vidět, i když CGIčka někdy těžce smrděla greenscreenem (no, vlastně skoro pořád). Jedním slovem nuda. Vlastně jen díky těm celkem podařeným fíčuringům (skákající holky a jiné vychytávky, co Zeď nabízí) to není na odpad, ale i přesto to byl děs. 40%

• 4.5.2017  23:49

Ňuní Groot spolu s hláškujícím mývalem opět nambr van. Ale oproti zábavné jedničce všichni značně přisladili, zdojemněli a přidali na kecání o vztazích, takže ono hravé bezstarostné kouzlo vymizelo. I přesto stále jistá marvelácká zábava, která opravdu neurazí. Nicméně z jedničky jsem byl více "vystříkaný". 75% P.S.: barevný digimrdník tady nevadil. K tomuto typu filmu naopak sedí jak Hasselhof do Knight Ridera.

• 29.4.2017  22:37
    Odpor (2008)

K absolutní dokonalosti to nebylo vyvedené, jsou asi mnohem povedenější filmy z druhé světové, nicméně pobíhání v lesích uprostřed ničeho a neustálé utíkání a schovávání se před Němci bylo znázorněno obsáhle. Možná někdy až zbytečně moc. Craig to samozřejmě táhnul, i když kdykoliv, kdy se před kamerou objevil Schreiber, bavilo mě to ještě o třídu výš. A další důvod, proč nemůžu jít ještě výš, že to celé bylo děsně zamerikanizované - hodní vs. zlí a záchrana na poslední chvíli, to už bylo skutečně až příliš přes čáru. Jinak ale dobrá práce. 78%

• 25.4.2017  21:51

Jamie Foxx v nasraném módu, kterého všichni chtějí jen a jen ojebat včetně maminy Monaghan. Vcelku nenáročná akční výplachovka, která svoje karty rozdá hned záhy a vy se pak jen debilně tlemíte, jak je to všecko krásně dementní. Ale pro dnešek zrovna takovýhle styl moc potěšil. Akční scény jsou ucházející a vy tak máte pocit, že jste zkoukli zase jednou pěkné hutné béčko. 60%

• 20.4.2017  23:30

Juch, zábavné, pompézní, velkolepé a luxusně naspídované v akčních sekvencích, ve kterých rozum nečekejte, tupé a trapné v kecech o rodině a neskutečně vtipné během libovolné scény se Stathamem. Příště prosím víc tohoto pána. Jo a ve Fast 9 čekám konečně ty létající talíře. Poctivá esence nejčistšího popcornu. 70% P.S.: divné CGI...

• 20.4.2017  13:24

Děsivě realistický pohled na školství v Korei. Skrze několik hlavních hrdinů poznáváme těžký život během příprav na Test i následné radosti či zklamání po Testu. Odzbrojující je pak zejména neuvěřitelný tlak rodiny i společnosti. Naši studenti neví, co je skutečnost studia. 87% Shlédnuto na Festivalu Na hlavu...

• 12.4.2017  22:29

Holy fak...to byla ale sračka na entou... Kromě podařených výletů do minulosti jsem absolutně netušil o co jde... Ztracená hodina a třičtvrtě života... Nikdy víc a znovu utvrzení, že si tuhle gamesu nikdy nezahraju... 30%

• 5.4.2017  22:44
    Rozpolcený (2016)

Film ok s výtečným McAvoyem. Žíly mi to sice netrhá, ovšem Shy se v poslední minutě vrátil tam,kde ho od Šestého smyslu milujeme. Nebýt toho finálního překvapení asi bych dal tři hvězdy. Takhle se to posouvá do další dimenze. 75%

• 2.4.2017  22:50

Sanders dostal fakt hodně prachů a vytvořil kulervoucí vizuální Japonsko zítřka. Naprostá pastva pro oči, občas nebudete přes tu tunu hejblátek a barevnejch blikání nestíhat, kam dřív očima skočit. I ty souboje jsou vcelku pestré, i když CGI z toho smrdí na sto honů (závěrečný digimrdník s pavoučím WTF tankem si mohli tvůrci odpustit). Potud docela good. Když ale po tom budete chtít ještě nějaký příběh, začne to trochu skřípat. Máme "hodné" co jdou po "zlých", aby se pak zjistilo, že zlí jsou vlastně hodní a hodní jsou pěkný mrchy. A když si začnou postavy ještě k tomu (anglicky) povídat, veškerá mytologie jde do kopru. I překvapivě toporná a nezajímavá hlavní postava v podobě unylé Scarlettky vás také přestane po nějaké době bavit a z plejády opět vcelku nevýrazných vedlejších postav vyčnívá jen Takeši Kitano (ten dostal výsadu, že může mluvit japonsky a pěkně si poctivě oldskůlově zastřílet). No zkraťme to. Předělávka kultvního japonského tématu v hollywoodském podání nedopadla jako vyložený megaprůser, ale je to prostě a jen generický blockbuster, na který za chvilku zapomenete. 60%

• 29.3.2017  22:39
    You're Next (2011)

Naprostý luxus a unešení!!! Jakkoliv to vypadá zpočátku na klasickou vyvražďovačku, po pár chvilkách se to změní na jedno z nejpříjemnějších hororových překvapení posledních let... Variace na trochu drsnější Sám Doma aka horor naruby! Pecka s naprosto šukézní Sharni Vinson! 89%

• 24.3.2017  21:48

Svým způsobem jednoduchá bajka o jednoduchém přerostlém klukovi, kterého ztvárnil překvapivě civilní Kohák. Z té sorty postav vyčnívá Holubová. Hodně fajn. 75%

• 22.3.2017  21:01
    Život (2017)

Schizofrenní film. Chvilku je to vědecká scifarna a chvilku laciná vyvražďovačka. Peníze jsou na tom vidět, takže vizuální stránka filmu je skvělá. Nicméně začátek krade Gravitaci, pak je to zase kopírka Vetřelce a konec vypadá, jako že nám Sony chce něco naznačit? 70% Shlédnuto na ČSFD premiéře v Cinestar Černý Most

• 21.3.2017  22:14

Bláznivá komedie, co není po většinu času moc vtipná. Dobře, pár fórků se povedlo, Jennifer je tam hodně hot, ale jinak dost bída. 50%

• 18.3.2017  22:09

Citová vydíračka na entou. Fantasy vizuál slouží tomu, aby se příběh přiblížil malému divákovi, ale tomu bych tento film rozhodně nepouštěl. Je to totiž dost drsné... Nepopírám, že při loučení na konci jsem nebyl naměkko. Byl, ale na druhou stranu, někdy je ten film až moc citově vydírací... Jinak 80%

• 14.3.2017  22:59

Krásně depresivní film, po kterém máte chuť si prostřelit hlavu. Rozhodně doporučuji všem, kteří mají teď nějakou depku, po shlédnutí už jí mít nebudete - protože si nejspíš půjdete hodit provaz. Jinak Casey dokonale vystihl životem zlomeného muže, který ale přece nemůže brečet, protože chlapi přeci nepláčou. Mladý Lucas je puberťák, se kterým hormony mlátí, má dvě holky, kapelu a ten přece taky nebrečí, protože velký kluci nepláčou. Jenomže, oni pláčou a to hodně... Jen škoda konce, který tak nějak vyšel do ztracena... Jinak kvalitní práce za 87%

• 13.3.2017  22:10

Feel positive komedie z českého venkova, která svádí tak trochu k nějakým Bábovřeskám a podobným číčovinám, co točí Zdenda Té, naštěstí se toho nemusíme bát, protože všichni jsou tady velcí sympoši, celé to dýchá letní atmosférou, až člověk chytí slinu a má chuť vyrazit na nějakou červencovou tancovačku pod širým nebem a béknout něco u táboráku. Moc fajn vám to udělá dobře, a i když jsou některé scény z ranku "WAT?", vůbec to nevadí. Nakonec tomu čtyřku prozatím nedám, zkusím se na to podívat někdy příště a třeba to nechám dozrát. 72%

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41