Praxis

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44
    • 17.4.2018  22:35
    Crash (2004)

Film, který je do dnešní děsivé doby přímo kovaný. Koho si radši vyberete za souseda? Araba nebo černocha? Kombinace sociálního dramatu řešícího rasismus spolu s extrémně nevěrohodnými shodami náhod dává za vznik působivému filmu, kde jsou všichni protagonisté skoro dokonalí (i Bullock ve své miniroli celkem zazářila). Pár silných momentů (režisér vs. policajt č.2, manželka režiséra vs policajt č.1), pár dobrých momentů a jedna mimořádná andělská scéna, kde čumíte s hubou dokořán. I přesto, že je film skvěle natočený, nepadá tam nakonec hvězd pět, protože něco mi tam nesedí. Nevím sice, co to je, ale chybí. 82%

• 13.4.2018  23:17

Tak jsem to nakonec zvládl se ctí. Nebo, že by to zvládl Wes Ball? Závěrečný díl Maze Runnera byl nakonec překvapivě dobrý. Po prvním dílu jsem byl natěšen na dvojku, která mě ale neskutečně zklamala a tak jsem logicky jen velmi neochotně přistoupil na to se podívat, jak dopadne celá tahle young adult frančíza ne pro 12ti leté holčičky, ale pro 14 ti leté chlapečky. A dopadla, světe div se, skvěle. Už sice nedám 4 hvězdy, protože stopáž byla prostě přepálená a kdyby se vystřihlo 20 minut vcelku zbytečných scén, vůbec nic by se nestalo a odsýpalo by to celkově mnohem rychleji. Ale jinak to celé vypadá jako mohutný blockbuster za 150M+ a ne jako relativně levná záležitost s rozpočtem, který se vešel do 70ti mega. Wes Ball to teda naleštil, a celé tahle jasná blbina s jasným cílem, působí jako opravdu drahý film. Postavy jdou prostě do future tech města pro kámoše a celé se to klasicky podělá. Aidan Gillen zápoří dobře, ale už jsme viděli lepšího "Malíčka". Kamera, střih, CGI a především kulervoucí úvodní akční jízda s vlakem, u které mi opravdu spadla brada. Jo, nakonec důstojné zakončení tak trochu jiné, dospělejší young adult ságy. 70%

• 6.4.2018  23:07

Nezajímavá esence nudy a utrpení. Originální zápletka s velmi zajímavým začátkem - prvních dvacet minut je fakt super, a pak najednou spadne klec - malá klícka pro pidilidi, ale nějak jsem asi nebyl cílovka tohoto filmu. Měla to být komedie? Aha, usmál jsem se všehovšudy jednou - na konci, když spadla skála. Mělo to být drámo? Aha, ale nějak nevím o čem... Měla to být sci-fárna? A kde to teda bylo sajens fikšn? Možná eko zápletka? Tak teda nějaké ty akční scény? Pořád jsem čekal na nějakou akci, až jsem zjistil, že tam žádná nebude. Ehm, já nevim... Film pro úzkou sortu diváků. Divácky atraktivní téma, ale v nudném pojetí. Snad jen ukecaná Vietnamka tomu dodala trochu šťávy, jinak to byly dvě hodiny nudy a protrpění. 40%

• 4.4.2018  07:19
    Tomb Raider (2018)

Zábavná popcornová jednohubka se sexy Alicii Vikander. Nic dalšího od toho ale nečekejte. Triky na slušné úrovni, jen jsem čekal asi víc puzzlí a hádanek. 75%

• 30.3.2018  21:42
    Altered Carbon (TV seriál) (2018)

Vizuální žranice a velkolepá produkce v podání Netflixu. Kombinace Westworldu, Blade Runnera a Matrixu, detektivky a kdovíčeho dalšího. V seriálech jeden z vrcholů letošního roku. Hlavní hrdinové sympaťáci, na začátku netušíte o co jde, ale brzy se vám to dostane pod kůži a vy se tak netrpělivě těšíte na další díl. Nakonec z toho nejsem sice tak odvařenej, jak jsem si zhruba uprostřed sezony říkal, ale i přesto je tam něco, co vyzdvihuje tento seriál nad většinou současné produkce. Gore efekty, sexuální scény a několik moneyshotů, na které budu myslet ještě dlouho (Lizzie v akci, souboj s klony nebo výtahová scéna). 85%

• 29.3.2018  23:03
    Dabing Street (TV seriál) (2018)

Od zábavného komediálního sitkomu s nepřekonatelným neurotikem Jandou v podání Krobota až do šíleného dramatu, kde jsem jaksi nechápal Mišičkovy zvrácené orgie až po nudné nostalgické drámo na konci. Škoda, seriál měl potenciál, ale Zelenka ho zazdil a nenechal vyniknout všechny postavy. Jediný Neužil a Voříšková svoje napsané party využili dokonale. Ostatní byl jen promarněný potenciál. 60%

• 28.3.2018  21:27

Řve ze mě nadšenej malej kluk, co právě našel svůj filmový klíč roku 2018. Není to bez chyb, ale ta tuna easter eggů (již bych se nebál ukázat ještě více), mě protentokrát dostala. Spielberg možná měl pár divných filmů, ale tímto ukázal, že pořád ještě nepatří do starého železa. 90% P. S.: Shining scéna mě odbourala

• 21.3.2018  21:52

Být mi deset, tak štěstím v kině umřu. Tohle je trochu over the top. Některé scény fyzicky bolí, některé jsou docela vtipné a některé fakt nařachané (ta závěrečná bitka je docela dobrá). Jinak scénář prohlédnete asi tak pět minut po začátku. Objednávka pro Čajnu jasná, herci mdlí a nebýt to zadarmo, asi bych na to nešel a obloukem se tomu vyhnul. ČSFD PREMIÉRA 50%

• 18.3.2018  21:56
    Špína (2017)

Velmi sugestivní drama, ze kterého vám dobře nebude. Depresivní atmosféra vyšroubovaná na plno s explicitními scénami. Nakonec to ale ve výsledku na mě působilo značně rozporuplně. Na jednu stranu depka jak prase, na druhou stranu jsem nechápal. Každopádně Nvotové filmový debut se povedl. 70%

• 17.3.2018  22:49

Korejská variace na Světovou válku Z jede ve vysokoobrátkových počtech hlavně v první půli. Tam nemáte ani šanci vydechnout, jak se na vás neustále valí tuny a tuny zombíků, kteří si na fyzikální zákony nehrají. Pobíhají po vláčku i okolí a loví nešťastníky, kterých je všude okolo dost. Hlavní postavy jsou celkem sympaťáci, a i když tu můžeme vidět klasické hollywoodské odkrytí karet, nestíháte to skoro řešit. Poslední třetina je těžce předvídatelná a je tu vidět snaha to rychle ukončit. Je tu spousta trademarků, které až nebezpečně kopírují všechna žánrová klišé. Většina postav odpadne, někdy zbytečným způsobem a vy si brzy řeknete, že film prostě zbytečně brzy vypnul a nedojel v 300km/h tam, kam měl. No, na druhou stranu, stát se tohle v ČR, tak film skončí asi tak v první třetině, při tom stavu našich tratí, co tu máme... Marno mluvit :-) 60%

• 16.3.2018  22:50
    Annihilation (2018)

Na jednu stranu pomalá, přemýšlivá sci-fi, co chce stavět na úspěších třeba nedávných Příchozích, na druhou stranu trochu béčkové podání, kterému ani Portman nemohla od toho béčkového looku pomoci. Triky jsou v rámci rozpočtu - takže nečekejte nic vizuálního. Nicméně nějakým záhadným způsobem jsem tomu sedl na lep a dychtivě jsem zpracovával informace z degenerovaného pralesa, který se rozhodl, že si z kytiček vypěstuje lidi a z medvídků vypěstuje chobotnici. Finální scéna s alienem naprosto špičková, mrazení až na prdeli. Po unylých trailerech, které lákaly na "sračku první třídy", nakonec překvapivě dobré. 75%

• 11.3.2018  22:02
    Bába z ledu (2017)

Nadprůměrná česká dramedie, která sází především na originální prostředí otužilců a především pak na skvělou Zuzanu Kronerovou, bez níž by byl tento snímek jen nudným pohledem na život stárnoucí matky dvou dospělých píčusů - ehm synů, kteří jsou až po krk v problémech a to nejen rodinných. Ano, není to dokonalé, má to spoustu chyb, ale v moři českých hrůz, které každým rokem obdařují českého diváka, je toto kapkou ve Vltavě o teplotě 3,7 stupňů. Doporučuji sledovat uprostřed tropických červencových dní, kdy máte chuť na něco studeného. 75%

• 10.3.2018  22:34
    Já, Tonya (2017)

Fantastická Margot Robbie ve filmu, který by mohl být dalším nudným životopisem s možná oscarovými ambicemi. Ale není tomu tak. Je to totiž svěží, nařachaná a černohumorně divoká jízda divokým životem Tonyi Harding. Margot do toho dala úplně všechno, a i když plešouna nedostala, nemusí být smutná. Její ztvárnění této možná trochu kontroverzní postavy amerického sportovního světa, je jedinečné. 75%

• 9.3.2018  22:58
    The Ritual (2017)

Čtyři rozhádaní kamarádi v jednom začarovaném lese s panem bubákem. Dokud netušíte, o co jde, husinu máte až na prdeli. Jak praví zlaté pravidlo všech hororů - nejstrašidelnější je jen tušení, že tu s vámi něco dalšího je, že to chodí kolem vás a tíživá atmoška studeného lesa na vás padá ze všech stran. Většinu stopáže vás tak drží v příjemném mrazení, že je tady cosi v nepořádku. Konec ale absolutně přestřelil a odpálkoval to nechutné tíživé "cosi" do podoby losokrávobubáka, který je strašidelný asi jako bubák pod postelí. Takže takhle ne. Brucknere - to jsi trochu zkazil. Jinak do té doby tomu nemůžu režii nic vytknout. I hlavní hrdinové jsou sympaťáci a nechovají se jak většina jejich dementních kamarádů z ostatních hororů. Minimalistické skoro hororové překvapení se zbytečně přepáleným koncem. 65%

• 6.3.2018  22:27

Tak nevím, jestli to mělo být drama, akčňák, nebo komedie... Jako těžké výplachové béčko ok. Opravdu od toho nic nečekejte a pak se možná pobavíte. 60%

• 2.3.2018  22:19

Návrat do bezstarostných časů mého dětství. Brilantní dokument! 95% P.S: Jestli se ráno budete dívat, třikrát zamrkejte!

• 25.2.2018  22:03

Nejsem fanoušek kriminálek ani detektivek. Nikdy mě to moc nebralo, a tak jsem vlastně rád za moderní Branaghovo pojetí tisíckrát omletého a známého díla z pera Agathy Christie. Celá plejáda hollywoodských a britských hvězd tu hraje jak o život a celé je to zabalené v sexy vizuálu. Vše ok, až na to, že to prostě byla jen trochu dražší detektivka v hollywoodském balení. 60%

• 24.2.2018  14:50
    Stargate Origins (TV seriál) (2018)

Jako, je to Stargate a není to Stargate. Na jednu stranu musíme být rádi, že je vůbec něco z tohoto světa na světě, ale bohužel ne takhle. Takhle je to špatně. Debilní postavy, chovající se ještě více debilněji. A i když tvůrci tvrdili, že budou ctít kánon seriálu i filmu, zatím ho bezmezně porušují... Vždyť Catherine v Emerichově filmu vůbec netušila, jak se brána otevírá, na což musel přijít Daniel Jackson... Levné CGI dodávají celému seriálu punc low budgetu... Pranic se mi to nelíbí... 45%

• 18.2.2018  22:35

KLUB NÁROČNÉHO DIVÁKA: Vybráno kvůli 4 nominacím na Oscary... Jak to dopadlo? 132 minut naplněné až po okraj nudnou uměleckou estetikou. Každý obraz by se dal považovat za umělecké dílo, a to se zde ještě citují filozofická díla a hraje klasická hudba. Jen tak jakoby bez zaujatosti tu probíhá romantická linka mezi hlavními hrdiny, kde mladičký Timothée Chalamet dokazuje, že umí hrát. Armie Hammer, protřelec Hollywoodu nestíhá a působí, jako by ho to ani nebavilo. Do toho se tu lepí vlhké letní sny, a celá ta patina dává vzpomínat na letní časy, a i teď, uprostřed zimy, přináší závan letní pohody, kdy se nemusí dělat vůbec nic. Horké dny, střídají ještě teplejší noci, ve kterých se jen sledují rozpálená (mužská) těla. Pro normálního diváka to bude bolestných 132 minut, ve kterých se neděje prakticky vůbec nic. Jen tu kouká na jakousi pseudouměleckou romantiku u jezírek i rybníčků a příliš nudný scénář jen ukazuje, že je to nic extrovní drama z 80tek. Po krátké době již další podobný film. Tenhle je však opticky bolestnější a ještě více nesnesitelnější než předchozí naturalistické běsnění z chladných anglických kopců. 55%

• 15.2.2018  21:43

Nejlepší Marvelovský origin. Vychytané spojení ethno a future tech světa s luxusním záporákem, kterému místy snad i fandíte. Vizuální žranice a konec hezky naladí na Avengery. Prostě mě to bavilo. 80%

• 13.2.2018  23:46

Subjektivně moc dlouhé. Po úvodní kulometné kadenci fórů se člověk začne nudit. To není dobrá vizitka. Štvala mě i kamera. 60%

• 9.2.2018  23:42
    V pasti (TV seriál) (2016)

Kriminálky většinou moc nesleduji, ale v případě nákladného islandského televizního projektu V pasti jsem protentokrát udělal výjimku, protože k Islandu mám velmi vřelý vztah. A udělal jsem dobře, protože mrazivě tísnivé kriminální drama, které rozplétá zamotané vztahy uprostřed blizardu, v městečku (a státě), kde vraždy nejsou úplnou samozřejmostí, mě vtáhlo velmi rychle do děje. Chytře schovává rozuzlení hlavního vraždícího motivu až do samého závěru, a i když jisté náznaky mazaní milovníci kriminálek začnou tušit někde uprostřed série, já osobně jsem byl až do závěrečných dvou dílů držen v mrazivé nevědomosti. Podmanivá kamera, úchvatná severská hudba, skvělé záběry i výteční herci v čele s Olafurem Olafssonem, který je vážně velký sympaťák. Islandská státní televize udělala dobře, že tento finančně náročný projekt natočila a následně prodala do Evropy, protože přesně takový styl kriminálek teď na starém kontinentu (a také v ČR) hodně táhne. A koukám, že se objevila i druhá série, tak už teď se těším na pokračování.

• 7.2.2018  23:08

Zatímco první půlka je ještě v mezích - jo, to by docela šlo, má to hezký nápad, herce, kteří jsou v mezích docela fajn a vůbec i takový nádech tajemnosti, který mojí oblíbenou sérii Cloverfield vždy doprovází, tak v té druhé polovině se jedná o klasický space station survival horor, kde všichni zmateně pobíhají po koridorech vesmírné stanice a roztomile umírají. O život je nepřipravuje nějaký zabijácký emzák, ale nejspíš asi oživlá stanice (WTF?) a po chvilce vám začne být jedno, jak chcípnou, hlavně že chcípnou, když jsou tak debilní. O humory se snažící lezoucí ruka (WTF?) ajťáckého O'Dowda, který hraje klasicky sám sebe, o korektnost se snažící mezinárodní posádka a romantická linka mezi Němcem a Číňankou (WTF?) a hlavně všechna úmrtí jsou tak nesmírně předvídatelná, že můžete jen znuděně odškrtávat další odpadlou postavu. Zbytečné přiživení na značce Cloverfield. První díl je naprosto luxusním found footage scifi hororem, druhý je dramatický thriller o třech hercích (a příjemném, i když možná zbytečném scifi dodatku), tak třetí je debilní hovadina s ještě debilnějšími posledními vteřinami. Můžete o tom přemýšlet, že možná je tento film vlastně prequelem obou předcházejících Cloverfieldů (jakože asi je, včetně té nenápadné věty, o časových přesunech - takže čekejme na podzim akční film Overlord z druhé světové jako na 90% jasný Cloverfield), ale v rámci žánru vám nepřináší vůbec nic. Zbytečná, o béčkově se snažící vypadat, nuda. Průměr 55%. P.S.: Hudba od Beara McCrearyho je na filmu asi to nejlepší a hezky variuje předcházející Ulici Cloverfield 10.

• 6.2.2018  19:30

Klub náročného diváka. V rámci sebezdokonalování a rozšiřování filmových obzorů jsem se rozhodl založit novou rubriku, kde budu občas sledovat filmy, které neodpovídají mainstreamu, a na které bych se za normálních okolností asi vůbec nedíval. Jako prvního zástupce jsem si vybral vítěze LFŠ 2017, který nedávno vstoupil do široké kinodistribuce (na začátek to nemůžu přece s tou náročností přehánět :-) ), a který okouzlil diváky festivalů po celé Evropě. Je to taková dirty verze Zkrocené hory v britském podání, které je trochu jiné než sledování duhových radostí dvou chlapců, co to mají nastavené trochu jinak. Jde o pěkně drsné, naturalistické a syrově špinavé drama z prostředí "in the middle of nowhere", v místě, kde by nechtěl žít nikdo a kde se kromě starání se o dobytek nedá dělat nic jiného než jen chlastat, a občas někoho přefiknout na hajzlíku. A do toho přijede fešný Rumun, co vám ukáže, že to může jít i jinak. OK, i když je tam docela dost možná až explicitních scén, které by mohly chtít šokovat, není to o tom, a na druhou stranu to není ani slzopudný romanťák. Má to docela dost záporů - film je ve výsledku zbytečně roztahaný, nic moc se tam neděje, závěrečná scéna je ale podivně sladká a s happyendem, což tak trochu odstřelilo vyznění snímku, a podání předcházejících minut, které jsou fakt špinavé a obsahují řadu explicitních scén (sundavání kožešiny mrtvému jehněti, rození jehňat, sexuální scény apod.) Herecké výkony i postavy jsou ale velmi sympatické - především pak Josh O'Connor si se svojí postavou velice vyhrál. Jinak 65% a jsem zvědavý, co si dám příště.

• 2.2.2018  22:24
    Coco (2017)

Návrat legendárního lampičkového studia včetně klasické pixarovské ždímačky emocí na konci. Velkolepá hudební i vizuální žranice, neotřelý příběh i scénář, chytlavá hudba i sympatičtí hrdinové. Jo, prostě Pixar může slavit, i když mě tentokrát nedostal úplně a nebýt toho opravdu silného konce, možná bych šel s hvězdou ještě dolů... 75%

• 30.1.2018  19:53

Krobot naprosto válí.

• 29.1.2018  22:23

Sympatické budovaní vztahů. Takhle se scénáristi všech zemí učte, jak máte svého diváka nechat si všechny postavy do jedné totálně zamilovat... Abyste to pak v závěrečném akčním infernu děsivě zužitkovali. O pozadí vzniku filmu jsem si nic nenastudoval a tak mě ten konec náramně zmasakroval. Působivý vizuál, nic jiného od Kosinskeho nemůžeme čekat, ale tentokrát přišel i velice silný scénář, který i pod tou trochou amerického patosu a hrdinství nemůžete odstřelit... Prostě ohnivá zimomriavková lahůdka... 90%

• 20.1.2018  22:46
    Hacker (2015)

Balast, nuda, rádoby kriminální a akční zápletka, nesympatický herci, unylý střih a podivný zvukový mix... A ještě to bylo taaak strašlivě dlouhý a taaaak hrozně se to vleklo. Kdyby to dostal do ruky nějaký akčňař, který by si s tím vyhrál více, asi by mi to možná odsýpalo rychleji, ale Mannův styl se do filmu tohoto typu prostě a jednoduše nehodí. 70 Mega na filmu ani nějak výrazně vidět nebylo, spíš bych to odhadl na nějaké výplachové céčko někdy z přelomu devadesátých let. Strašidelná nuda,, kterou jsem přetrpěl jen z nutnosti a pořád se sám sebe ptám, proč jsem si to vlastně pouštěl... 30%

• 14.1.2018  22:31
    Tvář vody (2017)

Zbytečně dlouhý mix romantiky, akce, krve, fantasy a politicky - genderově - rasově (ne)korektních narážek zabalené v sexy retro balení s úchvatným, pro Tora typickým, netvorem, který děsí i okouzluje zároveň. Skvělý Shannon a skvělá Hawkins, která musela zaujmout i bez replik. 75%

• 7.1.2018  22:06

Silné téma, brutální zpracování. Syrovost a autentičnost hraje do karet všem zúčastněným. Chlapci do jednoho hrají jako o život. Možná by stálo za to film trochu prodloužit a rozkreslit více charaktery chlapců, protože když už nás někdo začne zajímat, rychle zmizí ze scény, respektive ztratí se v prachu... Škoda, ale i tak dávám pět, protože mě film hodně dostal...88%

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44