Praxis

Česko

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40
    • 24.5.2017  22:19

Ačkoliv se to označuje jako komedie, vlastně tady moc humoru není. Jinak se to tváří jako klasický životopisný drámo aka Vlk z Wall Street, i když k němu to má strašlivě daleko. Zároveň nám ukazuje, jak to v dnešním vojenském průmyslu bohužel chodí. K tomu, aby se to stalo novou Vlkovskou modlou by to ovšem chtělo od všeho mnohem více - nejen propracovanější postavy, ale také zábavnější scénář, který by možná nabízel více WTF scén. Takhle jen kvalitní, ovšem veskrze průměrná životopisná jednohubka, ve které mnoho zábavných linek nenajdeme. 65%

• 23.5.2017  23:00
    John Wick 2 (2017)

Ještě více tvrdší a ještě více akce v brutálním světě Johna Wicka, který zůstal svůj a kosí nepřátelé po desítkách. Finální scéna mezi zrcadly je naprosto kulervoucí a směle se může řadit mezi nejikoničtější scény v historii akčního filmu. A takhle bych mohl pokračovat dále. Řím a kulisy v zříceninách, ve kterých se rozjíždí opojná atmosféra hudebně střílecího transu. Scénaristicky to místy vrže (místy docela dost), ale když vyhodíte mozek z hlavy, užijete si dvě luxusní naspídované hodiny, které vás doopravdy nudit nezačnou. 90%

• 12.5.2017  22:39
    Uteč (2017)

Řemeslně kvalitní žánrovka, která přinese nejedno překvapení, i když už začátku tušíme, že v tomhle domě nebude tak vše úplně v pořádku. Škoda, že konec trochu zbytečně vyčpěl a nepřinesl nějaké WTF alá Shyamalan. I tak kvalitních 78%

• 6.5.2017  22:21

Vyloženě zpruzenej Damon, co roli bral jen pro ten balík juanů, kterej za tuto monstrprodukci dostall. Studio Legendary teda vlastně čínskej megakorporát Wanda se pořádně pláclo přes kapsu a vyvalilo na miliardu Číňanů miliardy okatých příšer, které hodlají sežrat celou čínskou hereckou smetánku. Prachy na tom jsou vidět, i když CGIčka někdy těžce smrděla greenscreenem (no, vlastně skoro pořád). Jedním slovem nuda. Vlastně jen díky těm celkem podařeným fíčuringům (skákající holky a jiné vychytávky, co Zeď nabízí) to není na odpad, ale i přesto to byl děs. 40%

• 4.5.2017  23:49

Ňuní Groot spolu s hláškujícím mývalem opět nambr van. Ale oproti zábavné jedničce všichni značně přisladili, zdojemněli a přidali na kecání o vztazích, takže ono hravé bezstarostné kouzlo vymizelo. I přesto stále jistá marvelácká zábava, která opravdu neurazí. Nicméně z jedničky jsem byl více "vystříkaný". 75% P.S.: barevný digimrdník tady nevadil. K tomuto typu filmu naopak sedí jak Hasselhof do Knight Ridera.

• 29.4.2017  22:37
    Odpor (2008)

K absolutní dokonalosti to nebylo vyvedené, jsou asi mnohem povedenější filmy z druhé světové, nicméně pobíhání v lesích uprostřed ničeho a neustálé utíkání a schovávání se před Němci bylo znázorněno obsáhle. Možná někdy až zbytečně moc. Craig to samozřejmě táhnul, i když kdykoliv, kdy se před kamerou objevil Schreiber, bavilo mě to ještě o třídu výš. A další důvod, proč nemůžu jít ještě výš, že to celé bylo děsně zamerikanizované - hodní vs. zlí a záchrana na poslední chvíli, to už bylo skutečně až příliš přes čáru. Jinak ale dobrá práce. 78%

• 25.4.2017  21:51

Jamie Foxx v nasraném módu, kterého všichni chtějí jen a jen ojebat včetně maminy Monaghan. Vcelku nenáročná akční výplachovka, která svoje karty rozdá hned záhy a vy se pak jen debilně tlemíte, jak je to všecko krásně dementní. Ale pro dnešek zrovna takovýhle styl moc potěšil. Akční scény jsou ucházející a vy tak máte pocit, že jste zkoukli zase jednou pěkné hutné béčko. 60%

• 20.4.2017  23:30

Juch, zábavné, pompézní, velkolepé a luxusně naspídované v akčních sekvencích, ve kterých rozum nečekejte, tupé a trapné v kecech o rodině a neskutečně vtipné během libovolné scény se Stathamem. Příště prosím víc tohoto pána. Jo a ve Fast 9 čekám konečně ty létající talíře. Poctivá esence nejčistšího popcornu. 70% P.S.: divné CGI...

• 20.4.2017  13:24

Děsivě realistický pohled na školství v Korei. Skrze několik hlavních hrdinů poznáváme těžký život během příprav na Test i následné radosti či zklamání po Testu. Odzbrojující je pak zejména neuvěřitelný tlak rodiny i společnosti. Naši studenti neví, co je skutečnost studia. 87% Shlédnuto na Festivalu Na hlavu...

• 12.4.2017  22:29

Holy fak...to byla ale sračka na entou... Kromě podařených výletů do minulosti jsem absolutně netušil o co jde... Ztracená hodina a třičtvrtě života... Nikdy víc a znovu utvrzení, že si tuhle gamesu nikdy nezahraju... 30%

• 5.4.2017  22:44
    Rozpolcený (2016)

Film ok s výtečným McAvoyem. Žíly mi to sice netrhá, ovšem Shy se v poslední minutě vrátil tam,kde ho od Šestého smyslu milujeme. Nebýt toho finálního překvapení asi bych dal tři hvězdy. Takhle se to posouvá do další dimenze. 75%

• 2.4.2017  22:50

Sanders dostal fakt hodně prachů a vytvořil kulervoucí vizuální Japonsko zítřka. Naprostá pastva pro oči, občas nebudete přes tu tunu hejblátek a barevnejch blikání nestíhat, kam dřív očima skočit. I ty souboje jsou vcelku pestré, i když CGI z toho smrdí na sto honů (závěrečný digimrdník s pavoučím WTF tankem si mohli tvůrci odpustit). Potud docela good. Když ale po tom budete chtít ještě nějaký příběh, začne to trochu skřípat. Máme "hodné" co jdou po "zlých", aby se pak zjistilo, že zlí jsou vlastně hodní a hodní jsou pěkný mrchy. A když si začnou postavy ještě k tomu (anglicky) povídat, veškerá mytologie jde do kopru. I překvapivě toporná a nezajímavá hlavní postava v podobě unylé Scarlettky vás také přestane po nějaké době bavit a z plejády opět vcelku nevýrazných vedlejších postav vyčnívá jen Takeši Kitano (ten dostal výsadu, že může mluvit japonsky a pěkně si poctivě oldskůlově zastřílet). No zkraťme to. Předělávka kultvního japonského tématu v hollywoodském podání nedopadla jako vyložený megaprůser, ale je to prostě a jen generický blockbuster, na který za chvilku zapomenete. 60%

• 29.3.2017  22:39
    You're Next (2011)

Naprostý luxus a unešení!!! Jakkoliv to vypadá zpočátku na klasickou vyvražďovačku, po pár chvilkách se to změní na jedno z nejpříjemnějších hororových překvapení posledních let... Variace na trochu drsnější Sám Doma aka horor naruby! Pecka s naprosto šukézní Sharni Vinson! 89%

• 24.3.2017  21:48

Svým způsobem jednoduchá bajka o jednoduchém přerostlém klukovi, kterého ztvárnil překvapivě civilní Kohák. Z té sorty postav vyčnívá Holubová. Hodně fajn. 75%

• 22.3.2017  21:01
    Život (2017)

Schizofrenní film. Chvilku je to vědecká scifarna a chvilku laciná vyvražďovačka. Peníze jsou na tom vidět, takže vizuální stránka filmu je skvělá. Nicméně začátek krade Gravitaci, pak je to zase kopírka Vetřelce a konec vypadá, jako že nám Sony chce něco naznačit? 70% Shlédnuto na ČSFD premiéře v Cinestar Černý Most

• 21.3.2017  22:14

Bláznivá komedie, co není po většinu času moc vtipná. Dobře, pár fórků se povedlo, Jennifer je tam hodně hot, ale jinak dost bída. 50%

• 18.3.2017  22:09

Citová vydíračka na entou. Fantasy vizuál slouží tomu, aby se příběh přiblížil malému divákovi, ale tomu bych tento film rozhodně nepouštěl. Je to totiž dost drsné... Nepopírám, že při loučení na konci jsem nebyl naměkko. Byl, ale na druhou stranu, někdy je ten film až moc citově vydírací... Jinak 80%

• 14.3.2017  22:59

Krásně depresivní film, po kterém máte chuť si prostřelit hlavu. Rozhodně doporučuji všem, kteří mají teď nějakou depku, po shlédnutí už jí mít nebudete - protože si nejspíš půjdete hodit provaz. Jinak Casey dokonale vystihl životem zlomeného muže, který ale přece nemůže brečet, protože chlapi přeci nepláčou. Mladý Lucas je puberťák, se kterým hormony mlátí, má dvě holky, kapelu a ten přece taky nebrečí, protože velký kluci nepláčou. Jenomže, oni pláčou a to hodně... Jen škoda konce, který tak nějak vyšel do ztracena... Jinak kvalitní práce za 87%

• 13.3.2017  22:10

Feel positive komedie z českého venkova, která svádí tak trochu k nějakým Bábovřeskám a podobným číčovinám, co točí Zdenda Té, naštěstí se toho nemusíme bát, protože všichni jsou tady velcí sympoši, celé to dýchá letní atmosférou, až člověk chytí slinu a má chuť vyrazit na nějakou červencovou tancovačku pod širým nebem a béknout něco u táboráku. Moc fajn vám to udělá dobře, a i když jsou některé scény z ranku "WAT?", vůbec to nevadí. Nakonec tomu čtyřku prozatím nedám, zkusím se na to podívat někdy příště a třeba to nechám dozrát. 72%

• 6.3.2017  23:14

i když to v současnosti už hodně dřelo, jsem vlastně moc, tuze moc spokojený, protože už teď považuji tento seriál za moderní klasiku České televize. A za tu Kratochvílku a její V stínu kapradiny nemůžu na závěr jinak než za pět...

• 6.3.2017  21:32

Road movie s pár usekanymi hlavami a jinými údy. Logan je alkoholik závislý na práškách a vůbec ten jeho život jde od desíti k pěti. Možná jsem čekal asi opticky ještě více akce, jenže nakonec je to spíš drámo než akční film. Celou dobu filmu mi proto oscilovalo hodnocení mezi čtyřmi a pěti hvězdami, ale nakonec, za ten závěr musím jít nahoru. Protože prostě jsem si plaknul. Jsem velký kluk, ale právě mi umřel kus pubertálního idola. 87% P.S.: Skvostná Dafne

• 1.3.2017  22:15
    Moonlight (2016)

Nechápu ty amíky a jejich hype kolem tohohle vcelku nezáživného dramatu z prostředí okrajových čtvrtí, kde se řeší nejen otázky sociální, ale i otázky sexuální. Filmařsky je to zvládnuto naprosto precizně, ale mám pocit, že mi byla skoro dvě hodiny servírována naleštěná nuda, kterou jsem shlédnul první jen proto, že se lálálá muzikálů od srdce z přizenosti bojim. Tak, příští zastávka ten Ryan a Emma... 60%

• 20.2.2017  21:12

Né bombu né... opět stoupající kvalita, která potvrzuje, že Svět pod hlavou je jeden z nejlepších seriálů poslední doby.

• 19.2.2017  21:57
    Ti druzí (2001)

Podobných bubu baráků je všude spousta, a ono velké překvapení jsem prohlédl už zhruba v půlce filmu a nějak mi to potom přestalo bavit. Prostě průměr. 55% Ovšem Kidman je skvostná.

• 17.2.2017  22:06

O důvod víc, proč nesnášet panenky a loutky. Solidní překvápko na závěr, co mě opravdu potěšilo. 65%

• 15.2.2017  22:21
    Učitelka (2016)

Škoda, že závěr trochu vyšuměl, ale jinak naprosto excelentní Mauréry, která svoji roli ďábelské úči splnila na tisíc procent. Jinak hrozná doba... 80%

• 7.2.2017  23:02
    Pasažéři (2016)

Vizuálně exkluzivní, kulisy (i když z části hodně CGI) naprosto dokonalé a celkový look bych nazval - luxusní jízda. Do dvou třetin velmi příjemná scifi romance, která se tvářila i hodně tajemně (sakra, snad bych tam chtěl mít i nějaký další smysl společnosti, která tuto loď vyslala, ale on tam nějak nebyl). Dramatický akční závěr je tak trochu nechtěná parodie sebe sama a naprosto odstřelil předchozí část filmu, která je jakože fakt dobrá! Bohužel, ten konec to prostě všecko celkově poslal do hajzlu a je to neskutečná škoda. Chris je takový správný jelítko, a Hunger Jennifer je prostě čubička, kterou bych, upřímně, asi taky vzbudil. 65% a převeliká škoda toho závěru, ze kterýho doopravdy šlo vytěžit mnohonásobně víc... P.S.: jo a ten no gravity pool je fakt zajímavej nápad!

• 6.2.2017  21:48

stále více mysteriozna a tajemna, a stále méně detektivky. A stále mě to baví a chci vědět, jak to dopadne

• 6.2.2017  21:46
    Trpaslík - Sobota (E06) (epizoda) (2017)

prohnat kňoura bučinou? :D

• 5.2.2017  18:36
    Okupace (TV seriál) (2015)

Začátek se rozjíždí v hodně pomalém tempu, nicméně od poloviny je to takový masakr, který směřuje k naprosto šíleně vyhrocenému finálu, že jsem místy ani nedýchal. Sakra se těším na druhou řadu. Opravdu mistrovský kousek ze severu Evropy, který zároveň děsivě ukazuje současný politický svět. Hybridní válka v přímém přenosu. Jen upřímně doufám, že se tohle nezačne v blízké budoucnosti objevovat v Litvě nebo Estonsku než v celkem mírumilovném Norsku. 87%

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40