Praxis

okres Praha

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44
    • 12.7.2018  20:57

Zábavná rodinná taškařice, ve které nejde o půlku vesmíru, ale jen o obyčejný vynález. Závěrečná půl hodina super cool. Předtím trochu plácání holé slámy. Nejlepší scéna roku? Sérum pravdy. 75%

• 1.7.2018  22:54

Výplachovka mozku pro milovníky CGIčkové destrukce měst, baráčků, panďuláků, bombardérů B2 a chlupatých a kostěných potvor. Je to strašně střelené, přepálené, ale překvapivě zábavné. Dwayne si dává pár zabijáckých hlášek a celé osazení včetně TWD - Negana Jeffrey Dean Morgana velmi sympatické. Esence definice popcornovek zabalené v blyštivém 120 megovém pozlátku. Done! 65 %

• 28.6.2018  16:17

Už trochu moc překombinovaný konec. Jinak režijně šlape vše bez problémů, nicméně mám takovou pachuť na patře, která ukazuje, jak moc je druhá série slabším odvarem té první... 80%

• 23.6.2018  22:41

Genialita je někdy vykoupena tvrdou cenou - šílenstvím a problémy s duševním zdravím. Mluvme proto o něm a nenechávejme to jen pro velikány doby! Vždyť těch Johnů Nashů je kolem nás spousta. 90%

• 11.6.2018  22:21

Popravdě mě indiánská romance nějak zvlášť nechytla. A i když je jasné, že před velkolepým finále je potřeba zvolnit, a vysvětlit původ a důvod chování indiánů ve Westworldu, nějak zvlášť jsem to nehltal. Zatím asi nejslabší díl.

• 8.6.2018  23:32

Jak Solo k Falconu přišel. Nečekejte sílu ani filosofování nad počtem midichlorianů, zato čekejte plnotučnou alá westernovou podívanou ve scifi kulisách, kde narážek na SW vesmír sice pár najdete, ale není to přehnaná fanouškovská jízda. Klidně by se to mohlo jmenovat jenom Solo - vesmírný bandita, ale do toho by Disney zase nenapral 300mega a asi by na to nešel už vůbec nikdo. Nakonec ale velká spokojenost, i přes matného hlavního hrdinu, ale zato s luxusním Harrelsonem, který je jasným tahounem. I ta Emilia Daenerys byla taková ... nijaká. O humor se tu stará neodbytná droidka, co chce svobodu a přestřelek s blastery i vesmírné bitky si tu užijete také dosyta. Jen bych se tomu asi zdráhal nalepit SW označení. 78%

• 27.5.2018  21:50
    Dukla 61 (TV film) (2018)

První díl překvapivě dobrý. Vůbec, Česká televize poslední dobou hodně překvapuje ve své dospělé tvorbě. Zatím jsme si nastínili život takového průměrného horníka a příští týden snad ta katastrofa. 80%

• 22.5.2018  22:02

I s minimálním množstvím dialogů se dá udělat hollywoodský film, ačkoliv normálně byste se toho dočkali v nějakém vyhoněném pseudouměleckém ohavnu. Originální premisa, která má jednoduché pravidlo. Když zařvete tak, ... zařvete. 90%

• 16.5.2018  21:18
    Deadpool 2 (2018)

Klasický sequel. Všeho více. Tentokrát jsem ale na tuto hru přistoupil a náramně si tuto zvrácenou zábavu plnou narážek na vše užil plnými doušky. 88%

• 13.5.2018  22:00
    Noční hra (2018)

Neskutečně zábavná blbina, kterou si viditelně užívali všichni zúčastnění. Z filmu čiší až přímo pohodová a uvolněná nálada, při řešení noční hry, která se tak trochu nečekaně zvrtne. Občas sice trochu překombinované a za každou cenu feel positive, ale na to, že se jedná o eRko, tak se v tom nezjevují mraky fucků a krve, což je vlastně celkem příjemné zjištění. 75%

• 12.5.2018  23:08

Příběh o tom, jak nakonec Volavka vyjebala (skoro) se všemi. Klasické špionážní drama v maďarských kulisách, kde by nechtěl žít vůbec nikdo. Lawrence skvělá, stejně tak jako Edgerton. Režie sice možná občas tápe (v jiných rukou by to mohla být ještě o chlup větší pecka), ale jinak v zásadě velmi příjemný thrlller, i přes tu úmornou stopáž, jíž by občas neškodilo někde ubrat. 70%

• 4.5.2018  22:59

Papírem šustící CGI taškařice o pánovi ve vlaku, co se občas umí bít a občas umí být nad věcí a vyřešit záhadu hlavolamu. Liam Neeson už trochu vyžilý přesto rozdává rány jako v nejlepších letech, a i když je vydatně podpořen plnou tunou digitálních triků, docela si to užíváte. Nesmíte sice o tom moc přemýšlet, protože se vlastně vůbec k ničemu nedopátráte, ale nakonec vše dobře dopadne a všichni si poplácají po ramenou, jací jsou to borci. Peníze tomu vydatně chybí ve scénách, kdy je potřeba zavařit baterie počítačů, protože taková havárie vlaku působila vyloženě směšně. Neeson přesto poctivec, co odtáhne hlavní tíhu filmu. Protentokrát jen průměr... 55%

• 29.4.2018  22:46

I noční návštěva ledničky, setmělým bytem, je strašidelnější, než tahle divnohrůznost mixující prvky komedie i hororu. Vizuální stránka je podána moc hezky, dokonce bych řekl, že i nápaditě a najdete tam pár moneyshotů, občas se podaří nějaká lehce suchá hláška, ale jinak je to vcelku nezáživná výplachovka, u které je naštěstí krátká stopáž výhodou. Delší čas bych asi riskoval duševní zdraví. Krampus je tak další z řady absolutně nudných hororů, který byl tentokrát v ratingu PG-13 ještě o mnoho úmornější než kdyby tam nějaký bubák ukusoval hlavy a stříkaly tam hektolitry krve. 35%

• 28.4.2018  23:41
    Vlčí bouda (1986)

Klub náročného diváka: Odpudivé charaktery naprostých kreténů, kteří bez výjimky (ne)hrají, ale jenom vřeští, pitvoří se a chovají se totálně kravsky a do toho se tu hraje na jakousi pseudoscifi rádoby inteligentní horor s nádechem psychologického moralizování o tom, kdo je tu přebytečný. Chytilové tvorbu prakticky nemám rád, tato mrazivá podívaná byla pro mě utrpením a vlastně si tak nějak říkám, proč tomu nedat odpad... Možná kvůli tomu pejskovi? I ten Macháček si nějak sám se sebou nevěděl rady. Nelíbilo se mi to. A to hodně 15%

• 26.4.2018  22:44

Kua... Luxusní jízda a splněný mokrý sen všech fanboyů. Nesmím nic vyspoilovat, ale při jedné scéně jsem si málem ucvrnknul do gatí. 100%

• 23.4.2018  22:36

Vypadá to, že druhá sezona se bude odehrávat během 11 dnů - od masakru správní rady do masakru modelů...

• 17.4.2018  22:35
    Crash (2004)

Film, který je do dnešní děsivé doby přímo kovaný. Koho si radši vyberete za souseda? Araba nebo černocha? Kombinace sociálního dramatu řešícího rasismus spolu s extrémně nevěrohodnými shodami náhod dává za vznik působivému filmu, kde jsou všichni protagonisté skoro dokonalí (i Bullock ve své miniroli celkem zazářila). Pár silných momentů (režisér vs. policajt č.2, manželka režiséra vs policajt č.1), pár dobrých momentů a jedna mimořádná andělská scéna, kde čumíte s hubou dokořán. I přesto, že je film skvěle natočený, nepadá tam nakonec hvězd pět, protože něco mi tam nesedí. Nevím sice, co to je, ale chybí. 82%

• 13.4.2018  23:17

Tak jsem to nakonec zvládl se ctí. Nebo, že by to zvládl Wes Ball? Závěrečný díl Maze Runnera byl nakonec překvapivě dobrý. Po prvním dílu jsem byl natěšen na dvojku, která mě ale neskutečně zklamala a tak jsem logicky jen velmi neochotně přistoupil na to se podívat, jak dopadne celá tahle young adult frančíza ne pro 12ti leté holčičky, ale pro 14 ti leté chlapečky. A dopadla, světe div se, skvěle. Už sice nedám 4 hvězdy, protože stopáž byla prostě přepálená a kdyby se vystřihlo 20 minut vcelku zbytečných scén, vůbec nic by se nestalo a odsýpalo by to celkově mnohem rychleji. Ale jinak to celé vypadá jako mohutný blockbuster za 150M+ a ne jako relativně levná záležitost s rozpočtem, který se vešel do 70ti mega. Wes Ball to teda naleštil, a celé tahle jasná blbina s jasným cílem, působí jako opravdu drahý film. Postavy jdou prostě do future tech města pro kámoše a celé se to klasicky podělá. Aidan Gillen zápoří dobře, ale už jsme viděli lepšího "Malíčka". Kamera, střih, CGI a především kulervoucí úvodní akční jízda s vlakem, u které mi opravdu spadla brada. Jo, nakonec důstojné zakončení tak trochu jiné, dospělejší young adult ságy. 70%

• 6.4.2018  23:07

Nezajímavá esence nudy a utrpení. Originální zápletka s velmi zajímavým začátkem - prvních dvacet minut je fakt super, a pak najednou spadne klec - malá klícka pro pidilidi, ale nějak jsem asi nebyl cílovka tohoto filmu. Měla to být komedie? Aha, usmál jsem se všehovšudy jednou - na konci, když spadla skála. Mělo to být drámo? Aha, ale nějak nevím o čem... Měla to být sci-fárna? A kde to teda bylo sajens fikšn? Možná eko zápletka? Tak teda nějaké ty akční scény? Pořád jsem čekal na nějakou akci, až jsem zjistil, že tam žádná nebude. Ehm, já nevim... Film pro úzkou sortu diváků. Divácky atraktivní téma, ale v nudném pojetí. Snad jen ukecaná Vietnamka tomu dodala trochu šťávy, jinak to byly dvě hodiny nudy a protrpění. 40%

• 4.4.2018  07:19
    Tomb Raider (2018)

Zábavná popcornová jednohubka se sexy Alicii Vikander. Nic dalšího od toho ale nečekejte. Triky na slušné úrovni, jen jsem čekal asi víc puzzlí a hádanek. 75%

• 30.3.2018  21:42
    Altered Carbon (TV seriál) (2018)

Vizuální žranice a velkolepá produkce v podání Netflixu. Kombinace Westworldu, Blade Runnera a Matrixu, detektivky a kdovíčeho dalšího. V seriálech jeden z vrcholů letošního roku. Hlavní hrdinové sympaťáci, na začátku netušíte o co jde, ale brzy se vám to dostane pod kůži a vy se tak netrpělivě těšíte na další díl. Nakonec z toho nejsem sice tak odvařenej, jak jsem si zhruba uprostřed sezony říkal, ale i přesto je tam něco, co vyzdvihuje tento seriál nad většinou současné produkce. Gore efekty, sexuální scény a několik moneyshotů, na které budu myslet ještě dlouho (Lizzie v akci, souboj s klony nebo výtahová scéna). 85%

• 29.3.2018  23:03
    Dabing Street (TV seriál) (2018)

Od zábavného komediálního sitkomu s nepřekonatelným neurotikem Jandou v podání Krobota až do šíleného dramatu, kde jsem jaksi nechápal Mišičkovy zvrácené orgie až po nudné nostalgické drámo na konci. Škoda, seriál měl potenciál, ale Zelenka ho zazdil a nenechal vyniknout všechny postavy. Jediný Neužil a Voříšková svoje napsané party využili dokonale. Ostatní byl jen promarněný potenciál. 60%

• 28.3.2018  21:27

Řve ze mě nadšenej malej kluk, co právě našel svůj filmový klíč roku 2018. Není to bez chyb, ale ta tuna easter eggů (již bych se nebál ukázat ještě více), mě protentokrát dostala. Spielberg možná měl pár divných filmů, ale tímto ukázal, že pořád ještě nepatří do starého železa. 90% P. S.: Shining scéna mě odbourala

• 21.3.2018  21:52

Být mi deset, tak štěstím v kině umřu. Tohle je trochu over the top. Některé scény fyzicky bolí, některé jsou docela vtipné a některé fakt nařachané (ta závěrečná bitka je docela dobrá). Jinak scénář prohlédnete asi tak pět minut po začátku. Objednávka pro Čajnu jasná, herci mdlí a nebýt to zadarmo, asi bych na to nešel a obloukem se tomu vyhnul. ČSFD PREMIÉRA 50%

• 18.3.2018  21:56
    Špína (2017)

Velmi sugestivní drama, ze kterého vám dobře nebude. Depresivní atmosféra vyšroubovaná na plno s explicitními scénami. Nakonec to ale ve výsledku na mě působilo značně rozporuplně. Na jednu stranu depka jak prase, na druhou stranu jsem nechápal. Každopádně Nvotové filmový debut se povedl. 70%

• 17.3.2018  22:49

Korejská variace na Světovou válku Z jede ve vysokoobrátkových počtech hlavně v první půli. Tam nemáte ani šanci vydechnout, jak se na vás neustále valí tuny a tuny zombíků, kteří si na fyzikální zákony nehrají. Pobíhají po vláčku i okolí a loví nešťastníky, kterých je všude okolo dost. Hlavní postavy jsou celkem sympaťáci, a i když tu můžeme vidět klasické hollywoodské odkrytí karet, nestíháte to skoro řešit. Poslední třetina je těžce předvídatelná a je tu vidět snaha to rychle ukončit. Je tu spousta trademarků, které až nebezpečně kopírují všechna žánrová klišé. Většina postav odpadne, někdy zbytečným způsobem a vy si brzy řeknete, že film prostě zbytečně brzy vypnul a nedojel v 300km/h tam, kam měl. No, na druhou stranu, stát se tohle v ČR, tak film skončí asi tak v první třetině, při tom stavu našich tratí, co tu máme... Marno mluvit :-) 60%

• 16.3.2018  22:50
    Annihilation (2018)

Na jednu stranu pomalá, přemýšlivá sci-fi, co chce stavět na úspěších třeba nedávných Příchozích, na druhou stranu trochu béčkové podání, kterému ani Portman nemohla od toho béčkového looku pomoci. Triky jsou v rámci rozpočtu - takže nečekejte nic vizuálního. Nicméně nějakým záhadným způsobem jsem tomu sedl na lep a dychtivě jsem zpracovával informace z degenerovaného pralesa, který se rozhodl, že si z kytiček vypěstuje lidi a z medvídků vypěstuje chobotnici. Finální scéna s alienem naprosto špičková, mrazení až na prdeli. Po unylých trailerech, které lákaly na "sračku první třídy", nakonec překvapivě dobré. 75%

• 11.3.2018  22:02
    Bába z ledu (2017)

Nadprůměrná česká dramedie, která sází především na originální prostředí otužilců a především pak na skvělou Zuzanu Kronerovou, bez níž by byl tento snímek jen nudným pohledem na život stárnoucí matky dvou dospělých píčusů - ehm synů, kteří jsou až po krk v problémech a to nejen rodinných. Ano, není to dokonalé, má to spoustu chyb, ale v moři českých hrůz, které každým rokem obdařují českého diváka, je toto kapkou ve Vltavě o teplotě 3,7 stupňů. Doporučuji sledovat uprostřed tropických červencových dní, kdy máte chuť na něco studeného. 75%

• 10.3.2018  22:34
    Já, Tonya (2017)

Fantastická Margot Robbie ve filmu, který by mohl být dalším nudným životopisem s možná oscarovými ambicemi. Ale není tomu tak. Je to totiž svěží, nařachaná a černohumorně divoká jízda divokým životem Tonyi Harding. Margot do toho dala úplně všechno, a i když plešouna nedostala, nemusí být smutná. Její ztvárnění této možná trochu kontroverzní postavy amerického sportovního světa, je jedinečné. 75%

• 9.3.2018  22:58
    The Ritual (2017)

Čtyři rozhádaní kamarádi v jednom začarovaném lese s panem bubákem. Dokud netušíte, o co jde, husinu máte až na prdeli. Jak praví zlaté pravidlo všech hororů - nejstrašidelnější je jen tušení, že tu s vámi něco dalšího je, že to chodí kolem vás a tíživá atmoška studeného lesa na vás padá ze všech stran. Většinu stopáže vás tak drží v příjemném mrazení, že je tady cosi v nepořádku. Konec ale absolutně přestřelil a odpálkoval to nechutné tíživé "cosi" do podoby losokrávobubáka, který je strašidelný asi jako bubák pod postelí. Takže takhle ne. Brucknere - to jsi trochu zkazil. Jinak do té doby tomu nemůžu režii nic vytknout. I hlavní hrdinové jsou sympaťáci a nechovají se jak většina jejich dementních kamarádů z ostatních hororů. Minimalistické skoro hororové překvapení se zbytečně přepáleným koncem. 65%

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44