Mezi živly (2023)

Roztomilá grafika, která si neuvěřitelně vyhrává s tématem opozičních živlů. Tady je Pixar stále králem. V námětu také ční dost zajímavých premis, ale ve výsledku je to opět ten sterilní Pixar, který prostě už tolik netáhne jako za časů Up nebo Úžasňákových či prvních Toy Stories. Párkrát jsem se zasmál, to ne že ne, ale prostě už to není ono. 60%

Bratři (2023)

Řemeslně velmi na výši. Zhruba kolem poloviny jsem ale naprosto nechápal podivně se objevující a opět mizející postavy. Tady mi to přišlo až příliš podivný. Útěková část vyzobává survival thrillery. Ať už si o Mašínech myslíme cokoliv, je fajn, že silné téma dostalo důstojného zobrazení. Na výskot to ale bohužel ani zdaleka není. 75%

Bod obnovy (2023)

Banální ukecaná detektivka z nedělní ČT ve vizuálně vypulírovaném světě, kde máte chvílemi pocit, že se koukáte na prvotřídní AAA Hollywood. Zajímavá Mohylová, skvělý Hádek i občas přehrávající Neužil. 65%

Smysl pro tumor - Epizoda 3 (2024) (epizoda)

Skvělá Alžběta Malá v roli vnučky geniálně glosuje celou situaci a pálí jednu hlášku za druhou na adresu hlavního hrdiny. Čím dál více silnější seriál zrající s každou epizodou.

Dobré ráno, Brno! - Epizoda 2 (2024) (epizoda)

Dneska to bylo o něco slabší. Nebýt Mikýře a Bendiga, kterej chce hrát Žida v koncentračním táboře, byla by to docela i nuda.

V letu (2024)

Zív film, ale naštěstí to neni moc dlouhý a docela to rychle odsýpá. Herecky nudný, Reno tragickej, Worthington brutálně zestárnul a ani ta režie v podání Garyho Graye nemá ten švih jako v jeho starších akčňákách. Digitálně to zase místama dost bolí a prostě standardní netflix produkce posledních let. 45%

Smysl pro tumor - Epizoda 1 (2024) (epizoda)

Třeba se tady s těmi odpady poserte, ale tohle je nadstandardní seriálový počin. Ano, hlavní hrdina je trochu kokot, protože se chová místy fakt dementně, ale pevně doufám, že si ho nakonec oblíbím. Nejzajímavější je tak dějová linka s rodiči. Tereza Brodská je skvělá. Nejvíc uvěřitelná postava je ale nakonec Filipova ségra v podání Natálie Řehořové. Hraje to totiž jako by to byla opravdu unavená máma dvou dětí. Rozhodně se těším na další díl.

Dobré ráno, Brno! - Epizoda 1 (2024) (epizoda)

Je to tam! Opět! Prušinovský přidává další díl nekompromisního humoru, který ne každému bude po srsti. Marhoul je borec!