Zpřítomnělí (2019) (seriál)

Zajímavý nápad, který na konci šestého dílu dává možnost rozjet druhou sérii, i když jsem spíš v tomto pesimista. Tvůrci si naložili tolik, že postupem seriálu se víc témat vynořovalo, než vyřešilo. Opatrný palec nahoru.

Ženy v běhu (2019)

Timhle se ze mě stává definitivní senila... Tak boží zástupce českého filmu tu už dlouho nebyl. 80% a jednu chvíli jsem uvažoval, že tam napálím těch hvězd pět... Nedostala to a přitom mu dala :-)

Slunovrat (2019)

Působivý bizár...Dále bych to prosím nekomentoval, ani vyjimečně neprocentoval... Mám z toho totiž rozhozené čakry, pardon runy...

Toy Story 4: Příběh hraček (2019)

Duke Caboom si ukradl celý film pro sebe. Nečekal jsem, že po geniální trojce, kterou dodnes považuji za nejlepší animák všech dob, se Pixar ještě vytáhne, a hle - zadařilo se. Nebylo to bez chyb, místy tam byla trochu hluchá místa, chyběl tomu záporák, protože Mazel byl opravdu bad-guy. Ale opět se démonům z Pixaru podařilo dojemně ukončit nahláškovanou akční jízdu, která se celým filmem prolínala. Všichni byli víceméně skvělí, ale Keanu Reeves naprosto deklasoval všechny ostatní. Jen už bych poprosil, aby žádná další Toy Story 5 nebyla. Prosím. Tohle stačilo. 75%

Ve vysoké trávě (2019)

To je teda solidní dějový mrdník o nasrané trávě, co zabíjí lidi v několika časových liniích. Do první třetiny se to tváří jako solidní psycho horor odehrávající se ve vysokém porostu. Pak se to zvrhne v podivný slepenec, který nějak neví co se sebou. 45%

Kořist (2019)

Sexy Kaya vs spousta hladových zubatých ještěrek toužících po kapce teplé lidské krve. K tomu si přidejte stísněnou atmosféru sklepa, ve kterém se to bordelem, trubkami i lopatami jenom hemží, pár sidekicků, kteří rychle skončí v trávicím traktu aligosaurusů, kteří jsou mimochodem hezky CGI vymodelovaní a své ladné zelené křivky prohánějí skrz tu nekonečnou spooooustu vody, která se valí odevšud. Přidejte si taky sem tam hezké gore efekty a tunu hollywoodských klišé včetně toho nejdůležitějšího a to, že nesmí zemřít oddaný sladký psík, hlavní postavy pobíhající a plavající bez nohou a rukou, nejspíše už po prvních chvílich vykrvácených, ale to nevadí. Jojo, moc dobře vím, že tyhle hnusný potvory nemám rád a to mi tahle žánrová jednohubka, na kterou se hezky kouká, zase jednou potvrdila. 87 minut je tak akorát. 60%

Experiment Belko (2016)

Hunger Games v krvavém módu, kdy místo Rohu Hojnosti máte k dispozici mnohem sofistikovanější zbraně jako třeba kancelářský papír, sešívačku nebo dokonce - pozor - i parádní epesní propisku. Roztomilý horůrek z dílny Jasona Bluma spolu s produkčním dohledem Jamese Gunna (jo, ten ze Strážců Galaxie) ve vás vyvolá příjemné úsměvy nad tím, jak je dnešní korporátní svět zkažený. Tohle mě bavilo a moc. 80%

Yesterday (2019)

Boyle vs Curtis vs angličtina vs sympaťáci roku vs Ed Sheeren vs Beatles vs faking good nálada vs náběh na pět hvězd vs nakonec jsem neudržel ale přesto všechno jeden z nejlepších komediálních hudebních kousků současného filmového světa... Nebo včerejšího? Nevim... Uvidíme se ve žluté ponorce... 82%

Ad Astra (2019)

Tohle opravdu není film na dobré usínání. Těžký psychologický rozbor vztahu otce a syna ve vesmírných kulisách. Nic pro masy. A ani pro mě. Kamera úchvatná. Pitt boží. 60%

Muži v černém: Globální hrozba (2019)

Hm, tak tohle nebylo dobrý. Nuda po většinu času, všechno, co jste měli rádi v prvních díle, je na jednou pryč a najednou je tu pusto a prázdno a jakási parodie na muže v černém, která nebyla ani chvilku vtipná. Velký špatný. 40% jen za fajn efekty.