Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Sci-Fi
  • Krimi

Recenze (1 820)

Občanská válka (2024)

Není to žádný epický blockbuster (ostatně jediná válečná a opravdu akční scéna se odehrává až na konci filmu). Jinak se to tak hezky posouvá po mapě a zezačátku dost líně a neochotně. Do toho si přidejte neustálé zpomalovačky. O hlavních postavách se vlastně vůbec nedozvíte, prostě musíte vzít v potaz, že se spolu potkali a jedou v autě a do toho fotí. Nedozvíte se ani o politickém pozadí války. Jsou to jen jisté drobné narážky během pokecu postav, když někde stojí a hulí nebo chlastají. No a pak přijde velmi vytuněný souboj ve Washingtonu, který evidentně sežral většinu rozpočtu. Tady jste přímo vtaženi do válečné vřavy. Konec v Bílém domě pak už jen tak nějak dojede na volnoběh a ve výsledku je mi vlastně jedno, jak to dopadlo. Takže jsem se rozhodoval mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Nakonec jsem dal čtyři, ale spíše jsou to takové slabší hvězdičky. Garland natočil i lepší filmy. Tenhle je ale rozhodně jeho nejvíc kontroverzní. No uvidíme na podzim roku 2024, jak moc se trefil do reality v USA. 73%

plakát

Rod Draka - Rudý drak a zlato (2024) (epizoda)

Tanec Draků začal. Naprosto geniální závěrečný fight, který se právem řadí mezi nejlepší díly GOT univerza!

plakát

Policajt v Beverly Hills: Axel F (2024)

Někdy je to nostalgický až na půdu, někdy je to nudný, někdy vtipný. Akční to zase tolik neni. Ukecaná huba Murphyho silně. Pár solidních fórů, až jsem se od srdce zasmál (vévodí tomu cool narážka na nepovedený třetí díl). Je vidět, že to dělal týpek, pro kterého to byla filmová prvotina a celou dobu byl pod bedlivým dohledem starých bardů. Takže jsem tak trochu rozpolcený. Na jednu stranu fajn, na druhou stranu rutinní jízda s neunavitelným Murphym. 60%

plakát

Rod Draka - Rhaenyra krutá (2024) (epizoda)

Otto Hightower v podání Rhyse Ifanse ukradl celou epizodu. Bravurně napsaná postava a hlavně skvěle zahraná. Zbytek takové tlachání a intrikaření.

plakát

Banda - Moudrost stáří (2024) (epizoda)

Definitivní potvrzení, že Homelander v podání Anthonyho Starra je úchylně zvrácená postava. Všechny ostatní dějové linky jsou víceméně podružné.

plakát

Banda - U nás rudý prapor stále vlaje (2024) (epizoda)

Kromě Homelandera mě díl tak nějak minul. Zatím čtvrtá řada spíše pomalejší rozjezd. I tak samozřejmě nadstandardní seriálový počin.

plakát

Banda - Život mezi hnilobami (2024) (epizoda)

Banda je zpátky a to ve velkém stylu! Bitka s mitotickými chlapíky EPIC!!! A Will Farrell jako třešinka na dortu

plakát

Star Trek: Discovery - Life, Itself (2024) (epizoda)

Tak jsme si zaplakali doufám naposledy. Poslední tři řady Disco  byly pro mě něco na způsob masochistického sebemrskačství. Bylo to strašné, ale svým úchylným způsobem jsem chtěl vědět, jak dopadne. To že to dopadlo jako vždy - sračkou - bylo jasné. CGI a vlastně zakončení toho "epického" dobrodružství za Předchůdci, bylo ještě jakž-takž. Ale jakmile se přidal epilog, chtělo se mi blinkat. Tenhle seriál je hnusným parazitem na legendární značce. Never more P.S.: Ty první dvě řady byly ještě docela fajn a snesitelné, abych nebyl úplně za kritika.

plakát

Godzilla Minus One (2023)

Dost možná nejlepší Godzillovská adaptace vůbec. Jamazaki ukazuje, že i s relativně malým rozpočtem (no těch 15 mega je prý málo, prý to stálo o mnoho více) rozehraje velké divadlo s nasranou příšerkou z hlubin. CGI opravdu na hollywoodské úrovni a malá dramata hrající někde dole dokazují, že Japonci se s druhou světovou stále nějak nedokáží srovnat. Místy dost napínavé. Velký palec hore. 80%

Shazam! Hněv bohů (2023)

Jako takhle, má to místy fajn hlášky, místy fajn CGI, ale na druhou stranu je to místy k uzoufaní nudné a místy taky hnusné CGI triky. Helen Mirren a Lucy Liu si sem přišly obě pro výplatu důchodu a tak jediné pozitivní světlo je roztomilá Rachel Zegler. Jinak opravdu mi neni 12, abych z toho radostí stříkal. Prostě takový generický DC superhero film, na který brzy zapomenu. Na druhou stranu jsem se vyloženě nenudil. Takže takových pěkných 50 %. Nic víc, nic míň.