tlesk

okres Praha-východ

2 body

<< předchozí 1 2 3
    • 14.12.2017  09:55

Nejnovější Hvězdné války bych kvalitativně opravdu řadil k tomu nejlepšímu, co zatím v rámci filmového světa, vzešlého z mysli George Lucase a jeho pokračovatelů (kteří, ať už šlo o jakýkoli druh tvorby, mají lví podíl na popularitě tohoto fenoménu) existuje. Ačkoli není snímek bez chyby, v porovnání s místy rozpačitou, byť (nejen) pro mne zábavnou sedmou epizodou, působí takřka dokonale. Poslední z Jediů nikoho a nic nenapodobuje, naopak. Jde vlastní cestou a nese v sobě tolik ikonických obrazů, že se na ně bude dlouho vzpomínat. A nejde jen o cit pro detail, který ostatně skvěle odráží sama závěrečná scéna, snoubící v sobě naději v podobě budoucnosti povstaleckého odboje. Jde i o momenty, které vás přinutí valit oči na plátno s otevřenými ústy. Nebudu blíže specifikovat, ale jistá scéna s Lukem překonává svou epičností vše, co jsme doposud viděli (Skywalker je hrubě řečeno definitivně největší badass ságy). Zkrátka a dobře; pokud máte jen trochu rádi rádi mytologii okolo Síly (a ne, nemyslím midichloriany) a vůbec onu mystiku a kouzlo staré trilogie, tento snímek vás jednoznačně nezklame. Přesto si co se plného hodnocení týká, byť jsem si s myšlenkou na něj pohrával, nechám rezervu a počkám do příštích let. Lucasfilm/Disney toho totiž mají v plánu ještě hodně a pokud se jim tohle podaří překonat, bude to čirá extáze… Více zde: http://nafilmu.cz/2017/12/recenze-star-wars-posledni-z-jediu-2017/

• 10.12.2017  23:18

Kouzlo filmu tkví v hlavní postavě, o které nevíme zhola nic. Jen to, že sedí u stolu, má zvláštní sešit a po pár velmi konkrétních otázkách vám splní jakékoli přání, jakoukoli tužbu. Háček je v tom, že za to bude něco chtít. Celý film je koncipován tak, že se odehrává v jednom jediném interiéru. Což je jeho největším plusem a zároveň i největší slabinou, velmi zužující publikum, jež se o něj bude zajímat. Snímek je možná tak zajímavý díky tomu, že ač je nakonec naznačeno možné rozuzlení, je čistě na divákovi, zda v závěrečné scéně uvidí tu či onu interpretaci. Přičemž i mě samotného napadlo hned několik vysvětlení, která dávají smysl. Pečlivě vystavěné napětí si tak udrží přetrvávající sílu a dopad. Potěší i to, že velmi malý prostor, na kterém se film odehrává, posloužil kameramanům jako skvělá příležitost pro rozličné úhly záběrů na stůl, za kterým hrdina sedí, a přechody mezi nimi. Pozornost je pak zaměřena na morální rozhodnutí jednotlivých postav a jejich následky v konfrontaci s realitou, splněním toho, co chtěli, byť za nemalou cenu, či momentem kdy se zřeknou úkolu (kouzlo tkví v tom, že ony věci je nikdo nenutí udělat, jen jejich touha po tom či onom) a zachovají si tvář. Lidskost je tu přítomna v míře větší než malé a dokáže se vás tak citelně dotknout. Více zde: http://nafilmu.cz/2017/12/recenze-misto-splnenych-prani-2017-komorni-prece-vyborne-mysteriozni-drama/

• 27.10.2017  01:19

Pokud vás na Thorových sólovkách dosud bavila hlavně vlastní mytologie a jistá odlišnost od hlavního proudu filmů v MCU, nejspíš se tady zrovna radovat nebudete. Thor: Ragnarok je sice v patřičných momentech dostatečně temný, a nadále rozvíjí tradiční motivy, přesto se ale v mnohém opravdu blíží Strážcům galaxie (hlavně nahláškovaným humorem a barevností). Samotná stylizace a vizuálno dokáží opravdu nadchnout a akce je zkrátka perfektní. Trochu zamrzí snad jen odklon od dosavadního tónu řady, spolu s tím, že je skvělý závěrečný zvrat z druhého dílu rozřešen poněkud rychle a jednoduše. Nicméně Thorův přerod ve vyzrálého vůdce který převzal zodpovědnost potom, co se plně ztotožnil se svou mocí, se ve všech významných bodech povedl a byť jde o snímek poněkud přímočarý (ostatně jeho ústředními charaktery jsou dva nejhorkokrevnější Avengeři), stojí za pozornost a fandy prostě nezklame… Více zde: http://nafilmu.cz/2017/10/recenze-thor-ragnarok-2017/

• 18.10.2017  17:38
    matka! (2017)

Nejnovější Arronovského počin má ingredience, které jsou výtečné, ale i trpké. Zamrzí mimo jiné jeho (možná příliš záměrná) žánrová nevyhraněnost, kdy se nejedná ani o romanci, ani o horor, nebo thriller, či snad drama. Přesto tu jsou ale prvky všeho zmíněného. A ještě něco navíc. Jde o jeden z těch filmů, které se mi nesmírně špatně hodnotí. Zatímco jedni jej budou vynášet do nebes, budou ho druzí nazývat naprosto bezobsažným brakem. Já zůstávám někde uprostřed a nejsem si jistý tím, co z toho je blíže pravdě. Faktem ale zůstává, že některé momenty mi v paměti dlouho zůstanou. A to je kvalita, kterou zdaleka každý snímek nemá. Pak je tu taky druhá polovina filmu, která chytne neskutečné tempo a člověk se nestačí divit, co všechno se na plátně děje. Skoro jako by byla všechna odpornost a absurdita naší historie nacpána do jednoho domu tak, že nakonec vybuchne v neskutečnou změť marnosti. Přesto si myslím, že matka! marná není a za pozornost určitě stojí. Protože pokud je nějaký letošní počin z letošní širší distribuce podnětem k zajímavé diskuzi, je to právě ona… Více zde: http://nafilmu.cz/2017/10/recenze-matka-2017/

• 18.10.2017  17:35

Větším letošním kvalitativním propadákem byl snad jen snímek Emoji ve filmu… Samozřejmě jsem si velmi dobře vědom toho, že nejsem cílovou skupinou tohoto počinu. Nutno však podotknouti, že v sále se krom mne nacházela spolu s rodiči řada dětských diváků (respektive divaček), a ani ti se filmem zrovna dvakrát nebavili. Ani jednou jsem neslyšel kohokoli zasmát se vyčpělým, stupidním vtípkům, či jakékoli humorné scéně založené na tajtrlíkování pestrobarevných charakterů (i ta Pinky Pie, která platí za jakousi stálou humornou vložku, tu působí celkem rozpačitě). Pochvalu si vedle nijakého českého dabingu, který mi připadal zoufale neprocítěný (což je vzhledem k jinak velmi vysoké laťce české lokalizace u jiných animáků průšvih), nezaslouží ani písně, jež byly spíše otravné, rozmělňovaly děj a neměly žádný výraznější motiv, který by utkvěl v paměti. Člověk si musí smutně povzdechnout hlavně při pomyšlení na písničky u Disneyovek, které nejdou z hlavy klidně i několik let (ano, narážím na Let it Go z Ledového království). A že srovnávám nesrovnatelné? Ano, možná. Ale stejně jako u čehokoli jiného vynikne to špatné nejvíce při srovnání s dobrým. A ohánět se mantrou, že je to přece film pro děti nic neomlouvá. Právě naopak. Předpoklad že děti neocení kvalitně natočený film, je úplně mimo. Více zde: http://nafilmu.cz/2017/10/recenze-my-little-pony-film-2017/

• 9.10.2017  15:22

Hora mezi námi je veskrze průměrným romantickým dramatem, na které se po většinu času celkem příjemně kouká a ničím příliš nenadchne. Navzdory zasazení jde o celkem dobrý oddychový film, který nemá vyšších ambicí a nesnaží se dostat „na dřeň“ psychiky postav. Zrovna tak v jejich útrapách spojených s přežitím v kruté divočině nejde příliš do extrémů a i přes několik nepříjemných okamžiků má divák pocit, že se z toho všeho dalo vytěžit mnohem víc. Přesto se nejedná o průšvih a snímek vyloženě nenudí, ani není kdovíjak špatný. Jde zkrátka o ten typ filmu, který zhlédnete a neurazí vás. Nicméně nebudete mít důvod se k němu už znovu vracet. Více zde: http://nafilmu.cz/?p=80613&preview_id=80613&preview_nonce=a30eb0ccc8&post_format=standard&_thumbnail_id=80648&preview=true

• 5.10.2017  23:14

Blade Runner 2049 je pro mne osobně jedním z nejlepších filmů, jaké jsem měl letos to štěstí vidět, ba dost možná nejlepším letošním sci-fi (čímž u mne z piedestalu sesadil Válku o planetu opic). Ostudu předchůdci tak rozhodně neudělá. Ba naopak. V leckterém ohledu jej možná i předčí. Akce a efekty zde sice jsou přítomny ve slušné, dech beroucí dávce, ustupují však hutné, svízelné atmosféře zítřka. Nejen že se výborně rozšiřuje už známý svět, ale je do něj vnášena řada nových motivů, čímž jste ponecháni napjatí až do samého závěrečného odhalení. Nejedná se tak o pouhé krásně vyhlížející pozlátko, ale o sequel se vším všudy, který zachovává a ctí ducha předlohy s láskyplnou citlivostí. Dlouhé a pozvolné tempo vyprávění, kladoucí důraz na každičký detail a záběr možná nesedne každému, o to víc však snímek ocení fandové původního Scottova filmu. Denis Villeneuve a jeho tvůrčí tým se zkrátka předvedli v nejlepší možné formě a mně osobně chybělo jen velmi málo k tomu, abych snímku „napálil“ plné hodnocení. Upřímně se už teď nemůžu dočkat toho, jak bude v podání tohoto režiséra vypadat kupříkladu chystaná Duna… Více zde: http://nafilmu.cz/2017/10/recenze-blade-runner-2049-2017-sci-fi-film-roku/

• 29.9.2017  23:07

V tomto případě se dá zkrátka říci, že člověk ví co od filmu očekávat a tím spíš nebude zklamán. A Zlatý kruh právě s tímto pracuje; ví co se od něj chce a očekává, a rozdává to posléze zcela a bezvýhradně měrou vrchovatou. Vedle bohatého a sehraného obsazení, perfektních akčních sekvencí a soundtracku se zkrátka vznáší ve vzduchu fakt, že je snímek minimálně stejně tak dobrý, ne- li minimálně svižností ještě lepší, než první díl. Více než dvě hodiny dlouhá stopáž uteče jak voda a vy se v závěru budete jen divit, že už je opravdu konec. Nezbývá než doufat, že vrátka, otevřená případnému pokračování se nezavřou a filmaři do nich v čele s režisérem vstoupí ještě alespoň do třetice všeho dobrého… Více zde:http://nafilmu.cz/2017/09/recenze-kingsman-zlaty-kruh-2017/

• 14.9.2017  00:03
    To (2017)

Obrovský palec nahoru za mne To dostává zejména za věrnost předloze, dobovou atmosféru, sedící, ale nepříliš hlasitými zvuky rušivý soundtrack, samotného Pennywise a výborně obsazené dětské herce, kteří jako by svým předobrazům z oka vypadli. Po uzavřeném konci, přesto obsahujícím řadu otázek do budoucna mohu jen říci, že se těším na opětovné shledání za pár let a doufám, že druhý díl si podrží stejného režiséra. Více zde: http://nafilmu.cz/2017/09/recenze-to-it-2017/

• 21.7.2017  16:50
    Baby Driver (2017)

Zábavný. To je prostě adjektivum, které plně a nejjednodušeji vystihuje ducha Wrightova nejnovějšího počinu. Nic víc, nic míň. Baby Driver je čistokrevnou akční jízdou v plném významu toho slova, která si nehraje na nic objevného. Přesto má svěží příchuť a je natolik stylová, že mu všechna příběhová klišé, která obsahuje, jednoduše odpustíte. Navíc, co by to bylo za správný zamilovaný příběh bez trochy šablon. A automobilových honiček. A přestřelek… Zkrátka všeho, co je nezbytné pro stylovou a odlehčenou zábavu, jež sice díru do světa neudělá, ale jednoznačně stojí za divákovu pozornost. Více zde: http://nafilmu.cz/2017/07/recenze-baby-driver-2017/

• 13.7.2017  23:21

Atmosféra, atmosféra a ještě jednou atmosféra… Léku na život bude vyčítáno (ostatně vyčítám mu to i já), že je příliš dlouhý a nekonzistentní. Že se zpočátku tváří jako seriózní, inteligentní a velmi dobře rozehraná kritika uspěchaného konzumního životního stylu, jen aby se následně překlenul do hloupoučky béčkového akčního finále… Ale! Když ono se na to tak parádně dívá! Někomu by se tak mohlo zdát, že možná hodnotím až příliš vysoko, ale já si nemohu pomoci. Když jsem u filmu od začátku do konce napjatý jako struna a navzdory dírám v ději a zvláštnostem se prostě dobře bavím, musím dát tolik, kolik dávám… Nálada, ruku v ruce s geniem loci zde navzdory nijak překvapivému zvratu a vyústění, které v konečném důsledku přinejmenším napadá na jednu nohu (podobně jako hlavní protagonista po většinu stopáže), jednoduše pracuje perfektně. Dost tomu také dopomáhá výborně zvolená hudba a casting, kterému dominují pochopitelně zejména hejskovitý Dane DeHaan, démonický a charismatický Jason Isaacs a křehká Mia Goth. I ve vedlejších rolích ale rozhodně je oč stát. Přidejme k tomu úchvatné kulisy v podobě samoty na léčebně na hradě uprostřed Alp, a máme přesně ty ingredience z nichž se dá uvařit chutný, hutný a povedený pokrm. Takový, který má sice do geniality daleko, ale baví a možná i leckoho znepokojí… A to je zde to hlavní. Více zde: http://nafilmu.cz/2017/02/recenze-lek-na-zivot-2017/

• 13.7.2017  23:20

Osobně jsem byl tak trochu zklamán. Nevím zda mi chybělo více eastereggů (ačkoli z těch přítomných jsem byl hodně rád jmenovitě kupříkladu za přístupové heslo heslo do Batcave, či za Daleky, aka „zlé britské roboty“), nebo trochu jiné příběhové poselství (přece jen stavět celý film tak okatě na významu rodiny je sice možná záslužné, ale jednoduše ohrané). Ale to něco, co mě tak moc bavilo na Lego příběhu, mi tu chybí, jako by se to prostě vytratilo. Jednoduše jsem zde neměl takový ten dětský hravý pocit. Což je vzhledem k tomu, že na film s lego verzí Batmana jsem se těšil, jelikož tohoto hrdinu jako takového mám rád a nějaký ten komiks s ním jsem už taky četl, škoda. Absentoval tu nějaký výraznější moment, hláška, či hudební motiv, který bych si pamatoval a nedostal ho nějakou dobu z hlavy. Něco jako ta stará známá chytlavá úvodní píseň (v češtině „Všechno je tu boží„), nebo právě Batmanova nesmírně vtipná písnička o temnotě a dětství bez rodičů. Na to, jak byla lego verze Temného rytíře zábavná v předchozím filmu, tady podle mého zdaleka nevyužila potenciál. Což je ironie vzhledem k mnohem většímu prostoru, jaký zde dostala. K výkonům herců, tedy jejich hlasům nelze mít výhrady a zvláště ratolesti pak potěší povedený český dabing. Více zde: http://nafilmu.cz/2017/02/recenze-lego-batman-film-2017-i-temny-rytir-potrebuje-rodinu/

• 13.7.2017  23:18
    Viva (2015)

O kontroverzních, pro leckoho možná i nepříjemných životních situacích, je dost možná i těžké natočit i přes všechnu přítomnou syrovost lidský a velmi osobní film. V tomto případě se to ale povedlo. Viva je silný filmový zážitek, který by si milovníci kvalitního filmového dramatu rozhodně neměli nechat ujít. Ve filmu sice nepoznáme žádné velké hvězdy filmového plátna, nicméně to je možná i dobře vzhledem k tomu, že celý dojem je tím pádem poněkud komornější, osobnější. Obsazení herci jsou navíc jednoduše výborní. Za vyzdvihnutí pak stojí obzvláště hlavní duo v podání Héctora Mediny a Jorgea Perugorría, jejichž komplikovaný vztah byl zkrátka ztvárněn velice uvěřitelně a herecké výkony obou byly naprosto přirozeným splynutím s rolemi. Oběma nejvýraznějším aktérům pak ale velmi zdatně sekunduje celá řada vedlejších postav, z nichž žádná zde není na obtíž a prakticky každá má v ději významnou, menší či větší roli. Více zde: http://nafilmu.cz/2017/01/recenze-viva-2015-drama-sexualni-identite-smireni/

• 13.7.2017  23:17
    Rozpolcený (2016)

Split neudělá díru do světa, ba ani vás úplně neodrovná. Přesto se ale jedná o komorně laděný, napínavý thriller s perfektní hlavní postavou, jejíž aspekty, či spíše jednotlivé osoby jsou v podání Jamese McAvoye jednoduše úžasné a při jeho hereckém koncertu ho jednoduše nespustíte z očí, kdykoli je v záběru. A nezáleží na tom, jestli zrovna hraje osmiletého chlapce, přepečlivého psychopata, postarší paní či kohokoli dalšího… Otázkou je, jak moc jeho exhibice vyzdvihuje film samotný, a zda by bez podobně schopného aktéra snímek jako takový obstál. Tak či tak je Rozpolcený povedenou žánrovou jednohubkou, jejíž zhlédnutí rozhodně padá v úvahu. Čemu však film příliš nedostojí, je nálepka hororu. Ne že by nebyl napínavý, nebo znepokojující, jen jednoduše ne tím hororovým způsobem. Na to je tu málo děsivých momentů. Ačkoli ty, které zde jsou, za to stojí. Více zde: http://nafilmu.cz/2017/01/recenze-rozpolceny-2016-tvare-tvarneho-jamese-mcavoye/

• 13.7.2017  23:15

O hollywoodské tvorbě se v poslední době občas tvrdí, že její autoři jednoduše neumí natočit drama o traumatu. S hrdinou, stíhaným tragickou událostí a stále doznívajícím niterným otřesem se setkáváme i v hvězdně obsazeném Collateral Beauty. Jedná se o film dojemný, místy pro někoho možná nesnesitelně patetický, v mnoha ohledech i plošší, než se díky množství na první pohled hlubokých frází z úst hvězdné sestavy herců zdá. Přesto však nejde o průšvih, nýbrž o napínavý film s příjemným soundtrackem a kamerou, v mezích hrany snesitelnosti na city hrajícím obsahem, a postavami, s nimiž se zejména díky jejich představitelům není těžké sžít a vcítit se do nich. Opravdu škoda je jen závěrečného zvratu, který je možná až příliš doslovný. Tak či tak, citlivější povahy uroní slzu, otrlejší budou dění na plátně pravděpodobně sledovat bez pohnutí… Přesto však je také nutno uznat, že celý snímek a jeho tématika skýtá mnohem větší potenciál, než jakého se nejen s námětem, ale i úctyhodným obsazením podařilo dosáhnout. Přesto si však film pozornost rozhodně zaslouží. Více zde: http://nafilmu.cz/2016/12/recenze-collateral-beauty-druha-sance-2016/

• 13.7.2017  23:14
    Trollové (2016)

Největším „neduhem“ Trollů je, že v rámci žánru nepřinášejí nic nového, a řadí se do lehkého nadprůměru animovaných pohádek. Podívaná je to hravá, docela nápaditá a rozhodně neurazí. Pokud neočekáváte dalšího Shreka a tedy nic než zábavnou jednohubku s nakažlivým soundtrackem (podíleli se na něm kupříkladu Justin Timberlake a Gwen Stefani) a k neuzoufání veselými, bujarými postavičkami, u níž se budou bavit zejména ti nejmenší, nebudete zklamáni a ani ochuzeni o pohádku, v níž láska, radost a štěstí zvítězí nad podlými intrikami… Více zde: http://nafilmu.cz/2016/10/recenze-trollove-2016-vlasate-panenky-ve-filmu/

• 13.7.2017  23:13
    Smrt ve tmě (2016)

Smrt ve tmě je výborný survival thriller s drobnými vadami na kráse, při jehož sledování budete napjatí od začátku až do konce. Za zvýšenou pozornost tu pak stojí zejména Stephen Lang, z jehož ztvárnění šíleného, nebo možná vlastně až mrazivě příčetného záporáka, budete dost možná i chvilku jako opaření. V karty mu navíc hraje fakt, že navzdory vší zvrácenosti jeho chování a jednání vlastně dávají naprostý smysl. Jeho činy jsou sice neospravedlnitelné, ale zcela pochopitelné. Značně a zdatně mu pak sekundují mladší kolegové a celková akčnost snímku v kombinaci s depresivností a silným napětím. Vždy, kdy to už už vypadá, že se z toho mladí zlodějíčci můžou dostat, tak téměř nejde v očekávání zvratu nezůstat přikován k sedačce po celou dobu stopáže dostatečně krátké na to, aby neztratila nic z celkové údernosti. Potěší také fakt, že se tu nenachází příliš laciných lekaček, po kterých jako by tématika přímo volala… Více zde: http://nafilmu.cz/2016/09/recenze-smrt-ve-tme-2016-slepy-kralem-mezi-vidomymi/

• 13.7.2017  23:13
    Obr Dobr (2016)

Steven Spielberg nám nachystal příjemnou oddychovou podívanou s několika kouzelnými a několika poněkud dětinštějšími momenty, která výborně zabaví celou rodinu a rozhodně patří mezi široce přístupnějšími počiny k tomu lepšímu, co můžete momentálně v kinech vidět. Ruku v ruce s výbornou animací tu pak vyniká Mark Rylance, jehož milý breptavý a láskyplný obr si svým dobráckým pohledem a vtipným komolením všelikých slov jednoznačně získá pozornost. Navíc k tomu mluví ve prospěch Obra Dobra fakt, že se pro mimochodem kvalitní český dabing sáhlo k překladu knižní předlohy a využilo se řady tamních výrazů. jde o povedený film, který neurazí, ale ani kdovíjak neoslní. Ačkoli kouzelné scény s lovením snů a jejich uskladňováním spolu s Dobrovým seznámením s britskou královnou a hezky pohádkově laděným, šťastným koncem jsou jednoznačně těmi momenty, pro které stojí za to snímek vidět. Více zde: http://nafilmu.cz/2016/09/recenze-obr-dobr-2016-kouzelna-fantasy-pohadka/

• 13.7.2017  23:12
    Ben Hur (2016)

Ben Hur předkládá ohraný, byť přesto stále silný příběh o pádu na dno a následném odražení se od něj v honbě za pomstou a spravedlností. Samotné scény ze závěrečného závodu vozatajů jsou perfektní a dokáží svou dynamikou strhnout. Bohužel je celý střet odbyt velice rychle a jako vyvrcholení něčeho, k čemu vlastně celý film směřoval, působí poněkud slabě. Veškerá osudovost dosavadního dění je pak pohřbena až příliš patetickým koncem. Přesto zdaleka nejde o takový průšvih, jaký je snímku prorokován v řadě jiných recenzí a dojmů. Tedy alespoň z mého pohledu ne. Herci dvou ústředních rolí, ač nedostávají tolik prostoru k vyniknutí, odvedli dobrou práci a žádný výraznější přešlap z jejich strany tu není. Morgan Freeman zde pak ztvárnil již klasickou mentorskou postavu, která sice potěší (a mírně extravagantním účesem možná i leckoho pobaví), ale ani nijak neoslní. Ben Hur tak je zkrátka zábavou „na jedno použití,“ která stojí za pozornost, nějaký trvalejší dojem však v divákově hlavě nezanechá. Více zde: http://nafilmu.cz/2016/08/recenze-ben-hur-2016-nechteny-navrat-legendarniho-pribehu/

• 13.7.2017  23:11

Sympatická herecká dvojice přichází do kin v německém snímku o dvou nevyléčitelně nemocných lidech, které nakonec spojí vzájemné přátelství a žízeň po životě, jíž jsou vyprahlí právě ti, jimž se žití nedostává. Nejkrásnější den funguje skvěle jako komedie, i jako (místy a zejména ke konci i dojemné) drama a ačkoli se nejedná o oscarový snímek, stále jsme v hladině nadprůměru, která diváka pobaví, dovede k zamyšlení a možná i opakovanému shlédnutí, což je u filmu vždy vítaným plusem. Více zde: http://nafilmu.cz/2016/08/recenze-nejkrasnejsi-den-2016-horkosladka-komedie-o-zacatku-pred-koncem/

• 13.7.2017  23:10

Matky na tahu jsou zábavnou oddychovou komedií se sympatickými hlavními hrdinkami a typicky krásným happy endem, při níž se několikrát od srdce zasmějete (ostatně stojí za ní autoři scénáře k Pařbě ve Vegas). Dostává se k nám zkrátka film, který pobaví, neurazí a obratně pracuje se stereotypy, jež jsou někdy zábavné a vystihující více, někdy méně. Pro jednodušší pobavení a jedno shlédnutí však snímek nelze nedoporučit, na to jsem se bavil až moc dobře. Závěrem se sluší dodat, že pokud si potrpíte na rodinné dojímání, neodcházejte hned po skončení filmu z kina. V titulcích se dočkáte celkem zajímavých rozhovorů s matkami hereček v ústředních rolích, hezky v duchu filmu… Více zde: http://nafilmu.cz/2016/08/recenze-matky-na-tahu-2016-o-stinnosti-materstvi-s-humorem/

• 13.7.2017  23:09

Za láskou vzhůru je výbornou letní romantickou komedií, jež sice využívá pro žánr typických šablon, nicméně nad průměr ji vynáší sympatičtí herci, velmi vydařený humor a zajímavý námět. Námět jenž zkrátka ukazuje onu věčnou pravdu, že v lásce nezáleží na jakýchkoli rozdílech a byť vás může zastihnout nepřipravené, společným úsilím se lze přes všechny překážky přenést. Či je v případě tohoto filmu podlézt a nastavit tak zlehka zrcadlo směšným předsudkům, jimiž jsme navzdory žití v moderní a tolerantní společnosti stále do značné míry ovlivňováni. Příjemným faktem také je, že komedie funguje na oné „laskavé“ a nepříliš vulgární, citlivé bázi humoru, díky čemuž tak nemůže v zásadě nikoho zesměšnit, což by u daného tématu mohlo nastat… Více zde: http://nafilmu.cz/2016/08/recenze-za-laskou-vzhuru-2016/

• 13.7.2017  23:08
    Jason Bourne (2016)

Nakonec se tedy fanoušci po dlouhých letech a mírně rozpačitém „spinoffu“ s Jeremym Rennerem dočkali vytouženého, plnohodnotného pokračování. Jakkoli by se mohlo zdát, že Matt Damon zestárl a pokračování úspěšné akční filmové série je zbytečné, není tomu tak. Tvůrci nám přinesli perfektní akcí nabitý thriller, jenž sice není dokonale vybroušeným diamantem, trilogii o Jasonu Bourneovi však ostudu rozhodně neudělá. A ačkoli film nemá tak silný příběh jako díly předchozí, stále se jedná o zdařený nadprůměr, o který by žádný fanoušek kvalitní filmové akce neměl přijít. Více zde: http://nafilmu.cz/2016/07/recenze-jason-bourne-2016-vydareny-navrat-agenta-bez-minulosti/

• 13.7.2017  23:08

Ačkoli je Doba ledová: Mamutí drcnutí stále zábavný animovaný snímek s řadou zajímavých momentů, působí už v mnoha ohledech značně vyčpěle a v konečném důsledku mu podkopává nohy přehršel postaviček, s nimiž se nemáme ani dostatečný čas seznámit, a nepříliš fungující moralizující momenty. Ty pravděpodobně odzíváte díky tomu, že podobná poselství jsou v každém druhém animáku. Stále se jedná o nadprůměrný, byť lehce infantilní film s pěknou animací. Nicméně přesto bude dost možná lepší, kdyby byl v rámci série i posledním, uzavírajícím kouskem dětské skládačky. Ostatně dosavadní nepříliš uspokojivé tržby, o jejichž výši tu jde (jakožto u zažité značky) především, mi v tomto směru dávají za pravdu v tom, že opakování nemusí být zdaleka vždy matkou moudrosti a pro zachování tváře je někdy vhodné v nejlepším přestat… Konec páté Doby ledové je dostatečně uzavřený a při tom, s jakou zápletkou a zasazením tentokrát autoři scénáře přišli, bych se obával, v jaké „sci-fi“ by se to celé mohlo případně vyvinout. Více zde: http://nafilmu.cz/2016/07/recenze-doba-ledova-mamuti-drcnuti-2016-napadita-prece-nijak-strhujici-taskarice/

• 13.7.2017  23:06

Není to tak zábavné a vtipné, jako například letošní Správní chlapi, ale stále se jedná o velmi povedenou záležitost, jež je rozhodně jedním z těch lepších snímků, které můžete momentálně v našich kinech vidět. Filmu vévodí dokonale sehraná a obsazená ústřední dvojice, jíž zdatně sekunduje bezpočet větších i menších rolí. Zápletka okolo „polepšeného“ hlavního hrdiny, sledovaného kolegou „agentem“ a mafií možná působí na první pohled mírně šablonovitě, ale přesto film jako celek působí svěže a natolik odlehčeně, že mu to zkrátka odpustíte. Více zde: http://nafilmu.cz/2016/07/recenze-pan-dokonaly-2016/

• 13.7.2017  23:06

Dost možná se jedná o hororové překvapení roku a jde o pravou esenci toho, jak by měl vypadat mainstreamový „lekací“ horor, na který jdete zkrátka proto, aby vás vystavil prudkému adrenalinu a bez nějakých větších cirátů zkrátka a dobře děsil. Přesto není hloupý, ani on, ani jeho postavy, díky čemuž se nejedná o ploché panáky, jenž zkrátka zemřou a vy ani nemrknete. Zhasni a zemřeš je především nesmírně sympatickým, komorním hororem s jednoduchou, ale chytře napsanou zápletkou, který si na nic nehraje a prakticky od samého počátku vyloží karty v podobě nastínění příběhu, načež už dělá jen to, co má: straší. A straší dobře. K tomu všemu ještě potěší velmi sympatická a nepřepálená stopáž s komorním, ale stále svízelným, od samého počátku nevyhnutelným koncem. Více zde: http://nafilmu.cz/2016/07/recenze-zhasni-a-zemres-2016/

• 13.7.2017  23:05

Spíše než o děsu plný horor se jedná o krvavý thriller s pár mrazivými momenty, v němž lze najít i určitý společensko- politický přesah a kritiku novodobé společnosti (jak moc film naráží či nenaráží na volbu prezidenta USA je otázkou), stejně tak jako alternativní, vyhrocenou ukázku toho, kam bychom mohli jednou dojít. Přestože se během filmu nudit nebudete a nabízí pár zajímavých nápadů, kupříkladu zfanatizovanou, Očistě zasvěcenou církev, neubráníte se při sledování třetí, završující části série pocitu, že z daného tématu šlo vytěžit podstatně víc. Více zde: http://nafilmu.cz/2016/07/recenze-ocista-volebni-rok-2016-treti-vrazedny-den-pro-ameriku/

• 13.7.2017  23:04
    Hra peněz (2016)

Jedná se o příjemné překvapení, sympatický počin s perfektně vykreslenými postavami, jejich motivací a ukočírovanou gradací zápletky. Ta, ačkoli v základu zajímavá a obohacená o zdařené prvky působí místy rutinně a nenabízí žádné obzvlášť nečekané zvraty. I tak je tu ale několik silných, dokonce i nepříjemných momentů, které vám utkví v paměti. Film je povedeným, byť „jen“ velmi dobře řemeslně a mírně klišoidně zvládnutým dramatem, brousícím do vod thrilleru. Díky výborným hercům, jejich charismatu a nepříliš sluníčkovému vyústění děje se jedná o zdařený a nadprůměrný snímek s únosnou a příjemně odsýpající délkou stopáže s určitým přesahem, který sice díru do světa neudělá, nicméně vede k zamyšlení a Hra peněz tak stojí i za opakovanou projekci, právě tak jako za návštěvu kina. Více zde: http://nafilmu.cz/2016/07/recenze-hra-penez-2016/

• 13.7.2017  23:03

V zajetí démonů 2 je mainstreamovější a možná i o něco horší, než první díl. Přesto se jedná o velmi nadprůměrný horor, po jehož shlédnutí vás ještě nějakou dobu bude mrazit v zádech a něco ve vás zanechá. A právě to „něco“ je mimo jiné kvality filmu právě tím, co jej odlišuje od průměrných béčkových hororů. Fakt, že se jedná o film dle skutečných událostí, vás donutí zajímat se, do jaké míry je V zajetí démonů 2 autentické, což ve spojení s hororu velmi slušící atmosférou 70. let jedině prospívá. Návštěva kina v tomto případě rozhodně stojí za to a nelze ji nedoporučit, protože na velkém plátně si tento zdařilý film, podpořený kvalitními (i dětskými) herci dost možná vychutnáte nejvíce. Více zde: http://nafilmu.cz/2016/06/recenze-v-zajeti-demonu-2/

• 13.7.2017  23:02

Správní chlapi jsou povedenou oddychovou retro buddy komedií s detektivní zápletkou, zasazenou do USA v sedmdesátých letech. Film do nadprůměru vytahuje hlavně ústřední dvojka druhořadých čmuchalů, operujících na hraně zákona, kteří nakonec prokáží svou schopnost, tedy, pokud neberete v potaz, že jim v mnoha ohledech spíš přeje štěstí, než vlastní kompetentnost, ale o to je to celé vtipnější. Zkrátka, pokud jste fanoušky dnes již kultovních žánrových akčních filmů té doby, kde se pro nějakou tu ránu pěstí a ostrá slova nejde příliš daleko, budete se bavit dvojnásob… Více zde: http://nafilmu.cz/2016/05/recenze-spravni-chlapi-2016-treskute-retro-krimi-trhajici-branici/

<< předchozí 1 2 3