Jedenáctá hodina (1942)

Takhle se na ty žluťáky,musí! :) Supermana na vás!

Strážce svědomí (2009) (seriál)

Velmi zajímavá atmosféra už od 1.dílu,která dokazuje že polští sousedé umí tyto mysteriózní seriály daleko lépe,než kdy budeme umět my. Na 1.pohled je to totiž takové nijaké,ale jakmile vás to vtáhne,budete odměněni. Ale ne všichni. Nejvíc se mi na tom líbí fakt,že pokud jste viděli více polských filmů/seriálů,tak tu jejich typickou atmošku rozeznáte velmi brzy. Je to takový podpis,který by měla mít každá země a její tv/filmová tvorba. Dnes,kdy se všichni (nebo téměř všichni) snaží (nevím proč) kopírovat US seriály,nedejbože filmy,je tento seriál,jako pohlazení po duši,nebo chcete-li,po svědomí. Není dokonalý,ale stojí za to. Ale dokážu pochopit,že u něj každý nevydrží až do konce,který je ovšem dost důl. A dávejte si pozor na to,až vás bude někdy sledovat tajemný muž v klobouku. Abyste se pak nedivili. P.s. Zajímavá hudba a to včetně znělky.

Batman - Gothamský rytíř (2008)

Velmi příjemná povídkárna až na tu 1. hrůzu. Berte ji jako takového Batman Begins 2. Elegantní most přes BB k DK.

Hvězdná brána: Návrat (2008)

Když jsem to viděl po1., sice jsem nevěděl (nebo to zapoměl) že jde o konec celého seriálu, což však neumenšuje můj zážitek. Protože...na rozdíl od některých komentářů, já naopak časovky miluju a tady se to povedlo. Sice, mohlo to být lepší (a tudíž na plný počet) ale i tak jsem spokojen a aspoň 1/rok si to rád pustím. Seriál jako celek sice nemám (až na 200.díl) ale toto jsem si nechal a nikdy toho nelitoval.

Hvězdná brána - Série 9 (2005) (série)

Přesun námětu od všelijakých těch bohů a bůžku ke křesťanství mi hodně sedl. A i když se v mém okolí nad ní hodně lidí ofrňuje,mě naopak Claudia Black (Pitch Black) sedla hodně a rozhodně posl.2 s.,osvěžila. Asi i proto,že mi přijed tak o 200% ženštější než babochlap Carterová. Samoz.výrazné umenšení role hl.hvězdy celého SG,McGyvera bylo znát,ale člověk si zvykl.

Supergirl - The Last Children of Krypton (2016) (epizoda)

Tohle je to jediné,co jsem si nechal z tohoto výplodu,neb je v tomto 2díle,můj splněný sen,mít hranou Karu (v tomto s.sice blbě koncipovanou,ale i tak) a hraného Kala spolu. Snad se někdy dočkám filmové Kary s bratrancem. P.s.tento cw Superman/Clark je fajn. I jeho outfit.

Supergirl - Season 2 (2016) (série)

Když pominu fakt,že je to bruneta,tak je stále na skřípání zubů,že Melissa vypadá v těch šatičkách opravdu super. Bohužel...má v naprosté většině totalně debilně napsané dialogy atd.,takže je jedno,zda umí hrát (na tv poměry) či ne,protože z toho co dostává ve formě scénáře,by nevykouzli pořádný seriál,ani Stanislavskij a ostatní na tom nejsou o moc líp.

Smallville - Apokalypsa (2008) (epizoda)

Alternativní realita,kterou chtěl potrestat Jor-El , Clarka,že se pořád chová jako pitomec a kretén (což se stejně choval i nadále),se měla stát! tou pravou realitou pro celý zbytek seriálu,protože tu jde doslova o comicsové hody! Linda Danversová,je jen třešniškou na dortu,kterému vévodí poleva, jménem- prezident Luthor!

Smallville - Válka (2004) (epizoda)

Dean Winchester po cizím jménem,ale já mu na to neskočím.:))) Jinak,dost na nic díl,pokud by se v něm poprvé neobjevila krásná Lois Laneová,která chce přestat kouřit,no fuj!

Smallville - Závěr (2011) (epizoda)

Velké zklamání,které pramení z naprostého nedostatku toho,co dělá tento seriál,tak dobrým. SPOUSTA - zbytečné vaty,nastavované kaše,která se posléze rozvaří ve vodu,ze které se dále vaří, páč délka tohoto závěr.filmu by se v klidu vešla do 30 minut, nenaplněných slibů, a často nuda, že by se dala krájet. Dobrých 80% tvoří svatba (na 2.str.,na to se nezmohl ani Singer) a to, na co každý naiva čeká, tj.Apokolips v Superman:úsvit Smallville, se odbyde během asi 2minut a to myslím, ještě přidávám. Od naprostého krachu to zachraňují záběry na Apokolips (úchvatné) na Clarka v outfitu (když ho stihnete zahlédnout),konfrontace Lena Luthor vs bratr a poslední asi 2 minuty s Williamsovou megakultovní hudbou k Donnerovu Supermanovi, jak jinak. A na závěr se vám musím svěřit,že myšlenku,že má Chloe (postava která nikdy neexistovala v DC comicsech a byla vytvořena čistě pro účely tohoto s.),dítě s Oliverem Queenem aka Green Arrowem,považuji dodnes za naprosto debilní. Je ovšem možné,že má očekávání byla tak nehorázně (diví se někdo po 9. a 10.s. tak gigantická,že možná nešla naplnit. Nevím. ´Zardoz promluvil´.