Mr.47

okres Olomouc

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 22.4.2010  15:49
    3-iron (2004)

Kim Ki-duk mi skrze 3-iron zprostředkoval ten nejzvláštnější filmový zážitek v rámci asijské kinematografie. 3-iron zachycuje pár, který spolu žije od té doby, co mladý muž zachrání svou polovočku před násilnickým manželem. Vztah těchto dvou lidí je zvláštní v tom, že spolu za celý film neprohodí ani slovo, ale přesto je jim spolu dobře. Tento snímek obsahuje několik zvláštních scén. Mě v hlavě utkvělo třeba elegantní trestání násilnického manžela pomocí pečlivě odpalovaných golfových míčků, plížení za strážným ve vězeňské cele nebo odpočinek týrané ženy v úplně cizím domě, ale úplně nejlepší byl stejně závěr filmu. Celý film je podbarven jemnou hudbou s kterou jsem byl velice spokojen. Závěrem bych rád podotkl, že 3-iron není snímkem, který bych zvolil jako součást večera s přáteli. Ptáte se proč? Jednoduše proto, že ten film je úplně jinde a to je také důvod proč mám asijskou filmovou tvorbu tak rád.

• 26.4.2010  05:38
    9 hráčů se smrtí (2005)

Tak takhle nudnej "film" jsem už dlouho neviděl! Partička 9 lidí je zavřená do baráku s tím, že ten, kdo vyvraždí své dočasné spolubydlící, získá odměnu 5 milionů dolarů. Říkal jsem si, že i když to tu bylo xkrát, tak se to bude dát přežít bez větší újmy na zdraví. Ježišmarja, jak já byl naivní. Nejdřív mě vytočil typický černoch, který za vším hned vidí rasovou diskriminaci a samozřejmě nezapomene drsňácky zarapovat, poté štafetu převzala ufňukaná slečinka, kterou když ostatní požádali o pomoc se stolem, tak je setřela slovy: "Tohle dělat nebudu, namohla bych si záda". Tak po téhle hlášce jsem div nelezl po stropě. :-D No a dorazil to kněz, kterej ze sebe ty náboženský plky chrlil jak na běžícím páse. Navíc se tam nic neděje, takže za dokoukání tohohle paskvilu chci medaili. Tvůrci se ten průser snažili zachránit trochou akce na závěr, ale to jim nebylo nic platný protože nesnáším zachraňování filmu na poslední chvíli a tudíž dám Odpad!

• 9.5.2015  23:45
    Agresivní virus (TV seriál) (2014)

1. série - 2* 2. série - 2* 3. série - 2* 4. série - 2*

• 19.2.2010  05:48

Tento romantický snímek mi byl doporučen s tím, že si u něj po dlouhé době konečně popláču. I když k čištění slzných kanálků nakonec nedošlo, tak se mi film moc líbil, s hudebním doprovodem jsem byl také spokojen a když k tomu člověk navíc dostane prdlou dvojici v podání Jae-kyeong Sea a Junko Hamaguchi a jako třešničku na dortu roztomiloučkou Maki Onaga, tak není co řešit a můžu v klidu dát plný počet.

• 21.6.2017  23:46
    Apokalypsa (1979)

Hodnocení platí pro verzi v délce 147 min.

• 5.9.2018  23:48
    Armageddon (1998)

Hodnocení platí pro verzi v délce 151 min.

• 12.2.2015  01:21
    Arrow (TV seriál) (2012)

1. série - 2* 2. série - 1*

• 6.4.2010  04:29
    Avatar (2009)

Já opravdu nesnáším, když se kolem nějakého filmu dělá obrovský haló. U Avataru tomu bohužel tak bylo a z toho, že ať jsem přišel kamkoli, tak na mě vybafl "dokonalý" Avatar, mi po určité době začalo být šoufl a přišlo mi celkem smutný, že lidem stačí ke spokojenosti úchvatný vizuál. Nakonec jsem se dokopal ke shlédnutí obyčejné verze, abych mohl v klidu pitvat, zda Avatar dokáže nabídnout krom do nebes vychvalovaného vizuálního zpracování i něco víc.. Tak jsem na to koukal a po zhruba hodině jsem si začal říkat: " Do prdele, co mě to tak agresivně a neodbytně rychtuje nosní sliznici?" No ba! Byl to von! Smrad typické americké filmařiny! Stokrát ohraný příběh o tom jak "dokonalý" Američan prozře a postaví se na stranu slabých a bezbranných, který byl samozřejmě korunován pro Amíky tolik typickým happyendem, který mě dokáže spolehlivě znechutit. Kdyby aspoň národ Na'vi při tý snaze o záchranu své říše vymřel, tak bych mohl jít výš, ale takhle půjdu na pouhé 2* První bude za krásnou hudbu a ta druhá bude za národ Na'vi a jeho krásnou říši, která se mi zalíbila i bez 3D efektu. Závěrem bych chtěl ještě poděkovat uživateli jménem Subjektiv za to, že Avatar okomentoval krásným citátem od pana Akiry Kurosawy. Děkuji Vám oběma, pánové :-)

• 9.5.2015  23:42
    Banshee (TV seriál) (2013)

1. série - 3* 2. série - 3* 3. série - 3* 4. série - 2*

• 11.6.2015  23:33
    Batesův motel (TV seriál) (2013)

1. série - 3* 2. série - 3* 3. série - 3* 4. série - 2* 5. série - 2*

• 16.4.2017  14:32
    Blade (1998)

Hodnocení platí pro verzi v délce 110 min.

• 21.5.2018  19:20
    Blindsided (2016)

Hodnocení platí pro verzi v délce 13 min.

• 13.4.2010  18:45

The Storm Warriors na mě nepůsobili jako film, ale spíš jako koláž přeplácaných a hromadou cool efektů napěchovaných scének, u kterých jsem měl pocit, že koukám na příběhová videa z japonské videoherní série Onimusha. Aaron Kwok a Ekin Cheng tady metaj ze svých mečů a rukou všelijaké fantasy ptákoviny jako jsou víry, magické vlny v barvách duhy atd.,, brnění se tu všem blyští jako psovy koule, takže se celkem divím, že jsem z té vizuální onanie neoslepl. Pokud tu ovšem někdo hledá nějaký složitější příběh, tak je na hodně špatný adrese. Příběhová linie je totiž bez pardónu vydlabaná jak necky. Co se taky dá čekat od filmu, kde se hlavní záporák jmenuje Lord Bezbožný a celý film se točí okolo krádeže posvátné páteře Dračího císaře. :-D Ať počítám jak počítám, tak mi jako celkové hodnocení vycházejí pouhopouhé 2*. Jedna je za naprosto famózní nabušený soundtrack z kterého jsem prostě nemohl a ta druhá za jako vždy úchvatnou Charlene Choi, které sekundovala neméně krásná Tang Yan.

• 22.4.2010  00:50
    Cheot nun (2007)

Ze začátku jsem si říkal, že půjde o volnější romantiku ba dokonce romantickou komedii a musím říct, že závody na kole s mnichem byly celkem vtipné. Nejvíc mě ovšem dostalo tričko s korejským nápisem, které nosila jedna ze školaček. Opravdu spokojen jsem ovšem byl až v momentě, kdy se na scéně objevila Aoi Miyazaku, která zde naštěstí nepůsobí tak přeslazeně jako v Naně a i přesto dokonale naplňuje můj ideál stydlivé japonské dívky a je opět naprosto úžasná. Z filmu se nakonec vyklubalo klasické romantické drama,, které nabídlo pár momentů, které mě opravdu dostaly např. smutné loučení v davu nebo zpomalený běh hl. hrdiny podbarvený nádernou melodií. Také mě velice potěšilo bubenické vystoupení. Původně jsem chtěl dát "pouhé" 4*, ale potom jsem si to rozmyslel, odpustil jsem tvůrcům závěr, který mi poněkud nevyhovoval a zarovnávám hodnocení na 5* protože souhlasím s nápisem na výše zmíněném tričku, který hlásá "Kvalita zaručena".

• 11.3.2010  17:35

Tak jsem se rozhodl, že se podívám do jaké koniny se to Jackie zase nechal ukecal. Čekal jsem další z hromady jeho novodovhých snímků u kterého se bude dát s hodně přimhouřenýma očima aspoň trošku zasmát. Tohle ovšem byla pičovina obřích rozměrů. Jackie zde hraje bývalého špiona, který hlídá své přítelkyní její tři děti. Starší dceři jsem chtěl permanentně proliskávat hubu protože byla permanentně nafučená, synáček mě vytáčel cpaním slovíčka "cool" pomalu do každé věty, tudíž pro mě jediným stravitelným členem rodiny byla mladší dcera.Akční pasáže díky své krátkosti taky za moc nestojí. Mě opravdu nedochází, proč ze sebe musí Jackie dělat v USA debila když by mohl v Hong Kongu točit mnohem kvalitnější snímky. Nezkoušejte na mě už je Jackie na točení akčňáků starej. Podívejte se na Sammo Hunga jak dokáže válet když chce. 1* dávám za pár úsměvných momentů.

• 25.4.2010  06:05
    Crazy Heart (2009)

Po Aronofskyho Wrestlerovi tu máme další snímek jehož hlavním hrdinou je stárnoucí hvězda. Crazy Heart na mě ovšem zápůsobilo mnohem víc.Hlavním důvodem je zřejmě má averze vůči wrestlingu a také fakt, že mi vztah dvou hlavních postav přišel podstatně zajímavější. Navíc je použit velmi použit pěkný hudební doprovod a naštěstí se tvůrcům podařilo vyhnout happyendu, takže jsem nemusel znechuceně křivit xicht a proklínat je do sedmého kolena. Přesto dám Crazy Heart "pouhé" 4*. Může za to Collin Farrell, který z filmu trčí jak bolavej palec a já cítil neodkladnou potřebu ho zardousit.

• 19.4.2010  04:56
    Crows Zero (2007)

Prvním Miikeho filmem, který jsem měl tu čest shlédnout byl Ichi the Killer. Ten mě opravdu moc nebral a Miike v něm potvrdil svou pověst totálního magora, tudíž jsem měl z Crows: Episode 0 celkem strach. Ono se ovšem ukázalo, že jsem se bál úplně zbytečně. Ze začátku jsem s pojetím akce moc spokojenej nebyl, ale vyvažovaly to správně jeblý scény jako např. Genjiho seznámení s řízením motorky, shánění slečny pro neschopnýho Katagiriho a následný hromadný rande nebo krásně vržená šipka. Kvalitní akce se sice dostavila až ve druhé polovině filmu, ale dostavila se v takovým náporu, že mě z toho málem slezly vlasy. Finální bojová scéna je totiž pojatá jako obrovská řež ve které se nebere ohled absolutně na nic, odehrává se v dešti a obě "armády" se na ni dostaví ve velkém stylu v počtu 100 : 70..Jde o něco skvělého a v mnohém to připomíná hromadné řeže z korejských gangsterek. Na celé této scéně je nejkrásnější to hrdinství a nasazení, které by se dalo charakteri zovat slovy: "Půjdeme do toho na plno a to, že možná chcípneme, je nám úplně, ale úplně u prdele!" Navíc se ve filmu objevila vcelku kvalitní hudba, takže hodnocení milerád zarovnám na 4*.

• 27.3.2010  21:04

O tomto vynikajícím snímku mi bylo řečeno, že je to strašnej nářez, což nakonec nebyla tak úplně pravda. To mi ale vůbec nevadilo, protože těch pár akčních scén stačilo díky své surovosti na to, abych mohl nervózně poposedávat a sem tam vykřiknout blažené Oj! Zvlášť povedená je scéna, kterou jsem pracovně nazval: Přetáhnu vás po palici vším, co najdu!". Velmi povedené bylo taktéž finále, při kterém se olovem skutečně nešetřilo. Celý film je navíc protkán velmi kvalitní hudbou. Při závěrečném vzpomínání hlavního hrdiny jsem byl doražen moudrem, které mě málem dohnalo k slzám. Tento skvělý snímek si nezasloží nic jiného než plný počet :-)

• 5.9.2017  17:01
    Doom (2005)

Hodnocení platí pro verzi v délce 100 min.

• 26.9.2010  23:00

První projekci tohoto snímku jsem absolvoval v kině a byl jsem opravdu spokojen. Pak jsem se ale rozhodl, že film shlédnu znovu, v pohodlí domova a podrobím ho zevrubné pitvě. To ovšem nebyl úplně nejlepší nápad protože začaly na povrch vyplouvat věci kterým jsem předtím nevěnoval pozornost. Zaprvé nechápu důvod proč se ve filmu objevili valibukové Steve Austin a Rady Couture, když má být tento snímek poctou akčním hrdinům 80. a 90. let minulého století. Dále mi nedochází z jakého důvodu byl do jedné z hlavních rolí obsazen Jet Li, když se jeho hollywoodská kariéra započala až účinkováním ve čtvrtém díle Smrtonosné zbraně v r. 1998. Zřejmě jde o nějaký hollywoodský trend obsazování Asiatů do menších rolí za účelem dosažení jakéhosi nádechu exotiky, což se u mě nesetkává s příliš pozitivní odezvou. Akční scény ze začátku trpí klasickými neduhy jako je unáhlený střih, epileptická kamera a zabírání akce příliš zblízka. Po zhruba hodině se ale kvalit akčních scén posouvá o několik úrovní výš a zvláště hromadný souboj a přestřelka v tunelu stojí za to, takže své hodnocení zarovnám na 4* . První za zlepšení akčních scén, druhou za Mickeyho Rourka v roli takového zvláštního rádce, třetí za některé hlášky a čtvrtou za Terryho Crewse a jeho Hlučnou Bertu.

• 20.9.2015  15:27
    Fargo (TV seriál) (2014)

1. série - 3* 2. série - 2* 3. série - 2*

• 18.4.2010  04:24
    Gamer (2009)

Oba dva díly Zastav a nepřežiješ byly neuvěřitelně ujetý, narvaný skvělýma hláškama, tudíž se u nich dalo výborně pobavit a nebyl problém k nim po čase opět zasednout a člověk se bavil stejně jako při prvním sledování. Gamer je taky ujetej, jenže v tomhle případě jsem tu ujetost nesl hodně špatně. Ono jde totiž o další snímek, kterej se snaží být strašně cool. On se dá natočit skvělej akční film, kde hl. hrdina střílí jak zjednanej, jenže se to musí umět. John Woo to uměl, tihle dva to neumí a je to vidět.U akčních scén jsem měl pocit, že kameraman je epileptik a zrovna ho chudáka chytl další záchvat, efekt s přeskakováním obrazu a šuměním jsem taky nějak nepobral.Dalším do očí bijícím elementem je černej golem, kterej když zatne svaly, tak se mu musej zákonitě začít párat rukávy a koule musí mít vyschlý jak Aralský jezero. No jo, to máš z toho, že beztak furt žereš nějaký bobulky, ty hrochu kakaovej. Pravým opakem budiž odporná. permanentně se svinsky potící lidská bublanina pohybující se na elektrickém vozíku. To byl fakt pohled pro bohy tohleto :-D Chvíli jsem laškoval s myšlenkou, že bych vypotil aspoň 1* za Hallovu kulturní vložku a Butlerovu snahu o koukatelný závěrečný souboj, ale nakonec jsem si to rozmyslel a dám Odpad!

• 6.11.2009  03:21
    Goemon (2009)

Ze začátku jsem si říkal, že mě zřejmě čeká japonská variace na Robina Hooda, do které bude napasováno přijatelné množství trikových serepetiček. Z variace na Robina Hooda se vyklubal příběh o pomstě, což mi vůbec nevadilo, ale trikových serepetiček tam bylo nacpáno tolik, až mi to lezlo krkrm, souboj na louce se ovšem povedl. Taky by mi nevadilo, kdyby bylo ve filmu méně postav, protože jsem se očas hůř orientoval. Nazývat tento film dramatem je myslím trošku moc. Akční fantasy mi přijde jako vhodnější definice tohoto snímku. V souboji Goemon vs. Casshern u mě s přehledem vítězí Casshern. Ale dalo se na to mrknout.

• 4.2.2017  16:46

Hodnocení platí pro verzi v délce 114 min.

• 7.2.2017  13:52

Hodnocení platí pro verzi v délce 86 min.

• 24.5.2010  04:24
    Haebaragi (2006)

Celý národ bedlivě sleduje finálové utkání MS v ledním hokeji a já se nestydatě snižuji k vlastizrádné projekci korejského dramatu Sunflower, u kterého jsem vůbec nevěděl, co od něj mám čekat. Vylouplo se z toho drama o gangsterovi,, který je po 10 letech propuštšn na svobodu a snaží se začít nový spořádaný život. Jeho plán mu hodně dlouho vycházel a já mu fandil a věřil jsem, že to vydrží až do konce. Jenže to, co se našemu hrdinovi v závěru filmu přihodí, to by rozhodilo i absolutního stoika, takže se schyluje k odplatě, která je krásně nemilosrdná a brutální, přesně tak, jak to bývá u Korejců zvykem. Celý snímek je podbarven jemnou hudbou, která mi opravdu sedla. K tomu jsem jako bonus dostal krásnou I-jae Heo, takže s čistým svědomím dávám 4* a odcházím si za tu vlastizradu kleknout na hrách.

• 30.1.2017  12:13
    Hancock (2008)

Hodnocení platí pro základní verzi v délce 92 min.

• 15.7.2017  13:36

Hodnocení platí pro verzi v délce 159 min.

• 15.7.2017  20:08

Hodnocení platí pro verzi v délce 174 min.

• 8.5.2017  01:57
    Hellboy (2004)

Hodnocení platí pro verzi v délce 117 min.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6