Mr.47

Michael Smooth

okres Olomouc

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 21.6.2010  04:34

Po přečtení Adrianova komentu jsem si říkal, že by No Mercy mohlo být snímkem přesně podle mého gusta A ono tomu tak nakonec opravdu bylo protože jsem dostal napínavý příběh o souboji dvou mužů podpořený výbornou hudbou. Nejkrásnější na tomto snímku je ovšem fakt, že zde nefiguruje žádná ryze záporná postava a jednání obou zúčastněných stran je při správném pohledu na věc pochopitelné. Závěr celého příběhu je také skvělý. K tomu všemu jsem ještě navíc dostal zábavného neschopného detektiva v podání Ji-ru Sunga, takže nemám problém s tím dát No Mercy plný počet.

• 30.4.2010  05:22

Po Taxikářovi jsem se pustil do další starší záležitosti a musím konstatovat, že po velmi dobrém De Nirovi přichází vynikající Bronson, který v Přání smrti ztvárňuje projektanta, který byl dlouhá léta pacifistou, ale pod tíhou rodinné tragédie bere spravedlnost do svých rukou. Původně jsem měl za to, že půjde o klasický příběh o pomstě jenže ono jde spíše o to, že hl. hrdina svými činy dodává odvahu mnoha obyvatelům města a to je právě to, co mě na tomto snímku tak vzalo.. Kdyby Bronson vzal do ruky nějakej pořádnej žabykuch, tak by to byla možná ještě větší sranda, ale i bez něj jí bylo dost Jediné, co mi rajbovalo s krevním tlakem byly plky Bronsonova syna za který bych ho nejradši vzal lopatou přes xicht. Tyto plky ovšem nezabrání tomu, abych hodnotil plným počtem.

• 24.4.2010  04:21

Na tento překrásný snímek jsem se těšil hlavně kvůli Aoi Miyazaki, která mě opět nezklamala a předvedla excelentní výkon. Já opravdu nevím, jak to tahle slečna dělá, ale ona mi prostě v každém dalším snímku, který s ní vidím, přijde ještě roztomilejší než předtím a dokáže mě dokonale odvařit. Tady navíc utrousila pár solidních hlášek.Navíc tu opět máme několik velmi dojemných scén jako např. focení na soutěž, zmizelé Aoi za bouřky nebo také závěr v galerii a ikdyž mi druhá polovina přišla lehce utahaná, tak nemám problém s ověnčením této krásné romantiky 5 knedlíky a zařazením Aoi Miyazaki do mé TOPky japonských hereček.

• 22.4.2010  00:50
    Cheot nun (2007)

Ze začátku jsem si říkal, že půjde o volnější romantiku ba dokonce romantickou komedii a musím říct, že závody na kole s mnichem byly celkem vtipné. Nejvíc mě ovšem dostalo tričko s korejským nápisem, které nosila jedna ze školaček. Opravdu spokojen jsem ovšem byl až v momentě, kdy se na scéně objevila Aoi Miyazaku, která zde naštěstí nepůsobí tak přeslazeně jako v Naně a i přesto dokonale naplňuje můj ideál stydlivé japonské dívky a je opět naprosto úžasná. Z filmu se nakonec vyklubalo klasické romantické drama,, které nabídlo pár momentů, které mě opravdu dostaly např. smutné loučení v davu nebo zpomalený běh hl. hrdiny podbarvený nádernou melodií. Také mě velice potěšilo bubenické vystoupení. Původně jsem chtěl dát "pouhé" 4*, ale potom jsem si to rozmyslel, odpustil jsem tvůrcům závěr, který mi poněkud nevyhovoval a zarovnávám hodnocení na 5* protože souhlasím s nápisem na výše zmíněném tričku, který hlásá "Kvalita zaručena".

• 9.4.2010  20:40
    Vlak dětství a naděje (TV seriál) (1985)

Tato krásná televzní minisérie si mě získala hlavně tím, že je zde velmi dobře zastoupen jak komediální, tak dramatický žánr. Stsnislav Zindulka a Helena Růžičková jsou jsou naprosto famózní. Dá se zde ovšem najít i spousta dalších výborných postav např. flétnista Jaroušek, věčně prskající pekař Tyc nebo filozof strýc Jožka, jehož bědování nad životem s nepříjemnou fousatou manželkou mě úplně odrovnalo :-D Kvalitních hlášek jsou tu kvanta. Ze záporných postav je podle mě nejlepší holič Sepp v podání Vladimíra Javorského. Je strašná škoda, že dnes už člověk na takhle kvalitní dílo asi jen těžko narazí. Tomuto dílu v jehož příjemné společnosti jsem strávil uplynulé 2 dny, dávám s čistým svědomím 5*.

• 4.4.2010  06:08
    Moon (2009)

Chvíli před sledováním tohoto snímku se ke mně dostalo, že soundtrack má na svědomí Clint Mansell. který si mě naprosto získal soundtrackem k Fontáně a já pevně věřil tomu, že nezklame. A taky že bezklamal! Jeho vynikající hudba podepřela velmi zajímavé sci-fi drama, z kterého mi bylo úzko a nějak jsem během sledování tohoto snímku nechápal to, že se spousta malých kluků chce stát kosmonauty, až vyrostou, protože mě by asi hráblo :-) Dokonce jsem se přistihl, jak si zálibně pouštím jednu určitou scénu filmu pořád dokola jako magor protože se jí prostě nemůžu nabažit :-) Tohle se mi hodně dlouho nestalo. Moon mě opravdu dostal, tudíž nemám absolutně žádný problém s tím dát mu plný počet.

• 27.3.2010  21:04

O tomto vynikajícím snímku mi bylo řečeno, že je to strašnej nářez, což nakonec nebyla tak úplně pravda. To mi ale vůbec nevadilo, protože těch pár akčních scén stačilo díky své surovosti na to, abych mohl nervózně poposedávat a sem tam vykřiknout blažené Oj! Zvlášť povedená je scéna, kterou jsem pracovně nazval: Přetáhnu vás po palici vším, co najdu!". Velmi povedené bylo taktéž finále, při kterém se olovem skutečně nešetřilo. Celý film je navíc protkán velmi kvalitní hudbou. Při závěrečném vzpomínání hlavního hrdiny jsem byl doražen moudrem, které mě málem dohnalo k slzám. Tento skvělý snímek si nezasloží nic jiného než plný počet :-)

• 8.3.2010  02:56
    Nana (2005)

No, tak tohleto byla bomba! Aoi Miyazaki mě svou rotomilostí naprosto odrovnala :-) Další velkým kladem je hudba. Jsem velmi rád, že české titulky obsahovaly i texty písní prototože kdyby tam nebyly, tak bych nemohl při koncertní pasáži tak krásně vyměknout. Velmi krásná byla i scéna ve vaně s lístky růží. Celkově na mě tento snímek působil velmi příjemně a musím konstatovat, že mi japonská kinematografie poslední dobou servíruje kvalitnější kousky než kinematografie jihokorejská. Nana si ode mě naprosto zaslouženě odnaší plný počet.

• 24.2.2010  05:16

Tak jsem se rozhodl, že si na chvíli odpočinu od romancí a vrátím se ke své velké lásce, kterou jsou filmy s tématikou bojových umění a jako první jsem se pustil do tohoto výborného snímku, o kterém jsem si ze začátku myslel, že mu zřejmě plný počet nedám i přesto, že se choreografie moc povedla, bodejť by taky ne, když ji má na svědomí král hongkongských choreografů Yuen Woo-Ping.Já ale čekal na něco, co mě rozbije na hadry. A v 64 minutě to přišlo! Šestiminutová bojová bojová scena z jejíž choreografie jsem se málem posral blahem! Jako třešničku na vynikajícím dortu jsem dostal ještě vynikající finálový souboj, v kterém Sammo Hung hlavnímu hajzlovi elegantně doláme pazoury. Jsem unešen a tato klasika si ode mě odnáší plný počet..

• 19.2.2010  05:48

Tento romantický snímek mi byl doporučen s tím, že si u něj po dlouhé době konečně popláču. I když k čištění slzných kanálků nakonec nedošlo, tak se mi film moc líbil, s hudebním doprovodem jsem byl také spokojen a když k tomu člověk navíc dostane prdlou dvojici v podání Jae-kyeong Sea a Junko Hamaguchi a jako třešničku na dortu roztomiloučkou Maki Onaga, tak není co řešit a můžu v klidu dát plný počet.

• 11.2.2010  05:26

K tomuto snímku jsem zasedal v naprosto výborné náladě a byl jsem skutečně zvědav, co z něj vypadne. Po jeho skončení jsem necítil nic jiného než absolutní spokojenost s tím, co jsem viděl. Tento snímek dokázal jak pobavit, tak dojmout, skoky na lyžích byly nasnímany tak, že při nich pomalu nedýchal a jako třešničku na dortu jsem dostal krásnou dceru trenéra a roztomilou přítelkyni jednoho ze skokanů. Dávám tomuto snímku 5* hvězdiček, kterými mu děkuji za to, že uzavřel tento nádherný den.

• 7.9.2009  02:19

Tento v podstatě neznámý klenot se mi dostal do ruky chvíli po shlédnutí velmi vlažných Shanghai Affairs a opravdu mi zlepšil náladu protože je to opravdu skvost, ať už jde o bojové scény, krásnou hudbu nebo roztomilou Carmen Lee. Na pasáž v lijáku nikdy nezapomenu!!! Bravo, Donnie!!!

• 7.10.2018  23:45
    Osvícení (1980)

Hodnocení platí pro verzi v délce 146 min.

• 23.10.2017  17:02
    Leon (1994)

Hodnocení platí pro verzi v délce 133 min.

• 15.7.2017  20:22

Hodnocení platí pro verzi v délce 94 min.

• 8.6.2017  19:36

Hodnocení platí pro verzi v délce 145 min.

• 23.3.2017  22:50
    Tábor 14 (2012)

Hodnocení platí pro verzi v délce 52 min.

• 7.2.2017  13:52

Hodnocení platí pro verzi v délce 86 min.

• 20.11.2016  11:56

Hodnocení platí pro verzi v délce 170 min.

• 15.7.2015  00:24
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

1. série - 4* 2. série - 4* 3. série - 4* 4. série - 4* 5. série - 3* 6. série - 3* 7. série - 3* 8. série - 2* 9. série - 2*

• 15.11.2010  15:07
    Red (2010)

Před sledováním RED jsem si říkal, že to bude jen další z dlouhé řady rádobyvtipných akčních komedií, které osobně nemám zrovna v lásce. RED mě ovšem hned v úvodu ujistil, že se není čeho bát protože raději půjde komediální cestou, za což jsem byl moc rád. Bruce Willis a Mary-Louise Parker byli skvělí. Pak se ovšem na scéně objevil festovně paranoidní John Malkovich, kterej s sebou tahá růžový plyšový prase a hláškuje jako zjednanej. Je velká škoda, že tahle komediákní nálož vydržela zhruba jen 50 min., pak se to začalo táhnout a já si říkal, jestli je skutečně nutný to takhle přibrzdit. Pří projevu viceprezidenta zakončeném nesmrtelným "Bůh žehnej Americe" jsem tleskl a s pošklebkem pronesl" Zas to tam kurva je". Pak se to naštěští zlepšilo a korunovala to závěrečná scénka z Moldavska, díky které dávám 4*.

• 26.9.2010  23:00

První projekci tohoto snímku jsem absolvoval v kině a byl jsem opravdu spokojen. Pak jsem se ale rozhodl, že film shlédnu znovu, v pohodlí domova a podrobím ho zevrubné pitvě. To ovšem nebyl úplně nejlepší nápad protože začaly na povrch vyplouvat věci kterým jsem předtím nevěnoval pozornost. Zaprvé nechápu důvod proč se ve filmu objevili valibukové Steve Austin a Rady Couture, když má být tento snímek poctou akčním hrdinům 80. a 90. let minulého století. Dále mi nedochází z jakého důvodu byl do jedné z hlavních rolí obsazen Jet Li, když se jeho hollywoodská kariéra započala až účinkováním ve čtvrtém díle Smrtonosné zbraně v r. 1998. Zřejmě jde o nějaký hollywoodský trend obsazování Asiatů do menších rolí za účelem dosažení jakéhosi nádechu exotiky, což se u mě nesetkává s příliš pozitivní odezvou. Akční scény ze začátku trpí klasickými neduhy jako je unáhlený střih, epileptická kamera a zabírání akce příliš zblízka. Po zhruba hodině se ale kvalit akčních scén posouvá o několik úrovní výš a zvláště hromadný souboj a přestřelka v tunelu stojí za to, takže své hodnocení zarovnám na 4* . První za zlepšení akčních scén, druhou za Mickeyho Rourka v roli takového zvláštního rádce, třetí za některé hlášky a čtvrtou za Terryho Crewse a jeho Hlučnou Bertu.

• 11.7.2010  05:07

Ke shlédnutí této hororové klasiky jsem se dostal hlavně díky oznámení jejího remaku a musím konstatovat, že jsem opravdu spokojen protože jsem po dlouhé době viděl opravdu kvalitní horor s velmi dobrou atmosférou které hodně pomáhají vhodně zvolené zvukové efekty. Dalším plusem je fakt, že pan Craven nemá problém s brutalitou, což mě přivádí k zjištění, že pokud chce člověk vidět kvalitní horor, tak musí sáhnout po starších kouscích protože dnešní americké horory skutečně za moc nestojí.Taktéž mě potěšilo "MacGyverovské" finále díky kterému jsem chvíli přemýšlel o udělení plného počtu, jenže mi tam vadil mladčký Johnny Depp díky kterému zůstanu u 4*.

• 24.5.2010  04:24
    Haebaragi (2006)

Celý národ bedlivě sleduje finálové utkání MS v ledním hokeji a já se nestydatě snižuji k vlastizrádné projekci korejského dramatu Sunflower, u kterého jsem vůbec nevěděl, co od něj mám čekat. Vylouplo se z toho drama o gangsterovi,, který je po 10 letech propuštšn na svobodu a snaží se začít nový spořádaný život. Jeho plán mu hodně dlouho vycházel a já mu fandil a věřil jsem, že to vydrží až do konce. Jenže to, co se našemu hrdinovi v závěru filmu přihodí, to by rozhodilo i absolutního stoika, takže se schyluje k odplatě, která je krásně nemilosrdná a brutální, přesně tak, jak to bývá u Korejců zvykem. Celý snímek je podbarven jemnou hudbou, která mi opravdu sedla. K tomu jsem jako bonus dostal krásnou I-jae Heo, takže s čistým svědomím dávám 4* a odcházím si za tu vlastizradu kleknout na hrách.

• 7.5.2010  04:47

Špatnej polda je prvním filmem, kde mi Nicholas Cage opravdu seděl, což je zřejmě způsobeno tím, že mám filmy se zmetky v hl. rolích opravdu rád a bavil jsem se tím, jak se náš hrdina snaží zachraňovat z jednoho průseru nějakým dalším průserem a krásně zabředá hlouběji a hlouběji. U scény "smlouvání" se slečnou ohledně zabavených drog jsem byl opravdu zaskočen tím, že je v dnešní době ještě někdo schopen natočit odvážnější scénu tak, aby skutečně dokázala člověka příjemně rozdráždit. Další scénou, která mě dostala byla sledovačka s leguány, vyslech babičky hlavního svědka byl také zajímavý, ale vrcholem je scéna s "tančící duší" podbarvená skvělou hudbou :-D U Špatnýho poldy jsem se opravdu dobře bavil, ale díky zmrvenému konci jsem nucen dát 4*.

• 4.5.2010  17:44
    Zen (2009)

Spousta lidí si bude určitě stěžovat, že v tomto snímku se v podstatě nic neděje a tudíž jim přijde strašně nudný. Položme si ovšem otázku: "Co se má dít ve filmu kde prim hraje hluboká zenová filozofie?" Ono se v něm v podstatě nemusí dít vůbec nic. Ono úplně stačí, aby se divák pohodlně usadil a nechal do sebe pronikat všechna ta moudra zenových mistrů Mě se to podařilo i přesto, že se Zenem nezabývám, tudíž jsem byl velmi spokojen. Prozatím tomuto snímku uděluji 4* a na plný počet zvyším v případě, že se mě samotnému podaří někdy v budoucnu do tajů Zenu osobně proniknout.

• 28.4.2010  05:49
    Taxikář (1976)

De Niro v tomto snímku ztvárňuje postavu taxikáře, který mi byl svým lehce vyšinutým postojem " vidím to, co ostatní buďto nevidí nebo vidět nechtějí, je mi z toho špatně a chci s tím něco udělat" velmi sympatický. Opět jsem si tu našel pár scén, které mě zaujaly např. monolog muže, který se chystal zastřelit svou nevěrnou ženu a jejího milence, rozhovor s kolegou taxikářem před kavárnou, De Nirova příprava na čištění ulic se skvělou hláškou "To koukáš na mě?" a samozřejmě také závěrečné vyklízení pasáckého doupěte a následné táhlé záběry na zdí ohozené krví. . I když nakonec nebyl film tak akční, jak jsem původně čekal, tak nemám problém s tím dát mu 4*.

• 25.4.2010  06:05
    Crazy Heart (2009)

Po Aronofskyho Wrestlerovi tu máme další snímek jehož hlavním hrdinou je stárnoucí hvězda. Crazy Heart na mě ovšem zápůsobilo mnohem víc.Hlavním důvodem je zřejmě má averze vůči wrestlingu a také fakt, že mi vztah dvou hlavních postav přišel podstatně zajímavější. Navíc je použit velmi použit pěkný hudební doprovod a naštěstí se tvůrcům podařilo vyhnout happyendu, takže jsem nemusel znechuceně křivit xicht a proklínat je do sedmého kolena. Přesto dám Crazy Heart "pouhé" 4*. Může za to Collin Farrell, který z filmu trčí jak bolavej palec a já cítil neodkladnou potřebu ho zardousit.

• 22.4.2010  15:49
    3-iron (2004)

Kim Ki-duk mi skrze 3-iron zprostředkoval ten nejzvláštnější filmový zážitek v rámci asijské kinematografie. 3-iron zachycuje pár, který spolu žije od té doby, co mladý muž zachrání svou polovočku před násilnickým manželem. Vztah těchto dvou lidí je zvláštní v tom, že spolu za celý film neprohodí ani slovo, ale přesto je jim spolu dobře. Tento snímek obsahuje několik zvláštních scén. Mě v hlavě utkvělo třeba elegantní trestání násilnického manžela pomocí pečlivě odpalovaných golfových míčků, plížení za strážným ve vězeňské cele nebo odpočinek týrané ženy v úplně cizím domě, ale úplně nejlepší byl stejně závěr filmu. Celý film je podbarven jemnou hudbou s kterou jsem byl velice spokojen. Závěrem bych rád podotkl, že 3-iron není snímkem, který bych zvolil jako součást večera s přáteli. Ptáte se proč? Jednoduše proto, že ten film je úplně jinde a to je také důvod proč mám asijskou filmovou tvorbu tak rád.

• 19.4.2010  04:56
    Crows Zero (2007)

Prvním Miikeho filmem, který jsem měl tu čest shlédnout byl Ichi the Killer. Ten mě opravdu moc nebral a Miike v něm potvrdil svou pověst totálního magora, tudíž jsem měl z Crows: Episode 0 celkem strach. Ono se ovšem ukázalo, že jsem se bál úplně zbytečně. Ze začátku jsem s pojetím akce moc spokojenej nebyl, ale vyvažovaly to správně jeblý scény jako např. Genjiho seznámení s řízením motorky, shánění slečny pro neschopnýho Katagiriho a následný hromadný rande nebo krásně vržená šipka. Kvalitní akce se sice dostavila až ve druhé polovině filmu, ale dostavila se v takovým náporu, že mě z toho málem slezly vlasy. Finální bojová scéna je totiž pojatá jako obrovská řež ve které se nebere ohled absolutně na nic, odehrává se v dešti a obě "armády" se na ni dostaví ve velkém stylu v počtu 100 : 70..Jde o něco skvělého a v mnohém to připomíná hromadné řeže z korejských gangsterek. Na celé této scéně je nejkrásnější to hrdinství a nasazení, které by se dalo charakteri zovat slovy: "Půjdeme do toho na plno a to, že možná chcípneme, je nám úplně, ale úplně u prdele!" Navíc se ve filmu objevila vcelku kvalitní hudba, takže hodnocení milerád zarovnám na 4*.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6