Interstellar (2014)

Jasná pětihvězda. V kině úchvatný zážitek. Pro mě osobně vyzyvatel Vesmírné Odysey. Ale co si budeme povídat, není to film pro každého.

Seskok z vesmíru (2012) (TV film)

Vynikající dokument o nekonečné síle lidské vůle. O tomhle nemá cenu se bavit, to se musí vidět. 90%

Gangy očima Rosse Kempa (2006) (seriál)

Odvaha Rosse Kempa je neuvěřitelná. Pohybuje se v místech, kde je šance na přežití hodně, ale opravdu hodně malá (především u bělocha). Za vrchol celé série považuji Speciál z Keni. Tenhle dokumentaristický skvost bych nechal povinně pouštět na základních školách. Snad by si nové generace vzaly poučení.

Řím (2005) (seriál)

Vynikající seriál. Život v Římě ukazuje reálně, ale ne přehnaně jako Krev a písek nebo Bohové arény. Jak vás jednou chytne, už nepustí. Jedna zmínka za všechny skvělé scény - vstup Tita Pulla do arény k vykonání rozsudku smrti. Nezapomenutelná záležitost. 95%

Sám vojak v poli (2012) (TV film)

Vynikající dokument o tvrdé službě slovenských vojáků v Afghánistánu. Jenom mě mrzí, že minimálně v Česku (nevím přesně jak na Slovensku) jsou naši vojáci tak málo ceněni. Mnohdy je jim spíláno do okupantů a žoldáků cizí moci. A stát se ani nedovede řádně postarat o veterány, často invalidy. Dovolil bych si citovat komentář z dokumentu: "Jsou tu aby pomáhali, bránili a budovali, ne zabíjeli."

L. A. - Přísně tajné (1997)

Absolutní ŠPIČKA žánru. Excelentní herecké výkony, špičková režie, grandiózní filmařina. Tady prostě není o čem, tohle se musí vidět. Nechápu proč Russell Crowe nebyl na Oscara ani nominován. 99%

Casino Royale (2006)

Absolutní špička všech bondovek. Best of the Best! Daniel Craig je Bond jak sviňa! Pardon, nechal jsem se trošku unést, ale Casino Royale mě prostě NADCHLO! O tomhle nemá cenu nic psát, to se musí vidět.

Skyfall (2012)

Daniel opět nezklamal. Pro mě nejlepší představitel Bonda za celých padesát let. Javier Bardem předvádí, jak je u něj zvykem, vynikající výkon. Sam Mandes zkušeně režíruje, film je pochopitelně řemeslně zvládnutý na jedničku s hvězdičkou. Jenže na mě je tam trošku moc melancholie, Bond se bohužel dostává do role "stařečka". Naštěstí konec s jasným příslibem návratu vše v lepší obrátí. Ale shrňme to - tahle bondovka je špička, jednoznačně. Čtyři a půl hvězdy, pět pro Casino Royale. 19.2.2013 - Jak čas plyne zvyšuji hodnocení na plnokrevných five stars*****, čtyři jsou zkrátka pro tento bondovský šperk málo.

Master & Commander: Odvrácená strana světa (2003)

Měl jsem pocit, že jsem se vrátil do napoleonských časů. Russell Crowe a Paul Bettany hrají hereckou symfonii a Peter Weir diriguje v životní formě. Skvostná záležitost.

Peklo s Landou (2007) (pořad)

Skvělý nápad, úžasná atmosféra celého seriálu. Na projektu se sešla vynikající parta sportovců, za všechny ikona českého muay thai khru Peter Macháček z Hanuman Gymu. Škoda že nebyla natočená další série. Pro příznivce bojových umění povinnost. 90%