rasistik

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 22.9.2020  19:57
    Prometheus (2012)

V tejto sérii sme boli zvyknutí na akčné survival thrillery (horory), v ktorých boli hlavnými záporákmi mimozemské, mäsožravé, cudzopasné monštrá na báze hmyzu. Miesto toho nám teraz Ridley prináša nábožensko-fantastickú mysterióznu drámu s totálne odveci scenárom, ktorý vôbec nezapadá do toho, čo v tomto universe poznáme, a ktorá síce sľubuje, že ponúkne určité odpovede, no práve naopak tu vo filme vyvstáva toľko nevysvetlených otázok a nedotiahnutých vecí, prípadne vystrihnutých podstatných scén, že tu nič nepochopíte, a pokiaľ viete po anglicky, tak nejaké vysvetľovanie vo videu na YouTube je prakticky nevyhnutné. Ospravedlňujem sa za to zložené súvetie s asi deviatimi prisudzovacími skladmi a rozvitými vetnými členmi, ale som riadne naštvaný. Jediné, čo tu bolo dotiahnuté, boli vizuálne efekty, to je ale asi len nevyhnutný dôsledok pokroku v tejto oblasti - od miliónového filmu Ridleyho Scotta by sa nedalo čakať ani nič iné. Inak ale totálne zbytočný film, pri ktorom sa nepobavíte, nebudete cítiť napätie, neprivedie vás to k zamysleniu a už vôbec vám to neprinesie dobrý pocit z toho, že by ste hlbšie prenikli do sveta votrelcov.

• 22.9.2020  12:05

Keď som okolo pätnástej minúty uhádol, čo je za smrti zodpovedné, očakával by som, že biológ alebo miestna komunita na to prídu takmer okamžite. Inak ale celkom napínavé.

• 20.9.2020  20:10
    Ledová apokalypsa (TV film) (2011)

Natiahnutá, nezaujímavá a predvídateľná kópia The Day After Tomorrow. Nezachráni to ani tvár Sama Neila, ktorý sa na to nejakou záhadou nechal ukecať. Špeciálne efekty nekomentujem. Jediné, čo sa podarilo tvorcom trafiť, je, že rok 2020 je vážne blbý. Ale aj tak je na tom vidieť, že sa tvorcovia aspoň trochu snažili, a i keď boli tie 3 hodiny stratou času, nebolo to utrpenie. Dávam preto tak trochu milosrdne 2* a nejakých 40%. Ale neodporúčam. Oveľa skôr skúste ten Day After Tomorrow.

• 17.9.2020  18:06

Hodne nadupané akčné fantasy s epickým soundtrackom. Zápletka je klasická, ono celkovo je to dosť predvídateľné, ale práve vďaka akcii mi to nevadilo, ani som sa nenudil. Herecké výkony sú kvalitné a i keď je téma samotná temná, Richie to berie s patričným nadhľadom a iróniou, robí si srandu z akčných krimi a napríklad tá „snajper“ vložka ma celkom dobre pobavila. Jediné, čo mi trochu vadilo, boli občas zbytočné spomalené zábery a neprirodzene sa trasúca kamera, ako aj občas až príliš rýchle prestrihy. Inak ale fakt cool film, oveľa lepší ako napríklad druhý diel Sherlocka Holmesa.

• 17.9.2020  17:57
    Bostonské tornádo (TV film) (2013)

Napíšem len toto - veľmi mi to pripomína jeden môj obľúbený film, v ktorom miesto ľadových kameňov, ktoré explodujú, vylietavajú z tornád žraloky.

• 16.9.2020  14:36
    Twister (1996)

Uf, to bolo utrpenie. Musím sa síce pripojiť k ostatným a pochváliť vizuálne efekty, nič iné hodné chvály na tom však nevidím. Scenár slabý a taký plný klišé, že dokážete predpovedať väčšinu vecí, čo sa stanú. Naopak, určité diery a nezrovnalosti ma prekvapili. Aspoň niečo... Herecké výkony by boli celkom dobré, keby herci mali s čím pracovať. Postavy sú totiž natoľko plytké, šablónovité a šialené, že som si k nim nedokázal vytvoriť nijaký vzťah. Vedecké veci išli úplne bokom a záver bol taký hlúpy, že mi z toho bolo zle. Kebyže stretnem takých ľudí ako hlavne duo, tak by som ich poslal do blázninca pre ich vlastné dobro. Ale aspoň som sa niečo dozvedel - po prvé, v Amerike na konci minulého storočia nepoznali diaľkové ovládanie, ktorým by mohli ovládať sondu z aspoň trochu bezpečnej vzdialenosti, po druhé, kožený remeň je pevnejší než drevo a oceľ, pretože sa nepretrhne ani v tornáde najvyššej kategórie, a po tretie, že vzdialenosť menej ako 100 metrov od tornáda je natoľko bezpečná, aby som sa tam mohol bozkávať so svojou milou - kebyže nejakú mám.

• 15.9.2020  18:24

Zaujímavé vyvrcholenie trilógie, kvalitná atmosféra, príhodný záver. Celkom dobrý film, takže palec hore. Neviem si ale predstaviť, ako by sa na to dalo dobre nadviazať, takže voči myšlienke pokračovania som skeptický. Snáď sa Planéta opíc poučí z toho, ako dopadla jej pôvodná séria.

• 14.9.2020  19:28

V nejednom seriáli či filmovej sérii prišiel moment, kedy sa tvorcovia obrátili do minulosti a rozhodli sa, či už cestovaním časom, retrospektívami alebo nejako podobne, vrátiť do minulých častí. Tento diel je o tom istom, okrem toho je to ale aj riadne zamotané, plné zaujímavých a neočakávaných zvratov (na rozdiel od predošlej epizódy) a záverečné rozuzlenie tiež stojí za to.

• 14.9.2020  19:24

Dosť nezaujímavý, plytký a nedotiahnutý diel.

• 12.9.2020  20:35

Tak nejak sa z Prípadov detektíva Murdocha stávajú Prípady detektívov z oddelenia, v ktorom pracuje aj detektív Murdoch. Inak ale dobrý diel.

• 11.9.2020  16:57

2020 možno nebol zrovna ideálny rok na pozeranie tohto filmu... Ale aj tak je to podľa mňa pomerne slušný nástupca predošlého dielu, zaujímavo rozvíja charakter opičích postáv aj tématiku predsudkov, bojov o moc, atď. Rozhodne odporúčam.

• 7.9.2020  12:59
    Teletubbies (TV seriál) (1997)

"I have a bad feeling about this." - Obi-Wan, a long time ago; rasistik, 2020

• 5.9.2020  18:08

Myslím si, že tento film je podceňovaný. Nejedná sa síce o nejaký filmový skvost, ale akcia je kvalitná, hudba epická a herecké výkony slušné. Kde to trochu škrípe, je scenár. Paradoxne mi nevadí menší priestor pre „historické udalosti“, skôr mám pocit že sa nedostalo dostatok priestoru súčasnosti. Obzvlášť záver mi pripadal až moc zostrihaný, akoby si tvorcovia povedali, že to už je moc dlhé a preto to treba rýchlo ukončiť. Dočkáme sa tam niekoľkých zvratov a zmien strán, ktoré ale bez vysvetlenia vyzerajú divne - postavy urobia niečo a zachvíľu majú úplne iný postoj. Keby to natiahli o nejakú štvrťhodinu, mohli sa tieto diery vyplniť. Aj tak sa ale jedná podľa mňa o pomerne dobrý film - obzvlášť v porovnaní s inými hernými titulmi. Takže palec hore.

• 5.9.2020  15:54
    Akvária na míru (TV pořad) (2011)

Pár bohatých ľudí si zmyslelo, že chcú nejaké cool akvárko, tak si ho dajú postaviť. Výsledkom sú väčšinou gýčové kusy s nejakými náhodne vybranými rybami, ktorých druhy nám ani nie sú všetky vymenované. Kam sa stratila tá najúžasnejšia časť akvarijného hobby: dizajnovanie vlastného akvária a výber druhov? No nič, som dlhoročný nadšenec do akvaristiky a pre takých táto šou rozhodne nie je. To je skôr pre takých, ktorí by kľudne dali do akvária africké cichlidy, neónky, karasa a ešte aj klauna očkatého - veď prečo nie? Takých, čo nepoužívajú karanténu a akvárium čistia tak, že ho pravidelne vydrhnú a dajú doň úplne novú vodu, priamo z vodovodu. Takých... Ja už radšej končím, lebo som sa moc rozohnil.

• 3.9.2020  17:35
    Země ztracených (2009)

Zmes nútených, trápnych a zbytočných (väčšinou sexuálnych) vtipov. Nuda. Absurdita. Odpad. Strata času. Nechoďte do toho!!

• 1.9.2020  17:16
    Horton (2008)

Celkom dobrý animák, ktorý síce medzi tie najlepšie nepatrí, i tak sa ale na tom dá celkom dobre pobaviť a vzhľadom k naozaj krátkej stopáži to môžem odporučiť.

• 31.8.2020  20:32
    Imagine Dragons: Radioactive (hudební videoklip) (2012)

Rozhodne netradičný videoklip.

• 31.8.2020  17:53

Dokonale strelená komédia. Neviem, či si pri tom môj mozog oddychol alebo naopak umieral, nech už to ale bolo akokoľvek, rozhodne som sa skvele pobavil.

• 31.8.2020  17:50

Costner sa pre štýl tohto filmu očividne inšpiroval klasickými romantickými westernami päťdesiatych rokov, dodáva tomu však aj moderného ducha akčnosti a drsného realizmu, ktorý poznáme z Eastwoodovej tvorby. Výsledkom je vynikajúci western, ktorého zápletka by síce nemohla byť väčšie klišé, ale nebudete sa pri tom nudiť, pokiaľ máte radi westerny, tak si toto rozhodne užijete. Obzvlášť záverečná prestrelka je podľa mňa jedna z najrealistickejších a pritom najviac badass svojho druhu. Herecké výkony sú tiež veľmi kvalitné, chémia medzi troma hlavnými postavami je veľmi dobre zobrazená. V poslednej dobe mám veľký problém s plytkými postavami, voči ktorým si nestihnem vytvoriť vzťah, tuto to rozhodne nehrozí. A aj keď sa nijak netajím svojím pohŕdaním voči romantickým fantasmagoriam, tak na toto sa mi pozeralo veľmi príjemne. I keď som tento film videl už skôr, asi až teraz som plne docenil jeho kvality. Preto tomu dávam palec hore a pokiaľ vám na mojom bezvýznamnom názore záleží, môžem vám to len odporučiť.

• 30.8.2020  21:08
    Hra (1997)

Psychologický thriller ktorého nepríjemná atmosféra a skreslenie reality vám dokáže navodiť požadovaný nepríjemný pocit. Väčšina filmu je budovaná na tomto základe a vedie k neodvratnému koncu. O to prekvapivejšie je ale finálne rozuzlenie, ktoré ale podľa mňa nedáva tak celkom zmysel. Pôsobilo to na mňa dojmom, že to šili horúcou ihlou. Oveľa lepšie by podľa mňa bolo, keby si ten záverečný dejový twist odpustili a skončilo to... povedzme nehodou na streche. To by bol podľa mňa oveľa zaujímavejší koniec a dal by som tomu snáď aj plný počet, ale takto mi to dojem z filmu dosť pokazilo.

• 29.8.2020  18:49

Myslím si, že z legendárnej konfrontácie dvoch supermozgov sa dalo vytrieskať viac. Film je pozerateľný, herecké výkony ujdú, ale podľa mňa to bolo až zbytočne moc akčné. Spomalené zábery, zvláštne pohyby kamery pri detailoch na utekajúcich ľudí a určitá nedotiahnutosť scenára, to všetko vám inak vynikajúci zážitok znepríjemní. Postavy navyše kvôli tomuto nie sú príliš hlboké, s výnimkou Holmesa a Watsona si k nim prakticky nevytvoríte žiadny vzťah, čo vás potom pripraví o niektoré silné momenty. Škoda. Asi týmto jediným slovom by som zhrnul tento film.

• 27.8.2020  18:34
    Největší esa mafie (TV seriál) (2012)

Seriál, ktorý sa zaoberá zaujímavou témou, nám postupne ukazuje osudy kľúčových hráčov americkej mafie, obohatené o spomienky zainteresovaných, plný zaujímavých informácií. Ako ho pozeráte, osudy jednotlivých postáv sa vám prepájajú a vy si vytvárate ucelený obraz o tom, ako vlastne mafia fungovala. To sa veľmi môže hodiť napríklad na lepšie pochopenie klasických filmov o mafii, od Scarface skrz Krstného otca až po najnovšieho Irishmana. No, a ešte sa dozviete, že Frank Sinatra bola riadna sviňa. Avšak, je jasne vidieť, že sa jedná o dokumentárny seriál, kde sa na scény rekonštrukcií nevynakladalo také veľké úsilie. A tak si v každom dieli pozriete záber na to, ako sa nabíja Colt M1911. Čo je ale horšie, „herci“ sa tu recyklujú - objavujú sa v rôznych úlohách a výsledný efekt zmätenia je preto kontraproduktívny. A ešte si len tak okrajovo dovolím zažartovať na adresu cenzúry v seriáli, kde vám v jedných titulkách (anglických) nadávky vyhviezdičkujú a ešte aj vypípajú len preto, aby ich o pár minút veselo používali. Ale i napriek určitým nedotiahnutým umeleckým črtám sa to oplatí pozerať - zopakujem len, že obsah i podanie informácií sú veľmi kvalitné.

• 23.8.2020  18:25
    Final Cut (2004)

Veľmi zaujímavá, pochmúrna a paranoidná dráma s dobrou réžiou a kvalitnými hereckými výkonmi (samozrejme z 90% Robin Williams). Bohužiaľ sa to stalo obeťou krátkej stopáže, kvôli ktorej sa dej nemohol rozvinúť v plnej kráse, lepšie vykresliť postavy, zodpovedať niekoľko otázok a možno ešte viac zabrdnúť do etickej otázky, ktorú film kričí každú sekundu.

• 22.8.2020  18:23

Musím sa priznať, že keď som videl trailer podfarbený pesničkou od Imagine Dragons, sám seba som sa spýtal, čo asi z toho vypadne. Bál som sa, že toto len pošlape originálne dielo od Agathy Christie, ako aj predošlé filmové spracovania. Našťastie vyšlo najavo, že to nie je až také hrozné. Film sa pochopiteľne prispôsobuje dobe a publiku, vďaka čomu tu máme takého trochu iného Poirota, akčnejšieho a drsnejšieho, s hrôzostrašnými fúzmi. Ostatné obsadenie je tiež úchvatné a podávajú aj celkom slušné výkony. Bohužiaľ, fázovanie príbehu by mohlo byť lepšie, úvodná pasáž v Jeruzaleme praktický zbytočná a i keď to má skoro 2 hodiny, ako divák by som zniesol aj trošku dlhšiu stopáž, pretože by bolo čo dokladať. No vo finále to musím dobre ohodnotiť, a hoci som fanúšikom ľahko ironického Davida Sucheta, bol som spokojný aj s týmto a som otvorený aj ďalším spracovaniam.

• 20.8.2020  17:49
    Hercule Poirot (TV seriál) (1989)

V priebehu rokov sme sa dočkali kvalitných filmových spracovaní knižných diel, ale žiadny film alebo seriál neobsahuje dušu svojej knižnej predlohy tak ako práve Poirot. No dobre, taký Pán prsteňov to dokázal, ale fakt je takých filmov a seriálov málo. Áno, aj tento seriál sa postupne vyvíjal a kvalitu dosiahol až pri dlhých epizódach, ale proste si nedokážem predstaviť lepšieho Poirota než David Suchet. On nehrá belgického detektíva, on je belgickým detektívom. Nech už tieto romány sfilmujú toľkokrát koľko chcú, nech do toho investujú koľko chcú a nech obsadia do úloh koho chcú, myslím si, že viac „poirotovského“ Poirota nikdy neuvidíme.

• 20.8.2020  17:41

Raz som počul tvrdenie, že keď už filmová séria nevie kam ďalej, tak využije cestovanie časom. To im umožní znovu prežiť niečo, čo sa už odohralo a bolo tak „uzamknuté“ voči novému spracovaniu. Podobný koncept - alternatívna realita - je použitý aj tu. A je to žalostné. Za prvé, Shrek pôsobí ako blbec. A ostatné postavy sú proste také alternatívne, že vzťah, ktorý sme si k nim vytvorili v priebehu rokov, tu proste necítime. Zápletka, ako som už povedal, doslova kričí: „Došli nám nápady a príbehové linky.“ Už len dúfať, že toto bol naozaj koniec. Pretože pre väčšinu divákov skončil Shrek už druhým alebo prinajlepšom tretím dielom. Rovnako ako pre väčšinu fanúšikov SW skončilo 6. epizódou a sequely proste neakceptujú.

• 20.8.2020  17:32

Neviem, nemôžem si pomôcť, je tam strašne veľa humoru (snáď ešte viac než v dvojke) ale celistvosť a celkový dojem z príbehu zaostávajú. A práve to, že jednotka a dvojka nám nenaservírovali len nálož humoru, ale aj ho pridali na kvalitný príbeh, bolo dôvodom, prečo ich tak milujeme. Trojka na tom stráca, i tak to ale za to stojí pre ten humor, aj keď pre nič iné

• 20.8.2020  17:28
    Shrek 2 (2004)

Veľmi solídne pokračovanie, ktoré ešte rozširuje „všeparodizujúci svet“, prináša nával humoru, ale okrem toho aj solídny a premyslený vývoj postáv, populárne pesničky, ale aj silné momenty. Proste tak isto ako jednotka je aj dvojka legendárny film, ktorý musíte vidieť. A pokiaľ nepatríte k tej milióntine percenta, ktorému sa jednotka nepáčila, tak sa vám bude páčiť aj toto.

• 20.8.2020  17:23
    Shrek (2001)

Nesmrteľná klasika, ktorú proste nejde nemilovať - má to humor, kvalitné postavy, solídny scenár, aj animácia je dobrá, tempo príjemné a... No proste je to perfektné a pokiaľ ste to nevideli tak to okamžite choďte napraviť lebo inak sa za pravých filmových fanúšikov nemôžete považovať!!!

• 20.8.2020  17:18

Posledný takto parodizujúci animák, ktorý som videl, bol Shrek, a to bolo už hodne dávno. Toto však svojimi narážkami prekonáva aj jeho - tento film paroduje DOSLOVA VŠETKO: Pána prsteňov, Star Wars, Matrix, DC-čko,... proste ani si to nebudete stíhať uvedomovať. Bohužiaľ, niektoré vtipy vyznievajú trochu prvoplánovo a viac než na vytvorenie nezabudnuteľnej klasiky sa tento film snaží maximalizovať zábavu pri prvom zhliadnutí, pričom však v divákovi nezanecháva nejakú trvalú stopu. V praxi sa na tom pri prvom zhliadnutí budete výborne baviť - obzvlášť pokiaľ poznáte vyššie vymenované klasiky - ale znovu to pozerať už podľa mňa až taký zmysel nedáva. A to je dôvod, prečo tomu nemôžem dať plný počet, na rozdiel od napríklad toho Shreka, ktorý nám okrem tony humoru priniesol aj kvalitný príbeh a zaujímavé postavy, na ktoré nikto nezabudne.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16