Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Akční

Recenze (1 379)

plakát

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Celkom dobrá, úplne šialená a rozhodne nie hororová marvelovka. Celkovo sa drží zabehnutých koľají najnovšej fázy MCU - multiverzum a napájanie ďalších (doteraz) nezávislých projektov Marvelu. Takýmto tempom by sa tu zachvíľu objavil Batman s Darth Vaderom. No dobre, Batman asi nie, to by sa DC a Marvel nikdy nedohodli, ale o Star Wars ako jednej z paralelných realít MCU sa už diskutovalo. Každopádne späť k filmu. Vizuál je vynikajúci, postavy tiež. Wanda aj Strange si tu prejdú solídnymi redmption archami a aj to dievča bolo fajn. Marvel je každopádne teraz v pozícii, keď sa môže pohnúť úplne kam chce a bude zaujímavé sledovať, čo z toho vzíde. Mimochodom, kebyže teraz mám naskočiť do vlaku Marveloviek, tak už by som to asi neurobil, teraz je na to podľa mňa neskoro.

Batman a Robin (1997)

Tu naozaj platí: „Toto je také zlé, až je to dobré.“ Scenár má v sebe viac dier než Spojenci po vylodení v Normandii. Vizuál pôsobí ako nízkorozpočtové fantasy. Kebyže nepoznám hercov z iných, serióznejších diel, myslím si, že nevedia hrať. Takto mám ale pocit, že ani nechápali, čo to majú vlastné hrať. K tomu tie latex zadky a bradavky... No aspoň že tie dialógy sú také stupídne, že sa na nich dá perfektne pobaviť. Obzvlášť Arnold s tými svojimi hláškami o ľade a chlade boduje. A vlastne irónia je jediný dôvod, kvôli ktorému Vám ale film môžem rozhodne doporučiť.

Morbius (2022)

Nie je to až také zlé. Nechápte ma zle, je to zlé, ale... Je to najhoršia komiksovka? Videl som Batman a Robin aj Catwoman. Je to najhorší film o upíroch? Videl som Twilight. Je to najhorší horor? Videl som celú sériu Sharknado.

plakát

Obi-Wan Kenobi (2022) (seriál)

Priznávam, že som nad hodnotením tohto seriálu dlho váhal a že keby som tomu dal len tri hviezdy, za týmto rozhodnutím by som si stál. Nakoniec som sa ale zľutoval a prihodil tú štvrtú, a to z pár dôvodov. Začnem tým, že úvod a záver seriálu boli dobré, len ten prostriedok, zvlášť tretia a štvrtá epizóda sa nevydarili. Škoda, lebo všetci hlavní herci sa do toho vrhli s nadšením, obzvlášť Ewan, ktorý je proste vynikajúci. Seriál nám priniesol navyše dva úžasné súboje, ktoré dokázali spojiť elegantnú choreografiu prequelov s emotívnosťou originálnej trilógie. Ten tretí (resp. prvý) sa však celkom nepodaril, to uznávam. A áno, bolo tam dosť logických chýb a miestami aj do očí bijúci lazy writing, o to zaujímavejšie však je, že sa to úplne nerozsypalo. Tento seriál bol výnimočný, nakoľko si ho fanúšikovia doslova vyžobrali. O to väčšie boli očakávania, obzvlášť keď zvážime, že všetci sme aj tak vedeli, ako to musí skončiť. Tieto očakávania to nenaplnilo. Ale aj tak nemôžem povedať, že by som bol sklamaný. Bol by som prísnejší, keby som nebol fanúšikom SW a Obi-Wan by nebol jedna z mojich najobľúbenejších postáv všetkých čias? Určite. Môžem vám doporučiť seriál? Ak ste fanúšikom SW a Obi-Wana, tak určite.

Ovládací panel