riza-do

riza-do

okres Praha
"Jak chceš vymítat Satana? Lze snad vymítat Boha?"

3 body

<< předchozí 1 2 3 4
    • 15.9.2017  12:13

Hezke a i poutavé pojetí jinak známého příběhu. Film mi celkem rychle utekla a nezdá se, že by se dostavila hluchá, nudnější místa. Přesto však nejsem velký příznivce pohádek, takže přímo můj šálek čaje to nebyl.

• 5.5.2017  01:52

Myslim, ze se vzpominky na prvni lasku moc precenuji, nic to vsak nemeni na tom, jak ohromne mily a roztomily film tohle je. Trapnosti to nedycha, od klise si nechava dobry odstup, pribej je jednoduchy ale mile koukatelny. Co vic, ocekavane to nebylo, ale ten usmev mi to do tvare vloudilo hodnekrat :)

• 14.3.2017  14:18

Myslím, že nejeden transgender se při tomto filmu musel stydět za to, jak jej vykreslují. To je právě to, co mi na filmu vadilo nejvíc - úžasný výkon Vikander zastínil nezáživný film s minimem emocí a naprosto děsivým, pro určitou skupinu lidí i urážlivým příběhem, který představuje transsexualitu jako fetiš. Sobecký schizofrenní transvestita, kterému se punčošky zalíbí natolik, že najednou přijde na to, že se vlastně cítí být ženou. A to je obrázek transsexuality? Ale kdeže! Ani za mák mi ho nebylo líto, zato obětavé milující manželky ano (ne proto, že se z manžela stává žena, ale jakým způsobem se k tomu její manžel staví), jen nechápu jak někdo může tak milovat někoho tak sobeckého. Jelikož je pro mě však příběh ve filmu to nejdůležitější a budu se držet fráze "film se špatným příběhem zůstává špatným filmem", řemeslná práce a skvělé herecké výkony to dotáhnou max do průměru tří hvězd, víc ani trochu.

• 15.2.2017  02:16

Odpad to sice není, ale do průměrného hodnocení v rámci jiných filmů to má ještě hodně daleko. Když si ale vezmu cílovou skupinu dětského filmu, tak to ten průměr asi i je - však je to stejné jako 1058 stejně zaměřených filmů. Hlavní hrdinové - děti s nějakým postranním příběhem (hledání pěstounů), co svou kreativitou se pro něco dětsky nadchnou (budeme se starat o všechna opuštěná psiska z okolí), pokračuje to až v megalomanských rozměrech, objeví se zlý dospělák (chytači psů z útulku, policie), na malou chvilku dečka všechny přechytračí, pak se objeví jeden z těch dobrých dospěláků co se za ně postaví (sociální pracovník) a končí to naivním happyendem kdy vše dobře dopadne (psí hotel v podobě těch nejlepších hotelů pro lidi, sociální pracovník adoptuje děti)..

• 8.2.2017  04:13

Bez Avady, bez Crucia, ale zato se spoustou Reparo. I tentokrát Yates ukázal, že jestli se mohlo stát kouzelnickému světu J.K. něco dobrého, pak je to ta chvíle kdy se chopil režie (tehdy ještě příběhů Pottera). Jestli se ale stejnému světu mohlo stát něco špatného, pak je to dělat film dle “encyklopedické” knihy a dosadit tam typický americkou zápletku. Tak či onak je vlastně hezké, že tenhle pro mě sympatický kouzelnický svět jde dál i v jiném podání. A právě proto tomu tu čtvrtou hvězdičku dám s radostí.

• 5.2.2017  01:23
    Paintball (2009)

Už mě nějak vadí tyhle rádoby živé kamery, které většinou jsou z pohledu jedné nebo více postav. A ještě víc mi vadí když jsou z pohledu třetí strany, tzv.nikoho, kdy absolutně nechápu proč. Respektive chápu - aby zastínily ten slabý zbytek. K tomu přidejte nesympatické postavy, amatérské výkony, debilní dialogy a nezachrání to ani tak super hra jako je paintball.

• 3.2.2017  22:56
    Obamův odkaz (TV film) (2017)

Celý dokument na mě působil jako těžký průřez důležitých okamžiků úřadu Baracka Obamy. A ač mi dnes už bylo jasné jaký je dopad zvolení Donalda Trumpa na ObamaCare, tak konec dokumentu v podobě jakési opožděné prezidentské kampaně "antiTrump" mě překvapil. Budoucnost se jistě bude na Obamu dost ohlížet, pak si nemyslím, že takový konec byl zapotřebí a dokument o něco sráží dolů - minimálně tady o jednu hvězdičku dolů.

• 29.1.2017  14:24
    Malý princ (2015)

Očekávání od filmového Malého prince bylo asi dosti jiné, rozhodně pak u mě. Kniha si prostě takovouhle moderní adaptaci rozhodně nezasloužila. Ale jako kladnou věc beru fakt, že tento nešťastný film neubere od čtenářů úžasné knihy.

• 22.1.2017  04:00

Film s tak pohodovou atmosférou, hereckou přirozeností, různorodostí postav a jejich samotných příběhů a ještě k tomu s ne dramatickým pojetím tématu transgender. To na mne tentokrát působilo hodně reálně a ne životu vzdálené či příliš dramatické. Ač závěr filmu již byl typicky americkým happyendem, tato romantická komedie se svým vtipem, přirozeností i velmi smutnými částmi určitě zařadí mezi ty v mém žebříčku lepší. Navíc Ricky (Michelle Hendley) je naprosto super!

• 21.1.2017  05:58
    Náš vůdce (2008)

Možnosti kolektivní manipulace ze společnosti nezmizí nikdy. Ve skupině je síla, což je o dost snazší a pohodlnější než pokusit se svět změnit z pozice jednoho člověka - mnohem funkčnější model. Bohužel tyto ideologie vždy stojí na omezení inteligence a individuality, čímž přitahují slabší většinu s pravidlem "jsme si rovni a pokud si to nemyslíš, pak jsem rovnější". Film pak kazí trochu nevyrovnaný konec bez větší ambice (než je jen to morální hledisko) ukázat problém a hlavní vyústění experimentu.

• 13.1.2017  00:44
    Creed (2015)

Dvouhodinové čekání na tóny, jenž většina zná lépe než barvu trenýrek v Rockyho prvním zápase s Creedem a bez kterých by Rocky nebyl Rocky, uteklo velmi příjemně. Možná se nedostavila ta pravá nostalgie z minulého dílu Rocky Balboa, ale člověk se nemohl ubránit myšlence, že tímhle tak nějak něco končí i kdyby se s Creedem dál pokračovalo. Pokud se tak ale stane, doufám, že Phili bude mít pořád tu stejnou pouliční atmosféru, kterou si už drží těch 40 let ;)

• 12.1.2017  02:31

Skvěle zvládnutá filmařská práce a naprosto nepochopitelná délka filmu. Jednoduše by tomu ta 90min stopáž seděla, slušela, padla daleko lépe než ty tři hodiny, které v člověku zanechají pocit, že už vlastně pořádně neví ani co se stalo. A že se vlastně nestalo defakto nic, protože chybí ostřejší hrany příběhu, který jen plyne stále stejným tempem i rozměrem.

• 10.1.2017  01:54
    Já, kocour (2016)

Je to klišovité, přímočaré, digitální, neherecké, ale je to prostě super zábava pro každého milovníka chlupáčů s vytříbeným charakterem! Takový ten nenáročný nedělní film na dobrou náladu, který je hned po 'Simon's cat' a Garfieldovi jasná trojka! vůbec se nenechte zmást hodnocením sucharů tady na ČSFD, proti kterým dávám hvězdičku navíc ;)

• 9.1.2017  17:47

Musím říct, že nečíst před sledováním knihu, asi by byl začátek filmu pro mě dost zmatený. Jinak je to relativně věrná adaptace knižní předlohy, kterou snad ničí jen zmatený začátek a zklamání ze změny místa z UK do Států..

• 14.3.2016  22:28
    Mladí a hladoví (TV seriál) (2014)

Jestli je něco, co se mi na tomto jinak naprosto průměrném "romantickém" sitcomu líbí, pak je to jednoznačně jeho úvodní znělka. Zbytek je průměrnou zábavou o dvou chudších avšak pěkných holkách, kde ta ošklivější zaujímá hlavní postavu pracující jako kuchařka pro IT miliardáře, do kterého se střídavě zamilovává..

• 1.3.2016  22:08
    Eichmann show (TV film) (2015)

Film není dokument a nelze tedy od něj očekávat, že nějak blíže objasní proces s Adolfem Eichmannem. Na druhou stranu ukáže, jaká byla práce z pozice pracovníků televize, kteří pořídili použité historické záběry ze zmíněného soudního procesu. Tyto záběry byli funkčně a nenásině poskládány mezi hrané záběry filmu, který ale nepřináší nic více zajímavějšího než jen práci s kamerou, díky čemuž působí zdlouhavě, nudně a díky absenci bližších informací (kromě pár známých hrůzných záběrů z táborů a průstřihů na svědectví zvěrstev) i nezajímavě.

• 17.2.2016  03:37
    Ostře sledovaný vlak (TV pořad) (2014)

Nechápu, proč si Relax vymýšlí pořady v hlučném prostředí, které nedokáže dostatečně odhlučnit a z pořadu je tak otravně slyšet převážně nezajímavé okolí. Jediným plusem na pořadu jsou pak stále se opakující reklamy sponzorů, takže není důvod nepřepnout.

• 15.2.2016  22:32
    Riley Rewind (2013)

Můj dosavadní pohled na youtubovou scénu zaměřenou spíše pro one-man-show či jistou podobu televizních pořadů, rozbil svým profesionálním počinem Ray William Johnson. Ten ukázal svůj potenciál i potenciál samotné video-sociální sítě, kde je cesta pro skutečně amatérské počiny profesionálního charakteru. Riley Rewind se dá říci je skvělým průkopníkem a ukazatelem cesty, kam by se internetová "filmová" tvorba mohla ubírat. Zároveň však těžko zvládnutelný milník pro mnohé zprvu amatéry.

• 14.2.2016  13:03
    Výměna manželek (TV pořad) (2005)

Z morálního, sociologického, mentálního hlediska hodnotit pořad nebudu, jde mi to co přináší mě jako divákovi. S novými díly se hodnota pořadu alespoň pro mě trošku zvýšila. Oproti americké verzi chválím, že se zabývá více dopadu na vztahy účinkujících, než-li na svižnou ukázku toho "jak vás nová manželka naštve". Což bude zapříčeněné mentalitou obou světů.

• 13.2.2016  05:30
    Živě z PALLADIA (TV pořad) (2013)

Nevím jestli nutně potřebuji i doma v obýváku navštěvovat Palladium, ač občas nějaký host či téma zaujme. Problém je, že celá režie zvládá živé vysílání dost na pováženou. I práce s mikrofony by mohla být lepší a odhlučnit tak účinkující od obřího ruchu nákupáku.

• 13.2.2016  05:27
    Nikdo není perfektní (TV pořad) (2014)

Na Krampolovi už je bohužel vidět, že ho stáří dostihlo. A to dokonce v každém díle. Kde je ta doba, kdy se mu za dob Nikdo není dokonalý vyčítala podnapilost při natáčení, teď se mu už pletou myšlenky i bez alkoholu :-(

• 13.2.2016  04:37
    Top Gear USA (TV pořad) (2010)

Hodnotit Top Gear USA (Austrálie, Rusko, Korea atd atd) špatně jen proto, že v nich není britské trio je hodnocení dost zavádějící. Ani americký Top Gear totiž není tak špatný, ač se od prvopočátku snažil zastínit ve "velikosti" svůj britský originál. Jakmile tahle snaha po první sérii utichla a začali se více věnovat tzv. topgearování, stal se z americké verze celkem koukatelný pořad s auty. Bez britského vtipu, samozřejmě.

• 13.2.2016  01:11
    Neznámý (2011)

Poutavý příběh, dobré herecké obsazení, honičky aut v evropských ulicích, ztráta paměti, vědecká obec, tajní agenti, nečekané zvraty za každým rohem, člověk si není jistý komu ze změti postav lze a komu nelze věřit. Snad až na důvěryhodnou taxikářku. Ale celkově tomu prostě něco chybí, nějaký ten lesk a třpyt pro hvězdičku navíc.

• 1.2.2016  18:37
    Tři kluci a nemluvně (TV seriál) (2012)

Hlavní postavy mohou svým americkým předchůdcům (Selleck, Guttenberg, Dancy - Three Men and a Baby) závidět opravdu mnoho, včetně herectví, charizma, zábavnosti. Seriál je plný prvoplánových vtípků a působí až na vyjímečné situace nuceně. Kladný protiklad je roztomilá Riley (Chelsea Kane) a rádoby-mladistvá mamina paní Whealler v podobě Melissy Peterman, známé ze sitcomu Reba, kde ztvárnila tuctovou a otravnou Barbaru-Jean.

• 4.3.2015  23:05
    Loch-ness teror (TV film) (2008)

Viděl jsem jeden z nejhorších možných filmů. Počítačové triky? Práce se střihem? Kamerou? Herecké výkony nebo třeba režie? To se asi natočilo opravdu po perné noci ještě v polospánku..

• 14.2.2015  12:57
    Hrajeme s Alim (TV pořad) (2015)

Osobně jsem se na Hrajeme s Alim koukl díky několika YouTuberům. Rozum jsem ale měl nechat v jiné místnosti. Absolutní degradace svéráznosti youtuberů, herní zábavy a koneckonců i televizní zábavy. Pořad obecně nemá moc hlavu sni patu a dost mi připomíná home-video podobně jako Moto cestou necestou, jen z herního večera s pizzou a pivkem. Je mi líto Martina Roty, že se v něčem tak nezvládnutén tak angažuje.

• 4.1.2015  03:05
    Interview (2014)

Haló kolem premiéry filmu dost napomohlo k velkému zájmu jinak ničím zajímavé pubertální komedie. Existuje určitě více zajímavých filmů o KLDR, stejně jako průměrných komedií. Výsměch Amíků na adresu Kima mnohdy působí směšně a dosti nedospěle. Ač se člověk ptá, zda aféra nebyla zinscenovaná jen pro lepší zviditelnění naprosto obyčejné průměrné komedie.

• 9.9.2014  01:03
    Želvy Ninja (2014)

Slabé dvě hvězdičky-první za jakž takž zábavnou honičku a rap ve výtahu, druhá za jakž takž zdařilé stvárněni hrdinů mého mládí. Ale! Ptal jsem se mockrát na otázku proč a stejné otázky položím i zde. Proč "první film s želva ma ninja" když první hraný opravdu nebyl? Nosatýma želvama to nekončí, proč robotrhač? Proč po zásahu kamionu bazukou dostane smyk? Proč zápletka s celou existencí želv a Třísky jinak, než jej vypráví komix, seriál i původní filmy? Proč papírová dodávka? Proč ustrašený Donatello? Proč adrenalin udělá z želv neprůstřelné želvy s ocelovými pěstmi? Proč lešení na mrakodrapu s ocelovými vruty neudrží pár želv, ač dvoumetrových? Proboha proč?

• 9.9.2014  00:53

Tři hvězdičky a dlouho jsem přemýšlel jestli nedat jen dvě. Bohužel díky zábavnému openingu a doporučení okolí jsem opravdu čekal na zábavu od první chvíle do poslední. Typický příběh s nijak zábavnými scénami až na pár vyjímek napočítaných na prstech jedné ruky. Nejsem příznivcem sci-fi.

• 29.8.2014  23:42

Kdyby mi před shlédnutím tohohle filmu někdo řekl, že dám německé komedii 4hvězdy a ještě dvě hodiny po odchodu z kina budu mít na tváři pobavený úsměv, asi bych mu dal stejně tak pobavenou facku. Ale ono je to tak.. Nemůžu hodnotit režii, kameru, už vůbec ne výpravu nebo střih, ale dvě hodiny zábavy, kterou jsem si vesměs opravdu užil. Navíc naivní a zaprdnutá postava ve ztvárnění opět velice sladké Karoline Herfurth mi film o trochu více zpříjemnil, což je asi jediný důvod proč německé komedie neodsoudím nikdy předem. Lituji však všechny, které už tradičně odsuzují komedie podobného ražení kvůli slabším chvilkám romantiky, které mě v podobě Fakju pane učiteli bavili stejně jako zbytek filmu. Prostě _ten_ film za to _ku*va_ stojí..

<< předchozí 1 2 3 4